Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-20 19:25:05

LOGOUT.hu

Téma összefoglaló
(Utoljára frissítve: 2024.04.20)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#7351) balage25


balage25
senior tag

Hogyan lehet beállítani, hogyha bekerül egy film a video mappába, akkor automatikusan beindexelje?

(#7352) Loboda válasza balage25 (#7351) üzenetére


Loboda
senior tag

Vezérlőpult, fájlszolgáltatások, műsortár, indexelt mappa!
Itt létrehozod az indexelni kívánt mappát!
DSM 5.0

(#7353) balage25 válasza Loboda (#7352) üzenetére


balage25
senior tag

Köszönöm, de ezt már megtettem, be is indexelte az akkori fájlokat, de mindig újra kell indexeltetnem az egészet, ha egy fájlt is bekerül.

[ Szerkesztve ]

(#7354) MrCsiT


MrCsiT
addikt

Sziasztok.

Mikor használtam a Data Replicator 3 programot, az - bár azt a sharet adtam meg, ahol az a mappa volt, amit szerettem volna szinkronizálni - valahová máshová , vagy máshová is - tette a backup-ot, mert csökkent a rendelkezésre álló szabad helyem, holott a biztonsági másolathoz megadott mappát előtte másoltam át, szóval nem kellett volna csökkennie a tárhelynek.

Mivel nem vagyok ebben a formában elégedett ezzel, avagy, talán nem ezt akartam beállítani, kikapcsolnám a Replicator 3 programot.
Igen ám, de valahol a disken ott van ez a biztonsági mentés, egy olyan útvonalon, amit én alapból szerintem nem látok.
Tudja valaki, hogyan tudom törölni ezeket a mentéseket? :F

"Nekem a "link" egy hivatkozás legyen, ne egy ember ?!" - by Mr.CsiT

(#7355) MrCsiT válasza MrCsiT (#7354) üzenetére


MrCsiT
addikt

..és még kérdés, hogy ha egy csomagot eltávolítok, az nyom nélkül törlődik, vagy hagy mappákat maga után(ha igen, hol?) , mint egy butább program win alatt? :F

"Nekem a "link" egy hivatkozás legyen, ne egy ember ?!" - by Mr.CsiT

(#7356) pomk válasza vond (#7345) üzenetére


pomk
őstag

Igen, be van pipálva.
Közben az előző javaslatoknak megfelelően csináltam neki egy parancsikont, aminek célként megadtam a NAS IP címét, és így csak a parancsikonra kattintva be tudok lépni és a fájlműveletek is mennek.

(#7350) Rick4
Windows fájlszolgáltatás pipa: OK.
NFS engedélyezése: OK
Viszont nekem DSM 5.0 van, ott ha jól olvasom a DSM súgóját, akkor: "DSM 5.0 verzióban a megosztott mappák hozzáférési engedélyei alapértelmezés szerint Windows ACL alapúak. Az újonnan létrehozott megosztott mappák öröklik a Windows ACL engedély-beállításait, ami egyedi fájlok és almappák engedélyeinek testreszabását is lehetővé teszi. Az engedélyek testreszabhatók továbbá a File Station vagy Windows-ban a File Explorer segítségével is."
Nekem nincs külön ACL beállítási gomb/lehetőség.

Megvan a hiba! :))
A különböző könyvtárak felhasználóknak adott jogosultságai voltak rosszul beállítva.
Megosztott mappa -> Pl. \Film -> Szerkesztés -> Engedélyek -> Én itt csak a helyi felhasználóknak adtam Írás/Olvasás jogot. A bal felső legördülő menüből kiválasztottam a "Rendszer belső felhasználói"-t, és az ott lévő "Anonymus FTP/WebDAV"-nak, ill. a másik legördülő "Helyi csoportok"-nak is adtam Írás/Olvasás-i jogot. Most már azonnal megjelenik a Windows Intézőben is amikor fel akarom csatolni hálózati meghajtónak.

Köszönöm mindenkinek a segítséget!

[ Szerkesztve ]

(#7357) pomk válasza pomk (#7344) üzenetére


pomk
őstag

Erre valami tippet tudtok adni?

(#7358) Rick4 válasza pomk (#7356) üzenetére


Rick4
félisten

Na, az a lényeg, hogy meglett. :D Gratulálok a felcsatolt mappáidhoz. :D

A 7357-nél mi is volt a kérdés? Visszatekerve nem látom a megválaszolandó kérdést..

