Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-20 19:25:05

LOGOUT.hu

Téma összefoglaló
(Utoljára frissítve: 2024.04.20)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#7501) Mezga Aladár válasza Elemental (#7500) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

A fene sem tudja, nálam ha nem kell az lemez akkor kikapcsol, és még soha nem volt meghibásodásom. "kopp-kopp". Lehet ez onnan indult, szervereknél több éves uptime után, ha le kellett állítani akkor nem biztos hogy minden lemez elindult az indításkor.

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#7502) Sza_Sa


Sza_Sa
senior tag

Sziasztok!

Még anno vettem egy ds212-őt, ami a mai napig hibátlanul megy, illetve mégis lenne egy problémám. Átköltöztem új lakásba és vettem egy új routert, azóta nem érem el a nast hálózaton kívülről. Illetve ha dmz-be teszem akkor megy. A router egy Aus RT-N65U Port továbbítás belőve, bár már annyit b.sztattam, hogy nem tudom melyik portot kel forwardolni. Dmz-ben meg nem hagynám, ha nem muszáj. Persze nasnak fix ip adva, mégis a router felületét érem el. Mit rontok el???

Más: van lehetőség raid1-ből átállni valami másra? Mondjuk raid0-ra? Persze adatvesztés nélkül.Tudom, hogy az kockázatosabb, de a fontos cuccok mentve lennének máshová is.

"Van három rágóm, pont hárman vagyunk. Egy kell holnapra..."

(#7503) klaca1978 válasza kormi0312 (#7490) üzenetére


klaca1978
tag

Köszönöm! bejött!!!
Esetleg azt lehet orvosolni, hogy ha távoli elérésben vagyok, és egy filmet elindítok a VLC-vel, nem tudok belepörgetni, csak ami 1G alatt van?

(#7504) kormi0312 válasza klaca1978 (#7503) üzenetére


kormi0312
senior tag

én a BSplayert használom mobilon, az nagyon bevált. ott engedi a 15GB-s filmet is pörgetni-forgatni, mindent :D

(#7505) kormi0312


kormi0312
senior tag

Segítsetek már légyszi, hogy melyik program rakja tele a winyót (DSM szerint) , mert tegnap este óta valahogy eltűnt a maradék 400GB tárhely is ... :O .... megy a torrent, de nincs olyan gyors netem :D
viccet félretéve, olvastam itt a fórumon régebben, hogy valaki szintén így járt, de elfelejtettem hogy melyik programmal .... tudnátok benne segíteni? :R

szerk:
ezeket a progikat raktam fel rá tegnap:
audio station, video station, photo station, mediaszerver, cloud station, cloud station client, cloud sync, antivirus essential, surveillance station, htpc-manaager, logitech media server

[ Szerkesztve ]

(#7506) kormi0312


kormi0312
senior tag

közben megtaláltam a hibát. hengelhof és TooCool kolléga is így járt.

elég érdekes, ha felteszi az ember a cloud station-t, akkor eltűnik 4-500giga és olyannyira hogy a torrent-seed is megáll, minden .... :Y

más járt így esetleg?

[ Szerkesztve ]

(#7507) kormi0312 válasza Sza_Sa (#7502) üzenetére


kormi0312
senior tag

nekem is DMZ-vel van beállítva a tp-link router és úgy használom távolról. biztonság szempontjából problémás lehet? :U

(#7508) Rick4 válasza kormi0312 (#7507) üzenetére


Rick4
félisten

Hány IP van nálad blokkolva pl SSH kísérletek miatt?

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#7509) kormi0312 válasza Rick4 (#7508) üzenetére


kormi0312
senior tag

nincs semmi blokkolva. nem vagyok IT szakember. annyit olvastam erről a dmz-ről hogy egy megadott IP-re kinyitja az összes portot. E nélkül nem tudtam sehogy sem elérni a nas-t kívülről. ha van valakinek jobb ötlete, szívesen veszem ;)

(#7510) Sza_Sa válasza kormi0312 (#7509) üzenetére


Sza_Sa
senior tag

Vezérlőpult - biztonság - automata blokkolás Itt állíts be 3 kísérletet pl 5 percen belül, így az az ip amiről próbálkoznak belépni, blokkolva lesz. Megadhatod a blokkolt ip feketelistára tételének idejét is napban. Meg vehetsz fel ip-ket is csak úgy.
A dmz nem annyira vészes így, plusz le kell védeni egy elég erős bejelentkezési jelszóval a syno-t ha már a weben van.

