Hirdetés

2024. május 11., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-23 11:57:24

LOGOUT.hu

Vodafone (ex UPC Magyarország Kft.) (analóg / digitálisTV, internet, telefon)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#103551) kabelmania27 válasza rgeorge (#103550) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Ennél az osztónál elvileg 3,5-ös kimeneten van a modem, ha jól számolom rendben van a bejövő jelerősség.
Amennyiben használsz saját routert próbáld meg dns-nek beállítani az 1.1.1.1 és 1.0.0.1 szervereket hátha stabilabban töltődnek be az oldalak.

(#103552) rgeorge válasza kabelmania27 (#103551) üzenetére


rgeorge
addikt

Köszönöm, igen, ott van a modem. És van saját router, naná, be fogom állítani a két DNS-t.

Picard: "What we leave behind is not as important as how we've lived. After all, Number One, we're only mortal." Riker: "Speak for yourself, sir. I plan to live forever."

(#103553) kabelmania27 válasza rgeorge (#103552) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Ellenőrizd, hogy nem lazultak-e ki az F csatlakozók.

(#103554) rgeorge válasza kabelmania27 (#103553) üzenetére


rgeorge
addikt

Ok, amint lehetőségem lesz rá (nem egyedül használom most a netet).

Picard: "What we leave behind is not as important as how we've lived. After all, Number One, we're only mortal." Riker: "Speak for yourself, sir. I plan to live forever."

(#103555) ZabZib válasza kabelmania27 (#103544) üzenetére


ZabZib
csendes tag

Szia, köszi a kérdéseket!

Modem mode-ot telepítés után azonnal bekapcsoltam, egy ASUS RT-AC57U V2-t használok, azon keresztül megy a wifi és a lan kapcsolat is az asztali PC-be. (ezeket azért nem írtam le eddig, mert az előző eszköznél is pontosan ugyanígy volt, szóval gondoltam nem számít. De a fene tudja).

Most rákötöttem közvetlenül, és megnéztem a jeleket:

Downstream Channels szekcióban 10-11dBmV mindegyik
Az SNR/Jel-zaj viszony: 37-38dB
Upstream 41-42 dBmV mindegyik


Splitter ilyenke (ez se módosult, nem lett bizergálva):

(#103556) kabelmania27 válasza ZabZib (#103555) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Modemértékek rendben vannak, megfelelő a bejövő jelerősség, ez az osztó jófajta.
Ellenőrizd, hogy a lakásba bejövő kábel legyen az in-ben.

[ Szerkesztve ]

(#103557) ZabZib válasza kabelmania27 (#103544) üzenetére


ZabZib
csendes tag

Jah, és ha már ott voltam, akkor közvetlenül az eszközre dugva is teszteltem a lag spike-okat, és ugyanazt az eredményt kaptam.

(#103558) kabelmania27 válasza ZabZib (#103557) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Nézd meg, hogy a kék színű isolátor a modem vagy a tv/box előtt van illetve a system feliratú oldala az osztó felé van-e.

(#103559) ZabZib válasza kabelmania27 (#103558) üzenetére


ZabZib
csendes tag

A lakásba bejövő kábel van az in-ben. A kék színű isolátor a TVbox felé menő kábelre van kötve (bár annak a végén nics TV box, csak egy üres kábelvég). A system feliratú oldal rossz irányba nézett, megfordítottam, mostmár az osztó felé van.

A helyzet nem javult egyelőre.

