Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-01-27 18:58:04

LOGOUT.hu

Vodafone (ex UPC Magyarország Kft.) (analóg / digitálisTV, internet, telefon)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#104451) sixpak válasza maki1976 (#104449) üzenetére


sixpak
nagyúr

Na vajon miért?? :)
Pont emiatt kell menekülni a vodafontól, tudom, van aki nem teheti meg konkurencia híján, de idővel talán mindenkinek meglesz a lehetősége kiválasztani az igényeinek (vodafon esetében inkább ingerküszöbről lehet beszélni) megfelelőt....na akkor lesz szarban ez a szánalmas cég, amikor az emberek felismerik, hogy jééé, ilyen is van, rendes szolgáltatás, akkor miért fizetek ennek a balkáni felfogású cégnek....

https://www.flickr.com/photos/86396338@N05/

(#104452) maki1976 válasza sixpak (#104451) üzenetére


maki1976
tag

Ráadásul most látom, hogy árat is emeltek! Beléptem a myvodafone oldalra, és eddig ezek az árak voltak net+tv-re: Vodafone Home 300 Prémium -- 5290Ft, Vodafone Home 500 Prémium -- 5790Ft, most mától már 6290Ft a 300as csomag, az 500as pedig 6790Ft. Nem elég, hogy hulladék az egész szolgáltatásuk, használhatatlan net, erőszakos box cserék rosszabb boxra, szolgáltatások kivezetése, tv csatornák csökkentése, káosz, fejetlenség, nem emberbarát ügyfélszolgálat, még volna pofájuk az árakat is emelni! Nooormális?! Tényleg el akarják üldözni a maradék előfizetőiket is?!

(#104453) base-soft


base-soft
lelkes újonc

A kezdetektől előfizetek az új mediaboxos vodafone tv-re. A választásom fő szempontja az volt hogy a műsor/músorvisszanáző tekerhető. Hosszabb ideje nem néztem, tegnap azzal szembesültem, hogy semmi nem tekerhető. Történt valami változás, vagy nálam a hiba?

(#104454) Nikaré válasza maki1976 (#104452) üzenetére


Nikaré
őstag

Miért rosszabbak a boxok?

(#104456) woodworm


woodworm
veterán

Szerintem a telekomhoz viszonyításhoz ki kellene várni pár hetet, hogy kiderüljön mi a valóság és a marketing közötti különbség.
Papíron a voda sem rossz.

(#104457) maki1976 válasza Nikaré (#104454) üzenetére


maki1976
tag

Amiket felsoroltam, azok mind hiányoznak a vodás boxból, véleményem szerint ezekért.

(#104458) maki1976 válasza #72445440 (#104455) üzenetére


maki1976
tag

Sajnos itt Fehérváron kertvárosban is csak 30mbit, és nincs se Digi, se FLIP. Nincs nekik konkurencia és ezzel tisztában is vannak.

(#104459) maki1976 válasza woodworm (#104456) üzenetére


maki1976
tag

Természetesen igazad van, én csak box indulási paramétereire értettem.

(#104460) Marky18 válasza viktorhu (#104447) üzenetére


Marky18
aktív tag

A 4-5 relevans sportcsatornan kivul nem is nezek mast, heti 5-6 ora meccsnezesert huznak le olyan csatornak dijaival, amiktol a hanyinger kap el.... arrol nem is beszelve, hogy nemelyik csatorna a 720p-t is szarratomoritve kuldi, egyedul az alacsony streaming framerate miatt nem eri meg az online meccsnezes.

(#104461) MadMancs válasza base-soft (#104453) üzenetére


MadMancs
veterán

Voda mobil topicban is leírtam miért és mi a megoldás. Ez ilyen. Nem lehet nagyon sok csatornán tekerni (RTL csoportén egyiket se). MediaCard + tv hez hdd (esetleg saját box + mediacard) rá a megoldás.

Kedvező árú mobil előfizetésekért keress bátran. +36708034865 <-- Tel/SMS/WhatsApp, http://mancsmobiltavkozles.hu , szabo.norbert@mancsmobiltavkozles.hu ,

(#104462) Chalkboard válasza maki1976 (#104458) üzenetére


Chalkboard
csendes újonc

Budapest belvárosában, a Nagykörúton lakom és ugyanez a helyzet :DD

(#104463) MiZo1990


MiZo1990
aktív tag

Ráborították a bilit a Digire a kódolatlan tévé miatt
"bennfentes információk szerint valójában ezúttal is elsősorban egy a Digi ellen irányuló, a szolgáltató pozícióját tovább gyengíteni szándékozó akció állhat a háttérben"

(#104464) Toth_Jani válasza MiZo1990 (#104463) üzenetére


Toth_Jani
őstag

De ha a cikket elolvassuk az jön ki belőle hogy lehet kalóz TV dekódereket (beltérit) kapni.
Igazából az utcai villanyvezetékhez is lehet kapni kábelt amit ha átdobok rajta akkor jön az amper.
Akkor ott az az áramszolgáltató a hibás amiért megkárosítom az erőművet ??
És akkor térjünk vissza oda hogy itt is reklamált már valaki hogy miért kódoltak a TV csatornák mert ezzel is csak a pénzt húzzák ki az előfizető zsebéből amikor megvetetik a 2. vagy 3. médiaboxot. (ez pár napja volt itt téma, és éppen a Digi volt a példa.)