[ Szerkesztve ]

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#7359) pomk válasza Rick4 (#7358) üzenetére


pomk
őstag

Előző alján volt. Rosszra válaszoltam. Bocs.
Ez: "Az vajon mitől lehet, hogy adott egy torrent, aminek az oldal szerinte van 80+ letöltője, nálam a DS-ben mégsem indul el a letöltés. Van egy másik torrent is a listában, annál is ugrál össze-vissza. Van amikor 300+ Kb/s-el tölt fel, van amikor percekig 0."

Jelenleg így megy:

Viszont az az érdekes, hogy a "Language Hacking guide" nevű fájlt csak azért töltöttem le, mert kicsi, és sokan töltik le. Evvel akartam kipróbálni, hogy megy-e rendesen a feltöltés.
Az nCore szerint jelenleg 89 leecher van, viszont tőlem nem tölti senki. A Walter Mitty-nél 25 leecher van oldal szerint, onnan meg töltenek.

[ Szerkesztve ]

(#7360) Rick4 válasza pomk (#7359) üzenetére


Rick4
félisten

Szerintem amíg legalább az egyik feltöltés működik, ne foglalkozz vele. A torrent elviekben úgy épül fel, hogy a fájlt szeletekre bontja, azok a szeletek meg már átmehettek, amit tőled akart szívni. Sosem lesz egységes a feltöltés, mivel a szeletek gyorsan átmennek, utána nincs mit tölteni, aztán talál más szeleteket, azt megint elkezdni szívni. Ha megindul a feltöltés, nagy baj nem lehet. :D Valami rémlik, hogy az oldalon a feltöltött adat elszámolásával lehetett régebben valami gond, de hogy ez DS vagy transmission probléma volt-e nem tudom.

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#7361) vond válasza Rick4 (#7358) üzenetére


vond
MODERÁTOR

"Gratulálok a felcsatolt mappáidhoz." - Csatlakozom. :D :P

A lényeg, hogy most már jó... :K

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#7362) pomk válasza Rick4 (#7360) üzenetére


pomk
őstag

Én is úgy voltam vele, hogy ha egy megy, akkor nincs gond. :)

(#7363) pomk válasza pomk (#7362) üzenetére


pomk
őstag

Ti próbáltatok már egy már letöltött filmet hozzáadni a DS-ben?
Pl. van egy \Film\Enough.Said.2013.720p.BluRay.x264-SPARKS[hds] nevű könyvtárban laptopról uTorrent programmal letöltött film + nfo + egyéb fájlok.
Gondoltam, hogy ezt átrakom DS-be, hogy ne laptoppal kelljen seedelni. DS-ben Hozzáadás -> Célállomás kiválasztása: \Film\Enough.Said.2013.720p.BluRay.x264-SPARKS[hds], Egy fájl megnyitása -> kiválasztom a torrent fájlt -> Létrehozás.
Innentől igazság szerint ellenőrizni, és seedelnie kéne, de elkezdni a DS újra letölteni.
Mit csináltam rosszul?

(#7364) pomk válasza pomk (#7363) üzenetére


pomk
őstag

Na ez is megoldva. :)
A célállomásnál csak a \Film-et kell kiválasztani, az almappát már nem.
Megtévesztő volt, mert a megszokott uTorrentnél amikor kiválasztom, megmutatja hova fogja tölteni, de itt sajnos nem.

(#7365) MrCsiT válasza MrCsiT (#7354) üzenetére


MrCsiT
addikt

Nos? Tudja valaki, hogyan kell ezt nyom nélkül letörölni? :F

"Nekem a "link" egy hivatkozás legyen, ne egy ember ?!" - by Mr.CsiT

(#7366) MrCsiT válasza MrCsiT (#7365) üzenetére


MrCsiT
addikt

részben megvan a válasz: a Win alá felcsatolt, megosztott, a teljes Syno kötetet mutató megosztás #recycle mappájában megtaláltam a biztonsági mentés fájlokat, már csak törölnöm kell őket, és készen is vagyok..

