Hirdetés

2024. április 16., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-01-27 18:58:04

LOGOUT.hu

Vodafone (ex UPC Magyarország Kft.) (analóg / digitálisTV, internet, telefon)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#104601) MiZo1990 válasza RAiN91 (#104600) üzenetére


MiZo1990
aktív tag

A weblapon be tudsz lépni a MyVodafone Otthoni felületre?
Alapesetben ua. a felhasználónév/jelszó kell oda is.

(Ha Voda TV-re váltottál, akkor a Horizon Go elérés elveszik.)

(#104602) zsombor22


zsombor22
aktív tag

Szeretnék kérni egy kis segítséget.
Nekem most a régi CB-m van (fehér 500 as) eddig nem volt gond vele.
Most van rajta 2 db gigabites switch egy poe switch a kamera rendszernek,egy access point router az okos otthonos eszközöknek és az alsó szinten egy access point router ami az alsó szintet és az udvart fedi le.
Az lenne a kérdésem ha kicserélik az új Vodafone-s CB-t (1000-s) a felsorolt cuccok ugyan úgy működnek rendesen.
A kérdés az hogy technológiába (szabványba) van valami különbség a sebességen kívül ami bekavarhat-e, a 2 db AP routernek a és a 3 db switch-nek?
Olvastam csomót a fórumba de valaki szidja az új CB-t valaki dicséri.
A cserén csak azért gondolkodom,mert lejár a hűségidőm,és az 500 as árába kapnám az 1000 nettet.
Előre is köszönöm a segítségeteket! :R

[ Szerkesztve ]

Asus Rog Strix Z790-F Gaming Wifi,I9-13900KS,Arctic LF III 420 A-RGB,G.SKILL Trident Z5 RGB 96 DDR5 6400MHz,Zotac 4090 Trinity OC ,2db Samsung 970 EVO Plus 2TB,Corsair HX1200 80+ platinum,Cosmos C700P,Keychron Q1,Q2,Q5, Razer Mamba Elite Logitech G305,G402,G502,Samsung Odyssey G7 240Hz

(#104604) MiZo1990


MiZo1990
aktív tag

A DIGI és a Telekom után már a UPC/Vodafone is érintett a kódolatlan TV csatornás "botrányban".
(link)

Azt nem értem, hogy egy sok éve fennálló valami miért pont most lett "botrány".

(#104605) s_a


s_a
csendes tag

Sziasztok, valamit elkavartak a Vodánál, mert egy kvázi-új szerződés miatt (maradtam volna ugyanabban a csomagban, csak aláírtam volna még egy évet - de végül visszaléptem) küldtek egy CH7465VF modemet. Nekem a régi CH7465LG (fehér) CB-on van, és semmi bajom vele. Érdemes váltani az újra? Nem nagyon találtam érdemi információt az újról, amit láttam, az alapján nem váltanék, és csak egy cseh nyelvű pdf-fel futottam össze, azt meg nem nagyon értem :/
Ami nem csehül van, abból az jött le, h kb ugyanazt tudja mnd a modem, mind a router része. De persze nem olvastam végig. Van esetleg valaki akinek van saját tapasztalata a váltásról?

(#104607) Toth_Jani válasza MiZo1990 (#104604) üzenetére


Toth_Jani
őstag

Azért mert a Digit ki kellett ütni, a Nemzeti Média szolgáltató javára. (4iG)
Sanszos hogy hamarosan mindenki 1 szolgáltatónál lesz, majd kapunk valamit, és aki reklamál azt lekapcsolják.

(#104608) pett2


pett2
csendes tag

Sziasztok, ma este egy reset után nem akar talpra állni az Arris modem, távolról sem sikerült újra indítani. Küldenek technikust, de csak csütörtök délután tud legkorábban jönni. Üzletben nem lehet szerintetek kicseréltetni a modemet?

(#104610) pett2 válasza #72445440 (#104609) üzenetére


pett2
csendes tag

köszönöm, akkor holnap megpróbálom újra…

(#104611) btibi2001 válasza gregory91 (#104586) üzenetére


btibi2001
csendes tag

Sajnos nincs. Csak a képen látható csatlakozók vannak.

