Hirdetés

2024. május 10., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-23 11:57:24

LOGOUT.hu

Vodafone (ex UPC Magyarország Kft.) (analóg / digitálisTV, internet, telefon)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#104401) mokalade válasza Toth_Jani (#104398) üzenetére


mokalade
tag

Létezik, hogy van benne? Meglesem, jelentkezem.
Köszi!

(#104402) unicumnext válasza mokalade (#104401) üzenetére


unicumnext
aktív tag

Analóg adásokra rákerestél az új TV-vel?

(#104403) cocka válasza kezo0 (#104389) üzenetére


cocka
veterán

Valószínűleg új frissítés jött Pace HD-ra, amit nem vettem észre, mert most már az EPG jobb felső sarkából is eltűnt a UPC logó.

(#104404) kezo0 válasza cocka (#104403) üzenetére


kezo0
addikt

Nocsak, nekem sincs már ott a Cisco EPG-jében.

Beam me up, Scotty! There’s no sign of intelligent life down here…

(#104405) cocka válasza kezo0 (#104404) üzenetére


cocka
veterán

Én azt nem értem, hogy ha már egyszer úgy döntöttek, hogy valamit frissítenek a szoftveren, az miért csak ennyi? Miért nem valami értelmes módosítást csinálnak? Mondjuk hogy a visszanézős tartalmak ne cicegjenek állandóan. Ezt frissítés meg stb.. soha egy sem oldotta meg. Érdekes az élő adások nem cicegnek soha.

(#104406) kezo0 válasza cocka (#104405) üzenetére


kezo0
addikt

Nem tudom, mi ez a cicegés, amiről írsz, én nem tapasztalok ilyet a Cisco-n.
De nyilván már csak olyan optikai tuningokat végeznek ezeken a boxokon, mint a UPC logók cseréje/eltüntetése a menüben, hiszen előbb-utóbb úgyis ki fognak kopni a használatból, ha direkt módon nem vezetik ki őket még előbb...

Beam me up, Scotty! There’s no sign of intelligent life down here…

(#104407) cocka válasza kezo0 (#104406) üzenetére


cocka
veterán

Cicegés = főleg hangban tapasztalható, magas frekvenciájú egy-egy löketke, de gyakran társul mellé a kép szétesése is vagy kockásodása, vagy egyszínűsödése vagy a színek inverze stb..

Küldök privátot, de szerintem már megosztottam itt is.

(#104408) kezo0 válasza cocka (#104407) üzenetére


kezo0
addikt

OK, belenéztem a videóba, amit küldtél (de ugye nem kell több mint egy órát végignéznem...? :P), és nálam semmi ilyesmi nem tapasztalható. Bár én csak annyit látok, hogy amikor SD és HD csatornák között váltasz, azt nem viseli jól a tévé, legalábbis így tűnik. Cicegést meg nem hallok, de talán csak azért, mert mobilon néztem a videódat...
(Bocs, hogy itt válaszolok, de szerintem adjuk meg a lehetőséget másoknak is, hogy törjék a fejüket a problémádon, hiszen teljes mértékben a topikba illik!)

Beam me up, Scotty! There’s no sign of intelligent life down here…

(#104409) gduck válasza kezo0 (#104404) üzenetére


gduck
addikt

Úgy látszik a PHILIPS tényleg egy elfeledett box, nálam még minden UPC-s :)

(#104410) cocka válasza kezo0 (#104408) üzenetére


cocka
veterán

ja nyilván nem, csak ugratod pár helyre, ahol van kép, de szétesik az a lényeg.

De a második üzenetemben ezt írtam:

Ja itt főleg azokra a csatornákra gondolok, ahol ugyan van adás, de láthatóan annyira kockásodik az egész és ciceg a hang, hogy borzalom.

Na, ez ugye egy anomália napon készült, az élő adással persze azóta nincs gond, hanem a visszanézőben van a fentebb írt jelenség, csak nem ennyire durván. De azért kissé idegesítő, hogy enélkül kb. semmit nem lehet visszanézni.

(#104411) cocka


cocka
veterán

A képre pl. ezt tökéletes példa:

[link]

csak egy része esik szét :D

(#104412) cocka


cocka
veterán

Tessék cicergés ízelítő:

[link]

(#104413) kezo0 válasza cocka (#104412) üzenetére


kezo0
addikt

Ja, hogy ilyen, ahhha. Hát ez szerintem együtt jár a kép szétesésével, ha gyenge a jel.

