Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-09-05 14:01:59

LOGOUT.hu

2021. Júliusi frissítés - DSM 7.0 infók: Kb. egy hónapja jelentették be a DSM 7.0 RC-t, ami a kiadás előtti utolsó verzió (hivatalos sajtóközlemény). 2021. Június 29-től már telepíthetjük manuálisan a DSM felületén betallózva az új rendszert, de jelenleg ezt még mindenkinek csak saját felelősségére tegye! A figyelmeztetés oka: bizonyos alkalmazásokat (pl. Synology Moments és Photo Station helyett Synology Photos lesz, Cloud Station helyett Synology Drive Suite lesz) kivezetett a Synology a DSM7.0 megjelenésével és helyettük másokat vezet be. A teljes change log itt található.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#53651) Dolphine válasza Dolphine (#53650) üzenetére


Dolphine
addikt

Kipróbáltam valamit.
A kérdéses könyvtár almappáját (Season 05) megnéztem és kiderült, hogy nem minden engedély volt aktív, most adtam neki.
Kíváncsi vagyok :DDD

Nem egyenlőre, hanem egyelőre! Nem ez miatt, hanem emiatt, vagy ez által!

(#53652) feco6999 válasza AiRLAC (#53645) üzenetére


feco6999
csendes tag

Köszi!! :R :R Biztos felesleges kérdés, de azért felteszem: a meglévő lemezen tárolt adatot nem fogja törölni, ha hozzáadok egy lemezt kötethez, ugye? :F

http://prohardver.hu/tema/kivel_erdemes_uzletelni_topic_2/keres.php?stext=feco6999&submit=

(#53653) AiRLAC válasza feco6999 (#53652) üzenetére


AiRLAC
addikt

Nem, az SHR bővítés nem bántja az adatokat (de eltarthat akár több napig is :) ).

"After successfully ignoring Google, FAQ's, the board search and leaving a undecipherable post in the wrong sub-forum don't expect an intelligent reply."

(#53654) Pubszon válasza feco6999 (#53652) üzenetére


Pubszon
veterán

Nem nyúl az adathoz, de ahogy már írták, sokáig fog tartani.
Egy lemezt hozzá adsz, a tárhely változatlan marad!

ASRock X79 Extreme6, i7 4930K, 32GB DDR3, GTX 1080 G1, Corsair RM750x...

(#53655) reggi


reggi
aktív tag

Sziasztok ! Hocipom tele a különböző ipkrol történő belépési kísérletekkel . Már Kína és Oroszország tiltó listán vannak. Ha az engedelyezettet beallitom Magyarországra azzal a többit tiltja?
Köszi

(#53656) Antilhu


Antilhu
tag

Sziasztok, valakinek van infója arról, hogy mikor várhatóak végre a 220, 220+ é 720-as új synology NAS-ok?

(#53657) pisti22


pisti22
csendes tag

Sziasztok. Tegnal vettem egy 4tb wd redet es 5mp enknent kiad magabol egy nagyon halk "pukk" hangot. Este azert lehet hallani a nappalibol. Ez.normalis vagy vigyem vissza?

(#53658) Multibit válasza reggi (#53655) üzenetére


Multibit
veterán

Inkább tedd rendbe a routeredet!

(#53659) pisti22 válasza Multibit (#53658) üzenetére


pisti22
csendes tag

Az mar kesz :)

(#53660) biker


biker
nagyúr

Drágáim, segítsetek némi tanáccsal, mi a francot csináljak, mert végtelenül elegem van a synologyból. Nem vagyok hajlandó elfogadni, hogy másfél-két évente kell vegyek 100e-ért egy új dobozt, mert lelassul.

212-vel indultam, majd 213-214 most 216+II van, tehát soha nem a legalja miatt rinyálok.
Eddig WD redek voltak, de a mostaniban Seagate 6TB IronWolf van, nem valami szar.

