Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-20 19:25:05

LOGOUT.hu

Téma összefoglaló
(Utoljára frissítve: 2024.04.20)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#5974) Magnat


Magnat
veterán

Aki Transmissiont és dlna-t is használ, nem tapasztalta még, h amikor lejön egy film, a NAS nem indexeli be automatikusan a filet? Én igen és keresgettem, h mit lehetne csinálni.. végül találtam ezt:
[link]

Ez egy Perl-ben írt kis script, amit a TM done scriptjéből hívva elvileg beindexeli az újonnan letöltött filmet ... a gond csak az vele, h hibás, amit jeleztek is a készítőnek, az a gond vele, h ha könyvtárba tölti le a filmet a TM, akkor a Video Stationban megjelenik, de a dlna-n nem ... lett is hozzá javítás, de sajnos úgy sem lett jó. Egy kis bűvöléssel viszont sikerült javítanom a scriptet, szóval most elég lefuttatni és ráadásul a teljes reindexszel ellentétben pár mp alatt lefut, mivel csak a változásokat indexeli le. Annyi nyűge van, h ha átteszünk vmit másik könyvtárba akkor a régit nem törli a dlna-ból, ha lesz hozzá energiám, megpróbálom azt is belefaragni.

Az eredeti scripthez képest ennyit kell változtatni:

if ($result =~ m/^$SYNO_ERROR_MSG/i) {
$log->entry("Adding file to index: $file");
$dirname = substr($file, 0, rindex($file, '/') + 1);
my @synofolderrc = `synoindex -A \"$dirname\"`;
$log->entry("`synoindex -A \"$dirname\"`");
my @synorc = `synoindex -a \"$file\"`;
$log->entry("`synoindex -a \"$file\"`");
++$files_indexed;
}

(Ez most a logba beteszi a könyvtár és a file nevét is, ha ez vkit zavar, akkor törölje a $log kezdetű sorokat)

És egy kérdés a végére: a Time Backupot be lehet állítani úgy, h csak a változtatásokat backupolja? Ha nem, akkor mivel érdemes ezt csinálni?

[ Szerkesztve ]

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.