"Nekem a "link" egy hivatkozás legyen, ne egy ember ?!" - by Mr.CsiT

(#7367) MrCsiT válasza MrCsiT (#7366) üzenetére


MrCsiT
addikt

update : tévedtem (szerk. időm lejárt, de ha jár erre egy Modi, legyen kedves, fésülje össze.. :R). lett a NAS -on egy "DR" -rel kezdődő mappanév, abba teszi a Data recovery -re jelölt fájlokat. Kár, hogy ez sehol nincs leírva.. vagy csak én nem láttam volna ?!

"Nekem a "link" egy hivatkozás legyen, ne egy ember ?!" - by Mr.CsiT

(#7368) MrCsiT


MrCsiT
addikt

arra tudja valaki esetleg a választ, hogy, ha én felveszek egy felhasználót, és ott, a felhasználó felvételnél megadom, hogy olvasási joggal bírjon egy adott megosztáshoz a nason, akkor mi annak az értelme, hogy a megosztás tulajdonságainál is meg kell (külön) adjam, hogy a felhasználó elérje?!
Ha megadtam felvételnél, az miért nem jut érvényre a megosztásnál? Nem látom, ez mire jó.. :F

"Nekem a "link" egy hivatkozás legyen, ne egy ember ?!" - by Mr.CsiT

(#7369) Rick4 válasza MrCsiT (#7368) üzenetére


Rick4
félisten

Úgy tűnik, mint ha szembemenne a logikával, viszont azt nem figyeled, hogy Te most két külön dologról beszélsz.

Ha csinálsz egy mappát, és beállítod, milyen felhasználók, milyen jogokkal férjenek hozzá, akkor csináltál egy mappát, a rendszer nem engedi, hogy ennek létrehozásakor kihagyd a felhasználók jogosultságát, pl ha nem állítanál be semmit, csak oké oké oké, kizárhatnád akár magad is. Olyan mappát nem is lehet csinálni, amihez egyik felhasználónak sem adsz jogosultságot. Semmi értelme.

Ha csinálni szeretnél egy új felhasználót, akkor a rendszer úgy visz végig a dolgon, hogy közben rákérdez mindenre, és itt természetesen benne lesz a másik megközelítésből elvégzett beállítás is. Beállítod a nevet, jelszót, beállítod a csoportot, megosztott mappát, kvótát, alkalmazások jogosultságát, sebességhatárt, ekkor máris ott lesz a megosztott mappánál az adott user jogosultsága.

A lényeg ezután az lesz, hogy ha a felhasználók jogosultságán akarsz szerkeszteni, akkor szerkeszted őket, és itt egy felhasználóhoz lesz egy táblázatban az összes telepített program, kvóta, stb, ezzel szemben amíg a mappa jogosultságait szerkeszted, egy helyen lesz az összes felhasználó. Ez egészen egyszerűen két külön dolog. Az lényegtelen, hogy a beállítások keresztezhetik egymást...

Mi nem logikus benne? ;)

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#7370) MrCsiT válasza Rick4 (#7369) üzenetére


MrCsiT
addikt

Értem, hogy amit írsz, "biztonságilag" helytálló, de, írok egy példát:
Pl. van egy "Másol" nevű megosztásom, tegyük fel driverekkel.
Ehhez szeretnék hozzáférést adni Julcsika felhasználónak.
Felveszem Julcsikát, és ott, a felhasználói tulajdonságoknál adok neki a "Másol" share-re olvasási (pipa, szép zöld, OK) jogot, majd belépek pl. DS File-al, vagy egy böngészőfelületen mint Julcsika, és erre, mikor tallóznám a mappát, azt mondja a DS File/böngészőből a nas, hogy nincs rá jogom.

Megnézem a mappa tulajdonságainál - tényleg nincs.
Megnézem Julcsikánál - ott virít, hogy a "Másol" megosztáshoz olvasási joga van, szép zöld pipa ott van...

Értem, amit írsz, ám ez így, ahogy leírtam fentebb, következetlen.

"Ez egészen egyszerűen két külön dolog" -írod. Nekem nem, mert számomra teljesen mindegy, hogy mappaszinten vagy felhasználószinten definiálok ugyanahhoz az objektumhoz jogosultságot, az semmiképp sem logikus, hogy mindkét helyen meg kell adnom ? :U (ellenben elvárnám, hogy ne kelljen: számomra ez olyan, mintha a felhasználónak hiába adnék jogot, hiszen az nem ér semmit.)

