Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-23 11:57:24

LOGOUT.hu

Vodafone (ex UPC Magyarország Kft.) (analóg / digitálisTV, internet, telefon)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#104951) Caboose válasza kabelmania27 (#104950) üzenetére


Caboose
tag

Megkerestem az elosztókat. Kettő darab kettes elosztó van (lásd a képeken). Csillapítót nem látok sehol.
Mint írtam, a letöltési sebességgel meg vagyunk elégedve. A probléma az, hogy néha egy egyszerű banki átutalás is fél órába telik, mert nem tölt be/ csatlakozási hibát dob. És ez minden eszköznél előfordul, Wifin csatlakozó telefonon, PC-n és magán a media boxoknál is.
Biztos ami biztos alapon jelentettük a Vodafonnak is, hátha tudnak vele kezdeni valamit. De sok reményem nincs bennük.


Köszönöm!

(#104952) kabelmania27 válasza Caboose (#104951) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Köszi a képeket, az osztók jófajták, bekötésük és a bejövő jelerősség rendben van, nézd meg nem lazultak-e ki az F csatlakozók az osztóknál és a modemnél.
Modem újraindítás után sem javul a helyzet? Használsz saját routert vagy csak a CB modem van a switch előtt? Nézd meg elérhető-e a modem üzemmód a CB oldalán ha nem ügyfélszolgálattal kapcsoltasd ki az ipv6-ot. Esetleg még megpróbálhatsz a gépnél ( vagy ha van saját router akkor ott ) beállítani dns szervernek a 1.1.1.1 / 1.0.0.1 vagy 8.8.8.8 / 8.8.4.4 címeket hátha stabilabban töltődnek be az oldalak.

[ Szerkesztve ]

(#104953) Statikus válasza Caboose (#104951) üzenetére


Statikus
senior tag

Ha csak és kizárólag a banki utalással és csak a Voda hálózatán keresztül van a gond és minden más tökéletes, gyors, akkor nem a kábelezéssel lesz a hiba, inkább netszolgáltatás, szerver, router... Ha pld. mobil netről gyors és rendben megy a bankolás, akkor biztos, hogy valami HW hiba lesz, vagy szolgáltató központi, vagy nálad a szolgáltatói oldalon, vagy saját routerben, switchben - ha van.

Ha mással is van hiba, szaggat a net, az origo is lassan tölt be, a PH fórum sem úgy megy ahogy kéne, egy wetransfer nagy file küldés is lassú, akkor lehet, hogy lakáson belül kell keresni.

(#104954) Caboose válasza kabelmania27 (#104952) üzenetére


Caboose
tag

Köszi a gyors választ!

A csatlakozások jónak tűntek, de azért átnézem majd őket tüzetesebben. Tegnap este újraindítottam, nem igazán javult tőle semmi. De nehéz megmondani, mert teljesen random a jelenség. Néha előjön, néha nem.
Routert csak access pointknént használok. Egyébként így néz ki a rendszer: CB --> Switch (TP-link gigabit) --> 2db Asus router Access point üzemben.
Nem látok Modem üzemmódot, szerintem ipv6-ban megy. De őszintén szólva ehhez nem értek.
DNS címet azután kéne állítani, hogy kikapcsolták az ipv6-ot vagy így is mehet?
Illetve azt melyiknél állítsam be?

Bocsi, ha sok hülye kérdésem van, de nem vagyok otthon ezekben a dolgokban.
Köszi!

(#104955) Caboose válasza Statikus (#104953) üzenetére


Caboose
tag

Bármelyik oldallal elő szokott fordulni. Az utalás csak egy friss példa volt. Egyébként jellemzően a magyar oldalakkal csinálja inkább, a youtube.com pl. mindig betölt egyből. Egyszerűen van, hogy egy oldal nem tölt be, de frissítek egyszer vagy kétszer és utána betölt. Tegnap este pl. a díjnet.hu nem akart bejönni az istennek se. Most per pillanat jó minden.
És ugyan úgy csinálja annál a gépnél is ami közvetlenül a Connect boxba van bedugva. Vagy ez nem jelent semmit? Torrent vagy Steam letöltések tökéletesen mennek.
Plusz ugye a Tv műsor visszanézés sem akar mindig működni. Agyrém az egész. És a vicc, hogy nagyjából azóta ilyen, amióta átvette a Vodafon. De érzésre egyre rosszabb.

