Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-20 19:25:05

LOGOUT.hu

Téma összefoglaló
(Utoljára frissítve: 2024.04.20)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#54451) WaterWave válasza #80977664 (#54449) üzenetére


WaterWave
veterán

Nálam nem... minden weblapra server not foundot ir...
Nem beszélve még memory baja is van "firefox lacks of shared memory"

• PlayStation 5 • PSN: waterwave0122 • Thinkpad X1 Yoga • LG 48 OLED C1 • Samsung Galaxy S9+ • Tp Link AX6000 • Marantz SR8015 AV Receiver • Synology Nas 718+ 6GB • Klipsch R-28F 7.1.2 Dolby Atmos •

(#54452) #80977664 válasza #80977664 (#54449) üzenetére


#80977664
törölt tag

viszont brutál eszi a CPU-t... 12% alapból, öt nyitott lapnál már 30%
+1GB RAM....

(#54453) #80977664 válasza WaterWave (#54451) üzenetére


#80977664
törölt tag

rossz a konfigod... hogy raktad fel?

(#54454) WaterWave válasza #80977664 (#54453) üzenetére


WaterWave
veterán

docker konyvtarban firefox mappat krealtam aztan azon belul config konyvtar... majd konténer inditásnál mappa hozzaadas firefox/config, melle meg /config... es ennyi... mit kell még?

[ Szerkesztve ]

• PlayStation 5 • PSN: waterwave0122 • Thinkpad X1 Yoga • LG 48 OLED C1 • Samsung Galaxy S9+ • Tp Link AX6000 • Marantz SR8015 AV Receiver • Synology Nas 718+ 6GB • Klipsch R-28F 7.1.2 Dolby Atmos •

(#54455) #80977664 válasza WaterWave (#54454) üzenetére


#80977664
törölt tag

ja.....

Én az SSH-t részesítem előnyben, nem kell kattintgatni! :DD
Előtte TÖRÖLD a már meglévő konténert a TÁROLÓ fülről mindenképpen!
Na akkor, SSHban:

1. (copyzd innen a parancsokat majd jobb clickre beileszti az SSH-ba és enter)
mkdir /volume1/docker/firefox

2.
sudo docker run -d \
--name=firefox \
--restart always \
-e TZ=Europe/Budapest \
-p 5800:5800 \
-v /volume1/docker/firefox:/config:rw \
-e DISPLAY_WIDTH=1536 \
-e DISPLAY_HEIGHT=864 \
--shm-size 2g \
jlesage/firefox

3. Böngészőben:
http://NASIP:5800/

(#54456) WaterWave válasza #80977664 (#54455) üzenetére


WaterWave
veterán

Ugyanaz a hiba

Nálam itt kell egy ilyen p 3665:5800 \ mivel az 5800 on a jdownloader2 fut...
Nem mennek a böngészön a weblapok.

• PlayStation 5 • PSN: waterwave0122 • Thinkpad X1 Yoga • LG 48 OLED C1 • Samsung Galaxy S9+ • Tp Link AX6000 • Marantz SR8015 AV Receiver • Synology Nas 718+ 6GB • Klipsch R-28F 7.1.2 Dolby Atmos •

(#54457) #80977664 válasza WaterWave (#54456) üzenetére


#80977664
törölt tag

Nálam simán megy... [link]

(#54458) WaterWave válasza #80977664 (#54457) üzenetére


WaterWave
veterán

Nem értem akkor nálam miért nem jó.

• PlayStation 5 • PSN: waterwave0122 • Thinkpad X1 Yoga • LG 48 OLED C1 • Samsung Galaxy S9+ • Tp Link AX6000 • Marantz SR8015 AV Receiver • Synology Nas 718+ 6GB • Klipsch R-28F 7.1.2 Dolby Atmos •

(#54459) #80977664 válasza #80977664 (#54457) üzenetére


#80977664
törölt tag

Próbáld meg így indítani, kézzel is átírhatod :

p 3665:3665 \

Böngészőben:
http://NASIP:3665/

(#54460) zsamiatt


zsamiatt
őstag

használja valaki okos otthon vezérlőnek a syno nast?

