Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-23 11:57:24

LOGOUT.hu

Vodafone (ex UPC Magyarország Kft.) (analóg / digitálisTV, internet, telefon)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#103301) sixpak válasza kezo0 (#103292) üzenetére


sixpak
nagyúr

Ezt az extrém használatot nem hiszem, hogy komolyan gondolják.
100GB egy játék manapság, néha több is.
Mivel a tárhely véges, sokan (én is) nem tárolja a Steam/Origin/Uplay/Epic etc. játékait, hanem letölti, ha kedve támad játszani vele.
Netflix éjjel-nappal megy mindenhol.
Digitális oktatásról nem is beszélve.... és akkor még nem nyitottál meg egy YT-ot sem.

Csak remélni tudom, hogy hamarosan kapnak egy csoportos pert a nyakukba....persze ez az előfizetőkön nem fog segíteni, a hálózatuk ugyanaz a kőkorszaki, szedett-vedett, foltozgatott hulladék marad, ami mellett elkötelezték magukat, még jó pár évre.
Biztos vagyok benne, hogy nem fognak komolyabb fejlesztésekbe fektetni, reszelik a 25 éves rézkábeleket, amíg tudják, addig jön a pénz az előfizetőktől, majd egyszer csak összeomlik az egész f@s, akkor megpróbálják majd eladni, de nem lesz ember, aki pénzt adna ezért.

Felénk a legutolsó zsákfaluban is 1000/1000 van optikán, nálunk a városban 120/10 vodafon csoda. :D

A jövő izgalmas, ready?
Az.... meddig bírja a balkáni szolgáltatásuk.

https://www.flickr.com/photos/86396338@N05/

(#103302) pjen válasza Samott (#103300) üzenetére


pjen
félisten

Hát azt nem nagyon hiszem, hogy olcsóbb lesz.Esetleg nem lesz több, de próba cseresznye.

(#103303) Samott válasza pjen (#103302) üzenetére


Samott
addikt

Ezert kerdezem, hogy mennyi az annyi? Mi a legalacsonyabb ar amit el lehet erni egy ilyen korzetben.

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#103304) Bridgeman


Bridgeman
csendes tag


Debrecenben végleg elköszönhettünk az analóg tv-től! :)

Nekem a Balaton a Riviéra

(#103305) Misua válasza sixpak (#103301) üzenetére


Misua
senior tag

A jövő igen izgalmas lesz - édesanyámnak fontos volt az orosz TV csatorna - ezért kellet premium TV csomagra előfizetni évről évre...1 TV csatorna miatt - na most vettem neki Xiaomi MI TV stick-et 13 ezerért, igy most már van 200 orosz TV csatorna INGYEN...igaz kell hozzá Internet.

(#103306) rgeorge válasza kezo0 (#103292) üzenetére


rgeorge
addikt

Tegnap nálunk is pontosan ugyanez zajlott le, azzal a különbséggel, hogy csak az internet és a TV lesz hűséggel újrakötve, a telefon és mobilnet marad határozatlan idejű, mint eddig. A TV premium lett gyakorlatilag akkortól, ahogy letettük a telefont, én is csak azokat a pdf-eket kaptam. Internet 500-as lesz, állítólag fehér ConnectBox-al (nem fekete, nem-UPC logós most az aktuális?). A szerelőt nem szerettem volna a lakásba beengedni, így postai leadás lesz a mostani eszközre, mert olyan megoldás persze nincs, hogy a szerelő az ajtóban megáll, átadja az új eszközt, átveszi a régit és ennyi, mindenképpen neki kell akkor bekötnie.
Akivel én beszéltem, ő sem erőltette a VTV-t, tudta, hogy a Cisco is mehet még.

Picard: "What we leave behind is not as important as how we've lived. After all, Number One, we're only mortal." Riker: "Speak for yourself, sir. I plan to live forever."

(#103307) pjen válasza Samott (#103303) üzenetére


pjen
félisten

Ez akkor derül ki, ha nekiállsz alkudozni.Mostanában nem ragaszkodik a voda annyira az ügyfelekhez.

