Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-20 19:25:05

LOGOUT.hu

Téma összefoglaló
(Utoljára frissítve: 2024.04.20)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#53201) gary89 válasza Burki (#53199) üzenetére


gary89
csendes tag

Szia,

nekem úgy van beállítva, hogy a nas csak letölt, csak backup, a gép pedig értelemszerűen fel-le szinkronizál, telefonról az office appok megoldják maguknak a szinkronizációt, a onedrive appon keresztül pedig elérek mindent.

Nekem heti 2x van nason szinkronizáció, elégnek bizonyult eddig.

(#53202) Multibit válasza BullZeye (#53200) üzenetére


Multibit
veterán

File Station a barátod. Elindítod a másolást, aztán ki is jelentkezhetsz a NAS-ról.

(#53203) WaterWave válasza pandam (#53196) üzenetére


WaterWave
veterán

Szia..
Mindenképp docker - ezen belül nyilvántartás - jlesage jdownloader21 - letöltöd.

Aztán docker könyvtárban csinálsz egy jdownloader mappát azon belül egy config és egy downloads.

Dockernél képnél jdownloader indítás, bepipálod a nassal együtt induljon valamint bekonfigolod a két mappát

Aztán routerben 5800-át kinyitod, ha szeretsz bütykölni akkor internal poprt 5800, external port monduk 5843, és így a nasip:5843-on bejön a jdownloader felülete.
Clipboardban meg bemásolod a youtube linket és letölti a fent írt mappába a zenét.

Remélem nem hagytam ki semmit.

• PlayStation 5 • PSN: waterwave0122 • Thinkpad X1 Yoga • LG 48 OLED C1 • Samsung Galaxy S9+ • Tp Link AX6000 • Marantz SR8015 AV Receiver • Synology Nas 718+ 6GB • Klipsch R-28F 7.1.2 Dolby Atmos •

(#53204) OldAkita


OldAkita
aktív tag

Windows 10 fájlkezelője nem látja a NAS-ra letöltött dolgokat. Mint médiaeszközt látja és ha arra klikkelek már fel is hozza a böngészős kezelőfelületet. De nem látja mint mappákat file-okat. Eddig látta. Linux alatt most is látja. Mi történhetett? Mit tehetek?

(#53205) Elemental válasza OldAkita (#53204) üzenetére


Elemental
addikt

Címsorba \\diskstation
Utána ezt rögzíted a Gyors elérésbe.
Esetleg csinálhatsz parancsikont is a nasnak. Jobb klikk az asztalra, új parancsikon, a helynek pedig megadod ugyanezt \\diskstation (vagy, ami a nas neve).

[ Szerkesztve ]

(#53206) Multibit válasza OldAkita (#53204) üzenetére


Multibit
veterán

Ne böngéssz a hálózaton, hanem definiálj meghajtót IP címmel és megosztásnévvel!

(#53207) Dolphine válasza pandam (#53196) üzenetére


Dolphine
addikt

A 218-ra nincs Docker. :N

Nem egyenlőre, hanem egyelőre! Nem ez miatt, hanem emiatt, vagy ez által!

(#53208) WaterWave válasza Dolphine (#53207) üzenetére


WaterWave
veterán

Tényleg... Akkor passz

• PlayStation 5 • PSN: waterwave0122 • Thinkpad X1 Yoga • LG 48 OLED C1 • Samsung Galaxy S9+ • Tp Link AX6000 • Marantz SR8015 AV Receiver • Synology Nas 718+ 6GB • Klipsch R-28F 7.1.2 Dolby Atmos •

(#53209) pandam


pandam
friss újonc

Hát akkor így jártam :(
Azért köszönöm fiúk a segítséget!

(#53210) ssgt1981


ssgt1981
senior tag

Tudnátok nekem abban segíteni, hogy milyen beállításokkal tudom elérni külső hálózatról (pl mobil) a nas-t?

(#53211) Borisz76 válasza ssgt1981 (#53210) üzenetére


Borisz76
veterán

QC - azaz Quick Connect a barátod.

Az összefoglalóban is benne van.

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#53212) ssgt1981 válasza Borisz76 (#53211) üzenetére


ssgt1981
senior tag

Köszi szépen a választ. Azzal nincs is gondom az megy rendesen az androidos alkalmazásokkal, deluge-val nem tudok kapcsolódni.

(#53213) smallmer


smallmer
őstag

Sziasztok!

Tudnátok olyan alkalmazást ajánlani iOS-re, ami a telefon képernyő lezárását követően is tölti fel a képeset a NAS-ra? Közel 5000 képet szeretnék felrakni.

köszi

(#53214) AMDPista


AMDPista
tag

Sziasztok!

