Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-20 19:25:05

LOGOUT.hu

Téma összefoglaló
(Utoljára frissítve: 2024.04.20)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#53501) AiRLAC válasza MrCsiT (#53495) üzenetére


AiRLAC
addikt

Kipróbálom ma este két Syno között :)

"After successfully ignoring Google, FAQ's, the board search and leaving a undecipherable post in the wrong sub-forum don't expect an intelligent reply."

(#53502) gyugyo79 válasza MrCsiT (#53495) üzenetére


gyugyo79
addikt

Működik természetesen.

(#53503) MrCsiT válasza gyugyo79 (#53502) üzenetére


MrCsiT
addikt

:R

köszönöm, hogy megnézted - bár, lehet, nálad így megy 100 éve, amilyen pro vagy xD

..és valóban kellett hozzá az smb.conf szerkesztése?

"Nekem a "link" egy hivatkozás legyen, ne egy ember ?!" - by Mr.CsiT

(#53504) gyugyo79 válasza MrCsiT (#53503) üzenetére


gyugyo79
addikt

Kell hozzá mind a 2 oldalon a módosítás (win10 PowerShell parancs is) és nem 1000 éve használom csak 2 vagy 3 Win10 build óta amikor megint kukáznom kellet volna egy duál hálókártyát mert megint elvették a támogatást az addigi team megoldásról a MS-nél és ami nekem volt ahhoz az intel már nem csinált olyan drivert amivel össze tudtam volna rakni. De az egy másik sztori ...
Meg a Syno oldalon se volt ez mindig 100%-os + nem támogatott support részről sem.

(#53505) gyugyo79 válasza MrCsiT (#53498) üzenetére


gyugyo79
addikt

Amúgy nem tudom láttad e de lehet lesz inteles usb3.0 -t tartalmazó Synokhoz is elég jó és "olcsó" megoldás 2.5 Gbps. Link
Csak a Synonak kellene nyomnia ezt az irányt. Otthonra amúgy egy jó dolog lenne . Én írtam is a Synonak egy kérelmet ezzel kapcsolatban is :)
Ha valaki ilyet vagy bármit szeretne ami nincs az itt megteheti.

[ Szerkesztve ]

(#53506) Fredy02 válasza Fredy02 (#53484) üzenetére


Fredy02
tag

Az MR200 10/100as router/modem muszáj a 4G miatt( sajnos ahol lakom nincs jobb megoldás a "gyors" netre) Ha rádugnék egy Gigabites (wifis) routert az MR200-ra és a gigabitesre dugnám a NAS-t is és a géppemel erre kapcsolódnék akkor tudná a nagyobb sebességet? Bocs ha hülye a kérdés. :D

S23U

(#53507) Borisz76 válasza Fredy02 (#53506) üzenetére


Borisz76
veterán

A kérdés nem hülyeség mert sokan nem tudják, hogy egy egyszerű módszerrel otthoni Gigabites hálózatot lehet létrehozni.

Hagyd meg a router/modem kombót, MR200-t a 4G miatt.

Erre köss kábellel egy 5 vagy 8 portos Gigabites Switch-et.
Attól függően, hogy hány eszközt akarsz ráakasztani.
1 port foglalt lesz ( Router -->UTP kábel--> Switch ) és marad szabadon 4 vagy 7 csatlakozó.
Erre a switch-re ( szabad portokra ) mehet kábellel minden más eszköz.

Eredménye, hogy a BELSŐ hálózatod Gigabites lesz.
Feltéve, hogy minden rákötött eszköznek szintén Gigabites csatlakozói vannak !!!
Tehát a switch-re kötött PC-k vagy a NAS - PC között a másolási sebesség eléri a 100-110 MB/s-t ! A Gigabit elviekben 125 MB/s-t tud.

Mindez a belső hálózati sebességet növeli !

Ha a PC-ről elindítasz egy letöltést az INTERNET felől , akkor az max 9-10 MB/s-al fog lefelé jönni továbbra is mert a router/modem portjai csak 10/100-asok !

[Switch kereső] Mindenképpen 10/100/1000 legyen !

