Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-23 11:57:24

LOGOUT.hu

Vodafone (ex UPC Magyarország Kft.) (analóg / digitálisTV, internet, telefon)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#104852) cocka válasza #72445440 (#104851) üzenetére


cocka
veterán

A horizon PC-s appban

Az micsoda? A létezéséről se tudtam. Csak windóz 10 kompatilibis? Mert akkor tojok rá. :)

(#104854) viktorhu válasza #72445440 (#104835) üzenetére


viktorhu
veterán

Az is benne lehet a stabilitásban, hogy mivel nem saját szoftver, hamarabb felmehet rá az update-elt gyártói driver.

(#104855) gduck válasza Statikus (#104847) üzenetére


gduck
addikt

Ha van olyan egyes, ami mellett van hely fúrsz egy lyukat és beleteszel egy toldót!!! (Mint már írtam) Olyan mint a gyári ;)

(#104856) mlinus válasza #72445440 (#104832) üzenetére


mlinus
őstag

Ennek semmi köze a puma6hoz.
Egyrészt kb 3 éve volt egy firmware frissítés amitől teljesen kisimult az ICMP, szóval ott ki se jönnének a puma 6 által okozott tüskék.

Másrészt még 2014-ben amikor először puma 6 modem került hozzám, és még kanyarba se voltak a firmware frissítések, akkor se volt ennyire rossz a ping stabilitás. A puma6 ráadásul normál internetezés közben nem okoz észrevehető problémát, főleg manapság... mivel rengeteg firmware frissítés elég sokat segített.

Lassan betöltödő oldalak, gyenge sebesség vagy stabilan szar ping NEM puma 6 hibák.

Harmadrészt a saját router használata nem segít semmit se a puma6 hardverén, szóval nem lesz tőle egyáltalán jobb.

(#104859) gduck válasza #72445440 (#104857) üzenetére


gduck
addikt

Nálam fehér CB van, kezdetek óta modem módban. Nincs probléma vele játék közben sem.

(#104860) kabelmania27 válasza Statikus (#104827) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Azért nem jó mert egy plusz lehetséges hibaforrás lehet az aljzat mert ha rosszul kötik be akadni fog az internet és a tévé adásoknál is lehet gond.
Ezért a Vodafone technikusok kiszedik a szerelvényeket mert a szolgáltató ezekre az aljzatokra nem ad vételgaranciát.

(#104861) kabelmania27 válasza vigyory71 (#104817) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Üdv!
Meg kellene nézni a modemértékeket.

(#104862) Okosandroid válasza #72445440 (#104851) üzenetére


Okosandroid
tag

Nálam nem szűnt meg a windows 10-es horizon go app visszanézője sem, most teszteltem tökéletesen működik szerencsére továbbra is. Gépen csak ezt használom. Az már egy másik dolog, hogy sajnos a Microsoft Store-ból nem lehet már letölteni. [link]

(#104863) Okosandroid válasza Ledi (#104842) üzenetére


Okosandroid
tag

Sajnos a 90 napos védelem az csak annyit takar, hogy ha a tárhely tele van, akkor a védett tartalmat nem írja felül a rendszer, ergo nem törli. 90 nap után viszont akár védett, akár nem, törlődik.

(#104864) vigyory71 válasza kabelmania27 (#104861) üzenetére


vigyory71
tag

Ezek a modem értékek, amik most aktuálisak. Jelenleg Router módban használom, mert modem módban az említett két TP-Link routerrel kifejezetten zavaróan lassú a webes használat. De például online szolgáltatások (játékok elsősorban) is panaszkodnak, az időtúllépésre, ahogy írtam fentebb is. Így viszont, ha router módban van a CB, akkor nem jelentkezik ez a probléma.


(#104865) pjen válasza Statikus (#104827) üzenetére


pjen
félisten

Igen egyszerű megoldás van.Beszerelteted a voda embereivel a rendszert, valószínű kilógó kábelekkel, úgy, hogy jó legyen.Aztán hívsz egy vill szerelőt aki beköti és berekja az aljzatokat.Ha jó lesz Örülsz, ha nem lesz jó ígyjártál, ilyen egyszerű.

