Hirdetés

2024. május 11., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-23 11:57:24

LOGOUT.hu

Vodafone (ex UPC Magyarország Kft.) (analóg / digitálisTV, internet, telefon)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#103601) tomp válasza cof (#103596) üzenetére


tomp
félisten

Jön a jó idő jön a kötbér szezon! :DDD

(#103602) cof válasza tomp (#103601) üzenetére


cof
veterán

:DD

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#103603) tomp


tomp
félisten

Amúgy a Telekomnál elindult az első 4K-s teszt TV csatorna. Vodkánál meg az a fejlődés, hogy az SD végre nem MPEG-2 lesz. A voda boxosokat meg átrakták a hightech dvb-c-re. :C

(#103605) cocka válasza #72445440 (#103604) üzenetére


cocka
veterán

Hát nem tudom láttad-e a múltkori adásszétesős videómat plusz se net nem volt, se telefon. Tehát vannak helyzetek, amikor lakáson kívül elbasznak valamit és akkor a jelerősség is gyenge. De hogy mitől függ, hogy mikor basszák el, mennyire és meddig az kérdéses.

Itt a link, felejthetetlen élmény volt:

[link]

[ Szerkesztve ]

(#103606) cof válasza tomp (#103603) üzenetére


cof
veterán

Aha, már a Diginél is. Románoknál meg már élesben is fut 2 csatorna is azt hiszem.

Vodkánál meg az a fejlődés, hogy az SD végre nem MPEG-2 lesz.

Ezt még nem tudjuk. Annyi biztos, hogy amiből van HD nem lesz SD.

[ Szerkesztve ]

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#103607) Samott válasza tomp (#103603) üzenetére


Samott
addikt

"az SD végre nem MPEG-2 lesz" - az mondjuk pont visszafejlodes. Ha az eredeti elosztas mpeg2, akkor az atkodolassal meg annal is tragyabb kepe lesz. Mert ugy meglesz az mpeg2 hiba sulyosbitva az mpeg4 tomoritesi hibaival. De mint a upc mind a digi koveti ezt a hulyeseget.

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#103608) zsamiatt válasza cof (#103606) üzenetére


zsamiatt
őstag

Van is 4k tartalom? Mert meg a hd is eleg hianyos.

Eladó HP Proliant DL380 G6 használt szerver -- KTM Peak air 29" használt MTB -- Adidas 48.5 kék sneaker új Érdeklődés privátban!

(#103611) cof válasza zsamiatt (#103608) üzenetére


cof
veterán

Sportok.

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#103612) cigam válasza #72445440 (#103609) üzenetére


cigam
félisten
LOGOUT blog (1)

Mi köze az optikának ahhoz, hogy a TV-k milyen codec-et használnak?
Nem mellesleg van olyan TV, ami ilyen MPEG2 encodert használ a Voda irányába. Kíváncsi leszek hogyan fogják ezt megoldani.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#103613) Samott válasza #72445440 (#103609) üzenetére


Samott
addikt

Az SD csatornak mindigis mpeg2-ben voltak elosztva. Az mpeg4 a HD adokkal kerult be az eszkoztarba.

Tessek, RTL Klub: SD -> MPEG2

[ Szerkesztve ]

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#103614) cigam válasza cigam (#103612) üzenetére


cigam
félisten
LOGOUT blog (1)

Amúgy pontosan miből következik, hogy megszűnik az mpeg2-es műsortovábbítás?

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#103615) Ledi


Ledi
aktív tag

Most egy kicsit megnyugodtam, hogy nem csak nálam esnek szét alsó frekik.

Tegnap néztem vissza a Voda boxon a Nat Geo-ról 1 műsort és percenként megállt a kép. Ez viszont ugye OTT-n megy. Ha visszaugrottam helyrejött majd a következő percbe megint megállt. Ezt nem nevezném tv nézésnek. :(((

[ Szerkesztve ]

(#103616) Hegyirabló


Hegyirabló
veterán

Sziasztok!

Optikás helyen (Telekom hálózat) vezetékes telefont nem lehet kérni? Ha nem, akkor miért nem?

Köszi!

Aquila non captat muscas.

