Hirdetés

2024. március 29., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-01-27 18:58:04

LOGOUT.hu

Vodafone (ex UPC Magyarország Kft.) (analóg / digitálisTV, internet, telefon)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#103651) Csabex válasza kabelmania27 (#103648) üzenetére


Csabex
őstag

F-ek is jók és nincs lazulás sem. Lehet stabilabb lesz, de nincs routerem sajnos, nem is terveztem vásárolni, de akkor ezek szerint kénytelen leszek... :( Ha jön a technikus majd beszámolok, hogy mik a fejlemények.

"The quieter you become, the more you are able to hear..." ― Ram Dass

(#103652) Mike válasza ggbuffon1897 (#103633) üzenetére


Mike
veterán

várható. pl 2.4en ledobálja az eszközöket. a szerelő szerint ez ismert hiba, megoldás saját router. plusz ott van még a upcmail, szóval én 15 év után, a hűség lejárta után mobilszolgáltatót is fogok váltani. még nem tudom mire, mert senki sem szimpatikus

(#103655) Csabex válasza #72445440 (#103654) üzenetére


Csabex
őstag

Lehet, hogy ez lesz a vége. Tp-Link deco sorozatot korábban is nézegettem, illetve Asusnak vannak még jó routerei.

"The quieter you become, the more you are able to hear..." ― Ram Dass

(#103656) ggbuffon1897


ggbuffon1897
őstag

A digi csak azert tantoritott el, mert kb 1,5-2 éve festettem amikor megvettem a lakást, és most közölték h a korábbi fftb helyett mar csak ftth lesz, amihez gondolom furni faragni kellene.

Pontosabban nem tudom, mert kerdeztem digi topikban is de ott senki nem válaszolt.

Alapvetően az elozo tulaj (belsoepiteszek) szepen felujitottak a lakast, de a kabelezest azt ugy eldugták hogy en muszaki analfabetakent meg nem allapitom mi merre es h lehet cserelni. Digi volt nekik is. (Állmennyezet meg gipszkarton mögött van kábelcsatornában elvileg és ugy megy ki az ajtohoz)

Amikor bekoltoztem elso korben a upc jott vna, de amikor a szerelő kozolte h o most furni fog, meg a falon vegigrant a lakasba a bejarattol 15m kabelt akkor mondtam h köszi de nem. (Ez azert erdekes mert amikor a digit csereltem az asszony husege miatt upc/vodara, akkor ez a téma elő se került h furnának, pár csatlakozót és a benti koaxot mokolta, mondván h a digié igénytelen és szar)

A diginél nalam a nappali egyik oldalan futott be a netkabel, ott volt a router, a masik oldalon a koax. Siman mukodott szepen minden, most ugye csak a regi koax helyen jovo kabel van hasznalatban ott van a voda routerje.

A diginek az optikához valóban furni faragni kellene, vagy azert ezt a kábel vezetgetés dolgot anélkül is meg tudják oldani? Pl h az ontot a mostani voda modem helyere pakolják?

Bocs nem vagyok egy muszaki zseni és próbálok menekülni ettől a vodás formedvenytol anelkul h a lakast lekellene "rombolni" :)

[ Szerkesztve ]

(#103657) kali válasza ggbuffon1897 (#103656) üzenetére


kali
legenda

Ha úgy csinálja a DIGI, mint nálunk, akkor nem csak a következő festésig, de még egy nagyobb átalakításig is jobb lehet a Vodafone :DD
2018. áprilisában kiírta a házban a DIGI, hogy 11-én optikázás lesz, legyen nyitva az előtér...stb. Úgy is volt, de nem jöttek és azóta is csak koax + LAN kábelük lóg a szekrényben.

(#103658) MadMancs válasza ggbuffon1897 (#103656) üzenetére


MadMancs
veterán

Szerintem ha a digi topicban kérdezel választ is kapsz. Mint ahogy nagyon sokan választ kaptak ugyanerre a kérdésre FTTB - FTTH átállás megúzsható annyiból hogy ott jön be optika ahol most koax és UTP akkor fúrni se kell mert lyuk adott. Majd ott helyben ONT ból mehet a meglévő koaxon és UTP-n tovább az áldás ahogy eddig. Ennek a feltétele hogy a belépési ponton legyen 230V ONT számára.