Kérdés 2: a csatlakozott felhasználók között a DSM szépen megtartja a már lekapcsolt laptopomról történt bejelentkezést, és ami még szebb, hogy mivel a saját admin jogú felhasználómmal léptem be arról is, hiába kattintok a stop-táblára, hogy zárnám a kapcsolatot, azt kérdezi vissza a DSM 5.0, hogy "biztosan bontani akarja a saját kapcsolatát?" majd az igen-re kattintva, nem történik semmi, ugyanúgy ott marad a kapcsolat, aminél a böngészőt ezek szerint nem zártam be.
Ezt csak a NAS újraindítása oldja meg?

[ Szerkesztve ]

"Nekem a "link" egy hivatkozás legyen, ne egy ember ?!" - by Mr.CsiT

(#7371) MrCsiT válasza MrCsiT (#7370) üzenetére


MrCsiT
addikt

update: valamikor 1-1,5 óra elteltével, csak eltűnt a csatlakozási listából az inaktív kapcsolat.

Kérdés: nálatok mi a tapasztalat: vajon a DSM 5.0 okozza, hogy a DS File elég lassan kapcsolódik a nas-hoz? Mintha korábban ez a folyamat gördülékenyebb lett volna? :F

"Nekem a "link" egy hivatkozás legyen, ne egy ember ?!" - by Mr.CsiT

(#7372) balage25 válasza MrCsiT (#7368) üzenetére


balage25
senior tag

Nálam nem kell megadni külön, ha állítom az egyiket változik a másik helyen is. Nem is lenne értelme, mert ugyanaz a két beállítás, csak két helyen is állíthatod.

(#7373) vond válasza MrCsiT (#7371) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Én azt tapasztaltam, hogy a DDNS és a QuickConnect mintha zavarná egymást.

DSM 4.3-ban be volt állítva a DDNS, meg a routeren portforward is, és működött is szépen a távoli elérés, de a DSM 5-ös frissítés után (ugye végigvezet a QC beállításán is) furcsa mód iszonyat lassú lett a DynDNS-es távoli elérésem, és ez az új QC is brutál döcögős volt.

Keresgettem a NAS beállításai között, meg a router admin-jében, hogy mi lehet ennek az oka, de minden okés volt. Mikor kikapcsoltam a QuickConnect-et (szerintem nincs is rá szükségem, teljesen jól működött eddig is a DDNS), akkor visszaállít a régi, gyors távoli elérés.

Mondjuk az is igaz, hogy mindeközben újra beállítottam a routeren is a forwardolt portokat, bár mindenhol azt mutatta a rendszer (a NAS és a router is), hogy alapból is rendben vannak. Meg ugye, ha nem lettek volna jók, akkor nem belassult volna, hanem be sem engedett volna.

Szóval akár ez utóbbi is okozhatta a belassulást, de én sokkal inkább arra gyanakszom, hogy a QC zavart be. Most csak a DDNS megy, s köszönöm, nekünk ez így tökéletes. :)

Egyébként azon kívül, hogy elvileg nem kellene a portforwardokkal mókolni, van valami előnye a QuickConnect-nek a DDNS-sel szemben?

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#7374) Tido válasza vond (#7373) üzenetére


Tido
aktív tag

Egyébként azon kívül, hogy elvileg nem kellene a portforwardokkal mókolni, van valami előnye a QuickConnect-nek a DDNS-sel szemben?

Ahogy én tudom csak annyi, hogy nem kell a portforwardokkal mókolni :))

UPC 300/20 + Synology DS418play + RB2011UiAS-2HnD

(#7375) Mezga Aladár válasza Tido (#7374) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

Azért a súgó ajánlja a portok beállítását.

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#7376) Szaky


Szaky
tag

Sziasztok,

kb 5 eve vagyok büszke tulajdonosa egy Synology DS409-nek (4x2Tb WD) de az utóbbi heten lelkesedésem alábbhagyott, ugyanis problémás lett a kikapcsolás es bekapcsolás.

Időzítve volt az éjszakai leállás es a reggeli bekapcsolás, de újabban csak a villogó kek ledig jutott. A synology support nagyon lassú eddig azt javasolta, hogy kapcsoljam ki az alatta levő UPS servive-t, es húzzam ki az USB-jet, ami megtörtént, egy napig tökéletesen működött, de tegnap este mar megint nem akart kikapcsolni. Majd arámtalanítás után bebootolt, utána sikeres kikapcsolás után az időzített reggeli bekapcsolasnal volt villogó kek led és semmi. Kihúztam a háló kábelt is és újra arámtalanítottam ezután elindult.