(#104612) btibi2001 válasza cocka (#104582) üzenetére


btibi2001
csendes tag

KÖszi! Sajnos nem nagyon értek hozzá csak keresem, hogy egyáltalán tudnánk-e használni szolgáltatást.
Valami ilyesmit kellene venni? [link]
És még egy ilyet? [link]

[ Szerkesztve ]

(#104613) cof válasza #72445440 (#104603) üzenetére


cof
veterán

Biztosan nem fognak adni Arris-t 500-as nethez. Venni kell egy saját routert a CB-t meg modem módba tenni, és meg van oldva a probléma.

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#104614) kk75


kk75
tag

Hozzánk is elért a Vodafone hódító útja (Vas megye), a helyi kis kábelszolgáltató eladta a hálózatát az Angoloknak.
Választási lehetőségünk nem nagyon volt, végül Vodafone Tv+Internet+Vezetékes telefon lett bekötve.
Le/fel töltés (500-as net) ~200mbit/~20mbit, CBN fekete minden egyben kábel modem, 1 internet tv box, 1 sima box.

A szolgáltatással alapvetően elégedett vagyok, ami meglepett hogy egyből működött minden.

[ Szerkesztve ]

Dominion (Uralom) film a nagyüzemi állattartás kegyetlenségére hívja fel a figyelmet : https://www.dominionmovement.com/watch

(#104615) Toth_Jani válasza kk75 (#104614) üzenetére


Toth_Jani
őstag

Ez nálunk is igy volt, jött a szerelő fogalma sem volt honnét jön a lakásba a kábel, beadta az eszközöket és mondta ha a másik már nem működik akkor szereljem össze.
De kifogástalanul működik, igaz alig páran használják a környékben.
Az érdekes benne hogy a régi szolgáltató megesküdött hogy Koaxon nem lehet 20Mbps-nél gyorsabb Internetet adni, és ugyanazon a hálózaton most mégis megvan átlagban a 480.

(#104616) labeda válasza Toth_Jani (#104615) üzenetére


labeda
aktív tag

Nálunk (Kozármislenyben /Pécs mellett/) holnaptól, elsejétől érhető el az 1000-es net, koaxon. Cb-t fognak cserélni. Az egész hálózatot tavaly nyáron adták át, most megtörtént a bővítés. Kezdeti zökkenők után stabil a rendszer, bárcsak a Hd csatorna-kínlatot is fejlesztenék a jelenlegi 34-ről a tv tekintetében!

[ Szerkesztve ]

(#104619) RAiN91 válasza MiZo1990 (#104601) üzenetére


RAiN91
őstag

Igen, a myvodafone otthoni illetve a myvodafonera is be tudok lépni, ezért nem is értem, miért nem enged be a horizonra.

(#104620) labeda válasza #72445440 (#104618) üzenetére


labeda
aktív tag

Köszönöm, remélem nem is fogok csalódni!

(#104621) Sanya válasza MiZo1990 (#104590) üzenetére


Sanya
nagyúr

Tök jó lenne, de az 500-as netem letöltési sebességét sem használom ki, de a feltöltési sebesség lehetne magasabb!
Egy 500/40-et jobban kedvelnék, mint egy 500/22 vagy 1000/40-et.

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#104622) cof válasza #72445440 (#104617) üzenetére


cof
veterán

Hát az elég gáz... De akkor gondolom úgy próbáltad, hogy routert kötöttél utána, mert csak simán modem mód és a LAN kábel a PC-be az ugyanúgy terheli.

Volt egy modemük amit üzleti eőfizetéshez adtak, most nem jut eszembe a neve, vargalex kapott olyat ha jól emlékszem. Vagy szerezz be egy régebbi modemet valahonnan jófogás, hardverapró... Ubee is tudni fogja a 300-at lefele.

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#104623) The Goth


The Goth
tag

Hali!
Eddig meglévő szimpla net mellé rendelnék anyáméknak most TV-t is, valaki volt hasonló szituban mostanság?
Arra lennék kíváncsi, hogy ha szereld magad opcióban kérem – a helyzetre való tekintettel, ugye – akkor esetleg a szükséges elosztót és egyéb csatlakozókat mellékelik-e, vagy azt nekem kéne megvennem? Vagy egyáltalán ilyen estben létezik-e még a szereld magad opció, vagy mindenképp emberke jönne? Nem VTV, csak sima Kaon boksz lenne CRT TV miatt.

"A fények csábítóak, de a sötétség több izgalmat rejt"

(#104624) kk75


kk75
tag

Jól hangzanak a 100-1000 mbit/s letöltési maximumok, de pl. a torrent átlagos letöltési sebessége nálam 1-5 mbit/s fölé ritkán megy.
Az egész csak reklámfogásnak tűnik, a szolgáltató felőli Internet Tv-n kívül, ami talán kihasználja.

