Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-23 11:57:24

LOGOUT.hu

Vodafone (ex UPC Magyarország Kft.) (analóg / digitálisTV, internet, telefon)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#104151) cigam válasza pjen (#104147) üzenetére


cigam
félisten

Ezt kifejtenéd részletesen.
:F Melyik része nem világos?

Egyébként a saját boxhoz ami egy vagyon szintén kell a UPC kártya.
Na és? Bedugod a boxba, és működik. Hja kérem akinek erre van igénye az fizesse meg, vagy válasszon olyan szolgáltatót, ahol ezt ingyen megkapja.

És itt is van a korlátozás.
Pontosan mik?

Egy üzenetben is írhattad volna, így csak a hozzászólásaid számossága nő ;]

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#104152) pjen válasza #72445440 (#104150) üzenetére


pjen
félisten

Megint itt tartunk, szépen megkerüljük a kérdést.A DIGI nél mért nincs ott az a bit.A voda nem szórakozik, egyszerűen csak megosztoznak a hasznon, mint ahogy a T is.A DIGI a legnagyobb szolgáltató lett pont az árai miatt.Érdekes módon mindenkinek megéri.A többi szolg is adhatná olcsóbban, csak fele lenne a profit.Jó lenne nyitni egy táblázatot mennyit fizetnek a UPC sek ott ahol van DIGI és ott ahol nincs ugyanazért.

[ Szerkesztve ]

(#104153) cof válasza #72445440 (#104150) üzenetére


cof
veterán

Gondolod, hogy ingyen csinálja? Nyilván az RTL fizet neki valamennyit ezért a ficsörért.

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#104154) cigam válasza pjen (#104152) üzenetére


cigam
félisten

Hát osztozzanak. A műsorszolgáltató, és a műsortovábbító win-win helyzetben van. Szerinted tudsz ellene tenni valamit?

CoF
Már miért fizetne? Max az általuk(mármint az RTL által) beszedett díjra adnak kedvezményt a Vodafonnak, bizonyos feltételek teljesülése esetén.

[ Szerkesztve ]

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#104155) pjen válasza cigam (#104151) üzenetére


pjen
félisten

Mik is a korlátozások pontosan? A kártya és a box.Nem mindenki tud másik szolgáltatót választani.Van mindkét előfizum tudom miről beszélek.

A hozzászólásaim száma egyáltalán nem érdekel és a topiknak se lesz belőle kára, meg Neked se.Nem is tudom honnan jött az 5let, hogy figyelmeztetsz.Na végre le írtad Te is , a továbbítónak igenis érdeke a box és a ķártya.

[ Szerkesztve ]

(#104156) szabonagyur válasza cigam (#104151) üzenetére


szabonagyur
félisten

Egy ideje nem kell egy üzenetbe írni ha több személynek válaszol.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#104157) cof válasza cigam (#104154) üzenetére


cof
veterán

Szóval vehetjük úgy, hogy fizet mert több marad a Voda zsebében.

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#104158) cigam válasza pjen (#104155) üzenetére


cigam
félisten

Azért jó lenne tisztázni hogy ki mit ért "korlátozás" alatt. Az hogy neked nem felel meg amit kapsz, arról nem tehetek.
Mindenki más megtudja oldani, hogy felvegye amit szeretne, és akkor nézze vissza, amikor akarja.

Nem is tudom honnan jött az 5let, hogy érdemben válaszoljak a felvetésedre. Én _jószándéktól_vezérelve_ szóltam, nem tudtam hogy ez változott, ahogy szabonagyur írta.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#104159) pjen válasza cigam (#104158) üzenetére


pjen
félisten

Leírnád ezt nekem részletesen hogyan tudja mindenki más megoldani,hogy felvegye amit szeretne és akkor nézze vissza amikor szeretné.Például egy VTV boxal.Ja!DIGI hez képest a max 3 eszköz is korlatozásnak tűnik.

[ Szerkesztve ]

(#104160) cigam válasza pjen (#104159) üzenetére


cigam
félisten

Mivel mindenki tudja, hogy a VTVbox nem képes rá, ezért vagy a TV-be kér kártyát, vagy a saját boxba.
Jó hogy nem azt nem kéred számon rajtuk, hogy miért nem jár TV is, hogy meg is nézhesd azt a műsort ami éppen jön a kábelen.