A NASom (DS215J) bizonyos időközönként "alvó állapotba" kerül. Csak a kék led világít.
HDD-k leállnak.
Az nem lenne jobb, ha folyamatosan menne?

Nem igazán értek a dologhoz.

(#53215) 08meszzi válasza 08meszzi (#53198) üzenetére


08meszzi
csendes tag

Sziasztok
Olyan programot keresek, amivel magyar nyelvű TV csatornákat tudnék nézni. Tudnátok segíteni nekem ebben?
Köszi

(#53217) 08meszzi válasza e90lci (#53216) üzenetére


08meszzi
csendes tag

Szia

Elnézést, igyekszek most kicsit pontosabban fogalmazni.
Nem szeretnék TV-re előfizetni. Jelenleg PLex szerverről nézem a torrentről letöltött filmeket/sorozatokat. Ezzel együtt igény van magyar TV csatornák nézésre, és szeretnék olyan applikációt a Synology NAS-omra amivel kikerülhető a TV előfizetés. Azért írtam ide a kérdést, mert nem tudok olyan samsung smart tv-re telepíthető applikációt amivel ez megoldható lenne, és ha már megvan a NAS, és lehetne ilyenre használni akkor miért ne.

(#53218) Tamarel válasza smallmer (#53213) üzenetére


Tamarel
senior tag

DS file-ban lévő Photo Backup és engedélyezd a háttérben frissítést

(#53219) e90lci válasza 08meszzi (#53217) üzenetére


e90lci
senior tag

Hát ez nehéz ügy,és szerintem nincs ilyen.Coreelec alatt egy amlogic boxal megoldható.Csak ugye ott meg vadászni kell az .m3u listákat.Vagy olyan közösségbe belépni akik megosztják egymás között az ilyet. [Itt a lista] .De ezek lehet 1 napig lehet 1 hétig mennek csak.

(#53220) 08meszzi válasza e90lci (#53219) üzenetére


08meszzi
csendes tag

Átnézem, köszönöm az ötletet!

(#53221) OldAkita válasza Elemental (#53205) üzenetére


OldAkita
aktív tag

A parancsikon bejött. Szívből köszönöm.

(#53222) OldAkita válasza Multibit (#53206) üzenetére


OldAkita
aktív tag

Nagyon kedves vagy hogy válaszoltál. Sajnos nem tudom hogy kell definiálni meghajtót, de Elemental fórumtárs parancsikonos megoldása bejött. Lehet hogy ez a módszer maga a meghajtódefiniálás? Ezt valószínű nem fogom megtudni, de nem tudhat az ember mindent :-) Még egyszer kösz a választ.

(#53223) Melorin


Melorin
addikt

Üdv!
Új HDD-t tettem a NAS-ba, azt írja rá, hogy nincs inicializálva. Hogy kell elindítani a folyamatot ha nem akarom a HDD-t raidbe tenni, csak külön kötet lesz? Nincs olyan gomb, hogy inicializálás :F

szerk.: megtaláltam... :D

[ Szerkesztve ]

(#53224) lacapaca2000


lacapaca2000
csendes tag

Sziasztok,
Hogy oldható meg, hogy a DS Photo alkalmazás ne a NAS home/photo könyvtárba szinkronizáljon, hanem a NAS egy másik lemezén található könyvtárába?
Van erre egyáltalán lehetőség? Előre is köszi a választ

(#53225) Valkűr válasza lacapaca2000 (#53224) üzenetére


Valkűr
őstag

Ugyan ugy megosztast csinalsz a masik lemezen, es azt adod meg elérési utnak

[ Szerkesztve ]

iPhone 15 Pro Max, iTab Air 5

(#53226) Mtomasz81


Mtomasz81
tag

Sziasztok! Egy kérdésem lenne nemrég újra telepítettem az egyik pc-n a windows 10-et és a windows intézőből nem látja a nast, ahonnan eddig simán kezelni lehetett a fájlokat Laptopról meg a másik asztali gépről minden gond nélkül látja most is. Mitől lehet ez?

(#53227) Pubszon


Pubszon
veterán

Docker végrehajtási parancsát nem lehet utólag módosítani?

ASRock X79 Extreme6, i7 4930K, 32GB DDR3, GTX 1080 G1, Corsair RM750x...