Eladó HP Proliant DL380 G6 használt szerver -- KTM Peak air 29" használt MTB -- Adidas 48.5 kék sneaker új Érdeklődés privátban!

(#54461) Dave567 válasza #80977664 (#54443) üzenetére


Dave567
addikt

Kb 4 hónapja kaptam itt egy ajánlást egy Ds 218+ot sikerült vennem, amit nagyon szeretek.
Le/feltöltésre használom meg össze van kötve egy Zidoo x9s-el is, a sorozatokat is ezen keresztül nézem, visz mindent rendesen.
De sajnos kicsi lett, nagyobb szekrényt szeretnék beszerezni, de az is jó lenne, ha mindazt tudná mint a 218+. :R

(#54462) Alex91 válasza Dave567 (#54461) üzenetére


Alex91
félisten

Ugyanaz kb. mint amid van, csak itt 4 tarhely all rendelkezesre.

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#54463) #80977664 válasza Dave567 (#54461) üzenetére


#80977664
törölt tag

Pár napja írtam, hogy nas vásárlásnál mindig a jelen igények fölé kell lőni... mindenben: proci, memória, slotok száma. Volt aki leoltott...

Ahogy nézem nagyjából pont ugyanazt tudja csak 2 hálócsatis +kétszer akkora ram....

Ha a proci elég akkor miért nem nagyobb merevlemezt veszel inkább? Kevesebbet buksz mintha eladnád a mostani nasod és vennél újat. Én ezt tenném. Ha meg venni akarsz mindenképpen akkor DS918+ és akkor mindenre elég nagyon sokáig, tutu nem fogsz semmiben csalódni! Tudsz docker futtatni, stb. Tudom drága. Az is drága lesz hogy megvettél egy nast és 4 hónap után csere. Szerintem ne ess ugyanabba a hibába megint... de te tudod.

(#54464) Borisz76 válasza Dave567 (#54461) üzenetére


Borisz76
veterán

Na ezért vettem én 12 fiókosat... ;]

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#54465) gyugyo79 válasza Dave567 (#54461) üzenetére


gyugyo79
addikt

Azzal legyél tisztába, hogy nem + ezért (bár a háló kártyára fogták amikor kérdeztem tőlük) nincs rá VMM és ha jól tudom Docker se supported.
Ha ezek közül bármelyik fontos lehet a jövőben még ha most nem is akkor nézz utána jól tudom e és még így van e és ha igen nem e fizetnél rá, hogy legyen.
A Docker amúgy nagyon jó dolog...

[ Szerkesztve ]

(#54466) Ebisu68


Ebisu68
csendes tag

Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni a következőben:
Van egy synology nas szerverem, amiről filmeket szoktam streamelni. Amazon fire sticket használok és jelenleg a nas nem direkt módon csatlakozik, hanem internettel. Azaz előbb feltölti a filmjeimet, majd a firesticken azt streamelem ami wifit használ. A gondom az, hogy 4k filmekhez már nincs elég feltöltési sebességem és nem is lehet nagyobb csomagra váltani.
Kérdésem:
Hogyan lehetne megoldani, hogy a nas szerver egy belső hálózaton kommunikáljon az eszközeimmel, ami utp kábelt, routert használ, így nincs szükség "internetre", nincs sávszél korlátozásom. Ráadásul úgy, hogy közben online is mradjon a szerver, tudjak letölteni rá.
Ezenkívül milyen megoldás lehetne kitalálni? Sajnos kicsit nehézkes egyéb kábeleket behúzni a ház kialakítása miattt, így a meglévő modem utp kábel switch kombóból szeretnék vmit kihozni. Gondoltam arra, hogy simán usb vel kötöm össze, kezdésnek egy tévére is elég lenne kábellel megoldani ezt a gondot, de a legjobb az lenne ha itthon minden készülék lecsatlakozna a netről, amikor a szerverről streamel.
UPC modemem van, amiből 3 kábel ágazik ki, az egyik switcen van megosztva és ez meg y aszerverbe, ezenkívül kamerák és pc van még rákötve.

Eléggé laikus vagyok ebben a témában, remélem érthető volt, bármi kérdésre szívesen válaszolok.