Volt esetleg ilyen tapasztalata valakinek, vagy tud javasolni valaki valamit, hogy mit tegyek, mert ez a hektikus viselkedés és nem megbízható működés rettenet zavaró.

Előre is köszönök minden segítséget.

(#7377) Rick4 válasza MrCsiT (#7370) üzenetére


Rick4
félisten

majd belépek pl. DS File-al, vagy egy böngészőfelületen mint Julcsika, és erre, mikor tallóznám a mappát, azt mondja a DS File/böngészőből a nas, hogy nincs rá jogom.

Mivel nem emlékszem fejből a mappa ill felhasználó létrehozás minden egyes lépésére, tegnap csináltam egy proba1 nevű felhasználót, aki a record mappámat csak olvashatja. Leokéztam, ezután bementem a vezérlőpult->megosztott mappa részre, és ott a record mappára jobklikk->jogosultság->jogosultságok beállítása részt választottam, ott volt az előzőleg megcsinált felhasználó, azokkal a jogokkal, amiket beállítottam neki. Ennél többet nem tudok mondani, nálam működik, és megjelennek az előzőleg elmentett beállítások. Nem lehet, hogy a tegnapi programok mentett dlait tartalmazó mappa törlésével mást is töröltél?

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#7378) MrCsiT válasza Rick4 (#7377) üzenetére


MrCsiT
addikt

Nem, mert a felhasználó felvétel még előtte volt,de megpróbálom még egyszer ha otthon leszek.

"Nekem a "link" egy hivatkozás legyen, ne egy ember ?!" - by Mr.CsiT

(#7379) Patice válasza vond (#7373) üzenetére


Patice
Topikgazda

Én QC-tel be tudtam lépni a mobilos alkalmazásokkal a NAS-ra internet felől is és ment pl. a zenelejátszás távolról, mobilon, wifin keresztül. Ugyan ezt el lehet szerintem játszani a File Stationnel is, stb.

DDNS esetén valamennyire kötött a cím, amit kapsz, amit választhatsz.

QC esetén az alapja egy azonosító szám, amit a DSM-ben lehet helyettesíteni bármilyen szóval, kifejezéssel, szöveggel, amit a felhasználó választ. Így tényleg szinte felesleges megérteni a port forwardokat, meg megcsinálni, csak a QC-t kell a mezei usernek belőni és utána elvileg megy minden alkalmazás ezzel. Így csak ezt az azonosítót kell megjegyezni, amikor be akarnak lépni akár otthon, akár távolról. A kliens progiba csak ezt kell beírni az elérsi úthoz, helyhez.

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#7380) bigdady válasza Patice (#7379) üzenetére


bigdady
nagyúr

Dsm 5 ota engem csak qc idvel engednek be az appok ddns-el már nem (elotte meg csak azzal :) )

(#7381) Patice válasza bigdady (#7380) üzenetére


Patice
Topikgazda

Érdekes. Bár szerintem is kényelmesebb a QC.

Köszi a tapasztalatokat a DSM5.0-ról! :R

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#7382) Rick4 válasza Patice (#7381) üzenetére


Rick4
félisten

Számítógépen kívülről hogy használod a QC-t? :U

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#7383) pomk


pomk
őstag

DS213j esetén mennyi max torrent futtatása javasolt DS-ben? 99%-a seedelés.

[ Szerkesztve ]

(#7384) Patice válasza Rick4 (#7382) üzenetére


Patice
Topikgazda

Egy tabletet PC-nek lehet venni? ;] :))

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#7385) devil-k válasza pomk (#7383) üzenetére


devil-k
nagyúr

link

- mozi bolondéria -

(#7386) pomk válasza devil-k (#7385) üzenetére


pomk
őstag

:Y
Azért ez gondolom hardver függő is, nem?

(#7387) Rick4 válasza Patice (#7384) üzenetére


Rick4
félisten

Nem viccből kérdem, az androidos- ios-os cucc, a dedikált appal jóhogy megy QC-vel, viszont böngészőből, egy spéci portra küldött app-ot nem tudsz megnyitni DDNS nélkül.