"Van három rágóm, pont hárman vagyunk. Egy kell holnapra..."

(#7511) _ak_


_ak_
addikt

Ez most csak a windows hülyesége ugye?

[ Szerkesztve ]

Let's begin, de gozaimasu!

(#7512) Rick4 válasza Sza_Sa (#7510) üzenetére


Rick4
félisten

Pontosan. ;) Bár én két kísérletre tettem 1 órán belül, az a tuti. Ha az eszközben el van mentve a jelszó, akkor nem kell próbálkozni úgysem...

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#7513) Sza_Sa válasza Rick4 (#7512) üzenetére


Sza_Sa
senior tag

Te elég drasztikusan nyomod :D Én már jártam úgy, hogy jelszóváltoztatás után elfelejtettem hogy mire változtattam, így 2 kísérlet után ment a gépem a blacklist-re. Ez a hátránya ha kb. 30 jelszóval dolgozik az ember. Mára már egy kicsivel több esély adok, magamnak is :DDD

Szerk: persze a nem használt portokat illik tiltani a dsm-ben.

[ Szerkesztve ]

"Van három rágóm, pont hárman vagyunk. Egy kell holnapra..."

(#7514) Rick4 válasza Sza_Sa (#7513) üzenetére


Rick4
félisten

20 fölötti karakteres jelszavakkal nyomom, amit max elgépelhetek, de még egy darabig remélem fejben tudok tartani. :D Ez a biztos, nem? :D

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#7515) Sza_Sa válasza Rick4 (#7514) üzenetére


Sza_Sa
senior tag

Nemzeti Bank központi széfje kevésbé biztonságosabb mint a nas-od! :K

[ Szerkesztve ]

"Van három rágóm, pont hárman vagyunk. Egy kell holnapra..."

(#7516) Rick4 válasza Sza_Sa (#7515) üzenetére


Rick4
félisten

A legjobb, hogy el se tudják lopni a nasom, mert hogy csak virtuálisan létezik.. :D

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#7517) Sza_Sa válasza Rick4 (#7516) üzenetére


Sza_Sa
senior tag

Azaz?

"Van három rágóm, pont hárman vagyunk. Egy kell holnapra..."

(#7518) Rick4 válasza Sza_Sa (#7517) üzenetére


Rick4
félisten

Azaz virtualboxban futtatom. Megy a gép oprendszere alatt, miközben minden funkciója ugyanolyan, mint az eredeti, saját külön IP, portforward, stb stb, a gépből meg 1-2% procit, 40MB ramot foglal, meg persze amennyi HDD hely kell neki, annyi. :K

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#7519) Brumi


Brumi
senior tag

Sziasztok!

Frissítettem a rendszeremet a legújabb programokkal, amik rendelkezésre álltak (DS213) és azóta az AudioStation egyszerűen képtelen jól lejátszani a zenéket, folyamatosan szaggat. Akár mp3-at, akár 24/96-os flacot tesztelek ugyanaz az eredmény, és az sem számít, hogy a külső DAC-ra viszi ki a jelet, vagy a gépre játssza át. Másoknál is van ez a jelenség vagy csak engem tisztel meg? A proci terheltsége időnként megugrik, de nem vészes, ettől még mennie kellene...
Tudtok erre valamit mondani, hogy mit kellene csinálnom? Újraindítás természetesen megvolt, semmit sem segített.

Előre is köszi!

http://www.flickr.com/photos/brumi/

(#7520) Laci111 válasza Brumi (#7519) üzenetére


Laci111
csendes tag

Kis ijedtség, mert már én is frissítettem, de még eddig nem próbáltam.
Gyors próba, de minden OK. Plusz terhelést is adtam neki.
Proci terhelés 60%, de semmi akadás. (DS214)

(#7521) Brumi válasza Laci111 (#7520) üzenetére


Brumi
senior tag

Köszi, hogy megnézted! Ha másnál is jó, akkor nem tudom mi lehet a gond.

http://www.flickr.com/photos/brumi/

(#7522) Hiperhuje


Hiperhuje
aktív tag

Sziasztok!

A Synon tárolt feliratos filmet a TV beépített lejátszója felírat nélkül jeleníti meg.
Létezik olyan program, amivel ha a hálózaton belüli asztali gépen lejátszom (VLC), az képes megjeleníteni az adott hálózaton lévő TV-n?

