Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-20 19:25:05

LOGOUT.hu

Téma összefoglaló
(Utoljára frissítve: 2024.04.20)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#7401) Dalee


Dalee
aktív tag

Sziasztok,

3-4 éve van egy DS110j NAS-om, egy D-link NAS-om, illetve most vettem egy DS213j-t.

A konfigurációt a #6192 hozzászólásomban leírtak szerint építettem fel. Nagyjából a folyamat végén járok.

Mióta a DS110J-be beraktam az új HDD-t és újra telepítettem, a DLNA valamiért nem megy. Nem látja DLNA-n keresztül sem a Samu TV, sem az Asus Oplay lejátszó. Nincs ötletem mi lehet a baj. A Media Server telepítve, az alap 'video' könyvtárba raktam a filmeket, média indexelés a könyvtárra bekapcsolva, egyedi engedélyezés nincs bekapcsolva. Az Asus-al Samba-n keresztül látom. Mi lehet a gond?

A Samba-ról jut eszembe. Van egy tört X-box360-om, ami Samba-n keresztül látja mindhárom szervert, de belépni csak a D-Link-be hajlandó.

A harmadik érdekesség, hogy tegnap felraktam a DSM 5.0-t mindkét NAS-ra, és a Google Chrome-ban néha eltűnik a Tálca jobb oldala (Értesítések, Opció, Keresés, Widgetek, Pilot View) . Néha ha bemegyek a főmenűbe, majd ki akkor visszajön, de nem mindíg. Járt már valaki más is így?

(#7402) devil-k válasza XuChi (#7400) üzenetére


devil-k
nagyúr

Tudtommal, az admin felhasználónevet nem lehet megváltoztatni.

S mit tehetsz, hogy biztonságban érezd magad?

1. Állítsd be a routeredet tisztességesen!
2. Változtasd meg az alapértelmezett portokat
3. Kapcsold be az automata blokkolást
4. Létrehozhatsz tűzfal szabályokat is
5. Legyen bonyolult (kisbetű, nagybetű, szám, karakter... stb) az adminhoz tartozó jelszó
6. Azokat a portokat, amiket nem használsz, ne legyenek megnyitva feleslegesen

Hirtelen ennyi jutott eszembe.

FREE WIFI kérdés

Gondolom itt a nyilvános helyen használható ingyenes wifire gondolsz (pl Meki, vonat, kávézó) Én pl. nem intéznék banki utalásos dolgokat ilyen helyekről... Vagy olyan dolgokat, ami elég személyes... stb. Ismeretlen wifikre nem érdemes rácsatlakozni, amit befogsz bárhol. Veszélyes. Ott benne van a pakliban, hogy ellopják a jelszavaidat, de manapság már mindenhol. Fő a körültekintés és a nehéz és különböző jelszó. Pl.: Az e-mailed jelszava és mondjuk a Facebook-é ne legyen ugyanaz. :D

[ Szerkesztve ]

- mozi bolondéria -

(#7403) Rick4 válasza Dalee (#7401) üzenetére


Rick4
félisten

Kezdem az alapoknál:
Én teljesen másképp csinálnám, kell egy kétlemezes nas 2X3TB HDD-vel, és marad egy 2TB-os külső, amit heti 1x mentésre használok. Az összes többit eladnám, pénzt csinálnék belőle, és pluszosan jönnék ki. egy készülék, egy egységnyi fogyasztással, kevesebb lemez kevesebb meghibásodási lehetőséggel, amit persze ugyanúgy elér- használ mindenki.

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#7404) Elemental válasza XuChi (#7400) üzenetére


Elemental
addikt

Azért nem tudod megváltoztatni, mert azzal vagy bejelentkezve.

Hozz létre egy másik admin jogú felhasználót, pl Pistike. Jelentkezz be vele. Tiltsd le az "admin" felhasználót. Így működik a csere.

Én https-t használok. Az elméletileg biztonságosabb. Bár én free wifivel max csak böngészek, sehová nem jelentkezek be. Akkor inkább a mobilnetet használom.

[ Szerkesztve ]

(#7405) Rick4 válasza Elemental (#7404) üzenetére


Rick4
félisten

Így okés a dolog.

