Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-20 19:25:05

LOGOUT.hu

Téma összefoglaló
(Utoljára frissítve: 2024.04.20)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#54301) #80977664 válasza poirot (#54295) üzenetére


#80977664
törölt tag

DSM-et, FTP-t simán eléred egy-egy sima port továbbítással, azokkal amiket megadtál portoknak a szolgáltatásokhoz. Win 10 elérés kívülről: több megoldás is van: VPN, Webdav, stb. Én a routeren futtatok VPN szervert, így bármit elérek vele otthon akkor is ha nem megy a NAS.. de futhat a NAS-on is.

Torrentre szerintem a legjobb a beépített Download station. Direkt linket is tudsz neki adni és akkor egyszerre a programra lép, nem a DSM-re távoli elérésnél.

(#54302) Elemental válasza zsamiatt (#54297) üzenetére


Elemental
addikt

Van rá.

(#54303) Multibit válasza zsamiatt (#54297) üzenetére


Multibit
veterán

:U

(#54304) zsamiatt válasza Elemental (#54302) üzenetére


zsamiatt
őstag

hol? az oldalon 6.1 synologykhoz irja.

Eladó HP Proliant DL380 G6 használt szerver -- KTM Peak air 29" használt MTB -- Adidas 48.5 kék sneaker új Érdeklődés privátban!

(#54305) Elemental válasza zsamiatt (#54304) üzenetére


Elemental
addikt

A nasomon feltelepítve.

(#54306) Tulkas válasza zsamiatt (#54299) üzenetére


Tulkas
tag

Nem ide tartozik, de a kedves szolgáltató nem siet felvenni a telefont,
ha tehetném kompletten kihagynám a folyamatból.

A linken szereplő listában sajnos nem szerepel az AC1200.
Hol kereshetem még :F

"Nevess, és a világ veled nevet...Horkolj, és egyedül alszol..."

(#54307) zsamiatt válasza Elemental (#54305) üzenetére


zsamiatt
őstag

és, hogy tetted fel mert az enyém egyik elérhető csomagot se eszi meg.

Eladó HP Proliant DL380 G6 használt szerver -- KTM Peak air 29" használt MTB -- Adidas 48.5 kék sneaker új Érdeklődés privátban!

(#54308) zsamiatt válasza Tulkas (#54306) üzenetére


zsamiatt
őstag

nem tudod kihagyni sajnos

Eladó HP Proliant DL380 G6 használt szerver -- KTM Peak air 29" használt MTB -- Adidas 48.5 kék sneaker új Érdeklődés privátban!

(#54309) Tulkas válasza Multibit (#54300) üzenetére


Tulkas
tag

Pedig szinte minden beállítást megtaláltam az Archerben, ami a szolgáltatóéban megvan.
Mi hiányzik/hibádzik a koncepcióban?

Köszi a választ!

"Nevess, és a világ veled nevet...Horkolj, és egyedül alszol..."

(#54310) Multibit válasza Tulkas (#54309) üzenetére


Multibit
veterán

Ne erőltesd a dolgot! Még ha típus-azonos eszköz állna a rendelkezésedre, akkor sem menne, mert nincs regisztrálva a szolgáltatónál.

(#54311) Tulkas válasza Multibit (#54310) üzenetére


Tulkas
tag

Áhh.
Így már egyértelmű.

"Nevess, és a világ veled nevet...Horkolj, és egyedül alszol..."

(#54312) Tulkas válasza zsamiatt (#54308) üzenetére


Tulkas
tag

És hogy tudnám úgy beállítani a szolgáltató modemét, hogy a saját routerem "külső hálózatot" lássa rajta keresztül? (Admin felhasználói adott..)
Lépésekben le tudnátok írni? Ki kell hagynom a szolgáltatót, lehetetlen általában elérni őket. És a közeben nincs már értékesítési pontjuk sem.

Még a hibabejelentő számon is elérhetetlenek, ma már 10 percet hallgattam a szignáljukat telefonon.