[ Szerkesztve ]

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#104161) MadMancs


MadMancs
veterán

Ne kövezzetek meg, heti-kétheti kb 1x van bekapcsolva VTV box (pont a feljebb vitatott felvétel miatt MediaCard van használatban) szóval nem is figyeltem eddig. Mindenhol eltűntek SD csatornák? Vagy nem is voltak? :DDD MediaCarddal még ugyanúgy duplikált az SD/HD.

Kedvező árú mobil előfizetésekért keress bátran. +36708034865 <-- Tel/SMS/WhatsApp, http://mancsmobiltavkozles.hu , szabo.norbert@mancsmobiltavkozles.hu ,

(#104162) pjen válasza cigam (#104160) üzenetére


pjen
félisten

Akkor, hogy is tudja mindenki megoldani?Ha a Tv be kérek kártyát alapesetben csak azt tudom felvenni amit nézek, nem amit akarok.A CI+ képes saját box árát leírnád.Még ott is két kártya kell.Ugye 1 a box ba+1 a Tv be.Akkor már csak 1 vételi hely marad.A korlátozást pedig mindíg viszonyítjuk valamihez.Esetünkben a DIGI szabadságát és árát a UPC árához és kötöttségeihez.Tudom ez UPC topik csak már unom, hogy mindíg a szolgáltatóra van kenva a a továbbító sara.

(#104163) MiZo1990 válasza MadMancs (#104161) üzenetére


MiZo1990
aktív tag

Igen, dec. 2. óta nem jeleníti meg a dupla adók SD verzióit. De még a csatornakiosztás részei, így korábbi boxon vagy TV-n látni ezeket is.

(#104166) pjen válasza #72445440 (#104165) üzenetére


pjen
félisten

A DIGI beállt egy üvegszállal, arra akasztott egy ZTE beltérit amin van lan 1 től 4 ig+2 telefon csatlakozó, egy USB csati és két szép nagy antenna.Mint a CB, csak az belső antennás, viszont puma 6 os.

(#104167) Toth_Jani válasza pjen (#104166) üzenetére


Toth_Jani
őstag

Akkor meg nem mindegy ha úgyis mindhárom szolgáltatót tudod fizetni?
Azt kell használni amelyik éppen megfelel az igényeknek, nem mellékesen a Diginél egyáltalán nem lehet felvenni, csak saját eszközzel.

[ Szerkesztve ]

(#104168) pjen válasza Toth_Jani (#104167) üzenetére


pjen
félisten

Csak kettőt fizetek, de nem erről van szó.

(#104169) cof válasza pjen (#104168) üzenetére


cof
veterán

Szerintem kár ezen tovább rugózni. Mind két szolgáltató másképp működik.

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#104170) pjen válasza cof (#104169) üzenetére


pjen
félisten

Nincs ezzel nekem semmi gondom, csak útálom mikor hülyének néz a voda.

(#104171) Yellow73_a


Yellow73_a
tag

Múltkor cserélték nálam a hibás Cisco HD DVR mediaboxot egy új Ciscora (szerencsére még nem a Voda boxot hozták).
Mivel kéznél volt, a régi box távirányítójával kezdtük el használni a boxot, de tegnap gondoltam egyet, hogy az új táviránytó mégiscsak új, meg szebb (nem teljesen ugyanolyan, mint a régi, csak hasonló), hát használjuk azt. De nem tudjuk, a box nem reagál a távvezérlőre. Talán össze kellene őket hangolni? Vagy mi lehet a bibi?

(#104172) cigam válasza pjen (#104162) üzenetére


cigam
félisten

Te vagy rá kíváncsi és én nézzek utánna? (Amúgy 60k a VUzero) Amúgy is csak kifogásokat keresel, nem megoldást. Egy kis rugalmassággal könnyen orvosolhatóak ezek az átfedések.
Nem mellesleg ha annyi féle/fajta vételi pontod/készüléked van, nehogy már az az egyszeri 60k okozzon problémát.
Hiába a digi "szabadsága", ott nincs jópár csatorna, ami van a Voda-n. Nincs visszatekerős tv, nincs filmtár. Szóval elég relatív ez a "szabadság", mint ahogy a "korlátozás" alatt is mást értünk.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#104173) Csabex válasza #72445440 (#104165) üzenetére


