Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-23 11:57:24

LOGOUT.hu

Vodafone (ex UPC Magyarország Kft.) (analóg / digitálisTV, internet, telefon)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#104551) nesh144


nesh144
csendes tag

Sziasztok,
nem régiben be lett kötve a lakásba a vodafone 300 megás internete.
Compal CH7465VF típusú modemet kaptunk (jó igénytelen beszereléssel). Úgy rémlik, hogy az első napokban, normális volt a sávszél, de amikor legútóbb próbáltam a laptopomal töltögetni, 5ghz-n olyan, mintha korlátozná az eszközömet a modem. Ha speedtestet indítok, felmegy 80-90 megáig, majd le nulláig. Más eszközön rendben megy, valamint a gépemmel telekomos gigabites neten jön wifit 350 környéke 5ghz-n.
Van valami ötletetek, hogy mi okozhatja ezt a problémát?
Kapcsolódtam már közvetlen az 5ghz-re, egyszerűen elszaródik a net, csak 2,4 ghz-n megy.
Előre is köszi a helpet! :R

(#104553) petakpa1 válasza MadMancs (#104550) üzenetére


petakpa1
őstag

Köszönöm!

"... Feltalálom a hidegfúziót oszt reszeltek az amcsiknak...":)))

(#104554) kabelmania27 válasza nesh144 (#104551) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Üdv!
Összefoglalóban linkelt programmal tudsz keresni szabad csatornát.
Előfordul, hogy bizonyos csatornán nem működik jól az átvitel ezért a szolgáltatók nem garantálják a vezeték nélküli kapcsolatot. Ha nem javul ITT tudsz segítséget kérni. Vezetékes kapcsolattal rendben van a letöltési sebesség?

[ Szerkesztve ]

(#104557) btibi2001


btibi2001
csendes tag

Sziasztok!
Szeretném a segítségeteket kérni! Egy régebbi samsung tévéhez kellene Vodafone Tv-t csatlakoztatni. Sajnos a TV-ben nincs HDMI csatlakozó. Van ellenben AV IN (piros, fehér, sárga RCA), Scart és DV In. A képen látszódnak az elérhető csatlakozók. HDMI-RCA átalakítóval használható lenne a rendszer? Nem szükséges semmi extra funkció, maximum a műsorújság.

Előre is köszönöm a segítséget!

[ Szerkesztve ]

(#104558) petakpa1 válasza #72445440 (#104555) üzenetére


petakpa1
őstag

Külön routerem van, bridge módba lesz majd átkapcsolva, a Compal wifije nem játszik.

Mindenképp falra kell csavarozni, mert nincs hely polcnak ott, közvetlenül a bejárati ajtó mellett van, ahova összefutnak a lakásból a koax és UTP kábelek.
Valszeg az lesz, hogy hátoldalán lévő szellőzőrácsokon megpróbálok átbújtatni műanyag gyorskötözőt és azok segítségével rögzítem majd a csavarokhoz valahogyan. Meglátjuk ha itt lesz a cucc.

XIII. kerületi sebességekről tud valaki infót adni? Jellemzően megvan a szerződött sebesség? A 120/10 eddig mindig megvolt, de 500/22-nél már nem vagyok ebben annyira biztos...

"... Feltalálom a hidegfúziót oszt reszeltek az amcsiknak...":)))

(#104560) kabelmania27 válasza petakpa1 (#104537) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Az új modem több letöltési csatornát fog használni ezért elvileg meg lesz a kínált letöltési sebesség, amennyiben nem elég a 300Mbit válaszd az 500-ast ha nem lesz meg a sebesség elállási jogra hivatkozva visszakérheted a régi csomagot.

(#104562) MiZo1990 válasza petakpa1 (#104558) üzenetére


MiZo1990
aktív tag

150-es csomagunk van, különböző időszakokban mérve megvan a 150/10 (1137).
Az 500-as csomag szerintem jobban érzékeny a megnövekvő terhelésre és előbb lesz alacsonyabb a sávszélesség.

(#104563) PROHARDVER!


PROHARDVER!

