Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-20 19:25:05

LOGOUT.hu

Téma összefoglaló
(Utoljára frissítve: 2024.04.20)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#53101) stigma válasza Patice (#53100) üzenetére


stigma
addikt

Köszi, ingyenesen kikapcsolják csak fel kell hivni őket , szokásos azonosítokat megadni nekik.
Sajnos én is ugyanennél a szolgáltatónál vagyok és ezt a kört az első nap megtettem.

....iPhone 13 / iPad 9th Gen. Wifi 64GB...

(#53102) gyugyo79 válasza stigma (#53099) üzenetére


gyugyo79
addikt

Vagy elírtad vagy valami nem stimmel mert :

"Én az 1. számú NAS-ra a Hyper Backup Vault progit feltettem ahonnan az adatokat át akarom menteni."

Amiről mentesz azon legyen a Hyper Backup és amire mentesz azon legyen a Hyper Backup Vault. Amelyik felhasználóval indítod a HB -t annak legyen joga a mentendő adatokhoz és amivel csatlakozol (megadsz a csatlakozásnál) annak legyen ahhoz a könyvtárhoz amibe mentesz ...
A fenti idézet alapján:
1 NAS : Hyper Backup
2 NAS : Hyper Backup Vault

Viszont továbbra is olyan mintha te nem "sima" mentést akarnál.
Mert miután többször leírod, hogy az
"1. számú NAS-tról minden nap mentse át az adatokat."
Utána ezt írod:
2. nas-on megosztott mappához (/video és /photo) a belépési felhasználót hozzárendeltem

Ha szinkronizálni akarsz 1-2-több mappát akkor Synology Drive és Synology Drive ShareSync. Synology Support Center - > ShareSync

Ha NAT -olva van a kliens oldal bármelyiknél és nem megoldható a szolgáltatónál, hogy levegyék akkor próbáld meg, hogy QC -n ár létrejön e a kapcsolat.

[ Szerkesztve ]

(#53103) AiRLAC válasza stigma (#53099) üzenetére


AiRLAC
addikt

Én VPN-nel csatlakoztatnám össze a két NASt

"After successfully ignoring Google, FAQ's, the board search and leaving a undecipherable post in the wrong sub-forum don't expect an intelligent reply."

(#53104) stigma válasza gyugyo79 (#53102) üzenetére


stigma
addikt

Hát akkor én is hibás vagyok, de leírom pontosan mit is csináltam.

1. NAS: Innen kellene az adatokat átmenteni (video és photo mappából)
- új usert csináltam és hozzárendeltem a /video és /photo mappához
- Transmission, Video és Photo Station-t feltettem

2. nas:
- új usert csináltam és hozzárendeltem a /video és /photo mappához

Akkor itt elcsesztem mert a Hyper backup-ot az 1.-es NAS-on kellett volna futtatnom és onnan csatlakozni a 2.-ra gondolom, de én ezt fordítva gondoltam. (2.re teszem fel és onnan csatlakozom az 1.hez)

Igen 2 gyökérmappát akarok szinronizálni:
- video mappa: Filmek,sorozatok,
- Photo mappa: pár almappa van, melyeket át akarok menteni.

Akkor utánanézek mind a HB-nek mint a Drive ShareSync-nek, igaz te ha jól emlékszem műltkor pont ez ajánlottad.

(#53103) AiRLAC :
Ha jól emlékszem akkor a NAT kikapcsolása mindenképp kell és ezenkívül ez is egyfajta megoldás lehet.
Mindkét NAS-ra gondolom fel kell tenni a VPN klienst az alábbi megoldással.

....iPhone 13 / iPad 9th Gen. Wifi 64GB...