Minden esetben, frissen indulva egy álom, hú mennyivel gyorsabb, mennyivel jobb. fél évig semmi, akkor kezd szép lassan lassulni. Előbb csak 1-2 havonta követel egy teljes hard restartot, mert elmegy zombiba, később már bármikor képes ezt produkálni.
Nincs rommá terhelve, van rajta 3 kamera, 2 helyi user 3 eszközzel, amik csak éjjel backupolnak rá, néha szeretnénk távoli kliensel fileokat nézni, vagy apple TV, de amikor zombisat játszik, csak villog mindkét disk led meg a lan led, és a tököm tudja mit csinál.
Nincs tele torrentel, általában 1-2 letöltés van benne maximum, de van hogy hetekig egy sem.
Helyi gépről sem tudok ilyenkor bejelentkezni a kamerákba, a böngészős rendszer reakcióideje 2perc / app betöltés. Mindeközben az erőforrás figyelő nem frissül 5 percig, mert arra sincs ereje.
A lemez meg 10-12MByte/sec olvas és 2MByte/sec ír, valamit, de rohadtul nem tudom mit, mert épp nem ment rá egy gép sem, és nem megy a snapshot replication sem

Mi a szart lehet ezzel csinálni az új vételen kívül? Már ott vagyok, hogy végleg szakítok és qnap felé kacsingatok.

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#53661) biker válasza biker (#53660) üzenetére


biker
nagyúr

Egyetlen ami mindig előjön, a magas I/O wait érték
[link]
A súgó szerint rendezzem jobban a kötetet, pl SHR-be. Hát köszi, SHR-ben van, btrfs file rendszer, ennél mi jobb van?

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#53662) reggi válasza Multibit (#53658) üzenetére


reggi
aktív tag

Köszi és a tedd rendbe a routered alatt mit kell érteni ? Kicsit kifejtened?
Köszi!

(#53663) Tamarel válasza biker (#53661) üzenetére


Tamarel
senior tag

Ext4.
A leírásod alapján semmire nem használod a btrfs-t, ami így teljesen felelseges terhelést jelent a rendszerben. Minél nagyobb és jobban tele van a kötet, annál nagyobbat.

[ Szerkesztve ]

(#53664) biker válasza Tamarel (#53663) üzenetére


biker
nagyúr

Félreértetted, nem "nem használom" a snapshot replicationt, hanem most nem fut. 7 órája állt le. Több megosztott mappát is snapshotol, de az pár perc alatt lefut mindre.
Egyébként kb 40% szabad terület van most.

Ami ki szokta ütni, az a mac time machine, de már átállítottam afp-ről smb-re, és amikor meghízik mindig újraindítom friss backuppal. De most egy hete lett friss TM indítva, megint zombizik és I/O wait pörög ezerrel

Fórumokon mások is írogatnak ilyet, nekik megy az indexelés ekkor. nekem most az sem fut.

Hasnáljuk a ds audio, video appokat, de most épp mindenki alszik. a TM-ek hajnal kettőkor futnak, a snapshot 1:00-kor. kamerákon nincs mozgás. DISK1-2 folyamatosan villog mint a diszkólámpa

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#53665) biker válasza Tamarel (#53663) üzenetére


biker
nagyúr

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#53666) AiRLAC válasza biker (#53665) üzenetére


AiRLAC
addikt

Feladatkezelőben látszik melyik folyamat mennyit ír/olvas.

"After successfully ignoring Google, FAQ's, the board search and leaving a undecipherable post in the wrong sub-forum don't expect an intelligent reply."

(#53667) gyugyo79 válasza biker (#53661) üzenetére


gyugyo79
addikt

A btrfs lesz az én tippem szerint is a ludas (így elsőre aztán persze lehet, hogy nem) ...
Megszoktad időnként csinálni a töredezettség mentesítést és a "adatmosás" -t (ezt ütemezni is lehet a felületen az előbbit nem).
Az egyik a Tároláskezelő kötet a másik meg a Tárolókészlet alatt található.

[ Szerkesztve ]

(#53668) Pubszon válasza reggi (#53662) üzenetére


Pubszon
veterán

Én is blokkoltam pár országot (Orosz, Kína stb), de amit jobb ha megteszel, hogy elköltözöl a gyári portokról (5000, 5001) egy távolira, mondjuk 30000 felé.
A routeren pedig csak azokat a portokat nyitod a NAS felé amiket használsz kívülről.

És mindig ahonnan jön a próbálkozás, azt az országot tiltod. Előbb utóbb elfogy. :)

ASRock X79 Extreme6, i7 4930K, 32GB DDR3, GTX 1080 G1, Corsair RM750x...