A segítséget előre is köszönöm!

Üdv!

Hh

Samsung Note 10+, DS918+, Acer spin 5, TAB S7 +

(#7523) bigdady válasza Hiperhuje (#7522) üzenetére


bigdady
nagyúr

Ha asztali képét akarod kirakni akkor mphc pl alapbol tudja.

[ Szerkesztve ]

(#7524) Hiperhuje válasza bigdady (#7523) üzenetére


Hiperhuje
aktív tag

Az a Media player home cinema?

[ Szerkesztve ]

Samsung Note 10+, DS918+, Acer spin 5, TAB S7 +

(#7525) tobias40 válasza Hiperhuje (#7522) üzenetére


tobias40
veterán

Sztem a tv-d belső lejátszója nem képes megjeleníteni a feliratot!
Próbáld meg pl.pendrive-ről ha onnan sem lesz felirat akkor tuti a tv-d nem tudja.
Ha így van akkor egy külső média player vásárlása ajánlot!!(meg egyébként is sokkal jobbak,többet tudnak)

Ha nem ez a gond akkor én passzolom.. :F

Az asztali gépeden menni kell a feliratnak!!(vlc-vel is)

[ Szerkesztve ]

(#7526) Hiperhuje válasza tobias40 (#7525) üzenetére


Hiperhuje
aktív tag

Igen, ott megy! Ezt a képet tenném át tévére. Például youtubenál mobilon van ilyen.

Samsung Note 10+, DS918+, Acer spin 5, TAB S7 +

(#7527) tobias40 válasza Hiperhuje (#7526) üzenetére


tobias40
veterán

Nem értem mit szeretnél!
A pc-ről kiküldeni a képet felirattal,vagy a nas-ról legyen felirat?
Az első az adott ha összekötöd a gépedet a tv-vel hdmi-n a másodikhoz pedig külső média player kell mert nem minden tv belső lejátszója tudja megjeleníteni a feliratot,főleg nem hálózatról!!!

(#7528) ggg666


ggg666
őstag

Sziasztok!

Most tervezek SYNOLOGY DiskStation DS114-t venni 4tb-os red winyóval.
A kérdésem az, hogyan lehetséges ncore-ról letöltött torrenteket futtatni rajta?

(#7529) Rick4 válasza ggg666 (#7528) üzenetére


Rick4
félisten

Helló!
A topik keresője nekem teljesen használható infót dobott: [link]

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#7530) pomk


pomk
őstag

3 kérdést szeretnék kérdezni:
1. DS file-ból hogy tudok az iOS eszközeimre letölteni fájlokat? Amikor pl. megnyitok egy képet, akkor középen van egy Letöltés gomb. Rányomok, megkérdezi, hogy letöltöm-e? Igen. Na de hova tölti? :)
2. Hogy tudo videót feltölteni a NAS-ra az iOS eszközömről?
3. DS File-ban egy mappa részleteinél rányomok a megosztásra, generál egy linket. Ha ezt elküldöm ismerősnek, nem tudja megnyitni. Ha 3G-ről próbálom, nekem sem megy, ha viszont ugyanabból a WiFi hálózatról, amin a NAS is van, akkor gond nélkül megnyílik. Hogy tudok egy mappát másokkal úgy megosztani, hogy más gépekről, mobilról is meg tudják nézni?

(#7531) Rick4 válasza pomk (#7530) üzenetére


Rick4
félisten

Ios-os készülékem nincs, de androidon megelégedetten használok egy es file explorer nevű fájlkezelő progit. Annak azon túl, hogy a saját eszközön megy a fájlkezelés, helyi hálóban működő FTP funkciója is, sőt, felhő alapon működik a box, dropbox, s3, yandex szolgáltatás is, és természetesen a nas is elérhető, a félémozgatás zseniálisan egyszerű. Szerintem ilyet kellene keresned, gyakorlatilag mindent tud, és a lényeges, hogy egy syno szofttal ellentétben nem csak a syno és az épp aktuális eszköz között működik, hanem minden feladatot ellát.
Ezek között nézelődj: [link]

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#7532) bigdady


bigdady
nagyúr

Na most dobta ki nálam a dsm 5 update1-et a gép.

[ Szerkesztve ]

(#7533) Rick4 válasza bigdady (#7532) üzenetére


Rick4
félisten

És, azok után, amit itt írogatnak, bátran rányomsz? :D

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#7534) Sanya válasza Rick4 (#7533) üzenetére


Sanya
nagyúr

pl?