(#54467) blakey válasza Ebisu68 (#54466) üzenetére


blakey
titán

Azaz előbb feltölti a filmjeimet, majd a firesticken azt streamelem ami wifit használ. - ennek mi értelme ha ugyanabban a hálózatban vannak?
Hogyan lehetne megoldani, hogy a nas szerver egy belső hálózaton kommunikáljon az eszközeimmel, ami utp kábelt, routert használ, így nincs szükség "internetre", nincs sávszél korlátozásom. - SMB, NFS, Plex, Emby
de a legjobb az lenne ha itthon minden készülék lecsatlakozna a netről, amikor a szerverről streamel. - egyiknek sem kell lecsatlakoznia a netről, szerintem nagyon az alapoknál kéne kezdened a beállításokat vagy megkérsz egy hozzáértő ismerőst, hogy a helyszínen megmutassa, beállítsa és elmagyarázza.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#54468) #80977664 válasza Ebisu68 (#54466) üzenetére


#80977664
törölt tag

te most viccelsz? kiküldesz mindent a netre és onnét játszod le?
Nem ismerem, de szerintem az Amazon fire sticket nem arra találták ki amire használod.

1. felejtsd el a wifit
2. vegyél normális 4k külső lejátszót amit köss a switchre KÁBELLEL

Ennyi.

Így a legutolsó nassal is menni fog a 4K lejátszás.
Ha spúr vagy akkor ott a Plex (már ha a nasod alkalmas rá) vagy Emby.

(#54469) blakey válasza #80977664 (#54468) üzenetére


blakey
titán

szerintem az Amazon fire sticket nem arra találták ki amire használod. - de azt médialejátszásra találták ki és sokan nagyon elégedettek vele. :)
Ha spúr vagy akkor ott a Plex (már ha a nasod alkalmas rá) vagy Emby. - ez nem feltétlenül így van, kiváló adatbázisnak is így bármelyik eszközödön, szinte bármivel tudod használni, pl. Kodival is. Plex jelenleg a 4K-val nem nagyon boldogul egyes felhasználók szerint, Embynél nincs ilyen gond és gyakorlatilag nincs erőforrásigénye sem, Plexhez képest végképp.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#54470) #80977664 válasza blakey (#54469) üzenetére


#80977664
törölt tag

Arra céloztam, hogy biztos nem azzal az elsődleges céllal találták ki, hogy a nasról internetre kilőtt otthoni filmeket lejátsza.... nem is hiszem el, hogy ezt valaki így csinálja. szerintem ő sem.

Mint írtam a cuccot nem ismerem, de majd egyszer nézd meg egy normális médialejátszó képét meg a kodiét egy valamirevaló tévén és majd akkor rájössz mi a különbség... egyéb kezelhetőségi kérdésekről nem is beszélve. Akinek van senki nem a kodit használja lejátszásra, max a felületet amíg kiválaszja a filmet.

[ Szerkesztve ]

(#54471) blakey válasza #80977664 (#54470) üzenetére


blakey
titán

Arra céloztam, hogy biztos nem azzal az elsődleges céllal találták ki, hogy a nasról internetre kilőtt otthoni filmeket lejátsza.... nem is hiszem el, hogy ezt valaki így csinálja. szerintem ő sem. - én sem :)
de majd egyszer nézd meg egy normális médialejátszó képét meg a kodiét egy valamirevaló tévén és majd akkor rájössz mi a különbség... - Hoho, nekem írod, 50 médialejátszóval mögöttem? :) Nagyonis tisztában vagyok egy médialejátszó képminőségével és lehet, hogy meglepődnél ha egy normális eszközön futó Kodit hasonlítanál össze a Himediáddal.
akinek van senki nem a kodit használja lejátszásra, max a felületet amíg kiválaszja a filmet. - de bizony, azt használja csak normális, Kodi által támogatott eszközön. Himedián valóban sz@r a Kodi képminősége, Zidoo-n is, de nem azokon kell használni, nézz meg pl. egy HTPC-t, egy LibreELEC/CoreELEC eszközt, Nvidia Shield-et. Apple TV-n futó Kodi fork (MrMC) is nagyon jó képminőséget produkál.

