Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-20 19:25:05

LOGOUT.hu

Téma összefoglaló
(Utoljára frissítve: 2024.04.20)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#53951) AiRLAC válasza V.Stryker (#53941) üzenetére


AiRLAC
addikt

Én betettem volna a hibás helyére egy újat, rebuild, majd a másik helyére a másik újat, rebuild, kész. Minden megmarad, nem Volume2 lesz a kötet neve.

"After successfully ignoring Google, FAQ's, the board search and leaving a undecipherable post in the wrong sub-forum don't expect an intelligent reply."

(#53952) #80977664 válasza Boss81 (#53949) üzenetére


#80977664
törölt tag

Várd meg türelmesen amíg lefut! Nálam vagy negyed+ óráig tartott.... a shell-ben amíg folyamatosan frissülnek a fájlnevek addig dolgozik!

(#53953) AiRLAC válasza Pubszon (#53946) üzenetére


AiRLAC
addikt

Működik az áthelyezés, minden jog megmarad. Csak ugye így lesz egy Volume2 kötet, de nem lesz Volume1. Van akit ez zavar;)

"After successfully ignoring Google, FAQ's, the board search and leaving a undecipherable post in the wrong sub-forum don't expect an intelligent reply."

(#53954) AiRLAC válasza #80977664 (#53947) üzenetére


AiRLAC
addikt

Kamera licenszeket se felejtetted el ugye?

"After successfully ignoring Google, FAQ's, the board search and leaving a undecipherable post in the wrong sub-forum don't expect an intelligent reply."

(#53955) V.Stryker válasza #80977664 (#53947) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Miért nem veszel egy 8as nvr-t? céleszköz, sokkal sokkal jobb. Szakmámból kifolyólag ezt már teszteltem és az a tapasztalatom,hogy a synology habár tudja, de inkább szükségmegoldásként. Kezelhetősége nem olyan kellemes, nem túl gyors, a licensz miatt olcsónak sem mondanám. Illetve a tömörítése is lényegesen rosszabb egy akár olcsóbb, de nomális minőségű Hikvision NVR-hez képest.
Ha valahová kell két kamera, akkor azt mondom, hogy ott még érdemes ezt a verziót használni, nem kell venni nvr-t, stb. De több kameránál szerintem ez egy nem túl jó megoldás.

Kameráknál ha áttekintő kép kell, nem nagy területhez, akkor otthonra elég szerintem a 2MP. Csőkamera kicsit azért jobb, mert az nem koszolódik annyira. A dome kamerák üvegje esőtől portól valahogy úgy koszolódok, hogy napközben hibátlan kép, de éjjel foltos,mert az üvegre rárakódott portól az iR fény visszatükrőződik, mivel egy búra alatt van. Csőnél kevésbé van ez a gond.

[ Szerkesztve ]

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#53956) #80977664 válasza V.Stryker (#53955) üzenetére


#80977664
törölt tag

Igazából most még csak két kamera lenne (már csak ezért is hogy ha nem tetszik akkor ne bukjak sokat) és később bővítenék max hatig. Fontos lenne hogy külső szoftver nélkül böngészőből is rá tudjak nézni. Nekem a synology surveillance station webes felülete elég megyőző, de biztos van jobb is... Ha már ott a NAS és rengeteg erőforrása szabad akkor miért ne? Nem akarnék külön NVR-t venni + HDD. Eszi az áramot, fűt...

Ha van alternatív javaslatod szívesen venném! Köszi!
Unifi-ről mi a véleményed? A teljes hálózatom az nekem és emiatt (is) gondolkodom azon.

(#53957) Borisz76 válasza V.Stryker (#53955) üzenetére


Borisz76
veterán

NRV-ből van ajánlott típus , márka ?

Csak mert elkezdődött nálam a felújítás és nem tudom, hogy használjam ki a 2 db NAS 2*2 ingyenes lehetőségét...vagy inkább egy dedikált célhardver , NRV legyen.