Egyébként váltás alatt is lehet rendelni.
Mi FTTB 500 át rendeltünk. Jött szerelő, kiváncsiságból ránézett optikára, ebben van jel. Telefon központnak, bólintottak hogy egyből optikára kössön. Rá egy hónapra, tegnapelőtt jött egy digis csaj hogy időpontot egyeztetne FTTH átkötésre. Mondom már az van. Elkezdi az érdekes mert az utcánkban még csak most kezdik majd átkötést. :DDD

[ Szerkesztve ]

Kedvező árú mobil előfizetésekért keress bátran. +36708034865 <-- Tel/SMS/WhatsApp, http://mancsmobiltavkozles.hu , szabo.norbert@mancsmobiltavkozles.hu ,

(#103659) ggbuffon1897 válasza kali (#103657) üzenetére


ggbuffon1897
őstag

Nekem azt mondta a digis ügyfelszolgálatos kiscsaj, hogy most van éppen fejlesztés, úgyhogy vagy optika lesz vagy semmi.

Ha a sima fttb 500al vagy akár 100al is elérhető lenne újra náluk, nem is gondolkodnék a váltáson. Ott ha kellene egy netkábelt esetleg cserélni az nem a világvége, belülről gondolom kihúzza a régivel és jonapot.

Az h a háztömbben mit kábeleznek az meg engem már nem igazán érdekel :)

(#103660) Csabex válasza Csabex (#103651) üzenetére


Csabex
őstag

Háátt... No comment. Speedtest 600 - 700 között mért és azt mondta a srác, hogy ez remek, ez nagyon jó. Mondom az ezerhez képest azért ez messze nem a legjobb, mire azt a választ kaptam, hogy hát a szerződésben ugye 200 a garantált és annak 3x megvan, szóval ez így nagyon jó. Hihetetlen, hogy evvel tudnak takaródzni, illetve az is, hogy az NMHH ilyet engedélyez, hogy konkrétan 20%-ot garantáljanak, ez vicc... Azt azért hozzátette, hogy szerinte is nevetséges, tehát együttérző volt :D Port nyitási hibát lefotózta és továbbítja, de megnyugtatott, hogy azért ez nem napok alatt fog megoldódni, mert nagyon hosszú a hibalista már most. Szerintem nézek is egy jó router után, mert hiába nyitogatom a hibajegyeket, ennek eredménye nem lesz és én nem vagyok olyan kitartó mint tomp topiktárs :DDD VTV távirányító jelenség is ismert, emiatt cseréltettek vele már boxot, de a helyzet változatlan maradt, tehát itt is no comment :DDD

"The quieter you become, the more you are able to hear..." ― Ram Dass

(#103661) norbertoth


norbertoth
senior tag

Érdemes ipv6-ot hasznáni? Nem lassabbak az oldalak betöltése emiatt, fejlődött már ez?!

• iPhone 15Pro Max • Macbook Air M1 • LG OLED 55” CX • BOSE • Asus AX92U • WD Blue SSD • Xbox One S

(#103663) kabelmania27 válasza ZabZib (#103625) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Lehet a modemmel is probléma, lehet zajbetörés van a környéken, az a gond, hogy pinget nem garantálják a szolgáltatók, ettől független megpróbálhatod bejelenteni, hogy akad az internetkapcsolat.

(#103664) norbertoth válasza #72445440 (#103662) üzenetére


norbertoth
senior tag

Akkor lehet jól tapasztalom, mint ha az oldalak nehézkesen töltődnének be...nem ilyen volt ez, a net sebessége rendben van és nem is állandó probléma. Nem tudom, hogy amiatt van-e, de arra tippelek. Hogyan lehet ipv4-re állítatni?

• iPhone 15Pro Max • Macbook Air M1 • LG OLED 55” CX • BOSE • Asus AX92U • WD Blue SSD • Xbox One S

(#103665) kabelmania27 válasza norbertoth (#103664) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Ügyfélszolgálattal kitudod kapcsoltatni, telefonon csak internethiba menüpontban illetve a my vodafone oldalon is elvileg kilehet kapcsoltatni.

(#103666) norbertoth


norbertoth
senior tag

Köszönöm!

