Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-23 11:57:24

LOGOUT.hu

Vodafone (ex UPC Magyarország Kft.) (analóg / digitálisTV, internet, telefon)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#103051) kabelmania27 válasza DeFranco (#103048) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Előfordult már korábban, hogy olyan tipusú tévén is ment a médiacard amely nem volt a listában. Összefoglalóban nézd meg a nem hivatalos médiacard listát hátha valaki hasonló tipust használ. Médiacard esetén nincsenek interaktív funkciók.
Soulfly842: Lehet az átállítás segített a modemnek. Letöltési értékek változtak?

[ Szerkesztve ]

(#103052) kezo0 válasza kabelmania27 (#103051) üzenetére


kezo0
addikt

Már a Horizon/Kaon box esetén sincsenek interaktív funkciók, tehát a box eme előnye is megszűnt.

Beam me up, Scotty! There’s no sign of intelligent life down here…

(#103053) Soulfly842 válasza kabelmania27 (#103051) üzenetére


Soulfly842
addikt

Sokkal. Azért nem hiszem, hogy az átállás segített, mert nap közben sok reset volt a Connect Box-on, de ugyanolyan rossz volt.

(#103054) Soulfly842


Soulfly842
addikt

Abból a szempontból lehet, hogy véletlen, mivel pont most kaptam az sms-t is, hogy a hibát elhárították.

De az oldalak reakcióideje akkor is jobb, mint korábban.

(#103055) kabelmania27 válasza Soulfly842 (#103053) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Ha jól látom a 474Mhz-n több a hibás csomag, ez lehet hogy dvb-t mux miatt van, de ettől még nem fog akadni a kapcsolat. 24letöltési csatorna érhető el ezért elvileg csúcsidőben sem kell lassulástól tartanod.
Valószínű, hogy kijavították a hibát.
kezo0: Köszi a helyesbítést.

[ Szerkesztve ]

(#103056) Soulfly842 válasza kabelmania27 (#103055) üzenetére


Soulfly842
addikt

Szuper. Vagy 7-8 óra szenvedés-, asszonypajtásnak fél nap kiesés után csak megoldódott.

A "dvb-t mux" sajnos egy állandó 'hozomány itt', csak az állandó gyanúmat erősíted meg, hogy ezt kiszúrtad az adatokból.

(#103057) kabelmania27 válasza Soulfly842 (#103056) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Analóg adások megszüntetése után több hely lesz a letöltési csatornáknak ezért olyan helyen is lehet új csatornát felkapcsolni amely kevésbé zavarérzékeny.

(#103058) DeFranco válasza MiZo1990 (#103049) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Köszönöm, ez bíztató, egy gond van, hogy mivel nincs benne a listában így csak utólag tudom meg, hogy bukta-e vagy sem :D

Ha meg bukta, nyakamon marad a horizon. :DDD

Amúgy effektív hulladék tehát van vele gond alap felhasználás esetén is vagy csak az extrák köhögnek?

@Soulfly842: köszi

@kabelmania27: köszönöm, nincs benne. származik abból valami hátrányom, ha mediacarddal kérem ki a szolgáltatást és kiderül hogy nem működik? Vagy a szerelő egyből hoz boxot is a biztonság kedvéért?

[ Szerkesztve ]

(#103059) MiZo1990 válasza DeFranco (#103058) üzenetére


MiZo1990
aktív tag

A Horizon box random időnként magától bekapcsol és nagyon nem tesz hozzá az élményhez, hogy tulajdonképp nem tud semmit internetes funckiók (pl. visszanéző) nélkül.
A távkapcsoló tanítható és ha kötsz rá egy megfelelő USB vinyót még felvenni is lehet vele.

Mediacard meg Horizon (már KAON néven megy) első eszköznek ingyenes, egymással felcserélhető. Ha mégsem jó a TV-be a kártya, akkor lehet kérni cserét.

(#103060) kabelmania27 válasza DeFranco (#103058) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Kérhetsz eszközcserét illetve elállási jogra hivatkozva visszamondhatod a csomagváltást, de erre szvsz nem lesz szükség. Legegyszerűbb lenne kölcsönkérni szomszédtól vagy a környékről egy médiacardot mert úgy kiderül, hogy a kódolt csatornák működnek-e.

[ Szerkesztve ]

(#103061) Iomega válasza kabelmania27 (#103033) üzenetére


Iomega
őstag

Köszönöm válaszod!
Pár hónapja megy, eddig jó volt. A Vodafone-tól jöttek ki, ellenőriztek akkor mindent, azt mondták megfelelő, korszerű a rendszer, csatlakozókat, elosztókat, mindent amit lehetett átnéztek, ezidáig működött is.
Pl. az RTL Klub HD, Super TV 2 HD, MTV HD, stb. meg megy, lényegében majdnem az összes adó, pár adó kivételével. A TV 2 nem HD felbontású is működik. :U

Annyit érünk, amennyi szeretet van bennünk. - "Ne menjen le a Nap, a te haragoddal!"