(#53228) BPeter01


BPeter01
tag

Találtam itthon egy kültéri 1080i onvif kompatibilis kamerát és arra gondoltam, hogy összehozom az időképpel. Problémám ott van, hogy jpg képeket kell küldeni, amit nem sikerült összehozni eddig sehogy. SurveillanceStation-ön látom az élőképet, rögzít, stb. de ilyen lehetőséget nem találok, létezik rá megoldás? (kamera menüjéből sem sikerül)

Üdv: BPeter

(#53229) BullZeye


BullZeye
veterán

DS215-ről költözök, ha szeretném az új eszköznél teljesen friss lappal indítani, akkor az működhet, hogy:
1) Kiveszem a Volume 1-t formázom windwos alól
2) Berakom az új eszközbe, telepítem rá a DS-t
3) Az előző Synologyból kiveszem a Volume 2-t, minden mókolás nélkül berakom az új eszközbe.

Volume 2-vel ilyenkor mi fog történni? Formázni fogja, összeakad az új telepítéssel, vagy felülírja az OS-t viszont a fájlok megmardnak?

Vagy érdemes mindkét HDD-t formázni előtte?

(#53230) Borisz76 válasza BullZeye (#53229) üzenetére


Borisz76
veterán

Ha nem lényegesek az adatok....vagy a fontos dolgokról már van mentésed....., akkor a 2 db lemezt kiveszed és az új NAS-ba fordított sorrendbe berakod.

[Fiókszámozás képekkel.]

Tehát az 1-s fiókból kivett lemezt az új nas 2-s fiókjába teszed.
A 2-s fiókból kivett lemezt az új nas 1-s fiókjába helyezed.

Így a migrálást is ki lehet kerülni.

Ha az ADATOKAT meg akarod tartani ! :
Akkor 1-ből 1-be , 2-ből 2-be rakd !
Ekkor migrálja a lemezeket :
Rendszert újra kell telepíteni de az adatok megmaradnak !

Fontos adatokról legyen mentésed előbb !!!

[Merevlemezek költöztetése....avagy a Migrálás.]

[ Szerkesztve ]

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#53231) tamas.nick


tamas.nick
aktív tag

Sziasztok!

A nagyobb biztonság érdekében, ha letiltom a router-ben az UPnP szolgáltatást, akkor a TV-n hogyan fogom tudni elérni a filmeket?

(#53232) lange04 válasza Mtomasz81 (#53226) üzenetére


lange04
csendes tag

windows gomb, majd bepötyögöd: \\XXXX
XXXX = nasod neve, amit az smb szolgáltatásnál megadtál

Egyik fórumtárs tanácsára letiltottam minden gépen és a nason is az IPv6-ot, azóta rögtön lát a belső hálózaton minden mindent....
Remélem tudtam segíteni :)

(#53233) Pubszon válasza lange04 (#53232) üzenetére


Pubszon
veterán

Sőt, név helyett még jobb ha az IP címmel csatlakozunk.
Még kevesebb a probléma, nekem így soha semmi ilyen jellegü gond nem volt.
Hátránya annyi lehet, hogy ha a NAS IP címe változik, akkor nem fog csatlakozni.
De ki nem ad fix IP címet a NAS-nak... :)

ASRock X79 Extreme6, i7 4930K, 32GB DDR3, GTX 1080 G1, Corsair RM750x...

(#53234) lacapaca2000 válasza Valkűr (#53225) üzenetére


lacapaca2000
csendes tag

Tudsz segíteni, hogy hol tudom megadni elérési útnak. A megosztott mappát létrehoztam, de az appban nem találok olyan lehetőséget ahol azt ki tudom választani. Csak a korábban NAS home/photo könyvtárban létrehozott albumok látszódnak.... Köszönöm.

(#53235) mutyi


mutyi
őstag

Samsung tv-n le van töltve a DS Video, mi a helyes beállítás menete?
Nem belső IP címet akarok,azzal működik, hanem mindenképp a quickconnect-et használnám.
xy.quickconnect.to
vagy
quickconnect.to/xy
Kis/nagybetű számít pl?

(#53236) ssgt1981


ssgt1981
senior tag

A héten tettem szert egy DS218play-re eddig nagyon megvagyok vele elégedve. Tudnátok segíteni egy részletes leírással azzal kapcsolatban, hogy tudom elérni az eszközt külső hálózatról (pl. Deluge).

(#53237) #29810560


#29810560
törölt tag

Van valami hír az "elgyengülő" Intel processzorok cseréjéről a Synology NAS-okban? :F

[ Szerkesztve ]

(#53238) gyugyo79 válasza #29810560 (#53237) üzenetére


gyugyo79
addikt

Synology eddigi "hivatalos" reakciója az egészre ez.
Az általuk is linkelt tomshardware.com -os linken 13. -án történt egy update ami ezen a linken van.