(#103308) Samott válasza pjen (#103307) üzenetére


Samott
addikt

Okes, igazabol en se ragaszkodom mar annyira hozzajuk. Discovery meg Comedy mar egy jo ideje van a diginel is.

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#103309) snyper990


snyper990
őstag

Ha a szolgáltatói eszközt (Ubee) csak modemként szeretném használni, akkor a modem módba állításon (és természetesen saját routerrel való összekötésen) kívül van valami extra tennivaló (mint pl. PPPoE esetén lenne)? Vagy egyből kap netet a router a modem felől, és akkor már csak a routert kell megfelelően beállítani?

(#103310) gyurma771


gyurma771
csendes tag

Zuglói kertvárosban lakunk, napok óta szerelnek a szakik a régi UPC-s aknákban, tegnap délelőtt többször széthúzták a hálózatot, ahogy haladtak az utcában. Ma a túloldalon dologoznak, kiszedtek egy nagy fém dobozt, talán erősítő/elosztó, abban szerelgettek majd visszatették az aknába. Vajon fejlesztenek valamit? Évek óta nem szereltek errefelé semmit, új házak itt nincsenek a környéken...

(#103311) VoidXs


VoidXs
nagyúr

Sziasztok! UPC boxon hibátlanul lefut a csatornakeresés, viszont mindenhol fekete kép, és nem szól semmit, hogy ne lenne jel. Ilyenkor mi a megoldás? Hogy érem el a supportot, ha a 1221 azt mondja a hozzájuk tartozó telefonszámomra, hogy nem tartozik hozzájuk?

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#103312) snyper990 válasza VoidXs (#103311) üzenetére


snyper990
őstag

1270

(#103313) MiZo1990 válasza VoidXs (#103311) üzenetére


MiZo1990
aktív tag

Hát a 1221 nyár óta nincs már.
1270-et kell hívni.

(#103314) VoidXs válasza MiZo1990 (#103313) üzenetére


VoidXs
nagyúr

Köszi neked és snyper990-nek is!

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#103315) tusi08


tusi08
friss újonc

Üdv.,
Minap kötöttem velük egy új szerződést, 300as csomagra, aztán nem sokkal később fedeztem fel az "extrém felhasználásra" vonatkozó feltétleket. Aki még régebb óta használja, milyen tapasztalatai vannak? ténylegesen csökkenti a sebességet ha 3 hónap átlag adatforgalma meghaladja a 300gigát? Ilyet lehet csinálni??..... felháborító, netvégesnek tartom az egészet, hogy 2021-ben ez még felmerülő kérdés egyátalán, már most dühös vagyok rájuk pedig még be sem kötötték :W .
egyébként a modem, amit ők adnak mennyire kielégítő minőségü?

(#103316) kabelmania27 válasza VoidXs (#103311) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Üdv!
Ha megírod milyen osztóval van elosztva a koax és van-e bekötve Fam/Attenuator feliratú csillapító meg tudjuk írni, hogy rendben van-e a bekötés. Milyenek a modemértékek?

(#103317) zsamiatt válasza tusi08 (#103315) üzenetére


zsamiatt
őstag

Én nem tudok róla, hogy nálunk csökkentették volna. Igaz ez már elég régi UPC-s előfizetés. Az a baj, hogy az egész UPC-s hálózatra ráférne már a fejlesztés megfelelő szakemberek segítségével.

Eladó HP Proliant DL380 G6 használt szerver -- KTM Peak air 29" használt MTB -- Adidas 48.5 kék sneaker új Érdeklődés privátban!

(#103318) MiZo1990 válasza tusi08 (#103315) üzenetére


MiZo1990
aktív tag

Szerintem máshol is van ilyen kitétel az internet ÁSZF-ben.

Régóta szerepel az ÁSZF-ben, de nem tudni olyanról, akinél ezt alkalmazták is volna.
Nem gondolom, hogy pont 2021-ben kezdenének erre rápörögni, amikor 100 GB egy játék, távoktatás, távmunka és streaming megy.

(#103319) cocka válasza tusi08 (#103315) üzenetére


cocka
veterán

Valaki mintha írta volna itt korábban, hogy annak ellenére, hogy az ÁSZF-be nincs beleírva, csak a feltöltéseket nézik. Mondjuk havi 300 giga bőven sok feltöltéshez, de ilyen 40 megabitekkel is 17 óra alatt kimaxolható lenne.

