Hirdetés

2024. március 29., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-09-05 14:01:59

LOGOUT.hu

2021. Júliusi frissítés - DSM 7.0 infók: Kb. egy hónapja jelentették be a DSM 7.0 RC-t, ami a kiadás előtti utolsó verzió (hivatalos sajtóközlemény). 2021. Június 29-től már telepíthetjük manuálisan a DSM felületén betallózva az új rendszert, de jelenleg ezt még mindenkinek csak saját felelősségére tegye! A figyelmeztetés oka: bizonyos alkalmazásokat (pl. Synology Moments és Photo Station helyett Synology Photos lesz, Cloud Station helyett Synology Drive Suite lesz) kivezetett a Synology a DSM7.0 megjelenésével és helyettük másokat vezet be. A teljes change log itt található.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#54101) blakey válasza tobias40 (#54098) üzenetére


blakey
félisten

Kapcsold be a DSM-ben a Fájlszolgűltatások alatt a WS-Discovery-t, (Control Panel > File Services > Advanced > WS-Discovery).
Az SMB min.: SMB2, a max. meg SMB3 legyen, hirtelen ennyi jut eszembe, nem használok Windowst.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#54102) tobias40 válasza olajbogyo (#54100) üzenetére


tobias40
veterán

Ezt nem értem hogy hol kellene beírnom és mit kell egyenként hozzáadni? :F

blakey:megcsináltam de így sem jó...
az a fura hogy a többi gépemről simán látom,win7 és droidról is csak ez a win10 szopat sztem. :W

[ Szerkesztve ]

(#54103) olajbogyo válasza tobias40 (#54102) üzenetére


olajbogyo
aktív tag

Megnyitod ezt: majd ezután, értelemszerűen, ahogyan nálad nevezik a nas-t....az enyém DS118. Szóval kétszer tovább...tovább, majd 3 nál beírod emígyen: ....tovább, és bezárod, és máris látod majd a hálózati helyek között....jó esetben. Minden mapát, amit látni akarsz így hozzáadsz, természetesen úgy, ahogyan a nas-on is szerepel.

[ Szerkesztve ]

Soha ne félj valami újat csinálni! A bárkát is egy lelkes amatőr készítette, a Titanicot meg egy halom szakértő!

(#54104) Pubszon válasza tobias40 (#54102) üzenetére


Pubszon
veterán

Vagy ahogy olajbogyo írja, csak a NAS neve helyett legyen az IP címe!

Total commander parancssorába ezt írd:
cd \\192.168.1.10\Megosztas

Ahol a 192.168.1.10 a te NAS-od IP címe, a Megosztas pedig a megosztott mappa neve.

ASRock X79 Extreme6, i7 4930K, 32GB DDR3, GTX 1080 G1, Corsair RM750x...

(#54105) tobias40 válasza Pubszon (#54104) üzenetére


tobias40
veterán

Köszi!
És azt nem tudom megcsinálni hogy a NAS "gyökerét" lássam az összes dir-el?
Nem felcsatolni akarom meghajtónak hanem csak böngészni rajta.
Természetesen kipróbálom amit írtatok.. :R

(#54106) tobias40 válasza Pubszon (#54104) üzenetére


tobias40
veterán

Az ip beírással jó lett!
A nevét hiába írtam a dir-el együtt,nem hozta be..

Köszi mindkettőtöknek!

szerk: a totálkommanderben is megkellett csinálnom és így jó lett

[ Szerkesztve ]

(#54107) Pubszon válasza tobias40 (#54106) üzenetére


Pubszon
veterán

IP címmel biztosabb, csak figyelj hogy a NAS címe ne változzon.
Nem lehet sajnos csak a megosztott mappákat látni, a gyökért nem. SMB megosztásban legalábbis.

Szívesen. :)

ASRock X79 Extreme6, i7 4930K, 32GB DDR3, GTX 1080 G1, Corsair RM750x...

(#54108) tobias40 válasza Pubszon (#54107) üzenetére


tobias40
veterán

Fix ip-je van a NAS-nak.. :R

Így jó mert látom az összes megosztott könyvtárat!
Fura hogy a hálozatok között nem látni.
Tuti a win 10 beállítás mert a másik win7-es laptopomon látom az összes hálózatban levő gépet,média lejátszót stb..

[ Szerkesztve ]

(#54109) Pubszon válasza tobias40 (#54108) üzenetére


Pubszon
veterán

Nem is foglalkozom vele hogy mit lát a Win meg mit nem. Rég feladtam már hogy mi lehet a gond vele.