(#53669) pisti22 válasza reggi (#53662) üzenetére


pisti22
csendes tag

UPNP engedelyezese

(#53670) biker válasza gyugyo79 (#53667) üzenetére


biker
nagyúr

szerintem nincs. De megjegyzem, ha a korábbi nas listát nézitek, csak a 216+II van btrfs-ebn, minden másik ext4 volt, és pontosan ugyanezt csinálta, fél-egy évvel a használat után. lassú, teker, és nem reagál

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#53671) Pubszon válasza biker (#53670) üzenetére


Pubszon
veterán

Nekem több mint másfél évig volt DS216+II és soha nem tapasztaltam ilyen jellegű problémát.
2 kamera volt rajta, torrent, backup, pár docker alkalmazás, sync stb.
Meg kellene valahogy nézned, hogy mi terheli a CPU-t és mi ír ilyenkor a lemezre. Mert nem a rendszerrel van a gond, hanem inkább valamelyik alkalmazással.
A transcode is meg tudja így fogni például.

ASRock X79 Extreme6, i7 4930K, 32GB DDR3, GTX 1080 G1, Corsair RM750x...

(#53672) gyugyo79 válasza biker (#53665) üzenetére


gyugyo79
addikt

Ezek a képek arra jók, hogy lássuk igazad van és nincs valami rendbe nálad de ha segítséget szeretnél ahhoz használhatatlanok.

A feladat kezelőbe a szolgáltatások fülön látszik esetleg, hogy mi okozza.
De ott is sorba érdemes rakni írás/olvasás/processzor és a legnagyobb terhelőket ki is bontani (kis háromszög az ikontól balra)

Azt beláthatod, hogy nálad nem kerek akkor valami ami lehet azért mert valamit máshogy használsz mint a nagy többség vagy mert szerencsétlen vagy és pont kifogsz mindig valami hibásat. Mert különben jelentősen többen panaszkodnának hasonló hibára.

[ Szerkesztve ]

(#53673) biker válasza Pubszon (#53671) üzenetére


biker
nagyúr

a proci 15-30% általában, amikor beüt a lassulás, akkor az I/O wait ugrik fel úgy, hogy minden maradék erőforrást felemészt. Ez elméletileg idle, mert a proci nem dolgozik folyamaton, de vár valamilyen I/O folyamatra. Állítólag ez lehet hálózati vagy lemez írás/olvasási várás.
Belső háló gigabites, a külső is digi gigabit, passzolom.

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#53674) biker válasza gyugyo79 (#53672) üzenetére


biker
nagyúr

most épp be se tölt a feladat kezelő, de amikor néztem, semmilyen kórós aktivitást nem mutatott.
Mivel elsődleges a céges adatok megosztása, ezért is van az, hogy csak néha megy egy egy torrent, és azt is lekapcsolom, amint le van töltve, ne menjen a megosztás.
Régen a média indexelés szarakodott, de végre meg lett regulázva.
Mondjuk olyat tud, hogy az apple TV-n a VLC felhoz olyan dolgokat listázva, amit fél éve letöröltem. És azóta reindexelés is volt, mégis látja. De csak a VLC, a DS Video nem.

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#53675) Pubszon válasza biker (#53674) üzenetére


Pubszon
veterán

Írj a supportnak, hátha rá tudnak nézni hogy mi okozza ezt a lassulást.

ASRock X79 Extreme6, i7 4930K, 32GB DDR3, GTX 1080 G1, Corsair RM750x...

