Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-09-05 14:01:59

LOGOUT.hu

2021. Júliusi frissítés - DSM 7.0 infók: Kb. egy hónapja jelentették be a DSM 7.0 RC-t, ami a kiadás előtti utolsó verzió (hivatalos sajtóközlemény). 2021. Június 29-től már telepíthetjük manuálisan a DSM felületén betallózva az új rendszert, de jelenleg ezt még mindenkinek csak saját felelősségére tegye! A figyelmeztetés oka: bizonyos alkalmazásokat (pl. Synology Moments és Photo Station helyett Synology Photos lesz, Cloud Station helyett Synology Drive Suite lesz) kivezetett a Synology a DSM7.0 megjelenésével és helyettük másokat vezet be. A teljes change log itt található.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#54501) allein válasza Tutu7030 (#54500) üzenetére


allein
addikt

Köszi, semmi eredmény. Lehet meghalt az alaplap :F

Bármedig nyomom, nincs beep :(

[ Szerkesztve ]

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=allein

(#54502) #80977664 válasza allein (#54497) üzenetére


#80977664
törölt tag

"tegnap óta nem világít semmilyen színű led"
"Vinyók működnek, hallani őket."

Akkor hogy lehet hogy nem világítanak a hozzájuk tartozó ledek?

Én a helyedben először a hálózati csatlakozást ellenőrizném/routert is újraindítanám meg a HDD-ket is megnézném rendesen csatlakoznak-e ez a biztonság kedvéért, ha azok OK utána soft reset, ha az sem segít akkor hard reset.

Végül marad a gari (ha van) vagy a kuka...

(#54503) allein válasza #80977664 (#54502) üzenetére


allein
addikt

Szétszedtem, portalanítottam. Visszarakom és meglátjuk mit produkál. Ahogy írtam: HDD-k működnek, ennek ellenére semmilyen led nem működik.

No, minden ok. Most már működik. Nem garis már.

[ Szerkesztve ]

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=allein

(#54504) #80977664 válasza allein (#54503) üzenetére


#80977664
törölt tag

szerintem egy próbát megér... mást úgysem tudsz csinálni.

garis még?

(#54505) momoxp


momoxp
tag

Valaki tudna segíteni Docker/pi-hole telepítés beállításban?

(#54506) allein válasza allein (#54503) üzenetére


allein
addikt

IP cím megváltozott, adtam neki fix ip címet, router újraindít és nem veszi fel az új ip címet :U
Admin userrel, jelszóval(semmi), nem tudok belépni. Régi usert nem fogadja el.

Router, dhcp clients - új ip cím látható, synology assistant a manuálisan megadott ip címen találja meg. Szerk: frissült a dhcp clients lista: mannuálisan megadott ip címet mutatja.

Lehet azért nem tudok belépni mert letiltattam magam, várok egy keveset.

[ Szerkesztve ]

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=allein

(#54507) #80977664 válasza momoxp (#54505) üzenetére


#80977664
törölt tag

SSH bejelentkezel ADMIN jogú felhasználókét és ezt futtatod egyben (copy-paste, enter)

a jelszavad helyett add meg a saját jelszavad a parancsban futtatás előtt....

sudo docker run -d \
--name pihole \
-p 53:53/tcp -p 53:53/udp \
-p 67:67/udp \
-p 8181:80 \
--restart=always \
-e TZ=Europe/Budapest \
-e WEBPASSWORD=jelszavad \
pihole/pihole:latest

itt meglátod működik-e rendesen (kell neki fél-egy perc amíg feláll):
http://Synology-ip-address:8181/admin/

(#54508) momoxp válasza #80977664 (#54507) üzenetére


momoxp
tag

Köszönöm szépen. Sikerült feltenni, abban tudsz segíteni hogy mit és hogy kell, érdemes beállítani?

[ Szerkesztve ]

(#54509) Dave567 válasza Alex91 (#54462) üzenetére


Dave567
addikt

Ezen, vagy 918+on gondolkozok.