(#104866) Statikus válasza pjen (#104865) üzenetére


Statikus
senior tag

Hagyjuk. Felesleges vita folyik. Nektek jó a falból kilógó kábel, nekem nem jó. Műszakilag senki nem tudja megindokolni, de már nem is érdekel.
Az nem indok, hogy plusz egy hibaforrás. Az életben minden plusz egy hibaforrás - ha valaki hibát keres, az talál is.
Az lenne indok, hogy a szerelvény bekötésénél az árnyékolás megszakad, nem egyenletesen veszi körbe a középső szálat, ezért akár az 50Hz-es elektromos áram frekvencia is belezavarhat a jelbe. Vagy az, hogy hasonlóan az UTP kábelhez, magasabb frekvencián, nagyobb átvitel lehetséges, de annak az az ára, hogy szálanként kell árnyékolni és párosával sodorni, ami ha megszakad, van nem úgy van tekerve, ahogy azt kell, nem fog tökéletesen működni.

Ellenben itt csak azt a választ kaptam, hogy mert a szolgáltató így szokta és ki fogja tépni a falból...
Biztos van itt köztünk olyan szakember, aki tudja is az okokat, de sajnos csak olyan választ kaptam, amit nem tudok teljes mértékben elfogadni, még akkor sem, ha a legnagyobb jóindulattal írtátok.

A válaszokat köszönöm, megoldom valahogy és ha a szolgáltató által alkalmazott szokásos lógókábeles megoldástól eltérő, igényes kialakítást sikerült összehoznom, majd publikálom - ha érdekel bárkit is.

Mindenkinek sok locsolót kívánok!
Üdv.

(#104867) cof válasza Statikus (#104866) üzenetére


cof
veterán

Hát én elolvsatam ezt a 3 oldalon folyó eszmecserét, de semmit sem tudtam meg a tervezett rendszerről. Se egy rajz, semmi. Szóval mindenki csak mondta a maga tapasztalatait/tanácsait. Mit, miért, ne.

Egy biztos, a bejövőn legyen egy kettes osztó amiből az egyik ág megy a modemhez egyenesen. Már 2 osztó után is lehetnek netszakadás problémák, tapasztalat.

TV-nél sem lesz jó, 3-4-5 osztó, inkább el kell vinni minden kábelt a kiinduló pontból direktben a fali aljzatokig. Amit te kinéztél koax csatlakozós valójában nem különbözik az F csatlakozóstól, csillapítása kb. ugyanannyi. Hátránya, hogy mivel nem fix, könnyen lesz kontaktos, ellenben a csavarossal.

Ez pl. egy jó Legrand fali aljzat. [link]

[ Szerkesztve ]

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#104868) sasuka


sasuka
csendes tag

Üdv!

Connect boxom van, ~Péntek óta nem akar bejönni a wikipedia, más oldalak (külföldi, magyar egyaránt) rendben mennek, több gépen többfajta browser és WIFI-n keresztül telefonokon sem (utóbbikon mobilnettel persze rögtön).

Amikor rákerestem a problémára külföldi fórumokon említették az ipv6 átállítását ipv4-re, nem tudom ez valid javaslat lehet nálam is (illetve ezt a lehetőséget lehet egyáltalán állítani a connect boxban, átnéztem a beállításait de ilyet nem is találtam)? Csak nem értem, hogy múlt péntek előtt soha ilyen problémám nem volt

(#104869) MiZo1990 válasza sasuka (#104868) üzenetére


MiZo1990
aktív tag

Hello!

Ha valóban IPv6-on vagy, akkor az ügyfélszolgálaton tudják átkapcsolni IPv4-re az előfizetésed.

(#104870) gduck válasza cof (#104867) üzenetére


gduck
addikt

Nekem ilyen a maszek "F" toldós aljzat. A későbbi "bővíthetőség" miatt került alulra és nem középre. Mondjuk az RJ45-ös mellett is simán elfért volna :)

[ Szerkesztve ]

(#104871) vigyory71 válasza sasuka (#104868) üzenetére


vigyory71
tag

Ha fekete Connect Boxod van, akkor az Admin fülön, az Információ menüben alul találod meg, hogy IPv6-os módban van-e a Boxod, vagy sem.
"IPv6 DS-Lite állapot" - itt nézd meg, mi a státusza.

