Hirdetés

2024. március 28., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-09-05 14:01:59

LOGOUT.hu

2021. Júliusi frissítés - DSM 7.0 infók: Kb. egy hónapja jelentették be a DSM 7.0 RC-t, ami a kiadás előtti utolsó verzió (hivatalos sajtóközlemény). 2021. Június 29-től már telepíthetjük manuálisan a DSM felületén betallózva az új rendszert, de jelenleg ezt még mindenkinek csak saját felelősségére tegye! A figyelmeztetés oka: bizonyos alkalmazásokat (pl. Synology Moments és Photo Station helyett Synology Photos lesz, Cloud Station helyett Synology Drive Suite lesz) kivezetett a Synology a DSM7.0 megjelenésével és helyettük másokat vezet be. A teljes change log itt található.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#54201) Des1gnR válasza gyugyo79 (#54193) üzenetére


Des1gnR
őstag

Ok, nincs gondom a véleményeddel...az, hogy nem értünk egyet az nem hiszem, hogy probléma. Mindenki le tudja szűrni a konzekvenciát és utána tud olvasni, ha szükségét érzi.

Dell G3 3779 || Samsung S23+ || Samsung Watch 5 Pro || Oculus Quest 2 || Creality Ender 3 V2

(#54202) bb.bocs válasza bb.bocs (#54198) üzenetére


bb.bocs
őstag

egyrészt.. amikre rájöttem.. az openhab úgy fut, hogy a nason belül nem tudod futtatni, de a háttérben mégis valahogy fut :D az ikeás gateway valahogy leszakadt ... újraindítottam a gatewayt és jó lett... de hogy mi történt, miért szakadtak le a cuccok, miért volt a ddns újítás, nem tudom... azon agyalok hogy a szolgáltató kavart e be valamit... a modem naplóban mára ezt találtam : DS profile assignment change. DS Chan ID............... tehát vlmi volt...

[ Szerkesztve ]

(#54203) AiRLAC válasza bb.bocs (#54198) üzenetére


AiRLAC
addikt

VPN van?

"After successfully ignoring Google, FAQ's, the board search and leaving a undecipherable post in the wrong sub-forum don't expect an intelligent reply."

(#54204) bb.bocs válasza AiRLAC (#54203) üzenetére


bb.bocs
őstag

van. arra tippelek a szolgáltató kavart be a modemmel... a gond is ilyenkor volt.. utána szép lassan visszajöhettek a dolgok ,vagyis egy része. most már minden megy, igaz érdekes hogy a nason belül nem fut az openhab, de mégis fut :D 8 a vpn is fut ,de más porton fut mint az openhab, nincsen ütközés.)

(#54205) Sordoran


Sordoran
addikt

Sziasztok!
Gyors kérdéssel zavarnék: utóbbi időben többször is megpróbáltak Orosz és Kínai IP címről belépni NAS-ra, de ezeket automatikusan blokkolta a DSM. Viszont így is zavart, így a Tűzfalprofilnál csináltam egy tiltást Kínára és Oroszországra. Így a próbálkozások is megfognak szűnni, vagy még mindig zaklatnak majd ezek az értesítések? :DDD

Double rainbow... what does it mean? Well, a double rainbow is a phenomenon of optics that displays a spectrum of light due to the sun shining on droplets of moisture in the atmosphere. Does that explain?

(#54206) Tamarel válasza Des1gnR (#54201) üzenetére


Tamarel
senior tag

Nem kell majd sokat olvasni, smb-t semmilyen tudásszinten nem illik kiengedni az internetre. Ez a helyzet amióta csak létezik.