(#103062) Soulfly842 válasza kabelmania27 (#103057) üzenetére


Soulfly842
addikt

Nem bánnám! ...de ó, sajnos az még jóval arrébb lesz.

8 évet húztam le a T-nél, 2,5 éve jöttem el onnan és már az elején is, amikor ott dolgoztam jóval agresszívebben terelte az embereket a T dktv és az IPTV irányába...

Most talán már nincs, vagy csak nagyon kevés, de 8-9 évig írtották - szó szerint - tűzzel-vassal az analóg adást.

Ha a gyanúm helyes, akkor a UPC után a voda még jobban le van maradva.

[ Szerkesztve ]

(#103063) kabelmania27 válasza Iomega (#103061) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Azt kellene megnézni, hogy mely frekvencián lévő adásokkal van gond.
Soulfly842: Debrecen és Téglás településeken megszűnik az analóg bronz 15-én.

[ Szerkesztve ]

(#103064) Soulfly842 válasza kabelmania27 (#103063) üzenetére


Soulfly842
addikt

Debrecen? Az előtt le a kalappal. Az emberes munka volt. Tégláson internet se volt a UPC-nek, csatorna is alig, egy haldokló hálózattal. Ott könnyebb volt az átállás (vagy csak lekapcsolták a hálózatot végre? :DDD ) Ha megcsinálták, ott az volt a könnyebb munka, mert már ügyfél se lehetett túl sok.

[ Szerkesztve ]

(#103065) cocka válasza DeFranco (#103024) üzenetére


cocka
veterán

a fenti árak mennyire számítanak kedvezőnek?

NAGYON! Miénk 8780, ami úgy jön össze, hogy:

TV Comfort: 3100/hó

Ami Extraként még elérhető: Horizon GO és TV, médiaboxos műsorvisszanéző, videótár, (TV apps már egy ideje kuka)

Internet 150: 2680/hó

Extrák: nuku (webmail is meg fog szűnni ugye)

Nonstop L: 3600/hó

Extrák: lófasz, csak az alapbeállítások, amik nem extrák, hanem alapszolgáltatások, hívószám kijelzés, foglaltságnál mit csináljon stb... elvileg az SMS alapból megy

Epack cucc: -600

Ja ügyfélmegtartóval nekünk is 9700 9900 és hasonló árakat dob, kilépve meg 4500 meg 4900 körüli árat ugyanezekre a szolgáltatásokra telefon nélkül. De mivel tudom, hogy a Nonstop L-et 2000-ért is tudják adni, ezért a reális ár legfeljebb 6500-6900 lenne.

(#103067) cof válasza #72445440 (#103066) üzenetére


cof
veterán

Azért annyira nem világbajnok ajánlatok. Itt láttam nem is olyan régen 500 net + TV premium 4900 Ft-ért, na az már egész korrekt.

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#103068) inf3rno válasza DeFranco (#103024) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Nálunk megy 3 LG tévével, mindegyik eltérő típusú. Valószínűleg a tiéddel is működni fog, ha papíron CI+ képes. Érdemes megnézni, hogy CI vagy CI+, mert eltérő a kettő.

Buliban hasznos! =]

(#103069) cocka válasza kabelmania27 (#103025) üzenetére


cocka
veterán

Idővel meg fog szűnni a szolgáltatás, előtte értesíteni fognak.

Melyik?

(#103070) MiZo1990 válasza cocka (#103069) üzenetére


MiZo1990
aktív tag

Az analóg kábel TV.

(#103072) pjen válasza cocka (#103065) üzenetére


pjen
félisten

Nagyon sok függ attól hol laksz.Én 10800 at fizetek, a videótáron kívül minden van amit adni tud+2dvr box és egy kártya.Van DIGI és Flip is az utcában.

(#103073) kabelmania27 válasza DrojDtroll (#102996) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Ezek az értékek rendben vannak, megfelelő a bejövő jelerősség.
Amennyiben a modem oldalán nem érhető el a modem (bridge) üzemmód ügyfélszolgálattal kapcsoltasd ki az ipv6-ot. Milyen tipusú osztóval van elosztva a koax?

[ Szerkesztve ]

(#103074) degec


degec
senior tag

Tisztelet !
Valakitől hallottam, hogy az @upcmail meg hasonló szolgáltatói emailek májusig meghosszabbítva élnek, a korábbi márciusi határídőhöz képest? van erről pontos infónk ? Köszönöm szépen.. :R

(#103075) Soulfly842 válasza degec (#103074) üzenetére


Soulfly842
addikt

(#103076) degec válasza Soulfly842 (#103075) üzenetére


degec
senior tag

:Y :R :R

(#103078) kapasz


kapasz
tag

Néha elmegy a netünk 1-1 percre. Most Ubee van 150-es nethez. Szerintetek stabilabb lenne a net, ha kérnék eszközcserét Connect Boxra?

