Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-01-27 18:58:04

LOGOUT.hu

Vodafone (ex UPC Magyarország Kft.) (analóg / digitálisTV, internet, telefon)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#104101) petne válasza Declare (#104097) üzenetére


petne
őstag

Tekerés főleg az rtl csatornáknál nem lehetséges, mert a műsorszolgáltató nem engedi, annak érdekében hogy ne tekerd a reklámot. A telekom új dobozán is hasonló a probléma lesz már, ami a napokban indul.

[ Szerkesztve ]

(#104102) pjen válasza petne (#104101) üzenetére


pjen
félisten

Kártya kell és PVR képes TV.Most még azt csinálsz amit akarsz.Ezt a nem engedi a szolg sose értettem.A DIGI felvevős boxán akkor mért lehet?A ciscó boxon is lehet mindenfelé tekerni, szerintem a vodának így ólcsóbb volt.

[ Szerkesztve ]

(#104103) Declare


Declare
őstag

Nagyon köszi mindenkinek a gyorsz választ. :R

Nagyon ideg lettem tegnap, mert volt egy film, amire rákészültünk, hogy megnézzük a végét, mert az utolsó 20 percet kb nem láttuk, bevackolunk, indítjuk....tekerés nem engedett. Komolyan azt hittem kihajítom :(((
Ennek így semmi értelme, ezért nem fizetek felvétel opciót....Nem rt volt amúgy, asszem film+. Nevetséges.

Cisco volt ez előtt, de halál lassú. Kb 1 perc mire bekapcsolt, műsorújság is fél perc minden alkalommal, mire bejött stb. Tökre örültem, amikor mondták, hogy cserélik valami újra... :(((

T-home az sokkal jobb. Gyors, winyóval, jobb a menü, minden...asszem az is cisco amúgy. A baj az, hogy az új lakásban upc volt és neki van bekábelezve minden coaxal. A Thome meg már optikai kábellel jönne be, amihez először át kell fúrni mindent....ezért nem is erőlködtem vele, de lehet hiba volt.

Viszont amit Livius írt: lehet venni saját set top boxot?? Mert akkor az megoldaná a problémát. Itt mire kell figyelni? Ti nem használtok ilyet?

(#104104) xrvman


xrvman
őstag

Sziasztok!
Ezek az értékekre mit mondtok?
[kép]
Ha a Connect Boxot átteszem modem módba, akkor utána ha mégis kellene a router mód, miként tudom visszatenni? Vagy miként tudok belépni a CB felületébe megnézni az értékeket?
Régebben áttettem modem módba, de nem tudtam utána belépni.
Van saját router és mivel a Wi-Free megszűnt, így már nem szükséges a CB router mód.

(#104105) MadMancs válasza xrvman (#104104) üzenetére


MadMancs
veterán

192.168.100.1 címen érhető el CB modem módban.

Kedvező árú mobil előfizetésekért keress bátran. +36708034865 <-- Tel/SMS/WhatsApp, http://mancsmobiltavkozles.hu , szabo.norbert@mancsmobiltavkozles.hu ,

(#104106) xrvman válasza MadMancs (#104105) üzenetére


xrvman
őstag

Köszi szépen!

(#104107) viktorhu válasza Declare (#104103) üzenetére


viktorhu
veterán

A Film+ is RTL. Ha gondolkozol a telekomra váltáson, akkor siess, mert most fognak ők is egy ilyesmi boxra átállni.

(#104108) petne válasza pjen (#104102) üzenetére


petne
őstag

Dehogy ezért... fillérekért kapják a dobozokat a szolgáltatók. Viszont a műsorszolgáltatók egyre több beleszólást akarnak, hogy mit nézzél. De főleg hogy bámuld a reklámot... mert nekik az a pénz.

[ Szerkesztve ]

(#104109) petne válasza viktorhu (#104107) üzenetére


petne
őstag

Így van, 23-án indul az új iptv rendszer, a régit már nem lehet majd rendelni. Hogy ez nekünk jó-e? Szerintem nem, de úgy adják el, mintha ez forradalmi újítás.

[ Szerkesztve ]

(#104110) pjen válasza petne (#104108) üzenetére


pjen
félisten

Nem a dobozra gondoltam, de biztos közös üzlet, hiszen a DIGI jelével azt csinálsz amit akarsz.

[ Szerkesztve ]

(#104111) cocka válasza Declare (#104103) üzenetére


cocka
veterán

Hát nagyon szűk a kínálat:

[link]

(#104112) Adam115 válasza gduck (#104071) üzenetére


Adam115
csendes tag

https://www.ilpuntotecnico.com/forum/index.php?topic=79943.15

Ők is szétszedték már :)

Vannak külső külömbségek a DCI362-UHD-val ez egyértelmű, portok mások, neki van pl optikai audio, más a sorrend is (tehát ezzel sem ugyan az az alaplap, csak lehagyott portokkal).