Beam me up, Scotty! There’s no sign of intelligent life down here…

(#104414) zoli62 válasza kezo0 (#104389) üzenetére


zoli62
addikt

Vodafone boxon. A Cisco-n sohasem volt ilyen gond.

(#104415) kisspepe


kisspepe
tag

Sziasztok

Lassan két éve van először még UPC, majd ugye Vodafone szolgáltatásom Kiskunfélegyházán. Komplett csomag TV Prémium, Internet 500 és Nonstop S telefon, melyet nem használok.

Igazándiból nincs vele problémám, csak kíváncsi lennék két dologra. Az egyik, a sebesség.

Speedteszten mérve Vodafone Magyarország szerveren Ping 9, Le: 58.67 Mb Fel: 22,15 Mb
Ha a voda oldalán mérem: Ping 15, Le: 63,8 Mb, Fel: 22,4 Mb

Ez mennyire jó? Ugye az 500 Mb-et meg se közelíti. Amit még tudni kell, a UPC-s connect Box modem van, koax bekötés, asztali számítógépen mértem, azonban a modem és a gép között van egy gigabites TP-Link switch.

A másik kérdés. A Connect Boxba belépve lehet futtatni diagnosztikát. Ezt a diagnosztikát akár hányszor futtattam le, a Vezetékes kapcsolatra mindíg hibát ír. Ennek mi lehet az oka?

Mellékelem képen is a méréseket és a hibát.



[ Szerkesztve ]

(#104416) kekedi


kekedi
senior tag

Sziasztok.

Kb. 1 hete szarakszik az Rtl. Klub és a Prime csatorna. Sokszor kiirja hogy nincs jel, nem elérhető. De többszöri csatorna váltás után ismét jó tud lenni ha olyan kedve van. A többi csatorna jól muxik.
A vodat kétszer is kerestem, nem találtak hibát a monitoruk mögött.
Valaki tapasztalt ilyesmi hibát?
Ötlet esetleg?
Köszönöm!

(#104417) Jackbácsi


Jackbácsi
friss újonc

Sziasztok!
UPC-s előfizetőként csöppentem át a Vodafone-hoz, tegnap hozták ki az új VTV (Vodafone TV?) médiaboxot, mert a fejlesztéseknek köszönhetően a Thompson box, mint "SD (Standard Definition) normál felbontású digitális TV csatornák vételére alkalmas médiaeszközök hálózati támogatása megszűnik".
A beüzemelés nem sikerült, mert a VTV médiaboxot internetkábellel kell összekötni a modemmel és ez nálunk nem egy légtér.
Kérdésem, hogy marad a '80-as évek jó kis kábel-lóg-mindenhol módszere (talán még oda is szegezi húszcentinként a technikus szaki a parketta szegélyléchez, mint anno) vagy láttok más megoldásra is lehetőséget?
A modem wifis (elvégre 2021 van), nem értem, a médiabox miért nem az vagy az is? (Ha a kábel által elérhető nagyobb sebessség az ok, akkor értem, de közben mégsem!)
Megoldható az, hogy egy wifi-erősítőt rakok konnektorra (mint az emeleten, mert azt nem szórta be a földszinti modem mindenhol), amin van ethernet csatlakozási lehetőség és abba dugom a kábelt? Mit veszítek a TV működésében? Csak annyit, hogy lassabb lesz a net a tévén?
Előre is köszi és bocs, ha laikus a megfogalmazás, nem értek ezekehez a dolgokhoz,
JB

[ Szerkesztve ]

(#104418) MiZo1990


MiZo1990
aktív tag

Félig off, de összehasonlításnak mindenképp érdekes.

Tegnap elindult a Telekom új IPTV platformja egy 4K Android TV alapú beltéri egységgel (SmartBox).
Az első egység ingyenes, minden további +1000 Forint havonta.
A felvételi lehetőség +690 Forint havonta, amiért 90 napig max 30 óra anyagot tárolhatsz a felhőben, ezt havi +490-ért további 100 órával lehet bővíteni.
A felvételek elérhetők mobil eszközön és a weboladalon keresztül is, viszont itt sem lehet mindent mindenhonnan felvenni és egyes adókról felvett tartalmak csak 30 vagy 60 napig maradnak meg.

A box SDMC DV8519B típus, van rajta SPDIF és csak HDMI, 2 USB port (az egyik 3.0) és microSD foglalat, a távirányító pedig Bluetooth-on keresztül kapcsolódik.
A 2 GB RAM mellé egy 4 magos max 1,8 GHz-es Amlogic proci és 8 GB belső tárhely (ebből 4 GB használható) társul.
Természetesen a Google Play elérhető és appokat is lehet telepíteni, kivéve a Netflix-et (ez állítólag később jön).
Képek és részletesebb leírás.