[ Szerkesztve ]

(#103560) ZabZib válasza inf3rno (#103546) üzenetére


ZabZib
csendes tag

Hát egy másik oldalon tudom csak tesztelni, mert itt nem lehet magyar szervert választani, de úgy tűnik, hogy kissebbb mértékben de maradnak a tüskék.

https://www.meter.net/ping-test/202107-203283-15c7.html

(#103561) kabelmania27 válasza ZabZib (#103559) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Üres kimenet problémát okozhat ezért vedd ki az elosztót és teszteld úgy, ha a bejövő kábel csatlakozója nem ér el a modemig és nem rendelkezel ilyen F toldóval akkor kösd be az izolátort, úgy hogy a system irány legyen a bejövő kábelen és subscriber a modem irányába, izolátor és az osztó közötti összekötő toldóra nem lesz szükség vagy a kábelvégét bedugod a tévébe, adást nem fogsz tudni nézni mert notv szűrő van a lépcsőházi szekrényben, de arra jó, hogy nem lesz üres a kimenet, ez esetben megpróbálhatod az isolátort az osztó bemenetére tenni.
Ha nem javul megpróbálhatod a routeren beállítani az 1.1.1.1 és 1.0.0.1 dns szervereket hátha stabilabban töltődnek be az oldalak.

[ Szerkesztve ]

(#103562) ZabZib válasza kabelmania27 (#103561) üzenetére


ZabZib
csendes tag

Köszi a kitartó supportot :)

Este megpróbálom átkötni a dolgokat úgy ahogy írtad, de nem fűzök hozzá sok reményt, ha egyszer eddig jól ment minden.


A az 1.1.1.1 és 1.0.0.1 dns szerverek beállításához van valami guide? Ennyire már nem értek a témához sajnos

(#103563) kabelmania27 válasza ZabZib (#103562) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Elvileg a router oldalán a wan kapcsolatnál betudod írni ezt a két címet, ha nem boldogulsz akkor ITT vagy ITT kapsz segítséget. Lehet, hogy a környéken zajbetörés vagy más hiba van és ez okozza a problémát, ez a modem érzékenyebb a jelre mert több csatornát használ mint a régebbi tipusok.

(#103564) snyper990 válasza ZabZib (#103562) üzenetére


snyper990
őstag

Nálam a Cloudflare DNS (1.1.1.1 és 1.0.0.1) pingje 30 ms körül alakul (bár volt már olyan is, hogy 50-60 körül volt), a Google-é (8.8.8.8 és 8.8.4.4) viszont általában 15 ms körül van. Ha nem zavar az esetleges adatgyűjtés a Google részéről (max. azt látja, melyik weboldalakat keresed fel, de elvileg azt is anonim módon kezelik), akkor azt is választhatod, egy hajszálnyival talán gyorsabb lesz. (De Te is le tudod magadnak mérni parancssorból a ping 1.1.1.1, ill. a ping 8.8.8.8 parancsokkal)

[ Szerkesztve ]

(#103565) Ledi válasza MadMancs (#103535) üzenetére


Ledi
aktív tag

Most már én is így oldom meg, mivel a a múltkor a filmet nem vette fel. Csak azt nem értem miért volt ott a Rögzítés gomb.

De most már nem problémázom Kértem kártyát és azt veszek fel amit én akarok.

(#103567) ZabZib válasza snyper990 (#103564) üzenetére


ZabZib
csendes tag

Köszi a tippeket!

(#103568) Csabex


Csabex
őstag

Na megkaptam ezt az Arris csodát... Ott tartok, hogy nem tudok beállítani Port triggering-et, mert invalid name hibát dob, pedig átírtam az elnevezést többször is, de mégsem. Felhívom az ügyfélszolgálatost és azt mondja, hogy ő még a funkcióról sem tudott, nem hogy hibát hárítson el :DDD Nekem már a Voda logos felületem van, viszont úgy rémlik mintha a fórumba nem ilyen fotók, hanem valami lilás felület volt. Kérdi tőlem, hogy van kéznél egy router? Há mondom nincs, mert a CB ellátta rendesen a funkciót, ezért nem volt igény rá, erre pedig: hát lehet, hogy átmenetileg be kell szerezni egyet amíg a "szoftveres csapat" orvosolja a gondokat, mert még nagyon új ez az eszköz. Vicc :C
Ja és a Voda box az ennyire primitív, hogy szó szerint szembe kell tartani vele a távirányítót?
Vagy cseréljek elemet ? Mondjuk azt írja, hogy az elemek "jó" állapotúak.