(#103617) cof válasza Hegyirabló (#103616) üzenetére


cof
veterán

Nincs semmi akadálya. Olyan ONT-ot adnak amin van RJ11 kimenet is.

Ezt: Sagemcom F@ST 5655v2

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#103618) Hegyirabló válasza cof (#103617) üzenetére


Hegyirabló
veterán

Szia!

Köszönöm!

Én ennek örülök, ha így van, de akkor a címemre a csomagajánlatban miért nem jelzi? Csak net és tévé. :F

Aquila non captat muscas.

(#103619) szabogabor10 válasza Hegyirabló (#103618) üzenetére


szabogabor10
veterán

Szerintem telekom területen nem lehet telefont kérni. ÁSZF-ben sincs említés telefonról.

iPhone 14 Pro Max -- iPad Pro -- tv 4K -- Watch — Mac — AirPods Pro 2nd gen

(#103620) Hegyirabló válasza szabogabor10 (#103619) üzenetére


Hegyirabló
veterán

Ez volt a gyanúm sajnos. :( Akkor marad a Vodafone TV+Net + Telekom telefon megoldás.

Aquila non captat muscas.

(#103621) cof válasza Hegyirabló (#103618) üzenetére


cof
veterán

Az már az UPC-nél is külön aloldalon van. Kezd el a rendelést, és nekem a BOX választás után felajánlja.

[ Szerkesztve ]

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#103622) Hegyirabló válasza cof (#103621) üzenetére


Hegyirabló
veterán

Sajnos én csak eddig jutok.

Aquila non captat muscas.

(#103624) Hegyirabló válasza #72445440 (#103623) üzenetére


Hegyirabló
veterán

Foglaltam időpontot holnapra.

Aquila non captat muscas.

(#103625) ZabZib válasza kabelmania27 (#103563) üzenetére


ZabZib
csendes tag

Nah most volt időm ezzel harcolni. Átállítam a DNS szervert, semi változás, ugyanúgy ott vannaka tüskék. Ki akartam zárni, hogy a routerrel, vagy a hálókártyával van gond, ezért közvetlenül az eszközről néztem meg a pinget, gyönyörűen látszik a probléma:

De a ping-test.net is ugyanúgy mutatja a gondot:

Lehet ezzel a konrét eszközzel van a gond? Tudok még tenni valamit én, vagy hívjam ki a szerelőt?

(#103626) ZabZib válasza snyper990 (#103564) üzenetére


ZabZib
csendes tag

Köszi a tippeket, tényleg jó átlagos pigeket érek el a google felé!

Sajnos a lag spikeok maradtak, lásd #103625 :O

(#103627) kezo0 válasza cocka (#103599) üzenetére


kezo0
addikt

Kezdem a végén: igen, HDD van benne és két tuneres, tehát lehet vele felvenni, miközben valami mást nézel. Vagy akár egyszerre két különböző adást is lehet rögzíteni, ha a box nincs bekapcsolva. (De pl. időzített felvételt nem enged előre beállítani két különböző csatornára, ha a két rögzítendő műsor időben átfedi egymást.)

Sosem volt dolgom Pace-szel, de most kifotóztam egy régi kézikönyvből az összes, Horizon előtti box hátulját:

Beam me up, Scotty! There’s no sign of intelligent life down here…

(#103628) Kviky


Kviky
tag

CISC868DVR mediaboxom van. A felvetel visszanezesnel az ido nem halad, megall nehany percnel, idonkent szetesik a kep, kockasodik, a visszatekeresnel pedig elofordul, hogy visszaugrik arra az idopontra, ahol megallt a szamlalo.
Kijott a szerelo, allitgatott a rendszer beallitasokon, majd mivel nem valtozott semmi, kicserelte a boxot. Na az uj (allitolag felujitott) is ugyan ezt produkalja... :((
Van valami megoldas erre, vagy csereltessem ki megint? :F

(#103629) kezo0 válasza Kviky (#103628) üzenetére


kezo0
addikt

Nem érdemes emiatt kicseréltetni, egy ideje ezt csinálják a Cisco HD DVR boxok, szóval ez nem egy adott box egyedi hibája, hanem valami általános szoftveres gond lehet. Nálam 2 db ilyen box van, és mindkettőn fennáll ez a jelenség már jó ideje – bár csak bizonyos csatornákról rögzített műsoroknál figyelhető meg. A Sport 1-2 kezdte, mostanság már a Eurosport csatornákkal is ez van. :( Más is beszámolt már itt róla.