A lehetséges DIGI felvásárlásról megjelent egy hír az ITcafé-n, annak van egy saját topikja, akit érdekel a téma, oda fáradjon át please, ez nem a Vodafone topikba tartozik. Köszönjük!

(#104566) kezo0 válasza petakpa1 (#104558) üzenetére


kezo0
addikt

Itt (1133) szinte mindig megvan az 500/22, és még a fehér, UPC-s Connect Box van nálam (ami ugye szintén Compal). Modem/bridge módban van, utána saját router van kötve.

Beam me up, Scotty! There’s no sign of intelligent life down here…

(#104567) petakpa1


petakpa1
őstag

Köszi mindenkinek. Akkor 500/22-est fogom kérni, de megbeszélem vele, hogyha nem jön a sebesség, akkor visszamegyek 300/20-ra.

Remélem azért jönni fog. 1131 Angyalföld lesz a helyszín egyébként.

Ahogy nézem a képet hátlap tetején és alján vannak nagyobb méretű szellőzőlyukak is:

Ezeken megpróbálok majd gyorskötözőt átfűzni és azzal hizzárögzíteni egy 1 cm vastag lécet. Ezáltal a hátlap már egy síkba kerül az alsó trapéz alakú talppal, és ezen a lécen ki lehet képezni a hornyot a falból kiálló csavaroknak. Kicsit kókány lesz, de jobb ötletem nincs egyenlőre.

[ Szerkesztve ]

"... Feltalálom a hidegfúziót oszt reszeltek az amcsiknak...":)))

(#104568) MadMancs válasza petakpa1 (#104558) üzenetére


MadMancs
veterán

Nincs a hátulján szellőző rács így az nem játszik.

Kedvező árú mobil előfizetésekért keress bátran. +36708034865 <-- Tel/SMS/WhatsApp, http://mancsmobiltavkozles.hu , szabo.norbert@mancsmobiltavkozles.hu ,

(#104569) petakpa1 válasza MadMancs (#104568) üzenetére


petakpa1
őstag

Szemből ledek felől nézve a jobb oldalára gondoltam, amin gyárilag is vannak a felfogatóhelyek.

"... Feltalálom a hidegfúziót oszt reszeltek az amcsiknak...":)))

(#104570) MiZo1990 válasza petakpa1 (#104569) üzenetére


MiZo1990
aktív tag

Az aljáról nem találtam képet, szerintem nem tudsz kábelkötözőt átfűzni az oldalsó nyílásokon.

(#104571) petakpa1 válasza MiZo1990 (#104570) üzenetére


petakpa1
őstag

Én a te második képen látható oldalára gondolok. Ez kerül nállam a falhoz majd, ezért nevezem hátlapnak.
Ezen az oldalon vannak szellőző lyukak alul és felül is. Azokon próbálok majd vékony gyorskötözőt átdugni. Bedugni még be lehet majd valahogy, de hogy visszabújtatni hogy fogom az már más kérdés...

"... Feltalálom a hidegfúziót oszt reszeltek az amcsiknak...":)))

(#104572) woodworm válasza petakpa1 (#104571) üzenetére


woodworm
veterán

Két lécet felfogatsz előre a falra, abba csavarozod a két rögzítő pontot. Megmarad a szellőzés és megfelelő illesztéssel elléggé felfekszik rajta a ház, hogy stabil maradjon.

(#104573) kmetykoakos


kmetykoakos
csendes tag

Sziasztok! Telekom területen lakom, Vodafone internettel. Szeretnék előfizetni Vodafone TV-re, de a modem és a tv nem egy helyiségben van. Úgy tudom, a Telekom egy időben az IPTV bekötésnél lehetőséget biztosított ethernet over coax passzív összeköttetésre a modem és a box között, ha a lakásban már ki volt építve koax vezetékezés. Ezt a Vodafone szerelői nem vállalják és ezeknek az eszközöknek is elég nehézkes a beszerzése mostanában. Pedig mindössze egy kb. 10 méteres koax kábel áthidalásáról lenne szó, máshogy sajnos nem tudom megoldani, wifin pedig nem működik a VTV box. Tud valaki esetleg olyan boltot, ahol ehhez hasonló 100Mbites EoC eszközt lehet vásárolni: [link] EOC-IN 100Mbit. A Telekom is ezeket használta, de már ők is felhagytak vele. Esetleg tudna valaki ajánlani egy olyan szerelőt, aki foglalkozik ilyesmivel Budapesten? 100Mbit/s úgy gondolom, bőven elég kell, hogy legyen a tv nézéshez. Előre is köszönöm!