2014htctest: Kb 30 torrent volt berakva, nem volt terhelve ahogy láttam.
Jelenleg 10tb-on vannak a filmek, ami nincs most a Nasban, 4tb van benne, és mindegyik teli van. :O Ha veszek mellé még 6tb-ot kb 1 év és teli lesz..

Borisz76: Te ajánlottad még azt hiszem, meg egy 918+is ha jól emlékszem. Igen kellett volna a nagyobb. :DDD

gyugyo79: Amiket írtál az mire jó?
Egyiket se használtam még, úgyhogy bocsánat. :R

(#54510) #80977664 válasza momoxp (#54508) üzenetére


#80977664
törölt tag

:C

Jobb ha nem piszkálod ha nem értesz hozzá! Whitelist/blacklist -be add meg ha valamit letilt de kellene/tiltani akarsz. Akár konkrét weboldalakat is kitilthatsz (pl gyerek esetében). Nem feltétlen csak reklám blokkolásra lehet használni...

(#54511) gyugyo79 válasza Dave567 (#54509) üzenetére


gyugyo79
addikt

Synology Docker .:1 hozzászólás pld itt vagy google.
Kb egyszerűsítve a NAS -rs és az átlag felhasználóra -> olyan alkalmazásokat tudsz futtatni a NAS -on amikhez a szükséges környezet egy konténeren belül már egy hozzáértő megteremtette te magad a NAS -on kb sose legóznád össze de a lusta hozzáértőnek is jó mert már más megcsinálta ..... Így sokkal több lehetőséged lesz ha valamire szükséged lesz mert ha natív telepíthető megoldást nem is találsz a NAS -ra alternatív csomag forrásból sem Docker konténert jó eséllyel fogsz találni.

Synology VMM.:
Virtuális gépeket tudsz futtatni. Pld.: Adnak egy Virtual DSM licecet hozzá így ha akarod meg tudod azt csinálni, hogy azon teszteled, próbálod ki a dolgokat nem az éles rendszereden. Ha egyébként a virtuálisan futtatott Linux- Win10 stb nem is érdekel.
Én pld itt futtatom ismerkedem a béta DSM -verziókkal is pld a 7.* amikor elérhető lesz ide kerül majd telepítésre és mire a rendes rendszer megkapja a frissítés lehetőségét (mert már nem béta) akkor ismerni fogom jobban, felkészült leszek a változásokra stb.

[ Szerkesztve ]

(#54512) #80977664 válasza Dave567 (#54509) üzenetére


#80977664
törölt tag

Olyannal még nem találkoztam aki a 918+-ra bármi rosszat mondott volna home környezetben... 4 slot, 16GB ramig lehet fejleszteni, NVMe SSD cache opció, de te tudod! Nekem mindegy, csak neked akarok jót. Pont azoknak jó a 4 slotos akik korábban kis lemezekkel kezdtek és most nem akarják kidobni hanem mellé vesznek nagyot.

Bármennyit tele lehet rakni, nekem 8+4TB van. Szerintem el lehet férni bőven ennyin. Filmet minek tárolni évekig?? Azt a párat ami kedvenc tárold de a többit bármikor letöltöd percek alatt, nem?

(#54513) menoomano


menoomano
csendes tag

Sziasztok!

Szeretnék segítséget kérni NAS témában.
Van egy Synology ds218+ hálózati egységem és van benne 2db 4TB-os WDred vinyó.
Mivel gyenge az internet sávszélem (10/0.5 Mbit) YT videó feltöltésben is szeretném igénybe venni a NAS-t. Viszont kevés memória van a készülékben gyárilag és eléggé kiköltekeztem, hogy memóriát bővítsek pluszban azért, hogy virtuális gépet futtassak azért, hogy a youtube videófeltöltő oldalát megnyissam egy virtuális gépen futtatott XP vagy win10 alól.
Eddig a "nagy" számítógépet futtattam órákon, napokon át, hogy a videókat feltöltsem remélem sikerül valami megoldást találni a NAS videó feltöltésre.
Visszapörgettem a topicot de működő megoldásról senki sem írt. Remélem valami dockeres, vagy egyéb megoldásban tudtok segíteni, hogyan valósíthatnám meg a videóim feltöltését?
:R
Üdv MManó

(#54514) #80977664 válasza Dave567 (#54509) üzenetére


#80977664
törölt tag

"gyugyo79: Amiket írtál az mire jó?"

