Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-23 11:57:24

LOGOUT.hu

Vodafone (ex UPC Magyarország Kft.) (analóg / digitálisTV, internet, telefon)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#103801) snyper990 válasza golyós (#103800) üzenetére


snyper990
őstag

De így akkor ne csodálkozz, hogy lassú meg szakadozik. Legalább az egyiket tedd át akkor másik csatornára, ha lehet.
De tényleg legjobb lenne, ha vennél egy normális routert. Valószínűleg akkor nem kéne jelerősítő sem, plusz lenne benne normális szülői felügyelet funkció
5 GHz-es wifit meg csak akkor fog látni akármilyen eszköz, ha tudja a wifi 5 (ac) vagy 6 (ax) szabványt

[ Szerkesztve ]

(#103802) snyper990 válasza golyós (#103800) üzenetére


snyper990
őstag

És lehetőleg olyan csatornákat válassz, amelyik nincsenek átfedésben egymással. Az egyiket pl. tedd 12-re vagy 13-ra, azok nem annyira zsúfoltak a kép alapján

(#103803) peugeotmate


peugeotmate
őstag

Sziasztok,
szeretnék Vodafone Internet 300 vagy Internet 500 otthoni előfizetést kötni a napokban Budapesten. Nemrégiben vásároltunk egy lakást amelynek papíron tulajdonosa édesapám, viszont én laknék benne és a nevemre írnám az előfizetést. Egyelőre apa lakcíme és az én lakcímem is egy helyre van bejelentve egy másik budapesti címen. (Rövid időn belül én a lakcímem a lakás címére módosítom.)
Jól látom hogy a legegyszerűbb módja ebben a felállásban is az, hogyha mint 'Bérlő' tüntetem fel magam és kitöltöm azt a plusz papírost, amit le lehet tölteni most a Vodafone oldaláról? Kicsit furának tűnik nekem, ezért is kérdezek most rá. :B
Köszi előre is a segítséget!

[ Szerkesztve ]

meg

(#103804) paatrick válasza #72445440 (#103798) üzenetére


paatrick
senior tag

Egy régebbi 720p-s TV-be ment bele, tehát még óriási adatmennyiség se kellett hogy menjen rajta. Amúgy az a vodafone-os kis box is eléggé melegszik. De nem ennyire ;]

Én inkább arra lennék kíváncsi milyen szabvány az amiből konkrétan ki tud folyni valami cucc??? Meg így olvadni deformálódni?

[ Szerkesztve ]

6 év "lelkes újonc", 4 év "kvázi-tag", 2 év "tag", 1 év "aktív tag", már senior tag. I'm doing my part. ¯\ ʕ•ᴥ•ʔ /¯

(#103805) ledgeri válasza kabelmania27 (#103791) üzenetére


ledgeri
nagyúr

Majd az lesz... Csak most megy minden saját jelszavakkal beállításokkal. Ha valamit módosítanék, majd megy egy reset, és majd ha azután sem megy semmi majd akkor megy a jelentés...

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#103806) golyós válasza snyper990 (#103801) üzenetére


golyós
őstag

Az 5gHz-et az analizáló progiban nem látom.
Egyszerűen nem értem mi a másik SSID
Megnézem a jelerősítőt, nem emlékszem a beállításaira

[ Szerkesztve ]

Honor 20 Pro & Samsung GalaxyS23 Ultra & Note 10 lite & Iphone 13PM

(#103807) Yellow73_a


Yellow73_a
tag

Vasárnap este bejelentettem a hibát a Vodának, miszerint elhalálozott a Cisco mediaboxom (ahogy fentebb írtam már bebootolni sem hajlandó, korábban "csak" állandóan lefagyott).
Hétfőn felhívott az automata, hogy távdiagnosztikában megállapították, hogy nincs hiba. Jeleztem, hogy de, van hiba, hívjanak vissza. Mivel nem jó a box, ezért áramtalanítottam, addig se fogyassza azt az óránkénti 40(!) Wattot.
Ma megint hív az automata, hogy lefuttatak egy távdiagnosztikát, és minden rendben van a boxommal. Sajnos nem tudtam kitől megkérdezni, hogy mégis hogyan futtattak diagnosztikát, amikor nem volt áram alatt a box?
Szerintem azért hívott az automata, mert az előző automatás affér óta eltelt 48 óra, és ne mondhassam azt, hogy 48 órán belül senki nem foglalkozott a dologgal.
Voda sz@rjon sünt! Különösebben engem mondjuk nem nagyon zavar, hogy már három napja nincs tévé, de a feleségemet igen. Bosszantó, na.