[ Szerkesztve ]

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#54472) Radványi


Radványi
aktív tag

Sziasztok,

Szeretném lecserélni a DS216 Play -t egy DS218+ -ra.
Szereténk Unifi controllert tenni rá, mindössze ezért.
Kell készítenem backup-ot vagy elegendo áttenni a lemezeket a megfelelő sorrendben?

Előre is köszönöm a segítséget.

(#54473) #80977664 válasza blakey (#54471) üzenetére


#80977664
törölt tag

Én alapvetően arra céloztam, hogy a DLNA megoldások tévébe épített programmal nem összehasonlítható egy külső médialejátszóval. Amiket te írtál azok is mind külső lejátszók, meg kell venni őket (mert ugye ez a sarkalatos pont Magyarisztánban). Most hogy Kodi vagy nem Kodi ez részletkérdés.

(#54474) #80977664 válasza Radványi (#54472) üzenetére


#80977664
törölt tag

Én a helyedben mentenék...
Eleve a DS218+ra btrfs fájlrendszert illene tenni ha már supported.

Meg amúgy sem menne: https://www.synology.com/en-global/knowledgebase/DSM/tutorial/General_Setup/How_to_migrate_between_Synology_NAS_DSM_6_0_and_later#t2.1 [link]

[ Szerkesztve ]

(#54475) WaterWave válasza #80977664 (#54459) üzenetére


WaterWave
veterán

Akkor se jó...
Pedig futtatok windows 10 virtuális szervert is, azon mindent be tudok állítani és minden jól megy.
Nem lehet az a baj, hogy a docker saját hálózatát kéne használnom, de akkor meg ugrik a 3665 port?

• PlayStation 5 • PSN: waterwave0122 • Thinkpad X1 Yoga • LG 48 OLED C1 • Samsung Galaxy S9+ • Tp Link AX6000 • Marantz SR8015 AV Receiver • Synology Nas 718+ 6GB • Klipsch R-28F 7.1.2 Dolby Atmos •

(#54476) #80977664 válasza WaterWave (#54475) üzenetére


#80977664
törölt tag

Nálam is csak akkor megy ha az 5800-es port van beállítva...

Állítsd le a jdownloadert és próbáld meg úgy, azzal a scriptel amit leírtam eredetileg.
Egyébként miért kell neked ez annyira? Én feldobtam kíváncsiságból, még akár jó is lehet ha valami olyan weblapot akarnék megnyitni biztonságból.

(#54477) Radványi válasza #80977664 (#54474) üzenetére


Radványi
aktív tag

Köszönöm, akkor így teszek. :R

(#54478) Ebisu68 válasza blakey (#54467) üzenetére


Ebisu68
csendes tag

DS Video appot használom, illetve a synology összes alap appját.
Sajnos nincs a környezetembe nsenki, aki tudna segíteni, keresgéltem neten, de kicsit talaj nélkül állok a dologhoz.
Firesticket pedig azért használok, mert ez a legkényelmesebb az eddig kipróbált eszközök közül.
A kábeles összekötés nehézkes a ház kialakítása miatt is és nem szeretném lecserélni a mostani firestickeket. Nyilván, ha nincs más megoldás, akkor ezt fogom csinálni, de ez sem világos, hogy azonkívül, hogy összedugdosok mindent, hogy fog működni.

[ Szerkesztve ]

(#54479) #80977664 válasza Ebisu68 (#54478) üzenetére


#80977664
törölt tag

Miért nem egy normális médialejátszó programot használsz a sticken ahonnan NAS-ról SMB megosztásról játszol le?

A DS appok távoli eléréshez vannak! Azok sem mennek ki a netre ha azonos hálón van a stick és a NAS és a DS-ben a NAS IP-jét állítod be, nem DDNS azonosítót...

(#54480) WaterWave válasza #80977664 (#54476) üzenetére


WaterWave
veterán

Nem létkérdés, csak nem értem miért nem megy pöc röff...