A dedikált mellett szól, hogy "kevésbé" bonyolult a beüzemelése.
Hátránya...gondolom...., hogy nem minden típust lehet elérni távolról.
De ez utóbbiban nem vagyok biztos.....

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#53958) V.Stryker válasza Borisz76 (#53957) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Árérték arányban én a Hikvision-t javaslom. Ha otthonra lesz, akkor én speciel nem is nagyon raknék IP-t, mert otthoni körülmények között nem használod ki az előnyeit, főleg ha most lesz kiépítve. Előnye az ugye, hogy könnyen bővíthető hálózatról még egy IP kamerát hozzácsapni (TurboHD-hoz is lehet ipt hozzárakni), illetve a kicsit drágábbaknál a különböző analitikák, aminek otthon nincs semmi értelme.

Nekem otthon ip van, de tök felesleges, ha most csinálnám THD lenne. Olcsóbb és ugyanaz a képminőség, sőt nincs pixelesedés sem rosszul beállított bitrátánál. TurboHD_nál érdemes megnézni a PoC -st. Kicsit drágább, de nem kell külön táp, a rögzítő ellátja itt is a kamerát árammal. Kicsit drágább balun kell hozzá, de két oldalán összedugod és kész.

Elérni meg faxán el lehet. Portot sem kell nyitni, P2P-vel, titkosított streammel megy, rögzítő még dhcp-n is maradhat. Igy mindegy,hogy natole a szolgáltatód van sem.

Jövőre nézve, kábelezni csak jó minőségű UTP-vel, koax felejtős, de Cat5e elég.

Mondjuk IP-s NVR-nél vannak olyan csemegék,hogy IP-s Hikvision kaputelefon kültérijének képét tudja rögzíteni az NVR. Ha becsöngetnek, akkor meg ha külföldön vagy is, az applikációval fel tudod venni, látod a postást, tudsz vele beszélni, kaput nyitni... a határ a csillagos ég.

[ Szerkesztve ]

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#53959) V.Stryker válasza #80977664 (#53956) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Nem ismerem. Átlag magyarnak szinte megfizethetetlen amit én láttam. Két kameránál nyugodtan használd a nast. Én már ott nem használnám, ahol licenszet kell venni. Ha nem jön be, később még vehetsz nvr-t, próbának meg jó lesz. A kamera ha tudja a protokolokat, akkor minden normális nvr-el fog később működni.

[ Szerkesztve ]

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#53960) Boss81 válasza #80977664 (#53952) üzenetére


Boss81
senior tag

Köszi :) Várok vagy már fél órája, de semmi . Mindegy, még adok neki egy kis időt.

(#53961) #80977664 válasza Boss81 (#53960) üzenetére


#80977664
törölt tag

de közben változik a shell-ben a driverek listája? frissül?

(#53962) Pubszon válasza #80977664 (#53950) üzenetére


Pubszon
veterán

Nekem ilyen van több db, tudja a H264+ kódolást, 1080p25, éjjellátó és PoE.
Van benne H265 beállítás is, de még nem próbáltam.
5 nap folyamatos rögzítés 25-35GB mozgástól függően.
Az első kiadások még nem tudtak csak H264-et, ami a gyakorlatba 4x annyi tárhelyet igényel azonos beállítás mellett.
Árához képest nagyon jó, jó az anyaghasználat is.

Ugyan ilyen van dóm is, ami nem PoE és nem kültéri. De 10m-ig 12V-al is működnie kell.

ASRock X79 Extreme6, i7 4930K, 32GB DDR3, GTX 1080 G1, Corsair RM750x...

(#53963) Boss81 válasza #80977664 (#53961) üzenetére


Boss81
senior tag

Igen, folyamatosan változik. Bár most nem látom mert nem vagyok otthon és nem léptem be telefonon megnézni.

(#53964) #80977664 válasza Boss81 (#53963) üzenetére


#80977664
törölt tag

akkor hagyd lefutni, mert ha nem akkor nem tudod majd normálisan leállítani a win10-et...