10 megabittel meg 68 óra kb. ami szűk 3 nap.

(#103320) ArthurShelby válasza Bridgeman (#103304) üzenetére


ArthurShelby
addikt

Ezt örömmel olvasom, hátha most már mindenhol kiszedik, hogy legyen több/stabilabb sávszélesség

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

(#103321) #27070592 válasza #27070592 (#103169) üzenetére


#27070592
törölt tag

Mégsem rakom ki az ügyfélszolgálattal történt beszélgetést, mert nem történt ilyesmi. Szimplán elérhetetlenek
Ami a legszebb az egészben, hogy netem egyáltalán nincs két napja, pedig a connect box közvetlenül a bejövő fekete káblere van kötve. Reseten, áramtalanításon is rég túl vagyok, ahogy a türelmem is elfogyott.
Ismerősöknél (tőlem másfél kilométerre) semmi gond, net, tévé, telefon is megy, szóval nem tudom épp nálam miért szahar a hálózat.
Maradt a váltás. Milyen hasznos hogy az egyik alter szolgáltató nemrég építette ki az optikát az utcánkban.
Bocs az off miatt.

(#103322) kabelmania27 válasza #27070592 (#103321) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Ha van bekötve a modem előtt Fam/Attenuator feliratú csillapító vedd ki hátha megjavul a kapcsolat.

(#103323) Soma01 válasza Bridgeman (#103304) üzenetére


Soma01
veterán

Ez a gyakorlatban mit jelent? Egy ismerősöm, hívott, hogy nem megy neki a tévéjén egy műsor sem. Most mi a teendő? Boxot kell kérnie? Minden készülékhez? Itt nincs DVB-C vagy más olyan kódolás, amit a modernebb tévék tudhatnak?

(#103324) kabelmania27 válasza Soma01 (#103323) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Az analóg bronze csatornái kódolatlanul jönnek digitálisan, ha dvb-c képes készüléke van érdemes elindítani egy keresést médiacard táblázat alapján, ha több csatornát szeretne nézni 1270-et kell felhívni és váltani comfort csomagra. Amennyiben a tévé nem talál csatornát érdemes átnézni a kábeleket és az osztót.

[ Szerkesztve ]

(#103325) #27070592 válasza kabelmania27 (#103322) üzenetére


#27070592
törölt tag

Köszi a tanácsot, nincs semmi a modem előtt, azon a koaxon van ami bejön az oszlopról. A képen bal oldalon a leágazás már a modememhez megy. Másszak föl és pár percre húzzam szét, hátha megjavul? :D

(#103326) kabelmania27 válasza #27070592 (#103325) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Lehet az ismerősöd másik optikai node-on van azért nincs nála kimaradás.
Ez a bekötés rendben van, a csatlakozó előtt egy notv szűrő van mert nincs tv előfizetés. Próbáld meg felhívni az ügyfélszolgálatot, előbb-utóbb fel fogják venni és jelentsd be a problémát.

[ Szerkesztve ]

(#103327) #27070592 válasza kabelmania27 (#103326) üzenetére


#27070592
törölt tag

Ez igaz, nincs Tv előfizu mert immunis vagyok a tévére. De lehet hogy mégis lesz, az alter szolgáltatónál net+tv+telefon van az egyetlen csomagban, ugyanazért a pénzért. De nem is a tévé miatt fogok váltani hanem a (reményeim szerint stabilabb) optikai hálózat miatt. A vodafone is kihúzhatná már a fejét a /tudjuk honnan../ és elgondolkodhatnának egy alapos fejlesztésen.

(#103328) VoidXs válasza kabelmania27 (#103316) üzenetére


VoidXs
nagyúr

A modemértékek mind jók, legrosszabb esetben is 40%-ot mond, és sikeres minden teszt. Egyedül a videotár mond egy 103-2-es hibakódot. Az elosztót elő kellene ásnom a padlásról, de ha a hibakód nem jelent semmit, akkor felmegyek és megkeresem, de már jön holnap reggel egy technikus.