[ Szerkesztve ]

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#7406) XuChi válasza Elemental (#7404) üzenetére


XuChi
addikt

És hogyan oldható meg hogy pl ha szeretnék a telefonomon megnézni egy filmet a videostation-ból, akkor az is biztonságos legyen. Értem ez alatt, hogyha elmegyek a feleségemmel egy szállodába és teszem azt filmet akarunk nézni a tableten, telefonon akkor az is biztonságos legyen. Természetesen a mobilnet erre nem használható, mert egy film kb 2-15gb. Ha erre a mobil netet használom akkor annyi is volt a net limitem :(

Tehát akkor a száloda wifi-ját kellene használni, na de akkor megint ott a nehézség hogy biztonságos vagy sem ???

A mobil net az mennyire biztonságos? A szolgáltató (tmobile) mennyire "track"-eli a jelszó, felhasználó párosokat????

[ Szerkesztve ]

(#7407) devil-k válasza XuChi (#7406) üzenetére


devil-k
nagyúr

Nem élhetsz úgy, hogyha kilépsz a házból, akkor biztos, hogy rázuhan 1 tégla a fejedre... Ha érted, mire akarok kilyukadni.

- mozi bolondéria -

(#7408) XuChi válasza devil-k (#7407) üzenetére


XuChi
addikt

Az alkalmazások miért nem kérik a google authentica-tort amit beállítottam ??

Beállítható esetleg hogy csak egy felhasználó tudjon kivülről belépni?? Teszem azt csak én, de a feleségem ne tudjon.

(#7409) devil-k válasza XuChi (#7408) üzenetére


devil-k
nagyúr

Két lépcsős azonosítást be tudsz állítani, amikor be akarsz jelentkezni a DSM-be...
Vagyis beírod a jelszavadat, majd (okostelefon appon keresztül) a Google Hitelesítővel beírod azt a pár számot, amit kiír a program. Hiába is tudja valaki a jelszavadat, hogyha a 2. számsort nem tudja megadni.
(Ez van a Facebookon, Google Fióknál ...stb).

Be tudod állítani, hogy csak egy bizonyos IP-ről engedjen be a DSM. Deha véletlen kizárod magad, akkor az kellemetlen meglepetés lesz. :DDD

Most a feleségedben nem bízol vagy pedig a wifikben? :D

[ Szerkesztve ]

- mozi bolondéria -

(#7410) akisbandi válasza XuChi (#7408) üzenetére


akisbandi
aktív tag

Nálam egy tomatos routeren van beállítva openvpn, a routerre jelentkezek be, aztán onnan érem el az otthoni hálózatban található kütyüket. Nem állítom, hogy ez a legbiztonságosabb megoldás, de nekem bejött.

(#7411) Rick4 válasza XuChi (#7406) üzenetére


Rick4
félisten

Ezeket a kérdéseket magad is részben megválaszolhatod, ha olvasod a topicot, írtam pl erre a filmnézős dologra a plexet. Telóra, nasra feltelepíthető, mindkét eszközön bejelentkezés után simán böngészhető a megadott mappa tartalma, és nézhető a film. Ha a nas tud transzkódolást, akár 96 kbps bitrátás képet is nézhetsz, ami mobilnettel se vészes adatforgalom, ha jól számolom, egy 1.5 órás film kb 70MB-nyi adatforgalom lesz. Persze hang is kell, legyen 90MB. :D

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#7412) XuChi


XuChi
addikt

Miért van az hogy a https beállítása után a chrome meg a safari is azt mondja hogy nem tudok csatlakozni, mert nem jók az oldal hitelesítési adatai ???

(#7413) MrCsiT válasza devil-k (#7407) üzenetére


MrCsiT
addikt

:C :DDD +1

XuChi: ahhoz, hogy hiteles legyél, kellene tanúsítvány is, szerintem.
ha pl a telefonommal belépek egy Free WiFi-ről hogy beadjak egy letöltést a DS Download-ba, akkor a Felhasználó jelszó párosomat ellopják. Vagy ettől ne fossak?? - de! :DD

[ Szerkesztve ]

"Nekem a "link" egy hivatkozás legyen, ne egy ember ?!" - by Mr.CsiT

(#7414) hengelhof válasza MrCsiT (#7413) üzenetére


hengelhof
senior tag

És hogyan lehet hitelesítést szerezni?
Subdomainra nem adnak. Ha saját domaint akarsz a NAS-ra, fix IP kell. A kör bezárult. Vagy tud valaki megoldást?

