Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-20 19:25:05

LOGOUT.hu

Téma összefoglaló
(Utoljára frissítve: 2024.04.20)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#7851) batagy válasza tsilver (#7849) üzenetére


batagy
őstag

OK! Akkor ez nem hiba volt! :R

(#7852) Sanya válasza batagy (#7847) üzenetére


Sanya
nagyúr

http://patrickscholten.com/downgrade-dsm-previous-version/

elvileg így lehetne. de garancia nincs rá, hogy működik :)

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#7853) klaca1978 válasza ggg666 (#7842) üzenetére


klaca1978
tag

Szerintem nincs sok értelme, hacsak nincs Gbit-es routered itt is csak a oda-vissza másolgatáskor van előnye, +persze ha GBit neted van:) + CAT5E UTP kábellel. Max a hangja miatt. A másik vinyonak viszont úgy is lesz hangja

[ Szerkesztve ]

(#7854) zeeland66 válasza Patice (#7834) üzenetére


zeeland66
tag

én írtam a magyar supportnak,ugyanezt küldték el nekem is,már vagy 10 alkalommal próbálkoztam,de nem sikerül, maga a folyamat lezajlik,az assistant szerint sikeres a telepítés, de a power led továbbra is villog, és belépni sem tudok. A nas újraindítása után meg ismét az eredeti hibaüzenet fogad. :W

(#7855) ggg666 válasza klaca1978 (#7853) üzenetére


ggg666
őstag

Én csak a rendszerösszeomlás miatt kérdeztem, nem az ssd sebessége miatt.

tehát, hogy akkor a 4TB-os cuccon ugyanúgy megmaradna az adat?

(#7856) CSorBA válasza ggg666 (#7855) üzenetére


CSorBA
őstag

1, Rendszerösszeomláskor az adat ugyanúgy megmarad, rendszerösszeomlásnak nevezik nem adatvesztésnek.
2, Ha adatbiztonságra van szükséged, akkor vegyél 2db 4TB-os merevlemezt, és SHR-ben (~raid1) használva akkor is megmaradna minden adatod, ha az egyik merevlemez tönkremenne. (Míg SSD + HDD esetén ez ugye nem valósul meg)

(#7857) ggg666 válasza CSorBA (#7856) üzenetére


ggg666
őstag

De újratelepítéskor nem törli a teljes lemezt?

(#7858) CSorBA válasza ggg666 (#7857) üzenetére


CSorBA
őstag

Mi az, hogy újratelepítéskor? :) Ez nem olyan, mint a windows, hogy időnként újra kell telepíteni :D
Partíciókat csinál (amiket te nem látsz), és egy ilyenen vannak a rendszer összetevői is. Mikor frissíted (akár újratelepíted) a DSM-et (az oprendszer rajta), akkor az adatokhoz természetesen nem nyúl.

(#7859) coreska válasza ggg666 (#7855) üzenetére


coreska
aktív tag

Szerintem sincs értelme az SSD-nek. Nekem is DS214play üzemel egy wd red 4TB-os vinyóval, és mondhatom azt, hogy semmi hangja. Rendszerösszeomláskor amúgy is az adatok simán nem olvashatók windows-szal, mivel linux fájlrendszerű a NAS-ban lévő. Ezért jobban jársz, ha másik vinyónak is egy 4TB-ost teszel be. Én is így fogok majd tenni. A külső vinyók fájlrendszere viszont már ntfs is lehet.

(#7860) Intelligencs

Játszik itt le valaki videót a NAS-ról interneten keresztül? Ha igen, mivel és hogyan teszi ezt? Az androidos telefonomon nagyszerűen le tudom játszani a videókat, akár interneten keresztül is, viszont PC-n az istennek sem megy. Ugye böngészőben nyomok egy jobb klikket a videón, play. El is indul, megnyitja a VLC-t, viszont meg-megakad, megáll a kép, összezavarodik az egész, totál használhatatlan.