Csabex
őstag

Jaa persze... Adnak egy HGW-t ami lehet többet nyújt, de ha gondod van vele, akkor felemelik a kezüket, hogy ők csak netet szolgáltatnak kábelen 1 porton és a HGW ezt kell hozza, ergo a többi dolog nem nagyon érdekli őket, szóval akkor miről is beszélünk? Nem elhajtottak engem is, hogy vegyek magamnak routert, ha akarok port forwardingot az Arrisal... Egy kutya az egész banda.

"The quieter you become, the more you are able to hear..." ― Ram Dass

(#104174) Csabex válasza Yellow73_a (#104171) üzenetére


Csabex
őstag

Elem csere, vagy a box pozicionálása ami segít rajta. Jómagam mindkét lehetőséget alkalmaztam és most már minden ok, de az az 1-2 mp. lag benne van sajnos, nem reagál azonnal a csatornaváltásra :(

"The quieter you become, the more you are able to hear..." ― Ram Dass

(#104175) Yellow73_a válasza Csabex (#104174) üzenetére


Yellow73_a
tag

Zsír új elemekkel, közvetlenül a boxra irányítva semmi

(#104176) pjen válasza cigam (#104172) üzenetére


pjen
félisten

Azért 60k az pont 60k val több mint ami a digi nél ingyenes.Vodán valóban vannak csatik amik digin nincsenek, viszont a digin is vannak olyanok amik a vodán nincsenek.A vissza nézés hol megy, hol nem, de inkább nem.A filmtár mintha fizetős lenne.A digi nél annyi Tv n nézed amennyin akarod és azt csünálsz a jellel amit akarsz.Ezt hívják szabadságnak.

(#104177) gduck válasza pjen (#104162) üzenetére


gduck
addikt

Pár dolog jutott eszembe ;)

- Volt ugye a videós korszak, azzal fel lehetett venni bármit és később visszanézni.
- Utána ( kész megváltás volt ) a DVD felvevő, ami DVD-RAM lemezzel tudta a timeshift funkciót. FociVB nézésnél tök jól jött, ha picit később értem haza, akkor is meg tudtam nézni a meccset :)
- Ezután a HDD-s DVD felvevő volt a következő lépés.
Ezek eddig SAJÁT ESZKÖZÖK voltak!

Na és jött a CSÚCS, a 3 tuneres SZOLGÁLTATÓI box. Na ez máig a "csúcstechnika"! És ezzel a "kényeztetésnek" vége is szakadt, ma már nem fogsz kapni egy szolgáltatótól ilyen méregdrága eszközt! Most már van egy határ, talán 50$, de lehet sokat mondok.

Szóval ha valamit szeretnénk, azt bizony saját magunknak kell megoldanunk! :(

UI: a VTV boxon a visszanézés jó lenne, ha nem lenne korlátozva a tekerés. Ja és ha mindent fel lehetne venni...

[ Szerkesztve ]

(#104178) pjen válasza gduck (#104177) üzenetére


pjen
félisten

Igen, de most már szinte minden Tv PVR képes, tehát a VTV boxnál helyből többet tud.Egy pár ezer forintos külső boxal meg főleg és ezt akár 5-6 Tv n is alkalmazhatod.Engem ez csak elvekben érint, csak bosszant mikor a szolgáltatóra hivatkozik a voda.

(#104179) MadMancs válasza MiZo1990 (#104163) üzenetére


MadMancs
veterán

Szuper. Nagyon jó megfigyelő vagyok. :DDD Január elején hozták, de most tűnt fel. Mentségemre csak.az szól hogy a box össz üzemideje kb 10óra :DDD

Kedvező árú mobil előfizetésekért keress bátran. +36708034865 <-- Tel/SMS/WhatsApp, http://mancsmobiltavkozles.hu , szabo.norbert@mancsmobiltavkozles.hu ,

(#104180) pjen válasza cigam (#104172) üzenetére


pjen
félisten

Egyébként én nem kifogásokat keresek, tényeket írok le.Te viszont csak magyarázkodsz, mintha a vodánál lennél alkalmazásban.