[ Szerkesztve ]

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#7388) Patice válasza Rick4 (#7387) üzenetére


Patice
Topikgazda

Nem tudom még a konkrét választ még nem frissítettem 5.0-ra.

bigdaddy csak azt írta, hogy az "app-ok".. Én ez alatt mobil cuccos appokat értettem.

Böngészőből eléréshez gondolom maradt a DDNS. :U

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#7389) vond válasza Patice (#7379) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Nekünk megy a DS File mobilról a meglévő DDNS-sel is (DSM 5.0), és most már távoli PC-kről is minden gond nélkül elérjük a NAS-t. A portforward-okat 2 perc volt beállítani. Az meg tökmindegy a felhasználóknak, hogy xyz.quickconnect.to -t írnak a böngészőbe, vagy xyz.synology.me -t. Sőt, ez utóbbi talán egyszerűbb is. :)

Hátrányunk nem származhat belőle, ha nem a QC-et használjuk, nem?

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#7390) devil-k válasza pomk (#7386) üzenetére


devil-k
nagyúr

A DS213J-re szól a kérdés és a válasz is. ;)

- mozi bolondéria -

(#7391) bigdady válasza vond (#7389) üzenetére


bigdady
nagyúr

Nekem ios-en csak qc-vel megy es csak azzal nincs is utana irva semmi synlologyme stb

(#7392) Patice válasza vond (#7389) üzenetére


Patice
Topikgazda

Most egy kicsit zavar van a bennem lévő képben. QC esetén nekem csak egy számot vagy az azt helyettesítő, általam kitalált kifejezést kell beírnom az app-ba. (+ persze felhasználónév és jelszó)

"Hátrányunk nem származhat belőle, ha nem a QC-et használjuk, nem?"

Nem. DDNS-sel és QC-vel is ugyan az az eredmény. Kinek melyik a kényelmesebb.

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#7393) MrCsiT válasza Rick4 (#7377) üzenetére


MrCsiT
addikt

Megnéztem.
Csináltam egy Proba usert. Hozzáadtam a kívánt megosztáshoz, olvasási joggal.
Beléptem vele.
Látja a megosztást, de rákattintva a File Station azt mondja: "Sajnáljuk, jelen felhasználói fióknak nincsenek megfelelő jogosultságai ennek a műveletnek a végrehajtásához."

..viszont, közben rájöttem, hogy miért.

Nálam úgy van a "users" csoport joga beállítva - és ebben térhet el a Tiédtől - hogy nincs joga alapból semmilyen megosztáshoz, csak és kizárólag a home mappájához.
Ezen a ponton, a "users" csoportnak nincs joga a megosztáshoz (-1) , Proba -nak van (+1) , és látszólag a Syno nem csak a felhasználó jogát értékeli, hanem a csoportjogot is, és ezzel már ez 0 lesz, tehát nem engedi be.
Nem látok más magyarázatot.
Azt viszont, hogy bármely felhasználó alapból, mint users csoporttag rálásson a megosztásaimra, egyértelműen nem szeretném. Ezen a ponton - úgy tűnik - kénytelen vagyok minden egyes felhasználómnak egyesével megadni a megosztásokra is a jogosultságot.
Ettől azért nem vagyok lelkes, még ha azt gondolom, értem is az eszköz működését.

más: a DSM 5.0 QC és DDNS együttes használatakor jelentkező lassulást alátámasztom: letiltottam a QC-t, és mobilról a DS File kb. fele idő alatt belép.

[ Szerkesztve ]

"Nekem a "link" egy hivatkozás legyen, ne egy ember ?!" - by Mr.CsiT

(#7394) vond válasza Patice (#7392) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Ja-ja. :) Ott kavarodtunk bele, hogy én böngészőből történő távoli elérésre godnoltam. Oda kell a http://xyz.quickconnect.to, vagy a http://quickconnect.to/xyz, nem? Mobil app-ban - megmondom őszintén - nem is próbáltam a QC-et, mivel ment DDNS-sel is. A nevet meg elég egyszer megadni, mert meg tudja jegyezni a program.

Én egyébként be tudtam lépni távoli PC-s böngészőből is a QC-tel, de bűn lassú volt, s ki sem engedett jelentkezni.