[ Szerkesztve ]

(#104574) petakpa1 válasza woodworm (#104572) üzenetére


petakpa1
őstag

Szuper ötlet:))

Egy gond van csak vele: A Compalon lévő felfogató hornyok (ahova a csavarfejek beakadnak) úgy vannak tájolása miatt csak álló helyzetben lévő falra rögzítést tesznek lehetővé. Álló helyzetben viszont a kábelek oldalra fognak nézni, nekem viszont lefele kell, hogy nézzenek.

Jelenleg a Ubee így van felszerelve:

Ugyanígy kell majd a Compalt is tájolni, de sajnos ehhez nem jó a Compalon lévő felfogató hornyok iránya:(

Valahogy majd megoldom azért:)

"... Feltalálom a hidegfúziót oszt reszeltek az amcsiknak...":)))

(#104575) Doki42 válasza petakpa1 (#104574) üzenetére


Doki42
őstag

Szia! Nekem vízszintesen van, egy kis polcot tettem a falra.

Iphone 13- samsung galaxy tab s6 lite - Vétkezni emberi dolog, de isteni érzés

(#104576) skathy


skathy
csendes tag

Sziasztok!

Ma meghozták az UPC Conectbox helyére ezt az új csodát "Arris Touchstone TG3442DE"
A teljes Parental Control rész hiányzik belőle [Parental Control - Arris Touchstone TG3442 User Manual] se DMZ se semmi alig lehet állítani valamit :((

Valami ötlet, valamilyen kontrollra? MAC szűrés? IP szűrés? URL szűrés? lehetőleg a hét napjaira órákra lebontva, köszi

(#104577) cof válasza skathy (#104576) üzenetére


cof
veterán

Saját router.

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#104578) geritwo


geritwo
csendes tag

Sziasztok! Megkaptuk a múlt héten az új Vodafone Médiaboxot, és a távirányítón van Netflix, Amazon Prime és HBO Go gomb is, de utóbbi nem csinál semmit.

A készüléken sincs rajta az HBO Go app, pedig nekem külön a Netflixre meg arra van előfizetésem, nem tudom, ki néz idehaza Prime-ot. Rá lehet hekkelni valahogy a HBO Go-t a kütyüre, vagy a Vodafona csak akkor adja, ha náluk fizetek elő az HBO-s pakkra?

Egyébként örültem neki, mert nem okostévém van, eddig rádobtam a laptopot HDMI-n és kész, nem akarok venni, amíg a mostani be nem döglik, és a modemmel sem drótozták össze, hanem, mivel a szoba átellenes oldalán vannak, felhozott a szerelő egy még UPC logós, konnektoros jeltovábbítót, és azzal kötötte őket össze.

Az 5 éves gyerekem meg seperc alatt rájött, hogy a felvételi funkcióval át tudja ugrálni a rajzfilmek között a reklámokat, nekem eszembe se jutott, hogy annak ez lehet az értelme, annyira nem nézek tévét. :D

(#104579) MiZo1990 válasza geritwo (#104578) üzenetére


MiZo1990
aktív tag

Üdv!

HBO app még nincs, nincs hivatalos info az érkezés idejéről.

Érdemes átfutni a leírást, van pl. "Gyereksarok" és egyéb érdekességek.

(#104580) MiZo1990 válasza kmetykoakos (#104573) üzenetére


MiZo1990
aktív tag

Szia!

Szerintem egyszerűbb powerline adapterrel megoldani a dolgot. Ez az elektromos hálózatot használja az internet egyik egységtől a másikig történő közvetítésére.
A routernél összekötöd az egyik egységet net kábellel és a Vodafone TV-nél pedig egy közeli konnektortól a másik egységből vezeted a net kábelt.
Ennek a működéséhez a két konnektornak egy áramkörön kell lennie.