[ Szerkesztve ]

(#104465) vargalex válasza Chalkboard (#104462) üzenetére


vargalex
félisten

Zuglóban már legalább annyit változott, hogy a Telekom optikához a csövezést (földmunkát) elvégezték... A Digi azt mondta, hogy az elkövetkező 10 évben biztosan nem jönnek (a szomszédban van).

Alex

(#104466) vargalex válasza Toth_Jani (#104464) üzenetére


vargalex
félisten

Egyébként a Voda esetén, ha szintén csak internetet kérsz, akkor legfeljebb No TV szűrővel tudnak védekezni a kódolatlan DVB-C és analóg adások vétele ellen (elképzelhető, hogy a szűrő nem is szűri - vagy nem megfelelő mértékben - a teljes értintett tartományt). Az már más kérdés, hogy szerintem sok szerelővel "megbeszélhető", hogy véletlenül ne kerüljön fel...

Alex

(#104467) cocka válasza Alex889 (#104450) üzenetére


cocka
veterán

A Netflix elérhetőségével más androidos boxokon is lehet probléma. Szóval ez nehogy már a Telekom hibája legyen.

(#104468) cocka válasza sixpak (#104451) üzenetére


cocka
veterán

miért fizetek ennek a balkáni felfogású cégnek....

Hát pl. azért, mert a Telekomnál ha összelegózok magamnak egy alap (nem az ötcsatornás verzió) tv csomagot, a nagyobbik telefoncsomaggal meg egy alap nettel (150/50), akkor 9500 Ft/hó-ra jön ki a havi díj. Irdatlan sok és ehhez jönnének még az extrákért kért felárak. NETEN rendelve. Képzelem mennyi lehet egy ilyet boltban igényelni. 12-13 ezer/hó?

Lehet, hogy jó a Telekom, csak baszott drága.

(#104469) sixpak válasza cocka (#104468) üzenetére


sixpak
nagyúr

Sajnos ez nem az emberek hibája, (hanem az 50 évvel lemaradt életszínvonal és mentalitás) hogy 1-2000 forint különbség miatt inkább választják a zsákutcát, mint egy működő szolgáltatást.
De eljön majd az idő, amikor sokaknál már nem az ár lesz a döntő tényező.
Én simán fizetni fogok többet egy jobb szolgáltatásért, pedig egyik felmenőm sem Rockefeller, de a korlátozott anyagi lehetőségeim mellett is kénytelen leszek ezt megtenni...és nem fog fájni annyira, mert a pénzemért működő szolgáltatást kapok majd.
A vodafon otthoni szolgáltatásáért nem szabadna 500 forintnál többet elkérni, ha figyelembe vesszük a konkurens cégek ajánlatait, beleértve (illetve inkább elsősorban) a lakosságnak kiosztott ipari hulladékokat készülékeket és a folyamatos rendelkezésre állást, ügyfélszolgálatot, etc.

https://www.flickr.com/photos/86396338@N05/

(#104470) cof válasza cocka (#104468) üzenetére


cof
veterán

Legalább te olyan szerencsés helyzetben vagy, hogy Digi is van nálad. Van miből válogatni, másnak nincs választása csak a parabola vagy a MindigTV.

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#104471) cocka válasza sixpak (#104469) üzenetére


cocka
veterán

Szerintem Vízhangéknál a problémák jelentős része az újabb eszközökből származik. Érdekes, nekem régi eszközeim vannak, nincs velük különösebb probléma. Ami adódott, az is Vízhangék sara volt.

(#104472) cocka válasza cof (#104470) üzenetére


cocka
veterán

Ugye milyen jó panelben lakni? Lehet irigykedni. :U

(#104473) Alex889 válasza cocka (#104467) üzenetére


Alex889
csendes tag

Szerintem nagy valószínűséggel nem lehet a Play áruházból mindenfélét letölteni rá, hanem csak egy korlátozott saját (telekomos) listából lehet csak választani, mert különben elég sok problémájuk lenne vele.