(#53105) gyugyo79 válasza stigma (#53104) üzenetére


gyugyo79
addikt

A filmeket sorozatokat feltételezem nem menteni akarod ;)

A képeket viszont igen.
Én azt csinálnám, hogy a te Nasod video mappáját ShareSync el át tolnám a másikra. (egy irányú)
Utána a 2 NAS on csinálnék egy Photo_sync mappát amit szinkronizálnék. Ebbe mountolnám a photo publikus részét a másik oldalon Ha nem minden publikus, amúgy mehet a Photo szinkronizálása...
Mivel a fényképek így hozzá férhetőek (akár mind a 2NAS irányából) ez nem igazán mentés így erre a könyvtárra beállítanák egy (lokális ha minden szinkronizál va van és távolit ha nincs) HB mentést akár mind a 2 NAS on ha fontosak a képek...

A VPN szerver kliens alapú. Amit linkeltél az a kliens ami az egyik NAS lehet.
Érdemes azt beállítani így kliensnek amin nem lesz torrent :)

[ Szerkesztve ]

(#53106) stigma válasza gyugyo79 (#53105) üzenetére


stigma
addikt

Hali, részben igazad van.
Ez a megoldás azért kellett mert kezdetben 1NAS-os megoldásban gondolkodtunk, idahaza torrent, kintrl meg streamelne, viszont elég bizonytalan a kinti helye még így inkább maradtunk az 1db itthoni + 1 db kinti NAS-nál.

Akkor mint egy jó informatikus fordítva godolkodom :DDD , valamiért evidens volt nekem hogy ha már az 1.-es NAS pár service-t futtat akkor minek terheljem egy Backup-al még azért gondoltam hogy a 2. NAs-ról fogom indítani a Hyper Backup-ot.

Estefele lehet probálkozom, de akkor a SyncShare és Backup mappát a 1.-es NAS-ra tepítsem. Ezzel nem terhelem le ha NAS túlságosan?
Hyper Backup esetén próbálkozzam azzal, hogy a varázslóban a 2.-es NAS elérését adom meg és adatait.
A2.es Nasra pedig a Hyper Backup Value programot.

NAT-ot mai nap még kikapcsoltatjuk, hogy tudjak vele szórakozni este agy holnap.

Sajnos a sok kapkodás miatt vagyok ennyire szétszort mert kb 2 napom volt megvenni, utánaolvasni,konfigolni,teszlteni, + routert telepíteni nála és valahogy szeretem ezt kényelmesen csinálni, mert a kapkodásból sosem jön ki jó...mint láthatod/láthatjátok. :DDD

Amúgy ezenfelül Syno-nak hatalmas pirospont, mert egy csomó FAQ van fenn , illetve minden jól meg van tervezve, kis hozzáértéssel is sok minden beállítható.

Köszi a segítséget.:R

....iPhone 13 / iPad 9th Gen. Wifi 64GB...

(#53107) gyugyo79 válasza stigma (#53106) üzenetére


gyugyo79
addikt

Fent lehet a HB és a Vault is mind a 2 NAS -on ezek csak amíg a mentés megy terhelik a NAS-t és a hálózatot. Nekem igazán van tapasztalatom, hogy gyengébb NAS-t ez mennyire terheli. Ez egy ütemezhető dolog, tehát hajnalba amikor nem számít fut csak le ha úgy van beállítva.

Viszont a filmek át mentésére / másolására nem jó mert egy *.hbk -fájl fog létrejönni a cél helyen. Amiből ugyan ki lehet másolni a tartalmat de elég macerás arra amit szeretnél.

Van még a HB -ből indított Rsyc 1 verziós. Ez fájlosan másol át mindent ha meg tudsz barátkozni a mappa szerkezettel ami így létrejön + itt ha a kliens NAS-on a barátod megnézte az XY filmet és törli vagy át rendezi a mappákat, új tartalmat ad hozzá akkor a következő szinkronizációkor vissza kerül pont olyan állapotra mint a Fő NAS-on van tehát egy irányú a dolog neki kár is ezeket a mappákat használni másra ha ez kerül beállításra. Ez egy ütemezhető dolog, tehát hajnalba amikor nem számít fut csak le ha úgy van beállítva.