(#7415) MrCsiT válasza hengelhof (#7414) üzenetére


MrCsiT
addikt

Olvass rá a Súgóban a témára.

Saját aláírású tanúsítványok

A saját aláírású tanúsítvány olyan tanúsítványra utal, amit ugyanaz a jogalany hozott létre és írt alá, akinek a személyazonosságát az tanúsítja (jelen esetben a(z) Synology NAS). A saját aláírású tanúsítványok a(z) Synology NAS által generált magán kulccsal kerülnek aláírásra. Mivel a saját aláírású tanúsítványokat nem harmadik fél tanúsítványhatóságok bocsátják ki, kevésbé bizonyítják a kiszolgáló személyazonosságát, és rendszerint csak a kiszolgáló és ismert felhasználók egy csoportja közti csatornák biztosítására használatosak.
Saját aláírású tanúsítvány létrehozása:
Kattintson a Tanúsítvány létrehozása gombra.
Kövesse a beállító varázsló utasításait.

Ahogy értem, a Nas-nak is van tanúsítványa, ami exportálható. Azon a ponton, ha odaadod valakinek, nála meglesz a biztonságos kapcsolat feltétele azzal a tanúsítvánnyal. A többiek meg nem fognak csatlakozni. Én valahogy így képzelem el.

[ Szerkesztve ]

"Nekem a "link" egy hivatkozás legyen, ne egy ember ?!" - by Mr.CsiT

(#7416) Rick4 válasza MrCsiT (#7415) üzenetére


Rick4
félisten

Próbáltál ilyen tanúsítványt menteni? Én még látni se látom, hol van ez a szöveg.

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#7417) XuChi


XuChi
addikt

Reggelre még egy-két kérdésem támadt :)

Miért csinálja azt a nas hogy hol 1000mbps hol meg 100mbps a kapcsolati sebessége ?? Tök random. csak azt veszem észre hogy lassú a másolás róla a gépre. Átdugom a router másik lan portjára a nas-t és hipphopp megint 1000mbps a sebesség. Ez mitől van?? A router egy Asus RT N66U.

A másik kérdésem, hogy ha a megosztott mappáknál bekapcsolom hogy "a mappák elrejtése jogosulatlanok elől" akkor nem látom egyáltalán a hálózati mappákat. Hogyan lehetek "jogosul" hogy lássam ??

Bocsánat a sok barom kérdésért, de már nincs kedvem kísérletezgetni a nas-al. Azt szeretném csak hogy menjen.

(#7418) Patice válasza Rick4 (#7416) üzenetére


Patice
Topikgazda

Én mentettem már tanusítványt a DSM-ből és importáltam a böngészőbe, csak valószínűleg rossz kategóriába. Csak ezért nem megy riasztás nélkül. Tovább még nem foglalkoztam ezzel, de szerintem csak ennyi az egész. A megfelelő gépeken importálod a böngészőbe a NAS saját tanúsítványát.

(#7417) XuChi:

Az első kérdésedre nem tudom a választ. Érdekes jelenség.

Második kérdés: A megosztott mappákhoz a jogosultságokat az adott felhasználó létrehozásakor oszthatod ki, de később is a Felhasználók menüpontban állítható ez (természetesen admin jogú felhasználóval). Amelyik mappához adsz jogot az adott user-nek, azt fogja látni.

Másik oldalról: A megosztott mappák mindegyikén külön állítható a láthatóság.

A kettő metszete lesz az amit a user tényleg látni fog a DSM-be belépve mondjuk, vagy hálózaton keresztül böngészve mondjuk. Ha valamelyik mappát "nem pipáltad ki", akkor az adott user akár láthatja is, de nem fog vele tudni mit kezdeni, mert nincs hozzá joga, de látható lesz számára.

Tehát szerintem ésszerű ezt a lehetőséget minden mappára bepipálni.