(#53676) biker


biker
nagyúr

Napló :)
9:38 Most épp 10 perce várom, hogy a súgó betöltsön, 4 perce hogy a feladatkezelő betöltsön, és sorbarendezéses képeket küldhessek nektek.
Közben aktív user nincs a nason, ami hajnal óta folyamatosan teker, ír, olvas, villog a lan, disk1, disk2 led. Kamerákon kb semmi aktivitás, nem rögzít ennyit. mozgásérzékeléses rögzítés van
9:43 Erőforrás figyelés betöltése nem sikerült, jelentkezzen ki, majd be újra. De minden más betölthető, csak ez a fül nem
9:49 Konkrétan azért válaszolgatok ennyi időnként, mert ennyi idő kiszedni infót "ebből a sz@rból". Olyan érzésem van, mint egy celeron 300 windows 7-el.
9:52 most sikerült kilépni és belépni, várok az erőforrás figyelőre. Rendszeresen ki van porolva, nem túl meleg a szenzorok szerint sem.
9:58 még nem nyílt meg se a súgó (meg szeretnék nézni valamit) se a folyamatok listája. Dolgozik rajta. ilyenkor szokott jönni a gondolat, mert amúgy reggel 5 óra óta küzdök vele, hogy hard restart. akkor legalább reagál. Időnként el szokta dobálni a php cront is, 5 percenként küldi az adatokat a napelemről a pvoutputra, volt hogy ott jöttem rá, baj van, mikor egész nap nem riportolt.
10:03 még nem tudtam kijelentkezni, tölti a logout/login ablakot. távoli elérések tűzfallal limitálva, de volt, hogy ilyenkor bontottam a routeren a külső vonalat, és akkor is így tekert, tehát nem külső próbálkozások miatt dos fuldoklás
10:12 elegem lett, forced restart. Jó tipp, írjak a supportnak, de kérdés, ha ránéznek amikor épp semmi baja, az segít-e? mert amikor baja van, akkor meg nem tud belogolni. persze gari már lejárt, addig mindegyik kihúzza. most kerestem elő, 2016.06. havi, kb fél éve kezdett szarakodni, akkor bő két évet ment hibátlanul. Egyelőre nem a durva hard restart lett, amikor kikapcsolásig nyomom a power gombot, csak a 3mp ami után villog a power, hogy elkezdi a leállást. De jártam már úgy, hogy 10 percig próbált leállni, s akkor biza power off lett a vége
10:25 végre restart, ugyanúgy teker a lemezeken. 60% az I/O wait. Term Explanation
I/O wait: I/O wait indicates that the CPU is idle and not being used by any program.
I/O wait is a normal behavior. Since the speed of CPU is far faster than that of I/O, it is common for CPU to wait for the transmission of disks or network to complete. However, if the percentage of I/O wait is extremely large, it means that the CPU spends most of the time on I/O wait and might not be well utilized. You can use more efficient disk group configurations (e.g. SHR or RAID 5) or network configurations (e.g. Bonding) to achieve better system performance.
10:40 adattisztítás indul kézzel. Majd kiderül...
Végre elkészültek a képek a folyamatokról. Ennyi terhelés éri a nas-t most

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#53677) gyugyo79 válasza biker (#53676) üzenetére


gyugyo79
addikt

De így lenne jó mármint amit írtam, hogy bontsd ki, hogy pld a DSM asztalon belül nem mindegy mi és a sorba rendezés sem mindegy :
1 képen elindítottam a töredezettség mentesítést. (Ez ha nincs időnként megcsinálva használatól függően eltarthat sokáig és írja is, hogy csökkenti a sebességet :

Ez miután végzett (Olvasás alapján sorban a lista közepén van már csak, míg processzor szerint még fent van mert többek közt ez az ablak megjelenítése is processzor idő.):

[ Szerkesztve ]

(#53678) mmcka


mmcka
újonc

Sziasztok,

718+ -hoz szeretnék wifit. Van egy TP-link T4u stickem, de az újabb v3 verzió, azonban a NAS a kompatibilitási lista szerint csak a v1-et ismeri. Van vmi módja, hogy a felismerje/telepíteni a driverét? Köszönöm

(#53679) gyugyo79 válasza mmcka (#53678) üzenetére


gyugyo79
addikt

Csak ha "csinálsz" hozzá és betölteted. De ha a kérdés felmerült akkor lényegtelen szerintem. Kereshetsz is hozzá de szerintem ez az a szint, hogy aki ért hozzá és meg tud ilyet csinálni az nem fog hozzá mert a beleölt idő alatt a töbszörösét megkeresheti egy kompatibilis stick árának így inkább vesz egy olyat ami működik.

(#53680) biker válasza gyugyo79 (#53677) üzenetére


biker
nagyúr

most ilyen, kibontva. Épp fut az adatmosás, utána berakok egy defragot, és engedélyezem mindkettőre az automatikát. Elvileg fél év default a ciklusidejük, és egy éve futott le, akkor kerültek be a 6TB lemezek a WD 4TB helyett

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#53681) Willie válasza gyugyo79 (#53633) üzenetére


Willie
őstag

Sziasztok!