"Nevess, és a világ veled nevet...Horkolj, és egyedül alszol..."

(#54313) #80977664 válasza Tulkas (#54312) üzenetére


#80977664
törölt tag

Sehogy. Ha modemként van konfigurálva a szolgáltató által adott router akkor azon nincs mit konfigurálni. Mindent átenged oda-vissza, semmi mást nem csinál. A saját routered abajgasd...

(#54314) zsamiatt válasza Tulkas (#54312) üzenetére


zsamiatt
őstag

Sehogy. Mindenkeppen kell a szolgaltato.

Eladó HP Proliant DL380 G6 használt szerver -- KTM Peak air 29" használt MTB -- Adidas 48.5 kék sneaker új Érdeklődés privátban!

(#54315) Pubszon válasza Tulkas (#54312) üzenetére


Pubszon
veterán

Erről a szolgáltató topikjában érdeklődj, hogy a HGW tudja e a PPPoE Passthrough vagy a Bridge mód valamelyikét.
Nekem a Telekomos HGW tudja a PPPoE Passthrough-t (így használom a Synology routert), sőt a Bridge mód is kérhető ha nincs IPTV.
De más szolgáltatónál és eszköznél ez eltérhet!

ASRock X79 Extreme6, i7 4930K, 32GB DDR3, GTX 1080 G1, Corsair RM750x...

(#54316) Elemental válasza zsamiatt (#54307) üzenetére


Elemental
addikt

Csomagkezelési központban hozzáadtam a http://packages.synocommunity.com/ csomagforrást, az ott lévő tm pedig simán felment.

(#54317) V.Stryker válasza #80977664 (#54260) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Most is kaptam, fél órája ilyen emailt ,pedig tiltva van az ssh. Sőőőőt reggel a synology tűzfalbeállításainál az összes országot tiltottam , kivéve Magyarországot. Ennek ellenére megint jött ilyen. :W

Kedves felhasználó!

A(z) [45.136.108.85] IP-cím 3 alkalommal, 1000 percen át nem tudott bejelentkezni a(z) ALARMZONASRV által futtatott SSH szolgáltatásba, ezért a következő időpontban blokkolásra került: Fri Nov 22 14:17:27 2019.

Üdvözlettel:
Synology DiskStation

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#54318) #80977664 válasza V.Stryker (#54317) üzenetére


#80977664
törölt tag

eleve nem értem, ha a routeren nincs továbbítva az SSH port akkor hogy éri el bárki is kívülről a NAS-t SSH-n??? Syno DDNS fut?

Végső esetben rakd újra a DSM-et... előtte mentsd le a konfiigot.
Egyszerűbb mint megkeresni melyik program miatt van, persze csak ha nincs fontos üzemben. Szerintem...

(#54319) Multibit válasza V.Stryker (#54317) üzenetére


Multibit
veterán

Hiába vered a fejed a falba.Rossz helyen próbálod a problémát orvosolni. A routered átjáróház, azt kéne rendbe tenni!

(#54320) Csabee. válasza #80977664 (#54301) üzenetére


Csabee.
nagyúr

Direkt linket hogy?

Üdv: Csabee.

(#54321) kavarc


kavarc
aktív tag

Sziasztok!

Érkezik egy 218+ egy 215j váltására. Néhány kérdesem lenne:
- pontosan milyen 4GB-os RAM modullal bővíthető, ami biztosan működik (1866/DDR3L/1.35V)?
- javít-e valamit a teljesítményen a a system disk egy SSD?
- át tudom-e tenni a korábbi rendszerlemezem slave-nek az új NAS-ba adatvesztés nélkül?

Köszi!!!