Van a "sima" Rsyc. A Vezérlő pultba beállítható.
A kiválasztott könyvtárral megegyezőt létrehoz (ha nincs ha van akkor írja mi történik) cél NAS-on és abba "szinkronizálja" bele az új dolgokat.
Előnye : időzíthető hajnalra!
Előnye : A cél állomáson a már átmásolt elemek variálhatóak/ törölhetőek csak ha a forráson teljes szinkron van nyomva áll vissza minden a forrással megegyező állapotra (ilyenkor viszont törlődik minden + tartalom!!!! )
Esetleges hátránya : Nem választható a cél könyvtár (viszont neked ez akár nem is probléma)

DriveShareSync:
Ehhez az egyik NAS-on telepíteni kell a Drive Szervert a másikon meg a DriveShareSync -et vagy mind a 2-re mehet mind a 2 ....
Itt a lényeg ShareSync beállításainál a szinkronizálási lehetőségeknél van.

A Drive renddsz. konzolján engedélyezni kell azokat a könyvtárakat amikhez a ShareSync -el hozzá akarunk férni (fájl verziók számára kiemelten figyelni filmeknél ajánlott kikapcsolni!!!!) és ha megegyezik 2 mappa neve ami a ShareSync -et futtatón és a másikon van azokat rögtön össze kapcsolja DE a helyi mappa (mármint amelyik NAS-on a ShareSync lett indítva ) megváltoztatható.
Beállítható a szinkronizálás iránya :
2 irányú
csak feltöltés
csak letöltés
Meg még ez az.

Előnye :
csak feltöltés esetén a másik oldalon elég nagy a szabadság
Nincs mappa kötöttség
Hátránya:
Változás esetén szinkronizál ezért akkor terheli a 2 NAS-t amikor új tartalom kerül a szinkronizálásra beállított oldalra.

De a legjobb ha majd te is megnézegeted és kipróbálsz mindent.
Mint láthatod majd ami adat mentésre lett kitalálva az nem biztos,hogy a legjobb mindenre másra is ....
De ha teszt mappákkal végignyomkodsz mindent nem lesz később kellemetlen meglepetés éles adatokkal.

[ Szerkesztve ]

(#53108) péjé


péjé
őstag

sziasztok,
ha a 2 Syn. NAS között szeretnék másolgatni, a file stationbe tudom hozzá adni? NFS megosztott mappát kell hozzáadni? köszi

(#53109) gyugyo79 válasza péjé (#53108) üzenetére


gyugyo79
addikt

Másik NAS-ról CIFS (SAMBA) - NFS megosztáshoz tudsz csatlakozni+ tudod azt csatolni File Stationel /Eszközök->Távoli Mappa telepítése/
Vagy WebDAV-FTP-SFTP szerverhez tudsz csatlakozni File Stationel /Eszközök->Távoli csatlakozás/

[ Szerkesztve ]

(#53110) péjé válasza gyugyo79 (#53109) üzenetére


péjé
őstag

köszi...elindult, csak már 100 éve csináltam...:-)

(#53111) Ideg


Ideg
aktív tag

Sziasztok!

1-2 hete vettem észre, hogy nem működik távolról a levelező szerver elérése, pontosabban a levelező kliens felülete, a Mail Station. Eddig úgy használtam, hogy "fixip:port/mail", de ha most ezt beütöm a neten, akkor csak kapok egy Synology oldalt, hogy "elnézést, a keresett oldal nem található".

Belső hálózatról frankón működik a Mail Station, de kintről nem megy. A port be van irányítva a NAS-ra, régebben működött is, most megállt valamiért. Valakinek valami ötlet? Köszi!

