Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-20 19:25:05

LOGOUT.hu

Téma összefoglaló
(Utoljára frissítve: 2024.04.20)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#54151) pilóta válasza AiRLAC (#54149) üzenetére


pilóta
nagyúr

Oké. De akkor minden beállítást megőriz? Korábbn írták, hogy nem minden marad meg.

Aki él és nem boldog, az téved!

(#54152) br0by válasza zsolesz9999 (#54145) üzenetére


br0by
csendes tag

Alapból is megoldható, de parancssorból akár komplett routert is tudnál csinálni :)
ennek ellenére én is egy külön eszközben gondolkodnék, a Synology router szerintem is túl árazott, nem is értem hogy ki vásárol ilyet, pedig fogy :)
Én egy mikrotik eszközzel oldanám meg, bár ennek a konfigurálásához is érteni kell,

(#54153) negyesiz


negyesiz
csendes újonc

Tisztelt Címzett!
Tudnátok valamiféle tippet vagy javaslatot adni, hogy mi lehet az oka annak, hogy egy Synology NAS-t Windows 10 home oprendszerről miért nem lehet elérni távolról interneten keresztül?
Windows 10 Enterprise hiba nélkül működik.
Próbáltam a NETDRIVE2 segítségével és azzal csak néha néha megy.
Köszönettel várom segítségüket
Üdvözlettel:
Zoltán

(#54154) zsolesz9999 válasza br0by (#54152) üzenetére


zsolesz9999
csendes tag

Mikrotik-el lesz megoldva mindenféle képpen :)

(#54155) AiRLAC válasza pilóta (#54151) üzenetére


AiRLAC
addikt

Fogalmazzunk úgy hogy a nagy részét.

"After successfully ignoring Google, FAQ's, the board search and leaving a undecipherable post in the wrong sub-forum don't expect an intelligent reply."

(#54156) br0by válasza zsolesz9999 (#54154) üzenetére


br0by
csendes tag

Én is azt használok otthon, nagyon szeretem :)

(#54157) Elemental válasza negyesiz (#54153) üzenetére


Elemental
addikt

Nálam a netdrive webdavval stabil.

(#54158) veze


veze
őstag

A menüben elérhető "gyári visszaállítás" az mindent visz, és egy leformázott ujrateéepitett meghajtót jelent?
A RESET gomb egymás után 2x 4mp ig ( sipolásig) tartó megnyomása pedig a NAS (csak a DSM) ujratelepítését jelenti felhasználói adatvesztés nélkül?
Csak azért kérdezem, hogy jól értelmezem e a leírásokat, inkább hiszek a tapasztalatoknak , mintsem kipróbáljam és közben olyan élményekre tegyek szert amit nem szeretnék.. :)

(#54159) RockCNC


RockCNC
senior tag

Mit lehet tenni, ha a Photo Station megnyitásakor ezt az üzenetet kapom?
"Elnézést, a keresett oldal nem található"

(#54160) #80977664


#80977664
törölt tag

Hali! Van egy 8TB rendszer lemezem adatokkal a NAS-ban meg mellette egy 4TB (üres).
Na, akarok mégegy 4TB lemezt amit a meglévő 4TB-al SHR kötetbe tennék (adatbiztonság) és erre telepíteném a rendszert újra.

KÉRDÉS: ha kiveszem a 8TB rendszer lemezt, újrarakom a 4TB SHR kötetre a rendszert és visszarakom a 8TB lemezt akkor tudom olvasni az adatokat róla?

(#54161) m47rules válasza m47rules (#54090) üzenetére


m47rules
tag

Sziasztok!

Ezzel kapcsolatban tudna segíteni valaki? :F

Köszönöm!

(#54162) Borisz76 válasza #80977664 (#54160) üzenetére


Borisz76
veterán

Nincs olyan, hogy rendszerlemez. A DSM minden lemezre felteszi magát.

A 8Tb-s lemezt ha kiveszed és nem ugyanoda kerül vissza, akkor lehet, hogy nem fogja olvasni...... Nem tudom biztosra.

Hagyd bent! Az a biztos.
Ugye 4 fiókos a NAS-od?

