Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-20 19:25:05

LOGOUT.hu

Téma összefoglaló
(Utoljára frissítve: 2024.04.20)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#7701) bigdady válasza Magnat (#7699) üzenetére


bigdady
nagyúr

Sajnis nem támogatja a box-ot :(

(#7702) Magnat válasza bigdady (#7701) üzenetére


Magnat
veterán

Tudom, csak kérdezted, hol kéne látnod a Dropboxot, stb.

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#7703) hengelhof válasza Mezga Aladár (#7669) üzenetére


hengelhof
senior tag

Ha arra célzol, hogy konvertálás nélkül, vagy valahogyan lehet használni a 213-on a Plexet, kérlek áruld el.
Jelenlegi tudásom szerint a Plexet úgy tudom/tudnám használni, hogy a mac mini-n fut a plex szerver, a mini a NAS-ról szívja le a tartalmat, és küldi egy külső kliensre. Pl. munkahelyi PC :). De ezt így használni szerintem fszság. Ezért próbáltam keresni alternatívát. Direkt streaming a 213-as NAS-ról PC-re.

(#7704) Mezga Aladár válasza hengelhof (#7703) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

Menj a plex honlapjára és töltsd le a készüléknek megfelelő csomagot és telepítsd manuálisan. Amikor teszteltem(egy-két napja), tökéletesen ment a streamelés átkódolás nélkül a popi a-210-re. Magas bitrátán viszont a 100-as hálón szaggatott.

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#7705) Magnat válasza Mezga Aladár (#7704) üzenetére


Magnat
veterán

Az sztem nem a 100-as háló miatt lehetett... ha van egy 50gigás bd lemezen 90 perc film, az 50000 MB azaz 400000Mb osztva 90 perc szorozva 60mp-cel azaz 5400-zal: 400000Mb/5400s=74Mb/s
Azaz egy 100-as hálón még egy bd image is átfér kényelmesen. (Ok, ez csak a payload, de akkor is)

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#7706) Mezga Aladár válasza Magnat (#7705) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

Nézz át a médialejátszó topikba. :D
A továbbító protokolnak lehet kevés a hálózat.?

[ Szerkesztve ]

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#7707) Mezga Aladár válasza Patice (#7700) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

Te indexelted a zene mappában levő képeket?

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#7708) bigdady


bigdady
nagyúr

Miért van az hogy egy idő után eltűnik a win hálózatok alól a nas és nem tudok tallozni fájlokat? Sajátgépben látszik de csak megnyitni lehet és a böngésző jön be, mappák közözz egy idő után nem lehet nézelődni.
Pedig megy és nincs hibernálva. Reboot után újra megjelenik és jó :U

(#7709) Patice válasza Mezga Aladár (#7707) üzenetére


Patice
Topikgazda

A zene mappában csak zenét indexáltattam a NAS-sal. A képeket abba a mappában nem pipáltam be.

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#7710) Magnat válasza Mezga Aladár (#7706) üzenetére


Magnat
veterán

Millyé, mi van ott? :)
Melyik protokollra gondolsz, gondolom a tcp-nek nem kevés.. nem lehet, h a Plex lassú az adott vason? Java alapú, ha jól tudom, szóval meglehet.. vagy kicsi a buffer?

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#7711) Mezga Aladár válasza Magnat (#7710) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

Ilyen szintig már nem értek hozzá. Ott ahol nfs-tcp-n minden tökéletesem megy, a plex magas bitrátánál szaggat. A 10g mkv-k mennek rendesen, de a bd ripp nem.

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#7712) Magnat válasza Mezga Aladár (#7711) üzenetére


Magnat
veterán

Esetleg nem próbáltad ugyanazt a filmet úgy, h az eszközre van másolva?

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#7713) klaca1978 válasza bosa (#7664) üzenetére


klaca1978
tag

Sikerült a csatlakozás, VPN-em keresztül felcsatoltam a megosztott mappámat...Végre! belepörgetni is engedne...ha nem bufferele másdopercenként.Érdekes webes felületen tökéletes, csak ott nincs belepörgetés.
Itt szerintem a Streamelés körül lesz a bibi. A net sebessége elvileg megvan 1MB os feltöltés, amit, ránéztem az otthoni gépemre...nem használja ki!

(#7714) medi


medi
csendes tag

Sziasztok,

Synology NAS beszerzése előtt állok. Két kiszemeltem van a 213j illetve a 214se. A felhasználás területe egyszerű fájlmegosztás, nem szeretnék torrentezni - legalábbis egyenlőre nem vonz, de ki tudja mit hoz a jövő. Ésszerű választás - és pénztárcámhoz illő - a 214se lenne, csak nagyon fázok attól a 256Mb ramról, nem tudom hogy van megoldva a DSM hogy menyire lesz döcögős már a dobozból kivéve illetve a későbbiekben ha mégis torrentre szánnám el magam. Mail - vagy webserver szolgáltatást biztos nem szeretnék a későbbiekben sem.
Legfőképp 214se tulajdonosok tapasztalataira lennék kíváncsi hogy mennyire bánták meg a beszerzést vagy mennyire nem bánták meg.