(#104181) xrvman válasza kabelmania27 (#104134) üzenetére


xrvman
őstag

Van egy 3 utas elosztó:
PCT-2000-3S
3 way splitter
5-1002Mhz -120dB RFI
Középső ág -7.5 dB van írva, van rajta egy PCT-DRS-6-NT megy a routerbe, a router előtt szintén van egy PCT-DRS-6-NT
Bal ág -3.5 dB van írva, van rajta egy PCT-DRS-6L-NT ez megy a TV be.
Jobb ág üres.

(#104182) cigam válasza pjen (#104180) üzenetére


cigam
félisten

Van olyan állás vodánál ami a fórumon felmerülő problémákat, ügyes bajos dolgokat intézi, és védi a mundér becsületét? Mert akkor tiszta hülye vagyok, hogy eddig nem jelentkeztem a fizumért. ;] Ugye Te sem gondolod komolyan, ha pl.a Ford-nál dolgozol csak Fordod lehet, és csak jót mondhatsz a Ford-ról?
Az hogy valakinek önálló a tiedétől eltérő gondolata van, az fel sem merül? Eh...

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#104183) pjen válasza cigam (#104182) üzenetére


pjen
félisten

Né haragudj ,nem éreztem úgy, hogy vannak önnálló gondolatatd.Ugy éreztem csak véded a mundér becsületét.Hiszen ilyeneket írtál:old meg, van elég pénzed vegyél beltérit.Holott csak arról volt szó, hogy a voda mellébeszél(hazudik). :)

(#104184) Csabex válasza Yellow73_a (#104175) üzenetére


Csabex
őstag

Műanyag védőfólia nem maradt véletlenül a boxon körben? Azt tudom még elképzelni max, de nyilván kicsi az esély rá, mert gondolom már mindent próbáltál. Jaaa és jól vannak berakva az elemek? :D Ennyire azért nem rossz a táv, hogy közvetlen ráóóa boxra irányítva se működjön.

"The quieter you become, the more you are able to hear..." ― Ram Dass

(#104185) Intruder2k5


Intruder2k5
MODERÁTOR

Bocs az OFF-ért, tudom nem ennek a topiknak a témája, de olvasgatás közben láttam, többen is írtátok, hogy DIGI-nél nincs műsorrögzítés csak saját eszközzel. Nos ez nem igaz, a DIGI STB is felvevős, csak egy háttértárat kell kötni az USB portjára. Igaz 1 tuneres, tehát csak azt tudod felvenni amit nézel is, azt viszont korlátozások nélkül, azt rögzítesz amit akarsz, és később úgy tekergeted ahogy akarod. OFF vége.

[ Szerkesztve ]

(#104186) pjen válasza Intruder2k5 (#104185) üzenetére


pjen
félisten

Megöregedtél. :DDD

(#104187) Intruder2k5 válasza pjen (#104186) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Megesik, sajnos IRL sem fiatalodom. :)

(#104188) cigam válasza pjen (#104183) üzenetére


cigam
félisten

a voda mellébeszél(hazudik).

Bizonyítsd!

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#104189) pjen válasza cigam (#104188) üzenetére


pjen
félisten

Azért nem lehet egy műsort felvenne mert a szolgáltató nem engedi, például.Ez minimum csúsztatás ,például.Egyébként ékes büzonyíték rá a DIGI üzletpolitikája.

[ Szerkesztve ]

(#104190) kabelmania27 válasza xrvman (#104181) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Érdemes lenne az osztót cserélni 5-1000Mhz CE feliratú kettes splitterre, mert az üres kimenet problémát okozhat. Amennyiben akad (vagy van kedved kísérletezni hátha a másik kimenetben kevesebb lesz a hibás csomagok száma) az internet kösd át a modemet a -3,5dB kimenetre, mert ennél az osztónál a modemet kell a kisebb kimenetbe kötni.

[ Szerkesztve ]

(#104191) Statikus


Statikus
senior tag

Sziasztok, nemsokára cserélik a fehér modemet feketére. Tudna valaki pontosabb műszaki infót mondani róla? Esetleg a készülék pontos típusát?
Főként a wifi képességei érdekelnek 2,4 é 5 ghz-en.