[ Szerkesztve ]

(#54207) bb.bocs válasza Sordoran (#54205) üzenetére


bb.bocs
őstag

mióta beállítottam hogy magyarországon kívül senki ne találjon rám,azóta nyugis van, bár volt olyan hogy más , kizárt ország ipjével próbálkoztak, de valószínű Magyarországról valaki, csak hide ip vel... bár sosem jutottak be :D 2 sikertelen próbálkozás után ipt, felhasználót tilt blokkol, amíg fel nem oldom... ezenfelül admin fiók tiltva van, és ember legyen aki kitalálja a megközelítőleg 30dból álló kisbetű nagybetű szám kombinációt ami a fejemben van :D hacsak nem idegen gépnél ülök és keyloggerrel rögzíti... de idegen gépen nem jelentkezem be... (mondjuk ilyen eshetőségre akár lehetne sima usert létrehozni, jogok nélkül...) blokkolás nélkül ilyesmi volt. plusz én még kikapcsoltam hogy a synologys webes keresőben megtalálható legyek... ahogy látom most is próbálkoznak néha valahogy, de mivel az ország tiltva van, fake ip magyar lehet... :W

[ Szerkesztve ]

(#54208) xpert válasza Tamarel (#54206) üzenetére


xpert
csendes tag

Pedig biztonságosabb mint a vpn.

(#54209) Sordoran válasza bb.bocs (#54207) üzenetére


Sordoran
addikt

Mi az a synology webes kereső?
Amúgy lehet nekem is minden országot kéne tiltani.

Double rainbow... what does it mean? Well, a double rainbow is a phenomenon of optics that displays a spectrum of light due to the sun shining on droplets of moisture in the atmosphere. Does that explain?

(#54210) Tulkas


Tulkas
tag

Sziasztok,
megint én és a problémáim.
WebDAV nem hajlandó helyileg menni, meg tudnátok írni, hogy (ha egyébként mindent rendben állítottam be) hogyan kellene otthoni hálózaton, FTP-n keresztül mappát/meghajtót varázsolnom a sajátgépbe?
Csak az érdekelne milyen módon írjátok be az elérést!

Köszönöm!

"Nevess, és a világ veled nevet...Horkolj, és egyedül alszol..."

(#54211) Pubszon válasza Tulkas (#54210) üzenetére


Pubszon
veterán

Te milyen módon teszed?
Lehet a routered nem tudja a NAT Loopback-et.

ASRock X79 Extreme6, i7 4930K, 32GB DDR3, GTX 1080 G1, Corsair RM750x...

(#54212) Borisz76 válasza Tulkas (#54210) üzenetére


Borisz76
veterán

A Megosztott Mappát felcsatoltam a WIN10-ben mint hálózati meghajtó.

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#54213) gyugyo79 válasza xpert (#54208) üzenetére


gyugyo79
addikt

De meséljetek már milyen titkosítással megy smb -n a felhasználó azonosítás ? Mégis milyen titkosítással megy utána a kommunikáció ? Alá tudjátok támasztani amit állítotok mert attól, hogy csináltál egy regisztrációt, hogy el tudd adni a kávéfőződ meg benyögd ezt ide még nem elég ....

Egy SSL Tunneling pld. rosszabb annál mint ha nincs semmi? Komolyan nem baj ha valamihez buták vagytok, csak okoskodjatok úgy és olyan helyen ahol nem okoztok másoknak kárt vele.
De az ilyen okos benyögéseket esetleg indokoljátok már meg, hogy miért .....

[ Szerkesztve ]

(#54214) AiRLAC válasza xpert (#54208) üzenetére


AiRLAC
addikt

Hogy mi??

"After successfully ignoring Google, FAQ's, the board search and leaving a undecipherable post in the wrong sub-forum don't expect an intelligent reply."

(#54215) Multibit válasza xpert (#54208) üzenetére


Multibit
veterán

Gondolom, csak lefelejtetted a sor végéről a szmájlit, igaz?
Mert, ha komolyan gondoltad, akkor Des1gnR barátoddal együtt indíthatsz IT biztonság-forradalmat. Sok sikert!

(#54216) Fisha


Fisha
őstag

Synology 218Play-jel szemezek. Értelemszerűen nagyon fontos szempont lenne a medialejátszó kiváltása is. Kérdéseim ezzel kapcsolatban:
1. 4k/UHD minden gond nélkül megy?
2. HDR cuccokkal sincs gond? HDR10, HDR10+, Dolby Vision?
3. Hangok terén is minden legfrissebb nyalánkságot tud? Dolby Atmos, DTS-X?
+1. És mi a helyzet egy 4k hdr cucc lejátszásával, ha esetleg valaki párhuzamosan nyeszteti az ftp-t? Nincs semmi akadás? (on-the-fly átkódolás nem kell)
+2 Bármilyen minőségbeli kompromisszumot jelent ez a házimozizásnál? Felejtsem el és vegyek célcuccot?