[ Szerkesztve ]

(#54322) #80977664 válasza Csabee. (#54320) üzenetére


#80977664
törölt tag

Vezérlőpult - Alkalmazás portál

(#54323) #80977664 válasza kavarc (#54321) üzenetére


#80977664
törölt tag

8GB 1866MHz DDR3L 1.35V Notebook RAM HyperX Kingston CL11 (HX318LS11IB/8)

SSD otthonra felesleges. Igazából a RAM is csak akkor kell ha VM vagy Docker futatsz, esetleg rengeteg szolgáltatást. Nálam 4+8=12GB fut DS918+ ban, 25% felett még nem volt RAM kihasználtság.... csak ha VM futott. Az viszont megdobja rendesen!

(#54324) blakey válasza kavarc (#54321) üzenetére


blakey
titán

- pontosan milyen 4GB-os RAM modullal bővíthető, ami biztosan működik - ezzel biztosan működik.

[ Szerkesztve ]

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#54325) otiq


otiq
csendes tag

Sziasztok!
Van egy DS216j nasom és DS-videoval lenne gondom. Távolról szeretném nézni a filmeket android tv-n, szépen elindítja filmeket, megy 3-4 percig a vlc-n, egyszercsak megáll és bejön a ds video bejelentkező ablaka, ahol automatikusan belép és újra ott vagyok a fő oldalon. Megint ki kell választanom a filmet. Bármelyiket is néztem nem jegyzi meg hol tartottam. Odapörgetem ahol megszakadt, megint megy egy ideig de újra disconnectál. Mi lehet a gondja? Miért logoffol a ds video?
Üdv
Otiq

(#54326) Borisz76 válasza kavarc (#54321) üzenetére


Borisz76
veterán

Minden , első alkalommal berakott lemezt formáz a rendszer.
Nincs olyan , hogy rendszerlemez....
Ha 12 lemez van benne , akkor mind a 12 lemezre felteszi magát a DSM.

A hálózati csatlakozó a NAS fenekén 10/100/1000-s azaz gigabites.
Elméletileg 125 MB/s sebességet tud.
Gyakorlatilag ez kb 100-110 MB/s körül van.
Ezt a sebességet simán tudja egy mai modern HDD.
Hiába teszel bele SSD-t....nem lesz gyorsabb.

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#54327) Csabee. válasza #80977664 (#54322) üzenetére


Csabee.
nagyúr

:R Köszi nézem

Üdv: Csabee.

(#54328) Multibit válasza Borisz76 (#54326) üzenetére


Multibit
veterán

Elméletileg 125 MB/s sebességet tud.
Gyakorlatilag ez kb 100-110 MB/s körül van.
Ezt a sebességet simán tudja egy mai modern HDD.

Tegyük hozzá a fenti kijelentéshez, hogy leterheltségtől és a lemez telítettségétől függően. Mielőtt még valaki - tévesen - úgy érti, hogy ez a sebesség mindig meglesz neki :)

(#54329) powerup2


powerup2
addikt

Sziasztok adott egy ds218-as nas jelenleg egy 2tb hdd-vel de szeretném bőviteni és 2db 8tb tennék bele. Azt meglehet oldani ennél a nasnál hogy 16tb helyet lásson ?

TV: 77" LG C1 Erősítő: Arcam AVR10 Hangfalak: Revel Performa3 F208 , Revel Performa3 C208, Focal Aria 900SR , Focal Aria 906 , Sub: 2x Rel HT1510 Predator Lejátszó: Zidoo Z9X PRO Kábelek: Kácsa Norstone Oehlbach NF 214 Isotek Tápszűrő és elosztó: Isotek EVO3 Aquaris Nas: Synology DS218

(#54330) #80977664 válasza Borisz76 (#54326) üzenetére


#80977664
törölt tag

SSD felesleges egy DS218+ -ba (mint merevlemez), de a DS718+ és 918+ esetén lehet értelme ahol cache-ként működne, de ott is csak akkor ha rengeteg user használná.