(#104956) kabelmania27 válasza Caboose (#104954) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Első kőrben az ügyfélszolgálattal kapcsoltasd ki az ipv6-ot.
A 4-es protokoll beállításoknál kell az elsődlegeshez az 1.1.1.1 címet, másodlagoshoz az 1.0.0.1 címet, vagy elsődlegeshez 8.8.8.8, másodlagoshoz a 8.8.4.4 címet.
Hosszútávon lehet jobban járnál, ha a cb modem üzemmódban lenne és utána lenne egy router, mert modem üzemmódban stabilabb szokott lenni a modem.

(#104957) Caboose válasza kabelmania27 (#104956) üzenetére


Caboose
tag

Rendben! Ez a modem üzem = bridge mode? Megpróbálom majd így akkor. Csak kerítenem kell egy jó routert.

Szerk.: Most például ez a hozzászólás is harmadszorra ment el. Az első két küldésre ezt kaptam:

[ Szerkesztve ]

(#104958) szkorhetz


szkorhetz
őstag

Sziasztok,

Új helyre költözünk, ahol elérhető a Vodafone is, 1000-es csomaggal. Két TV-nk van, mindkettőre szeretnék kábel tv-t, plusz ugye az internet.
A kérdésem az lenne, hogy minden szobába ahol van tv, szükséges a koax? Nem lehet máshogy megoldani? Mindkét tv CI+-os.

Köszi!

[ Szerkesztve ]

(#104959) pjen válasza szkorhetz (#104958) üzenetére


pjen
félisten

Kell koax a Tv azon jön.

(#104960) kabelmania27 válasza Caboose (#104957) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Kikapcsolt ipv6-al stabilabban töltődnek be az oldalak és elérhető lesz a modem üzemmód.
Igen, a modem üzemmód bridge módot jelent, azaz ilyenkor a CB router része kikapcsol és sima modemként működik. Milyen routert topikban segítenek kiválasztani a legmegfelelőbb tipust.
szkorhetz: Üdv! Szükséges a koax, úgy fogják elosztani a kábelt, hogy bejövő kábelre kerül egy hármas osztó, ennek az alacsonyabb csillapítású kimenetére kerül a modem, a két magasabb csillapítású kimenetre pedig a tévék.

[ Szerkesztve ]

(#104961) sasuka válasza MiZo1990 (#104926) üzenetére


sasuka
csendes tag

Nem használok apple semmit, így ez nem tűnt fel, de most ellenőriztem és a wikipedia-hoz hasonlóan nem jön be az appleid.apple.com/hu oldal nekem sem. Szintén Szada. Ügyfélszolgálat nem tudott segíteni, nem tudom ilyenkor még mit lehet tenni azon túl, hogy várom a csodát.

(#104962) Caboose válasza kabelmania27 (#104960) üzenetére


Caboose
tag

Azt hiszem most már minden tiszta. Felveszem a kapcsolatot az ügyfélszolgálattal és átrakatom ipv4re.
Köszönöm a segítséget! Remélem megoldódik a dolog, ha nem akkor újra jelentkezem itt a fórumon. :)

(#104963) kabelmania27 válasza Caboose (#104962) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Okés, nincs mit, majd írd le a fejleményeket.

(#104964) szabonagyur


szabonagyur
félisten

Arról van valami, hogy ha VPN-n használom a netet akkor lassabb mint anélkül? Van egy ilyen tapasztalatom és érdekelne, hogy le van e írva valahova.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#104965) MadMancs


MadMancs
veterán

Most akkor voda újra CB-t ad, vagy csak nem sikerült nekik átírni a nevet? :DDD

Kedvező árú mobil előfizetésekért keress bátran. +36708034865 <-- Tel/SMS/WhatsApp, http://mancsmobiltavkozles.hu , szabo.norbert@mancsmobiltavkozles.hu ,

(#104966) MiZo1990 válasza MadMancs (#104965) üzenetére


MiZo1990
aktív tag

Fehéret már nem adnak, csak a fekete nem Liberty Global verziót. Annak jogilag meg nem lehet "ConnectBox" a neve, szóval nem javították ki a levelet.
A fekete verziónak nincs ilyen csicsás neve, a gigabites nethez adott Arris-t elvileg "Vodafone Station"-nek hívják.