"The quieter you become, the more you are able to hear..." ― Ram Dass

(#103569) unicumnext válasza Csabex (#103568) üzenetére


unicumnext
aktív tag

ha jól emlékszem,az Arris szoftvere nem szereti az ékezeteket, és speciális karaktereket, próbáld meg azok nélkül.

(#103570) cocka


cocka
veterán

Valami frissítés jött a Pace HD-ra, mert egyszercsak azt láttam, hogy megy a százalék számláló a kijelzőjén, mikor éppen ki volt kapcsolva.

Eredmény: gyakorlatilag semmi változtatást nem látok kivéve, hogy a csatornáknál megjelenő infódoboz jobb felső sarkából eltüntették a UPC logót. Ugyanakkor az EPG-ben meg meghagyták. Na ennek aztán sok értelme volt.

Ja és egy régebbi gyári reset után kiderült, hogy a TV apps rész is működik. Bár semmi érdemi app nem található ott.

[ Szerkesztve ]

(#103571) vargalex válasza Csabex (#103568) üzenetére


vargalex
félisten

Nálam is Voda box van, de a távirányítót bármerre tarthatom, veszi a jelet...

Alex

(#103572) nyesix válasza cof (#103253) üzenetére


nyesix
senior tag

Ha kiveszem a csillapítót, és beteszek egy 6-8 m hosszú kábelt (mivel át akarom rakni a routert a szobában máshová) az milyen eredményt hozna? RG6 os, háromoszoros árnyékolású koaxnak mennyi a méterenkénti csillapítása?

(#103573) pjen válasza nyesix (#103572) üzenetére


pjen
félisten

6-8 m koax csillapítása elhanyagolható.Viszont az okosok szerint minden csatlakozó, toldó legalább 1,5 db csillapítást okoz.(Rothammer, antenna könyv).

(#103574) lm83 válasza cocka (#103570) üzenetére


lm83
őstag

Nálam is ilyen van. Már vagy éve olyan lassabban kapcsol be meg körülményes. Megnyomom a bekapcsolót a távirányítón, kis idő mire az eszközön átvált pirosról zöldre a led. Majd utána nyomnom kell a csatorna váltót is, hogy bejöjjön az adás, meg megjelenjen a csatorna száma a kijelzőn :((
Lehet megpróbálok ráfrissíteni hátha jobb lesz most...

Ja meg régen mintha az időt írta volna ki ha kikapcsolt, standby, volt, most csak a piros világít...
Meg régen mintha a upc gombbal is bekapcsolt volna a box...

[ Szerkesztve ]

(#103575) Bridgeman válasza lm83 (#103574) üzenetére


Bridgeman
csendes tag

Szerintem energiatakarékos üzemmódban lehet a boxod.

Nekem a Balaton a Riviéra

(#103576) Bridgeman válasza lm83 (#103574) üzenetére


Bridgeman
csendes tag


Próbálj meg itt módosítani."Magas” fogyasztási állapot kiválasztásánál ki kell jeleznie
az időt kikapcsolt állapotban.

Nekem a Balaton a Riviéra

(#103577) cocka válasza lm83 (#103574) üzenetére


cocka
veterán

Ja nekem azzal most is bekapcsol. Viszont tény, hogy lassú. Ja meg még ami feltűnt, hogy amikor a ledes kijelzőjén meg kéne jelennie a UPC feliratnak, ahelyett most a nagy semmi jelenik meg.

(#103578) lm83 válasza Bridgeman (#103576) üzenetére


lm83
őstag

Na közben már rájöttem igen ez volt az.
Nézegettem mi, hogyan van. Aztán láttam ez alacsony, a könyv szerint alapban magas. Átállítottam most így kiírja az időt.
Igaz most kis idővel később meg az OFF felirat virít megint:/
Viszont ugyanúgy nem kapcsol be a upc gombbal, csak ha bekapcsolom először, aztán utána vadul nyomogatom a csatorna +/- gombot. Különben ugyanúgy kiírja a tv, hogy nincs jel...