(#54331) Waldemar


Waldemar
csendes tag

Akit érdekel, a qBittorrent elérhető, már egy jó ideje használom, DS 218+. [link]
Szerintem csak Intel procis nassal működik, a DS 118-al nem volt jó.
Nagyon gyors, 110 MiB/s sebességet is elértem vele, egy orosz srác fejleszti.
Firefox, chrome alá van plugin, androidos telefonra app, működik.
/var/packages/qBittorrent/scripts/start-stop-status alatt user=root, ezt átírtam user= felhasználónév (nem admin). Ezután volume1 alá tehető az alapértelmezett mentési útvonal.
A Homes könyvtárban a config szerkeszthető, hozzá lehet adni a gyorsítótár méretét: Downloads\DiskWriteCacheSize=XXXX.
Az rss nem működik.
Paticenek küldtem képeket.

(#54332) bigdady


bigdady
nagyúr

Hali
Ha elindítok egy torrentet úgy le terheli mostanság a nast hogy alig tudok belépni pl Ds file-al. Ezzel lehet kezdeni valamit? Beállítás prioritás vagy ilyesmi? Vagy maximumon tölt le az lehet a baj és nem győzi?

(#54333) kavarc


kavarc
aktív tag

Sziasztok!

Köszi mindenkinek az eddigi válaszokat.Letettem az SSD-ről. :)

Így viszont az lenne a kérdésem, hogy pontosan hogyan tudnám költöztetni a meglévő 2 lemezemet a 215J-ből a 218 plus-ra? Csak simán kiveszem és beteszem az újba?
Illetve a synology honlapon/profilban ki kell regisztrálnom a régit és be az újat, vagy pontosan hogyan megy ez?
Köszi a válaszokat!

(#54334) Csabee. válasza bigdady (#54332) üzenetére


Csabee.
nagyúr

Igen lehet. A sávszéled 70-80% át engedélyezd a ds getnet.
èn 15MB/s el tudnék tölteni, de 11ig engedem csak.. így nincs gond soha.

Üdv: Csabee.

(#54335) bigdady válasza Csabee. (#54334) üzenetére


bigdady
nagyúr

:R

(#54336) triola


triola
csendes tag

Sziasztok!
Nas vásárlás előtt állok. A három kiszemelt:
QNAP TS-453BE-4G
QNAP TS-453B-4G
Synology DiskStation DS918+
A kérdésem olyanokhoz szólna, akik váltottak Qnap-ról Synology-ra vagy vissza, vagy jól ismerik mindkét rendszert. Előnyök, hátrányok?
Érdemes váltani QNAP-ról?
Főleg Plex, torrent, DLNA lejátszás és hamarosan kapna 2 ip kamerát.

Jelenleg Qnap ts 251+ -om van.

(#54337) blakey válasza triola (#54336) üzenetére


blakey
titán

A kérdésem olyanokhoz szólna, akik váltottak Qnap-ról Synology-ra vagy vissza, vagy jól ismerik mindkét rendszert. Előnyök, hátrányok? - tulajdonképpen teljesen mindegy, nagyon hasonló a két rendszer, QNAP TS251-ről váltottam Syno DS218+-ra, Serviio, Plex, MySQL, Emby, stb futott, QNAP-ra egyszerűen telepítettem és semmilyen extra mókolás nem kellett. Synonál pl. a Plex, Emby hasonlóan telepíthető, semmi extra, de pl. a Serviio már nem úgy működik, mert telepíted, kell a hozzá szükséges Java (QNAP-nál is), de az sem olyan 1 klikkes telepítés illetve gépról tudod a Serviio Console-al konfigurálni, QNAP-nál ez tök egyszerűen működött.
Egyébként tényleg nagyon hasonló a két rendszer, még az elnevezések is hasonlóak. Synonál végül DLNA-ra és központi adatbázisnak EMBY-t használok, tökéletesen működik, nem kell Serviio, beépített DLNA, stb. Minden igény kielégít. Elsőre ennyi jutott eszembe.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#54338) BullZeye


BullZeye
veterán

Synologyn hol lehet elérni a docker docker-compose.yml?

