Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-20 19:25:05

LOGOUT.hu

Téma összefoglaló
(Utoljára frissítve: 2024.04.20)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#53451) blakey válasza AiRLAC (#53450) üzenetére


blakey
titán

Igen, azt olvastam de az elején voltam így mindent kipróbáltam, szerettem volna látni, hogy miként működik.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#53452) Elemental válasza RoryBreaker (#53446) üzenetére


Elemental
addikt

Nekem is elég nehézkes a feltöltés, ritkán tud a max sebességgel feltölteni, hiába van csomó leecher.

(#53453) WaterWave


WaterWave
veterán

dockerben adguardot használ valaki úgy, hogy a beallitasokban a encryption settingset beállította?

[ Szerkesztve ]

• PlayStation 5 • PSN: waterwave0122 • Thinkpad X1 Yoga • LG 48 OLED C1 • Samsung Galaxy S9+ • Tp Link AX6000 • Marantz SR8015 AV Receiver • Synology Nas 718+ 6GB • Klipsch R-28F 7.1.2 Dolby Atmos •

(#53454) noorbertt válasza WaterWave (#53453) üzenetére


noorbertt
őstag

Az miért jó amúgy? Távolról is elakarod érni a DNS-t?
Szerintem akkor talán már inkább az appot használni jobb ötlet nem?

(#53455) powerup2


powerup2
addikt

Sziasztok adott egy DS218 nas és lenne egy kérdésem a download stationt érintően. Beállitásokba beállitottam a TCP és az UDP portot de honnan tudhatnám meg hogy ezek a portok valóban nyitva vannak e ? A másik a routerba is beállitottam ezeket a portokat de tudni kell hogy t-homos netem van és a router ugye a HGW mögé van helyezve mivel máshogy nem lehet és a HGW nem bridge módba van. Pár kép hátha segit ez ebbe és esetleg az hogy a routeren jól nyitottam e a portokat.

TV: 77" LG C1 Erősítő: Arcam AVR10 Hangfalak: Revel Performa3 F208 , Revel Performa3 C208, Focal Aria 900SR , Focal Aria 906 , Sub: 2x Rel HT1510 Predator Lejátszó: Zidoo Z9X PRO Kábelek: Kácsa Norstone Oehlbach NF 214 Isotek Tápszűrő és elosztó: Isotek EVO3 Aquaris Nas: Synology DS218

(#53456) Jim74


Jim74
nagyúr

Sziasztok!

Synology NAS-ba WD Red, vagy SG IronWolf a jobb választás? 4TB-s méretről lenne szó.

[ Szerkesztve ]

(#53457) Multibit válasza Jim74 (#53456) üzenetére


Multibit
veterán

Amelyik olcsóbb, illetve, amelyikre több garit adnak ;)

(#53458) Elemental válasza blakey (#53451) üzenetére


Elemental
addikt

Végül melyik vasat vetted?

(#53459) gyugyo79 válasza Jim74 (#53456) üzenetére


gyugyo79
addikt

IW előnye a + syno által támogatott funkciók. Már akinek számít ha számít.

Az wd 5400 az iw 7200 rpm ez kinek és mire kérdés. Döntsd el magadnak melyik lenne jobb ha szempont.

Itthon több helyen sumákolják el az iw 3 év gaiját és adják kettővel.

[ Szerkesztve ]

(#53460) momoxp


momoxp
tag

Ez mi lehet? A naplóközpontban találtam.

(#53461) Szpisti válasza gyugyo79 (#53459) üzenetére


Szpisti
addikt

5900rpm az IronWolf.
Én két darab 4TB-ost vettem a 212J-mbe. Milyen extrái vannak?

(#53462) gyugyo79 válasza Szpisti (#53461) üzenetére


gyugyo79
addikt

Valóban a 4TB os az még 5900 as. Mobil on nem néztem meg a white paper jobb szélét. Köszi.
IW HM [link]

(#53463) blakey válasza Elemental (#53458) üzenetére


blakey
titán

DS218+ felturbózva +4GB RAM-al

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#53464) tamas.nick


tamas.nick
aktív tag

Nem tudom telepíteni a Download Stationt, "Nem sikerült a kért csomag telepítése."
Mit cseszerintettem el?