Elég meglepő, hogy a Voda ennyire nincs képben ebben (sem), hogy ilyenkor boxot cserél...

Beam me up, Scotty! There’s no sign of intelligent life down here…

(#103630) Kviky válasza kezo0 (#103629) üzenetére


Kviky
tag

Köszi nálam is a Eurosportnál jön ki (innen szoktam leginkább rögzíteni), akkor most legalább van egy új (ill. felújított) készülékem :D

Egyébként azt mondta a szerelő, hogy szerintük hamarosan már csak a Voda boxot fogják adni. Majd meglátjuk...

(#103631) cocka válasza Kviky (#103630) üzenetére


cocka
veterán

Találgatnak? :D

(#103632) kezo0 válasza Kviky (#103630) üzenetére


kezo0
addikt

Kész szerencse, hogy mivel sportcsatornákról van szó, ezért sokszor viszonylag könnyű visszatalálni ahhoz a ponthoz a lejátszott műsorban, ahol épp ténylegesen tartottunk a tekerés/megállítás előtt – lévén legtöbbször van valamilyen idő/km/stb.-számláló a képernyőn... De pl. amikor egyéni indítású időfutam volt a múltkor egy kerékpárversenyen, akkor elég nagy bajban voltam, amikor már jó ideje néztem, és egy rövid visszatekeréskor visszaugrott vagy egy órát, oda, ahol korábban valamiért leragadt a számláló... Na, akkor keresgélhettem, hogy eredetileg hol tartottam a lejátszásban, kik azok a versenyzők, akik már célba értek, és kik azok, akik még csak ezután indulnak... pfff.

Beam me up, Scotty! There’s no sign of intelligent life down here…

(#103633) ggbuffon1897


ggbuffon1897
őstag

Sziasztok,

Sajnos az asszony vmiért rajong ezért a szolgáltatásért, igy hűség lejárat ide vagy oda, illetve az én digipártiságom ellenére, marad a voda új hűséggel (nekem is jobb a békesség) ,de 500 helyett 1000es nettel. Szerdán jönnek is cserélni az eszközöket.

Mivel én annyira nem vagyok képben lenne pár kérdésem:

Jelenleg az a fehér színű modem van, illetve asszem ez valami kaon box. Az új eszközöktől várható valami előrelépés? (A net néha gyalázat, a box lassúságatól is felall a szőr a hátamon sokszor)

Az mitől lehet hogy a közszolgálati csatornák HDja gyakorlatilag nem működik? Értem ezalatt, hogy akad, szemcsés, szaggat vagy épp jel sincs? Ez már 1éve létező probléma és igazából az m4 miatt érdekel csak (eddig megoldottam m4 onlineról az f1et) A többi csatornánál nincs ez a probléma. A jelenség mindkét tvn jelentkezik, az egyik boxos a másik mediacardos megoldással működik.

Illetve valóban nincs olyan megoldás, hogy mindkét készülék mediacarddal üzemel? Tényleg kell egy box minimum (amiért 500ft/ho -t is elkernek mostmár az új hűséggel, pedig ez tudtommal eddig nem volt) vagy csak átakarnak b*szni?

Elvileg 14napon belül eltudok állni a szerződéstől (ami gondolom akkortól indul, ha a szerelő a régi eszközöket kicserelte szépen , vagy amikor jeleztük az újra a szándékot /kb 10napja,/ szval még van egy kis időm visszatancolni :D

[ Szerkesztve ]

(#103634) Segesdy


Segesdy
tag

Hello!
Olyan problémám lenne, hogy telekom/ vodafone sagemcom 5655v2 router a tegnapi áram kimaradas után csak a power világít zölden es semmi más mégcsak fel sem villan.3-4x elment az áram tegnap egymás után és azota van ez. Resetelni még nem mertem. Valakinek ötlet, vagy szolgáltató és router javittatás?

Köszönöm elore is a segitseget!