Lecsatlakoztattam a meghajtókat, majd a Synology Assistant segítségével újra hozzáadtam azokat. Ezek után már felül tudom írni a jogokat admin felhasználóval és be tudok lépni más mappákba is, újraindításkor pedig csak a felcsatlakoztatott meghajtókhoz enged hozzáférni, a többihez újra kéri az adatokat a Windows 10.

Köszönöm a segítséget. :)

Más: IP kamerát szeretnék beszerezni, szóba jöhet külföldi oldal is pl. Banggood vagy Gearbest. Erkélyen lenne fedett helyen, DS216J-hez kellene. Belépő árkategória érdekelne. Ki, mit tud javasolni? :R

(#53682) gyugyo79 válasza biker (#53680) üzenetére


gyugyo79
addikt

Hátha ezek megoldják mert a képen jelenleg is látszik egy ~50-55 MB/s olvasás most ami a duplája az előző képen láthatónak.

Amúgy a resilio/bittorrent sync is furcsa, hogy az összes képen "dolgozik" + mellette ott a Syno CS szervere is ráadásul a resilio/bt sync az kb ugyan az mintha torrenteznél ami az adott kötet sebességére a sok random írás olvasás miatt nagyon nincs jó hatással akkor se amikor amúgy minden rendben van.

(#53683) biker válasza gyugyo79 (#53682) üzenetére


biker
nagyúr

A mostani nagy írás/olvasás a btrfs adatmosás miatt van. Hozzáteszem, e mellett is azonnal reagál a felület. reggel meg zombi volt. a processzor most dolgozik ,és nem I/O wait van ezerrel.

a resilio a korábbi bittorent sync üzleti alkalmazása, 3 számítógép és a nas közt tartja szinkronban két céges munka mappa tartalmát, bármelyiken bárki frissít, hozzáad, töröl, akkor ez lesynceli a változásokat. kb napi 5-6 file változik, kis word vagy pdf fileok. eddig úgy tudtam, ez kisebb terhelést ad, mint a klasszik cloud jellegű alkalmazások, akár mint a cloud drive a syno-tól.
De ha van ismert probléma, amiről nem tudok, jelezd kérlek.

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#53684) gyugyo79 válasza biker (#53683) üzenetére


gyugyo79
addikt

Terhelés szempontjából a NAS -on tök8, hogy X vagy Y szoftver fut és az felír 3-4 MB -os fájlokat néha néha (Ráadásul én csak a képeket látom amik szerencsétlen pillanatban is készülhettek ebből a szempontból). Ha egyszerre fut X és Y úgy hogy az egyik is elég volna akkor meg már nem ugyan az a terhelés még ha nem is ugyan az van velük szinkronban tartva.Tehát én pld vagy egyiket vagy másikat használnám csak.

Nagyobb állományoknál,nagyobb terhelésnél meg az nem lehet mindegy, hogy az hogy kerül a lemezre felírásra a p2p vagy a szerver kliens megoldásnál megint csak el lehet gondolkozni, mire jó lemez terhelésben, hálózat terhelésben stb.
A nálad jelenlévő probléma esetén a p2p rosszabb mint a szerver - kliens szerintem.

Nem a resilio/bt sync ismert hibája vagy egyáltalán hibája miatt!!!

[ Szerkesztve ]

(#53685) Oposzumtoszó


Oposzumtoszó
senior tag

Sziasztok!

[Erre] esetleg valaki? :)

(#53686) noorbertt válasza pisti22 (#53669) üzenetére


noorbertt
őstag

Az nem pont rizikó faktor?

(#53687) Multibit válasza noorbertt (#53686) üzenetére


Multibit
veterán

:K

(#53688) wpwr


wpwr
csendes tag

Sziasztok ! Venni szeretnék egy DS218+ -t első körben egy 4gb wd red-del. Az hogy regisztrációval vagy anélkül az mit jelent pontosan? Támogatás nincs vagy felhő szolgáltatás nincs? Most még médiafogyaszásra használnám, 3 tv 3 pc,de utánna egyéb funkcióit is kihasználnám.

(#53689) Elemental válasza wpwr (#53688) üzenetére


Elemental
addikt

Nem is hallottam még wd red ramról.

;]

(#53690) blakey válasza wpwr (#53688) üzenetére


blakey
titán

Az hogy regisztrációval vagy anélkül az mit jelent pontosan? - semmit nem jelent, a Mo-i forgalmaó szeret így megmagyarázni, hogy többe kerül nála a cucc. Semmi nem történik ha nincs reg. kártya.