[ Szerkesztve ]

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#54163) dmc válasza zsolesz9999 (#54145) üzenetére


dmc
aktív tag

Én mindent külön vennék.
Ruternek pl Mikrotik
NAS nak szerintem is legjobb a Synology
Kamerákhoz meg Provision vagy Hikvision
Én így raknám össze :D

(#54164) maci25 válasza dmc (#54163) üzenetére


maci25
aktív tag

20 db kamera synology nas-ra? Van nekem is kamera a synon de csak 2 db. Nem volna jobb választás egy nvr?

(#54165) Tulkas


Tulkas
tag

Sziasztok,
lassan két hete próbálkozom mindenféle módon, hogy WebDAV szerver segítségével hozzak létre távolról, hálózati meghajtókat.
Egyszerűen hiába működik egyébként minden tökéletesen, a meghajtó felvételénél nem jut tovább a jelszó (egymás utáni újra és újra) bekérésénél. Nem csatlakozik.

Kizárólag https kapcsolat lett beállítva hozzá, tanúsítvány rendben, portok routeren UPnP-vel beállítva, visszaellenőrizve, NAS (DS218+) távolról elérhető ***.synology.me beírásával.
Több felhasználóval tesztelve, akiknek meg van adva a mappához a jogosultság.
Nincs valakinek ötlete hogy mit ronthattam el?

Igazán köszönöm!

"Nevess, és a világ veled nevet...Horkolj, és egyedül alszol..."

(#54166) Des1gnR válasza Tulkas (#54165) üzenetére


Des1gnR
őstag

Milyen portokat nyitottál a routereden?
5005 - WebDAV
smbd: 139 (netbios-ssn), 445 (microsoft-ds)

Dell G3 3779 || Samsung S23+ || Samsung Watch 5 Pro || Oculus Quest 2 || Creality Ender 3 V2

(#54167) Tulkas válasza Des1gnR (#54166) üzenetére


Tulkas
tag

Szia,
a Router fülön a NAS "saját megoldásával" kipipáltam minden alkalmazást, ami elvileg kell, és a szükséges portokat maga a NAS írta be a Router/Modem-be.
Rengeteg port (~57), ezeket látom is a routerbe belépve, és hogy belső IP felé nyitottak.

Pillanat és ellenőrzöm amiket írtál!
WebDAV-nál átírt port (50.000 feletti) van HTTPS-re, a HTTP maradt 5005-ön, ki is van engedve, de a használata egyébként nincs engedélyezve.

"Nevess, és a világ veled nevet...Horkolj, és egyedül alszol..."

(#54168) gyugyo79 válasza Des1gnR (#54166) üzenetére


gyugyo79
addikt

Épeszű ember a 139 es és 445 t nem nyitja meg wan oldalon lehet, hogy te csak most viccből beírtál még 2 portot de minek főleg, hogy viccnek is rossz ....
Mert semmi köze sincs a Webdavhoz a második 2 nek.

[ Szerkesztve ]

(#54169) Des1gnR válasza Tulkas (#54167) üzenetére


Des1gnR
őstag

Csak a \\***.synology.me-t próbáltad felcsatolni vagy mögé írtad a látni kívánt mappa nevét is?

Dell G3 3779 || Samsung S23+ || Samsung Watch 5 Pro || Oculus Quest 2 || Creality Ender 3 V2

(#54170) Tulkas


Tulkas
tag

Csatoltan, ellenőrizett állapotban a portok.

[ Szerkesztve ]

"Nevess, és a világ veled nevet...Horkolj, és egyedül alszol..."

(#54171) Des1gnR válasza gyugyo79 (#54168) üzenetére


Des1gnR
őstag

Nem is mondtam, hogy van köze, SMB a 445 és nálam nyitva van és használom is. Kérlek fejtsd ki nekünk, hogy tanulhassunk valamit, mert ha csak benyögöd, hogy baromság, azzal nem leszünk előrébb.

Dell G3 3779 || Samsung S23+ || Samsung Watch 5 Pro || Oculus Quest 2 || Creality Ender 3 V2

(#54172) Tulkas válasza Des1gnR (#54169) üzenetére


Tulkas
tag

A következő képpen próbálkoztam.
https://***.synology.me:58998/volume1/Családi/Foto
Jelszót kér, és ha be is írja az ember, újra, és újra kéri.