Előre is köszi.

[ Szerkesztve ]

(#54217) bb.bocs válasza Sordoran (#54209) üzenetére


bb.bocs
őstag

nem szóltam a web assistant csak otthoni hálón belül tudja megtalálni a nast.

(#54218) Tulkas válasza Pubszon (#54211) üzenetére


Tulkas
tag

Szia,
bármilyen módon is tettem eddig, ugyanaz volt az eredménye,
sajnos nem fogadja el. A router egy **@r, UPnP nélkül be sem tudnám állítani a portokat rendesen.
Ha tudtam is csatolni egy mappát, üres, és miután újra behívom, vagy dobni szeretnék bele valamit, hibát dob, hogy elérhetetlen.

Engedélyek pedig be vannak állítva, port nyitva.
Kérlek írjátok meg mi a legbiztosabb beírás a hálózati mappa/meghajtó FTP-s csatlakoztatásnál!

Nagyon köszönöm!

"Nevess, és a világ veled nevet...Horkolj, és egyedül alszol..."

(#54219) Borisz76 válasza Fisha (#54216) üzenetére


Borisz76
veterán

Biztosan tudod, hogy mit is akarsz?

Zavart érzek az erőben...

Neked kell egy nas amin a filmek vannak. Ez továbbítja, stream-eli az adatokat egy külső lejátszónak.
A lejátszó értelmezi az adatokat és képpé, hanggá alakítja.
Ebből kővetkezik, hogy a 4K,HDR,DTS-MA, Atmos stb dolgokkal NEM a nas foglalkozik hanem a lejátszó!

A lejátszó lehet PC, HTPC, Média Player, androidos vagy más rendszerű kis box esetleg egy okos tv beépített alkalmazás.

Jó lejátszó esetén a NAS-nak nem kell on the fly, röptében átalakítania a stream-et. Ez csak akkor kell ha a lejátszó nem ismeri az adott kép vagy hang formát és ekkor a nas átalakítja a lejátszó számára is emészthető formába. Ez viszont CPU igényes folyamat.

Tehát neked egy NAS kell és egy jó lejátszó!

A gigabites hálózat elméleti sebessége 125 MB/s.
Gyakorlatban ez kb 100-110 MB/s szokott lenni.
Számoljunk az egyszerűség kedvéért 100 MB/s sebességgel.

Egy film ha 90 perces , akkor az 5.400 mp hosszt jelent.

5.400 * 100 MB-al : 540.000 MB

Tehát ha minden másodpercben 100 MB adat hagyja el a NAS-t akkor az 90 perc alatt összesen 540.000 MB adatot jelent. Ez kb fél Tb !

Oké, hogy vannak nagy méretű filmek ....de nem láttam még 500 Gb-s filmet :).

Még egy jobb minőségű 4K-s film is 80-100 Gb.
Ebből következik, hogy simán ki kell tudnia szolgálni több lejátszót is egy NAS-nak, gigabiten.

[ Szerkesztve ]

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#54220) Fisha válasza Borisz76 (#54219) üzenetére


Fisha
őstag

Fúú, akkor tényleg lehet hogy zavar van az erőben. A play nem attól play, hogy egy medialejátszó is egyben? Amúgy van most is egy synom, csak abban hitben éltem/élek a play-jel kapcsolatban. Ezek szerint rosszul?

[ Szerkesztve ]

(#54221) Alex91 válasza Fisha (#54220) üzenetére


Alex91
félisten

Jo lesz a mostani NAS-od, csak vegyel melle egy Apple TV 4K-t...! :)

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#54222) Fisha válasza Alex91 (#54221) üzenetére


Fisha
őstag

Lehetséges. Csak ez most a legbutább (119j), és félek, hogy kevés lesz a sávszélesség a mediaplayer felé. Ami szintén nem tud most 4k-t, így gondoltam két legyek ütök egy csapásra. De ez valahogy sose jön be IT fronton. :p

(#54223) Borisz76 válasza Fisha (#54222) üzenetére


Borisz76
veterán

Létezik olyan , hogy NAS és lejátszó egyben.