(#53965) Boss81 válasza #80977664 (#53964) üzenetére


Boss81
senior tag

Már kb másfél órája megy de nem akar végezni :(

(#53966) Boss81


Boss81
senior tag

Ha esetleg valaki találkozott ezzel a hibával, hogy oldotta meg ?

A lényeg, hogy feltelepítettem Virtual Machine-re a windows 10-et.
A macOS-re a Microsoft Remote Desktop-ot.

Csatlakozásnál ez a hiba jön ki és nem jövök rá mi lehet a gond :F

(#53967) deathtania


deathtania
senior tag

Sziasztok!

Érdekes helyzet állt elő nálam.

Sztori röviden: Már egy ideje használom a kis DS418play NAS-omat, 2x1TB HDD-vel használtam eddig. Pár hete megadta magát az egyik 1TB-s jószág, mire fogtam magam, és első felindulásból vettem egy 2TB-s WD RED-et lecserélni, viszont pár nap múlva rátaláltam a Seagate Skyhawk-jára, amit egy ismerősöm 3TB-sen ugyanannyiért adott, mint korábban a WD RED-et vásároltam. Vettem nagy hirtelen kettőt is belőle, így most elég combos mennyiségű tárhellyel rendelkezem, aminek viszont kb. csak 15%-át használom ki. Ezért felmerült bennem a gondolat, hogy a 2TB-s lemezt inkább átcsoportosítanám tesómék DS418j eszközébe a már meglévő 2x2TB WD RED mellé SHR-be (nekik rengeteg családi videó van, ezért kell a hely), az 1TB-t pedig eladnám, amíg működik még, szükségem már nemigen lesz rá, a maradék 2x3TB-t pedig használnám én, SHR-ben, ez is elég lesz nekem évekig (az 1TB tárhelyem is kb 75%-osan volt csak telítve, annak is jó részre felesleges, bármikor törölhető filmekkel).

Jól sejtem azt, hogy kizárólag teljes alaphelyzetbe állítással, aka 2x4mp resettel tudom megcsinálni a műveletet, természetesen azután, hogy mindent lementettem róla előbb a 2 TB-s külső merevlemezre?

Másik dolog, hogy talán annyiból nem is lenne rossz a sztori így, hogy eddig kb. csak ismerkedtem a DSM-el, és van pár dolog, amit lehet, hogy rosszul állítottam be, de így is működött a dolog távolról is, és annyira nem is zavart a történet... :))

Köszönöm a válaszokat előre is! :R

[ Szerkesztve ]

www.brczart.hu

(#53968) AiRLAC válasza deathtania (#53967) üzenetére


AiRLAC
addikt

Cseréld ki egyesével az 1TBosoksz 3asra, lásd feljebb a válaszom valakinek a hasonló kérdésére

"After successfully ignoring Google, FAQ's, the board search and leaving a undecipherable post in the wrong sub-forum don't expect an intelligent reply."

(#53969) deathtania válasza AiRLAC (#53968) üzenetére


deathtania
senior tag

Az a baj, hogy már mindegyik benne van a NAS-ban. A rossz 1TB-set cseréltem 2TB-sre, és a maradék 3TB-t meg csak úgy beleraktam, persze hozzáadtam a kötethez azonnal...

www.brczart.hu

(#53970) Pubszon


Pubszon
veterán

Az SMB sebességét nem lehet ütemezve korlátozni felhasználónkként?
A gyereknek van egy médialejátszója és az SMB-n éri el a NAS-t. Emiatt kellene, hogy ne nézze este 10 után.

ASRock X79 Extreme6, i7 4930K, 32GB DDR3, GTX 1080 G1, Corsair RM750x...

(#53971) blakey válasza Pubszon (#53970) üzenetére


blakey
titán

Routeren tiltsd le MAC cím alapján.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#53972) Pubszon válasza blakey (#53971) üzenetére


Pubszon
veterán

Attól belső hálón még tud filmezni...
Egyébként a routeren (Synology RT1900ac) már be van állítva az internet használat.