(#53112) gyugyo79 válasza Ideg (#53111) üzenetére


gyugyo79
addikt

A mail az a 80-as porton van alapból tehát ha azt nem változtattad akkor furcsa a " fixip:port/mail" mert csak fixip/mail kell "csak".
Nálad ez meg van változtatva valamire? A 80/ amire meg lett változtatva az be van irányítva ? Belső hálózatból nem ip/mail címen érhető el ?

(#53113) gyugyo79 válasza gyugyo79 (#53112) üzenetére


gyugyo79
addikt

* vagy https esetén 443. de akkor is elég a https. Amúgy amiről én tudok az a fordított proxi amivel ezeknek az alap elérését el lehet tüntetni pld. még jó port átirányítás esetén is úgy, hogy minden tényleg jól van beállítva / írva.

[ Szerkesztve ]

(#53114) stigma válasza gyugyo79 (#53107) üzenetére


stigma
addikt

Köszi a részletes és gyors leírást, ezért én kb 1 hetet olvastam volna utána melyik jó vagy sem.
1 bajom van, most a backup NAS, amit 2. NAS-nak írtam nálam van, haveromnál tökéletesen megy az 1.-es, viszont a ő a napokban megy ki külföldre, viszont ott nem tudom ha bármit is bekonfigurálok működni fog e elsőre. Mármint ha bedugja a tápot + ethernet-et akkor a sync tökéletes lesz...
Agyam eldobom...elkezdtem amit írtál, viszont szerintem ismerősöm nem beszélt a szolgáltatóval szerintem, mert ugyanaz a hiba mint eddig.
Érzem ha ez összejön akkor valami ajándékkal megjutalmazom magam :DDD , mert lassan 1 hete szívok és kezd elegem lenni.(remélem nem megyek az agyatokra)

Köszi a segítséget.

....iPhone 13 / iPad 9th Gen. Wifi 64GB...

(#53115) Csabroncka


Csabroncka
addikt

Sziasztok a VPN kicsit járatosabb kollégák segítségét kérem!

Vállalati környezetbe kellene az Openvpn a titkosítási és hitelesítési szintjét beállítanom. Ehhez lenne szükségem egy kis infóra és irodalomra (támadhatóság, védelem beállítása), mert a gugli nem a barátom :( .

"in medias res"

(#53116) gyugyo79 válasza Csabroncka (#53115) üzenetére


gyugyo79
addikt

Én openVPN -t Synologyn :
AES-256-CBC + SHA512
Kliensekbe:
+ ba
tls-client
script-security 2
reneg-sec 0
auth SHA512
auth-user-pass
remote-cert-tls server
cipher AES-256-CBC
auth-nocache

Amúgy meg ahol nincs akkora para nem is openVPN van használva hanem ipsec.

Ha meg komolyabb akkor nem Synology a szerver :)

[ Szerkesztve ]

(#53117) Csabroncka válasza gyugyo79 (#53116) üzenetére


Csabroncka
addikt

Kisvállalati rendszer, szerinted :) ? Igaz nem bízok semmit a véletlenre, mert a mocsadékok nem alszanak!

Köszi!

[ Szerkesztve ]

"in medias res"

(#53118) gyugyo79 válasza Csabroncka (#53117) üzenetére


gyugyo79
addikt

Bőven jó ...

(#53119) Kicsimix


Kicsimix
őstag

Ma reggelre leállt a video station-ben nálam a media információk begyűjtése.. Semmit nem talál még ha manuálisan is keresem a videó információkat.. Plex meg minden más oké, kapcsolat rendben stb.

Mi történhetett? Javaslatok? :R

...Kockázat nélkül nincs vereség... : ------------)

(#53120) Kicsimix válasza Kicsimix (#53119) üzenetére


Kicsimix
őstag

Tévedtem.. Működik. Egész fura módon az elrabolva filmek (3 rész) közül egyiket sem találja meg angol nyelven (taken) csak ha magyarul írjuk be a címét manuálisan.