ASRock X79 Extreme6, i7 4930K, 32GB DDR3, GTX 1080 G1, Corsair RM750x...

(#54110) Aethel válasza kgymac (#54096) üzenetére


Aethel
aktív tag

:R Köszönöm, 32 verziót tárolt, ez volt a baj.

(#54111) chemand válasza tobias40 (#54108) üzenetére


chemand
tag

Ha a hálózatoknál nem látod, esetleg nézd meg ezeket. Úgy emlékszem, hogy nálam is ez volt a probléma és a linkelt leírás segített.

(#54112) zsamiatt


zsamiatt
őstag

Sziasztok, synologyn futó vm-t hogyan lehet menteni mondjuk usb tárolóra? Ha jól láttam csak pillanat képet készít lokálisan.

Eladó HP Proliant DL380 G6 használt szerver -- KTM Peak air 29" használt MTB -- Adidas 48.5 kék sneaker új Érdeklődés privátban!

(#54113) RockCNC


RockCNC
senior tag

Az tudja valaki hogyan állítsam a Photo Station-t alapbeállításra?
A beállításokban kipipáltam, hogy a http miden esetben a https-t nyissa meg, azóta a keresett oldal nem található hiba üzenetet kapok.
Photo Station csomagot újratelepítettem, de semmi változás, be sem tudok menni a beállításaiba.

(#54114) tobias40 válasza chemand (#54111) üzenetére


tobias40
veterán

Köszi,de így már látom a NAS-t és ennyi elég,nem baxtatom nehogy rosszabb legyen... :C

(#54115) Radványi


Radványi
aktív tag

Sziasztok,

Szeretnek tanácsot kérni.
VLC- t telepitettem egy nVidia Shield re, innen szeretnem elerni a konyvtaraimat.
De a browse menuben ha kivalasztom a syno-t akkor csak a gyari konyvtarakat latom (Photo, Video, Music) szeretnem itt latni az alltalam letrehozott megosztott konyvtarat.

Elore is koszonom a segitseget.

(#54116) Patice válasza Radványi (#54115) üzenetére


Patice
Topikgazda

A Médiaszerver beállításaiban fel kell venned a látni kívánt mappáidat, bejelölve a tartalmak típusát.

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#54117) ssgt1981


ssgt1981
senior tag

Véletlenül letiltottam à guest fiókot, hogy tudom ismét aktiválni?

(#54118) jozsi252


jozsi252
veterán

Sziasztok

Mióta 718+ illetve WD80EFAX párosom van, pár naponta előjön órákra egy eléggé idegesítő hang amit a hdd ad ki. Sajnos bármennyire is kutakodok neten, nem találok erről a hibáról semmit.
[link]
Itt lenne a hiba. 6.-8. másodpercig, illetve 10. másodpercnél egy pillanatra jön elő. Aki esetleg megnézi, hangszórót hangosítsa fel, úgy lehet jobban hallani. Az a baj hogy élőbe rettentő módon zavaró, főleg amikor éjszaka csinálja.
Nem volt valakinek esetleg ilyen problémája?
Változó hogy meddig csinálja, általában órákon keresztül, és kisebb nagyobb szünetekkel ami másodperceket jelent.

:R

iPhone 13 Pro Max

(#54119) veze válasza ssgt1981 (#54117) üzenetére


veze
őstag

[kép]
pipát kivenni

(#54120) veze


veze
őstag

ha nem a dowload station ( hanem pl TM) tölt le valamit de az eredeti video mappába, akkor az indexelés megtörténik automatikusan? elvileg azbban a mappában történő változásokat figyeli , vagy nem

(#54121) gyugyo79 válasza veze (#54120) üzenetére


gyugyo79
addikt

Nem egészen figyeli a helyes megfogalmazás. Van egy Synoindex nevű megoldásuk . Éppen ezért ha nem támogatott úton kerül valami egy könyvtárba az sajnos a Synoy alkalmazásokba nem kerül be automatikusan + az adatbázisokba nem kerül frissítésre egy esetleges konzolon történő rm -el való törlés esetén stb.

TM -re én láttam megoldást amiben egy scriptet hív meg a tm letöltés után ami intézi a Synoindex -el való hozzáadását a fájlnak . De igazán nem foglalkoztam vele mert ha nem DS-t használnék sem a TM lenne az amire váltanék.

[ Szerkesztve ]

(#54122) powerup2


powerup2
addikt

Azt hol lehet megnézni hogy mennyit töltöttem le illetve fel download stationba ?