- Nálam az otthoni teljes unifi hálózat controllere ezen fut (router/switch/AP-k), nem kell külön PC-nek mennie vagy célhardver 25ezerért.

- Az otthoni kamerearendszer is. Nem kellett külön NVR vennem merevlemezzel 70 ezerért... ráadásul nincs 1-2 TB méretkorlát a felvételhez

- Reklámszűrés a TELJES hálózatra (pihole/adguard home)

- mindezeket tök automatikusan frissíti megfelelő programmal, rá se kell néznem soha

- stb.

(#54515) #80977664 válasza menoomano (#54513) üzenetére


#80977664
törölt tag

google a barátod.

Install Cloud Sync package on Synology.
Set up my GDrive account in CloudSync to sync in one direction (upload from Synology only).
On the DS, copy a batch of movies from their usual directory to the new sync directory for GDrive.
Sit back and wait, as synology moves all those files to GDrive.The next day, go to Youtube, click upload.
Select, 'upload from Photos'.Here I find all the movies that synology moved to gdrive.
Youtube still has to process them, but the batch upload is done, and the processing doesn't take too long.
When processing is done, I remove the movies from the sync directory on DS, which seems to automatically delete them on GDrive through sync.

(#54516) gyugyo79 válasza #80977664 (#54512) üzenetére


gyugyo79
addikt

Ezt a minek tárolni a filmet engedd el. Ha tovább látnál a saját kis gondolatvilágodnál belátnád, hogy ha nem lennének olyanok akik tárolják és még ráadásul meg is osztják akkor neked is tárolnod kéne .
Szóval ez egész gondolatmeneted addig jó csak amíg nem mindenki úgy gondolja mint te ;)

(#54517) #80977664 válasza gyugyo79 (#54516) üzenetére


#80977664
törölt tag

Bocsi hogy leírtam a véleményemet - ami a jelek szerint ütközik a tiéddel - nem olvastam a fórum szabályzatban hogy tilos... Engem nem zavar a te álláspontod! :))

Akkor nem látom értelmét EGY BIZONYOS PONTON TÚL ha normális neted van. Én is tárolok egy darabig, folyamatosan 80-90%-on tartom a HDD-m (miért ne ha van) de ha ezután letöltök újat akkor törlök valamit.

Lomtárat sem árt néha üríteni ha aktív, mert meg tudja viccelni az embert ha megfeledkezik róla!

(#54518) WaterWave válasza gyugyo79 (#54511) üzenetére


WaterWave
veterán

Azt lehet tudni, hogy jövőre mikor érkezhet a 7-es dsm? Mert már idén meg kellett volna jönnie.

Jha amugy képzeld csoda történt... a hitelesítés script működik a tvmosaicnál automatikusan... Tegnap este 10-kor úgy futott le, hogy nem kellett újra barkácsolni az ssl-t
Ez egyrészről kényelmes, másrészről, a két http port felszabadul routeren, ugyanis bajban voltam mivel 32 "szabályt" engedélyez a router port forwardra és beteltem :DD

[ Szerkesztve ]

• PlayStation 5 • PSN: waterwave0122 • Thinkpad X1 Yoga • LG 48 OLED C1 • Samsung Galaxy S9+ • Tp Link AX6000 • Marantz SR8015 AV Receiver • Synology Nas 718+ 6GB • Klipsch R-28F 7.1.2 Dolby Atmos •

(#54519) momoxp válasza #80977664 (#54510) üzenetére


momoxp
tag

Ez csak a nas kapcsolatait szűri? vagy az otthoni hálózatomat? Routerbe be kell állítani a másodlagos dns-t?