...Kockázat nélkül nincs vereség... : ------------)

(#53121) ludnik


ludnik
tag

Rsync job szépen lefut a Zyxelről elindítva a Synology irányába. Synologyoról hogy kell? Mi az a "rsync-compatible server" funciónál a "Backup modul"? Hogy csináljam a mentést a Zyxel irányába? Van egy halom alkalmazás ami mentésre való a Package Centerben.

[ Szerkesztve ]

(#53122) péjé


péjé
őstag

sziasztok,
a csomagok között (akár közösségi) van olyan ami a hdd állapotát meg tudja nézni mint a sentinel? köszi

(#53123) AiRLAC válasza péjé (#53122) üzenetére


AiRLAC
addikt

Storage Manager miért nem jó?

"After successfully ignoring Google, FAQ's, the board search and leaving a undecipherable post in the wrong sub-forum don't expect an intelligent reply."

(#53124) gyugyo79 válasza ludnik (#53121) üzenetére


gyugyo79
addikt

#51764 ben fincsi -nek titkosítás nélkül ment (azzal nem). Esetleg kérdez nála rá jutott e valamire + ba azóta. Ha egy hálózatba vannak nálad esetleg akkor meg nem is lényeges, a titkosított kapcsolat.

[ Szerkesztve ]

(#53125) Janos79


Janos79
csendes tag

Sziasztok,

Két napja boldog DS115j tulajdonos vagyok a sebessége nem kápráztat el de a tudása mindenképp ;)Egy dologra viszont sehogy sem tudok rájönni ezért kérem a segítségeteket. Szeretném a Samsung TV-men nézni a /home/Torrent könyvtárban tárolt filmeket,viszont sehogy sem tudom beindexelni a mappát. Alapban három mappa látható a TV-n Music,Photo,Video és nem tudom hogy tudok hozzá adni több mappát.Próbáltam az Indexelési szolgáltatás--> Indexel mappa--> létrehozás opciót mert azt gondoltam hogy ott kell beállítani de létrehozásnál amikor megnyomom a "kiválasztás" gombot hogy be tudjam tallózni a kívánt mappát nem a teljes kontyárszerkezet jön elő csupán három mappa közül választhatok ami történetesen : music,photo,video.. :Y pont ami eddig is ott volt :W na itt megállt a tudományom, légyszíves ha tudtok segítsetek mivel erről pont nem találtam semmi infót.Köszönöm előre is :R

(#53126) drmotto válasza Janos79 (#53125) üzenetére


drmotto
őstag

Nem kell hozzáadni. Bemész a videoba és ott lesz összes könyvtár amiben van video

(#53127) Borisz76 válasza Janos79 (#53125) üzenetére


Borisz76
veterán

Azok a TV-ben NEM MAPPÁK hanem KATEGÓRIÁK !

[Médiaszerver] résznél a 6. pontban lehet felvenni új mappát.
Ott lehet megadni , hogy az adott mappában milyen anyag van....videó, kép vagy hang....vagy akár mindhárom.
Ettől a kijelöléstől függően fog megjelenni a TV "menüjében" kategóriákra bontva.

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#53128) Janos79 válasza Borisz76 (#53127) üzenetére


Janos79
csendes tag

Köszönöm a segítséget, megnézve a 6. pontban pontosan azt látom hogy ott is manuálisan fel van véve egy extra /Film (HD) könytár, na ezt szeretném én is oda betenni az én Torrent könyvtáramat de nem engedi betallozni, mert nem adja be a winyó tartalmát csak music,photo,video közül választhatok :F

(#53129) kavarc


kavarc
aktív tag

SZiasztok!

Egy 215j-t szeretnék költöztetni. A rendszerlemeznek egy SSD-t tennék be. Ezzel elérhető érzékelhető gyorsulás?
A másik dolog, hogy az egyik jelenlegi HDD-t meghagynám. A rendszer viszont azon fut jelenleg. Megoldható valahogy, hogy az adataim ne vesszenek el, ill ne kelljen lemásolgatnom róla?
köszönöm!