Előre is köszi
Üdv

(#7715) Patice válasza medi (#7714) üzenetére


Patice
Topikgazda

Egyik fórumtársunk leírta, hogy ez nem egy gyenge proci, ami benne van, és iylen felhasználási körrel és akár későbbi torrentezési igénnyel szerintem elég lesz a 214se a jövőben is.

DS213-asom van és Transmission-nel torrentezek. Procihasználat 20-25%, amikor beszabályozva, max 2,5MB/s-kel tölt le és közben 1,2 MB/s-kel oszt vissza. Amikor csak a seed megy, akkor kb. 10% a procihasználat.

Tegnap gyomláltam ki éppen a futó (nem mindegyik aktív) torrenteket. 450 volt kb. aktívan és nem éreztem semmilyen lassulást.

DS213-ban egy 2,0 Ghz-es proci van. 214se-ben 800 MHz, de ahogy a tesztek szerint itt is írták, majdnem hozza a 213j szintjét teljesítményben.

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#7716) tsilver


tsilver
aktív tag

Lehetséges valahogy akár teljesen szűz installként downgradelni mondjuk 5.x-ről. 4.3-ra, mert ugye a ROM-ot is használja és az lehet hogy gondokat okoz.

AudioPC, FireStick 4K Max, Home Assistant, Vu uno/4K SE, Kobra 3D

(#7717) Mezga Aladár válasza Magnat (#7712) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

Mire gondolsz? Hogy a popi 210-es nem viszi a belső lemezről?

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#7718) Magnat válasza Mezga Aladár (#7717) üzenetére


Magnat
veterán

Igen, ha felmásolod a Popcornra, akkor tökéletesen megy?

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#7719) Mezga Aladár válasza Magnat (#7718) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

:K

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#7720) Booksi1


Booksi1
csendes tag

Sziasztok!

A segítségeteket kérném, ha lehetséges. Előre bocsátom, hogy nem vagyok valami nagy IT-s, sajnos.
A lényeg: van egy DS213air NAS-om. 1 HDD (2TB) ketyeg benne.
Valahogy sikerült összemókolnom a hálózatommal, bár nagyon amatőr vagyok. Működik a szinkronizálás a dropboxal, a torrent letöltés, és a fájl kezelés is. A synology saját DDNS-ét használva többé-kevésbé elérem kintről is, bár a ruteren a forwvardolás már meghaladta a tudásomat.
Ameddig nem pakoltam fel rá kb 1,3 TB filmet nem is volt semmi bajom, csakhogy pont az volt az egyik célom, hogy ilyeneket tároljak rajta. (Tervezem további bővítését még egy lemezzel)
A problémám a következő: folyamatosan elfogy a tárhelyem, pedig nem csinálok semmit.
A torrentet kilőttem. A dropboxba sem pakolgatok fel szinte semmit, hogy az indokolná ezt.
Annyira érthetetlen, ugyanis egyszer elkezdett panaszkodni, hogy kezd megtelni, pedig direkt hagytam rajta kb 60 GB üres helyet. Na meg is telt a "semmivel". Átnéztem a fájlokat és törölgetéssel, külső vinyóra áthelyezéssel megint csináltam neki 36 GB helyet. Erre kb másnap megint sipákol, hogy elfogyott a tárhely, és láss csodát vlóban kb 900 MB volt üresen.
Na ismát átgereblyéztem a HDD-t ismét áthelyeztem 48 GB anyagot, gondoltam most aztán már tényleg nem lehet ok a panaszra.
Be állítottam időzített ki-be kapcsolásra. Erre másnap reggel (7:00 kor kapcsol be) a bekapcsolás után nemsokkal megint jön a nyihogás, hogy megtelt. :O
És tényleg, szépen lefogyott a hely 2,6 GB-ra. Aztán nemsokára 1GB-ra.
Aztán valhogy vissza ugrott egy időmúlva ismét 2,6-ra.
Mi az ördög folyik itt?
Arra gondoltam, hogy csinál valami automatikus biztonsági mentést, de ilyet elvileg nem állítottam be neki.
Meg valahol az látszódna is, nem igaz?
Kérem ha valamelyikőtöknek van valami ötlet legyen szíves segítsen.
Előre is köszönöm. (Sajnos a különböző betűs rövidítésekkel kicsit hadilábon állok, valószínűleg nem értem majd az olyat, hogy pl. a VPN-t szinkronizáld az FTP keresztül a DDNS HTTPjével miközben SMB-t nyomsz a HDD-re.)
Bocsi a laikusságomért előre is, és köszönöm szépen!