(#53465) RoryBreaker


RoryBreaker
aktív tag

Sziasztok.
Újabb 2 kérésem van:

Diskstation biztonsági tanácsadója azt mondja: tiltsam le a porttovábbítást vagy olyan tűzfalházirendet használjak, mely SMB esetében elutasítja az internetről való hozzáférést. Mivel ezt a szolgáltatást nem ajánlott az interneten keresztül hozzáférhetővé tenni.....

Ezzel mi a teendőm?
Gondolom ha letiltom, akkor nem fogom látni hálózaton windows fájlrendszerben a diskstationt vagy nem?

Másik.....
Routerben kell engedélyeznem az upnp-t? Ha igen miért, ha nem, miért nem? :)

Köszi!

[ Szerkesztve ]

Rog Strix B-760i Gaming Wifi, 32 GB DDR5@6000, i5-13500, Asus RTX 4060 OC Dual, 1TB Samsung 980 Pro, Be Quiet Pure Power 1000W Gold 80+, Noctua NH-12UA + Noctua házventik, Asus AP201 Mesh ház

(#53466) Jim74


Jim74
nagyúr

Köszönöm a válaszokat :R

(#53467) zsamiatt válasza RoryBreaker (#53465) üzenetére


zsamiatt
őstag

Mit szeretnel latni otthon es mit tavolrol?

Eladó HP Proliant DL380 G6 használt szerver -- KTM Peak air 29" használt MTB -- Adidas 48.5 kék sneaker új Érdeklődés privátban!

(#53468) RoryBreaker válasza zsamiatt (#53467) üzenetére


RoryBreaker
aktív tag

itthon: diskstation kezelése (beállítások, egyéb), NASban lévő vinyó tartalmát kezelni, transmission, webdav

távolról: ugyan ez.

Kb ennyi.

Rog Strix B-760i Gaming Wifi, 32 GB DDR5@6000, i5-13500, Asus RTX 4060 OC Dual, 1TB Samsung 980 Pro, Be Quiet Pure Power 1000W Gold 80+, Noctua NH-12UA + Noctua házventik, Asus AP201 Mesh ház

(#53469) zsamiatt válasza RoryBreaker (#53468) üzenetére


zsamiatt
őstag

ezeket nem raknám ki közvetlenül netre. VPN?

Eladó HP Proliant DL380 G6 használt szerver -- KTM Peak air 29" használt MTB -- Adidas 48.5 kék sneaker új Érdeklődés privátban!

(#53470) ssgt1981


ssgt1981
senior tag

A Photo Stationt, hogy tudom úgy beállítani, hogy külső hálózatról (4G, másik nem az otthoni wifi hàlózat) elérhetők legyenek a képeim?

(#53471) Borisz76 válasza ssgt1981 (#53470) üzenetére


Borisz76
veterán

QC - Quick Connect

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#53472) ssgt1981 válasza Borisz76 (#53471) üzenetére


ssgt1981
senior tag

Köszi! Ezzel csatlakozok, de miután megnyilik az ablak nem törtënik semmi. Az androidos alkalmazást, hogy tudom működésre bírni nem otthoni hálózaton, illetve, hogy tudom megosztani a képeket?

[ Szerkesztve ]

(#53473) Ideg


Ideg
aktív tag

Sziasztok!

Van egy mail serverem a Synology NAS-omon, amire raktam egy Let's Encrypt tanúsítványt ami ugye 90 napig érvényes, majd meg kell újítani. Ezt a NAS meg is csinálja magától, jelenleg 2020 januárjáig érvényes is, de a neten lévő SSL checkerek azt írják, hogy tegnap lejárt már, a levelező programok is rinyálnak, hogy nincs rajta tanúsítvány. Lefrissítettem manuálisan is a tanúsítvány megújítást, de nincs változás. Valaki járt már így? Vagy tudna tanácsot adni? Köszi, üdv!

(#53474) gyugyo79 válasza Ideg (#53473) üzenetére


gyugyo79
addikt

Ha a https felület jó tanúsítvánnyal jön be akkor én a posfixet -et (mail szerver) próbálnám újra indítani, ha az nem oldja meg akkor a NAS -t ha az se akkor le ellenőrizném, hogy a tanúsítványnál biztos bent vannak e ezek nem e került ki valamiért. Ha ez is jó akkor írnék a Synologynak.

(#53475) Ideg válasza gyugyo79 (#53474) üzenetére


Ideg
aktív tag

Szia!