Gondolom ha csinálnék egy VPN tunnelt, akkor menne simán, akkor használhatnám a Media Player Classicot, mint otthon, viszont nehogy már egy videólejátszáshoz VPN-eznem kelljen, amikor az androidos telón meg megy normálisan! Az apropót az adja, hogy el kellett költöznünk otthonról lakásfelújítás miatt, és egy olyan lakásban lakunk ahol tévé sincs, és a laptop lenne az egyetlen filmnézési lehetőség. Viszont ugye most már nem vagyok egy alhálózatban a NAS-sal, most már nem egy felcsatolt meghajtóként látszik az eszköz, ahonnét egyszerűen egy duplaklikkel indítom a filmet, mintha csak a gépben lévő vinyón lenne... :O

[ Szerkesztve ]

The Amiga, Born a Champion

(#7861) coreska válasza Intelligencs (#7860) üzenetére


coreska
aktív tag

A DNS cimmel vpn nélkül is be tudsz lépni a NAS-ra, mintha otthon lennél.
Belépés után, ha telepítve van a video station már használhatod is.

De a plex is alkalmas, ha elfut a NAS-on.

(#7862) Intelligencs válasza coreska (#7861) üzenetére

Felraktam, de sajnos ezzel nem vagyok előrébb. Ugyanúgy a böngészőbe integrált VLC playert akarja elindítani a laptop. Ez a Video Station inkább ahhoz kéne, ha mondjuk DLNA-n akarnám streamelni, nem?

The Amiga, Born a Champion

(#7863) Mezga Aladár válasza Intelligencs (#7862) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

Jobb felső sarok, egy play gomb van ott, ha elérhető dlna kliens van a hálózatban. Rákattintasz, kiválasztod az eszközt, és már küldi oda a filmet.

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#7864) E.Kaufmann válasza coreska (#7859) üzenetére


E.Kaufmann
addikt

Ha windwos-sal nem is de pl egy Knoppix live dvd-vel talán már boldogulna az ember. Igaz én még csak az elődön egy Linkstation duo-n próbáltam, de még a samba megosztást is meg tudtam csinálni átmenetileg Knoppixból.

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

(#7865) Möhe


Möhe
addikt

Tegnap áramkimaradás volt a házban,és azóta képtelen vagyok elérni a gépet. A DSM a DNS-t aktívnak/zöldnek jelzi, és mégsem sikerül belépnem.DS File,DS Download,Transmission mind error-t dob.
WTF? :F

(#7866) Sztupidka válasza zeeland66 (#7854) üzenetére


Sztupidka
tag

Ismet csatlakozom hozzad :(
Ugyanez a szitu, mar vagy 50-szer probaltam.
Viszont ma elövettem jotallasi jegyemet es felhivtam a rajta szereplö Neon Kft mobil szamat. Azt mondtak ugorjak be es pillanatok alatt megcsinaljak, de mivel en nem Budapesten lakom es hogy ne kelljen egyböl postazni meg van egy lehetöseg amit kiprobalhatnek. A fentebb mar linkelt Synology forum-os utasitasokat kell pontrol pontra követni, de a vegen azt a kb 50 sort ne egyben hanem 5 reszletben kell bemasolni. Allitolag több Nas-t javitott a napokban a frissitesi bug miatt es egynel csak igy tudta megoldani. A miertet nem tudom es nem is kerdeztem gondoltam egy probat meger. Nekem csak holnap lesz idöm kiprobalni, de gondoltam szolok hatha tudok ezzel segiteni.
Ha nem sikerül igy sem müködesre birni akkor el kell juttatnom a szervizbe es megcsinaljak.
Mellesleg nagyon rendes es segitökesz volt az Uriember!