(#104872) villifog válasza cof (#104867) üzenetére


villifog
tag

Ez a fali aljazat teljesen megfelelő amit linkeltél, szerintem kivitelében is elég szép, kulturált.
A négy vételi hely garantált ( ennyire van szüksége), ha szimmetrikus 4-es osztóval (megfelelő elosztóval) van megoldva a bekötés és nem jó a vétel, abban az esetben a szolgáltatónak kutya kötelessége megfelelő bemenő jelszintet biztosítani. és lehető leghamarabb (Ászf) szerint elhárítani a hibát.
Nem az a megoldás, hogy a bemenő jelet kettéosztjuk egy szimmetrikus kettesosztóval, és arról ágazunk le a modemhez. Ez csak is egy szükségmegoldás lehet, mondjuk esetleg hétvégére, ha attól a modem még nem szakadozik.
Ha ez az aljazat megfelelő színvonalú a kérdező számára, nyugodtan maradhat.
Rengeteg oszlopról bemenő kábelen akár 2 toldás is van, nem mindig van lecserélve új kábelre.

[ Szerkesztve ]

(#104873) vigyory71 válasza Hoek (#104846) üzenetére


vigyory71
tag

Igen, úgy nézem többen is panaszkodnak erre most a fórumon. Ötlet egyenlőre nincsen megoldás szinten rá. Kicsit olyan mintha DNS hiba lenne, de mégsem az. (tekintve, hogy akár Voda által adott DNS szervereket használok, akár Google, akár bármi más DNS szervereket. Kipróbáltam azt is, hogy a routerem kap DNS címet bárkitől, és az általa DHCP-vel tovább osztott beállításokban a
- router maga szerepel, mint DNS szerver (192.168.0.1)
- külső DNS szerver szerepel mint DNS szerver cím (1.1.1.1 vagy 8.8.8.8)
egyik sem oldotta meg a problémát. Pláne, hogy host név helyett simán IP címmel pingetve a cél hostokat ugyanolyan sz@r a helyzet.

A PING ha TP-LINK routerem van bent a rendszerben akkor gyakran elbukik 25-50%-ban, illetve bekerül a sorba igen magas válaszidővel jópár ICMP csomag. Szóval olyan mintha nem egyezkedne a router és a modem módú CB egymással.
Bevallom MTU-t nem állítottam 1500-ról pl. 1460-ra, tehát úgy még nem próbáltam, de valahol azt olvastam, hogy a default 1500 a jó beállítás, ezért sem pisztergáltam. Egyenlőre tanácstalan vagyok.

(#104874) cof válasza villifog (#104872) üzenetére


cof
veterán

Ezt preferálom én is amiről írsz igen. Egy 4-es osztó maximum, mert azon általában van egy -3.5 dB kimenet ami mehet a modemhez, a többi 3 ágról meg mehet -7.5 dB direktben a fali aljzatokig. De az nem megoldás, hogy minden fali aljzat előtt tovább osztunk, mert a 4. kimeneten már alig maradna jel, mivel egy kettes osztónál is -3.5 dB csillapítással kell számolni. Na most ilyenkor a modemnél túl erős lenne a jel, hogy a 4. aljzatnál is legyen valami ha sorban alakítsa ki a rendszert.

De 4 osztó a rendszerben semmiképp nem adja ki a végén. Mert az elején lesz túl erős a jel, és a végén gyenge 3-4 osztó után ahol a HD adások már garantáltan akadni fognak. Persze lehet játszani csillapítókkal is az elején, és akkor ki lehet hozni nagyjából egyformára minden kimeneten, csak hát hova, nagyon szűkös lesz a hely így is a falban az F dugóval, de legjobb az 1 db 4-es osztó, 1 ág modem, többi TV, vagy 2-es osztó 1 ág modem, másik ág megy egy 4-es osztóba és 4 TV.

Mondjuk így, hogy nem kaptunk legalább egy 2D-s tervet az elképzelésről nem nagyon lehet a tutit megírni. Mert pl. lehet, hogy 5 koax párhuzamosan el sem férne ahol vezetné el, szóval az elején bukott a dolog.

[ Szerkesztve ]

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#104875) villifog válasza cof (#104874) üzenetére


villifog
tag

A szimmetrikus 4-es osztónak, én 4dB-vel szoktam számolni egy szimmetrikus kettesosztónál, tehát négy egyforma 8dB-s kimenet van, ez teljesen jó,mert akár a 3 digitális TV- akár a modem egyforma jelet kap, és nem utolsó sorba bármikor felcserélhető.