"wifimodem" ok. :DD

[ Szerkesztve ]

(#104967) Toth_Jani


Toth_Jani
őstag

Ha már igy küldték ránéztem a levél ajánlatára, érdekes ha a Prémium TV csomag helyett a Comfort csomagot választom akkor 200 forinttal drágább a kevesebb csatorna. :N

(#104968) Menotti válasza szabonagyur (#104964) üzenetére


Menotti
aktív tag

Vpn-en keresztül szerintem az otthoni szolgáltatódtól függetlenül lassulás tapasztalható (Nagyban függ a sebesség magától a vpn szolgáltatótól is)

(#104969) rita7107 válasza Toth_Jani (#104967) üzenetére


rita7107
aktív tag

Én megszerettem volna nézni mit ajánlanak. Kiderült hogy semmit. :D
2 éve (akkor járt le a hűségem) próbálkoznak rám sózni minden fajta hülyeséget. Nem értik meg, hogy 4990-ért (tv+500net+telefon) nekem jó ahogy van az előfizetésem. Mindig mobil akarnak adni, és nem értik hogy az is náluk van. A mobilnál meg még egy előfizetést szeretnének. Nem értik hogy nincs kinek... De az hogy egy egyszerű kérdésre válaszoljanak, az már nem megy.

(#104970) rita7107


rita7107
aktív tag

A kérdésem pedig:
Van a fehér connect box-om. Ha belépek a 192...., akkor nem találom az IPv6 változtatást, vagy a port forwardingot. A ForzaHorizon játékhoz pedig szükséges lenne. Valakinek tippje?

(#104971) kabelmania27 válasza rita7107 (#104970) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Ha nem találod a modem üzemmódot akkor ipv6-ban van a modem.
Ügyfélszolgálat kitudja kapcsolni és akkor lesz modem üzemmód.

(#104972) szabonagyur válasza Menotti (#104968) üzenetére


szabonagyur
félisten

Google cloud a vpn szolgaltatom, Diginel nem volt ekkora csokkenes mint itt.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#104973) kabelmania27 válasza szabonagyur (#104972) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Ha beállítod a routeren az 1.1.1.1 / 1.0.0.1 vagy 8.8.8.8. / 8.8.4.4 dns szervereket nem javul a helyzet? Vagy a kapcsolódásnál nincs probléma csak a sebességgel van gond?

[ Szerkesztve ]

(#104974) szabonagyur válasza kabelmania27 (#104973) üzenetére


szabonagyur
félisten

Sebesseget latom alacsonyabb ak aranyaiban joval. Masodikat hasznalom DNS-nek.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#104975) Ledi


Ledi
aktív tag

Megint elmarad/maradt a VTV karbantartás? Most nézem a karbantartási oldalt, de sehol nem találom. Pedig 1 hete még ott volt az tuti. Ha jól emlékszem a sokadik módosítás az ápr. 7-8. éjjel kellene lenni.
Úgy látszik ez nagyon nem akar összejönni nekik. :DD

(#104976) MadMancs válasza MiZo1990 (#104966) üzenetére


MadMancs
veterán

Elég szerencsétlen ez a Voda bagázs.
1 év alatt konkrétan az egész portált újra lehetne irni, emaillel együtt, ehelyett még mindig félig upc.hu ami mostanában vagy szimplán nem válaszol vagy 503 bad Gateway.

Kedvező árú mobil előfizetésekért keress bátran. +36708034865 <-- Tel/SMS/WhatsApp, http://mancsmobiltavkozles.hu , szabo.norbert@mancsmobiltavkozles.hu ,

(#104978) MiZo1990 válasza Ledi (#104975) üzenetére


MiZo1990
aktív tag

Én is néztem, hogy megint nincs a listában.
A mostani lett volna a harmadik időpont, de ez se akar összejönni.