• iPhone 15Pro Max • Macbook Air M1 • LG OLED 55” CX • BOSE • Asus AX92U • WD Blue SSD • Xbox One S

(#103667) norbertoth


norbertoth
senior tag

Hm, azt mondta az ügyfélszolgálat hogy ipv6-ot lakossági előfizetők számára nem is üzemeltetnek vagy mi, csak ipv4-et és az enyém arra van állítva, akkor máshol kell keresnem a lassú oldalak betöltés problémáját.

• iPhone 15Pro Max • Macbook Air M1 • LG OLED 55” CX • BOSE • Asus AX92U • WD Blue SSD • Xbox One S

(#103668) szabogabor10 válasza norbertoth (#103667) üzenetére


szabogabor10
veterán

Jesszusom. Egy rossz kabarévá kezd hasonlítani kb. az összes telkó ügyfélszolgálata. :DDD
Természetesen tisztelet azon dolgozóknak, akik próbálnak továbbra is korrekten tájékozódni és tájékoztatni.

[ Szerkesztve ]

iPhone 14 Pro Max -- iPad Pro -- tv 4K -- Watch — Mac — AirPods Pro 2nd gen

(#103669) cigam válasza norbertoth (#103661) üzenetére


cigam
félisten

Honnan gondolod, hogy ip6-os címet adtak? Megnézted?

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#103671) sziszi-fuszi válasza #72445440 (#103670) üzenetére


sziszi-fuszi
senior tag

Röviden, tömören: Nem. Csak ma! (Ászf szerint.) Persze mindig vannak csodák! (Lehet mázlid van, és csak napközben lövik le. Próba cseresznye!)

[ Szerkesztve ]

Mi alá kell írás?

(#103672) cof válasza #72445440 (#103670) üzenetére


cof
veterán

Nem szoktak pontosak lenni, ha változás van. Bár nem értem, hogy az ilyesmit miért az utolsó pillanatra kell hagyni.

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#103673) Tommy77Hun válasza #72445440 (#103670) üzenetére


Tommy77Hun
csendes tag

Itt van a pontos közlemény.
Termékkivezetés | Vodafone

(#103674) norbertoth válasza cigam (#103669) üzenetére


norbertoth
senior tag

Az új modem előtt az volt míg át nem váltattam.

• iPhone 15Pro Max • Macbook Air M1 • LG OLED 55” CX • BOSE • Asus AX92U • WD Blue SSD • Xbox One S

(#103675) Yellow73_a


Yellow73_a
tag

Sziasztok,

Pár napja a Cisco HD DVR mediaboxom lefagyogat. Általában kikapcsolást követően megáll az óra ott, ahol kikapcsoltam, ezt követően már nem tudtam visszakapcsolni, csak áramtalanítás után. Na most már áramtalanítás után sem. Elindul a LOAD >> , de utána se kép, se hang. Gondolom, megadta magát, és cserélni kell.

Kérdéseim:
1. Lehet-e kérni eszközcserét ugyanilyenre? Vagy csak az új Vodafone TV boxot adják már? Nekem ez a Cisco jól bevált, nem szeretnék váltani, ha nem muszáj.

2. Mi a tapasztalat Voda TV box-szal? Főleg olyanoktól kérdezném, akik a Ciscoról váltottak.

3. Megnéztem a Voda kis ismertető Youtube videóját a UPC-s mediaboxról Voda mediaboxra történő cseréről. Itt ugyebár azt feltételezi, hogy a mediabosból kihúzott koax kábelt egy osztó beiktatásávala TV mellé helyezett Voda wifi modembe kell bedugni, az elágaztatott koax másik vége pedig megy a Voda mediaboxba, és egy ethernet kábellel össze kell kötni a modemet a mediaboxszal. Ez a setup azt feltételezi, hogy a modemem valahol a mediabox mellett van.
Nálam úgy van bekábelezve a ház, hogy a házba bejövő koax egyből szét van választva, és külön koax csillagpontos hálózat, és külön ethernet csillagpontos hálózat van lekábelezve. A jelenlegi UPC-s wifi modem a garázsban van, onnan indul a külön kábelezés az RJ-45 alzatokhoz, minden szobában van legalább 1-1 aljzatom (mind koax, mind RJ-45).
A TV mellett tehát csak egy egyszerű végpontom van. Jó lesz a Voda mediaboxnak az erről a végpontról kapott internet jel is?