(#103079) cof válasza kapasz (#103078) üzenetére


cof
veterán

Az Ubee sokkal stabilabb mint a CB. Szóval a váltás nem segítene hacsak nem haldoklik már szegény Ubee. Milyenek a modemértékek mert valószínűbb a hálózati hiba.

[ Szerkesztve ]

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#103080) kapasz válasza cof (#103079) üzenetére


kapasz
tag


Arra gondoltam, hogy a CB érzékenyebb, több csatornát tud, tévedek?

(#103081) degec válasza #72445440 (#103077) üzenetére


degec
senior tag

:Y apróbetű igazad van nagyon köszi !!! a tv-s boxokkal mi a helyzet amúgy mostanaban ? 29-es optikás körzetben vagyok, van cisco felvevős tv boxom meg egy régi sima box tök jók, de ha 1000 re akarok netet bővíteni, és a házban csak koax van akkor mindenképpen lecserélik a tv-s boxokat ?, a végponti eszközt oké hogy lecserélik de.. na a többit nem kéne :) köszi

(#103082) kabelmania27 válasza kapasz (#103080) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Ezek az értékek rendben vannak. Nézd meg milyen osztóval van elosztva a koax és van-e bekötve Fam/Attenuator feliratú csillapító.
Ha nem érhető el a modem oldalán a bridge mód ügyfélszolgálattal kapcsoltasd ki az ipv6-ot. CB érzékenyebb a jelre mert több csatornát használ.

[ Szerkesztve ]

(#103084) drk88


drk88
senior tag

Egy kis info, Szekesfehervaron kibovitettek a letoltesi csatornakat 15-rol 24-re vegre valahara.

(#103085) kabelmania27 válasza drk88 (#103084) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Szuper. Milyenek lettek a modemértékek és hogy alakul a letöltési sebesség?

(#103086) Misua


Misua
senior tag

Na Fiúk, Köszönöm szépen hogy létezik e fórum, mivel nem jártam rosszabbul!

Alapstory az hogy még januárban felhívtak hogy hosszabitsam meg a szerződésem +200 forintért 500> 1000 s netre és akkor kijön a technikus ami hoz új kütyüket.

Nálam viszont 85 nm-s a lakásom van és külön helyiségekben van van a modem + Cisco HD box. Asszonynak fontos a TV (felvétel, pörgetés), nekem meg a net, mivel Március óta homeofficeban vagyok.
Elkezdtem nézni mit is kapok cserébe - Voda oldalon 0 infó...itt pedig kiderült hogy Arris + VodaTV. Arris még csak csak...na de VTV :U

Jött ma reggel 2 szerelő - mondom hogy mivel nem nagyon találtam infót, így kb fél évnyi fórumot olvastál vissza a Prohardveren, és mivel NEM szeretném:
- szétfúrni a lakásomat
- csak bizonyos csatornákat felvenni
- végignézni a reklámokat

Így nem kérem a VTV-t, csak az Arrist.
Na erre beindult hogy neki a papíron az áll hogy 2 db készülék csere és nem cserélhet le csak 1-t...mert ahogy jelzi a központnak hogy végzett - lekapcsol a Cisco. Ja és csak Március végéig van adás ezen.

Mondom ugye SDről beszél, nálam meg HD van... :K

Igy abban maradtunk hogy hiába van papiron 1000-s netem, nem kérek se Arrist, se VTV-t, mert úgyis csak a garantált sebességet garantálják...én meg soha nem mértem 300-s netet akár kábelen akár 20 centire wifin.

Ha már működik a rendszer akkor ne romboljuk le.

P.S. - a szerelő mondta hogy kérjek Arrist saját beüzemeléssel. Van e értelme egy 85 nm-s lakásban?

[ Szerkesztve ]

(#103087) drk88 válasza kabelmania27 (#103085) üzenetére


drk88
senior tag

Letoltes 38-40 Snr, feltotles 41-42es. Most mertem egyet 523mbit a lefele de majd este merek egyet amikor ugye rossz volt mindig.

(#103088) csucsu21


csucsu21
aktív tag

Sziasztok Adott egy "Upc" felvevős beltéri egység, és egy toshiba tv olyan gond van vele hogy hol el halkul hol vissza fel hangosodik az adás nem minden adónál de elég soknál csinálja. Nem tudom hol keressem a hibát a tvben vagy esetleg a dobozzal lehet valami ? A box csak a felvétel miatt van tudom nem kéne a tvhez de egyszerűbb így felvenni. Ha bárkinek bármi ötlete javaslata van előre is köszönöm.