[ Szerkesztve ]

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#103329) kabelmania27 válasza VoidXs (#103328) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Érdemes lenne majd megnézni az elosztót lehet bent van egy csillapító amire már nincs szükség.
Milyen tipusú box van nálad? Korábban rendben volt a videótár?

[ Szerkesztve ]

(#103330) VoidXs válasza kabelmania27 (#103329) üzenetére


VoidXs
nagyúr

Igen, két napja semmi probléma nem volt. Egy Pace DCR 7111 a box.

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#103331) kabelmania27 válasza VoidXs (#103330) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Menü 1789 sokszor le gomb után kellene megnézni a jelértékeket illetve, hogy van-e a feltöltésnél jel ráfogás.
Kilépés back/menü gomb.

[ Szerkesztve ]

(#103332) VoidXs válasza kabelmania27 (#103331) üzenetére


VoidXs
nagyúr

[Frekvenciavizsgálat 1-10]
[Frekvenciavizsgálat 11-20]
[QAM]

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#103333) kabelmania27 válasza VoidXs (#103332) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Ezekkel az értékekkel működhetnének a csatornák.
Box áramtalanítás után sem javul a helyzet?

[ Szerkesztve ]

(#103334) VoidXs válasza kabelmania27 (#103333) üzenetére


VoidXs
nagyúr

Nem, és gyári beállítások után sem.

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#103335) kezo0 válasza rgeorge (#103306) üzenetére


kezo0
addikt

Update: ma hívtak az én hamarosan lejáró hűségem miatt is. Érdekesebb infók:
1. Rákérdezett a pasas, hogy akarok-e esetleg másfajta boxot, mint a jelenlegik. Mondtam, hogy ha a Vodaboxra gondol, azt nem szeretném, ha nem muszáj, mivel néhány csatornáról nem enged műsort rögzíteni (pl. M4 Sport), ahonnan a mostani Cisco boxaimmal működik a rögzités, és az is gondot jelentene, hogy Ethernet-kábelt húzogassak a lakásban az új box miatt. Ezután nem erőltette a cserét, de megjegyezte, hogy előbb-utóbb cserélni kell majd, mert ki lesznek vezetve a régi boxok. Említett egy júniust vagy júliust is, nem értettem pontosan. Ez tehát egy n+1-edik újabb infó a boxok cseréjére vonatkozóan, amit majd akkor veszek készpénznek, amikor valamilyen hivatalos úton, írásban is közlik, hogy cserélni KELL. A lényeg, hogy egyelőre nem kell.

2. Bár újonnan már nem rendelhető M-es csomag a vezetékes telefonból (csak S vagy L van a kínálatban), de úgy tűnik, akiknek eddig ilyen volt – és én is ezek közé tartozom –, azoktól nem veszik el, tehát nálam változatlanul megy tovább havi 2000 Ft-ért ez a csomag.

3. A beszélgetés végén ezúttal is automatikusan megérkeztek az email-címemre az előfizetés dokumentumai, de nekem most 3 db pdf érkezett, tehát megjött az adatlap is, amely az én konkrét előfizetésem paramétereit tartalmazza – igaz, csak azok a szolgáltatások szerepelnek rajta, amelyekre hűség vonatkozik, tehát pl. a vezetékes telefon vagy a nálam levő tévés eszközök (2 box + 1 kártya), amelyekért bérleti díjat számítanak fel, nem. Szóval ez így nekem egy kicsit hiányos, mert azt sem látom, hogy akkor összesen mennyit is fogok havonta fizetni. Persze ez elhangzott a telefonbeszélgetésben, de miért nem képesek egy olyan dokumentumot kiküldeni, ami ezt írásban is rögzíti?!?

Beam me up, Scotty! There’s no sign of intelligent life down here…

(#103336) cocka válasza VoidXs (#103330) üzenetére


cocka
veterán

Ez szerintem mindenkinél ilyen:

[kép]

Voda sara, nem tudsz vele mit kezdeni.