(#103808) snyper990 válasza golyós (#103806) üzenetére


snyper990
őstag

Akkor legalább tesztjelleggel húzd ki egy ideig. Valószínűleg a problémák jelentős része egyből megszűnne vele.
Legalább powerline adapter, vagy sima vezetéknélküli jelismétlő? Ha utóbbi, akkor az alapból megfelezi a sávszélességet, így rögtön érthetővé válik, hova lett a sebesség... Az azonos csatorna miatt meg valószínűleg interferencia van, az okozhat instabilitást...
Olyan eszközzel nézed a programot, ami biztosan tud 5 GHz-es wifit? Telefonra tölts le wifi analyzer appot, én anno azzal ellenőriztem a saját hálózatomat (már csak azért is, mert nálam egyedül az ac-s)

[ Szerkesztve ]

(#103809) kezo0 válasza kezo0 (#103771) üzenetére


kezo0
addikt

Na, nyomtam egy gyári visszaállítást azon a Cisco boxon, aminek az EPG-jében a szoftverfrissítés érkezésével eltűnt a visszanézhetőség, és most újra jó az EPG: megint vissza lehet lépni az időben, és újra meg vannak jelölve a visszanézhető műsorok ezen a boxon is.

(Kis érdekesség: ma voltam anyámnál, akinél szintén van egy Cisco HD DVR, és pont szemtanúja voltam, amint kikapcsolás után kis idővel végigment rajta a frissítés. Pedig épp meg akartam ide írni, hogy annak a boxnak a menűjében még minden UPC-s... :B )

Beam me up, Scotty! There’s no sign of intelligent life down here…

(#103810) gduck válasza kezo0 (#103764) üzenetére


gduck
addikt

2015-ben frissültek utoljára. Akkor most ilyen változások vannak:
Cisco HD DVR (8685): 4.0.1.8E40-->4.0.1.8E48
??? Egyéb boxok? :R

Philips HD DVR (DCR8111) továbbra sincs frissítés: 4.0.1.3E12 és még minden UPC-s.

[ Szerkesztve ]

(#103811) kezo0 válasza gduck (#103810) üzenetére


kezo0
addikt

Egyéb boxok nálam nincsenek, csak Cisco-k. :)

Beam me up, Scotty! There’s no sign of intelligent life down here…

(#103812) cocka válasza gduck (#103810) üzenetére


cocka
veterán

Az a Philips rohadt ritka lehet, mert az újabb tájékoztató anyagokban nincs is benne.

(#103813) kezo0 válasza cocka (#103812) üzenetére


kezo0
addikt

Még emlékezni sem szeretnének rá, hogy a kezdet kezdetén ennyire nagytudású boxszal indult el nálunk a digitális kábeltévé-szolgáltatás...

Beam me up, Scotty! There’s no sign of intelligent life down here…

(#103814) cocka válasza kezo0 (#103813) üzenetére


cocka
veterán

Miért, miben nagyobb a tudása, mint a Ciscoké?

(#103815) kezo0 válasza cocka (#103814) üzenetére


kezo0
addikt

Három tuner van bennük, így lehet velük párhuzamosan két műsort rögzíteni, miközben egy harmadikat nézel. De pl. nekem az is jól jött, amíg Philips boxaim voltak, hogy nem csak koax bemenet, hanem kimenet is volt rajtuk, tehát nem kellett külön osztás ill. leágazás egy másik koaxos eszközhöz, hanem át lehetett fűzni a boxon a jelet.