TV: 77" LG C1 Erősítő: Arcam AVR10 Hangfalak: Revel Performa3 F208 , Revel Performa3 C208, Focal Aria 900SR , Focal Aria 906 , Sub: 2x Rel HT1510 Predator Lejátszó: Zidoo Z9X PRO Kábelek: Kácsa Norstone Oehlbach NF 214 Isotek Tápszűrő és elosztó: Isotek EVO3 Aquaris Nas: Synology DS218

(#54123) Jim74 válasza gyugyo79 (#54121) üzenetére


Jim74
nagyúr

Mit lehet DS-en és TM-en kívül használni letöltésre?

(#54124) Peathee


Peathee
aktív tag

Sziasztok,

Én most váltok majd nagyobb NAS-ra és ehhez kapcsolódik a kérdésem is. Most van egy DS216play-em. 4 v 5 lemezben gondolkodtam, konrétan a 918+ vagy 1019+ ban. Aztán megnéztem az árakat. :F
A 918+ kifutó modell már mert jön nemsokára a 920+ ?? Emiatt már annyira nem is ajánlott? vagy mégis mi indokolja a +100ezret a 1019+ javára?

Köszi.

(#54125) gyugyo79 válasza Jim74 (#54123) üzenetére


gyugyo79
addikt

Dockerbe kb bármit ami van ....
Elsőnek pld a rutorrent-autodl-irssi konténert néznék meg.

DS -TM az nekem cseberből vederbe lenne ha már váltani kell ....

[ Szerkesztve ]

(#54126) Valkűr válasza Peathee (#54124) üzenetére


Valkűr
őstag

Mire akarod hasznalni? Nem feltetlen indokolt a nagy NAS használata, ha csak filmezgetni kell pld.

iPhone 13 Pro Max, iTab Air 5

(#54127) Jim74 válasza gyugyo79 (#54125) üzenetére


Jim74
nagyúr

Köszi :R
Sokat nem is értettem abból, amit írtál, úgyhogy szerintem maradok a DS-nél. :DDD

(#54128) Peathee válasza Valkűr (#54126) üzenetére


Peathee
aktív tag

Nem vagyok egy nagyipari felhasználó azt beismerem. Két TV csatlakozik rá és 3 PC, plusz távolról még egy ftp-n. Persze még nem volt olyan, hogy mind egyszerre :)
A saját képek és videok nagyobb helyet foglalnak mint a khmm, letöltött másolatok. És azokat szinkronizálja is a felhőbe automatikusan.
inkább a 2 lemez kevés, mennék feljebb már.

(#54129) Pubszon válasza Peathee (#54128) üzenetére


Pubszon
veterán

DS418play is megfelelne neked szerintem.
Azt nem nézted?

ASRock X79 Extreme6, i7 4930K, 32GB DDR3, GTX 1080 G1, Corsair RM750x...

(#54130) Peathee válasza Pubszon (#54129) üzenetére


Peathee
aktív tag

Azt nem, most már az erősebbek felé mennék. Időtállóbb egy pluszost venni mint egy play-t.

(#54131) Pubszon válasza Peathee (#54130) üzenetére


Pubszon
veterán

Jogos, de már az is Intel processzoros.
A te 216play-ed visszalépés volt a 214play-gez képest.

ASRock X79 Extreme6, i7 4930K, 32GB DDR3, GTX 1080 G1, Corsair RM750x...

(#54132) bb.bocs


bb.bocs
őstag

sziasztok. Mailplus valahogy tudja kezelni az érintőképernyőt? :( úgy értem hogy amikor megnyitom a levelet van oldalt egy görgő, viszont simán hogyha pl a levél tartalmán belül próbálok meg görgetni nem tudok. Hogyha a levélen belül rányomok valamire azt megnyitja, szóval érzékeli a dlgokat, csak a levelen belüli görgetés nem megy.

[ Szerkesztve ]

(#54133) bb.bocs válasza bb.bocs (#54132) üzenetére


bb.bocs
őstag

plusz van elvileg 22 olvasatlan levelem, gyakorlatilag pedig nincsen, átlapoztam oldalról oldalra, de mégis jelzi...

(#54134) zsolesz9999


zsolesz9999
csendes tag

Sziasztok!

Esetleg van valakinek tapasztalata pppoe kapcsolat és dhcp server beállításban?

Ilyenre gondoltam felépítésben! (1)
Optikán jön a net telekom routerben wifi dhcp off pppoe passthrough On
24portos switch 1 portjába a telekomos router 2.portjába a nas
Nas kapcsolódik pppoe kapcsolaton és a többi eszköznek az ip-t a nas osztaná.