(#54520) gyugyo79 válasza #80977664 (#54517) üzenetére


gyugyo79
addikt

Ha nem fogtad fel, hogy nem a véleményeddel van bajom, hanem a gondolatmeneted hibás részére próbáltam rávilágítani akkor nagyon sajnálom. Mert ha nincs aki megőrzi akkor neked hiába jut eszedbe, hogy megnéznéd az XY filmet ami öregebb 1-2 hónapnál, évnél mert nem tudod kitől letölteni ha mindenki törölte már. Lehet neked akár milyen gyors neted. Lehetsz akár milyen okos és érthetsz mindenhez is. Akkor se.
Nagyon sajnálom ha ez eszedbe se jut és abból amit írtam is a szabályzat ugrik be mint probléma ...

[ Szerkesztve ]

(#54521) #80977664 válasza momoxp (#54519) üzenetére


#80977664
törölt tag

1. Futtatod a nason
2. beírod a nas IP-jét ELSŐDLEGES DNS-nek (én másod/harmadlagosnak az adguard szervereit adom meg [link] , negyediknek meg a 8.8.8.8 (google DNS) mint legrosszabb lehetőség ha az első 3 bármi okból áll)
3. MINDEN az otthoni hálózathoz csatlakozott eszközön szűr! wifi/vezetékes, mindegy.

Némely honlapon brutál szűrést végez!

(#54522) #80977664 válasza gyugyo79 (#54520) üzenetére


#80977664
törölt tag

Értelek, de hogy megnyugtassanak vannak olyanok akik kifejezetten visszaosztással foglalkoznak, én ezért fizetek a prémium tagságért amit ők kapnak meg ergo legalább annyira hozzájárulok ha nem jobban mint aki 10Mbiten visszaoszt otthonról amit lekorlátoz 100kb/s-ra...

Nem fogom hazavágni az upload sávszélt holmi visszaosztásokkal azért hogy ne lehessen normálisan használni a remote funkciókat a NAS-omról.

(#54523) gyugyo79 válasza #80977664 (#54522) üzenetére


gyugyo79
addikt

Ezt hogy hoztad ki már megint. Diszlexiás vagy? Ki beszélt itt vissza osztásról? Fusd végig amit írtam még egyszer aztán idézd azt a részt ahol vissza osztásról írok. De ha már így felhoztad, eddig ezt a mantrádban amit itt hajtogattál miért nem említteted meg, hogy ne tartogassatok semmit de fizessetek ide meg ide havidíjat, hogy amikor kell azért le tudjátok gyorsan tölteni (De aki olvassa az semmi képen nem lehet az se aki a pénzt kapja mert borul a ne tartogass semmit mert minek elmélet akkor. Mivel ugye akkor máris a minek részre ott a magyarázat, hogy pld. minek ... )

[ Szerkesztve ]

(#54524) #80977664 válasza gyugyo79 (#54523) üzenetére


#80977664
törölt tag

Tessék:
"Mert ha nincs aki megőrzi akkor neked hiába jut eszedbe, hogy megnéznéd az XY filmet ami öregebb 1-2 hónapnál, évnél mert nem tudod kitől letölteni ha mindenki törölte már"

Ha én/te letöltöd valakitől akkor a valakinek fel kell töltenie (seedelni) és mivel torrentről beszélünk ezért ez visszaosztás (de ha nem akkor is). Valahogy senki nem írta hogy torrent feltöltés miatt tárolná, igaz azt sem hogy nem. De tökmindegy milyen protokoll mert mindenhogy viszi a sávszélességet és forgalmat generá.

"De aki olvassa az semmi képen nem lehet az se aki a pénzt kapja"

Nem tökmindegy ki kapja? Profi seeder vagy home user? A profi pénzért tárolja, a home meg azért hogy ne bannolják az oldalról és továbbra is tudjon letölteni ergo nem szeretetből! Mert nekem nyolc ki tárolja amíg megteszi.