ASRock X79 Extreme6, i7 4930K, 32GB DDR3, GTX 1080 G1, Corsair RM750x...

(#53973) llacee válasza llacee (#53942) üzenetére


llacee
őstag

Valaki esetleg? :R

(#53974) Forza_JUVE


Forza_JUVE
aktív tag

Sziasztok!

Ma üzemeltem be egy DS2186+ nas-t és van 1 kis gondom.
A PLEX-et felraktam, de vmi gáz volt, leszedtem ... és most nem tudom újratelepíteni mert ezt írja ki:
"Az ehhez a csomaghoz beállított 32400 portot vagy másik szolgáltatás használja, vagy a rendszernek van fenntartva. Kérjük, tiltsa le vagy módosítsa az ütköző rendszerszolgáltatást, vagy a csomag konfigurációjának módosításához forduljon a fejlesztőhöz."
Hol lehet a portokat matatni ezen a NAS-on?? Nem találtam ...
Köszi!

(#53975) Statikus


Statikus
senior tag

Sziasztok, vettem egy Cyber Power UPS Value2200EILCD-t. Tudom, nem APC, nem high-end, de a célnak megfelel. Syno kompatibilitási listában szerepel, Vendor Recommended-del.
Kérdésem az lenne, hogy USB-n a DS214 NAS-sal összekötve valahogy életre lehetne kelteni a kommunikációt, felügyeletet, illetve a NAS-on egy LAN-os "lekapcsoló" szervert?

[ Szerkesztve ]

(#53976) AiRLAC válasza Statikus (#53975) üzenetére


AiRLAC
addikt

Mi a cél?

"After successfully ignoring Google, FAQ's, the board search and leaving a undecipherable post in the wrong sub-forum don't expect an intelligent reply."

(#53977) Statikus válasza AiRLAC (#53976) üzenetére


Statikus
senior tag

A NAS látja, be van állítva, hogy leálljon x perc után.
A hálón lévő PC-t és egy másik Syno NAS-t szeretnék leállíttatni vele, ha kell.

(#53978) AiRLAC válasza Statikus (#53977) üzenetére


AiRLAC
addikt

A másik Synot rá tudod állítani ennek az ip címére, előtte engedélyezd a hálózati UPS szervert az UPS beállításoknál és add hozzá az ip címét a listához.

A PCre egy NUT kliens kell.

[ Szerkesztve ]

"After successfully ignoring Google, FAQ's, the board search and leaving a undecipherable post in the wrong sub-forum don't expect an intelligent reply."

(#53979) Statikus válasza AiRLAC (#53978) üzenetére


Statikus
senior tag

Köszönöm.
NUT-ot tudsz javasolni? Free is létezik? Beállítások?

(#53980) veze


veze
őstag

ugy tünik nas váltás előtt állok. ( elhasználtam a meglévőt .. ;)
DS218 , Realtek RTD1296, 64-bit, Négymagos 1.4 GHz, 2GB DDR4 vs. DS218+ , Intel Celeron J3355 Kétmagos 2.5 GHz max, 2 GB DDR3L ( ez bővithető)
árban a különbözet : 20k-val több a DS218+
felhasználási terület otthon, kérdés, melyiket? kell nekem a 218+?
amit pl. olvastam az ismertetőjükben és engem érdekelne
218+. Download Station, Egyidejű letöltési feladatok maximális száma: 80
218 : Download Station, Egyidejű letöltési feladatok maximális száma: 30
jól értem, hogy ennyit tarthatok egyidejüleg megosztásban, vagy ez csak a szó szerinti letöltés? de megoszutásra pakolhatok bele korlátlanul?
én megosztásban , (ami ugye nem letöltés.. transmission, más tipusu nas volt, nem synology) bizony volt amikor 200db+ tartottam, szóval ha itt max 30 ( vagy 80) db-ot tehetek bele az nagyon karcsu. Vagy akkor erre is megy ( mehet.. gondolom én) a transmission, mert az nem szab meg darabszám korlátokat.
köszönöm a véleményeket

[ Szerkesztve ]

(#53981) Pubszon válasza veze (#53980) üzenetére


Pubszon
veterán

Szó szerint csak egyidejű letöltés.
Seed mehet ami kifér a csövön.