Ezek bizonyítéka, hogy a NAS-on van HDMI kimenet is !!!

De akkor fáradj át a Qnap fórumba mert annak a cégnek vannak ilyen eszközei. A Synologynak nincs olyan modellje amin HDMI csatlakozó is lenne.

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#54224) Fisha válasza Borisz76 (#54223) üzenetére


Fisha
őstag

Köszi, a felvilágosítást, és mea culpa, hogy ezt ennyire benéztem. :) (biztosan csak nagyon vágytam rá). Snyot nem csalom meg, mert nagy a szerelem, akkor marad, valami mediaplayer nézés. Még annyit a sávszélességes számításhoz, hogy sajna ebben a kis vacakban azért korlát a proci pl samban keresztül. De meglátjuk.

(#54225) Borisz76 válasza Fisha (#54224) üzenetére


Borisz76
veterán

Igen az elmélet szép és jó csak figyelembe kell venni a CPU erejét és a HDD képességeit is.

Könnyen lehet, hogy 1-2 db 4K-s filmet kiprésel magából a NAS de amikor elindítod a 3. filmet akkor az egész dadogni fog...

Ezért szép ez a " szakma " :)

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#54226) #80977664 válasza Fisha (#54216) üzenetére


#80977664
törölt tag

Ha neked ennyire fontos a 4K lejátszás (ahogy nekem is) akkor szerintem felejtsd e la Plex, DLNA és társait (ahogy én is elfelejtettem). Vegyél egy jó 4K külső lejátszót! Sima NFS megosztáson keresztül játsz le és akkor 10 különböző helyen is nézhetsz 4K filmet zökkenőmentesen! Nem kell transzkódolással sz@rakodni a NASnak , nem lagol, normális user interface-e van, ezerszer könnyebb kezelni (nyelv/felirat váltás, felirat pozicionálás, késleltetés, stb.). Ha külső hangrendszered van akkor meg főleg. Szerintem...

(#54227) #80977664 válasza Borisz76 (#54219) üzenetére


#80977664
törölt tag

100Mbit/s a filmek 95%-ához elég, ergó ~10 filmet még egy hálózati csatlakozós NAS is simán kiszolgál. Az NFS/SMB megosztás nem igazán CPU igényes szóval a NAS hardvere nem korlát. Nálam az ezeréves DS213air alól is simán ment három 4K film lejátszása.

A transzkódolás viszont egy erősebb NAS-t is meg tud akasztani pillanatokra, plusz olyan lag lesz a lejátszásban (indulás, belepörgetés) ami számomra elfogadhatatlan!

(#54228) gbors válasza Fisha (#54224) üzenetére


gbors
nagyúr

Sambán keresztül a 115j (kicsit gyengébb) 80-90MB/sec sebességgel tud szolgáltatni, szóval ha elsősorban filmnézésre használod, akkor nem lesz gond vele.

Spoken like a true emperor / Spoken like a true conqueror / Spoken like a true... terrorist

(#54229) Fisha válasza gbors (#54228) üzenetére


Fisha
őstag

Ezer köszi mindenkinek. Jó lenne a beruházásnak ezt a részét megúszni, mert kezdek elbizonytalanodni, hogy ér-e nekem annyit a 4k HDR, hogy ezért gyakorlatilag mindent cseréljek. :)

(#54230) blakey válasza #80977664 (#54226) üzenetére


blakey
félisten

Plex-ről mostanában valóban olvasni zavaros dolgokat, Embyvel tökéletesen megy a 4K, HDR, Dolby Vision, nincs probléma, bátran lehet használni és a Plexhez képest az erőforrás igénye is minimális.

[ Szerkesztve ]

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#54231) #80977664 válasza Fisha (#54229) üzenetére


#80977664
törölt tag

Mindent? Mit kellene cserélned?

Mint írtuk bármelyik NAS viszi 6-7 egyidejű 4K lejátszást. Tévéd gondolom 4K-s. Akkor mit kell venni? Egyedül egy külső lejátszót ami ~50ezer...