Ha böngészőben beirom a mail szerver címét akkor a 443 -es porton a rendes https jön be tehát secured (stimmel a lejárati dátuma is a tanúsítványnak). A NAS-ban a biztonság -> Tanúsítványoknál a "Mailserver-postfix" és a "Mailserver-dovecot" -hoz is a Let's Encryptes tanúsítvány van megadva. Mail Server app majd NAS restart is volt, nem segített. Minden SSL tester azt írja a neten, hogy tegnap lejárt a tanúsítványom, a NAS ban meg ott virít a 2020. :(

(#53476) Ideg


Ideg
aktív tag

Update: Most úgy tűnik, hogy végre befrissült a lejárati dátum. Lehet, hogy csak idő kellett mire elterjed az új certificate.

(#53477) Ismerosok válasza Csabroncka (#53445) üzenetére


Ismerosok
csendes tag

SZIA!

Létrehoztam egy másik felhasználót, be tudok lépni vele ( DSM-->photo station) , látom a képeket.
Lange04:
Eltávolítottam az androidos DS photo alkalmazást, majd reinstall,.... nem enged be "bejelentkezés ismeretlen hiba"
Az admin jogú felhasználóval meg nincsenek képek, "guest" nek látja a DS photo.
DSM-ből , photo stationt megnyitva látszanak a képek......már a DS photora is tettem jelszót.
Nem kell engedélyezni valahol még vmit a külső bejelentkezéshez ? ( akár külső app stb )

[ Szerkesztve ]

(#53478) Ismerosok


Ismerosok
csendes tag

további két telefonnal tesztelve....nem megy a DS Photo...

(#53479) Burki


Burki
aktív tag

Sziasztok,

Plex kapcsán szeretném kérni a segítségeteket.
Filmezés közben folyamatosan hibaüzenetet dobál fel a Plex a TV-n, hogy a "hálózati kapcsolat megszakadt a szerverrel", mindezt úgy,hogy közben a film az esetek többségében megy a háttérben. Gyakorlatilag élvezhetetlenné tette a filmnézést.

2 Samsung TV-ről van szó, az egyik Cat 6-os kábelen csatlakozik a hálózatra, a másik pedig Wifin, és mindkét esetben előjön a hiba. A lejátszani próbált filmek fHD minőségűek.

Esetleg van valakinek ötlete, hogy mi lehet a probléma?

Előre is köszi!

Asrock Z87 Extreme6, i7 4770K+CM Hyper 103, 2*8 GB Corsair Vengeance,FSP Hexa+ 500W, MSI RX 480 GAMING 8GB, SSD HyperX 120GB FURY, WD Blue 1TB EZEX, Cooler Master N300

(#53480) blakey válasza Burki (#53479) üzenetére


blakey
titán

Nem megy a háttérben a transzkódolás? Min fut a Plex szerver?

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#53481) Burki válasza blakey (#53480) üzenetére


Burki
aktív tag

Egy HP Microserveren fut, 2.3 dual core celeron, 4 giga ram. DSM 6.2-23739.
Gyári beállításokon van a transzkódolás, nem módosítottam semmit.

Asrock Z87 Extreme6, i7 4770K+CM Hyper 103, 2*8 GB Corsair Vengeance,FSP Hexa+ 500W, MSI RX 480 GAMING 8GB, SSD HyperX 120GB FURY, WD Blue 1TB EZEX, Cooler Master N300

(#53482) Fredy02


Fredy02
tag

Sziasztok!
Nem tudom biztosra hogy jóhelyre írok-e.
Vettem egy DS218 nas-t még ismerkedem vele, de elsőre feltűnt, hogy nagyon lassan másol a nasra a gépem. 5G-s wifin 7MB/s fölé nem nagyon megy, a távolság nem nagy (de közvetlenül a router mellet 11MB/s) A NAS-ban WD40EFRX HDD van. A router archer MR200 10/100as csak. Kipróbáltam hogy a gépem rádugtam a routerre úgy is 11MB/s volt a max sebesség. Hol lehet a szűk keresztmetszet? Mit nézzek meg?

S23U

(#53483) Pubszon válasza Fredy02 (#53482) üzenetére


Pubszon
veterán

Te írod, hogy a router csak 10/100-as.
Az a szűk keresztmetszet.
A gyakorlati maximum a 11MBps.