Így megoldható az is, hogy adott felhasználó csak bizonyos könyvtárakat lásson, még az alkalmazásokat sem fogja, ha jól beállítottad. :K

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#7419) hengelhof válasza MrCsiT (#7415) üzenetére


hengelhof
senior tag

Gondolhatod, hogy ezen már túl vagyok, de köszi a tippet.
A saját hitelesítésre ezt írja ki a böngésző:
"A webhely biztonsági tanúsítványa nem hiteles!
Megpróbálta elérni a(z) mokamiki.synology.me webhelyet, de a szerver által bemutatott tanúsítványt egy olyan entitás állította ki, amely számítógépének operációs rendszere szerint nem megbízható. Ez jelentheti azt, hogy a szerver hozta létre saját biztonsági hitelesítőadatait, amelyekre a Chrome nem támaszkodhat azonosítás céljából, illetve azt is, hogy egy támadó próbálja meg elfogni az Ön kommunikációját.
Javasoljuk, hogy ne menjen tovább, különösen akkor, ha ezt a figyelmeztetést még nem látta ezen a webhelyen.
"
Szóval, ha valaki tud egy how to... -t ennek megoldására, ne tartsa vissza magát. :)

(#7420) Mezga Aladár válasza hengelhof (#7419) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

A tanúsítvány oprendszer szintű. A gugliban sok találat van. A firefoxban pl mint kivétel adhatod hozzá.

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#7421) AiRLAC válasza XuChi (#7417) üzenetére


AiRLAC
addikt

Szar a kábel

"After successfully ignoring Google, FAQ's, the board search and leaving a undecipherable post in the wrong sub-forum don't expect an intelligent reply."

(#7422) hengelhof válasza Mezga Aladár (#7420) üzenetére


hengelhof
senior tag

Hiába bűvészkedek, hogy -igen, ez megbízható oldal, stb.- csak ott van a figyelmeztetés mindig. És ez szerintem csak gányolás. Minden böngészőben állítgassam be, ami vagy sikerül vagy nem? Otthon, a munkahelyemen. Nem macerás ez? És én meg ráadásul nem is FF-ot használok. Kell hogy legyen erre valami más megoldás.
Azt hogy érted, hogy oprendszer szintű? Nem vagyok valami nagy ász ezekben a dolgokban.

(#7423) kraftxld válasza hengelhof (#7422) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Saját domain kell hozzá, fix ip címmel, és ahhoz kell venni egy megbízható tanusítványt mondjuk az ssls.com-ról.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#7424) Tido válasza XuChi (#7400) üzenetére


Tido
aktív tag

Bocs, csak új hozzászólás követés miatt nem vettem észre, hogy ennyien írtatok.. :W

használj VPN-t. a nason van, de kicsit el kell mókolni a portokkal a routeren :) aszem 3-4 port beállitás
Ez bármi8lyen nyilt hálózaton csinál egy titkosított csatornát.
a másik pedig hogy használj másodlagos belépést - pl androidon kód generátor.
harmadik, hogy ne adminként lépj be :) nekem pl van egy külön media felhasználóm, hogyha olyan gépről lépek be ami nem biztonságos, nem is tud írni sem, de arra jó, hogy lehuzzak filmet ha nézni szeretnék, vagy audiostationt használni.
Meg van olyan leehtőség, hogy a router bizonyos próbálkozás után kizárjon egy IP címet - akár örökre, akár csak ideglenesen. Ha jól emlékszem 5 próbálkozás után örökre kizárja - én szűkítettem, hogy 1 nap után oldja fel. Nem próbálkoznak újra ugysem szerintem ugyanonnan, meg így ha én írok el valamit annyiszor lesz esélyem bejutni a routerbe.

[ Szerkesztve ]

UPC 300/20 + Synology DS418play + RB2011UiAS-2HnD

(#7425) pomk válasza devil-k (#7390) üzenetére


pomk
őstag

:R

(#7426) Tido válasza Tido (#7424) üzenetére


Tido
aktív tag

Lejárt a szerkesztési idő:
Egyébként nálam is a felállás idegen wifiről:
1. VPN
2. https
3. authenticator
3b. ha nagyon idegen akkorcsak olvasási joggal rendelkező felhasználó aki nem fér hozzá érzékeny adatokhoz

Jut eszembe vkinek siekrült már működésre bírnai az IPsec protokolos tikosítást? Mert nekem a pptp meg az openVPN megy csak - amiből tudjuk, hogy a pptp jelszótovábbítása már kompromitálva lett.