(#54232) Fisha válasza #80977664 (#54231) üzenetére


Fisha
őstag

Fúú ez itt már nagyon off: így csak egyetlen gyors kommentben. A TV még nincs meg, ez lenne a fő beruházás. Felmerült a fentiek miatt a nas. Mediaplayer sajnos muszáj. Közben meg az erősítő oldalon is lesznek gondok a HDR továbbítással, így ott is kellhet sajnos fejlesztés, pedig nem is régi. Ezen felül ha 4kznék a TV-n is, mediaplayer nélkül, akkor kell egy 5GHz-es router is sajnos, mert fosi 100Mbites kártya van ezekben. "Csak" ennyi. Szívesen dumálok még róla, mert sose árt az okosodás, de ne itt fárasszuk akkor a közönséget, hanem pm-ben.

[ Szerkesztve ]

(#54233) Borisz76 válasza Fisha (#54232) üzenetére


Borisz76
veterán

Ha nem PM-ben tárgyaltok , akkor azt más is olvassa itt a fórumon.
Ezzel nincs gond mert jól jön a tapasztalatból származó információ.

És ha nem is konkrétan NAS a téma de ehhez hozzátartozik a hálózat és valamilyen szinten a lejátszók témaköre is.

Legfeljebb OFF ba teszitek , tesszük. ;)

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#54234) xpert válasza gyugyo79 (#54213) üzenetére


xpert
csendes tag

Első sorban tanulni szeretnék, ez motiválja az ittlétemet. :)

Én ugy tudtam, hogy https en kódoltan jönnek mennek a csomagok:
webdav beallitas synologyban:

webdav beallitas kliensen:

Mindketto https, autentikaciora meg kell adni az usernevet es passwordot.
Olvastam, hogy a webdav mennyire biztonságos ezzel a https -es megoldassal, vpn meg mennyire nem biztonsagos.
Igazából ennyi amivel meg tudom indokolni.

Mint mondtam tanulni szeretnék, ha erről írnátok bővebben, hogy miert nem titkositott így a webdav (vagy miért rossz ez így), vagy irodalmat linkelni azt megköszönöm!

[ Szerkesztve ]

(#54235) Sanya válasza xpert (#54234) üzenetére


Sanya
nagyúr

vpn nem biztonságos?

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#54236) Pubszon válasza xpert (#54234) üzenetére


Pubszon
veterán

De gyugyo79 az SMB-ről beszél, meg ti is korábban, most pedig a WebDAV-ról beszélsz.
Ez két külön protokoll. :)

ASRock X79 Extreme6, i7 4930K, 32GB DDR3, GTX 1080 G1, Corsair RM750x...

(#54237) xpert válasza Sanya (#54235) üzenetére


xpert
csendes tag

Én így tudom:

Van több fajtája (biztonságosabbak, de biztonságosat egyik sem irt, ezért gondolom):
windows szerverekhez ezzel lépnek be általában (ez a legalja):

https://www.webhostingsecretrevealed.net/hu/the-a-to-z-vpn-guide/

5 - Point-to-Point Tunneling Protokoll (PPTP)
A Point to Point Tunneling Protokoll (PPTP) a dinoszauruszok egyike a VPN protokollok között. a legrégebbi VPN protokollok. Bár még mindig vannak alkalmazási esetek, ez a protokoll nagyrészt a járdán esett át, mert nagy, tágra nyíló hiányosságai voltak a biztonságban.
Ha ez így hülyeség vagy nem így van akkor pls írjátok meg, hogy miért nem vagy link vagy valami. Tanulni szeretnék mindenböl.

(#54238) Varszegig válasza xpert (#54208) üzenetére


Varszegig
veterán

Ez a mondat már így önmagában is értelmetlen. Melyik vpn? Ha megvan, hogy melyik, akkor milyen titkosítással?

(#54239) gyugyo79 válasza xpert (#54234) üzenetére


gyugyo79
addikt

Maximum egy másik fórumba olvashatsz ilyet ahol egy szintnén nem hozzáértő beírta amit tőled olvasott itt ...
De jöhet link.

A jó és jól beállított VPN legbiztonságosabb az után, hogy nincs WAN oldalon elérés ...

A WebDav csak egyszerűben beállítható és használható egy szintig de messze nem olyan biztonságos mint ahogyan a Synology NAS -on pld. egy openVPN már beállítható.