(#104419) MiZo1990 válasza Jackbácsi (#104417) üzenetére


MiZo1990
aktív tag

Szia!
A Vodafone TV-hez kötelező a kábeles internet csatlakozás, de ez nem feltétlen jelenti a lakás össze-visszakábelezését. Használhatsz powerline adaptert a router és a VTV között.
A felvételek és a visszanéző tisztán internet alapú és a jogosultságokat is neten keresztül kapja.

Ha nem fontos a visszanéző és egyéb extrák, akkor a Mediacard megoldás lehet, amit csak a TV-be kell tenni és kész.

(#104420) picsirti válasza kisspepe (#104415) üzenetére


picsirti
tag

Üdv. Ha van VTV boxod, akkor az okozza. Ha kihúzod a net kábelt belőle, akkor nem lesz hiba. Elvileg nem probléma, nálam is ilyen.

(#104421) unicumnext válasza kisspepe (#104415) üzenetére


unicumnext
aktív tag

Azért 500-as netnek ha jól emlékszem 100 mbit a garantált, szóval itt valami nagyon nem kóser.

(#104422) punisher1


punisher1
aktív tag

Sziasztok!
Egy kérdésem lenne most jár le a hűsségidőnk és elötte felhívott az ügyintéző,hogy lassan megszüntetik a horizon boxot és lecserélik vtv boxra valamint ha szeretném bekötik az 1000-es netet(jelenleg 500-as van).A kérdésem az lenne,mert mástól hallottam,hogy ha megállítok egy adást pl egy műsor kezdete elött utána nem tudom eltekerni a reklámokat?Felvenni nem akarok semmit ez a része nem érdekel.Az 1000-es internettel van valami gond,jó a wifi része?A mostani connext box elég jó azzal se volt bajom egyszer kellett csak nco..e miatt az ipv-t átálíttatnom ha jól emlékszek.Fogalmam sincs milyen modemet hoznak de itt vsszaolvastam és látom hogy a tv boxot rá kell kötni ennek nem örülök mert gondolom csak 4 lan kimenete lesz a modemnek és én mind a 4-et használom jelenleg a connect boxon.Horizon box-ba soha nem volt bedugva lan kábel.
Igazából sajnálom,hogy ki akarják vezetni a horizont néha lassan reagál de más baj nincs vele,külső hdd-t dugtam rá így mindig megállítottuk az adást és utána eltekertük a reklámokat.

(#104423) kisspepe válasza unicumnext (#104421) üzenetére


kisspepe
tag

Hát közben néztem a weboldalukat is a garantált sebességről: A kínált garantált sávszélesség a partnerhálózat technológiájától függően eltérhet. Garantált sávszélesség Internet 500 vario esetén optikai hálózaton (GPON): 275/50 Mbit/s, kábelhálózaton (HFC): 75/4 Mbit/s vagy 15/4 Mbit/s.

Az enyém az kábelhálózat, és 15 és 75 között van a letöltés.

(#104424) woodworm válasza kisspepe (#104423) üzenetére


woodworm
veterán

Most akkor vodafone vagy partnerhálózaton (telekom) vagy?

(#104425) kezo0 válasza kisspepe (#104415) üzenetére


kezo0
addikt

Attól, hogy Vodafone-os az előfizetésed, még nem kell feltétlenül a Vodafone szervere felé mérni a sebességet, mert a szerver leterheltségétől vagy akár a szervertől való távolságodtól függően nem biztos, hogy az adja a legjobb eredményt. Próbálj más, hozzád a Speedtest szerint közel lévő szerverek felé is mérni, mert ha találsz egyet, ami jobb eredményt ad, akkor azt tudja az előfizetésed. Nekem (Bp. XIII. ker.) pl. Opticon, ZNET szerverek szokták a legjobb eredményt hozni, vagy a nagyobbak közül a Magyar Telekom.

Beam me up, Scotty! There’s no sign of intelligent life down here…

(#104426) kromatika


kromatika
veterán

Sziasztok.Ma kötötték be hozzám a gigás netet.A hozzá adott Vodafon Arris touch cuccot hogyan lehet modem módba rakni?Bele nézve a felületen ipv4 módban van,de mégsem találom a modem módot. :R

(#104427) unicumnext válasza kromatika (#104426) üzenetére


unicumnext
aktív tag

Szia! Csak az ügyfélszolgálat tudja áttenni.