4. A Voda TV box képein látom, hogy van rajta USB csatlakozó. Ide lehet csatlakoztatni HDD-t, amire fel lehet venni, vagy csak a felhő alapú 90 napos felvétel áll rendelkezésre?

5.Tévé nézéshez elvileg a CI kártya is játszana, de a TV-m nem támogatja a PVR funkciót, így nem tudnék vele műsort rögzíteni, ezért sajnos mindenképpen valamilyen mediaboxra van szükségem, ha fel akarok venni valamilyen tévéadást. Vagy van más lehetőségem is?

Segítségeteket, válaszaitokat előre is köszönöm!

(#103678) Csabex válasza Yellow73_a (#103675) üzenetére


Csabex
őstag

Szia,

A héten cserélték le nálam, igaz Pace HD-ről, nem Cisco-ról a VTV-re. Sajnos minden eszköz cserénél a VTV-t kapja az ügyfél, az összes többi kivezetés alatt van állítólag.
VTV-n sajnos nincs kijelző, így az óra az felejtős :( Ha az RJ45 végpont normálisan csatlakozik a Upc modem portjához, akkor elvileg megfelel.
Van usb, de csak dísz... Nem lehet felvenni semmit (elvileg), csak a felhő alap áll rendelkezésre. Jelen pillanatban a Chromecastem táplálom róla.
Funkcionalitás terén egész jó a box, nincs kockásodás, szakadozás vagy kép lefagyás, viszont a távirányítója az csak akkor működik megfelelően ha a box irányába tartod, ha pl teljesen más irányból próbálod, akkor nem érzékeli. Kártyáról nem tudok nyilatkozni, sajnos nem támogatja a mi tv-nk sem, ezért is kellett a box.

"The quieter you become, the more you are able to hear..." ― Ram Dass

(#103679) unicumnext válasza ggbuffon1897 (#103633) üzenetére


unicumnext
aktív tag

Szia!

Nekem is Aris van, ha van rá módod akkor használd bridge üzem módban saját routerral, úgy semmi bajom vele, hozza a 800-950 letöltést.
Szoftvere még mindíg gyerekbetegségékben szenved, ezért is ajánlott a saját router.

(#103680) Yellow73_a válasza Csabex (#103678) üzenetére


Yellow73_a
tag

Köszi az infókat. Egyébként te miért cserélted le?

(#103681) szabogabor10 válasza Csabex (#103678) üzenetére


szabogabor10
veterán

Annyival egészíteném ki, hogy nálam bármilyen irányból érzékeli a box a távot. Elemtől és a box elhelyezésétől is függhet.

[ Szerkesztve ]

iPhone 14 Pro Max -- iPad Pro -- tv 4K -- Watch — Mac — AirPods Pro 2nd gen

(#103682) Csabex válasza Yellow73_a (#103680) üzenetére


Csabex
őstag

Nm :) Fő szempont a mobilok áthozása volt számhordozással és ehhez az 1000-es csomaggal adtak egy jó ajánlatot. Megfelelt volna az 500-as is, de végül belementem.
Fölötted unicumnext-el egyetértek, magában nem a legpompásabb sajnos az Aris modem, ill. a szabogabornak is igaza lehet, mert elképzelhető, hogy nálam valami miatt állhat fenn ez a távirányítós jelenség, de majd jövőhéten megpróbálom átpozícionálni a boxot, hátha segíteni fog a dolgon.

"The quieter you become, the more you are able to hear..." ― Ram Dass

(#103683) kezo0 válasza Yellow73_a (#103675) üzenetére


kezo0
addikt

Még egy hard resetet megpróbálhatnál, mielőtt bejelented, hogy elromlott a box, hátha...
Itt a módszer: [link]

Beam me up, Scotty! There’s no sign of intelligent life down here…

(#103684) vargalex válasza szabogabor10 (#103681) üzenetére


vargalex
félisten

Ahogy korábban már írtam, nálam is érzékel bármilyen irányból...

Alex

(#103685) Yellow73_a válasza Csabex (#103682) üzenetére


Yellow73_a
tag

A modemcsere is kötelező? Én jól elvagyok a fehér UPC-s connect boxszal.