(#104581) cocka válasza RAiN91 (#104538) üzenetére


cocka
veterán

Engem ennek kapcsán meg az érdekelne, hogy melyiknek jobb a minősége, a webes verziónak vagy az androidos verziónak?

(#104582) cocka válasza btibi2001 (#104557) üzenetére


cocka
veterán

Úristen... Akkor már inkább egy HDMI audio kivonatolóra kötnék egy sima DVI-HDMI kábelt. Úgy lesz a legjobb minőség. Ha kalap szart akarsz, lehet használni HDMI-RCA átalakítót is, de még VGA-val is jobb lenne a minőség. De az audio kivonatoló mindenképp kell, mert nincs audio kivezetése annak a szutyoknak. Szóval jól megoldották, hogy költséged legyen vele.

(#104583) cocka válasza MiZo1990 (#104580) üzenetére


cocka
veterán

Meg állítólag elosztókba sem dughatók. Szóval muszáj nekik egy-egy szabad konnektor.

(#104584) LouiS22 válasza cocka (#104583) üzenetére


LouiS22
veterán

Beledugható elosztóba is, mi több, működni is fog. Csak elképzelhető (ez mindig a gyakorlatban derül ki), hogy nem lesz acélos a sebesség (vélhetően ezért "nem ajánlott" az elosztós megoldás).

Mielőtt kérdezel, nézd meg az 1. számú hozzászólást, vagy használd a keresőt, azért van!

(#104585) pjen válasza LouiS22 (#104584) üzenetére


pjen
félisten

Honnan túdja az a kütyü, hogy elosztóban van?Egymás után 4 konnektor láncban, az is elosztó?Ez legalább olyan mint némelyik háztartási gépnél:hosszabbítóval használni tilos.Miért is? :)

[ Szerkesztve ]

(#104586) gregory91 válasza btibi2001 (#104557) üzenetére


gregory91
senior tag

A TV-den van CI+? Látja a DVB-C csatornákat?
Ha mindkettőre "igen" a válasz akkor csak egy modult kérj smartkártyával.

Remélem itt elfér - https://sites.google.com/site/geriprojekt/ - https://github.com/kgregoryan - Az ember téved,a gép hibázik.

(#104587) Mikkamakka73 válasza geritwo (#104578) üzenetére


Mikkamakka73
csendes újonc

Nekem van Prime előfizetésem. Amíg nem volt okos tv-m, használtam is a VTV boxon.

(#104590) MiZo1990


MiZo1990
aktív tag

A mai naptól elérhető a gigabites otthoni internet az alábbi településeken:
Fehérvárcsurgó, Iszkaszentgyörgy, Isztimér, Jenő, Kincsesbánya, Kőszárhegy, Moha, Polgárdi, Sárkeresztes, Sárszentmihály, Székesfehérvár, Úrhida, Hosszúhetény, Pécs, Nagykozár, Bogád, Romonya, Kozármisleny, Komló, Debrecen, Ebes, Nyíregyháza, Nyíregyháza- Oros, Nagykálló, Nyírpazony- Kabalás, Nyírpazony, Nyíregyháza- Sóstófürdő, Nyíregyháza- Sóstóhegy, Nyíregyháza- Nyírszőlős.

Az analóg adás és a duplikált csatornák pedig maradnak április 30-ig még biztosan, mert ezeknek a kivezetése nem szerepel egyik ÁSZF változásban sem.

(#104591) Adam115


Adam115
csendes tag

Másnál is volt egy 15-20 perces teljes szakadás? Áramszünet nem volt, csak a Net-TV ment el teljesen.

(#104593) Intruder2k5 válasza Adam115 (#104591) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Az is lehet, hogy hibaelhárítás volt a környékeden, erősítőt vagy kábelszakaszt cseréltek, vagy bármi más oka is lehetett.

(#104594) LouiS22 válasza pjen (#104585) üzenetére


LouiS22
veterán

Közben a kolléga megválaszolta, én is csak annyit tudok hozzátenni: valóban lutri és valóban rendesen ront a sebességen nálam is, de mindösszesen egy IP kamerát kell csak kiszolgálnia, azt meg bőven megugorja :)

Mielőtt kérdezel, nézd meg az 1. számú hozzászólást, vagy használd a keresőt, azért van!