(#103635) zhali1 válasza ggbuffon1897 (#103633) üzenetére


zhali1
csendes tag

Én kb 6 éve a UPC-től úgy kértem, hogy mindhárom tv kártyás. Szóval akkor még volt ilyen, hogy box nélkül.

(#103636) MadMancs válasza ggbuffon1897 (#103633) üzenetére


MadMancs
veterán

Szimplán ávágtak. Nem kötelező a box (pl anyumnak sincs csak kártya), illetve most kiváncsiságból elkezdtem megrendelést szomszéd címére. Ugyan alapértelmezett a VTV box, de le lehet cserélni mediacardra. Simán engedi box nélkül.
De nagyon erőltetik ezt a VTV-t ha egy mód van rá nem is említik hogy van más, sőt ha kell hazudnak keményen (lásd pár hete írt történetem).

[ Szerkesztve ]

Kedvező árú mobil előfizetésekért keress bátran. +36708034865 <-- Tel/SMS/WhatsApp, http://mancsmobiltavkozles.hu , szabo.norbert@mancsmobiltavkozles.hu ,

(#103637) zsamiatt válasza cof (#103611) üzenetére


zsamiatt
őstag

mondjuk az is olyan mint a hírek meg a vetélkedő műsorok. Semmi értelme a 4K-nak. Én egyenlőre annak örülnék ha legalább minden adás FullHD lenne.

Eladó HP Proliant DL380 G6 használt szerver -- KTM Peak air 29" használt MTB -- Adidas 48.5 kék sneaker új Érdeklődés privátban!

(#103638) kabelmania27 válasza Gondics (#103591) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Modemhez nem kell csillapító, mert anélkül is elfogadhatók az értékek.
Ha jól számolom rendben van a bejövő jelerősség.

[ Szerkesztve ]

(#103639) Csabex válasza ggbuffon1897 (#103633) üzenetére


Csabex
őstag

Szia,
Nekem a héten cserélték le a fehér színűt ami kifogástalanul működött minden téren, mert routerként is használtam. Az új Arris modem amit kapni fogsz az annyira új, hogy állítólag a hibabejelentésnél nem is tudnak belépni a beállításaiba, mert nincs még valami engedély vagy mi nekik. Nekem 1000 helyett 500-600-at mérek, már kábelt is kicseréltem Cat6-ra, de fenáll a probléma ugyanúgy, illetve portokat nem tudok beállítani, nyitogatni, mert hibát dob fel és kénytelen vagyok upnp-t bekapcsolni :( Újabb jelenség, hogy az online játékoknál kegyetlen rossza pingen, 300%-os csomagvesztések jönnek néha. VTV box alapvetően nem rossz, nem szakadozik semmi, minden működik HD-ban, felvétel, visszanézés, minden rendben van vele. Ismerős az általad leírt szaggatás, szemcsézés nálunk is a Discovery Science-nél hasonló volt, de ez teljes mértékben megszűnt. Egyedüli hátrány, hogy nincs kijelzője, ezáltal az óra amit nagyon megszoktunk az felejtős, illetve a távirányító nálam csak akkor működik normálisan, ha a box-al szemben tartom. A box az valóban nem kötelező, mert nekem fel is ajánlotta a médiakártyát ingyenesen, de mivel a tv nem kompatibilis, ezért kénytelen voltam a boxnál maradni.
Ma jön hozzám egy technikus, hogy megnézze mi a gond, miért nem tudok portokat nyitogatni, illetve mutatom neki ezt a kemény lagolást, csomagvesztést is, mert készítettem róla videót is. Lehet majd tomp fórumtárshoz hasonlóan fogok eljárni, mert addig amíg nem oldják meg, az hétszentség, hogy folyamatosan nyitogatom a hibajegyeket, ha lezárják...
Egyszóval box téren meg vagyok elégedve, de az új modem az valami botrány, mert ilyen nincs, hogy nem tudok beállítani portokat. Azt javasolták, hogy vegyek egy routert... Hát köszönöm!