[ Szerkesztve ]

ASRock X79 Extreme6, i7 4930K, 32GB DDR3, GTX 1080 G1, Corsair RM750x...

(#53484) Fredy02 válasza Pubszon (#53483) üzenetére


Fredy02
tag

Ó jajj tényleg az Mbps és nem MB, 100 Mbps = 12.5 MB/s. :D

S23U

(#53485) ssgt1981


ssgt1981
senior tag

VPN használata miatt portot szeretnék nyitni a routeren, de hiába írom be az ip címet és a használni kívánt portot a port zárva marad. Mit csinálhatok rosszul?

(#53486) Gábor75


Gábor75
csendes újonc

Sziasztok,kaptam egy értesítést hogy 5 alkalommal nem tudott bejelentkezni egy IP cím ezért letiltotta a DSM.
Ránéztem egy Oroszországi cím.
Járt már valaki így?
Aggódjak vagy ez nem gond nem kell törpölnöm ezen ki és miért akart bejelentkezni.

(#53487) Csabroncka válasza Ismerosok (#53477) üzenetére


Csabroncka
addikt

(#53488) Elemental válasza Gábor75 (#53486) üzenetére


Elemental
addikt

Sokan jártak így. Érdemes letiltani a külföldi ip-ket, letiltani az alap felhasználókat, megváltoztatni a szolgáltatások alap portjait.

[ Szerkesztve ]

(#53489) lange04 válasza Ismerosok (#53477) üzenetére


lange04
csendes tag

"Ismeretlen hiba" nekem akkor volt (bár az másik alkalmazás volt), ,amikor valamiért automatikusan nem frissült...rányomtam a frissítést és jó lett.
Ugye nem az admin nevű alapértelmzett felhasználóval próbálkozol belépni?
Ha PC-ről működik minden, akkor mégiscsak a telefonnal lehet a gond....

(#53490) ssgt1981 válasza Csabroncka (#53487) üzenetére


ssgt1981
senior tag

Igen, a router is újra indítottam

(#53491) Dolphine


Dolphine
addikt

Sziasztok!
A Bazarrnak, van alternatívája? Mivel az én NASomra nincs Docker, így a Bazarr kiesett. A Sub-Zero Plex plugin, meg vagy működik, vagy nem. :F
Tehát egy olyan alkalmazás kellene, ami automatikusan letölti a feliratot a sorozathoz, hogyha az elérhető.

Nem egyenlőre, hanem egyelőre! Nem ez miatt, hanem emiatt, vagy ez által!

(#53492) VGYke válasza powerup2 (#53455) üzenetére


VGYke
addikt

Pl. Open port.
Viszont csak akkor lesz nyitva ha "dolgozik", tehát le vagy feltöltesz.

kutya az ember legjobb barátja... lenne, ha tudna kölcsönadni

(#53493) EAndrew


EAndrew
aktív tag

Sziasztok,

Láttam másnak is volt kérdése a tanúsítvánnyal kapcsolatban. Már egyszer szenvedtem vele, akkor segítettetek (valamint a képes leírás :) ). Azonban most megint problémám van. Elvileg sikerült megújítani, 2020. januárban jár majd le,

azonban nem tudok belépni és a következőket kapom hibaüzenetben:
NET::ERR_CERT_REVOKED
Issuer: Let's Encrypt Authority X3
Expires on: 2019. okt. 28.
Current date: 2019. okt. 21.
Az érdekes, hogy telefonról betudok lépni wifi-n, ott nincs gond.
Szerintetek mi lehet a gond?

"Nem tudtam pontosan, hogy mit akarok, de azt tökéletesen megvalósítottam." :)

(#53494) AiRLAC válasza EAndrew (#53493) üzenetére


AiRLAC
addikt

Ez a képen szerintem a gyári tanúsítvány, nem a Letsencrypt.

"After successfully ignoring Google, FAQ's, the board search and leaving a undecipherable post in the wrong sub-forum don't expect an intelligent reply."

(#53495) MrCsiT


MrCsiT
addikt

Sziasztok!

Az SMB multichannel megoldást próbálta már valaki?
E szerint a cikk szerint túl lehet lépni vele a normál gigabites sebességen egy másolás során.