[ Szerkesztve ]

(#7867) bigdady


bigdady
nagyúr

Vettem egy uj már tamogatott ip kamerat de a surveillance station ezzel is egy rakas fals risztast kuld :(((

(#7868) mutyi


mutyi
őstag

Lesz egy 8 kamerás rendszer kiépítve. A kivitelező egy saját DVR rendszert gondolt a kamerákhoz, amiben 1 Tb-os merevlemez szolgálna a videok tárolására.
Én viszont arra gondoltam, hogy egy NAS-t állítanék be erre a célra, ugyanis tudom, hogy a DVR-t is el lehet érni távolról, meg lehet akár mobilról is nézni a kamera képeket, de ez egy sport klubban lesz és azt találtuk ki hogy 1-2 kamerát nem csak biztonsági céllal használnánk,hanem fel lehet venni vele mindenkinek a játékát,aki szeretné és azt utána akár távolról is elérhetővé válni meg minden más módon is a klub területén.
Én erre a célra egy Synology NAS-t jobbnak találnék.
Olyan véleményeket, hozzászólásokat várnék, akik a Synology NAs-t használnak kamerák felvételeinek, megtekintéséhez.
Egyáltalán hogyan működik ez a dolog?
Ugyanúgy van egy szoftver,ami gondolom kezeli a kamera rendszert, tehát akár belső hálózatból, akár külső hálózatból hozzáfér adott személy a Synology rendszerhez és ezáltal a kamera rendszerhez és ott meg tudja nézni a kamerákat online meg akár a felvételeket is le tudja tölteni vagy azokat is online megtekinteni?

(#7869) bigdady válasza mutyi (#7868) üzenetére


bigdady
nagyúr

4 kamera pack licence kb 70 e ft...

Igen a surveillance stationhoz

[ Szerkesztve ]

(#7870) mutyi válasza bigdady (#7869) üzenetére


mutyi
őstag

Ez a surveillance nevű programhoz kerül ennyibe a licence?

(#7871) Dr.FantastiK válasza Möhe (#7865) üzenetére


Dr.FantastiK
őstag

>>> Indisd ujra a Router-t ! es menni fog. :K

Main full time job : >>> The ultra fast money producer !!!

(#7872) Möhe válasza Dr.FantastiK (#7871) üzenetére


Möhe
addikt

Az megvolt,a k...va T-s modemből kiment a DMZ. Újra beraktam a routert és már jó. :(((

(#7873) zeeland66 válasza Sztupidka (#7866) üzenetére


zeeland66
tag

Köszönöm az információt, egy próbára volt időm..de nem történt változás.hétvégén jobban belemerülök,ha bármit megtudok,vagy sikerül,értesítlek.

(#7874) mutyi válasza bigdady (#7869) üzenetére


mutyi
őstag

Az esetünkben egy 8 kamerás rendszer lenne kiépítve.
Ezek szerint 8 kamerás rendszerhez már nem is jó a surveillance program?

Most még egy vegyes megoldásban gondolkodok, azaz csak 2 kamera lenne a pályákra,ahol a játékot nyomon lehetne követni és felvenni full hd-s kamerákkal, a többi olcsóbb kamerák lennének.
Lehet érdemes lenne a két rendszert különválasztani és a két hd-s kamera mehetne a NAS-ra amit a surveillance program kezelne, a többi 6 meg egy DVR rendszerbe.

(#7875) Patice válasza mutyi (#7874) üzenetére


Patice
Topikgazda

Nem írtad milyen árkategória az amiben gondolkozol, de esetleg egy Visual Station számodra megoldás lehet.

(Megjegyzés: nem volt még ilyenem, nincs tapasztalatom vele, de nekem a leírás alapján egy HDD nélküli cucc. A kamerák képének rögzítéséhez kell egy Synology NAS!)