UPC 300/20 + Synology DS418play + RB2011UiAS-2HnD

(#7427) hengelhof válasza kraftxld (#7423) üzenetére


hengelhof
senior tag

Sajnos a fix IP az, ami nem megoldható. Legalább is komoly anyagi rááldozás nélkül.

Tido

Én nem vacakoltam. Két rossz próbálkozás 10 percem belül, és örökre tiltsa le. Azokat az IP-et, amelyekről én szoktam bejelentkezni felvittem a kivételek közé, így akárhányszor elronthatom.
Egyébként érdekelne, hogy miképpen megy ez a VPN-es bejelentkezés lépésről lépésre, mert ez is egy homályzóna számomra.

[ Szerkesztve ]

(#7428) Elemental válasza hengelhof (#7427) üzenetére


Elemental
addikt

Én létrehoztam egy kamu tanúsítványt. Valami kriksz krakszot beírtam. És azt a megbízhatók közé tettem, azóta nem hisztizik a firefox.

(#7429) hengelhof válasza Elemental (#7428) üzenetére


hengelhof
senior tag

A FF nekem sem. A Chrome-ot nem tudom jobb belátásra bírni. :)

(#7430) Mezga Aladár válasza hengelhof (#7429) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

[link]
A guglit használhatod.

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#7431) hengelhof válasza Mezga Aladár (#7430) üzenetére


hengelhof
senior tag

Igen, ha az ember pontosan tudja mit keressen. Elhiheted, hogy már feltúrtam emiatt a guglit. Több száz találat. Most melyik lehet jó nekem? Melyik segít? Gyorsabb ide beírni, hátha van valakinek tapasztalata, tudása ezzel kapcsolatban. Szóval nem mindig a lustaság.
De ennyi cicót nem ér az egész. Egy plusz gombnyomás, hogy igen tovább. Csak tudod az ember úgy van vele, hogy nem hiszi el azt, hogy nincs megoldás valamire, és bármennyire is triviálisnak tűnik a probléma, órákat eltölt a megoldásával.
Köszönöm a segítséget!

(#7432) zoltan6 válasza Mezga Aladár (#7430) üzenetére


zoltan6
őstag

mik ezek a tanúsítványok? mihez kellenek ezek? én be tudok anélkül is lépni.

(#7433) hgizmo


hgizmo
csendes tag

Sziasztok! Nekem (is) az volt a gondom, hogy kék villogással nem indult a NAS (212J). Sikerült szerezni egy csere hdd-t, azzal megy. Szóval a hdd sérült meg, win-es gépen annyit tudtam meg róla hogy tökéletes fizikai állapotban van, de nem lát rá. Milyen formátumra formázza a Synogy? Érdemes lenne Linux-os gépen ránézni? És valahogy újra bootolhatóvá tenni?

(#7434) Patice válasza hgizmo (#7433) üzenetére


Patice
Topikgazda

Linkeltük már párszor a visszaállítás gyári leírását. Linux-os rendszer (Ubuntu) kell hozzá. Kis utánaolvasással szerintem megoldható pl. egy Live verzióval is, így nem kell újrarakással foglalkozni.

Keress rá itt a fórumban.

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#7435) hengelhof válasza zoltan6 (#7432) üzenetére


hengelhof
senior tag

ez az SSL kiszolgáló hitelesítési tanúsítvány, hogy megbízható az oldalad titkosítása vagy mi.
Amikor https:// oldalt nyitsz meg, illetve a NAS-on átállítod, hogy csak https-en lehessen elérni. ez egy biztonságos belépés

(#7436) hgizmo válasza Patice (#7434) üzenetére


hgizmo
csendes tag

köszönöm, visszakeresek valahogy :B

(#7437) kormi0312


kormi0312
senior tag

sziasztok,

van egy DS213j nas-om, benne egy 3TB Red SHR-el. A gyári oldal azt írja hogy 100MB/s-el olvas és 50MB/s körül ír gigabit lan-on. Ezeket a sebességeket hogyan lehet előcsalogatni belőle?
wdr3600 router biztos jól működik mert két gigabit-es számítógép között 110MB/s-el tudok másolni

beépített "Download Station" megy torrentezésre, semmi egyebet nem telepítettem, nem bütyköltem rajta semmit, mondhatni "out-of-the-box" jelleggel kötöttem a router-re.