Beam me up, Scotty! There’s no sign of intelligent life down here…

(#103817) golyós válasza snyper990 (#103808) üzenetére


golyós
őstag

Igen Powerline, Tp link, konnektoros, lan és wifi is van rajta. A lányom szobájában van, a tv-je sokszor elvesztette a wifit, ezért berakatam hozzá és kábellel csatlakozik, azóta a tv rendben.
Ez valóban bezavarhat, tegnap este már nem tudtam belemenni mélyebben mert a kicsi már feküdt le, de okosan ugyan arra neveztem el mint a routert, ezért kavarhat be.
Délután resetelem és beállítom újra, átrakom más csatornára is, meg elnevezem másképp, hogy egyértelmű legyen.

Honor 20 Pro & Samsung GalaxyS23 Ultra & Note 10 lite & Iphone 13PM

(#103818) ggbuffon1897


ggbuffon1897
őstag

Sziasztok,

tegnap jöttek cserélni az eszközöket (500-as netről 1000-es) box és modem.

Korábban azzal volt elsősorban problémám, hogy a közszolgálati csatornák HD-ja (m1,m2, m4, duna) alig kapott jelet, kockásodott szaggatott mind a kép mind hang szinten. (nem tudom, hogy a Duna World közszolgálati-e, de az meg megy gond nélkül)

A szerelő mondta, hogy valszeg a boxcserével megoldódik. Na ez annyira megoldódott, hogy mostmár egyáltalán nem látja ezeknél a csatornáknál a jeled a HD-nál. (csak a Duna World működik, illetve az SD változataik). A hálóban lévő mediacard tvnél uez a jelenség.

Van erre valakinek valami ötlete, hogy mi lehet a gond, hogy pont csak ezek szarok? (a szerelőnek a 1270 volt az egyetlen megoldókulcs variáció tanácsa)

Alapvetően leszarnám, de ha már az asszony elcsatlizza továbbra is tőlem a Digisportokat, akkor legalább az m4 jólenne. Eddig megoldottam m4 online-ról, de havi 9k-s előfizetésnél nekem rohadtul nincs kedvem kompromisszumokat kötni, hogy őszinte legyek.

Egyébként a 14 napos elállás mikortól él? Onnan, hogy a szerelő kijött vagy amikortól jeleztük, hogy meghosszabbítjuk a hűséget egy másik csomaggal?

Előre is köszi a segítséget.

(#103819) cof válasza ggbuffon1897 (#103818) üzenetére


cof
veterán

A hiba nálad is lehet meg kint is. A koax kábel minősége, osztók, csatlakozók... és valami zavar is lehet, vagy csak az erősítőn kell állítani. Modem jelszintekből kiderülhet, hogy nálad van-e gond. Bár ha a net nem akad, lassú, és nem dob le akkor nem nálad van a probléma.

[ Szerkesztve ]

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#103820) ggbuffon1897 válasza cof (#103819) üzenetére


ggbuffon1897
őstag

Fura, mert a nettel nincs gond, a tv adókkal sem ezen kívül.

Valamit magyarázott a srác, hogy lehet feszültség van a bejövő kábelben. De akkor nem kellene szarnak lennie az egésznek?

(#103821) cof válasza ggbuffon1897 (#103820) üzenetére


cof
veterán

Nem feltétlen. Sok helyen az alacsony frekvencián lévő MUX-okat zavarja a jelenség. Nálad nem tudom ezek hol vannak. De sok helyen az RTL HD rossz, mert az is 100 MHz környékén van.

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#103822) kabelmania27 válasza ggbuffon1897 (#103818) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Üdv!
Nézd meg milyen osztóval van elosztva a koax és van-e bekötve Fam/Attenuator feliratú csillapító.

(#103823) gregory91 válasza ggbuffon1897 (#103818) üzenetére


gregory91
senior tag

Sok minden lehet:Valami zavarhatja azt a frekvenciát vagy a fejállomáson történt valami gubanc de lehet hogy a csatlakozások olyanok(borzalmas illeszkedések) mint amilyenek.Szerintem újra kellene a csatlakozásokat igazgatni(kitekerni majd visszadugva betekerni).Végül megpróbálhatod azt is hogy kicsavarod azt a modemet(annyi jót olvasgatok már róla hogy bármit kinéznék belőlük).

Remélem itt elfér - https://sites.google.com/site/geriprojekt/ - https://github.com/kgregoryan - Az ember téved,a gép hibázik.