(#54339) BullZeye válasza BullZeye (#54338) üzenetére


BullZeye
veterán

Vagy méginkább hogy lehet Volume1-t átírni Volume2-re a data és config fájloknál anélkül, hogy egyesével hozzáadom újra és törlöm a mappákat?

(#54340) #80977664 válasza blakey (#54337) üzenetére


#80977664
törölt tag

Ha nas akkor Synology. Nem ismerem a QNAP-ot, sosem volt, syno-ról váltottam synora legutóbb és DS918+ lett amit te is nézegetsz. Raktam beke +8G ramot 13 ezerért és jó napot! Otthon használom holott ez inkább SOHO nas, szóval bőven többet tud mint ami kell, de inkább fölé lövök (mindenben) és akkor nincs csalódás... Brilliáns helpdesk, gyakorlatolag ipari sztenderd a syno a nasok között.

A QNAP általánosságban ugyanazért a pénzért erősebb hardvert ad, én is gondolkoztam egy pillanatig amikor cseréltem, de továbbra is syno.

Én elrakom a NAS-t hogy ne zavarjon a látvány/hangja és külső médialejátszót használok, szóval engem nem hoz lázba a 4K HDMI kimenet meg a távirányító, de ha valki nem akar extrát költeni akkor jól jöhet neki a QNAP.

(#54341) blakey válasza #80977664 (#54340) üzenetére


blakey
titán

Nem értem miért nekem írod. Ha NAS akkor nem csak Synology a "minden". Én használtam QNAP-ot, RAM-ot is lehet bővíteni, nem lenne gond ha most is azt kéne használnom. Semmivel sem rosszabb, mint a Syno, sőt.
HDMI, lejátszási képességek más téma, nem próbáltam, nem is állt szándékomban de van aki használja és megfelelőnek találja.
de ha valki nem akar extrát költeni akkor jól jöhet neki a QNAP. - ezt nem értem, a QNAP pont nem az a "ha nincs ló jó a szamár is" NAS, nagyon nem az a kategória. Szoftveresen is nagyon rendben van és hardevrben meg ugyanannyiért többet ad.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#54342) #80977664 válasza blakey (#54337) üzenetére


#80977664
törölt tag

vagy itt van ez tanulságul...

QNAP vélemények: [link]

Syno vélemények: [link]

dönts belátásod szerint...

(#54343) blakey válasza #80977664 (#54342) üzenetére


blakey
titán

De légyszi ne nekem, nekem volt QNAP-om 4 évig, 1,5 hónapja van Synom, nem érzem, hogy a rendszer jobb lenne vagy stabilabb, nekem is van véleményem, mert én használtam.
Ja, az árukeresős véleményekre meg ne adj semmilyen szinten, az nem arról szól.

[ Szerkesztve ]

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#54344) #80977664 válasza blakey (#54341) üzenetére


#80977664
törölt tag

Mindenkinek írom csak a te hozzászólásodra reagáltam...

Nyugodtan vegyen bárki QNAP vagy akár Zyxel nast, vagy bármit ha az tetszik vagy arra van pénze.

"ha valki nem akar extrát költeni akkor jól jöhet neki a QNAP."
Odaírtam, hogy a qnapban van 4K HDMI kimenet meg távirányító, synoban nincs. Szóval ha nem akarsz Plexel és társaival komolytalankodni akkor a syno esetében venned kell külső lejátszót ami (extra) pénzbe kerül. Erre céloztam! Kicsit olyan érzésem van mint amikor egy music centert hasonlítunk egy hifi-vel.... Ami mindenre jó az általában semmire sem jó igazából. Szerintem.

De mint írtam up to you....

(#54345) blakey válasza #80977664 (#54344) üzenetére


blakey
titán

Nagyon mellélőssz ezzel a véleményeddel a QNAP-NAS-okat illetően, tökéletesen egy szinten van a Synoval, Zyxelt hagyjuk az egy alacsonyabb kategóia.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#54346) #80977664 válasza blakey (#54345) üzenetére


#80977664
törölt tag

Szuper! Tiszta szerencse hogy ennek ellenére te is syno-t vettél legutóbb... :Y :DD
jófogáson el tudod adni ha annyira nem érte meg a zárát és tudsz helyette jobbat venni. bármilyen brandet!