(#104428) Ledi válasza punisher1 (#104422) üzenetére


Ledi
aktív tag

Szia!

"felhívott az ügyintéző,hogy lassan megszüntetik a horizon boxot"

Hazudott!

A Horizon, most már Kaon nevű boxot nem vezetik ki mivel (a régi hdmi upc boxok kivételével) csak ennek van Scart csatlakozója is. Ha valakinek csak régi CRT tv-je van akkor nekik csak ezt tudják adni.

A Vodaboxon jelenleg az RTL csatornáin nem lehet előre tekerni a reklámot.

(#104430) punisher1 válasza Ledi (#104428) üzenetére


punisher1
aktív tag

Igen ezt mondta,hogy voda boxokra lecserélik a horizontokat csak az rtl csatornánál nem lehet előretekerni?

(#104432) punisher1 válasza #72445440 (#104431) üzenetére


punisher1
aktív tag

Értem,felvenni nem akarok semmit csak annyit szoktunk,hogy mikor kezdődik egy műsor megállítjuk és csak 20 perc múlva kezdjük el nézni így a reklámokat eltekerjük.De most nem tudom mi legyen mert van aki szerint nem szünik meg a horizon box ami ezek szerint sokkal jobb mint a voda box.Lehet felhívom őket és rákérdezek,hogy tuti ki akarják vonni a forgalomból mert ha nem akkor maradjon a horizon inkább.
Max az 1000-es net jöhet,remélem a wifije jó.

[ Szerkesztve ]

(#104433) cof válasza punisher1 (#104432) üzenetére


cof
veterán

Nem szűnik meg mert a honlapjukon is lehet kérni. A felvétel funkciót viszont le tudják tiltani ha akarják majd, pl. úgy, hogy lelövik az USB portot egy frissítéssel.

[ Szerkesztve ]

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#104434) punisher1 válasza cof (#104433) üzenetére


punisher1
aktív tag

Az se túl jó mert ha lelövik az usb portot akkor nem tudok rá külső hdd-t tenni és ezáltal az adást se tudom megállítani ill.tekerni.Most akkor dilemmába vagyok hogy menjen a csere vagy ne.Az 1000-es net legalább jó?Főleg a wifi stabil van olyan jó mint a connect box?

(#104435) cocka válasza Ledi (#104428) üzenetére


cocka
veterán

Hazudott!

:DDD :DDD

Ha valakinek csak régi CRT tv-je van akkor nekik csak ezt tudják adni.

Elvileg van HDMI-ről SCART-ra alakító, de azt Vízhangék nem akarják, mert akkor ugrik a tuggyuk mi. :DD

(#104436) kromatika válasza unicumnext (#104427) üzenetére


kromatika
veterán

:R

(#104437) cof válasza punisher1 (#104434) üzenetére


cof
veterán

Nincs olyan TV-d ami tud CI+ modult fogadni? Mert akkor nem kell BOX, és tudsz azzal is felvenni és megállítani, már ha van benne timeshift funkció.

Bár a kézikönyvében benne van a felvétel funkció is, szóval nem tartok attól, hogy lelövik. Csak ki tudja milyen irányba mennek a jövőben...

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#104438) viktorhu válasza punisher1 (#104432) üzenetére


viktorhu
veterán

Nem kell rákérdezni. Ráérsz akkor cserélni, amikor tényleg muszáj. Max azért hívd fel őket, hogy panaszt tegyél a félretájékoztatásért.

(#104439) punisher1 válasza viktorhu (#104438) üzenetére


punisher1
aktív tag

Muszáj lesz mert amikor hívott akkor jövőhétre időpontot is egyeztettünk és jönnek lecserélni a két boxot és az 1000-es netet bekötni

(#104440) MiZo1990 válasza punisher1 (#104439) üzenetére


MiZo1990
aktív tag

Vissza is mondhatod az időpontot és vele a szerződés módosítását.
Aztán utána tudsz rendesen váltani nagyobb netre és megtartani a Horizon boxot változatlan feltételekkel.

(#104441) cocka


cocka
veterán

A Telekom szakértői szerint egyébként a tévénézés nem generációs, hanem élethelyzethez kötött jelenség, azaz a tévézők aligha fognak 'az utolsó kapcsolja le a set-top boxot!' alapon egyszer csak kihalni, helyette - vélik a szakemberek - előbb-utóbb mindenkit tévénézésre fog kárhoztatni a sors.