(#103824) Ledi válasza ggbuffon1897 (#103820) üzenetére


Ledi
aktív tag

Ez érdekes!

Most megnéztem a nálunk lévő frekvenciakiosztást és az összes közszolgálati HD csatorna magasabb frekin van mind az SD-k. Ez alól csak a Duna World/M4 Sport+ a kivétel, ott pont a HD van alacsonyabban. :U

Ráadásul a "király" csatornák magasabb frekvencián vannak (580-600 MHz), így a zavarás itt játszik.

(#103825) mekker


mekker
őstag

Sziasztok!

Ciscós felvevős set top box távirányítóját sehogyan sem tudom hozzáállítani az új Samsung tévénkhez. Se kóddal, se a kézi keresős móddal.
Elvileg a tévén keresztül is lehet irányítani a boxot, de valami miatt kb 3-ból 1x veszi be a parancsot a box (pl. csatornsváltás).

Valami ötlet?

[ Szerkesztve ]

Данное сообщение (материал) создано и (или) распространено иностранным средством массовой информации, выполняющим функции иностранного агента, и (или) российским юридическим лицом, выполняющим функции иностранного агента.

(#103826) JHONNY 79


JHONNY 79
aktív tag

Sziasztok!

Múlt héten kötötték be az új modemet, 500-as netről 1 gigásra váltottam új szerződéssel. Speedtest szerint 700 Mbit körüli csak a sebesség amit max. tud, ügyfélszolgálat szerint ez kb ilyen.Olyan láma kérdésem lenne, hogy ehhez a sebességhez kell esetleg valami jobb utp kábel, vagy ami van, sima szürke, annak is kellene tudnia a gigás netet? Felmerült bennem, hogy nem-e a kábel miatt nem jön át a teljes sebesség. Illetve esetleg van amit át kell állítani a kezelői felületen?

(#103827) cof válasza JHONNY 79 (#103826) üzenetére


cof
veterán

Kell azért vas alá, hogy kitekerd a speedtest-et. Nekem a szelessav.net-en szépen hozza az 1000-es Digit. Esetleg próbáld meg még a Windowsos speedtest alkalmazást is. Böngészőben nekem is 700 körüli a plafon.

Ha ezeken is annyit mérsz akkor ennyit bír a hálózat ott.

[ Szerkesztve ]

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#103828) tomee987


tomee987
tag

Nem tudom volt e már, de kikerült az április 1-től érvényes ÁSZF a weboldalra. Sajnos ugyanúgy ott vannak az SD-HD csatorna duplikációk DVB-C-n és HD bővítés sem látszik. :(

(#103829) kezo0 válasza tomee987 (#103828) üzenetére


kezo0
addikt

Fasza. Akkor a duplikált SD csatornák kivételét is elhalasztják, mint az e-mail szolgáltatás megszüntetését...?

Beam me up, Scotty! There’s no sign of intelligent life down here…

(#103830) woodworm válasza kezo0 (#103829) üzenetére


woodworm
veterán

Mondjuk ez csak pletyka volt.

(#103831) MiZo1990 válasza kezo0 (#103829) üzenetére


MiZo1990
aktív tag

Nem április 1. volt a határidő; a megfogalmazás az volt, hogy márc. 31. után lesz valami és nem lesz biztosított a csatornakiosztás a régi boxokon.

(#103832) pungora96


pungora96
tag

Sziasztok!
Port forwardingal lenne problémám. Eddig rendben működött, amíg magán a Connect boxon csináltam. De most vettem egy tp-link routert és a modemet bridge üzemmódba raktam. Hiába csinálom meg a forwardingot a routeren, nem működik. Mit nem vehettem számításba?

(#103833) Ledi válasza MiZo1990 (#103831) üzenetére


Ledi
aktív tag

Nem. Március 1.volt. Ez szerepel a webmail nyitóoldalan:

Korábbi tájékoztatásainknak megfelelően a UPC Webmail és az ehhez kapcsolódó E-mail szolgáltatás kivezetési dátuma 2021. március 1., viszont tartalmaid elérését 2021. május 31-ig biztosítjuk. A jelzett dátumig levelezésedet el fogod érni, de a megszokott funkciókban tapasztalhatsz bizonyos korlátozásokat. A szolgáltatás véglegesen kikapcsolásra kerül 2021. május 31-én, az e-mail fiókok törlésével együtt, ezen időpontot követően az e-mail-ek továbbítására, automatikus válaszüzenet küldésére a továbbiakban nem lesz lehetőség.