(#54525) veze válasza #80977664 (#54524) üzenetére


veze
őstag

én tele vagyok ilyen régiekkel (is), lehet néha tőlem is töltessz :D
de nem azért, hogy ne banoljanak, attol messze vagyok. viszont olyan jo a magon hónapról honapra a top100ban, top200ban olvasni a nevem :K :D

[ Szerkesztve ]

(#54526) #80977664 válasza veze (#54525) üzenetére


#80977664
törölt tag

te egy úr vagy! :C annak születni kell... köszi! :R

de te akkor nem 10Mbit up-ról nyomod otthonról, hanem dedikált torrent szerverről. vagy munkád kapcsán hozzáfész valamihez.

[ Szerkesztve ]

(#54527) Elemental


Elemental
addikt

Srácok! Hogy tudok elindítani valamit, amit a dockerbe telepítettem? Milyen porton? Például az adguard (ksey-adguard, vagy adguard-adguardhome kell?). Van egy csomó port, amit ír. helyi port - tároló portja. Mindet végigpróbáltam.
Meg dobálja azt az üzenetet, hogy a pihole váratlanul leállt.

[ Szerkesztve ]

(#54528) gyugyo79 válasza #80977664 (#54524) üzenetére


gyugyo79
addikt

Értem tehát bár én nem beszéltem kifejezetten torrentről. Sehol meg sem említtettem de mivel te azt magadba beleképzelted mi a torrentről beszéltünk ...
Igen ez a diszlexia ....

De ez is ugyan akkora csúsztatás, belemagyarázás mint akkor a többi mellé beszélésed :
"és mivel torrentről beszélünk ezért ez visszaosztás"
Látom csak részleges és ezért téves elképzelésed van a dolgokról. Nézz utána nyugodtan. A torrent úgy indul, hogy XY megosztja. Márpedig az akkor nem vissza osztás tehát ez nem olyan egyértelmű. Pláne ha ezért pénzt kap részt is belekevered és hol mire megy a prémium előfizetés. Amiről lehet, bár oldalfüggő de nagyon tévesek is lehetnek az elképzeléseid. Éppen ezért azzal is jobb ha óvatosan általánosítasz.

A lényeg megosztás és a vissza osztás a te fejedbe lehet ugyan az DE a valóságban nem az. Ezért lehet lassan azon túl, hogy megtanulsz nem bele / tovább képzelni dolgokat rájössz, hogy nem minden fehér és fekete és csak az és csak úgy a jó ahogy te kitaláltad. Mert lehet, hogy sok mindent nem is tudsz, nem jól tudsz.

(#54529) gyugyo79 válasza Elemental (#54527) üzenetére


gyugyo79
addikt

A helyi porton éred el aminek a tároló beállításaiban a tároló megfelelő portjára kell, hogy mutasson + a 2 akár meg is egyezhet ha nem foglalt/ nincs másra használva/azon át akarod használni a NAS -on az adott portot/portokat.

[ Szerkesztve ]

(#54530) Elemental válasza gyugyo79 (#54529) üzenetére


Elemental
addikt

Ebbe nem tettem pipát: A docker host által használt hálózat használata
Most elérem.

(#54531) maci25 válasza gyugyo79 (#54529) üzenetére


maci25
aktív tag

+ elvileg ki kell nyissa a portot a nas tűzfalán(már ha aktiv a tűzfal)

(#54532) WaterWave válasza gyugyo79 (#54529) üzenetére


WaterWave
veterán

Olyan van, hogy két tároló megegyező porton de a helyi port különböző?
Vagy csak egy tároló port egy helyi port a megoldás?

• PlayStation 5 • PSN: waterwave0122 • Thinkpad X1 Yoga • LG 48 OLED C1 • Samsung Galaxy S9+ • Tp Link AX6000 • Marantz SR8015 AV Receiver • Synology Nas 718+ 6GB • Klipsch R-28F 7.1.2 Dolby Atmos •

(#54533) gyugyo79 válasza WaterWave (#54532) üzenetére


gyugyo79
addikt

igen az is opció.