@cocka: Nálad most mi lett a szoftver verzió?
Itt 4.0.1.5e25.
Hardver amúgy 018.002, bootloader 18.

(#103579) cocka válasza lm83 (#103578) üzenetére


cocka
veterán

Múltkorról vannak adataim, szóval két adat változott csak:

Szoftver verzió: 4.0.1.5E25-ről 4.0.1.5E28-ra

Hálózat csomag verzió: 4.0.F.T-ről 4.0.F.W-re.

(#103580) Csabex válasza vargalex (#103571) üzenetére


Csabex
őstag

Nálam nem... Elemet cserélek majd, lehet az a ludas...

Arris modemes fórumtársak, nálatok működik a port triggering? Hozzáadás után egyszerűen dob egy hibaüzit, hogy invalid input parameter és az elnevezésre utal. Próbáltam bármit, nem akar működni, egyszerűen nem adja hozzá... Ja és a port forwarding-nál is ugyanez a szitu, de ha a UPNP-t bekapcsolom, akkor szépen megcsinálja, szóval baromi érdekes jelenség.

Itt megadtam már az adatokat és a zöld csúszkát is eltoltam, aztán rábökök az Apply-ra

majd ezt a hibaüzit dobja be...

Baromi idegesítő és a központból nem tudnak belépni a beállításokba, mert még nincs engedélyük... Jön ki technikus Vasárnap du., hogy próbálja orvosolni, de gondoltam hátha találkozott valaki már evvel közületek.

"The quieter you become, the more you are able to hear..." ― Ram Dass

(#103581) cof válasza Csabex (#103580) üzenetére


cof
veterán

Nálam nem... Elemet cserélek majd, lehet az a ludas...

A VTV BOX-hoz is több fajta távirnyító létezik.

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#103582) kezo0 válasza cocka (#103570) üzenetére


kezo0
addikt

A Cisco HD DVR boxra semmi nem jött, még ott figyel mindenhol a UPC logo...

Beam me up, Scotty! There’s no sign of intelligent life down here…

(#103583) cocka válasza kezo0 (#103582) üzenetére


cocka
veterán

Arról lehet tudni valamit egyébként, hogy ezek az eszközök anno kifejezetten a UPC-nek lettek gyártva UPC-s szoftverrel vagy léteznek ezek gyári szoftverrel is?

(#103584) pjen válasza kezo0 (#103582) üzenetére


pjen
félisten

Remélem nem is jön.Két hete volt nálunk szerelő.Mondta, ha hibás tudja cserélni, kettő is van a kocsiban.

(#103585) Gondics


Gondics
csendes tag

Jól van ez így?
A sima koax a tv-re megy, CI kártyára. Az se jó, vagy tévézéshez megteszi?
Az üres nagy gáz? Nincs 3-as osztóm, csak 2db 2-es osztóm. Vagy ezzel a kettővel oszam el valahogy?Vagy vegyek 3-ast mindenképp? Ötletek?

(#103587) kabelmania27 válasza Gondics (#103585) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Bejövőre tegyél egy kettes osztót, egyik kimenet modem, másik kimenetre F összekötő majd kettes osztó és a két tévé.

[ Szerkesztve ]

(#103588) inf3rno válasza Gondics (#103585) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Hármasból van olyan, ami kevésbé csillapít az egyik kimeneten, arra szokták a netet dugni. Én mondjuk szétszedtem egy kettesre és egy hármasra és betettem a tévékhez egy visszirány szűrőt az egész elé meg egy villám patront és egy galvanikus leválasztót.

Lehet, hogy az egész egy placebo ezzel a sok cuccal rákötve, de úgy érzem mindent megtettem, hogy működjön a rendszer, a többi a Vodán múlik.

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#103589) Csabex válasza cof (#103581) üzenetére


Csabex
őstag

Igényelhetek másik távirányítót esetleg?
Ez van jelenleg, ez a jobbik fajta?