Hosszú távra megéri a + már csak a docker miatt is, bár lehet te nem használnád

ASRock X79 Extreme6, i7 4930K, 32GB DDR3, GTX 1080 G1, Corsair RM750x...

(#53982) menoomano


menoomano
csendes tag

Sziasztok!

Mi módon lehet YT videót/videókat automatán FELtölteni NAS segítségével? Egyáltalán van erre lehetőség?
(DS218+)

(#53983) #80977664 válasza veze (#53980) üzenetére


#80977664
törölt tag

Ha hosszú távra tervezel mindenképpen a DS218+
Nekem otthonra DS918+ van 12G rammal és nem bántam meg! Elég időigényes belőni egy NAS-t rendesen (nem csak install azt kész) meg költöztetni is macera, szóval egy időtállóbb darab javasolt. Nálam 4K lejátszás több tévén egyidejűleg, Dockerben pihole-unifi páros, virtuális gép, PC mappa szinkronizáció, backup egy régebbi nasra, meg torrent fut.

Lehet neked nem kell most ennyi minden de idővel kellhet és akkor vakarhatod a fejed ha a kicsit választod, ugyanez igaz a HDD-k számára is. Szerintem kb10 évet kiszolgál nekem a mostani konfig.

Seedelni nem seedelek mert prémium tag vagyok, letölteni 500 Mbittel tölt mint állat de csak azért annyival mert akkora a netem, szerintem a gigabit is menne simán. Amúgy meg tök felesleges 10 fölé állítani a letöltések számát mert öttel is dől le a cucc ezerrel! A net a szűk keresztmetszet (meg a nas teljesítménye), nem a egyidejű letöltési darabszám.

(#53984) WaterWave válasza #80977664 (#53983) üzenetére


WaterWave
veterán

Én 718+-t is javasolnám, persze ha keret engedi...
Enyémben 6gb ram van de bőven elég. Pedig aztán kap rendesen.

• PlayStation 5 • PSN: waterwave0122 • Thinkpad X1 Yoga • LG 48 OLED C1 • Samsung Galaxy S9+ • Tp Link AX6000 • Marantz SR8015 AV Receiver • Synology Nas 718+ 6GB • Klipsch R-28F 7.1.2 Dolby Atmos •

(#53985) refrigerator


refrigerator
csendes tag

Sziasztok. Lenne egy olyan problémám, hogy a synology nas vinyója haldoklik. Vettem hozzá egy usb-s hdd olvasót, amit össze is kötöttem pc-vel, hogy lementsem róla az adatokat. A pc fel is ismeri, mint eszközt,viszont utána sehol sem találom a vinyó tartalmát. A más fájlrendszer miatt nem látná a gép? Megjegyzésként: A nasban a vinyó már csak olvasható volt, törölni és írni már nem lehetett rá. Illetve folyamatosan hibajelzés miatt sipolt.

(#53986) Borisz76 válasza refrigerator (#53985) üzenetére


Borisz76
veterán

Kell egy külső programot telepítened a Windows rendszerű gépre, hogy lássa,olvassa az Ext4 fájlrendszert. [3 db lehetőség]

Esetleg ha van a gépeden telepítve Total Commander, akkor csak egy kiegészítőt ( Plug-In ) kell telepíteni. [TC - Plug-In] File system extensions (plugins) résznél : Ext4 (site) ....ügyelj a 32 vs 64 bit-re !