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#7876) mutyi válasza Patice (#7875) üzenetére


mutyi
őstag

Erről az eszközről még nem hallottam, köszi a jelzést, viszont nálunk nem cél, hogy legyen bármikor elérhető, monitorra kitehető képe a kameráknak.
Most viszont felötlött bennem, hogy lehet szimplán rosszul közelítem meg a dolgokat, ugyanis ha veszünk egy 4 kamerás surveillance licernsz-t az ugyebár azt csinálja, hogy nem egy kamerát jelenít meg a Synology Surveillance programban, hanem egyszerre 4-et.
Na most mint mondtam nem az a lényeg végső soron, hogy egyszerre lehessen 8 kamera képét nézegetni, hanem hogy alapvetően meg lehessen nézni a 8 kamerát.
A kérdés most az, hogy azt be lehet-e állítani, hogy felveszek 8 kamera címét a Surveillance-ba és egyszerre 4-et tudok megnézni, majd ha nem azt a 4-et szeretném látni, akkor szimplán kiválasztom a másik 4 kamera címét és azokat dobom a kijelzőre.
Mert akkor úgymond a probléma megoldva.
Bruttó 1 milla körül van, amiből ki kellene építeni munkadíjjal együtt egy 8 kamerás rendszert, amiből 3 kamera jó lenne ha HD lenne, de kettő kamera szolgálna arra,hogy fel tudjuk venni akár a játékunkat is.
Nas-nál meg nagyon jól be lehet állítani a jogosultságokat, ki mihez férne hozzá, így minden tag aki akarja, meg tudná nézni a videokat.

[ Szerkesztve ]

(#7877) Mezga Aladár


Mezga Aladár
veterán

Van arra valami megoldás hogy, prioritást adjak egyes alkalmazásoknak?

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#7878) Multibit válasza Mezga Aladár (#7877) üzenetére


Multibit
veterán

(#7879) Mezga Aladár válasza Multibit (#7878) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

Köszi, de ez most nem ment nekem.

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#7880) Multibit válasza Mezga Aladár (#7879) üzenetére


Multibit
veterán

Nem működik a nice és a renice parancs?

(#7881) Mezga Aladár válasza Multibit (#7880) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

Az biztos jó, csak az alkalmazás nem tudtam megadni. A top parancsra nem olyan szép egyszerű alkalmazás nevek voltak, hanem az elérési út is benne volt.

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#7882) Multibit válasza Mezga Aladár (#7881) üzenetére


Multibit
veterán

Igen, vannak eltérések Unix és Unix között. Pl. Synology-nál a nice ismeretlen parancs. Talán egy másik parancsértelmezővel...

[ Szerkesztve ]

(#7883) Mezga Aladár válasza Multibit (#7882) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

Ez alapján talán.[link] De most nincs időm.

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#7884) Multibit válasza Mezga Aladár (#7883) üzenetére


Multibit
veterán

.

[ Szerkesztve ]

(#7885) Patice válasza Mezga Aladár (#7877) üzenetére


Patice
Topikgazda

Ha jól rémlik akkor az erőforrás figyelőben lehet állítani a priorítást, ha valameliykre rákattintasz.

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#7886) Chrys_


Chrys_
addikt

DSM 5.0 Upd 2 van a NAS-n. Van hozzá openVPN-client program? Csak szervert találtam eddig. A 4.x verziókban mintha lett volna (van is leírás a honlapon), de itt nem találtam.

(#7887) Ablakos válasza Chrys_ (#7886) üzenetére


Ablakos
őstag

A servert külön telepíteni kell. A kliens alapból ott van. Vezérlőpult => hálózat => hálózati interface => létrehozás

[ Szerkesztve ]

(#7888) csabi1971


csabi1971
csendes tag

Miért van az, hogy ha letörlök valamit a NAS-ról (ds212j) és mégis látszik a Pioneer N50 menüjében a törölt könyvtár, lejátszani már nem lehet de maga a könyvtár látszik? Ez így van a filmekkel is Popcorn A400-ál.
Újraindítás után is változatlan.