Ugyan úgy mint a szimmetrikus kettesosztó mindkét ágára kötött szimmetrikus kettesosztónak.
Ugyan úgy mint a aszimmetrikus hármasosztó 4dB-s ágára kötött szimmetrikus kettesosztónak.
Megfelelő bekötés lehet még az iránycsatolt leágazó DC6 főkimenetére kötött szimmetrikus hármasosztó.
Megfelelő bekötés lehet még az iránycsatolt leágazó DC6 főkimenetére kötött még egy iránycsatolt leágazóDC6 aminek a főkimenetére mehet egy szimmetrikus kettesosztó.

A lakásban egy szempont a lényeg (itt most inkább a digitális TV miatt is), hogy mind a 4 végponton azonos jelszint legyen.

A lakás vagy családiház paramétereiből adódóan bármelyik bekötés jó,elfogadott, szabványos.
Egyes esetekben a DC-8 iránycsatolt leágazót is szoktak használni mondjuk DC-6 helyett.

(#104876) villifog válasza gduck (#104870) üzenetére


villifog
tag

Szépen megoldottad, csak a kérdező nem akart barkácsolni.

(#104877) cocka válasza Okosandroid (#104863) üzenetére


cocka
veterán

Ezért kell saját felvevôt használni. Akkora tárhellyel, amekkorát te akarsz.

(#104878) pjen válasza cocka (#104877) üzenetére


pjen
félisten

Milyet Tudsz használni, valamit emberi áron.

(#104879) cocka válasza pjen (#104878) üzenetére


cocka
veterán

Ez kérdés volt?

Majd ha lesz vodkaboxom (díszdobozos vodka), akkor megmondom, hogy mik a lehetőségek. Addig elvagyok a PaceHD-val és a megoldjukokosbával. (Harsányi Leventétől kaptam a tippet)

(#104880) sasuka válasza vigyory71 (#104871) üzenetére


sasuka
csendes tag

Fehér színű, de megnéztem ezt az oldalt, ugye állítani nem tudok, de WAN IP beállítások alatt csupa IPv4-re szóló info van (cím, bérleti idő, dns szerverek... így néz ki), 6-ról egy szó sem. Ez jelentheti azt, hogy 4-esen vagyok?

Illetve az tényleg úgy van, hogy folyamatosan rendben megy minden majd egyszercsak (múlt pénteken) nem jön be a wikipedia és az emiatt történik??

Köszi MiZo1990 is az infot!

[ Szerkesztve ]

(#104881) cof válasza sasuka (#104880) üzenetére


cof
veterán

Könnyű. Ha van a webadmin felületen Modem üzemmód menü bal oldalt akkor IPv4-en vagy.

[ Szerkesztve ]

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#104882) vigyory71 válasza sasuka (#104880) üzenetére


vigyory71
tag

Igen, ahogy CoF is mondta, ha van olyan menüpontod a fehér CB-n, a management felületen bal oldalt, hogy "Modem üzemmód" akkor IPv4-en vagy.

Nekem amikor még fehér CB-m volt, egyszer volt valami gebasz, (tévedésből valami fontoska ügyintéző egy későbbre tervezett, de már bejelentett szerződés bontás miatt túlbuzgó módon 2 héttel korábban megszűntette technikailag a szolgáltatást nálam :DD ) szóval amikor reklamáltam az ügyfélszolgálatnál, izibe visszakapcsoltak. De bizony akkor meg nem volt nálam a CB-ben Modem üzemmód menü. Újabb telefon, reklamálás, hogy HOL A MENÜPONTOM???
Na akkor mondták, hogy hát ők engem IPv6-ra tettek vissza, és azért nincs. De máris lesz. És lett. Visszaraktak IPv4-re és meglett a menüpontom a Modem módhoz.
Szóval, ha látod bal oldalon a Modem üzemmód menüt, akkor IPv4-en vagy, ha nem, akkor IPv6.

(#104883) Ledi válasza Okosandroid (#104863) üzenetére


Ledi
aktív tag

Én is így tudom, csak MiZo1990 tag felvetésére reagáltam.

Mert azt írta, hogy "Le lehet védeni a felvételeket és így a védett tartalomra nem vonatkozik a 90 nap utáni vagy a 90 órát meghaladó auto törlés."

A 90 napos határidővel nekem nincs problémám, mert ennyi idő csak elég, hogy 1x megnézze az ember a felvételt, engem az egyéb korlátozások zavarnak.