• PlayStation 5 • PSN: waterwave0122 • Thinkpad X1 Yoga • LG 48 OLED C1 • Samsung Galaxy S9+ • Tp Link AX6000 • Marantz SR8015 AV Receiver • Synology Nas 718+ 6GB • Klipsch R-28F 7.1.2 Dolby Atmos •

(#54481) Sinu válasza xpert (#54440) üzenetére


Sinu
senior tag

Úgy néz ki most jó!
Köszönöm :R

No Future

(#54482) bb.bocs


bb.bocs
őstag

hy. hátha van valakinek tapasztalata.
adott egy nas usb hangkártyával melyen jack, és optikai kimenet is van (átalakító) adott egy samsug tv ( optikai is és sima jack is van) és adott egy samsungk335 soundbar. Azt szeretném megoldani hogy a tv és a nas hangja egy kimenetre legyen kötve. Első megoldásként lehetőségnek láttam hogy a nasból jack, tvből jack, egy összesítős cucc és mehet a boxba. Ez szép és jó, viszont a nas hangja tök jó, a tvnek pedig baromi halk. Jött a következő ötlet, ugyanezt csak optikával, elvileg az optikánál az eszköz 1et oszt két részre, fordítva nem működik ( mondjuk logikus hogy 2 fényt egybe húzni nem lehet :D ) volt még egy ötletem, hogy majd bluetoothal csatlakozom a géppel is ,és a nassal is. Csatlakozott is, viszont ha kikapcsolom a soundboxon, a jelet elveszíti, utána a nason nem bír rá visszacsatlakozni, csak hogyha kitörlöm és újrapárosítom az eszközt.Már azon agyaltam hogy a nason lévő usb csati és a hangkártya közé egy időzítős kismegszakítót teszek , hátha úgy mintha fel ,lecsatlakoztatott eszköz, úgy feltud Bluetooth-on csatlakozni a hangfalra,de ezt még nem vállaltam be.Kérdésem a következő. hogyan lehetne esetleg más módon még ezt megoldani azon kívül hogy minden este átkapcsolom a hangkimenetet :( ?

(#54483) #80977664 válasza bb.bocs (#54482) üzenetére


#80977664
törölt tag

Mi okból kellett hangkártya a nasba? csak kíváncsiságból kérdezem...

A soundbarba a tévét az optikaival a nast jack-el (vagy fordítva) kösd be és akkor tudsz váltani amire akarsz. Vagy félreértettem valamit?

(#54484) bb.bocs válasza #80977664 (#54483) üzenetére


bb.bocs
őstag

usbs hangkártya. Az alarm clockot használom ébresztőnek.

(#54485) #80977664 válasza bb.bocs (#54484) üzenetére


#80977664
törölt tag

Ez most komoly? Mert viccnek durva... :Y

Telefonod nincs? :DD

(#54486) Ebisu68 válasza #80977664 (#54479) üzenetére


Ebisu68
csendes tag

Nyilván ezt a részét nem vágom, hogy hol és mit kellene átállítani. Néztem videókat róla, de anélkül nem akartam belenyúlni, hogy tudnám mi a jó megoldás.
DS app meg eddig teljesen bevált nekem, azért nem gondoltam, hogy másra váltsak. Nem is igazán keresgéltem mást.

(#54487) bb.bocs válasza #80977664 (#54485) üzenetére


bb.bocs
őstag

hogyha már adott egy ilyen lehetőség miért ne használjam? kis prüttyögő helyett normális minőségű zenére ébredhetek :D hogyha már van nas, használjuk amire csak hasznos :D ( még sok mindent nem is tudok :D ) am nem értetted félre, két külön csatlakozással működik természetesen, viszont a cél az lenne hogy ne kelljen váltogatnom hogy most aux,din ,bluetooth,sound connect, vagy akármivel szeretnék csatlakozni, hanem legyen egy amire mindkettő csatlakozik és normálisan működik.