(#104474) sixpak válasza cocka (#104471) üzenetére


sixpak
nagyúr

Ja, nekem is régiek vannak, Cisco epc3208 modem, 10 éves kb. és Cisco 8685(?) hdd-s media box, az sem tavalyi. :D
A tv box csak csütörtöktől vasárnapig megy és csak késő este, PGA live és Nascar, ha ez nem lenne, akkor be se lenne kapcsolva, az internet meg olyan amilyen.... néha van, néha nincs, lassan már caak mobilnettel tudnak a gyerekek részt venni az órákon.
És ráadásul a 4 mobil előfizetést is ezeknek fizetem... de ha minden jól megy, már nem sokáig.

https://www.flickr.com/photos/86396338@N05/

(#104475) kisspepe válasza woodworm (#104424) üzenetére


kisspepe
tag

Félegyházát kb eladás előtt 1 évvel kábelezte be a UPC koaxal, és nem üvegszállal. Az van bekötve.

(#104476) sziszi-fuszi válasza Alex889 (#104473) üzenetére


sziszi-fuszi
senior tag

Rosszul gondolod, az android tv-hez kiadott appok korlátozás nélkül telepíthetőek a T új dobozára!

Mi alá kell írás?

(#104477) kezo0 válasza sziszi-fuszi (#104476) üzenetére


kezo0
addikt

Ha ez így van, azzal jól megszívatják majd a saját ügyfélszolgálatukat.

Beam me up, Scotty! There’s no sign of intelligent life down here…

(#104478) sziszi-fuszi válasza kezo0 (#104477) üzenetére


sziszi-fuszi
senior tag

Miért tennék? Nem appként fut a tévéjük. MÉG! Bár úgy működne, már itt is hagynám a vodkafost! Ez a bagázs rettenetes, és egyre rosszabb!

Mi alá kell írás?

(#104479) kezo0 válasza sziszi-fuszi (#104478) üzenetére


kezo0
addikt

Azért, mert az ügyfelek minden problémával (tehát az önállóan telepitett appokból származókkal is) az ügyfélszolgálatot fogják zargatni. Nem véletlen, hogy a szolgáltatók ritkán engednek meg ilyen szabadságot az ügyfeleknek.

Beam me up, Scotty! There’s no sign of intelligent life down here…

(#104480) ztsoft válasza viktorhu (#104447) üzenetére


ztsoft
őstag

Ezt szépen össze foglaltad. Nálam is az első helyen van a Youtube, ha keresek valamit, meg követek pár csatornát.
A sport nálam kimerül az F1-el.

Már nincs TV előfizetésem (~ fél éve), nem is hiányzik.

#104451 sixpak

Sajnos én is meg vagyok lőve, konkurencia hiányában, már rég leléptem volna tőlük.

#104466 vargalex

Már nem használják a No TV szűrőt, sőt, ki is veszik, [link].

Jó dolog fontosnak lenni, de fontosabb, hogy jók legyünk.

(#104481) Alex889


Alex889
csendes tag

Kíváncsi vagyok melyik szolgáltató mire fogja használni az USB-t, ha legalább valamelyiknél lehetne rá tenni wincsit felvételre. Nem látok akkora különbséget a két box között. Amig ők döntik el, hogy mit vehetsz fel, és melyik csatornát tekerheted addig nem szeretném a T díjait fizetni.

(#104482) r92king


r92king
tag

Nektek se jó a net? Egyes oldalak nem jönnek be (facebook.com, upc.hu). Nem megy a Discord voice, de irkálni azt lehet. TeamSpeak az az jó. LoL-re felmehetek és ott is megy a voice. Mi történik? BTW Miskolcon van, havernak se megy ő is szintén miskolci.

À tout le monde, à tous mes amis, je vous aime, je dois partir

(#104483) kezo0


kezo0
addikt

5 perccel a magyar válogatott focimeccsének vége előtt, pont, amikor a legizgalmasabb, „a Vodafone szerverrel megszakadt a kapcsolat”. Köszönjük, Vodafone! :(((

r92king: nálam is ez van, a speedtest hasít, közben bizonyos oldalak nem elérhetők. pl. ezt a hsz-t is csak hosszú percek után engedte ide beírni.

Ja, és én Bp.-en vagyok.

[ Szerkesztve ]

Beam me up, Scotty! There’s no sign of intelligent life down here…

(#104484) Peterka31 válasza kezo0 (#104483) üzenetére


Peterka31
csendes tag

pont ezt akartam írni. fantasztikus időzítés. néhány oldal megy, de random hogy melyik. Nyíregyháza egyébként.

(#104485) woodworm válasza kisspepe (#104475) üzenetére


woodworm
veterán

Ezért nem értem, hogy miért a partnerhálózatra érvényes garantált értékekkel jösz. Ez a telekom területén kötött szerződésekre érvényes. A vodának igaz, hogy van házig vitt optikája, de gyakorlatilag az is koaxos területnek számít a mininode miatt.