köszi előre is a segítségetek! :R

(#7438) Tido válasza hengelhof (#7427) üzenetére


Tido
aktív tag

este rákeresek, de most munkahelyen vagyok, és azért nem férek minden oldalhoz hozzá. De a PPTP az egyszerűbb beállítani, az openVPNhez 3 portot kell megnyitni, meg ahhoz generálni kell egy kulcsot, de ha jól emlékszem már lehet exportálni - ott én a fogadó oldalon állítottam be macerásan - mert 1 nap kellett amig rájöjjek, hogy a DNSnek a routert adjam meg :)

UPC 300/20 + Synology DS418play + RB2011UiAS-2HnD

(#7439) vond válasza kormi0312 (#7437) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Mennyire van teleírva a lemez? A külső széle felé már "csak" 60 MB/s körüli szekvenciális tempót tud ez az amúgy kiváló WD RED biztosítani.

Ha kettő működne a NAS-ban egy tömbként (sima RAID, vagy SHR), az sokat lendítene a sebességen. RAID1 és SHR főleg olvasásában, RAID0 meg írásban is.

[ Szerkesztve ]

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#7440) hengelhof válasza Tido (#7438) üzenetére


hengelhof
senior tag

én is csak a PPT-t tudtam beállítani. Rá is kapcsolódtam kívülről... csak éppen nem tudom, hogy akkor most mi is van. :) Megnéztem a külső IP-et, és olyan volt, mintha otthonról neteznék, pedig a melóhelyen voltam. Ez miért is jó? Nem látom át. Hiába, nem áll rá az agyam.

(#7441) kormi0312 válasza vond (#7439) üzenetére


kormi0312
senior tag

90%-ban van teleírva. De ezeket a sebességeket produkálta már akkor is amikor alig volt rajta valami ( Írás: 50MB/s körül Olvasás: 35MB/s körül ) - tudom ez fordítva szokott lenni, de nálam az írási sebesség a több jelen esetben.

DSM 5.0 van rajta.

(#7442) Mezga Aladár válasza hengelhof (#7431) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

Win 7 súgó "Tanúsítványok és titkos kulcsok importálása és exportálása" erre rákeresel, és az importálásnál a képen jelzett mappába kerüljön a tanúsítvány.

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#7443) hengelhof válasza Mezga Aladár (#7442) üzenetére


hengelhof
senior tag

Ha ide berakom, akkor nem fog nyafogni a böngésző? Pl. a Chrome címmezőben nem lesz pirossal áthúzva a https? (Bocsi, hogy egy kicsit nehézkesnek tűnik a felfogásom. És nagyra értékelem az igyekezeted, hogy segíts)

(#7444) hengelhof


hengelhof
senior tag

Most valamit csináltam itthon, nem tudom már mit.

(#7445) Mezga Aladár válasza hengelhof (#7443) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

Nem fog nyafogni. Látom már rendben van.

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#7446) Mezga Aladár


Mezga Aladár
veterán

Viszont észrevettem egy problémát. A dsm 5-nek jobb a gui sebessége, viszont a proci időt azt a hálózati szolgáltatásoktól veszi el. Ha zenét hallgatok, és belépek a dsm felületére, akkor van hogy felmegy a proci 100%, és időnként megakad a zene. Ha ledobom a dsm-et, bezárom a böngészőt, akkor megszűnik.

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#7447) bosa válasza Tido (#7438) üzenetére


bosa
tag

Az openvpn-hez is csak 1 port kell, annó írtam itt egy kis leírást openvpn konfighoz. akinek nem megy keresse meg.

Openvpn lényege: 5885 hsz

Openvpn telepítése és konfig: 5877

csak egy kicsit kellett volna keresni...

(#7448) XuChi


XuChi
addikt

És telefonról, tabletről hogyan lehet vpn-el csatlakozni ??

(#7449) Mezga Aladár válasza XuChi (#7448) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

Androidnál is megy. A beépitett kliens nem tudja az openVPN-t, de van hozzá app.

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#7450) XuChi válasza vond (#7439) üzenetére


XuChi
addikt

Ha nem shr-ben van a hdd kötet akkor lassabb ??

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.