Az élet olyan, mint a motor be kell rúgni másként nem megy !!!

(#103089) kabelmania27 válasza drk88 (#103087) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Ezek jó értékek, letöltési jelerősséget nem írtad, korábban nem volt gond az értékekkel.
Misua: Akkor érdemes ezres csomagra váltani ha ki is tudod használni, helyedben amíg a jelenlegi csomag letöltési sebessége nincs meg nem mennék nagyobb csomagba. Box helyett kérhetnél médiacardot. Milyenek a modemértékek?

[ Szerkesztve ]

(#103090) Misua válasza kabelmania27 (#103089) üzenetére


Misua
senior tag

Mediacard nem játszik, mivel fontos a TV felvétel...

Most mértem Speedtestet - kábel azért elég bivaj:


Modem:


[ Szerkesztve ]

(#103091) cof válasza Misua (#103090) üzenetére


cof
veterán

És nem próbáltad még ki, hogy a TV-d tud-e felvenni?

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#103092) kabelmania27 válasza Misua (#103090) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Elfogadhatók az értékek, ha megírod hogy milyen osztóval van elosztva a koax és van-e bekötve Fam/Attenuator feliratú csillapító meg tudjuk írni, hogy milyen a bejövő jelerősség. Érdemes lenne megnézni amit CoF írt.

[ Szerkesztve ]

(#103093) Misua válasza kabelmania27 (#103092) üzenetére


Misua
senior tag

Osztó az szerintem nincs...a ház 2018-ban épült és úgy adták át mindenkinek hogy szobánként lóg egy Koax meg egy vékonyabb fehér kábel - lányom imád velük játszani :))

CoF: Köszi a tippet, de nekem sima mezei alap Sony 55 colos 4k TV-mvan (igaz a távirányítón találtam rec gombot: kiir a felvétel csak digitális műsorszórás esetén érhető el)

(#103094) kabelmania27 válasza Misua (#103093) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Lehet a bejárati ajtó közelében vagy a lépcsőházban van elosztva a koax szobákra. Vékonyabb fehér kábel lehet telefonvezeték vagy utpkábel. Ha probléma van az internettel vagy a tévé adásokkal érdemes lenne osztásnál az osztót kisebbre cserélni, hogy ne legyenek üres kimenetek.

[ Szerkesztve ]

(#103095) cof válasza Misua (#103093) üzenetére


cof
veterán

De már írtam, hogy a koax kábelt dugd be a TV-be közvetlenül a BOX-ból és kerestesd le a digitális csatornákat van majdnem 30 ami szabadon fogható. Aztán csatlakoztass rá akár egy pendrive-ot és mehet a próba.

Vagy nem neked írtam?

4K TV az nem lehet olyan buta, hogy ne tudjon rögzíteni pendrive-ra vagy SSD/HDD-re.

[ Szerkesztve ]

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#103096) blakey válasza Misua (#103093) üzenetére


blakey
titán

Azt ne írd, hogy analógot nézel a 4K TV-n. :D
Amúgy a legtöbb alap TV is képes felvenni és igen, digitáis tunerből. 15 éve nem is láttam analóg adást, de nem is vágyom rá. :)

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#103097) pjen válasza cof (#103095) üzenetére


pjen
félisten

Dehogynem:UE43TU7102KXXH

(#103098) DeFranco válasza cocka (#103065) üzenetére


DeFranco
nagyúr

köszönöm, sokat nem kellett tárgyalni egyből ezt ajálnották ki.

visszahívtak, most kicsit erőlködtem, mert régóta szerettem volna analóg telefont (bizonyos okokból) és közöltem, hogy érdekel a prémium csomag (150-es nettel 5290-ért) HA odaadja a telefont is az árban...

...közölte a hölgy hogy nem lehet, fél percet hallgattunk a telefonban (mexican standoff) majd szólt, hogy talált egy olyan opciót hogy 100 forintért adja a telefont, így 5390 lett a teljes csomag. :DDD

(#103099) kapasz válasza kabelmania27 (#103082) üzenetére


kapasz
tag

Köszi, hogy megnézted az értékeket. Ilyen osztó van: az egyik kábel a set top boxba megy, a másik az Ubee-ba. Szorosak a csatlakozások.

Akkor Te is azt mondod, hogy ne cseréljem CB-ra az Ubee-t?

[ Szerkesztve ]

(#103100) inf3rno válasza kapasz (#103099) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Az Ubee-vel nekem stabilabb volt valamennyire a net, mint a CB-vel. Hacsak nem döglődik a modem vagy akarsz 300-nál nagyobb netet, esetleg erősebb wifit, akkor nincs értelme.

Buliban hasznos! =]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.