(#54347) Valkűr válasza #80977664 (#54344) üzenetére


Valkűr
őstag

Kicsit tévhitekben vagy, a Qnap marha jo nasokat gyart, csak egyiknél a nevet masiknál a hardvert fizeted meg. Azert mert bizonyos körökben a Synology népszerűbb nem jelenti, h jobb is. Sok felhasználó kedveli a Synology termékek felhasználói felületét, természetesen nem alaptalanul, de a Qnap termékeik GUI-ja fejlettebb, valamint több funkciót is támogat. A Storage Manager fejlettebb tárolómenedzsmentet ad a felhasználók kezébe, a Virtualization Station pedig egy olyan virtualizációs platform, ami a másik márkánál nem elérhető. Ki mit részesít előnyben. De semmiképp sem, ha ló nincs szamár esete. Mondom ezt úgy, h hosszú évek óta Synologyt hasznalok, mar a negyedik, vagy ötödik tipust. De volt szerencsém Qnaphoz is.

[ Szerkesztve ]

iPhone 15 Pro Max, iTab Air 5

(#54348) blakey válasza #80977664 (#54346) üzenetére


blakey
titán

Mert ellentétben veled ki akartam próbálni saját hálózatomban is a másik márkát, nem vagyok elkötelezve egyik márka iránt sem. Nagyon nagy tévedésben vagy a QNAP-ot illetően.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#54349) #80977664 válasza Valkűr (#54347) üzenetére


#80977664
törölt tag

Szerintem mindkét brand megtalálja a maga piacát... a véleményünket kérdezték, én leírtam! Ti is! Én tiszteletben tartom a tiétekt!!! Nem azt írtam hogy a QNAP vagy bármi más sz@r (hogy is írhattam volna ha nem is használtam őket) hanem azt hogy a synology biztosan jó. eddig még nem volt olyan amit ne tudtam volna megoldani a synologyval. Van aki nem akar végigpróbálni X brandet hogy végül rájöjjön melyik a jó... Elolvastam ezer tesztet, véleményt és valahogy sohasem olvastam azt hogy a QNAP vagy bármi más jobb mint a synologhy és még olcsóbb is.

Mindketten synolgy nast használtok éppen, de bizonygatjátok hogy a qnap a tuti... én legalább nem hazudtolom meg magamat ha igazam van ha nem!

Ez nem andoid vs ios vita.... (BTW android párti vagyok :Y ) igen a syno ugyanazon hardver mellett drágább, de csak minimálisan. Valakinek megér pár ezret a márkanév és a vélt/valós előnyök, valakinek nem. Ennyi.

(#54350) Sanya válasza #80977664 (#54344) üzenetére


Sanya
nagyúr

Ebben pontosan igazad van, de míg a Synology egy NAS, tehát hálózati adattár, addig a qnap egy médiaplayer hdmi-vel, egy vagy több merevlemezzel.

Nos, a qnap hdmi egy igényes lakásban nem használható ki. Ha a hálódban nézel filmet és neadj isten elalszol, akkor kikapcsolod a nas-t? Vagy süket vagy és nem hallod a merevlemezek zaját, vibrálását, a ventillátor szélzaját?

Olyan tévéd van, ami dlna-n sem tud filmet lejátszani? A 9 éves samsung tévém képes erre, neked mikori tévéd van?

A 4k képes tévédnek, amit a 4k hdmivel hajtasz meg nincs egy qnapos médialejátszója az alkalmazásboltjában? Vagy egy dlna player?

Online support? Vagy még mindig be kell csomagolni a qnap-et és elpostázni Kínába, ha valami nem megy?

Nagyjából egy trabantot hasonlítasz össze egy passáttal gyorsulási versenyen.

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.