[ Szerkesztve ]

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#53987) blakey


blakey
titán

Nem értem, DS218 és DS218+ közül szeretne választani a kérdező akkor miért jöttök DS718+-al, meg DS918+-al? Pl. nekem sem érte volna meg a nagyobbat választani, mert nem fogom kihasználni, 3 év múlva ha netán mégis szükségem lenne akkor az aktuális, még erősebb modellből veszek egyet. Persze értem, hogy terelitek a jobb, nagyobb, drágább irányába de azért nem olyan rosszakat említett ami megindokolná a drágábbat.

Ismerősömnek beállítottam a DS118-at, neki is javasoltam legalább a DS218-at de azt mondta, hogy semmi értelme, és az eltelt idő alatt beigazolódott, hogy valóban, ahogy ő használja bőven elég az is. Én is nagyon sokat gondolkodtam, simán megvehettem volna a 718+-t is, de minek? Semmi másra nem használom csak médiára, tehát azt osztom meg különböző protokollokon és lassan 1 hónap használat után bőven alatta használom ki a DS218+ tudását, 6GB RAM-ra bővítve "kapcsoltam be", de végül a jól kiválasztott alkalmazások miatt még erős terhelés mellett sem használ 30%-nál többet, persze a Plex-et ahogy van kukáztam és visszatértem az Embyhez ami fényévekkel kevesebb RAM-ot igényel és még a DLNA része is működik 1-2 eszköz miatt.

(#53980) veze
Ha nem akarsz docker-t futtatni illetve Plex-et sem DLNA-val együtt akkor a sima DS218 is jó, viszont ha nem gond a +20e akkor simán a 218+ a megoldás és később akár RAM-al is bővítheted.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#53988) gyuszi1980


gyuszi1980
kezdő

Nekem 218+van és 6gb ram.a cpu terhelés semmi esetre nem megy fel 20%fölé.itthon használom.filmezés.zene.torrent.

(#53989) #80977664 válasza blakey (#53987) üzenetére


#80977664
törölt tag

Mint írtam nem mindenki akar 3 évente költözni nasok között. Ennél szerintem hosszabb használatra veszi az ember és igenis érdemes a jelenlegi igények fölé lőni...

Ha nem lett volna egyértelmű, a DS218+ amit ajánlok ha nem szán rá többet. Akkor is ha most (még) nem használja ki. Sokan megbánták már utólag hogy pl nem 4 lemezest vettek és társai. Használtan nem lehet jól eladni és lehet kínlódni évekig vele, vagy megveszed később a jobbat és többe fáj összesen mintha eleve a jobbat vetted volna meg.

Nekem sincs kihasználva a 4 lemezhely (még), de akkor is jó döntés volt 4 lemezest venni!

(#53990) #80977664 válasza #80977664 (#53989) üzenetére


#80977664
törölt tag

Én pl. a nas megvétele után váltottam unifi hálózatra és nem kellett megvennem a unifi cloud key-t 30e-ért vagy a Gen2 cloud key-t 70e-ért mert dockerben simán ingyenesen elfut! Csak azért mert eleve olyan nas-t vettem amin fut a docker... pedig akkor még nem tudtam hogy egyszer kelleni fog! Most gondolkodom unifi video rendszerben és az is ingyenesen fut dockerben, nem kell min 100e-ért megvennem az NVR-t. Lemez van a nasban (12TB), erőforrások szabadon (RAM 25%, CPU annyi sem) akkor miért ne?

Nyilván nem mindenki tervez hasonló bővítéseket, de én sem terveztem anno...
Ettől persze az olcsóbb is kiszolgálhatja rengeteg ember igényét!