(#103686) hhgygy válasza Yellow73_a (#103685) üzenetére


hhgygy
senior tag

Nálam is most cserélték, a szerelő szerint azért kötelező, mert lejárt az előző licence

[ Szerkesztve ]

Dell Latitude 5590 i7 8650u 16GB 512 GB NVMe SSD; POCO F3

(#103687) Toth_Jani válasza hhgygy (#103686) üzenetére


Toth_Jani
őstag

És hogyan beesett a szerelő hogy csere, vagy probléma volt amiért kiment és ha már ott volt kicserélte??
Igaz nekem is teljesen jó a CB, mobilon is hozza a 480-as átlagot. (csak minek)

(#103688) hhgygy válasza Toth_Jani (#103687) üzenetére


hhgygy
senior tag

Nem beesett, hanem lejárt a hűségem és küldték az embert. Egyelőre lekopogom, minden oké, 900 felett a sebesség, de nálam korábban megvolt az 500 is, jó a hálózat

Dell Latitude 5590 i7 8650u 16GB 512 GB NVMe SSD; POCO F3

(#103689) MiZo1990 válasza Yellow73_a (#103685) üzenetére


MiZo1990
aktív tag

Gigabites nethez kötelezően az Arris típust adják.

Fehér ConnectBoxot pedig elvileg már nem osztanak csak a hardveresen azonos fekete verzióját.

(#103690) viktorhu válasza Yellow73_a (#103685) üzenetére


viktorhu
veterán

A gigabites letöltést ED3.1-en adják, azt meg nem tudja a CB.

(#103691) Yellow73_a válasza MiZo1990 (#103689) üzenetére


Yellow73_a
tag

Én jól elvagyok a 300-as netemmel, nekem bőven elég. Nem tervezek (egyelőre) gyorsabb netet, ráadásul a Voda honlapja szerint max 500-as érhető el nálunk. Az oké, hogy nem osztják, de remélem, hogy a TV box csere nem jár együtt modem cserével is

(#103692) viktorhu válasza Csabex (#103682) üzenetére


viktorhu
veterán

Nem is a gigabit az érdekes, hanem ez Magyarországon az egyetlen koaxos csomag, amihez értelmezhető feltöltés is jár. (A telekomos 200-as feltöltés megmaradt pilotnak, ami csak pár helyen elérhető, és nem bővítik.)

(#103693) Yellow73_a válasza kezo0 (#103683) üzenetére


Yellow73_a
tag

Sajnos ez sem segít. Nem bootol be a mediabox

(#103694) MiZo1990 válasza Yellow73_a (#103691) üzenetére


MiZo1990
aktív tag

Nálunk január közepén cserélte a szerelő a Horizon-t VTV-re és nem cserélte a ConnectBoxot.
Szerintem egy ideig nem fogják a fehéret feketére cserélni. Előbb vezetik ki a régebbi szolgáltatói routereket véleményem szerint kompatibilitási okora hivatkozva.

(#103695) cocka válasza hhgygy (#103688) üzenetére


cocka
veterán

Ez nem ok-okozat. Ha valakinek lejár a hűsége, nem küldenek embert csak úgy. Ha telefonon beleegyezel valami marhaságba, akkor küldik.

(#103696) pjen válasza cocka (#103695) üzenetére


pjen
félisten

Igy van, nekem is egy hónapja járt le a hűség.Videótár helyett veztetékes L lett,egy év hűséggel, de minden maradt.Cisco boxok és CB is.

(#103698) hhgygy válasza cocka (#103695) üzenetére


hhgygy
senior tag

Szerintem nem marhaság, hogy ugyanannyiért 500/25 helyett 1000/40-et kapok.

Dell Latitude 5590 i7 8650u 16GB 512 GB NVMe SSD; POCO F3

(#103700) kezo0 válasza Yellow73_a (#103693) üzenetére


kezo0
addikt

Akkor sajnos nagyon úgy tűnik, hogy tényleg elhalálozott az a box...

ish4d0w: én a CH+, CH-, REC együttes lenyomása mellett történő bekapcsolást javasoltam neki, ami egy hard reset. Gondolod, hogy a te módszered „mélyebbre megy” a box lelkivilágában? Erre kiváncsi vagyok.

Beam me up, Scotty! There’s no sign of intelligent life down here…

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.