(#7721) Patice válasza Booksi1 (#7720) üzenetére


Patice
Topikgazda

Milyen verziójú a DSM rajta?

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#7722) Booksi1 válasza Patice (#7721) üzenetére


Booksi1
csendes tag

DSM 5.0-4458 Update 1

Azt hiszem 4.2 volt rajta eredetileg és ezt frissítettem a fentire. Elvileg ez a legújabb.

(#7723) Patice válasza Booksi1 (#7722) üzenetére


Patice
Topikgazda

Ha régebbi DSM lett volna, akkor vírusra tippeltem volna.

Nem fut valamilyen adatmentő szolgáltatás, vagy fiók szinkronizáció?

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#7724) Magnat válasza Patice (#7723) üzenetére


Magnat
veterán

Nem lehet, h már tárgyalt torrent file duplikálás okozza? Lehet h hülyeség, én sima Transmissiont használok, szóval csak itt olvastam a jelenséget.

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#7725) Ablakos válasza Booksi1 (#7720) üzenetére


Ablakos
őstag

Hátha a napló elárulja, mi történik azon a gépen.
Napló

(#7726) zoltan6 válasza Ablakos (#7725) üzenetére


zoltan6
őstag

ez a napló dolog nekem is jól jött,viszont hol lehet beállítani hogy naplózza a fájlátvitelt?mert az nálam üres.

(#7727) zoltan6


zoltan6
őstag

tárgytalan megtaláltam

(#7728) Booksi1 válasza Magnat (#7724) üzenetére


Booksi1
csendes tag

Szinkronizáció az fut. DS cloud.
Ez a dropbox fiókommal szinkronizál, azonban oda van hogy napokig nem töltök fel semmit, vagy ha mégis az annyira kevés, hogy nem zabálhatna meg összesítve már kb 80 GB helyet.
A dropbox egyébként sem annyira tágas. (legalábbis nekem 55 GB a teljes tárhelyem rajta, de az sincs csak kb. 30%ban kihasználva)
Egyébként ma reggel is elkezdte a hülyeségét.
Jött a mail, hogy (időzített bekapcsolás után) 0,9 GB hely van rajta , aztán később két perccel már 2,29 GB volt ismét. :Y
A naplózást még meg sasolom és legfeljebb berakom ide, hátha mond valakinek valamit.
Köszönöm az eddigi segítségeteket is. :R

(#7729) Booksi1 válasza Ablakos (#7725) üzenetére


Booksi1
csendes tag

kitöröltem már az összes torrent fájlt, hogy még véletlenül se kavarjon be. (egyébként sem volt sok, de biztos ami biztos)

(#7730) Magnat válasza Booksi1 (#7729) üzenetére


Magnat
veterán

Hát én akkor azzal a fapados módszerrel próbálkoznék, h TC-ben végignézném az összes foldert h melyik mekkora, screenshot, aztán másnap megint ... idővel csak kibukik a difi :)

[ Szerkesztve ]

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#7731) Möhe


Möhe
addikt

HDD csere miatt kérek segítséget.

Kicsit variálnék a HDD-számával/sorrendjével.

Mivel a már eredetileg is használt 1 és 2 kötetek mellé jött egy 3, de a legutolsó a legnagyobb tárhelyű,így erre kerülnének át adatok és valamelyik kötetet lehet meg is szüntetném.
Ebben az esetben a 1-2-3 kötetek hogyan alakulnak, ha valamelyiket pl.: az elsőt kiveszem,de ugyan abba a sata portba csatlakozik a 3-as akkor automatikusan átneveződik a kötetszám?

(#7732) Mezga Aladár válasza Booksi1 (#7728) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

"Szinkronizáció az fut. DS cloud." Ezzel kapcsolatban dereng valami. Kapcsold ki és nézd meg mit csinál.

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#7733) _ak_


_ak_
addikt

WEB szerverként használja valamelyikőtök a rendszert?

Most PHP-val bohóckodom és az a "gondom", hogy nagyon lassan frissül az oldal. Tehát ha átírok valamit, elmentem, a nason már a egyből ott van, de a honlapon először egyből, de már másodjára is kb. fél perc mire megtörténik a változás és nem tudom ezt mire vélni.

Let's begin, de gozaimasu!

(#7734) rlazol


rlazol
addikt

Sziasztok!

A "Recycle" mappában mi alapján tárolja a törölt doksikat?
Csak a törölt van ott vagy pl átnevezett is?
Biztonsággal üríthetem?

köszi

Az orvosom szerint elmebajban szenvedek. Ez butaság. Minden percét élvezem!