(#104979) kezo0 válasza #72445440 (#104977) üzenetére


kezo0
addikt

Igen, a szolgáltatói logo cseréje lezajlott a Cisco HD DVR boxok menürendszerében, majd kicsit később az EPG-ben is (mert az kimaradt az első körben, hehe), erről folytattunk itt már korábban eszmecserét a Cisco-tulajokkal. Én még screenshotokat is tettem be. De szerintem ez nem volt igazi fw-frissítés, mert a firmware verziószáma nem változott. És nálam két ilyen box is van, és egyik sem halálozott el – ettől a picinyke ráncfelvarrástól nem is szabad ilyesminek történnie. Szóval annak a boxnak más baja (is) lehetett.

De azt mindenképp hasznos tudni, hogy a hard reset nem indukál szoftverfrissítést, a szoftverfrissítéskor viszont nem történik hard reset. Köszi, ezt én is az eszembe vésem, mert még jól jöhet valamikor!

Beam me up, Scotty! There’s no sign of intelligent life down here…

(#104980) vigyory71 válasza kabelmania27 (#104945) üzenetére


vigyory71
tag

Köszönöm a tippet, a CB-t a -3,5dB-s portra kötve jelentősen javultak a jelszintek. A korábbi probléma (lassú web oldal betöltés), egyébként nem jött vissza azóta sem, titok marad azt hiszem, csak a Voda tudja mi lehetett az oka. Stabilan működik a régi és az új routeremmel is.

Köszönöm még egyszer a tippet az osztóról. :R

(#104981) cocka válasza kezo0 (#104979) üzenetére


cocka
veterán

Hihi! Illetve Pace tulajokkal is, mert a felvételes részt leszámítva kb. ugyanaz a szoftvere meg a GUI is.

(#104982) Storms


Storms
őstag

Üdv!

Vodafone 500 Home Premium-om van, csak aza helyzet ,hogy Kaon MediaBox-al. Szeretném lecseréltetni a Vodafone-os mediabox-ra. Hogy tudnám ezt igényelni? Lehet a my Vodafone-ba is?

Még egy kérdés.: A másik szobában nincs ethernet kábal a connectbox-ból ,igy ott nincs visszanéző funkció se. Ha a PLC jeltovábbító booster csomagot megrendelem akkor lesz ott is? Ehhez kábeleznek is? Köszönöm :R

ASUS PRIME Z690-A ■ Core i5 12400 ■ 32 GB DDR4 RAM ■ Intel ARC A750 8 GB GDDR6 ■

(#104983) szabonagyur válasza szabonagyur (#104947) üzenetére


szabonagyur
félisten

Telefonon simán megrendeltem a váltást, csak hűség indul újra (esetemben + 2 hét). 19-n hoznak új eszközt is :)

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#104984) kabelmania27 válasza vigyory71 (#104980) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Milyenek lettek a modemértékek?

(#104985) vigyory71 válasza kabelmania27 (#104984) üzenetére


vigyory71
tag

(#104986) kabelmania27 válasza vigyory71 (#104985) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Rendben vannak az értékek, nem kell szakadástól tartanod, jól van beállítva a hálózat.
Ellenőrizd, hogy az F csatlakozók nem lazultak-e ki az átkötést által nem érintett csatlakozóknál és a modemnél.

[ Szerkesztve ]

(#104987) vigyory71 válasza kabelmania27 (#104986) üzenetére


vigyory71
tag

Igen, most teljesen hibátlanul is megy. Bevallom nem tudom mitől javult meg, gondoltam teszek még egy próbát, visszarakom modem módba a CB-t, rá a routert, és hadd szóljon, egy utolsó próbát megér, ha nem jó, megy vissza a modem a "bótba". És azóta gond nélkül megy.
A csatlakozások cseréje csak hab lett a tortán, így a modem értékek is szebbek, de alapvetően azt kell mondjam (bár mérnökként biztos vagyok benne, hogy ilyen nincs) "magától" megjavult. :C
De köszönöm a tippet a kábelcserére. Az összes csatit meghúzogattam (a laza anyákat :DD ) és a szekrényt visszatoltam a helyére. Router marad a rendszerben.