Hogy micsoda?! Tehát a jövőben olyasmi várható, amit az efféle nagy cégek, mint pl. a Telekom már előre tud. Azaz embereknek egyetlen szórakozási lehetősége mondjuk a neten kívül a tévénézés lesz? Érdekes és egyben gyanús.

(#104443) zalyy


zalyy
tag

Sziasztok, az utóbbi napokban folyamatosan megszakad az internet, ez elég random jelentkezett most, amikor rámegyek a connect box oldalára mikor megszakad akkor vagy be sem hozza vagy alig hozza be nagyon lassan, szintén ugyanúgy nagyon lassan lép be, mit szóltok náluk van a gond vagy kezdett meghibásodni?
Én arra gondoltam ha a connect box oldala is ilyen rosszul működik ami lokális akkor csak a modemmel kell legyen a baj.

A connect box már egy pár éve a padláson van és egészen a legutolsó nyárig forrósodott ott, azóta szereltem rá PC ventilátorokat amik hűtik, ezt csak megjegyzésképp mondtam el nemtudom vane összefüggés.

Kösz a segítséget.

(#104446) Gzu73


Gzu73
tag

https://media1.hu/2021/03/24/lehagytak-a-kodolast-a-digi-es-a-telekom-halozatanak-egy-reszerol-sok-helyen-dijfizetes-nelkul-lathatok-a-tevecsatornak-karteritest-kerhetnek-a-musorszolgaltatok/

(#104447) viktorhu válasza #72445440 (#104442) üzenetére


viktorhu
veterán

Én még mindig nem értem a lineáris tévézés vonzerejét. Egyszerűen nem.

Tematikus csatornák: ezerszer komolyabb tartalmak a youtoube-on, és ráadásul pont arról, amiről szeretnéd. Nemcsak úgy "történelmet" vagy "természetet" vagy utazást nézünk, hanem konkrétan a kárthágói birodalomról vagy a bronzkori összeomlásról vagy a szibériai tigrisekről vagy Észak-Vietnámról nézhetek valamit, amikor éppen arra vagyok kíváncsi.

Filmek: nem egyszerűen csak "hú, vasárnap 18 órakor adni fogják az xyz filmet, állítsuk be a felvételt", már ha egyáltalán van ilyen eszközünk / szolgáltatásunk, és nem 18 órára kell akkor vasárnap odarögzítenünk magunkat a tévéhez, hanem most az xyz filmet szeretném látni, sőt, nem is az xyz-t, hanem annak a második részét, és akkor megnézem.

Hírek: célzottan azt a híroldalt nyitom meg, és annak is azt a hírét, ami a legjobban érdekel, amikor a legjobban érdekel.

Egyedül a sportnézőket értem meg, de az sem a tévé előnye, hanem a meccsjogok tulajdonosai így tudnak maximális bevételt elérni, másrészt meg ha már élő, akkor lehet, hogy tényleg jobban kézreesik még sokaknak a tévécsatornát kapcsolni be. Szerintem csak a tehetetlenségi erő viszi a tévénézést, mint a posta előtt sárga csekkel kilométeres sorban állást.

(#104449) maki1976 válasza MiZo1990 (#104418) üzenetére


maki1976
tag

Mindenben jobbnak tűnik a Telekom box, mint a vodás box! Jobba hardware, Bluetooth távirányító, androidos rendszer, bármilyen app-ot letölthetsz rá, van kedvencek , szabad csatornasorrend állítása, van benne wi-fi modem, perpillanat nem működik, de ha megoldják, akkor utp kábel sem kell a működéséhez, tévéhez is jó a távszabja, van rajta spdf digitalis optikai kimenet a hanghoz, van sd kártya foglalat...

Én nem értem a Vodát, h ide nekünk magyaroknak miért ez a rakás lebutított hulladék gyenge vasat hozta ide, holott a többi országban nyugatabbra persz normális boxokat adnak az előfizetéshez!? Ráadásul még a fejlesztéssel sem boldogulnak, bár ahogy én látom nem is nagyon akarnak, nem érdekli őket. Valahogy működik, jó lesz az magyaroknak, csak fizessék a havi díjat, az a lényeg!

[ Szerkesztve ]

(#104450) Alex889 válasza maki1976 (#104449) üzenetére


Alex889
csendes tag

Amit én olvastam azért nem úgy működik mint egy igazi androidos box, mert akkor nem azt írnák, hogy egyelőre nincs rajta Netflix.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.