(#54534) Pubszon válasza WaterWave (#54532) üzenetére


Pubszon
veterán

Megoldható, sőt van hogy kell is.
Ha valamit futtatsz többször, de mondjuk használja a 80-as portot akkor a helyi port más, de a tároló mind a 80-asat használja. :K

ASRock X79 Extreme6, i7 4930K, 32GB DDR3, GTX 1080 G1, Corsair RM750x...

(#54535) WaterWave


WaterWave
veterán

Értem---
PiHole-nál két problémám van...
Az egyik az, hogy a konténer telepítésénél a portoknál beállítom a 80-as mellett hogy ne automatikusan adja ki, hanem beírok, legyen ez 33444
Routerben akkor az internal port 80, external port 33444 a nas ip- címére.
Ennek fényében ha fut a konténer, akkor a nasip:33444/admin lapra be kéne jönnie a pihole webes felületének.
De nem az jön be, hogy a kapcsolódás sikertelen, mint egy kitalált lapnál, hanem az, hogy a keresett oldal nem található. Tehát valami van csak nem tudom mi.

Másik probléma: kipóbáltam a többi verzióval is. Úgy írhatták meg, hogyha lefuttatom a konténert, akkor 2 percenként újraindul...
Bemegyek a részletekbe konténeren belül, azon belül terminal, akkor ott írja, hogy Time untul retry 120.
Ezt mi a pék***ért rakták bele nem tudom de idegesítő. Kikapcsolása mi alapján?

• PlayStation 5 • PSN: waterwave0122 • Thinkpad X1 Yoga • LG 48 OLED C1 • Samsung Galaxy S9+ • Tp Link AX6000 • Marantz SR8015 AV Receiver • Synology Nas 718+ 6GB • Klipsch R-28F 7.1.2 Dolby Atmos •

(#54536) #80977664 válasza gyugyo79 (#54528) üzenetére


#80977664
törölt tag

Kösz, hogy elmagyráztad a torrentezést... :N :C :))

(#54537) bb.bocs válasza #29810560 (#54496) üzenetére


bb.bocs
őstag

ez is opció persze :D vagy az ikeás wifis lanos sonos :D de... :D

(#54538) k.daniel91


k.daniel91
tag

Sziasztok!
Synologynak van beslő megoldásra arra hogy két nast összeszinkronizáljak?
pl. két külön városban van 1-1 nas és azt szeretném hogy min általam megadott mappákat és ahhoz kapolcs almappákat tükörbe lássa, de beállítható legyen akár az is hogy a gazda nasról írni olvasni lehet a másikról pl csak olvasni bizonyos almappák esetén.
Köszi!

(#54539) gyugyo79 válasza k.daniel91 (#54538) üzenetére


gyugyo79
addikt

Synology Drive ShareSync -et nézd meg jó e neked.

(#54540) k.daniel91 válasza gyugyo79 (#54539) üzenetére


k.daniel91
tag

Köszönöm!!

(#54541) MeSKA


MeSKA
aktív tag

Sziasztok! Egy lemezes Synology 115j NAS-t szeretnék 1TB-ról 3TB-ra bővíteni. Már meg van az új vinyó, de sajnos nem értem hogyan lehetne áthúzni egy az egyben az összes adatot illetve beállítást. Tudnátok segíteni, hogyan kezdjek hozzá?

(#54542) Borisz76 válasza MeSKA (#54541) üzenetére


Borisz76
veterán

Szia.

Vezérlőpult / Frissítés és visszaállítás / Konfiguráció biztonsági mentése

A biztos módszer :
- Mented a DSM beállításait ( Fenti kép )
- Adatokat lemented valamire, valahová.
- 1Tb lemezt kiveszed
- 3Tb lemezt beteszed
- Telepíted a DSM-t
- Visszatöltöd a mentett konfigurációs fájlt.
- Visszamásolod az adatokat.

Talán módszer :
- Mented a DSM beállításait
- 1 Tb lemezt kiveszed
- 3 Tb lemezt beteszed
- Telepíted a DSM-t
- Visszatöltöd a konfigurációs fáljt

Innentől TALÁN működik a dolog de NEM BIZTOS !
Attól függ, hogy a kivett lemezt fogja e látni a rendszer miután beszerelted egy KÜLSŐ USB-s házba !!!