Egyébként még mindig működik küldés/fogadás.

(#103834) cocka válasza cof (#103827) üzenetére


cocka
veterán

Vagy ott a CLI (parancssoros) és akkor nincs semmi extra hülyeség, az tényleg elvileg a valós adatot méri. Bár csak 64 biten működik, amit egyszerűen nem is értek. Olyan bonyolult lenne 32 bitre is elérhetővé tenni?

(#103835) MiZo1990 válasza Ledi (#103833) üzenetére


MiZo1990
aktív tag

Én a dupla csatornák SD verziójának kivezetéséről beszélek.

Az email lekapcsolás valóban márc. 1. lett volna, de rájuk lett szólva és eltolták a határidőt.

(#103837) gduck válasza cocka (#103812) üzenetére


gduck
addikt

Jah, szerencsés helyzetben vagyok, nálam még 2db van :)

(#103838) kezo0 válasza MiZo1990 (#103831) üzenetére


kezo0
addikt

(és woodworm-nak is írom)

Nekem ez elég konkrét hír volt, konkrét dátummal, a Vodafone sajtóosztályára hivatkozva, amit mások is átvettek:
Jelentős változtatást hajt végre a Vodafone a TV szolgáltatásában

„... 2021. március 31-én a Vodafone megszünteti az internetes platformok után most már kábel-TV hálózatán is az SD adások sugárzását azon adók esetében, melyek HD minőségben is elérhetőek.“

Beam me up, Scotty! There’s no sign of intelligent life down here…

(#103839) cocka válasza kezo0 (#103838) üzenetére


cocka
veterán

Vannak itt érdekes részletek.

a Vodafone folyamatosan azon dolgozik, hogy konvergens szolgáltatóként a legkorszerűbb technológiákat biztosítsa ügyfelei számára

És mi a koncepciója? Hogyan konvergáljon az általa nyújtott vezetékes szolgáltatások színvonala a nullához?

A Vodafone munkatársai folyamatosan tájékoztatják az ügyfeleket az új vezetékes ajánlatokról,

Félre? Mert a hazugságfolyam zseniálisan megy.

2021. március 31-én a Vodafone megszünteti az internetes platformok után most már kábel-TV hálózatán is az SD adások sugárzását azon adók esetében, melyek HD minőségben is elérhetőek.

Mely internetes platformokról van itt szó? Miről maradtam le? LOL

Abban ez esetben, ha egy csatorna elérhető HD és SD minőségben is, akkor a szolgáltató a Vodafone TV előfizetői számára a jobb, HD minőségben teszi elérhetővé az adott csatornát.

Most akkor ez csak a Vodafone TV előfizetőire vonatkozik? A Kaon és a régi boxok nem is játszanak?

A vállalat hivatalos csatornáin keresztül folyamatosan tájékoztatja az ügyfeleket a szolgáltatásokkal kapcsolatos aktualitásokról és az elérhető újdonságról.

Max. a csókos ügyfeleket, engem nem tájékoztattak semmiről. :DDD

(#103840) Hegyirabló


Hegyirabló
veterán

Sziasztok!

Ahol Telekom optikai hálózatot bérli a Vodafone, ott magát az internetet is Telekomtól kapnám, és egymás között elszámolnak, vagy azt a Vodafone rendszere szolgálja ki nekem?

Köszi!

Aquila non captat muscas.

(#103841) kezo0 válasza cocka (#103839) üzenetére


kezo0
addikt

„Mely internetes platformokról van itt szó? Miről maradtam le?”
Tudtommal azoknál, akiknek a Vodaboxon nem DVB-C-n jön a valós idejű műsorfolyam, hanem OTT-n, már korábban kivették a választékból a duplikált SD csatornákat.