(#7889) Mezga Aladár válasza Patice (#7885) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

:(

[ Szerkesztve ]

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#7890) batagy válasza csabi1971 (#7888) üzenetére


batagy
őstag

CIFS / NFS hálózati megosztást használsz vagy DLNA szervert?

Mert ez akkor történhet, ha a NAS-on a médiaszerver program nem frissíti magát. A fájlrendszerben már eltűnt, míg a library-ban még benne van.

(#7891) csabi1971 válasza batagy (#7890) üzenetére


csabi1971
csendes tag

A filmekhez NFS-t a zenékhez (szerintem) DLNA. HA nem fut a médiaszerver a NAS-on akkor nem tudok zenét hallgatni az N50-en.
Hogyan lehet frissíteni a médiaszervert?

(#7892) batagy válasza csabi1971 (#7891) üzenetére


batagy
őstag

Sajnos fogalmam sincs, hogyan lehet rábírni, hogy a média szerver library automatikusan frissüljön, én nem használom azt. Hátha másvalaki tudja.

(#7893) fPApi


fPApi
őstag

A DS valamelyik frissítésével az értesítéseknél (notification center) mindig megjelenik, ha a download station befejez egy letöltést. Ezt ki lehet valahogy kapcsolni? A többi értesítés jelenjen meg, csak a download station-é ne.

(#7894) csabi1971 válasza fPApi (#7893) üzenetére


csabi1971
csendes tag

Igen, a Download Station általános beállításainál. Van egy olyan : Bt/HTTP stb. azon belül van.

[ Szerkesztve ]

(#7895) fPApi válasza csabi1971 (#7894) üzenetére


fPApi
őstag

Köszi! Pedig kerestem ott is, de nem találtam, de most megvan!

(#7896) asprey válasza coreska (#7861) üzenetére


asprey
tag

Sziasztok! Van egy 213j és sajnos küzdök vele. Win8 alatt bármilyen letöltött exe fáljt el akarok indítani mindig ezt a hibaüzenetet kapom! "A paraméter nem megfelelő!"
Ha átmásolom a "C" könyvtárba onnan tökéletesen indul.
Segítséget előre is nagyon köszönöm.

(#7897) Mezga Aladár válasza asprey (#7896) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

Ezt talán a win topikban kellene kérdezned.

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#7898) bigdady válasza asprey (#7896) üzenetére


bigdady
nagyúr

Antivirus?

(#7899) eric.cartman


eric.cartman
senior tag

Helló Urak!

Kezdő NASoló vagyok egy DS213J-vel (DSM5.0 updt2) és a következő két dologban kérném a segítségeteket:

1: A Download Sation amikor befejez egy torrent letöltést nem kezdi el automatikusan megosztani, hanem egy kis pipával "kész"-re fut és nekem kell rányomnom, hogy folytatás és csak akkor jelenik meg a sárga felfelé nyíl és a "megosztás" státusz.
Nem találtam olyan beállítás egyenlőre ahol ezen változtatni tudnék.
Amit találtam, az pedig így van beállítva:

Mit kellene tennem, hogy automatikusan elkezdje a visszaosztást?

2: Maximum 6~7MB/s sebességgel tudok csak másolni a NAS-ra és vissza a gépre (W7)
A router egy elvileg jobb fajta (Asus RT-N16 egy friss OLEG fw-el)

Mit kellene még beállítanom (akár a routeren vagy a NAS-on), hogy gyorsabb legyen a másolás?

Segítségeteket előre is köszönöm! :R

" I'm fat, but you're ugly. I can diet... :D "

(#7900) Elemental válasza eric.cartman (#7899) üzenetére


Elemental
addikt

1.A DHT-t ne engedélyezd, ha zárt oldalról töltesz.

Egyébként ezekkel a beállításokkal el kellene indulni a seednek. Talán az a megoldás, hogy már a letöltés megkezdése után állítottad át. A már folyamatban lévő letöltésekre nem érvényes a beállítás, csak az újakra.

2. Wifin jöttek ki ezek az értékek?

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.