(#104595) pjen válasza LouiS22 (#104594) üzenetére


pjen
félisten

Akkor valami olyasmi kéne, hogy két konnektor direktbe összehuzalozva és az egyikba menne a delej.Ilyen álltalában nincs, hiszen ha egy fázison vannak is akkor is legtöbször külön körön.Egyikbe bedugom esetlegvan még előtte kettő a kismegszakítóig.Kismegszakítótólindul a másik kőr, ott se biztos, hogy pont az elsőbe kerül.Máris elosztó van előtte.

(#104596) kmetykoakos válasza pjen (#104595) üzenetére


kmetykoakos
csendes tag

Köszönöm a tippet, meg kell néznem, egy körön van-e a modem és a tv melletti konnektor. Sajnos a lakásban lévő konnektorok dupla aljzatok, amik már önmagában is elosztónak számíthatnak. Lehet inkább wifi bridge-dzsel oldanám meg akkor, a Netflix is megy a tv wifijén 4k-ban minden gond nélkül. Az EoC modul azért szimpatikusabb, mert ahhoz nem kellene plusz áramforrás. De az lenne a legjobb, ha wifin is csatlakozna a box, mint pl. a német vagy az új-zélandi Vodafone esetén, nem tudom erre mennyi remény van idehaza a közeljövőben...

(#104597) cocka válasza cocka (#104582) üzenetére


cocka
veterán

Ehhez még annyit, az OSD tuti átmegy, de HDMI-VGA konverter nálam nem vitte át a képet. Tehát kedvenc haverunk a HDCP nem tudom mit művel, ha DVI-re van konvertálva.

Nekem is volt HDMI-DVI kábelem, de én nem HDCP-s eszközt akartam DVI monitorra dugni, szóval nálam mindegy volt. Bár ha jól emlékszem működött. Elvileg a DVI is támogatja.

(#104598) LouiS22 válasza pjen (#104595) üzenetére


LouiS22
veterán

Nem nekem akartad írni ;)

Mielőtt kérdezel, nézd meg az 1. számú hozzászólást, vagy használd a keresőt, azért van!

(#104599) kali válasza vargalex (#104531) üzenetére


kali
legenda

Én is. Az előző lakásban még koax volt a Telekomtól,, de azon is rendben volt a net és az IPTV is.
Itt a Vodafone is jó, bár koax, de 5 éve használjuk és nincs okunk panaszra, nincsenek kiesések, de még csak szakadások sem, a TV is ok.
Azért váltunk, mert több mobilos előfizetésünk is van a Telekomnál és Magenta csomagban azonos árért sokszoros internetes sebességet kapunk optikán és több TV csatornát (a HD is több).
Ketten lakunk csak itt a feleségemmel, de jelenleg a feltöltési sebesség néha még így is szűk keresztmetszet, ha mind a ketten videokonferenciázunk munka közben és mellette még másra is használjuk a munkához a netet.
Optikán a Telekomos 1000/1000 net mellett nem lesz ilyen gond. (2000/2000 is lenne, de az már túlzás.)

LouiS22: Igen, direkt vártam az új Telekomos boxra, hogy már azzal legyen rendelhető a csomag.
Jelenleg Horizon HD van, attól jobb, az tuti.

(#104600) RAiN91 válasza RAiN91 (#104538) üzenetére


RAiN91
őstag

Bejött a jóslatom az ügyfélszolgálattal kapcsolatban. Első kör kapufa:

Írtam nekik, majd felhívott egy robot, hogy ők nem észleltek problémát, ezért az ügyet lezárták. Hát én észleltem, semmilyen eszközön sem tudok belépni a Horizonra :D

"A bejelentkezés jelenleg nem lehetséges. Kérjük, próbálja meg később."

(ha a jelszót direkt rosszul írom, vagy a felhasználót, akkor pedig azt írja ki, hogy rossz jelszó / felhasználó -> tehát jól írtam, fel is ismeri, de valamiért nem enged be)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.