(#104486) FireKeeper válasza r92king (#104482) üzenetére


FireKeeper
nagyúr

detto, vidék, bács-kiskun, discord megy, bizonyos weboldalak igen, hang nem, connectobx-ra kötött teló nem, játék levágott. valószínűleg központi a hiba.

steam, GOG, uPlay: @petermadach || HotS: PeterMadach#2675 || Xperia 10 IV || Ultrawide & SFF masterrace || Unofficial and unpaid VXE R1 shill

(#104487) PeL válasza r92king (#104482) üzenetére


PeL
addikt

Székesfehérvár környékén ugyanez.

(#104488) Marky18


Marky18
aktív tag

7ker szinten..

(#104489) Menotti válasza flexxx (#104394) üzenetére


Menotti
aktív tag

A CB sajnos a hirhedt Intel Puma 6 chipsettel van szerelve....[link]

(#104490) FireKeeper válasza FireKeeper (#104486) üzenetére


FireKeeper
nagyúr

update: discord voice újra működni látszik, de még mindig foltokban vannak problémák. connectboxon a net LED-je zölden világít továbbra is.

steam, GOG, uPlay: @petermadach || HotS: PeterMadach#2675 || Xperia 10 IV || Ultrawide & SFF masterrace || Unofficial and unpaid VXE R1 shill

(#104491) cocka


cocka
veterán

Kérdezte valaki, hogy mi a létjogosultsága a lineáris tévéadásnak. Mondjuk pl. az, hogy akkor és ott készen kapod az adást, amivel lehet hogy egyébként nem találkoznál, ha neten vagy egy HBO Go-n vagy hasonló szolgáltatáson keresgélnél.

Nekem néha így keltette fel egy-két film az érdeklődésem. Lineáris tévé nélkül a létezésükről sem tudtam volna.

(#104492) kezo0


kezo0
addikt

Nálam most a vezetékes telefon is halott, vonalhang sincs.

Viszont itt jegyzem meg, hogy milyen jól jön ilyenkor, hogy a tévéadás NEM IP-alapon jön, mivel az tökéletes most is.

[ Szerkesztve ]

Beam me up, Scotty! There’s no sign of intelligent life down here…

(#104493) Brain75


Brain75
senior tag

Újpesten is akadozik nagyon. Olyan mintha a DNS szerverük letérdelt volna.

/LOGITECH Kormány, Játékvezérlő, Hangfal, Egér, Billentyűzet, Dell, Toshiba, Fujitsu, Acer notebookok és minden egyéb elektronikai termék szakszerű, gyors JAVÍTÁSÁT vállalom/

(#104494) jeffo


jeffo
tag

Tárhelypark webtárhely szolgáltatónál hosztolt honlap, valamint CPanel admin felület sem elérhető.
A weboldaluk tetején lévő üzenet szerint központi hiba van, ami utalhat arra, hogy miért nem érhetőek el egyes weboldalak 22:30 körültől, köztük horizon.tv, upc.hu weboldalak is:
"2021.03.25 22:30 Központi hálózati hiba miatt nem elérhetőek szervereink, javítása folyamatban!"

[ Szerkesztve ]

(#104495) Jackbácsi válasza MiZo1990 (#104419) üzenetére


Jackbácsi
friss újonc

Köszi!

(#104496) kezo0 válasza kezo0 (#104492) üzenetére


kezo0
addikt

Úgy tűnik, lassan helyreállnak a dolgok. Biztos, ami biztos, nyomtam egy restartot a Connect Boxnak, ilyenkor ez nem árt.
Most már él a vezetékes teló, megy a Horizon Go, és pl. a PH oldalai még gyorsabban is jönnek be, mint a probléma jelentkezése előtt.

Beam me up, Scotty! There’s no sign of intelligent life down here…

(#104497) vargalex válasza kezo0 (#104492) üzenetére


vargalex
félisten

De a lineáris adásának úgysincs semmi értelme... :P

Alex

(#104498) tomp


tomp
félisten

Az esti leállás kihatott a Mediacardra is?
Hazajövök, TV be erre közli a TV, hogy "Kódolt csatorna"
10perc elteltével kelt életre a kártya.

(#104499) kezo0 válasza tomp (#104498) üzenetére


kezo0
addikt

Úgy látom, erre a topikra is kihatott. :)

Mindenesetre érdekes, hogy semmilyen hír nem olvasható utólag sem erről a tegnap esti anomáliáról, ami nyilvánvalóan érintette az egész országot, és egyesek szerint nem csak a Vodafone szolgáltatását.

Pedig a downdetectoron is szépen látszik, hogy VALAMI VÓT.

Beam me up, Scotty! There’s no sign of intelligent life down here…

(#104500) cocka válasza kezo0 (#104499) üzenetére


cocka
veterán

Biztos főpróbáztak annak a néhány SD adásnak a lekapcsolása előtt.

Mondjuk én sok mindent nem érzékeltem belőle.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.