"Nevess, és a világ veled nevet...Horkolj, és egyedül alszol..."

(#54173) gyugyo79 válasza Des1gnR (#54171) üzenetére


gyugyo79
addikt

Inkább ne segíts senkinek ha indololnom is kell.

Azért mert azok sz@pják be a smb sérülékenységre épülő kódoló vírusokat első körben akiknek a hozzád hasonló fotel informatikisok segítettek. Mint ahogy a multban is. Szerencsés esetben a szolgáltató tiltja is a hálózatán alapból.
[link]

(#54174) gyugyo79 válasza Tulkas (#54172) üzenetére


gyugyo79
addikt

[link]
Így próbáld.

(#54175) Tulkas válasza gyugyo79 (#54173) üzenetére


Tulkas
tag

Kérlek most koncentráljunk a problémám megoldására, két hete vettem a kütyüt, de még érdemlegesen nem tudtam használni. :(
SMB egyébként nem aktív, biztonsági ellenőrzés 100%-on.

"Nevess, és a világ veled nevet...Horkolj, és egyedül alszol..."

(#54176) Des1gnR válasza gyugyo79 (#54173) üzenetére


Des1gnR
őstag

Egy két évvel ezelőtti bug, amit még akkor javítottak. :W

Dell G3 3779 || Samsung S23+ || Samsung Watch 5 Pro || Oculus Quest 2 || Creality Ender 3 V2

(#54177) Tulkas válasza gyugyo79 (#54174) üzenetére


Tulkas
tag

OMG!! Ezer köszönet!
:R :R :R
Admin jelszóval működik!
Most jön a kérdés, hogyan tudnám elérhetővé tenni ezt az opciót a felhasználóimnak?

"Nevess, és a világ veled nevet...Horkolj, és egyedül alszol..."

(#54178) gyugyo79 válasza Tulkas (#54175) üzenetére


gyugyo79
addikt

Elhiszem, hogy téged csak a te problémád érdekel de gondold végig . A hozzászólásokat más is olvassa, ha csak veled párhuzamosan még 1-2 en kipróbálják ami be van írva úgy, hogy nem tudják milyen veszélyes lehet ráér a segítség.
Amit linkeltem úgy használja itt sok ember.

Ha rám hallgatsz egyszer amikor ráérsz upnp-t kikapcsolod és megcsinálod kézzel a port átirányításokat amik tényleg kellenek csak azok a portok legyenek nyitva.

(#54179) gyugyo79 válasza Des1gnR (#54176) üzenetére


gyugyo79
addikt

Azóta nem is volt másik ugye? :W
Az se lehet, hogy jelenleg is van vagy majd derül ki még :W

(#54180) gyugyo79 válasza Tulkas (#54177) üzenetére


gyugyo79
addikt

Az adott mappára szűkítesz amihez joga van és vele authentikálsz.

[ Szerkesztve ]

(#54181) #80977664 válasza Borisz76 (#54162) üzenetére


#80977664
törölt tag

"Nincs olyan, hogy rendszerlemez. A DSM minden lemezre felteszi magát."

Akkor ezek szerint ha bármelyik lemez meghibásodik a DSM akkor is elindul és feláll, hozzáférek a jó HDD-n levő adatokhoz? Igazából 2-3TB lenne csak amit védeni szeretnék, a többi pótolható bármikor ezért gondoltam 2db 4TB SHR kötetbe (1*4TB lesz) és mellé maradna a 8TB adatnak. Igazából

De akkor nyugodtan berakhatom a +4TB lemezt a meglévő 4TB mellé mert úgyis felrakja magát oda is a DSM, és ha meghalna a 8TB akkor is el fog indulni a 2*4SHR-ről. Jól értem?

(#54182) Tulkas válasza gyugyo79 (#54178) üzenetére


Tulkas
tag

Szia,
megértettem, elfogadom.
(Viszont egy hete csak 6-7 órákat alszok a frusztráció miatt,
meg persze az asszony is egyre inkább mondogatta,
hogy pedig milyen drága volt.. Ennek vége! :R )

Többi felhasználónak kiadott jelszóval megoldhatom majd a csatlakoztatást?
Szerk.
Áh, (#54180) köszönöm!
Még egyszer nagyon köszönöm!