[ Szerkesztve ]

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#53508) Alex91 válasza Borisz76 (#53507) üzenetére


Alex91
félisten

De dugjon ra egy WiFi AP-t is, mert anelkul csoborbol-vodorbe... :)

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#53509) Borisz76 válasza Alex91 (#53508) üzenetére


Borisz76
veterán

Igen !

A Switch-re rá lehet dugni még egy Routert ( AP módra állítva ) vagy egy dedikált AP-t, hogy legyen otthon egy belső Wi-Fi hálózat a mobiloknak, tableteknek stb...

AP - Acces Point - Hozzáférési pont.

Nekem pl egy ezer éves TP-Link router lett beállítva AP módban pluszban, hogy nagyobb legyen a lefedettség mert a szolgáltatói eszköz nem fedte le rendesen az egész lakást.
Így a szolgáltató eszköze most csak 5GHz-n sugároz az TP-Link pedig a 2.4 GHz-s sávot szórja.

Mivel ez egy router alapból és nincs benne dedikált AP mód ezért manuálisan kellett beállítani [ezzel a módszerrel.]

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#53510) Alex91 válasza Borisz76 (#53509) üzenetére


Alex91
félisten

De ha router, akkor minek a switch? :)

[ Szerkesztve ]

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#53511) Borisz76 válasza Alex91 (#53510) üzenetére


Borisz76
veterán

Nálam adott volt már a 2 db switch és volt elfekvőben router is....
Gondoltam had dolgozzon....
Valamint a lakás elrendezése miatt is lett ez a megoldás.

[Jelenlegi hálózatom.]

[ Szerkesztve ]

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#53512) Alex91 válasza Borisz76 (#53511) üzenetére


Alex91
félisten

Jo, de lehet, hogy egy router olcsobb lesz, mint switch meg AP...

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#53513) Borisz76 válasza Alex91 (#53512) üzenetére


Borisz76
veterán

Abban az esetben ha 4 port elég.

Egy Switch meg nem olyan drága és jól jöhetnek hosszú távon a plusz portok.

De értem mire célzol. :)

[ Szerkesztve ]

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#53514) MrCsiT válasza gyugyo79 (#53504) üzenetére


MrCsiT
addikt

Az SMB Multichannel engedélyezve van windows oldalon, mégis felemás, amit tapasztalok:
Ha a NASról másolok, akkor 208 MB/s a sebesség a Total Commander szerint ami reális is, mert a HDD egy 6TB-s WD Gold, ami a Datasheet szerint még valamivel többet is tudna, vissza irányba - PC-ről NAS-ra - azonban csak a fele a sebesség. Ha a NAS-ra ilyenkor belépve monitorozom a hálózatot, ott azt látom, hogy mindkét hálózati kártyán van forgalom - de csak 54-54 MB/s-el.

Vajon, miért? :F

Az smb.conf-ba az ebben a cikkben lévő 2 sor is kell?

A korábbi cikk azt írta, hogy az első sort:
server multi channel support = yes
írjam be az smb.conf-ba, ezt meg is tettem, de ez a második cikk már a
aio read size = 0
aio write size = 0

sorokat is tartalmazza. Ezek is kellenek? :F

Windows oldalon Te pontosan mit futtattál Powershell-ben? Csak az engedélyező parancsot?

Nem értem, miért csak az egyik irányba működik nálam a funkció?

[ Szerkesztve ]

"Nekem a "link" egy hivatkozás legyen, ne egy ember ?!" - by Mr.CsiT

(#53515) EAndrew válasza AiRLAC (#53494) üzenetére


EAndrew
aktív tag

Akkor sajnos elvesztettem a fonalat. Ezt az alapján a leírás alapján csináltam amit korábban ajánlottak, és eddig működött is. Most a frissítés után történt valami.
Egyébként a kibocsátotta mellett ott van hogy Let's encrypt Authority x3.
Megoldásra valamit?

"Nem tudtam pontosan, hogy mit akarok, de azt tökéletesen megvalósítottam." :)

(#53516) AiRLAC válasza EAndrew (#53515) üzenetére


AiRLAC
addikt

Bocs, telefonról néztem. Hátha valakinek van ötlete mi lehet a gond.