Az általad említett DIW387-UHD-t az FCC minősítette, az fcc honlapján pedig minden dokumentum belső fotó/dokumentum nyílvános, ott sokkal több mindent lehet látni. Sajnos a portok sorrendje nem stimmel, így biztosan nem pontosan ugyan ez az alaplap van a magyar box-ban, (pedig a kábeles modul-helye is ott van a képen). Kár, hogy a CE minősítéshez nincs ilyen adatbázis :(

Az sem mindegy, hogy Android vagy más rendszer fut rajta, szóval nagyon nehéz lenne a külföldi dobozok beltartalma alapján következtetni. Egy android azért több vasat ígényel, szóval lehet, hogy gyengébb a hardver a miénkben.

(#104113) Livius válasza Adam115 (#104112) üzenetére


Livius
őstag

Teljesen egyértelmű az eddigi használati tapasztalatokból és hogy ennyire még egy optikai hangkimenet se fért rá, hogy a legolcsóbb és leggyengébb HW van a magyar Vodánál a legolcsóbb SW fejlesztéssel is megfűszerezve.

[ Szerkesztve ]

Gigabyte GA-Z170-D3H, Intel Core i7-7700K, Corsair Vengeance 2x8GB DDR4-3600MHz, Intel 545s 256GB SSD, EVGA GeForce GTX 1060 GAMING 6GB

(#104114) gduck válasza Declare (#104103) üzenetére


gduck
addikt

Ez [link] egy jó 4K-s box, CI+ kártyát belerakva műkszik ;)
Nekem Amiko ViperComboHDD van, azzal is működik, de az csak FullHD-s vevő.

(#104115) viktorhu válasza pjen (#104110) üzenetére


viktorhu
veterán

Mert az egy madzag, amin jön a jel, és egyetlen csomag van, így kártya sem kell. Ott nincs meg a technikai lehetőség a korlátozásra.

(#104116) Adam115 válasza Livius (#104113) üzenetére


Adam115
csendes tag

Pontosan ugyan ez a helyzet volt a UPC Horizonnal is. A Svájci Samsung vezióban 6 tuner stb stb, kiváló szoftverrel, belső modemmel. Mire ideért a jövő, addigra ott kb elkezdték fejleszteni az utódrendszert. És a hozzánk érkezett verzió már csak nevében volt azonos

(#104117) pjen válasza viktorhu (#104115) üzenetére


pjen
félisten

Értem én.Akkor a DIGI filmhez, HBO hoz miért is adnak kártyát?Egyszerűen nem akarják megnehezíten az életed.Boxuk is van de nem azon akarnak meggazdagodni.Ennyi erővel a voda mint uj belépő szintén mondhatta volna:nincs meg a technikai lehetőség és nem ķódol.Csak hát a pènz.

(#104118) kabelmania27 válasza xrvman (#104104) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Üdv!
Haladó beállítások, hálózat állapota, menüponton belül letöltés és feltöltés füleket kellene megnézni.

(#104119) cocka válasza gduck (#104114) üzenetére


cocka
veterán

Én azt nem vágom, hogy miért vagy ilyen biztos benne, hogy ezek működnek a UPC-s kártyával?

Főleg az angolról nem tudni.

1x smartcard reader
1 x Common Interface slot

Ebből nekem annyi következik, hogy van benne CI modulfogadó meg smartkártya olvasó. Ebből miért következik, hogy akkor UPC-vel is működik?

(#104120) gduck válasza cocka (#104119) üzenetére


gduck
addikt

Azért mert Beniii06 fórumtársnak segítettem beüzemelni ;)

Amúgy OpenATV alatt simán működi a CI+ kártya CI modulfogadóban is ;) Ez az én ViperComboHDD-m: [link]

Leegyszerűsítve: OpenATV képes linux box CI modulfogadóval! Ennyi kell hozzá ;)

[ Szerkesztve ]

(#104121) kezo0 válasza gduck (#104120) üzenetére


kezo0
addikt

És az 1 db kártya hány kódolt csatornát tud egyidejűleg kikódolni?

Beam me up, Scotty! There’s no sign of intelligent life down here…

(#104122) gduck válasza kezo0 (#104121) üzenetére


gduck
addikt

1db! Esetleg azonos frekire lévő csatornára át tudsz váltani. De ezt tesztelni kellene. Én már lecseréltem a kártyát VTV boxra a teszt kedvéért. A Viper most éppen DIGI-s jelet kap :)

[ Szerkesztve ]

(#104123) cocka válasza gduck (#104120) üzenetére


cocka
veterán

Ez most akkor a kettő közül melyik? Az a Zgemma H9 vagy a másik?