„Most akkor ez csak a Vodafone TV előfizetőire vonatkozik?”
Akkor nem cserélnék le az összes olyan boxot, ami csak SD-t tud.

Beam me up, Scotty! There’s no sign of intelligent life down here…

(#103842) Misua


Misua
senior tag

Jaj de ügyes ez a Vodafone :N

Új hűséget vállaltam meglévő Cisco HD box megtartása mellet.

Mit veszek észre másnap? Nem lehet tekerni a leállított/műsorvisszanéző dolgokban - tessék végignézni a reklámokat! Mondtátok hogy fos a Vodabox...nem baj - ha lebutítjuk a Cisco HD box-t akkor a VTV már nem lesz annyira fos :))

Azért ha felveszek egy műsort - ott már enged tekerni

(#103843) sziszi-fuszi válasza cocka (#103839) üzenetére


sziszi-fuszi
senior tag

Bizony lemaradtál. Mert a T hálózatán elérhető IP alapú TV szolgáltatásáról van szó. Ugyanis T-s területen is szolgáltat a Vodka.

Mi alá kell írás?

(#103844) snyper990 válasza kezo0 (#103829) üzenetére


snyper990
őstag

Lehet, hogy nem haladnak úgy az SD boxok cseréjével, mint ahogy azt tervezték

cocka #103834 Attól még, hogy egy programnak van GUI-ja, a működése a háttérben lehet azonos a CLI-belivel. A GUI nem sok mindent befolyásol, az csak az emberek számára könnyebben értelmezhező formába önti az adatokat meg (megfelelő tervezés és kivitelezés esetén) könnyebben kezelhetővé, átláthatóbbá teszi a programot

[ Szerkesztve ]

(#103845) pjen válasza Misua (#103842) üzenetére


pjen
félisten

Ha megnézed a szerződést a box ra nincs hűség.Pont, hogy szabad kezet kapjanak.

(#103846) Misua válasza pjen (#103845) üzenetére


Misua
senior tag

Tényleg, tavaj még ott szerepelt a box/felvétel opció stb - most már nem is emlitik

(#103847) Ledi válasza MiZo1990 (#103835) üzenetére


Ledi
aktív tag

Én a dupla csatornák SD verziójának kivezetéséről beszélek

Bocs. Félreértettem.

Egyébként kíváncsi leszek mi lesz azokkal a kódolatlan csatornákkal amiknek a HD verziója alacsony frekvencián van és szétesik pl. RTLklub HD

Magasabb frekire teszik vagy úgy hagyják, hogy ne lehessen nézni. Az automata meg bemondja, hogy szerintük minden rendben van.

(#103848) Toth_Jani válasza Ledi (#103847) üzenetére


Toth_Jani
őstag

Nálam 522 Mhz-en van az RTLklub HD, és nem esik szét igaz a többi sem, de amiből van HD azoknak az SD verziója eleve rejtve van nem is látom.

(#103849) Ledi válasza Toth_Jani (#103848) üzenetére


Ledi
aktív tag

Nálam a 119 MHz van RTLklub HD és a Prime is mindkettő szétesett napokig. Most ugyan nem, de lehet hogy ha jön a meleg idő kezdődik elölről. Az RTL-t azóta átraktam sd-re, így már stabil.

(#103850) maki1976 válasza tomee987 (#103828) üzenetére


maki1976
tag

HD bővítés? semmilyen bővítés nem volt, a HD adók száma és a csatornák száma is csökkent, nagyívben tojik a voda a kábeltévé előfizetők fejére! a digiés a t sollak több HD csatit ad, meg összességében is több csatornát, meg ott vannak HBO 2 3 HD csatornák is, diginél még Cinemax 1 2 HD is. Van jópár új TV csati amit betehetnének a kínálatba:Paprika tv HD, bbc earth hd, love nature hd, travelxp hd, hgtv, TLC HD, HBO2 3 HD Cinemax HD, Viasat History HD, Comedy central HD, Discovery HD és még sorolhatnám. Vagy legalább azokat a csatikat elérhetővé tennék DVB C-n, amik az iptv-n is vannak HD minőségben, akár hibrid megoldással, a voda boxuk tudná egyszerre a DVB c és iptv csatornákat is kezelni...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.