[ Szerkesztve ]

(#54488) WaterWave válasza bb.bocs (#54482) üzenetére


WaterWave
veterán

Ilyet még nem hallottam :D

• PlayStation 5 • PSN: waterwave0122 • Thinkpad X1 Yoga • LG 48 OLED C1 • Samsung Galaxy S9+ • Tp Link AX6000 • Marantz SR8015 AV Receiver • Synology Nas 718+ 6GB • Klipsch R-28F 7.1.2 Dolby Atmos •

(#54489) #80977664 válasza bb.bocs (#54487) üzenetére


#80977664
törölt tag

Amikor azt hiszed sokmindent hallotál már.... erre tessék! :))

Hogy képzeljük el? Ott a nas az ágyad mellett, halkan duruzsolnak a ventik és össze van kötve valami külső hangszóróval? Miért nem a telód kötöd rá Bluetoth-al?

Végül is hajat szárítani is lehetne vele csak kényelmetlen megemelni és sokág tartana... :C

(#54490) #80977664 válasza Sinu (#54481) üzenetére


#80977664
törölt tag

Nekem megy https-el is, ártani nem árt... :C

(#54491) macimeister


macimeister
aktív tag

Sziasztok!
Mellékelek egy képet. Hol keressem a hibát? Mi szophatja be a helyet látszatra?
https://imgur.com/a/zUznZFn

(#54492) bb.bocs válasza #80977664 (#54489) üzenetére


bb.bocs
őstag

nas a nyitott hátuljú szekrényben (ds718+) htúl az usbn ből virít terratec aureon dual usb hangkártya. ennek a csatijába (jack, vagy átalakítóval digitál) meg ki a kábel egy elosztó osztótt részébe(alie...) a másik osztott részébe megy a másik jack vagy digitális a tv csatijából. A kettő megy a soundbar csatijába. Amúgy a718+ baromicsendes,normál üzemmódban van, de ilyenkor télen simán mehetne csöndes üzemmódban is...pedig a vinyók is dolgoznak... Am bluetoothal ugyanígy próbáltam a nassal. Az audio stationban kimondottan tetszik hogy pl tudok váltani hogy most a tvn, agépen, vagy usb hangkártyán keresztüli eszközre akarom küldeni a zenét :D ezenfelül openhabra mókolom az okosotthon projektet, segítséggel persze, lámpák ,hőmérők (ne az openhabba...) mennek jelenleg, bár nason komplikáltabb egy openhab állítólag :D szeretek új dolgokat felfedezni, de szinte végtelen a lehetőség, a reklámblokkolón át a vpnig az iscsin keresztül a davxen át a mindenig :D nagyon durva :D tanulgatok néha ha sok időm van rá :D azt reméltem megoldom ezt a részét is végre ,de nem úgy tűnik :D Am ha a telót "kötöm" rá bluetoothal,az megoldás de ugye a cél nem ez. Ja és eddig digitállal volt rákötve a nasra, a nas ugye ne tudja bekapcsolni a soundboxot mint pl a tv a sound connectel, viszont egy smart dugóval be van lőve hogy reggel még az alarmclock indítása előtt bekapcsolja a konnektort, vagyis asoundboxot :Pa davxes cuccok is tök jók, minden cuccom, telefonszámok, naptár komplett telefon mentés a nason van , minden szinte :D hogyha lesz klímánk ,riasztó,nyitás,mozgásérzékelő,vagy okosredőny how to ján agyalok még valahogy (de hogyhogy...azt még nem tudom) azt is a nasra,openhabra szeretném betolni,openhabot nem engedtem a világba, vpnnel kapcsolódom az itthoni netemre, úgy meg mindent elérek. Arra még nem jöttem rá hogyan tudom a hőmérők logját behúzni openhabba, bár más van leírás, de macerás, dockerbe kell vlmit telepíteni, aztán openhabba és utána tallán meglelem benne :D néha elgurul a agyam és le..rom az egészet,van jobb dolgom is :D ez a mostani egyszerűnek tűnt :D eléggé eltértm a tárgytól, ezzel csak azt akarom kifejezni hogy ha már egy vagyonért veszek eg nast, idöm van r, és érdekelnek az ilyen dolgok, használjam már ki a kütyüt. És még ki tudja miket lehet vele csinálni basszus.... okosotthon hangvezérlés,weblapfejlesztés, meg a franc tudja, egy rakás cucc már bevan állítva ha kell, az eszköz logok switché is odamegy,dnsszerverrel is talán vacakoltam annó,tényleg oylan ez mint egy végtelen játék :D annó egy zyxellel kezdtem asszem 1tb, lassú lett, ds209+1+1,ds218+2+2,3+3asszem (hamar cseréltem), majd a 718+nál ragadtam le, mert jó áron hozzájutottam, 2*4es vinyóval elvagyok raiben,hiszen jó a mindent klónoz. volt itthon ramom beltoltam, 2 lan bondba húzva jól kihasználja a netet is. agyaltam már 918+on is az ssd miatt,de igazából itthoni felhasználásra már a 718+ is túl van tolva, bár két 6 terrásnak raidben tudnék örülni, csak piszok drágák.) végén átmentem dicsekvésbe, de nem ez célom,csak egyszerűen olyan szinten sok a lehetőség hogy ilyen nincsen :D kizárt dolog hogy valaha is synologyn kívül mást ajánljak ,vagy vegyek. bár van hogy szivat,de ritka, és általában ne ma saját hibája...(talán a ds218+ volt amin pislogtam hogy fél év alatt megdöglött és nem tudták javítani edigitál elküldte, de visszaadták a pénzt )