(#54237) xpert
A PPTP max a VPN -ek közt a legrosszabb DE az remélem megvan hogy a semminél a kevés is több.
A semmi = SMB, vagy WebDav ssl nélkül
Viszont amit linkeltél sem írtak olyat, hogy a smb -t használj akkor VPN nélkül és helyett meg WebDav -ot mert azok amúgy jobbak. Ezeket te költötted hozzá magadba. ...

[ Szerkesztve ]

(#54240) xpert válasza gyugyo79 (#54239) üzenetére


xpert
csendes tag

"A jó és jól beállított VPN legbiztonságosabb az után," Én értem amit irsz, de én is írhatnám, hogy "A jó és jól beállított webdav legbiztonságosabb. Szóval miért? Vagy most akkor én is írjam azt, hogy nem akarok abba a hibába esni, hogy forumon egy nemhozzáértőtöl elfogadok tanácsot magyarázat nélkül.

hogy nincs WAN oldalon elérés ... -> Ez igaz, értem a logikát!

"A PPTP max a VPN -ek közt a legrosszabb DE az remélem megvan hogy a semminél a kevés is több.
A semmi = SMB, vagy WebDav ssl nélkül"
Így van, de pont ott van a képeken is h https-t használ. Az első képet a netről töltöttem le, az en synomon nem így van! Ezért karikáztam be, hogy nálam https van! Tehát a szar pptp-nél jobb a https webdav? igaz?

"A WebDav csak egyszerűben beállítható és használható egy szintig de messze nem olyan biztonságos mint ahogyan a Synology NAS -on pld. egy openVPN már beállítható."
Miért?
"Viszont amit linkeltél sem írtak olyat, hogy a smb -t használj akkor VPN nélkül és helyett meg WebDav -ot mert azok amúgy jobbak. Ezeket te költötted hozzá magadba. ... "
Mert nem írták az ellenkezőjét sem. Én azt olvastam a neten, hogy a vpn(legalabbis a pptp az tuti fos) nem biztonságos a webdavról nem olvastam, hogy nem biztonságos!

[ Szerkesztve ]

(#54241) #80977664 válasza Fisha (#54232) üzenetére


#80977664
törölt tag

Ahogy nézem az alapokról akarod felépíteni az otthoni rendszered... Az sokba lesz, főleg ha nem az alsó polcról választasz ki mindent. Szerintem az arányosságra figyelj oda leginkább! Ha a tévére nem szánsz megfelelő összeget akkor a többi se csúcsmodell legyen mert felesleges. Én a helyedben az alábbi sorrend szerint priorizálnék ha a 4K lejátszás a lényeg (elől a legfontosabb): TV, média lejátszó, NAS, hangrendszer. Illetve ebben a sorrendben ruháznék be rájuk. Inkább ne egyszerre vedd meg olcsóból ha nincs rá lé hanem egyesével drágábbakat.

Ha a TV+média lejátszó megvan akkor ideig-óráig PC-ről is megoszthatod a filmeket vagy USB drive/külső HDD-ről ha van. A hangrendszer meg a bónusz.

(#54242) zsamiatt válasza xpert (#54240) üzenetére


zsamiatt
őstag

Valamit nagyon keversz. Hiába https a webdavod. Ettől még magát a szolgáltatást törni fogják. Ettől még a VPN-n kívül semmit nem kellene kiengedni közvetlenül a netre megfelelő tűzfal nélkül. SMB-t meg egyéb dolgokat meg pláne. Az SMB-t nem is erre találták ki.
Egy dolog a két pont közötti kommunikáció amivel te kevered szerintem. Megint másik az egyes szolgáltatási protokollok biztonsága.

[ Szerkesztve ]

Eladó HP Proliant DL380 G6 használt szerver -- KTM Peak air 29" használt MTB -- Adidas 48.5 kék sneaker új Érdeklődés privátban!

(#54243) Varszegig válasza xpert (#54240) üzenetére


Varszegig
veterán

"Mert nem írták az ellenkezőjét sem. Én azt olvastam a neten, hogy a vpn(legalabbis a pptp az tuti fos) nem biztonságos a webdavról nem olvastam, hogy nem biztonságos!"