* Eladó: iPhone 12 Mini (kék, 128GB) "https://tinyurl.com/58r6t64y", Apple Watch S7 (zöld, M/L) "https://tinyurl.com/mr2yup5b" * - *** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#53691) wpwr válasza Elemental (#53689) üzenetére


wpwr
csendes tag

Bocs 4 tb WD red

(#53692) wpwr válasza blakey (#53690) üzenetére


wpwr
csendes tag

Mert regisztráció nélkül kedvező áron találtam, és nem tudtam hogy ez jelent e hátrányt valamiben. Vagy csak egyszerű pénzcsalás.

(#53693) Elemental válasza wpwr (#53692) üzenetére


Elemental
addikt

Nem csalás, próbálnak adni valamit, hozzáférést ad zárt forumra, de nem sok értelme van, az a topik százszor többet ér. Az első nasom regkártyás volt, a masodik már nem.

(#53694) wpwr válasza Elemental (#53693) üzenetére


wpwr
csendes tag

Köszönöm. Akkor a regisztráció nélkülit választom. :R

(#53695) biker válasza gyugyo79 (#53684) üzenetére


biker
nagyúr

Köszi a tippeket, rá fogok nézni.
A "vicc" az, hogy újraindítás után mindig kellően gyors. pl most tegnap egész nap ment az adatmosás, este 9 óta megy a töredezettségmentesítés, fullon kihajtva a lemezeket, és jobban használható közben a rendszer, mint mikor elkezdtem panaszkodni

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#53696) Elemental válasza Elemental (#53693) üzenetére


Elemental
addikt

az a topik ez a topik

(#53697) vond


vond
MODERÁTOR

Sziasztok!

Kérlek, segítsetek. Egy órája túrom a netet, de nem jutok semmire. :(

Azt szeretném megoldani, hogy a hálózati mappákat ne csak vezetékkel csatlakozva lássam, hanem wifin keresztül is. Megoldható ez, és ha igen, akkor hogyan? A routerben kell valamit mókolnom, és/vagy a DSM-ben?

Köszi szépen!

[ Szerkesztve ]

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#53698) blakey válasza vond (#53697) üzenetére


blakey
titán

Azt szeretném megoldani, hogy a hálózati mappákat ne csak vezetékkel csatlakozva lássam, hanem wifin keresztül is. - mármint a NAS van Wifin?

* Eladó: iPhone 12 Mini (kék, 128GB) "https://tinyurl.com/58r6t64y", Apple Watch S7 (zöld, M/L) "https://tinyurl.com/mr2yup5b" * - *** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#53699) vond válasza blakey (#53698) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Nem, a céges laptopok mennek néha wifin, és akkor nem látják a hálózati meghajtókat. A NAS kábellel van rákötve mindkét helyi hálózatra.

De közben már beszéltem egy hozzáértő ismerősömmel. A routeren kell pár dolgot beállítani, és akkor rendben lesz. Jövő héten átjön, és megcsinálja. Sőt, lehet, hogy akkor már létrehozunk egy helyi VPN-t is, és akkor azon keresztül csatlakozunk be otthonról, nem a mostani Synology-s megoldással. :)

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#53700) blakey válasza vond (#53699) üzenetére


blakey
titán

Nem, a céges laptopok mennek néha wifin, és akkor nem látják a hálózati meghajtókat. A NAS kábellel van rákötve mindkét helyi hálózatra. - ezért nem értem a kérdést, hálózati eléréstől függetlenül, semmilyen extra beállítást nem alkaztam, mindegy, hogy wifi vagy vezetékes, elérem a NAS-t. Routeren mit kéne beállítani? Semmit nem állítottam ezzel kapcsolatban, alap beállítások megvannnak és kész. Soha nem volt ilyen gondom semmilyen NAS-al vagy géppel. Most átálltam wifire és ugyanúgy elérem. Biztos, hogy az eszközök ugyanabba a hálózatba kerülnek wifi és lan esetén is?

* Eladó: iPhone 12 Mini (kék, 128GB) "https://tinyurl.com/58r6t64y", Apple Watch S7 (zöld, M/L) "https://tinyurl.com/mr2yup5b" * - *** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.