"The quieter you become, the more you are able to hear..." ― Ram Dass

(#103640) Csabex válasza kabelmania27 (#103638) üzenetére


Csabex
őstag

Ugye a tegnap sajnos kegyetlen csomagvesztéseim voltak az új Arris-al 1000-esen , ezért gondoltam, hogy rákérdezek én is az értékeimre, ezek rendben vannak szerinted? :R

"The quieter you become, the more you are able to hear..." ― Ram Dass

(#103641) balage06 válasza Csabex (#103639) üzenetére


balage06
tag

Sajnos én is ezt tapasztaltam, hogy multiplayerhez teljesen használhatatlan, én átkapcsoltattam bridge módba és saját routert használok, azóta minden flottul működik.

(#103642) Csabex válasza balage06 (#103641) üzenetére


Csabex
őstag

Igen, ugyanez... Nem tudom mennyire lehet rinyálni, mert ha jól tudom, akkor nekik csak a modem részét kötelességük megfelelően működtetni, ez a router funkció csak "jófejségből" van, de lehet rosszul tudom. Mindenesetre kíváncsi vagyok mit mond, vagy mit mér ma a technikus, mert most a saját emberük jön, nem ilyen telepítő alvállalkozó.

"The quieter you become, the more you are able to hear..." ― Ram Dass

(#103643) kabelmania27 válasza Csabex (#103640) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Elvileg rendben vannak az értékek. Ha megnézed milyen osztóval van elosztva a koax és van-e bekötve Fam/Attenuator feliratú csillapító ki lehet számolni milyen a bejövő jelerősség. Amennyiben a modem oldalán nincs modem (bridge) mód ügyfélszolgálattal kapcsoltasd ki az ipv6-ot.
ggbuffon1897: Üdv! Hívd fel az ügyfélszolgálatot és módosítsd a csomagváltást médiacardra.

[ Szerkesztve ]

(#103644) MadMancs válasza Csabex (#103642) üzenetére


MadMancs
veterán

Sajnos jogilag itt igen, ki is merül amit nyújtaniuk kell. Igazából hogy ez nem csak modem, hanem HGW, reklámjaikban azt hirdetik több eszközt ellát bla bla bla, ez teljesül is, van minden csatlakoztatott eszközön internet hozzáférés, az részletkérdés hogy bizonyos esetekben nem 100% os. Ők több eszközt ígérnek nem egy teljes funkcionalitásu routert.

Kedvező árú mobil előfizetésekért keress bátran. +36708034865 <-- Tel/SMS/WhatsApp, http://mancsmobiltavkozles.hu , szabo.norbert@mancsmobiltavkozles.hu ,

(#103645) Csabex válasza kabelmania27 (#103643) üzenetére


Csabex
őstag

Köszönöm. Jól el volt dugva, de megtaláltam :D Első az osztó, második a modemnél és haramadik a boxnál lévő csati.



szerk
ipv6 alapból ki volt lőve, mert az 500-as csomagom konfigja alapján lőtték be az Arrist és ott már az elején kikapcsoltattam jó pár évvel ezelőtt. Látszik is a modem menüjében, hogy ipv4-es címem van.

[ Szerkesztve ]

"The quieter you become, the more you are able to hear..." ― Ram Dass

(#103646) kabelmania27 válasza Csabex (#103645) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Köszi a képeket, ez egy jófajta osztó, ellenőrizd, hogy a bejövő kábel legyen az in-ben és a modem kábele legyen a 3,6dB-s kimenetben, majd ellenőrizd, hogy az F csatlakozók nem lazultak-e ki a modemnél és az osztónál és a boxnál és ha van toldás a lakásban akkor ott is.

[ Szerkesztve ]

(#103647) Csabex válasza kabelmania27 (#103646) üzenetére


Csabex
őstag

Le is csekkoltam, a modem van a 3.6-on. Ezek szerint az Arrisnak a szoftveres hibája lesz ez a nagymértékű csomagvesztés.

"The quieter you become, the more you are able to hear..." ― Ram Dass

(#103648) kabelmania27 válasza Csabex (#103647) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Több dolog is okozhat csomagvesztést, ez a modem érzékenyebb a jelre a korábbinál mert több csatornát használ, esetleg megnézheted modem üzemmódban stabilabb-e a modem.

(#103650) kabelmania27 válasza #72445440 (#103649) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Üdv!
Ezek az értékek rendben vannak. Amennyiben nem változott az osztók bekötése akkor lehet, hogy állítottak az erősítőn, mert tavaly ilyen értékeket írtál.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.