(#53991) veze válasza #80977664 (#53983) üzenetére


veze
őstag

Mindenkinek köszönöm a válaszokat. kb 8 éve vettem az első Nas-t, eddig ( synologyhoz képest) alsóbb kategoriás (= gyengébb vas, kevesebb támogatás, nehezebb beállítás, kiegészítők parancssoros telepitéssel, stb) nasokon edződtem eddig :)
218+ra a 20k-t felárat éppen rá tudom áldozni, azért is kérdeztem , kellhet e az nekem, meggyöztetek :D két rekesz nekem elég, igy is ugyis lesz rajta egy külső, ami fizikailag is elkülönül (eddig is volt) amire időközönként biztonsági mentés készül a fontos dolgokról, aztán offline. DLNA mindenképp kell, használom most is, a net gigabites.
kérdésem hogy a memórai bővités (pl kettő Gb -ról hatra) az párban megy vagy 1db 4gb -os modullal is, DDR3L, és hány MHz kell bele? ez pl megfelelő? [Kingston HyperX Fury Black DDR3L 1600MHz] vagy ez [Kingston DDR3L 1600MHz 4GB] Nekem ugy tünik a két linkelt darab fizikai méretei sem egyformák, egyáltalán belefér a magasabb is vagy szükséges az alacsonyabb, Milyen ami benne van 1600 vagy 1833 Hz-es? [link]

(#53992) refrigerator válasza Borisz76 (#53986) üzenetére


refrigerator
csendes tag

Köszönöm szépen a segítséget. Látja a program, amit ajánlottál. Viszont már elkéstem vele. Olyan rossz állapotban van már a Hdd, hogy semmit nem tudok lementeni.. :(

(#53993) Pubszon válasza veze (#53991) üzenetére


Pubszon
veterán

Ha virtuális gépet nem használsz, akkor a 2GB is nagyon sokáig elég, szerintem rá érsz később is bővíteni. :K

ASRock X79 Extreme6, i7 4930K, 32GB DDR3, GTX 1080 G1, Corsair RM750x...

(#53994) br0by


br0by
csendes tag

DS1019+-al szeretnék tv adásokat felvenni, ami van itthon tv tuner azzal nem kompatibils a syno :(, érdemes-e keresgélni más tunereket amit megeszik, vagy érdemesebb esetleg valamilyen IPTV szolgáltatásra előfizetni?
Mit javasolnátok?

(#53995) fehanna


fehanna
csendes tag

Sziasztok!
A DS photo alkalmazást használom a fotók és videók tárolására, és elérésére telefonon bárhonnan.
A Nas- on (218+) van egy órási kb 200 GB Aperture fotógyűjtemény az elmúlt tizenév fotóiból. Hogyan lehet a legegyszerűbb és legésszerűbb módon megoldani azt, hogy a dsphoto lássa ezt a gyűjteményt? :F

(#53996) blakey válasza veze (#53991) üzenetére


blakey
titán

Linkeltem milyen RAM-al működik, keress vissza, az általad linkeltek nem jól.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#53997) br0by


br0by
csendes tag

Flexget-et használ valaki?

(#53998) Multibit válasza #80977664 (#53989) üzenetére


Multibit
veterán

Nem feltétlenül kell 3 évente költözni. Minden a felhasználástól függ. Ha nincs kényszer, jóval tovább is lehet használni.
2013 óta használom a DS713+ típust (2014 óta 4GB RAM-mal). Igaz, a rajta működő VPN szerver lassú, de különösebb gondom nincs vele. Pedig a VPN-en kívül ezen ketyeg a Radius szerver, Dockerben egy Oracle (csak fejlesztési céllal), log szerver, Unifi kontroller, végzi a mentéseket és ezen van a család média forrása. A gyorsabb VPN érdekében még gondolkodom, hogy cseréljek NAS-t, vagy állítsak rendszerbe dedikált vasat. Ja, ha cserélek is NAS-t, az is csak kétlemezes lesz. Nekem elég.

(#53999) veze válasza blakey (#53996) üzenetére


veze
őstag

meg van, ok, köszönöm :R
van is jó árban, helyben [link]

(#54000) Borisz76 válasza veze (#53999) üzenetére


Borisz76
veterán

Én ezt a párost tettem a sajátomba :

[Kép1] és [Kép2]

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.