(#103337) zolee001


zolee001
őstag

Nem követem a topicot immáron de most szembesültem vele,hogy a Discovery Science megszünt az általam hozzáfért dijcsomagban.
Ez a vodafone már nem az "A" vodafone ami régen volt,cigánykodásból jeles.
Haza pályán is (UK) a futottak még kerülendő szolgáltató,messze a legrosszabb ajánlataikkal

(#103338) Adams84 válasza zolee001 (#103337) üzenetére


Adams84
tag

Nálam még mindig van Discovery Science. Melyik város és milyen tv csomag? Box vagy mediacard?

(#103341) Nagus válasza pjen (#103307) üzenetére


Nagus
senior tag

Csak az a probléma, hogy a szolgáltatók cooperálnak egymással és felosztották a területeket. Így nagyon nincs is választék. :K

(#103342) zolee001 válasza Adams84 (#103340) üzenetére


zolee001
őstag

Semmi változás nem történt a csomaggal (nem az enyém),5-6 éve igy müködött
mocsok mészáros/fidesz csatornát tolják inkább

(#103343) Soma01 válasza kabelmania27 (#103324) üzenetére


Soma01
veterán

Köszönöm!
Ha a jel erőssége a tv szerint "gyenge" kategóriába esik, akkor lehet, hogy nem jelenik meg minden digitális cstorna? Mert az egyik tévén csak 10 csatornát talál a kereső és azt írja, hogy a jel gyenge. Nézzük át a kábeleket, csalakozásokat? A digitális adás erzékenyebb a gyenge vételre mint az analóg? Tehát ahol az analóg csatornák még bejöttek, ott a digitális már inkább nem jön majd be?
A többi tévén sikerült beállítani a csatornákat.

(#103344) MiZo1990 válasza zolee001 (#103342) üzenetére


MiZo1990
aktív tag

Szerintem örülj annak, hogy ingyen tudod használni még mindig EU-n kívül is.

A stílusod meg nem egészen idevaló szerintem.

(#103345) sixpak válasza MiZo1990 (#103344) üzenetére


sixpak
nagyúr

Akkor hova?
Teljesen igaza van.
Mondjuk engem bannoltak egy hasonló miatt. :D

[ Szerkesztve ]

https://www.flickr.com/photos/86396338@N05/

(#103346) Adams84 válasza zolee001 (#103342) üzenetére


Adams84
tag

Ha nem a te előfizetésedről van szó, akkor minden bizonnyal nem rendelkezel pontos információkkal arról, hogy milyen tv csomag volt 5-6 éve és pl. milyen van most előfizetve.
Az is lehet, hogy akinek az előfizetését használod, időközben lefelé módosította a csomagot.
Ezen kívül a Brexitnek is köze lehet ahhoz, hogy Horizon Go-ról eltűntek csatornák, mivel a Vodafone csak EU-n belül ad(hat)ja ugyanazt a csatornakínálatot mint Magyarországon... EU-n kívül jelentősen korlátozva van a Horizon Go-n elérhető csatornák és tartalmak mennyisége.

(#103347) snyper990 válasza MiZo1990 (#103344) üzenetére


snyper990
őstag

Ingyen?!

#103346 Adams84 A VPN létező dolog...

(#103348) zolee001 válasza MiZo1990 (#103344) üzenetére


zolee001
őstag

Jogos a kritika a stilussal kapcsolatban,mea culpa
Ugyanakkor felháborit ami az országban zajlik (media,tech cégek a kormány valagát nyalják)

(#103349) zolee001 válasza Adams84 (#103346) üzenetére


zolee001
őstag

Köszönöm,én managelem az ismi elöfizetését és a brexitnek nem sok köze van ehhez,pláne amióta a fiatal szovjet mérnökök feltalálák a vpn-t:-)
Semmi módositás nem történt és tanácsom ellenére hüségszerzödést is aláirt
Továbbá nem csak a webröl tünt el hanem az elöfizetési helyen is,eggyel nagyobb tv csomagba rakták át

(#103350) Szirtimorc válasza kezo0 (#103335) üzenetére


Szirtimorc
aktív tag

Anyukámnál most cseréltek boxot, a régi valami dupla tuneres rögzítős volt, még hdmi nélkül. Az új egy sapka sz@r. Kevsebbet tud, nehézkes a kezelése, de a szerelő szerint ez modern, a régi meg elavult. :W

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.