[ Szerkesztve ]

"Nevess, és a világ veled nevet...Horkolj, és egyedül alszol..."

(#54183) Sinu


Sinu
senior tag

Sziasztok!
lvl1 kérdés:
Ds218play nasom van, tükrözés van beállítva, itt csak családi fotókat/videókat és doksikat szeretnék menteni, ezért arra gondoltam, hogy külső hdd/ssd tárolóval oldom meg a filmek, sorozatok tárolását. Ezt a típust néztem ki, a NAS tudja kezelni ugye?

Köszönöm,
Áron

No Future

(#54184) Des1gnR válasza gyugyo79 (#54179) üzenetére


Des1gnR
őstag

Szerintem más protokollt se használj, mert lehet, hogy bugos :)

Dell G3 3779 || Samsung S23+ || Samsung Watch 5 Pro || Oculus Quest 2 || Creality Ender 3 V2

(#54185) zsolesz9999 válasza maci25 (#54164) üzenetére


zsolesz9999
csendes tag

Ha már támogatja egy próbát megér a syno ha nem marad az nvr :)

(#54186) #80977664 válasza zsolesz9999 (#54185) üzenetére


#80977664
törölt tag

Kameránkénti 16.000-es licenszel? Mindezt 18-szor megvéve??? Háááát... elég meleg szerintem, de te tudod.
Én most vettem unifi g3-flex kamerákat (eddig négyet) és az NVR-t a nason futtatom ingyen. Lemez van a nasban, proci meg memória is... akkor minek vegyek különálló NVR-t nmem kevés pénzért?

(#54187) veze


veze
őstag

[Transmission Remote GUI - Synology DSM6 mellé] Ezt próbálta már valaki és működik? nekem sajnos eddig nem jött össze :(
a TM-et feltetem külön az ok , az működik
De ez az eredeti beépitett DS-hez ( ami tm alapokon van) engedne webes hozzáférést a megszokott felületen , igy a beépitett DS töltene le ( a megszokott felületen érhetném el) és akkor az indexelés is automatikusan megoldott

[ Szerkesztve ]

(#54188) Borisz76 válasza #80977664 (#54181) üzenetére


Borisz76
veterán

Több lemez esetén ha 1 meghibásodik, akkor a rendszer feláll a másik érintetlen , ép állapotú lemezről.

Tisztázni kellene, hogy a jelenlegi 8 és 4 Tb-s lemezeken milyen kötet is van létrehozva.....

Ha a 4 Tb-s lemez SHR, akkor mellé tudod dobni a második 4 Tb-s lemezt és egy kötet bővítéssel lesz meg a 2 lemezes SHR kötet....ami tulajdonképpen tükrözést jelent. Marad a 4 Tb kapacitás de 1 lemez meghibásodása ellen védve lesz a kötet.

A 8 Tb-s lemez ....ha csak adatok vannak rajta......ebből a szempontból most mindegy is , hogy ALAP ( Basic ) vagy SHR kötet.

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#54189) Pubszon válasza #80977664 (#54181) üzenetére


Pubszon
veterán

Mennyi lemezes van és mennyit akarsz még venni?
Nekem 3x4TB van SHR-ben, lehet neked is ez lenne a legjobb.

ASRock X79 Extreme6, i7 4930K, 32GB DDR3, GTX 1080 G1, Corsair RM750x...

(#54190) zsolesz9999 válasza #80977664 (#54186) üzenetére


zsolesz9999
csendes tag

Mai világban mindenre van megoldás :)

[ Szerkesztve ]

(#54191) #80977664 válasza Borisz76 (#54188) üzenetére


#80977664
törölt tag

SHR mindkettő Btrfs-el. Választhatok vagy a 4 vagy a 8TB-ot tükrözöm SHR-el.
4 mellett szól az olcsóbb ár, 8 mellett a hosszútávú helyigény EGY SHR tömbbe rakással (8-8-8-8= 24TB és akkor minden adat védett)