Van erről valakinek gyakorlati tapasztalata? :F

"Nekem a "link" egy hivatkozás legyen, ne egy ember ?!" - by Mr.CsiT

(#53496) MrCsiT válasza MrCsiT (#53495) üzenetére


MrCsiT
addikt

A keresőt másképp használva, M3kk egy elég régi hsz-ben írt írról, hogy az SMB3 bekapcsolása után, a multi channel (vagy egybeírva: multichannel) nem hozott nála gyorsulást. Igen ám, de az általam linkelt cikk azt írja, hogy a Syno-kon a Multichannel még az SMB3 bekapcsolása után sincs engedélyezve, ehhez a cikk szerint még engedélyezni kell:

Synology by default disables this feature and we have to enable it in the SMB.conf file which is under /etc/samba.

So, fire-up Putty and login to the Synology using SSH. Go to /etc/samba and sudo vi smb.conf

Push the INSERT key on your keyboard and go down to the last line. In there type:

server multi channel support =yes

Type <ESC> : wq <enter>

Lehetséges, hogy ez a mostani legújabb DSM-ben is így volna? :F (nem tudom ellenőrizni jelenleg.)

"Nekem a "link" egy hivatkozás legyen, ne egy ember ?!" - by Mr.CsiT

(#53497) blakey válasza MrCsiT (#53495) üzenetére


blakey
titán

túl lehet lépni vele a normál gigabites sebességen egy másolás során. - és ezt a routered, a kábeleid és a géped is tudja? Egyébként mire nem elég hálózati másolás esetén a 100-110 MB/s?

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#53498) MrCsiT válasza blakey (#53497) üzenetére


MrCsiT
addikt

A NAS-ban a vinyó 160-at biztosan tud. A Gigabit pedig ennek alatta van. Ha elolvasod a cikket, nem a routernek kell tudnia, switch elég hozzá. HA ez működik, az ingyen plusz sebesség. Ami kell, az 2 hálókártya a PC-ben (és nyilván a NAS-ban), az pedig van.
Ha csinálsz pl. a PC-ről egy mondjuk Macrium mentést, az 50-60GB méretű lesz. Ott már ki kell jöjjön időben a másolási sebesség eltérése.
Sajnálatos, hogy még a Syno új modelljeiben is csak a mára elavult gigabites hálózati csatoló van, pedig, már 2 éve elérhető a 10 Gbps RJ45 hálózati csatoló megoldás. Syno-nál ehhez vehetsz bővítőkártyát fogadni képes NAS-t és mellé bővítőkártyát, míg a Qnap egyes új modelljeiben már van. A probléma ugye a 10 Gbps esetén az, hogy vehetsz switch-et is hozzá, az pedig - pl. egy Netgear X10 - kb. 80 e Ft, tehát még drága.

[ Szerkesztve ]

"Nekem a "link" egy hivatkozás legyen, ne egy ember ?!" - by Mr.CsiT

(#53499) blakey válasza MrCsiT (#53498) üzenetére


blakey
titán

nem a routernek kell tudnia, switch elég hozzá. - switch vagy router kb. mindegy, a lényeg, hogy ilyen eszköz is kell illetve a kábel sem utolsó.
Ami kell, az 2 hálókártya, az pedig van. - kiváncsi vagyok, hogy mi jönne össze. Mikor fogo kipróbálni? :)

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#53500) MrCsiT válasza MrCsiT (#53498) üzenetére


MrCsiT
addikt

Kiestem a szerkesztési időből. A "mire nem elég a gigabit?" kérdésről mindig az ugrik be, hogy mire nem elég az xVid, minek kell fullHD meg 4k felbontás? Arra, hogy valami szebb, jobb legyen: a konkrét esetben, időt tudnék megtakarítani. WD Gold HDD mellett - ami 200 MB/s felett tud, a gigabit már azt jelenti, hogy a vinyó sebességének a felét tudja a hálózat. A menedzselhető Cisco switch-em otthon, és a cat7 kábelek elegek lennének a 10 Gbps -hez is :)

53499: a hétvégén tudok majd időt szánni rá csak, azt hiszem, azért is kérdeztem, hogy esetleg valaki próbálta-e már? :) Számomra meglepő volt, hogy a GUI-s SMB3 engedélyezés kevés ehhez a funkcióhoz. :Y

[ Szerkesztve ]

"Nekem a "link" egy hivatkozás legyen, ne egy ember ?!" - by Mr.CsiT

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.