[ Szerkesztve ]

Dominion (Uralom) film a nagyüzemi állattartás kegyetlenségére hívja fel a figyelmet : https://www.dominionmovement.com/watch

(#104625) cof válasza kk75 (#104624) üzenetére


cof
veterán

Mert nincs jól akkor beállítva nálad a kliens, vagy olyan helyről töltesz ahol kevés a seeder, 1-5 mbit/s? Az barátok között is csak 0.5 MB/s. Ezzel még egy SD is örökkévalóság mire lejön.

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#104626) eastsider válasza eastsider (#104131) üzenetére


eastsider
nagyúr

[kép]
es igazunk lett, nem volt jogos a kotber
NMHH, GVH majd megjutalmazza oket :)

(#104627) kabelmania27 válasza The Goth (#104623) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Üdv!
Elvileg létezik saját beüzemeléshez csomag amit ügyfélszolgálati irodában át tudsz venni vagy kiküldik vagy megveheted híradástechnikai boltban. Az a lényeg, hogy 5-1000Mhz-s kettes osztót vegyél.

(#104629) eastsider válasza #72445440 (#104628) üzenetére


eastsider
nagyúr

Még megy nekik válasz, nincs annyiban hagyva. Bár telefonos panaszra csak ennyi válasz jött. Telwdonfelvetel kikerve amúgy

[ Szerkesztve ]

(#104632) cof válasza #72445440 (#104631) üzenetére


cof
veterán

Igen a Hitron. Bár furcsa nekem, hogy más még nem panaszkodott, hiszen most a fél ország otthonról tanul/dolgozik. És szerintem rengeteg CB van kihelyezve, gyanítom, hogy abból van a legtöbb. Szóval azért megnézném másik gépen is, meg egy másik modemmel, hogy úgy mi történik.

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#104633) eastsider válasza #72445440 (#104630) üzenetére


eastsider
nagyúr

koszi a tippet.
mar bedobtuk, meg, ha nem kapunk valamit megy a felvetel az NMHH-nak, ha nem idoben kapjuk meg akkor is megy...
toroltem a kepet kozben

[ Szerkesztve ]

(#104634) cof válasza cof (#104632) üzenetére


cof
veterán

... Mert lehet f0s a hűtése is, és azért akad ki.

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#104635) woodworm válasza #72445440 (#104631) üzenetére


woodworm
veterán

Ez nem a CB általános hibája, hanem a sajátodé vagy a hálózaté. Lehet a (sokadik) csere megoldaná, de a voda boxa ugyanez, az arrist pedig nem fogják adni, ahogy a hitront sem. Amúgy mindegyik puma chipset.

(#104636) labeda


labeda
aktív tag

Április 7.-én hoznak új eszközt a jelenlegi fehér CB helyett, mert 1000-re váltunk. Ez vajon TG3442DE lesz? Ha igen, néztem egy kicsomagolós videót, ami tartozékként mutatott egy elosztót is benne. Az mire való? Telóról nézem, lehet Ethernet elosztó? Köszi!

(#104638) cof válasza labeda (#104636) üzenetére


cof
veterán

Igen ez az Arris jár az 1000-es nethez. Nem tudjuk mire gondolsz mert sok videó van róla Youtube-on. Link, időpont?

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#104639) vargalex válasza #72445440 (#104631) üzenetére


vargalex
félisten

Nem hiszem, hogy a sok párhuzamos kapcsolat lenne az oka. Nálam egy ugyan ilyen SoC-al szerelt Hitron üzemel modem módban. Tavaly és idén is párhuzamosan megy a 3 gyerek online meeting-je Teams-on és az enyém GoToMeeting-en wifi-n. Igaz, saját router van. Közben a szerverem is megy, torrent le/feltöltés, weboldalak kiszolgálása, stb..

Alex

(#104640) NB2


NB2
aktív tag

Ma megjött az új Voda médiabox. Hát nem azért, mert új, de úgy érzem ez visszalépés az előbbihez képest.
Egy előnye van, hogy kisebb, de cserébe nincs rajta óra, nincs rajta a csatorna amit nézek.
És ha kapcsolgatok a tv-n miért nem írja ki az aktuális műsort??? Oké, kiírja a következő, de hadd ne találgassak már, hogy épp milyen filmet nézek. A felvételek beállítása is érdekes. Beállítottunk 3-at, de mindet nem láttuk. Az már csak hab a tortán, hogy látom 90 nap után törlődnek a felvételek. Világ röheje.