Vagy

2db hálókártya
optikás router dhcp off pppoe passthrough on
Optikás router kapcsolódna Lan 1-be pppoe kapcsolat nason beállítva
Nason dhcp on és a lan 2 porton adná az ip-t a többi eszköznek

Ez a két felállás lenne!
Elnézést a hülye fogalmazásért :D
Köszönöm előre is!

(#54135) Ezekiel Ston


Ezekiel Ston
senior tag

Sziasztok!

Jövő hónapban tervezek venni egy synology nast. 2 lemezesben gondolkodom, mert házi filmtárnak és képtárnak hasznánám kifejezetten, illetve torrentre.
Kérdésem:
Synology DS218play alkalmas e 4-6 torrent futtatására, streamre samsung tévére nagyon ritkán 4k lejátszás, de főképp inkább fullHD menne. Képek azok nem esznek sokat, de fontos a backup a winyóról. Szóval számítógépről teljes képsor lementése történne, illetve mobilokról amik kérszülnek fotók automatikusan betöltésre kerülnének esténként a nasra. 1 Winyó ami folyton használva lenne 1 pedig backup funkció éles winyóról.
Lejátszás egy időben most még csak 1 eszközről menne, de lehet nagyon ritkán esetenként bejönne a hálóba még 1 eszköz amin menne lejátszás.
Szóval annyira lennék kíváncsi, hogy ezen alap feladatokra a 218play szerintetek alkalmas e?

(#54136) Pubszon válasza Ezekiel Ston (#54135) üzenetére


Pubszon
veterán

Lazán. :)
Ha 2 egyforma HDD-t raksz bele, akkor jobban jársz szerintem Raid/SHR-el.
Egyből megvan mind a 2 HDD-n minden adat.

ASRock X79 Extreme6, i7 4930K, 32GB DDR3, GTX 1080 G1, Corsair RM750x...

(#54137) Ezekiel Ston válasza Pubszon (#54136) üzenetére


Ezekiel Ston
senior tag

Ez van tervben igen. Köszike!

(#54138) gyugyo79 válasza zsolesz9999 (#54134) üzenetére


gyugyo79
addikt

Synologyban nincs alapból erre lehetőség. De lévén Linux alapokon nyugszik van megoldás ha értesz hozzá annyira, hogy parancssorból megoldod és felkonfigurálod routernak. Bár ha értesz hozzá annyira akkor lehet keresel annyit, hogy ha a beleölt időt munkával töltöd inkább és megkeresed egy dedikált router árát amivel jobban jársz még mindig ...

[ Szerkesztve ]

(#54139) br0by válasza gyugyo79 (#54138) üzenetére


br0by
csendes tag

:C

(#54140) zsolesz9999 válasza gyugyo79 (#54138) üzenetére


zsolesz9999
csendes tag

Lehet igazad van de switch kellene router helyett mivel poe wifi ap-k lennének kiépítve és 20db kamera amit a synology lenne a központ
Tehát ezért gondoltam ilyenre hogy meg valósítható-e.
Mivel az ip kamera is a synology-ra lenne beállítva.
Esetleg egy mikrotik switch-el többet érnék el ilyen téren?
És még ami fontos lenne hogy pxe és tftp is erről menne.

(#54141) gyugyo79 válasza zsolesz9999 (#54140) üzenetére


gyugyo79
addikt

Szóval akkor nem értesz hozzá.
Nézz utána mi az a NAT (hálózati cím fordítás) . Neked kell egy olyan eszköz ami ezt elvégzi.
Ha a NAS on kívül bármivel el szeretnéd érni az internetet azon a bejövő pppoe kapcsolaton át.
Erre a leg egyszerűbb egy routert beállítani amiből a soho kategóriák is van egy wan port ami a bemenet és 4 db lan ami a kimenet ami switch ként is üzemel és amin át + switchekkel össze köthető. Igen neked a + switch is kell.

Tök8 mi van ráírva az adott eszközre mert esetlegesen egy profibb switch is tudhat NAT -olni is de többnyire nem arra lett elsődlegesen kitalálva. Viszont így látva mennyire értesz hozzá te lehet nem tudnál már egy ilyet rendesen be se állítani. Félre ne értsd van olyan profi cucc amit én se ...