(#54192) #80977664 válasza Pubszon (#54189) üzenetére


#80977664
törölt tag

Nekem kevés a 8TB. Most van 12TB (8+4) védelem nélkül, de egy régebbi NAS-ra ütemezett biztonsági mentéseket csinálok a fontosabb dolgokról(1TB)

DS918+ van 4 hellyel. Sokáig fog maradni :C

(#54193) gyugyo79 válasza Des1gnR (#54184) üzenetére


gyugyo79
addikt

Szerintem meg ne fokozd a hülyeséged. Már ott kezdődik, hogy a WebDav hoz az általad írt 3 portból 2 totális hülyeség. Tehát vagy nem értesz hozzá vagy rosszindulatú vagy.
Szóval inkább indokold meg minek nyittatnál ki mással olyan portokat mint amire szüksége van.

Az meg, hogy milyen szolgáltatást használ valaki belső hálózatból és mit külső hálózatból az mindenkinek a saját dolga amíg nem terjeszti a hülyeséget. Nyilván nem olyan szintű elérése lehet rendszer szinten egy smb Service - nek meg egy Ftp- nek kevesebb tartalom állítható be. Az egyikhez komolyabb titkosítás mellet történhet meg az authetikáció és a kommunikáció mint a másikhoz.

(#54194) Sanya


Sanya
nagyúr

Dockered van? Mert ha igen, akkor a dockerbe letöltesz egy ubuntut és a docker felületen már kaphatsz egy bash-t és kész.

A létrehozás alatt írd be: /bin/bash

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#54195) BullZeye


BullZeye
veterán

Egy nem túl régi WD red 6TB -os vinyóra azt írja pár napja DSM, hogy bad sectorok jelentek meg rajta, szám szerint 20at ír jelenleg.

Éjszaka futtatok rajta extended testet, az eszköz még garanciális, van értelme visszavinni, vagy csak ha nőni fog a bad sectorok száma?

(#54196) BullZeye válasza BullZeye (#54195) üzenetére


BullZeye
veterán

Számlát elnézve tavaly augusztusi, úgyhogy régebbi mint gondoltam, de még a gari felénél se jár.


2 BASIC kötet van benne, Rsync fut minden éjjel a fontos fájlokról. Megbízható még ez a vinyó, vagy állítsam le az rsyncet, nehogy sérüljön a biztonsági mentés a másik vinyón?

Vagy túlreagálom, és ez még normális határon belül van, és nem okozhat problémát? Valami rémlik, hogy WDRED-ben van hardveres bad sector védelem, és letiltja azokat amik sérültek, de lehet rosszul emlékszem.
Jelenleg működik minden (ezen a volumeon van minden), de nem merem újraindítani.

(#54197) Bacusuz


Bacusuz
őstag

Sziasztok
A ds413j nasomon lévő music mappát szeretném megosztani az onkyo(tx-nr636) házimozi erősítőmre kábelesen.
Segítenétek hogy kell?
:R

ÜDV! Bacusuz. Veszélyes környéken lakom. Ahányszor becsukom az ablakot, mindig odacsukom valaki kezét.

(#54198) bb.bocs


bb.bocs
őstag

sziasztok. ds718+... openhab... 4terrás vinyó 4-500gb hely... gondolt egyet és ddnsnél vlmi elszállt, újraregisztráltam megy. (csak ott vettem észre előtte hogy nem jó valami, hogy nem jött be nyilt netről a weboldal...) most viszont gőzöm sincsen mivan, naplónál semmi gondot nem jelez, semmi frissítés nem jött rá, kezd idegelni hogy megint ez van... az openhab nem megy... eddig ment, most nem... semmit sem változtattam rajta. nem tudom mi kell hogy fussson még hozzá, hogy eltudjon indulni. java7 és java 8 fut... és openhabnál nem sikerült a csomag elindítása...

(#54199) AiRLAC válasza BullZeye (#54195) üzenetére


AiRLAC
addikt

Csere

"After successfully ignoring Google, FAQ's, the board search and leaving a undecipherable post in the wrong sub-forum don't expect an intelligent reply."

(#54200) kgymac válasza Bacusuz (#54197) üzenetére


kgymac
őstag

audiostation-ra keress rá a fórumban, plusz olvasd el azt a postot is, amire válaszolták a köszönömöt (gyugyo76).

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.