Köszi

(#104192) cigam válasza pjen (#104189) üzenetére


cigam
félisten

Ez a csúsztatás. Más szolgáltató kínálata, feltételei alapján képzelsz el valamit, amit tények állítasz be. Amíg nem érhetőek el publikusan az aktuális szerződésük, addig csak tipp/vélemény. Közel sem bizonyíték.
Nem mellesleg egy kereskedelmi TV, ami a reklámokból szerzi a bevételének jó részét, miért engedné áttekerni a reklámblokkot, ha adott szolgáltató lehetőséget biztosít rá?!
Márpedig a Voda rendszerén van ilyen lehetőség, a Digi-én pedig nincs. Logikus, hogy más-más feltételek szerepelnek a szerződésekben.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#104193) Yipman1 válasza Statikus (#104191) üzenetére


Yipman1
csendes tag

Hali.

Arris Touchstone TG3442DE

(#104194) pjen válasza cigam (#104192) üzenetére


pjen
félisten

Tudod, ha a DIGI az elejétől mikor még a legkissebb volt tudott ilyen szerződést kötni, az akkori UPC vagy a mostani voda is rudott volna.Csak nem akart, simán megosztoznak a hasznon.Nincs ezzel nekem semmi bajom.De akkor ne hárítson, nem véletlen lett a DIGI a legnagyobb és ahol megjelenik a két nagy kénytelen extra engedményeket adni.

(#104195) Yellow73_a válasza Csabex (#104184) üzenetére


Yellow73_a
tag

Mint írtam, a régi távval rendesen működik, csak az újjal nem hajlandó. Az elemek jól vannak berakva, a távon világít a UPC gomb, amikor megnyomok valamit. Éppenséggel csak a box nem reagál rá. Nem katasztrófa, ha nem tudom működésre bírni, akkor használjuk tovább a régi távot. Csak bosszantó.

(#104196) cof válasza Yellow73_a (#104195) üzenetére


cof
veterán

Akkor lehet nem ahhoz való, összecserélték. Gondolom nem a gyári dobozból lett kibontva a BOX és a távirányító.

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#104197) Statikus válasza Yipman1 (#104193) üzenetére


Statikus
senior tag

köszi, és ugye ezt át lehet kapcsolni Bridge (modem) módba?
Központ, vagy én is meg tudom oldani?

(#104198) kabelmania27 válasza Statikus (#104197) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Át lehet, amennyiben nem találod a modem üzemmódot ipv6 módban van a modem amit ügyfélszolgálattal kilehet kapcsoltatni.

(#104199) vmarci21 válasza pjen (#104189) üzenetére


vmarci21
tag

De mi köze van egy TV-szolgáltató (csatorna) és DIGI közötti szerződésnek a TV-szolgáltató és a Vodafone közötti szerződéshez?

Ezek jó eséllyel egyéni feltételekkel megkötött szerződések, így simán lehet hogy a szolgáltató a Vodafone-val olyan szerződést kötött, ami nem engedi a felvételt / előre-tekerést, míg a DIGI-vel olyat, ami engedi.
De az is lehet, hogy a felvételnek olyan felára volt, amit a Vodafone meg nem akar kifizetni.
De az is lehet, hogy a felhős felvételt tiltja a szerződés, így a Vodafone TV Box-on le kell azt tiltani, míg a DIGI esetén nem, mivel nem felhőbe ment.
Sőt, az RTL esetén az RTL most+ miatt azt is el tudom képzelni, hogy a szerződések hosszabbításakor / RTL most+-ra való kiterjesztésekor teszik bele a felvétel-tiltás kitételt, mert próbálnak mindenkit RTL most+-ra terelni.
De biztosan van még egy csomó lehetséges megoldás..

Amíg nem nyilvános egy ilyen szerződés, addig nem lehet tudni hogy mi is a helyzet pontosan..

>> into.hu - https://into.hu <<:::>> Webfejlesztés: https://intomedia.hu <<

(#104200) cof válasza vmarci21 (#104199) üzenetére


cof
veterán

Igen én sem értem ezt a szapulást. A Voda ad RTLMost+ hozzáférést ingyen, a Digi meg nem. Nyilván nem úgyanúgy szerződött a 2 cég az RTL-el.

[ Szerkesztve ]

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.