[ Szerkesztve ]

(#54493) WaterWave


WaterWave
veterán

Nekem 718+ van, konrétan csak tehenet nem fejek vele... Minden másra kiszolgál:D

[ Szerkesztve ]

• PlayStation 5 • PSN: waterwave0122 • Thinkpad X1 Yoga • LG 48 OLED C1 • Samsung Galaxy S9+ • Tp Link AX6000 • Marantz SR8015 AV Receiver • Synology Nas 718+ 6GB • Klipsch R-28F 7.1.2 Dolby Atmos •

(#54494) bb.bocs válasza WaterWave (#54493) üzenetére


bb.bocs
őstag

tehénfejést megnéznék :D

(#54495) WaterWave válasza bb.bocs (#54494) üzenetére


WaterWave
veterán

lesz olyan app :)

• PlayStation 5 • PSN: waterwave0122 • Thinkpad X1 Yoga • LG 48 OLED C1 • Samsung Galaxy S9+ • Tp Link AX6000 • Marantz SR8015 AV Receiver • Synology Nas 718+ 6GB • Klipsch R-28F 7.1.2 Dolby Atmos •

(#54496) #29810560 válasza bb.bocs (#54487) üzenetére


#29810560
törölt tag

Denon HEOS ! ;) /:K

Audio Station-nel ill. DSAudio-val LAN-on (dróton és esetleg WiFi-n) és/vagy Interneten vagy a saját HEOS app-jával (csak a LAN-on, mert ez DLNA-n kommunikál).

[ Szerkesztve ]

(#54497) allein


allein
addikt

Sziasztok. Szeretnék egy kis segítséget kérni, utóbbi 3 napban a Synot webes felületről leállítottam mert ugyanabban a szóbában alszom. Reggel bekapcs és minden ok. Viszont tegnap óta nem világít semmilyen színű led, nem érem el webes felületről és az assitant sem találja, szerintetek mi történhetett? Mit csináljak? Bontsam szét, elem ki?

Vinyók működnek, hallani őket.

[ Szerkesztve ]

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=allein

(#54498) Willie


Willie
őstag

Sziasztok!

Azt meg lehet nézni valahogyan, hogy milyen aktív "gofile.me" megosztásaim vannak?

Előre is köszönöm a segítséget. :R

(#54499) WaterWave válasza #29810560 (#54496) üzenetére


WaterWave
veterán

Én Marantznál használom. Spotify-t elindítom gépen, és azzal rakom ki a hangot.

• PlayStation 5 • PSN: waterwave0122 • Thinkpad X1 Yoga • LG 48 OLED C1 • Samsung Galaxy S9+ • Tp Link AX6000 • Marantz SR8015 AV Receiver • Synology Nas 718+ 6GB • Klipsch R-28F 7.1.2 Dolby Atmos •

(#54500) Tutu7030 válasza allein (#54497) üzenetére


Tutu7030
veterán

reset

LG Optimus G E975 v20 -> LG G4 H815 V29a-EUR-XX -> Huawei Mate 9(MHA-L29) -> Huawei P30 Pro -> Honor Magic5 Pro

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.