"After successfully ignoring Google, FAQ's, the board search and leaving a undecipherable post in the wrong sub-forum don't expect an intelligent reply."

(#53517) EAndrew válasza AiRLAC (#53516) üzenetére


EAndrew
aktív tag

Nincs gond, segíteni próbáltál. Egyébként sikerült megcsinálnom, letöröltem minden tanúsítványt és mindent előröl kezdtem, kértem egy teljesen új tanúsítványt és nem csak megújítottam. Most működik.

"Nem tudtam pontosan, hogy mit akarok, de azt tökéletesen megvalósítottam." :)

(#53518) Fredy02 válasza Borisz76 (#53509) üzenetére


Fredy02
tag

Főleg laptopot használunk így a switch nem indokolt. Kinéztem egy Tplink Archer C7 es routert ami 5Gn tudja a gigabitet. Már csak a laptop 450mbps-es adaptere a szűk keresztmetszet, de szerencsére az cserélhető komolyabbra. Így lehet ez lesz a megoldás.

S23U

(#53519) ssgt1981


ssgt1981
senior tag

A Photo Station alkalmazáshoz szeretnék kérni egy kis segítséget. Létrehoztam egy megosztott albumot, de a kapott linket nem tudom megnyitni. Mit kell ahhoz beállítani, hogy ezt a linket meglehessen nyitni?

(#53520) Szpisti


Szpisti
addikt

Nekem egy 212J van két 4TB IronWolf-al, de sehogyan sem akar a felmásolás 30-32MB/s fölé menni... A lemásolás még ennél is lassabb. Régebben itt a fórumon próbáltak segíteni, de max. annyit értem el, hogy néha random módon gyorsabb lett, de aztán visszaállt. Azóta is ez a maximum, már beletörődtem, de ilyeneket olvasva mindig elkap a gondolat, hogy valamit csak lehetne tenni, hogy gyorsabb legyen... De vajon mit?
A kábelek gigabitesek, a switch gigabites, az alaplap gigabites, a synoban smb3 van beállítva, mégsem akar ennél gyorsabb lenni...

[ Szerkesztve ]

(#53521) Multibit válasza Fredy02 (#53518) üzenetére


Multibit
veterán

Kinéztem egy Tplink Archer C7 es routert ami 5Gn tudja a gigabitet.
Súlyos csalódás fog érni.

(#53522) Multibit válasza Szpisti (#53520) üzenetére


Multibit
veterán

Pedig nálad van a hiba, ha egyáltalán ez hiba. Látatlanban nem nyilatkoznék.
Eleve nem túl acélos a NAS-od hardvere. Meg aztán sokat számít az is, hogy mivel van leterhelve a NAS és a PC.
Mindenesetre az biztos, hogy nem az SMB-ben és nem is az IronWolf-okban kell keresni a hibát. Itt egy példa PC és NAS közötti másolásra (szintén IronWolf): [link]

(#53523) Mikkkeeeee


Mikkkeeeee
csendes tag

Sziasztok,
Van a halozatban ket synology nas. Mindketto quickconnectel beallitva hogy elerjem barhonnan. Nemreg UPC-rol Digire valtottam. Azota csak az egyik szervert tudom elerni kintrol, a masikat nem. Ujrainditas utan kis ideig mukodik aztan "network error please check your dns and network settings" hibauzenet var a vezerlopultban. Nem tudjatok mi lehet a problema? A digis optikai modem bridge modban mukodik, mogotte van a router, nem NATolt az ipm. Mar probaltam jatszani a beallitasokkal de kb par ora elteltevel mindig leall a kapcsolat. Koszi!! :R :R

(#53524) Dolphine válasza Dolphine (#53491) üzenetére


Dolphine
addikt

Erre valakinek van ötlete?

Nem egyenlőre, hanem egyelőre! Nem ez miatt, hanem emiatt, vagy ez által!

(#53525) Fredy02 válasza Multibit (#53521) üzenetére


Fredy02
tag

Nem tudja a felét sem? Vagy más a gond?