- 1 Tb lemezt beleteszed egy külső USB-s házba majd rádugod a NAS-ra.
- File Station-ra katt , majd File Stationra MEGINT katt !
- A 2X megnyíló ablakok EGYMÁSON LESZNEK.
- Széthúzod őket jobbra, balra.
- Egyik oldalon a kívánt tartalomra jobb gomb : Másol
- Másik oldalon a kívánt mappába : Beilleszt.

Így is úgy is szopás !....akarom mondani , hogy csak a baj van az 1 fiókosokkal ha ilyesmit kell csinálni....

Legközelebb amikor már a 3Tb-s lemez is kevés lesz....kezdheted előröl a folyamatot.

[ Szerkesztve ]

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#54543) Bubukain válasza #80977664 (#54514) üzenetére


Bubukain
senior tag

Reklámszűrés a TELJES hálózatra (pihole/adguard home)

ebben tudnál egy kis támpontot adni, mit hogyan érdemes telepíteni?
mindkettő dockerben fut? csak mert azt olvastam hogy a pihole-t nem lehet rendesen konfigurálni dockerben.
nálam is hasonló konfig van mint nálad, pl a uniti controllert én RPI-n futtatom, mert nálam a docker verzió időnként lehalt.

(#54544) gbors válasza Borisz76 (#54542) üzenetére


gbors
nagyúr

Én a 2-es módszert követtem, azzal a különbséggel, hogy a PC-re dugtam rá a régi lemezt, és vmelyik Linux toolkittel tettem láthatóvá a HDD-t a Windows számára. Elég macerás volt, valóban.
Talán kicsit jobb a helyzet, ha a PC-n Linux fut.

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#54545) WaterWave válasza Bubukain (#54543) üzenetére


WaterWave
veterán

én adguardot használok abban tudok segíteni... ketto egyutt nem fog menni, nalam legalabbis a dns szerverrel akad.

• PlayStation 5 • PSN: waterwave0122 • Thinkpad X1 Yoga • LG 48 OLED C1 • Samsung Galaxy S9+ • Tp Link AX6000 • Marantz SR8015 AV Receiver • Synology Nas 718+ 6GB • Klipsch R-28F 7.1.2 Dolby Atmos •

(#54546) k.daniel91


k.daniel91
tag

Sziasztok, esetleg valaki ismer Synology Drive ShareSyncen kívül más alternatív megoldás nasok összeszinkronizálására?
pl. két külön városban van 1-1 nas és azt szeretném hogy min általam megadott mappákat és ahhoz kapolcs almappákat tükörbe lássa, de beállítható legyen akár az is hogy a gazda nasról írni olvasni lehet a másikról pl csak olvasni bizonyos almappák esetén.

[ Szerkesztve ]

(#54547) chemand válasza gbors (#54544) üzenetére


chemand
tag

Bocs, nem neked címeztem.

Bubukain:

Szia! Nekem mindkettő (pihole, unifi controller) Rpi-n fut. Telepítési leírást, ha kell tudok küldeni.

[ Szerkesztve ]

(#54548) Varszegig válasza Bubukain (#54543) üzenetére


Varszegig
veterán

Ha van rpi-d, akkor futtasd ott a pihole-t is.

(#54549) #80977664 válasza Bubukain (#54543) üzenetére


#80977664
törölt tag

Persze. Fut minden rendesen dockerben! Ha nálad mégsem akkor rossz a konfiguráció a dockerben!

Unifi controller, pihole VAGY adguard, sőt a unifi NVR is! A bónusz, hogy full automatikusan frissül az ÖSSZES container ha kijön új verzió!

Ha van NAS akkor ezekre felesleges más HW szerintem, még mielőtt valaki nagytudású ebbe is beleköt...

(#54550) Varszegig válasza #80977664 (#54549) üzenetére


Varszegig
veterán

Persze, de ha van egy raspi-d más okból, akkor érdemes oda terelni a konténeres dolgokat. Csak ezért nem érdemes venni.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.