[ Szerkesztve ]

(#54142) zsolesz9999 válasza gyugyo79 (#54141) üzenetére


zsolesz9999
csendes tag

Értem én, de elsősorban nem ez volt a kérdés hanem hogy a synology-t lehet-e használni mint egy központ tehát hogy mindent a nas lásson el!
Nyilván a synology-hoz nem értek annyira! Windows serverben megvalósítható de telefonos alkalmazás nem sok van a win-hez
Ezert gondoltam hogy egy synology-t meg lehet-e így csinálni.
De ez csak egy elképzelés eddig.
Mezei sima routerrel van most megcsinálva ahogy írtad is erre rá a switch és 2db 10 portos poe switch.

(#54143) Funthomi


Funthomi
aktív tag

Sziasztok!

Ha minden jól megy nemsokára egy DS218+ tulaj leszek és ezért a posztom.
Ahogyan szedem össze a tudnivalókat belefutattam abba, hogy Plex Pass is szükséges lehet a médiák lejátszására/transzkódolásra. Az okés, hogy van SW meg HW transcoding és persze Pass nélkül is lehet élni, így ha nem szükséges nem vennék most. Egy TV (FHD), lapper meg PC-n lennének lejásztva a tartalmak.
Az a kérdésem, hogy kinek mi a tapasztalata a mindennapokban, mennyire kell/nem kell?

Köszönöm!

Üdv!

YOLOska

(#54144) Pubszon válasza zsolesz9999 (#54142) üzenetére


Pubszon
veterán

Van jó Synology router erre a célra, nyilván megoldható lenne de direkt nem akarják hogy a NAS legyen router is.
Vagyis lehet, csak elég fapados.

ASRock X79 Extreme6, i7 4930K, 32GB DDR3, GTX 1080 G1, Corsair RM750x...

(#54145) zsolesz9999 válasza Pubszon (#54144) üzenetére


zsolesz9999
csendes tag

Köszönöm az értelmes választ! Erre voltam kiváncsi hogy érdemes-e és megvalósítható-e?!
És nem arra hogy mivel építsem ki milyen eszköz kell hozzá!
Persze megvan minden! Csak a lényegre voltam kiváncsi hogy a nas használható-e routerként!
Tehát mint írtam ez csak egy elképzelés volt!
synology router szerintem drága és olyan árkategóriában jobbak vannak.

(#54146) gyugyo79 válasza zsolesz9999 (#54142) üzenetére


gyugyo79
addikt

synology-t lehet-e használni mint egy központ -> erre választ is kaptál.

Windows serverben megvalósítható de telefonos alkalmazás nem sok van a win-hez -> értem

(#54147) pilóta


pilóta
nagyúr

Sziasztok!

Lenne egy DS110j NAS, DSM 5.2-5967 van rajta (elvileg ez a legfrissebb).
Kinőttem az 1 terás vinyót, ami benne van, tenni akarok bele egy 3 terásat.
Vlahogy meg kellene őrizni minden beállítást. A fájlokat megoldom, kimásolom, visszaírom az újra, de valahogy jó lenne, ha nem kellene mindent újra beállítani. Például két szkenner ftp-n keresztül közvetlenül a NAS-ra szkenneli a fájlokat, franc se tudja már, hogy mit hogy kellett beállítani ehhez, de jó lenne, ha nem kellene újra megcsinálni. Jogosultságokat is jó lenne meghagyni minden gépre (5 különböző, többféle oprendszer (XP Win7, Win8.1).

Aki él és nem boldog, az téved!

(#54148) qwertly


qwertly
addikt

Sziasztok!Meg van nas ds718+ :) mikor megvettem az egyik hd nem indult azért próbáltam kötettett létre hozni össze omlott vissza vittem sikerült újra építeni nekik a kötettett.De a szervizes mondta előfordul ilyen a nassal nem nyugtatott meg. :F Most már kezdem belakni egyre jobban tetszik de van itt egyből egy kis gond Active Backup for Businessben nem találok olyan funkciót,hogy ne mentse le nekem az egész partíciót hanem csak mappákat a meghajtóról.Pl: csak a dokumentumot vagy csak asz asztal.Vagy ehhez más programot kell használni?

(#54149) AiRLAC válasza pilóta (#54147) üzenetére


AiRLAC
addikt

Beállításokat el tudod menteni, majd a friss telepítés után visszatölteni (ugyanarra a DSM verzióra, de ez itt nem lesz gond)

[ Szerkesztve ]

"After successfully ignoring Google, FAQ's, the board search and leaving a undecipherable post in the wrong sub-forum don't expect an intelligent reply."

(#54150) AiRLAC válasza qwertly (#54148) üzenetére


AiRLAC
addikt

Pl. így

[ Szerkesztve ]

"After successfully ignoring Google, FAQ's, the board search and leaving a undecipherable post in the wrong sub-forum don't expect an intelligent reply."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.