S23U

(#53526) blakey válasza Dolphine (#53524) üzenetére


blakey
titán

Nekem csak annyi, hogy az embynek van beépített Opensubtitles kiegészítője, az működik, bár én szeretem manuálisan intézni a dolgokat.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#53527) gyugyo79 válasza MrCsiT (#53514) üzenetére


gyugyo79
addikt

Elnézést nem vagyok otthon a képet is RDP -n át csináltam + eléggé összefolynak a dolgok már + megnéztem jobban a leírást amit linkeltél. Meg most is csak távolról tudok fellépni az otthoni gépekre.
Szóval a Windowshoz ehhez nem kellet ps csak lekérdezésekhez a teaming -hez kellet volna ha működik. Én a smb configba csak a server multi channel support = yes -írtam be és az is van most is (most direkt megnéztem)

Te most össze raktad a NAS oldalon a hálókártyákat? Nálam LACP -be vannak. (Nem számít ebben szerintem csak érdekel)

Most megnéztem éppen mi a helyzet és nálam is ugyan az van mint nálad tehát ha fel másolnék csak ott nem megy 1Gbps fölé akkor sem ha 2 gépről másolok !!! Már ezt is direkt kipróbáltam. Ha le/fel van használva ott megvan az 1/1 Gbps ...

Azért érdekelt nálad, hogy van a hálózat mert nálam most is be van kapcsolva a open vSwitch és fut a VMM is amit most teszt miatt meg ezért nem 0-nék. De az okozott már nekem ennél nagyobb anomáliákat is.

Ami tuti, hogy volt olyan állapot amikor a fel irány is úgy működött mint a le.
Ja teszteltem olyat is, hogy 1 gép fel FTP másik fel SMB és úgy is olyan 150-110 MB/s közt ingadozott az egész néha volt ritkán fel fel ment 170 -ig 2 SMB esetén 90-110 MB/s tehát külön szervizek használatával lett csak több. Szóval tuti NAS oldalon van valami.

Nálam otthon rajtam kívül is használva van a NAS ezért amúgy ha minden napi feladatoknál éppen nincs meg a teljes sávszél az nem igen tűnik fel. Persze most már ott fog motoszkálni a kisördög. De próbálom elengedni mert már most is más rovására játszottam ezzel :)

[ Szerkesztve ]

(#53528) noorbertt válasza blakey (#53526) üzenetére


noorbertt
őstag

+1 emby
Szerintem jobb is mint a plex.

(#53529) AiRLAC válasza Szpisti (#53520) üzenetére


AiRLAC
addikt

Teszteld le ugyanezekkel a tesztprogramokkal és hasonlítsd össze a kapott értékeket:
https://www.techpowerup.com/review/synology-ds212j/8.html

"After successfully ignoring Google, FAQ's, the board search and leaving a undecipherable post in the wrong sub-forum don't expect an intelligent reply."

(#53530) gyugyo79 válasza blakey (#53526) üzenetére


gyugyo79
addikt

Ezt azért írod mert a Plexé nem? Nem használok ilyen funkciót azért érdekel. Csak azt tudom, hogy a Plexbe is van elvileg [link] . Az Embyé miben jobb ha nem csak a működik/nem működik a különbség?

[ Szerkesztve ]

(#53531) blakey válasza gyugyo79 (#53530) üzenetére


blakey
titán

Ezt azért írod mert a Plexé nem? - telepíteni kell egy kiegészítőt (Sub-Zero) ami inkább nem működik, mint igen. Emby alatt meg inkább működik de itt is fontos, hogy a videófájlok audió hangsávjai is definiálva legyenek különben oda is letölti a feliratot ahova nem kéne és ez gondot okozhat. Persze egy 100%-osan karbantartott adatbázis esetén nem gond.
A Plex-be integrált letöltő meg valahogy nem volt jó. De nem használom ezeket, mert manuálisan Kodival töltőm le, az biztosabb és én választom ki, hogy melyik legyen.