[ Szerkesztve ]

(#53239) #29810560 válasza gyugyo79 (#53238) üzenetére


#29810560
törölt tag

Köszönöm! :R

(#53240) AMDPista


AMDPista
tag

Sziasztok!
A NASom (DS215J) bizonyos időközönként "alvó állapotba" kerül. Csak a kék led világít.
HDD-k leállnak.
Az nem lenne jobb, ha folyamatosan menne?
Nem igazán értek a dologhoz.
Tudna vki segíteni?

(#53241) Dr.Wallet válasza pandam (#53196) üzenetére


Dr.Wallet
csendes tag

Szia!

Itt a megoldás: Csomagkezelési központ->Beállítások->Általános->Megbízhatósági szint->Bármelyik kiadó
Csomagforrások -> Hozzáad
Név: J Downloader 2
Hely: https://spk.netzbaer.de/
Közösség alatt megtalálható.

Üdv!

Ja: Ds118 alatt tesztelve :DD

(#53242) saalty


saalty
csendes tag

Sziasztok!

Egy Synology DS715 NAS készükére L2PT/IPSec protokollal csatlakozok VPN szerveren Windows 10 asztali számítógépről. Próbáltam az OpenVPN-t is, de nem jött össze elvileg a Windows 10 kliensnél van olyan bug amitől használhatatlan a webes böngészés.
Az említett protokollal viszont tudok csatlakozni és minden rendben is egész addig amíg le nem csatlakozok, ugyanis újracsatlakozni (akár több óra után is, nem azonnal) csak úgy tudok ha előtte távolról újraindítom a NAS-t. Ezután már gond nélkül csatlakozik de addig a következő hibát írja ki:

Nem megoldás az se ha a VPN szervert a Package Center-ben leállítom majd újraindítom.
Van valami ötlet esetlegmi oldhatja meg a problémát?

üdv.

saalty

(#53243) Sinu


Sinu
senior tag

Sziasztok!

Teljesen laikus vagyok, kérlek ezt vegyétek figyelembe :)
Van egy DS218j NAS-om, gyakorlatilag családi fotók, videók biztonsági mentésére, illetve torrentre használom.
RAID van beálltva 2x2 TB tárhellyel, illetve usb-n egy 500 GB a torrenteknek.
Jelzett az eszköz, hogy fogyóban a tárhely, a NAS szerint 1,6 TB foglalt, 195 GB szabad. Megnéztem és kb 600 GB fotó és vidó van, egyszerűen nem találom, hogy mi foglalja le.
Hol kell keresnem a többi fájlt? Mivel telhetett meg? Bélyegképek meg ilyen szirszarok?

Köszönöm, ha tudtok segteni :)

Áron

No Future

(#53244) AiRLAC válasza Sinu (#53243) üzenetére


AiRLAC
addikt

Drive vagy Moments vagy Cloud Station fut? Azok szoktak különböző verziókat tárolni amik aztán idővel felhasználják a tárhelyet.

"After successfully ignoring Google, FAQ's, the board search and leaving a undecipherable post in the wrong sub-forum don't expect an intelligent reply."

(#53245) Gombinyó válasza Sinu (#53243) üzenetére


Gombinyó
őstag

Lomtár?

(#53246) Sinu válasza AiRLAC (#53244) üzenetére


Sinu
senior tag

Megnézem, ez lehet, mert anno amikor vettem még volt időm bohóckodni ilyenekkel :)

Gombinyó köszi, ezt is meglesem :)

No Future

(#53247) ludnik


ludnik
tag

Miért van az, hogy felcsatolok a File Stationben egy Zyxel Nas meghajtóját FTP-vel másolás céljából, akkor a fileok másolásánál az időpont lemódosul pl 00:00-ra?

[ Szerkesztve ]

(#53248) AiRLAC válasza ludnik (#53247) üzenetére


AiRLAC
addikt

Az okot nem tudom de próbáltad pl. NFSen keresztül?

"After successfully ignoring Google, FAQ's, the board search and leaving a undecipherable post in the wrong sub-forum don't expect an intelligent reply."

(#53249) ludnik válasza AiRLAC (#53248) üzenetére


ludnik
tag

Köszi az NFS jó. Nem lenne rossz, ha FTP is működne, na nem baj.

(#53250) AiRLAC válasza ludnik (#53249) üzenetére


AiRLAC
addikt

Írj a Zyxel supportnak :DDD

"After successfully ignoring Google, FAQ's, the board search and leaving a undecipherable post in the wrong sub-forum don't expect an intelligent reply."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.