(#7735) Magnat válasza _ak_ (#7733) üzenetére


Magnat
veterán

Nem lehet, h a browser nem frissít? Ctrl+F5-tel frissítesz?

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#7736) _ak_ válasza Magnat (#7735) üzenetére


_ak_
addikt

Igen. Ráadásul, ha megnyitom egy másik böngészővel, akkor is a régi adat jelenik meg egy ideig. Aztán mintha valahol máshol is lemenne a frissítés és utána kiíródik a friss szöveg.

Fejlesztéshez abszolúte használhatatlan. Nem mintha nem lenne más lehetőségem, csak nem értem, hogy ez miért történik.

Let's begin, de gozaimasu!

(#7737) klaca1978


klaca1978
tag

NAS VPN keresztül megosztott filmek felcsatolva nagyon akadoznak, bufferel, böngészőn nézve viszont nem.
A böngésző stream közben tömörít talán?, ott a minőség se olyan jó, de abszolút nem akadozik. 1MB feltöltés van NAS oldalról. Lehet valamit kezdeni VPN-en keresztül vagy nem lesz jobb.

(#7738) bosa válasza _ak_ (#7736) üzenetére


bosa
tag

Annó 4.3 alatt csináltam akkor jó volt, most én is kipróbáltam és tényleg kell neki olyan 5 mp mire frissített tartalom jelenik meg. Rájöttem a problémára Vezérlőpult - >Webes műveletek -> Php beállítások -> PHP Cache ne engedélyezd.

klaca1978:
1 Megabit vagy 1 Megabyte?
Nekem 5 Megabit van és szépen megy abból olyan 400-500 Kbitet használ ha nézek x264 kódolású filmet vagy sorozatot.

[ Szerkesztve ]

(#7739) Magnat válasza _ak_ (#7736) üzenetére


Magnat
veterán

Ez érdekes. Nekem statikus web oldalakkal jó, de persze ott nem pofázik bele a webszerever meg a php, szóval az más tészta.

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#7740) _ak_ válasza bosa (#7738) üzenetére


_ak_
addikt

Na ez remek észrevétel, most sajnos épp nem tudom kipróbálni, de legközelebb már tudom, hogy mi kell.

Köszönöm! :R

Let's begin, de gozaimasu!

(#7741) Mezga Aladár válasza klaca1978 (#7737) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

"tömörít"

Van ilyen funkció, a vpn beállításnál.

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#7742) Booksi1 válasza zoltan6 (#7726) üzenetére


Booksi1
csendes tag

Köszi az ötletet.
Nos sajnos nem sok mindent árul el. :(

Közben az utolsó frissítések elnyelték a maradék 2,3 GB helyemet is.

(#7743) Booksi1 válasza _ak_ (#7733) üzenetére


Booksi1
csendes tag

Kikapcsoltam, de már totál fullon vagyok.
Próbálok még valami helyet csinálni, hogy lássam történik-e valami.

(#7744) Magnat válasza Booksi1 (#7743) üzenetére


Magnat
veterán

Miért nem nézed meg TC-vel, h melyik könyvtár mérete változik?

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#7745) Booksi1


Booksi1
csendes tag

Ez volt a mai nap. Nem tudom, de ti láttok itt valamit?

(#7746) Booksi1 válasza Booksi1 (#7745) üzenetére


Booksi1
csendes tag

Ezt még megpróbálom, bár őszinte leszek nem szeretem a TC-t. Biztos jó progi, akik kicsit is profibbak mind azt használják, csak nekem olyan átláthatatlan, a régi BIOS képernyőkhöz hasonlít, attól meg rettegtem, tehát fóbiás vagyok.... na jó nem folytatom a hülyeségeimet. TC-t elő, oszt hajrá. És köszi!

(#7747) rlazol válasza rlazol (#7734) üzenetére


rlazol
addikt

#7734-re vki?

Az orvosom szerint elmebajban szenvedek. Ez butaság. Minden percét élvezem!

(#7748) Magnat válasza Booksi1 (#7746) üzenetére


Magnat
veterán

Csak behozod a nas-t és space minden könyvtáron, aztán már írja is a méreteket :)

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#7749) Booksi1 válasza Magnat (#7748) üzenetére


Booksi1
csendes tag

Na, letöltöttem a TC-t. (nem volt a gépemen se) le fotóztam a méreteket, holnap ismét meg nézem, hátha kiderül valami.
Közben még csináltam rajta 40 GB helyet is.
Ha az is elfogy rejtélyesen akkor lehet, hogy tényleg air lesz a DC213air... mert már kezdem nem szeretni.
(pedig tudom,hogy az én hibám, de akkor is)

(#7750) Sanya válasza rlazol (#7747) üzenetére


Sanya
nagyúr

Átnevezetteket miért tárolna? Nem lesz törlés. Vagy a felülírottakat kérded?

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.