"The quieter you become, the more you are able to hear..." ― Ram Dass

(#103591) Gondics válasza kabelmania27 (#103587) üzenetére


Gondics
csendes tag


Így gondoltad?
Lent bejön. 4.1dB CB moden felé. Modem hátuljára betettem egy 3 dB-s csillapító. Fenti osztó sima koax tv-re, media kártyával. Másik koax voda box.
CB jelszintek"
D.S.: 4-5 dB
U.S.: 42-44 dB
SNR: Mind a 15 csati 38 dB
Így jó, vagy variáljam még?
thx előre is!

(#103592) Gondics válasza Gondics (#103591) üzenetére


Gondics
csendes tag

Az új kötésem miatt vagy sem, de most épp az RTL HD megy. Percenkét 2-3x pillanatra kockásodik

(#103593) cof válasza Gondics (#103592) üzenetére


cof
veterán

Melyik ágon? Azaz előreszerelt koax kábel elég vékony, szerintem csak 2x árnyékolású.

[ Szerkesztve ]

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#103594) Gondics válasza cof (#103593) üzenetére


Gondics
csendes tag

Nem nálam lesz a hiba a néha kockásodásban, mert osztó nélkül is meg-meg akad percenként. Nem a vékony, gyári UPC koaxról megy a tévé. A tvben a jelszínt 95-98%-osank a frekik. A minőség 100%, majd leugrik 75%-ra, majd ismét vissza 100%-ra. Ezt folyamatosan percenként megteszi. Gondolom ilyenkor akad be a kép mikor leesik 75%-ra a jelminőség. De ezzel már ne tudok mit tenni. Vissza tettem a 2 osztót ahogy a képemen is van.

(#103595) vlevi válasza Gondics (#103592) üzenetére


vlevi
nagyúr

Az nálam is. Tavaly ősszel is volt ilyen, aztán egyszercsak megjavult, de most megint kezdi... Azóta nálam semmilyen változtatás nem volt. De ugyanúgy kokasodik pl a Comedy central SD adása is! Jelminoseg a béka segge alatt, és folyamatosan ugrál.
Az alacsonyabb frekvencian levo adókkal van gondom, RTL HD, Comedy, Nat.Geo wild HD, ...

[ Szerkesztve ]

(#103596) cof válasza vlevi (#103595) üzenetére


cof
veterán

Jön a jó idő, jönnek elő a problémák. Ilyen ez a koax hálózat.

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#103597) Csabex válasza #72445440 (#103590) üzenetére


Csabex
őstag

Remek :) Mondjuk elemet még nem cseréltem, de megnéztem és valami noname elem van benne... Igen, a telómra is gondoltam (P30 Pro, egész közeli volt a tipped :D) , csak azt végső opcióként vetettem volna be, de akkor ezek szerint kénytelen leszek, ha nem fog javulni elem csere után. Köszönöm :)

"The quieter you become, the more you are able to hear..." ― Ram Dass

(#103598) inf3rno válasza cof (#103596) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Nálunk itt helyben két utcában esett szét az adás pár napra. Egyébként teljesen más részein vannak a városnak. Kíváncsi vagyok idén hogy bírja majd a nyarat, tavaly eléggé esetleges volt, hogy mikor van net kapcsolat meg tévé.

Buliban hasznos! =]

(#103599) cocka válasza kezo0 (#103582) üzenetére


cocka
veterán

És ez annyival tud többet a Pace HD-nél, hogy vinyó van benne, amire lehet felvenni? Meg koax audio kimenet helyett optikai van?

Szóval felvétel meg annak járulékos szolgáltatásai? (felvétel időzítés, tervezés stb..) Meg 2 tuneres, hogy nézni is tudd, miközben veszel?

(#103600) cocka válasza #72445440 (#103586) üzenetére


cocka
veterán

Nekem is van ilyen, bár annak a végén van egy kábeldarab, amit néha használok, ha a kódolatlan adásokra vagyok kíváncsi. De ez évek óta így van, eddig még nem okozott problémát.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.