(#104988) kabelmania27 válasza vigyory71 (#104987) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Szuper, saját routerrel nem lesz gond lesz a kapcsolattal mert a CB modem üzemmódban stabilabban működik. Külön router stabilabb mint a modem router része és több beállítási lehetőség van, pl. használhatsz más dns szervereket 1.1.1.1 / 1.0.0.1 vagy 8.8.8.8 / 8.8.4.4 ha valamely oldal betöltésével probléma van.
Új modemek érzékenyebbek a jelre mint a régiek, mert több csatornát használnak, a régebbiek nyolcat, az első 3.0-ás modemek négyet, a 2.0-ás webstar / motorola pedig egy letöltési csatornát.
Jól van beállítva a hálózat mert a letöltési értékek között nincs nagy különbség és a feltöltési érték is teljesen jó.

[ Szerkesztve ]

(#104989) rinpocse


rinpocse
tag

Sziasztok!
Az iránt érdeklödőm tisztelettel, ha kiveszem az UPC medicardot a régi TV-ből, az úgyanúgy müködik-e egy vadonatúj TV-ben is?
Köszönöm.

(#104990) picsirti válasza rinpocse (#104989) üzenetére


picsirti
tag

Hali
Persze, ugyanúgy működik.

(#104991) gduck válasza kezo0 (#104979) üzenetére


gduck
addikt

PHILIPS-en semmi nem történt, úgy tűnik már elfelejtették, hogy van ilyen box is :D

(#104992) adika4444 válasza rinpocse (#104989) üzenetére


adika4444
addikt

Hali! Menni fog, de a modult is vinni kell, nem csak a kártyát:)

üdv, adika4444

(#104993) kezo0 válasza gduck (#104991) üzenetére


kezo0
addikt

Nagyon kiváncsi lennék, vajon hány példány lehet az előfizetőknél az egyes box-típusokból. Valószínűleg a Philipsből van a legkevesebb. :)

Beam me up, Scotty! There’s no sign of intelligent life down here…

(#104994) Alex889


Alex889
csendes tag

Sziasztok, van egy ilyen (Samsung BD-D8200 3D Blu-ray) kütyüm ami fogadja a CI+kártyát, viszont hiába rakom bele a médiakártyát. A regisztráció elmegy 90% -ig és onnan nem megy tovább. Van ötlete valakinek, hogy mit tudnék tenni? A Philips tv-m néha csak feketét vesz fel, a hócipőm meg tele van a vtv boxszal.
https://www.samsung.com/hu/support/model/BD-D8200/EN/

(#104995) Alex889


Alex889
csendes tag

Esetleg van e valakinek olyan kütyüje ami hdd-s vagy usb-s (PVR) felvételre képes és működik a vodafone-os médiakártyával, valamint kapható is, mert amiket itt olvastam már egyik sem kapható.

(#104996) cocka válasza Alex889 (#104994) üzenetére


cocka
veterán

A Philips tv-m néha csak feketét vesz fel

Mi az, hogy néha? Nem mindig? Mert ez eléggé HDCP gyanús probléma. Ezek szerint a Philips TV meg a vodkabox "megbeszélik egymással", hogy milyen műsorokat vehetsz fel?

(#104997) gduck válasza Alex889 (#104995) üzenetére


gduck
addikt

Mostanában ketten is beüzemeltek pl. Zgemma H9 Combot.

(#104998) polonic


polonic
félisten

Itt mi a helyzet a NAT-olással? Nekem 176-tal kezdődik az IP címem.

(#104999) vargalex válasza polonic (#104998) üzenetére


vargalex
félisten

Az egy publikus IP cím.

Alex

(#105000) MadMancs válasza cocka (#104996) üzenetére


MadMancs
veterán

Melyik Philips?
Csak felvétel miatt van nekem is VTV mellett MediaCard (Philips 49PUS7305/12 droid tv), nagyon nem örülnék ha voda alkotna valamit ami miatt ilyet produkál. Szerencsére eddig nincs gond. :F

Kedvező árú mobil előfizetésekért keress bátran. +36708034865 <-- Tel/SMS/WhatsApp, http://mancsmobiltavkozles.hu , szabo.norbert@mancsmobiltavkozles.hu ,

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.