Édes jó istenem. Ha nem értesz valamihez, akkor ne tegyél róla kijelentéseket. Azért mert a pptp nem megfelelő biztonságú, az nem azt jelenti, hogy a többi sem. Kapásból tudok legalább 4 féle vpn protokollt, és mindegyiket be lehet állítani többféle titkosítási szinttel. Bármelyik, még a nyavalyás pptp is jobb, mint egy https webdav. De egy jól beállított vpn persze nem ppptp, mert olyat ma már tényleg csak a hozzánemértők használnak), akár kormányzati szintű biztonságot is képes garantálni. Persze mindent fel lehet törni, ha kellőképpen balfaszok a userek, elérhetővé teszi a nyilvános kulcsát, tanusítványát stb. de ne mondjuk már olyat, hogy a vpn nem biztonságos, mert a pptp nem az, mert ez ökörség.

[ Szerkesztve ]

(#54244) xpert válasza Varszegig (#54243) üzenetére


xpert
csendes tag

Így van! Erre is már rájöttem, de kb Te vagy az első aki ezt így leirta, köszi!

(#54245) Fisha válasza #80977664 (#54241) üzenetére


Fisha
őstag

Köszi. Elég körüljártam/járom a témát, és sajnos villamos/stúdiómérnökként az igényeim is magasabban vannak néha, mint amennyit jó szívvel rá tudok költeni. :)
A TV Oled lesz, amiből eleve nincs alsó polc, szóval az alapok meglesznek. Csak persze jó lenne egyből ráküldeni valami 4k HDR cumót és élvezkedni. De ez nem biztos hogy olyan könnyen fog menni a jelenlegi felállással. Sajnos sok a direkt kitolós faktor a szabványokban. ARC nem viszi át a HD hangot, a nem legújabb erősítők nem viszik át a HDR-t. Közben a TV-kbe meg csak 100Mbites lant tesznek. Ezek együttesen vezetnek oda, hogy ha 4k/hdr-t akar az ember, akkor olyanokat is cserélni kell, amiket amúgy nagyon nem kéne. Ez van, megpróbálom azért okosan, mert arra nincs lehetőség, hogy 5 évente teljes cájgot cseréljek ész nélkül, meg nem is vagyok olyan.

[ Szerkesztve ]

(#54246) xpert válasza zsamiatt (#54242) üzenetére


xpert
csendes tag

Az írásod alapján akkor kezdem kapizsgálni:
A jó vpnben, pl openvpn nem lehet hozzáférni az adathoz, nem lehalgartható a tunel miatt.
A webdavnál pedig akárki hozzáférhet az adathoz, csak kódolt az információ a https miatt.
Értem!

Ezt úgy általában írom a fórumozóknak: A sok-sok ítélkezés helyett elég lett volna ezt leírni.

[ Szerkesztve ]

(#54247) zsamiatt válasza xpert (#54246) üzenetére


zsamiatt
őstag

Még nem teljesen pontos a gondolat, de már kezdesz jó úton járni :)

Eladó HP Proliant DL380 G6 használt szerver -- KTM Peak air 29" használt MTB -- Adidas 48.5 kék sneaker új Érdeklődés privátban!

(#54248) #80977664 válasza Fisha (#54245) üzenetére


#80977664
törölt tag

A tv jó választás! :C
Amellett már aprópénz lesz a média player 50 ropiért, a NAS meg 100e+.

A hangrendszert hanyagolnám leginkább ha szinkronos filmeket nézel főként, ott ritka a HD hang meg az Atmos.

(#54249) AiRLAC válasza Fisha (#54245) üzenetére


AiRLAC
addikt

A 4K OLED tévé árához képest egy Amlogic alapú médialejátszó gigabit porttal (20-50€) szerintem elenyésző költség. Amlogic topicban segítenek ha gondolod.

"After successfully ignoring Google, FAQ's, the board search and leaving a undecipherable post in the wrong sub-forum don't expect an intelligent reply."

(#54250) V.Stryker


V.Stryker
nagyúr

Sziasztok,

Mostanában ilyen emaileket kapunk a nas-tól napi pár alkalommal. Hogy lehet ez ellen védekezni?

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.