[ Szerkesztve ]

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#53532) gyugyo79 válasza blakey (#53531) üzenetére


gyugyo79
addikt

Értem, tehát egyiket se tudod milyen igazából most. De az Emby jobb biztosan. Holott ha valakinek elég az opensubtitle akkor lehet pont ugyan olyan jó/rossz az egyik mint a másik.

Mert a telepíteni kell egy kiegészítőt szerintem csak akkor igaz amikor nem az opensubtitle akarja mint forrás vagy nem csak azt akarja.

(#53533) Multibit válasza Fredy02 (#53525) üzenetére


Multibit
veterán

Nézz utána a wifi működésének, jellemzőinek, korlátainak! Pl. kliensek, linksebesség vs gyakorlati sebesség, fullduplex (hiánya) stb, stb...

(#53534) gyugyo79 válasza Dolphine (#53491) üzenetére


gyugyo79
addikt

A Sub zero azért esett ki mert nem tudod állítgatni már Plex alól? Mert akkor nézd meg a Kitana - t. Az futhat a Windowson a gépeden amíg beállítod amit akarsz. Plex topikba nem olyan régen volt róla szó.

[ Szerkesztve ]

(#53535) noorbertt válasza gyugyo79 (#53532) üzenetére


noorbertt
őstag

Elmegy offba, de azért én is :D

Az elején plex subzero párost használtam, ott többször nem az a sub volt letöltve mint ahányszor rendesen működött.
Majd subzerot dobva rátértem a bazarr nevu programmra, ami majdnem tökéletesen hozta az elvártakat.

Egy idő után több gondom is akadt a Tv-re írt plex klienssel és ezért átváltottam Emby-re ahol mindent beállítva tökéletesen üzemel az összes felirat mindenféle kiegészítő nélkül.

Minden esetben opensub oldalról jött a felirat.

(#53536) Fredy02 válasza Multibit (#53533) üzenetére


Fredy02
tag

Rendben meggyőztél. Akkor ha az előbb említett gigabites routert rádugom a nasra meg a gépemre is kábellel. Akkor úgy tudná a gigabit környékét? (Azért szeretnék inkább routert és nem switchet mert így a wifi lefedettséget is növelhetném)

S23U

(#53537) Multibit válasza Fredy02 (#53536) üzenetére


Multibit
veterán

Igen. NAS használatához mindenképpen kábel javasolt. A NAS is és a PC is kábelen legyen a routerhez kapcsolva, így kapod az elérhető legnagyobb sebességet. Persze csak, ha a laptopodban is gigabites LAN csatoló van!

[ Szerkesztve ]

(#53538) Szpisti válasza Multibit (#53522) üzenetére


Szpisti
addikt

Azért különböző teszteket olvasva, nekem úgy tűnik, ennek a dupláját kellene tudnia ennek a 212J-nek is. De már mindenfélével próbálkoztam, az erőforrásokat is figyeltem másolás közben, de nem megy a proci maxon, így nem gondolnám, hogy processzor-limites lenne, és a memóriát is félig kihasználtnak jelzi:
De miért van a kötet-kihasználtság maxon? Vagy JBOD-nál ez normális?
És a proci-kihasználtság is így néz ki a felmásolás alatt:

[ Szerkesztve ]

(#53539) Multibit válasza Szpisti (#53538) üzenetére


Multibit
veterán

Ja, hogy JBOD? Lehet, hogy a DS212j kevés ennek kezeléséhez (csak találgatok). Mindenesetre sokat mond, hogy másolás közben csúcson jár a SoC. Mennyire van tele a kötet?
Azokban a bizonyos tesztekben is JBOD kötet volt a DS212j alatt? Nekem eszembe nem jutna ilyet létrehozni. Mindig is alapköteteket használtam.

(#53540) blakey válasza noorbertt (#53535) üzenetére


blakey
titán

Ha már Emby és felirat, neked nincsenek gondjaid az ő/ű ékezeteivel, némelyik feliratnál nem jó, kalapos ű és hullámos ő jelenik meg, Kodi, Plex, Infuse tökéletesen kezeli, Emby nem. Még nem találtam megoldást.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#53541) Pubszon válasza Szpisti (#53538) üzenetére


Pubszon
veterán

Kötetbővítés nem megy a háttérben?
Vagy valami egyéb művelet, mert ahogy látom másolás előtt/után is ~25-30% körül mozog a kötetkihasználás, ami szerintem sok.