És honnan szerzel tanúsítványfájlokat? LOL

[ Szerkesztve ]

(#104127) gduck válasza cocka (#104123) üzenetére


gduck
addikt

Gitrubról :D [link]

Kép Zgemma H9 Combo, link (két képpel) ViperComboHDD. Mint írtam, mindkettő működik!

#104126ish4d0:
Hát van benne igazság, igazából addig érdekelt a dolog, amíg életre nem keltettem benne a UPC kártyát :DDD

[ Szerkesztve ]

(#104128) cocka válasza #72445440 (#104126) üzenetére


cocka
veterán

Ez az angol cucc, amit linkelt elég jónak tűnik. Ennyi tudás 35900 Ft-ért ajándék. Bár ha erre még pk. jön meg hát... izé... vám(E)unió van még vagy bukó?

De ha hosszú távon jobb. Mondom tényleg ott tartunk már, hogy eszközbeszerzés saját szakálladra, már csak a modemet kéne kiváltani sajáttal és akkor semmi nem jön a UPC-től. Cserébe a havi díj lehetne kevesebb, ha már mindent magam biztosítok. Netet ne adjak magamnak? Röhej.

(#104129) MadMancs válasza viktorhu (#104115) üzenetére


MadMancs
veterán

Téves. Régebben több csomag volt diginél is (területenként változott),digi közszolgálati, digi mini és digi családi volt nálunk pl. Aztán egyszer csak elhagyták, és kódolatlan lett minden, csak a prémiumhoz (digi now, hbo, filmbox, felnőtt) kell kártya/box. Illetve akinek nincs dvb-c tuner tv-ben az is kérhet boxot ha nem analógot szeretne nézni. Szóval technikailag adott lenne a több csomag és a kötelező box/kártya, szimplán nem akarják felhasználókat szivatni.

Kedvező árú mobil előfizetésekért keress bátran. +36708034865 <-- Tel/SMS/WhatsApp, http://mancsmobiltavkozles.hu , szabo.norbert@mancsmobiltavkozles.hu ,

(#104130) Adam115 válasza cocka (#104128) üzenetére


Adam115
csendes tag

Kábelmodem megint más. Az európai mentalitás az a szolgáltatók részéről, hogy "ingyen" adják, nincs külön rental-fee, cserébe egy közel egységes eszközpark van. Szolgáltatói szempontból ez az optimáliasabb.

Nem véletlen, hogy a bestbuy amerikában kábelmodemek széles válsztékát kínálja, https://www.bestbuy.com/site/searchpage.jsp?st=cable+modem&_dyncharset=UTF-8

míg itthon nem is lehet ilyeneket kapni, mert minek

(#104131) eastsider


eastsider
nagyúr

Sziasztok,

megkaptuk a havi számlát, amin szerepel egy "forgalmi díjak" "telefon" tétel 15.000ft-tal.

lemondtuk az idei hűségkötésnél a telefont, mert arról tájékoztatott az ügyfélszolgálatos, hogy mostmár nem kell telefont kötni. egyébként soha nem használtuk
ez mi lehet szerintetek? kedden hívom őket.
előre is köszi

(#104133) xrvman válasza kabelmania27 (#104118) üzenetére


xrvman
őstag

(#104134) kabelmania27 válasza xrvman (#104133) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Ezek az értékek rendben vannak. Ha megírod, hogy milyen osztóval van elosztva a koax és van-e bekötve csillapító ki lehet számolni, hogy milyen a bejövő jelerősség.

(#104135) viktorhu válasza MadMancs (#104129) üzenetére


viktorhu
veterán

Akkor mi a téves? A régi fizikai leválasztás nem működik, ha internetet akarsz adni a kábelen, mozgatni kell a frekvenciákat stb. A digi sem tudna már azzal a módszerrel az optikai hálózaton csomagot adni, így inkább mindenkivel megvetetik a max csomagot, nincs választás.

(#104136) pjen válasza viktorhu (#104135) üzenetére


pjen
félisten

Az rendben, de mégis olcsóbban és korlátozások nélkül tudja adni.

(#104137) cigam válasza pjen (#104136) üzenetére


cigam
félisten

UPC-n sincs korlátozás, Tv-vel, saját box-al ugyanúgy fel tudsz venni bármit. Nem kötelező a szolgáltató dobozát használni.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#104138) kapasz válasza cocka (#104128) üzenetére


kapasz
tag

Én rendeltem egy Zgemma H9 Combo-t a World of Sattelite-ról, kértem bele még 500 GB-os HDD-t, így £117.43 volt a cucc + 31 euró volt a vám / illeték. Minden gördülékenyen ment, korrekt webáruház. Én gyári firmware-t kértem, OpenATV-vel jött, de ez szabadon cserélhető.