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#7535) Rick4 válasza Sanya (#7534) üzenetére


Rick4
félisten

[link]

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#7536) bigdady válasza Rick4 (#7533) üzenetére


bigdady
nagyúr

Simán :) nem látok semmi extra gondot. Hibernalni meg nem szoktam.

(#7537) blueboy_HU


blueboy_HU
tag

Sziasztok!

Segítsetek kérlek, van egy összetett problémám. Előzetesen: DS213, DSM 5.0-4458 Update 1
Szóval... az alapfelállás az, hogy heti mentéseket csinálok a NAS-on lévő dokumentumokból, képekből, családi videókból és zenékből egy 1TB-s külső USB diskre. Már a 4.x-es DSM-nél is azzal szivatott, hogy ha újraindítom a NAS-t vagy az USB-s disket kihúzom és visszadugom ugyanabba az USB-be a NAS-on mint volt, random átnevezi az USB-s disket usbshare1-ről usbshare3-ra és vissza, kedve szerint. Ezáltal nyilván a backup task-ok nem futnak le mivel ide célnak fixen meg van adva az usbshare1 vagy usbshare3, ha a név épp megváltozik, a cél nem lesz elérhető. Eddig ha ilyen volt szépen módosítgattam mindig a célt és kész.
Namost a csodálatos DSM 5 alatt újabb szivatás jött be. Töröltem a hibás névvel szereplő cél profilt (fent írtak miatt), és ezzel a szemétláda magát a backup taskot is (!összeset!) törölte egy az egyben, ahol a "hibás" cél volt megadva (...azaz mindet). Gondoltam egy szaftos-ízes káromkodás után, hogy újra létrehozom a task-okat, de a szemétje nem engedi létrehozni újból a task-ot, vagy azt mondja, hogy a cél könyvtárat egy másik alkalmazás/folyamat használja (bullshit, semmi nem használja), vagy azt, hogy nem sikerült létrehozni a feladatot, jelenkezzek be újból a DSM-be és próbáljam újra. Ofkorsz sem az újból bejelentkezés, sem a komplett restart nem segít. Namost jelenleg itt állok backup taskok nélkül, így nem csinál mentést a cuccaimból. Légyszi mondjatok valami konstruktív megoldást különben kib@sz*m a p*cs*ba az egészet és csákánnyal miszlikekre zúzom és felgyújtom... :W

Köszi,

b

(#7538) Elemental válasza blueboy_HU (#7537) üzenetére


Elemental
addikt

Valaki korábban írta, hogy nem az alap szoftot használja backup-ra, csak már nem emlékszem, hogy melyiket.

(#7539) Magnat válasza Elemental (#7538) üzenetére


Magnat
veterán

Én speciel a Time Backupot... bár az usb problémára az sem fog megoldást adni, mármint, h más néven ismeri fel.

[ Szerkesztve ]

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#7540) Sanya válasza Rick4 (#7535) üzenetére


Sanya
nagyúr

Ez kb semmi. De konkrét problémát mondanál, mert a kereső kifejezésed nem szűkítette le rendesen a keresést, nem hibák, hanem kifejezett javulások is voltak benne. Szóval akkor miért ne frissítsenek az emberek dsm 5.0-ról 5.0 update 1-re?

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#7541) pomk válasza Rick4 (#7531) üzenetére


pomk
őstag

Köszi a tippeket!
1. Beállítottam az Ftp-t a NAS-on az "FTP" könyvtárra. Létrehoztam egy "FTP1" nevű felhasználót és adtam neki jelszavat. Ha az FTP- beállításoknál az első, titkosítás nélküli opciót pipálom be, gond nélkül működik webes felületről az ftp://192.168.xxx.xxx beírásával. Felhasználónév és jelszó beírása után belép az FTP könyvtárba. Ha viszont a titkosított lehetőséget választom, akkor már nem tudok belépni ugyanezzel a névvel és jelszóval.
2. Ha Total COmmanderben létrehozom az első opciós FTP kapcsolatot, akkor belép, de nem látom az FTP mappa tartalmát. Azt írja "port failed". Kiszolgálóhoz az IP címet írtam be: 192.168.xxx.xxx, ill így is megpróbáltam, így is ugyanaz: 192.168.xxx.xxx:21
3. Az első működő lehetőség szerint beállított mappát a többiek el tudják érni kívülről?
Nincs valami olyan egyszerű lehetőség, ahova a felhasználóknak, akivel szeretném megosztani a képeket, nem kell beírni semmi jelszót, egyebet. Ha mondjuk a nagymamámnak szeretném elküldeni, és nem szeretném, hogy neki be kelljen írni bármit is nincs egy link amit csak elküldök, rákattint és ott vannak a képek?