(#104641) kapasz válasza petakpa1 (#104537) üzenetére


kapasz
tag

Érdekes, hogy miért ragaszkodnak a modemcseréhez már a 300/20-as csomagnál is. Nekem is Ubee van most és nem szeretném CB-re cserélni, üfsz szerint nem kérhetek hozzá 300/20-as netet, pedig szerintem az még menne vele.

[ Szerkesztve ]

(#104642) labeda válasza cof (#104638) üzenetére


labeda
aktív tag

Köszi a választ! Nem tudom most linkelni, de ha valaki tudja hogy mik ennek a tartozékai a doboz kinyitásakor, akkor abból kiderülhetne? ( a gyári tartozékokra gondolok.) :R

(#104643) gduck válasza MiZo1990 (#104604) üzenetére


gduck
addikt

Sajnos sok ember dolgozik olyan helyen, ahol valójában nincs semmi munkája, csak unalmában találgat hülyeségeket és ráadásul csillagászati összegeket kap ezért! :U :W

De sebaj, majd ha már a TV is Nemzeti szolgáltató lesz, nem lesz ilyen gond :DDD :W

(#104644) cof válasza #72445440 (#104637) üzenetére


cof
veterán

Ha IPv6-on vagy akkor kapcsoltasd ki. Bár írtad, hogy volt modem módban is, de azóta hátha visszaraktak.

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#104645) golya87 válasza #72445440 (#104637) üzenetére


golya87
őstag

Én max 1-3 kilométerre lakhatok tőled, új fekete modemem van. Ha tudsz valami konkrét tesztet küldeni, megnézem, hogy nekem csinálja-e a szakadást. (Sőt lehet, hogy Hitron-t is tudok így tesztelni.) Nem monitorozom, de eddig nem tapasztaltam kirívó hülyeséget a hálózaton. Igaz 500-at még speedtest-en, szelassav-on nem láttam. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#104646) s_a válasza #72445440 (#104606) üzenetére


s_a
csendes tag

Köszi, akkor nem cserélem inkább. A mostani is csak egy éves, előtte Cisco volt, csak nem döglik meg a tápegysége, de ha mégis, majd kicseréltetem akkor.

Elvileg tudják, h 2 van nálam, bár az üfsz-osnak én mondtam, kérdeztem mit csináljak vele, azt mondta, az egyiket küldjem vissza.

Valaki kérdezte itt, adnak-e a csomagban elosztót meg kábeleket, nos ebben van minden jó: koax, Ethernet, telefon, meg vmi c/f adapter is.

(#104647) labeda válasza s_a (#104646) üzenetére


labeda
aktív tag

Köszi én kérdeztem. Most újra néztem ( telefonon ) a videót, és láttam, hogy a rövid kis kábel végén Ethernet csatlakozó van. :))

(#104648) nicu71 válasza NB2 (#104640) üzenetére


nicu71
addikt

a mai tech-világban már nemigen van ilyen az efféle kütyükon hogy világító előlap,óra ,meg ilyesmi.Tehát ebből a szempontból nem visszalépés.Viszont egyhelyben toporgás,mert bár jóval drágábban,az új Telekom IPTV-box sokkal jobb/és a Voda a haldokló nyugaton sem ilyeneket osztogat,mint nálunk,ráadásul a szoftverfejlesztése sem halad sehova,elég pár posztot végigolvasni erről a "csodáról" visszamenőlegesen.

"-Te jó ég,mindjárt 8 óra!!! - Amilyen éjszakám volt,még jó hogy nem 9 !?"

(#104649) NB2 válasza nicu71 (#104648) üzenetére


NB2
aktív tag

igen az óra része egyéni szoc probléma, de a többi szerintem nem az
most megyek a csatornákon, ott ahol nincs logó fogalmad sincs hol vagy, ahhoz, hogy megnézd a csatornát és az aktuális műsort mindig meg kell nyomnod középen az OK-ot?

(#104650) MiZo1990 válasza NB2 (#104649) üzenetére


MiZo1990
aktív tag

Ha az OK feletti/alatti nyilakkal lépkedsz a csatornák között akkor picit bővebb infót mutat.
A zöld gomb egyszeri megnyomása előhozza a teljes EPG-t.
Én mindenhol látok csatornalogót.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.