(#53130) Pubszon válasza Janos79 (#53128) üzenetére


Pubszon
veterán

Azzal a felhasználóval mellyel hozzá akarod adni, van jogod a hozzáféréséhez?
Én adminnal vagyok benne és bármelyik mappa hozzá adható...

(#53129) kavarc: Abba a gépbe felesleges az SSD, egyébként is minden lemezen rajta van a rendszer!
Pocséklásnak tartom bele az SSD-t.

[ Szerkesztve ]

ASRock X79 Extreme6, i7 4930K, 32GB DDR3, GTX 1080 G1, Corsair RM750x...

(#53131) Janos79 válasza drmotto (#53126) üzenetére


Janos79
csendes tag

sajnos nem söpri be őket,csakis ha a Total commander-be a video mappába másolom :N

(#53132) Janos79 válasza Pubszon (#53130) üzenetére


Janos79
csendes tag

Eddig valamiért nem de most már admin-kent vagyok bent. Sajnos ugyan úgy nem adja be a tallozásnál csak a szokásos három könyvtárat :(( Használtan vettem a NAS-t elképzelhető hogy rossz?! Azért én abba bízom inkább csak az én tudásom kevés...
Vajon mi lehet a gond ?? :U

[ Szerkesztve ]

(#53133) Pubszon válasza Janos79 (#53132) üzenetére


Pubszon
veterán

Tuti nem rossz.
Képet tudnál berakni az ablakokról?

ASRock X79 Extreme6, i7 4930K, 32GB DDR3, GTX 1080 G1, Corsair RM750x...

(#53134) Janos79 válasza Pubszon (#53133) üzenetére


Janos79
csendes tag

Persze és köszi hogy próbálsz segíteni. Valószínűleg valami amatőr hiba lehet a részemről mivel ez az első NAS-om.
tehát a képen a létrehozásra mentem majd a kiválaszt gombot nyomtam a tallózáshoz és erre kaptam a jobb alsó ablakot amibe csak a három mappát tudom választani..

[ Szerkesztve ]

(#53135) Pubszon válasza Janos79 (#53134) üzenetére


Pubszon
veterán

Kérhetnék még egy képet a Vezérlőpult/Megosztott mappa részről?

ASRock X79 Extreme6, i7 4930K, 32GB DDR3, GTX 1080 G1, Corsair RM750x...

(#53136) Janos79 válasza Pubszon (#53135) üzenetére


Janos79
csendes tag

Természetesen ;)

(#53137) Pubszon válasza Janos79 (#53136) üzenetére


Pubszon
veterán

Itt nincs home mappa.
Jobb, ha a saját dolgaidnak itt csinálsz egy mappát, mondjuk Minden névvel és abba ügyködsz.
Nekem is így van és akkor csak ezt az egy mappát kell felcsatolni a gépekre is mint hálózati meghajtó. :K

ASRock X79 Extreme6, i7 4930K, 32GB DDR3, GTX 1080 G1, Corsair RM750x...

(#53138) Sanya válasza kavarc (#53129) üzenetére


Sanya
nagyúr

Semmivel sem lesz gyorsabb, mert gyenge a cpu-ja

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#53139) Janos79 válasza Pubszon (#53137) üzenetére


Janos79
csendes tag

Úgy néz ki így működik ! Ezer köszönet :R :C

(#53140) Janos79 válasza Janos79 (#53139) üzenetére


Janos79
csendes tag

Még egy kérdésem lenne , most hogy elkezdtem másolni a gépemről a filmeket és képeket a kezelő felületre belépve jobb fent forog egy kis karika és az írja hogy konvertálási folyamat.
Ez mit jelent ? Mit csinál a képekkel,videókkal és hol tudom le állítani ? Csak mert menteni szeretném ide a fényképeket és nagyon nem szeretném hogy lebutitsa !