[ Szerkesztve ]

(#104139) cof válasza pjen (#104136) üzenetére


cof
veterán

Nyilván kisebb profitrátával is dolgoznak, meg az optikai hálózat nem igényel annyi karbantartást mint a koax.

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#104141) sixpak válasza kabelmania27 (#104134) üzenetére


sixpak
nagyúr

Szia.

Ezen látsz valamit vagy minden rendben?

Lassan 1 hete az van, hogy fél órát működik, aztán megint szar.
A kedvencem a saját sebességmérőjük:

alt="alt="" title=""" title="alt="" title="""

Ez hónapok óta ilyen, ez a kép az esszenciája ennek a szánalmas balkáni csapatnak.
Felhívtam őket, természetesen úgy látja, hogy minden rendben.
A gyerekek mobilnettel tanulnak, 25 ezer forintot fizetek havonta ennek a retek cégnek, 10 éve, ez az ellenszolgáltatás.
Nyáron húzza a telekom az optikát erre, addig kell csak kibírnom (mindent lemondok azonnal, 4 mobil előfizetés, otthoni etc...), de az még majdnem fél év, addig jó lenne valami kicsi internet, tv ilyesmi nem érdekel, nem is tudom miért fizetem.

Köszi, előre is, ha sikerül valamit kiolvasni belőle. :R

[ Szerkesztve ]

https://www.flickr.com/photos/86396338@N05/

(#104142) kabelmania27 válasza sixpak (#104141) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Üdv!
Modemértékek rendben vannak. Lehet szolgáltatói dns vagy más probléma de lehet modemprobléma is mert ez egy régi tipus, olyan is előfordult már hogy az adapterrel volt gond.
Nézd meg hogy nem lazultak-e ki a modemnél és az osztónál lévő F csatlakozók.
Modem és router áramtalanítás után sem javul a helyzet? Esetleg próbáld meg router nélkül.
Routerbe próbáld meg beállítani az 1.1.1.1 és 1.0.0.1 dns szervereket, vagy a google dns-t 8.8.8.8 / 8.8.4.4 hátha stabilabban fognak betöltődni az oldalak.

[ Szerkesztve ]

(#104144) sixpak válasza kabelmania27 (#104142) üzenetére


sixpak
nagyúr

Köszi, csekkolom.
Amúgy mondtam az ügyintézőnek az imént, hogy ez egy régi modem, azt mondja látja és ha gondolom kikapcsolja a bridge módot. Mondtam, hogy hagyja egyelőre, ez megoldás lehet?
Ennek a Cisco-nak a beállításaiba be tudok menni valahogy, mert azt mondja, hogy én is ki tudom kapcsolni a beállításokban.

https://www.flickr.com/photos/86396338@N05/

(#104145) kabelmania27 válasza sixpak (#104144) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Ha jól látom a régi hsz-aidból 3208-as cisco modem van nálad ami sima modem, amivel nem sok gond szokott lenni, ezen nincs router mód, 3925-ös tipus amelyen van modem/bridge mód. Bridge módban általában stabilabban szoktak lenni a modemek. Ha nem javul a helyzet érdemes lenne megkérdezni a szomszédokat, mert ha náluk nincs akadás akkor esélyes, hogy a modemmel van gond.

[ Szerkesztve ]

(#104146) sixpak válasza kabelmania27 (#104145) üzenetére


sixpak
nagyúr

Na pont ezért mondtam a hölgynek, de csak erősködött, gondoltam biztos jobban tudja.
Mikor megemlítette a bridge módot, azonnal közbevágtam, hogy ez egy Cisco EPC3208, de csak mondta....

[ Szerkesztve ]

https://www.flickr.com/photos/86396338@N05/

(#104147) pjen válasza cigam (#104137) üzenetére


pjen
félisten

Ezt kifejtenéd részletesen.Egyébként a saját boxhoz ami egy vagyon szintén kell a UPC kártya.És itt is van a korlátozás.

(#104148) pjen válasza cof (#104139) üzenetére


pjen
félisten

Akkor mégsem csak a műsor közló korlátoz.A szolgáltatónak nem kevés haszna van a boxon, kártyán.

(#104149) pjen válasza viktorhu (#104135) üzenetére


pjen
félisten

Mennyibe is kerül az a max csomag UPC árakhoz képest+azt csinálsz a jellel amit akarsz és így is megéri, nem fúrcsa?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.