ASRock X79 Extreme6, i7 4930K, 32GB DDR3, GTX 1080 G1, Corsair RM750x...

(#53542) Szpisti válasza Multibit (#53539) üzenetére


Szpisti
addikt

Csak 26% foglalt. Milyen is az az alapkötet? Mert semmilyen "biztonságos" RAID-et nem szeretnék...

Pubszon:
Semmi sem fut rajta, csak Médiaszerver van bekapcsolva, de azt sem olvassa éppen semmi.

[ Szerkesztve ]

(#53543) Dolphine válasza blakey (#53526) üzenetére


Dolphine
addikt

Köszönöm a választ! :R
Az Emby kezeli a felirat.info, illetve a hosszupuskasub oldalakat?

Nem egyenlőre, hanem egyelőre! Nem ez miatt, hanem emiatt, vagy ez által!

(#53544) noorbertt válasza blakey (#53540) üzenetére


noorbertt
őstag

En mindent angolul és angol felirattal nézek így, maximum jövőhét után tudom megnézni hogy mi a szitu a magyar feliratokkal.
Másnak is ilyen vagy ez valami egyedi?

(#53545) blakey válasza noorbertt (#53544) üzenetére


blakey
titán

Másnak is ilyen de nem minden feliratnál és az is tiszta, hogy némelyik hibás, de nincs kedvem manuálisan javítani. Ez Emby hiba, tavaly emiatt dobtam, 1 évig Plexet használta de az Emby jobb így visszatértem de még nem javították. Még keresem az egyszerűbb megoldást.

[ Szerkesztve ]

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#53546) Borisz76 válasza Szpisti (#53542) üzenetére


Borisz76
veterán

Alap vagy Basic kötet : 1 db merevlemez = 1 db kötet.

Mintha a PC-be bedobnál egy lemezt és leformáznád....kis túlzással.
Meghal a lemez , ugrottak az adatok....de ez igaz a PC-re is.

Raid-hez és SHR-hez minimum 2 lemez kell.
Ezeknél 1 lemeznyi adat + 1 lemez védelem.

JBOD a lehető legrosszabb kötet típus.....több lemez összefűzve és ha 1 db is meghal , akkor minden adat ugrott.

[ Szerkesztve ]

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#53547) Szpisti válasza Szpisti (#53542) üzenetére


Szpisti
addikt

Na kérem... Addig kutakodtam, míg megtaláltam ezt az írást, ami alapján kilőttem az Universal Search-et és az indexelést, és egy újraindítás után, láss csodát, 60 MB/s felett másol. :DDD

Borisz76:
Azért választottam a JBOD-ot, mert nem szükséges a biztonság, semmi pótolhatatlan nincs a NAS-on, csak filmek, sorozatok, illetve vannak családi videók is, de azok felhőben és az asztali gépen is megvannak. (és nehezen tudnám rávenni magam, hogy a 70ezer forintnyi HDD-nek csak a felét használhatom...)

[ Szerkesztve ]

(#53548) blakey válasza Szpisti (#53547) üzenetére


blakey
titán

Az Alap/Basic nem lett volna jobb?

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#53549) Multibit válasza Szpisti (#53547) üzenetére


Multibit
veterán

és nehezen tudnám rávenni magam, hogy a 70ezer forintnyi HDD-nek csak a felét használhatom
Attól, hogy nem JBOD-ot használsz, még nem veszted el a hely felét! Ahogy írtuk, alap kötetet használj, kevésbé rizikós!

[ Szerkesztve ]

(#53550) Szpisti válasza Multibit (#53549) üzenetére


Szpisti
addikt

Mármint két 4TB kötet? Azt külön kezeli a Windows? Na és a Médiaszerver? A TV-k hogy kezelik? Segítsetek, ebben tudatlan vagyok... Ez az első NAS-om, de már lassan két éve csak JBOD-ban használom...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.