(#104884) Ledi válasza Okosandroid (#104862) üzenetére


Ledi
aktív tag

Akkor szerencsés vagy.

Ha bejelentkezek, nekem ezt írja ki:

Folyamatosan be vagy jelentkezve az appba vagy ki szoktál jelentkezni?

(#104887) MiZo1990 válasza Ledi (#104883) üzenetére


MiZo1990
aktív tag

Közben utánanéztem és valóban, a védelem csak a 90 órás keretre vonatkozik és 90 nap után mindenképp törlődik a felvétel.
Rosszul tudtam, elnézést!

(#104888) cocka válasza Ledi (#104883) üzenetére


cocka
veterán

Vajon ez a 90 óra hány gigát jelenthet?

(#104889) cof válasza Ledi (#104883) üzenetére


cof
veterán

A 90 napos határidővel nekem nincs problémám, mert ennyi idő csak elég, hogy 1x megnézze az ember a felvételt, engem az egyéb korlátozások zavarnak.

Már akinek. Nekem van olyan felvételem is ami 1 éves. Na most ezt nyilván cseszhetném a VTV-vel és rá lennék kényszerítve, hogy nézzem meg mielőtt letelik a 90 nap.

[ Szerkesztve ]

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#104890) sasuka


sasuka
csendes tag

Köszönöm CoF és Vigyory71, megvan a menüpont, úgyhogy tuti IPv4! :D

Viszont ha ez kilőve, akkor mi más okozhatja, hogy a wikipedia (és csak az) nem jön be semmilyen eszközön a CB-n keresztül? Nem élet-halál kérdés, de elég idegesítő...

(#104891) Ledi válasza cocka (#104888) üzenetére


Ledi
aktív tag

Jó kérdés. Ugye csak órát írnak és ez a HD és az SD csatornákra is vonatkozik.

Ha jól rémlik Thomason boxos időkből ott valami 150 órás felvételi limit volt.

De szerettem. 2 tuner, beépített kábelmodem stb. Ezeket a dobozokat gyűjtik most be. Ki tudja mi lesz a sorsuk, de van egy tippem. :(

(#104892) pjen válasza Ledi (#104891) üzenetére


pjen
félisten

Muszáj ez a VTV box vagy kártyát is lehet kérni?

(#104893) vlevi válasza pjen (#104892) üzenetére


vlevi
nagyúr

Múlt héten hívták fel, hogy a régi, meg UPC csomagot lecseréljem.
Meg se említette a boxot, sőt, a diszpécser mondta, hogy marad a 2 kártya, de másik programcsomagot, gyorsabb netet ajánlott.

(#104894) pjen válasza vlevi (#104893) üzenetére


pjen
félisten

Az jó.Nekem most két cisco boxom és egy kártyám van.Szerencsére a Tv ben van PVR.

(#104895) MiZo1990 válasza pjen (#104892) üzenetére


MiZo1990
aktív tag

A Mediacard marad, azt nem fogják kivezetni.

(#104896) pjen válasza MiZo1990 (#104895) üzenetére


pjen
félisten

Remélem a cisco boxot se.

(#104897) gduck válasza pjen (#104896) üzenetére


gduck
addikt

Lehet nem vezetik ki a régi HD-s boxokat (remélem), de a műsorvisszanézés meg fog szűnni rajta (mivel az még UPC-s)! :(

[ Szerkesztve ]

(#104898) Livius válasza gduck (#104897) üzenetére


Livius
őstag

Én meg remélem kivezetik minél hamarabb, mert addig nem lesz normális csatorna elosztás a jobb feltöltési sávszélért és netért, amíg a sok szar SD adás és HD adás duplikálva van, ráadásul elavult kódolással.

[ Szerkesztve ]

Gigabyte GA-Z170-D3H, Intel Core i7-7700K, Corsair Vengeance 2x8GB DDR4-3600MHz, Intel 545s 256GB SSD, EVGA GeForce GTX 1060 GAMING 6GB

(#104899) pjen válasza Livius (#104898) üzenetére


pjen
félisten

A dupla a ciscon se kell.

(#104900) Statikus válasza Livius (#104898) üzenetére


Statikus
senior tag

Igen, ez jó kérdés. Miért van külön SD és HD? Csak HD-t kell adni és kész. Tarifakülönbség nincs - régen volt, de úgy tudom most már nincs külön HD csomag.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.