[ Szerkesztve ]

(#7542) pomk válasza pomk (#7541) üzenetére


pomk
őstag

4. Azt hogy tudom beállítani, hogy az FTP1 nevű felhasználó csak a "C" mappához férje hozzá a következő útvonalon: \\Képek\A\B\C. Ha jól láttam, csak azt tudom beállítani, hogy a "Képek" mappához ki férhet hozzá. Az almappákra nem tudok kiosztani jogokat?

(#7543) Rick4 válasza Sanya (#7540) üzenetére


Rick4
félisten

Akkor Te nyomj rá bátran.

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#7544) Rick4 válasza pomk (#7541) üzenetére


Rick4
félisten

Lehet, rosszul fogalmaztam, de az ftp könyvtárra nincs szükség, kell egy normál felhasználó, akár az admin, akár egy kevesebb joggal bíró másmilyen, beállítod neki a mappák láthatóságát, írhatóságát- olvashatóságát és kész. Én ezzel az es file explorerrel belépek, és látom az összes engedélyezett mappát, viszont megnéztem, tehát a mappanézet lesz FTP, a kapcsolat azonban samba.

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#7545) pomk válasza Rick4 (#7544) üzenetére


pomk
őstag

Az FTP könyvtárat csak próbának hoztam létre. :)
Viszont azt hittem, a kapcsolat is FTP, de akkor neki futok samba irányból. :)

Szerk.:
Windows fájlszolgáltatás már jelenleg is be van kapcsolva. Már ha samba alatt azt érted.
A NAS-ról iOS-re a letöltés megoldottam közben.
Viszont a következőt még továbbra sem tudom hogy tudnám megoldani:
1. Képen kívül bármi más fájlformátum feltöltése a NAS-ra.
2. Adott mappa megosztása a barátaimmal mobil eszközökre és PC-re. Nincs erre valami Syno megoldás? Egy linket már el tudtam küldeni, de nem tudták megnyitni a helyi hálózaton kívülről.
Most újra megpróbáltam a megosztást DS File+-ból. Adtam hozzá jelszót is. Generál egy linket, de "Az oldal nem jeleníthető meg" hibaüzenetet kapom. :/

[ Szerkesztve ]

(#7546) Sanya válasza Rick4 (#7543) üzenetére


Sanya
nagyúr

rég fönn, semmi hiba.

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#7547) Sza_Sa


Sza_Sa
senior tag

Mi lehetett a dsm-el, hogy egyszerűen a tűzfal nem engedte fel a nast a webre?
Ezt kaptam a router oldaláról:

A beállítások frissítésre kerültek. A weboldal frissítése most megtörténik.
Az IP-cím vagy portszám módosult. Az Ön és a(z) RT-N65U közötti kapcsolat bontásra kerül.
A(z) RT-N65U beállításainak eléréséhez csatlakozzon újra a vezeték nélküli hálózathoz és használja a frissített IP-címet és portszámot.

Gyorsan engedélyeztem az összes portot, így el lehetett érni a nast, majd egyszer csak visszaállt a világ rendje, ment az 5000-5001- en is.
Tippek?

"Van három rágóm, pont hárman vagyunk. Egy kell holnapra..."

(#7548) Ablakos


Ablakos
őstag

Érti valaki miért van minden megosztott file 777 engedéllyel a synology fájl rendszerében? :(

(#7549) Brumi


Brumi
senior tag

Sziasztok!

Másoknál nem fordult elő hiba az új update után az Audio Station-nel?
Visszatettem a korábbi AS-t, de nem oldotta meg a problémát, tuti az update 1 miatt vannak gondok a zenelejátszással... az angol fórum meg valamiért nem jön be, nem tudom másnak feltűnt-e a jelenség.
Remélem hamar jön az update 2...

http://www.flickr.com/photos/brumi/

(#7550) Sanya válasza Brumi (#7549) üzenetére


Sanya
nagyúr

Nekem jó

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.