Mindegy. Az a lényeg, hogy most megy a DDNS, mint régen.
A QuickConnect-et, meg ignoráljuk... :)

(#7393) MrCsiT: Nocsak, akkor nem csak én tapasztaltam a dolgot...

[ Szerkesztve ]

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#7395) Rick4 válasza Patice (#7392) üzenetére


Rick4
félisten

Alapesetben a QC egy számsor, ami az otthoni eszközödre engedi a mobilos appot, ennyi. Az felfogható dyndns-nek, de csak mobilos apok esetében, tehát böngészőhöz kell a dyndns, és persze a portforward is.

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#7396) Rick4 válasza MrCsiT (#7393) üzenetére


Rick4
félisten

Na igen, jelentős különbség, hogy ezt ki is felejtettem, viszont nálam eleve így van beállítva, akármikor mappát vagy user-t csinálok, bekattintom azt a 2-3 mappát ami neki mehet és ennyi. Szerintem nincs értelme leszűrni a csoportot is, ha nem 20-30-100 felhasználóról van szó.

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#7397) Mezga Aladár


Mezga Aladár
veterán

"Megjegyzés:
Mielőtt a QuickConnectet engedélyezné a kliensalkalmazások számára, ellenőrizze, hogy a szükséges DSM-szolgáltatások már engedélyezve vannak-e. A WebDAV-ot például engedélyezni kell a(z) Synology NAS eszközön, mielőtt a DS file számára engedélyezhetné a QuickConnect lehetőséget.
Egy normál QuickConnect ID tartalmazhat betűket, számokat, kötőjeleket ("-"), és betűvel kell kezdődnie.
A jobb QuickConnect-teljesítmény érdekében ajánlott porttovábbítást beállítani az egyes szolgáltatásokhoz a Vezérlőpult > Külső hozzáférés > Adatútválasztó konfigurálása menüpontban:
DSM: 5000 (HTTP); 5001 (HTTPS)
Photo Station: 80 (HTTP); 443 (HTTPS)
Cloud Station:6690"

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#7398) MrCsiT


MrCsiT
addikt

Érdekes, hogy MyDS Account -nak a Quick Connect engedélyezés nem accountnevet, hanem e-mailcímet vár.
Mezga Aladár: A help nem ír erről pontosan, a hibaüzenetből tudod meg, hogy nem MyDS account kell oda. :DDD
én pl. QC névnek kifejezést használok, nem számokat.
De hogy a gofile.me is ezzel működik, az nekem nem volt tiszta.

[ Szerkesztve ]

"Nekem a "link" egy hivatkozás legyen, ne egy ember ?!" - by Mr.CsiT

(#7399) Mezga Aladár válasza MrCsiT (#7398) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

Szerintem az az infó kell amivel regisztráltál. Az id pedig szinte bármi lehet.
Egyébként a portok miatt tettem be az idézetet.

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#7400) XuChi


XuChi
addikt

Sziasztok. Nagy segítségre volna szükségem tőletek, de most tényleg kellenének a válaszok, mert már kétségbe estem hogy nem tudom beállítani a dsm-met.

Ma csináltam egy teljes rendszer resetet és hdd formatot, tehát a 0-ról indulok mint amikor hazahoztam a ds-t.

Az lenne a lényeg, hogy legyen 2 felhasználó. Én és a Feleségem. Azt szeretném elérni, hogy Én minden megosztott mappához hozzáférjek, a Feleségem csak a sajátjához.

Az Admin felhasználó nevét miért nem lehet megváltoztatni??? Ha egy helyre be akarnak törni kívülről, nem ez az első amivel próbálkoznak????? Jelszót megváltoztattam, de a nevet is jó lenne átírni.

Hogyan védhetem meg a DS-t hogy kívűlröl valaki betörjön rá ??? Értem ez alatt hogy ha pl a telefonommal belépek egy Free WiFi-ről hogy beadjak egy letöltést a DS Download-ba, akkor a Felhasználó jelszó párosomat ellopják. Vagy ettől ne fossak?? A Free wifi-n átfutó forgalmakból nem tudják kiszűrni a Felhasználó jelszó párosomat? Van erre valami védelem??

Tudom hogy furán hangzik, de jó lenne ha megnyugtatnátok hogy nem ellophatóak a jelszavak a free wifi forgalomból. :U

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.