(#53141) Borisz76 válasza Janos79 (#53140) üzenetére


Borisz76
veterán

Thumbnail-eket azaz előnézeti képeket, bélyegképeket készít a rendszer.

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#53142) Janos79 válasza Borisz76 (#53141) üzenetére


Janos79
csendes tag

Jajj de jó,akkor nem konvertálja le az eredetit! köszönöm az infót , szép estét

[ Szerkesztve ]

(#53143) Fisha válasza Janos79 (#53142) üzenetére


Fisha
őstag

Neked tényleg 13 év alatt ez volt az összes hozzászólásod? :)
Én se vagyok egy szószátyár errefelé (lásd profil), de te azért rajtam is túlteszel. :)

[ Szerkesztve ]

(#53144) WaterWave válasza Fisha (#53143) üzenetére


WaterWave
veterán

Hát na... :DDD Nem beszéli el az életét:D

• PlayStation 5 • PSN: waterwave0122 • Thinkpad X1 Yoga • LG 48 OLED C1 • Samsung Galaxy S9+ • Tp Link AX6000 • Marantz SR8015 AV Receiver • Synology Nas 718+ 6GB • Klipsch R-28F 7.1.2 Dolby Atmos •

(#53145) Pubszon válasza Fisha (#53143) üzenetére


Pubszon
veterán

Tényleg ritka tag, nagy forma. :DDD
Only read módba volt eddig... :DDD

ASRock X79 Extreme6, i7 4930K, 32GB DDR3, GTX 1080 G1, Corsair RM750x...

(#53146) Janos79 válasza Fisha (#53143) üzenetére


Janos79
csendes tag

Ha-ha :B Srácok csak akkor kérdezek ha nem tudok valamit. 9-évig mindent tudtam de ez a NAS picit kifogott rajtam :K

(#53147) Csabroncka válasza Janos79 (#53146) üzenetére


Csabroncka
addikt

9-évig mindent tudtam de ez a NAS picit kifogott rajtam :DD :C (Azt a q....)

[ Szerkesztve ]

"in medias res"

(#53148) BullZeye


BullZeye
veterán

Jól olvasom a híreket, hogy leghamarabb fél éven belül jön új szériás 4HDD-s NAS, és az is a legbutább változatban?

Szóval nincs értelme várni semmi jóra, ha gyorsan kellene másik eszköz?

(#53149) djmorphy


djmorphy
tag

Sziasztok!

Segítésget szeretnék kérni mert incidens történt a cégnél és biazlmas információ került ki scannelve( vagy lefotózva.)
Synology DS918+ -ról van szó.
Vannak scanner mappáim pl scanner_vegyes scanner_iktato scanner_penzugy stb. Ezekhez a Konica eszközeink Szkenner néven csatlakoznak. És adott mappához adott emberek férnek hozzá.
Van valamilyen log/mód/eszköz amivel vissza tudom nézni hogy a scanner_penzugy-höz user3 belépet és lemásolta a dokumentum1-et amit pénteken 11:10-kor scanneltek be? Vagy valami mód hogy összekössem hogy user3-hoz odakerült a dokumentum1 amihez semmi köze?

(#53150) gyugyo79 válasza djmorphy (#53149) üzenetére


gyugyo79
addikt

Ha be volt a használt protokollhoz kapcsolva a logolás akkor igen.
Pld. SMB -n fért hozzá akkor ha a vezérlőpult -> fájlszolgáltatások-> Átviteli napló be van/volt kapcsolva. (Ha ott rányomsz a naplóra akkor rögtön csak a SMB -t történteket adja ki) De külön kell bekapcsolni a FS-én a FTP -ét stb. Egybe mindet a Naplóközpont -> Fájlátvitelnél lehet nézni és utoljára amikor használtam működött a keresés(szűrés) felhasználóra, de volt amikor nem ...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.