Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-20 19:25:05

LOGOUT.hu

Téma összefoglaló
(Utoljára frissítve: 2024.04.20)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#50951) Csabroncka válasza zsamiatt (#50936) üzenetére


Csabroncka
addikt

Mit szeretnél tudni?

Eddig a legjobb a win alkalmazásból telepíthető kliens volt, azonban az új mailplus már kezeli, így normálisan használható a mailplus bejelentkezést követően is.

Bármilyen alkalmazás esetén a felhasználói jogosultságokat be kell állítani hozzá, adhatsz becenevet és képet, engedélyezheted a fájlfeltöltést.

Ezen kívül ugyan úgy működik, mint egy alap chat...

"in medias res"

(#50952) tevfik


tevfik
tag

Üdv.

Most lettem tulajdonosa egy DS119J készüléknek.

Rögtön felmerült az első kérdésem. Minden beállítás leírásoknak és tutorialoknak megfelelően beállításra került de ennek ellenére a " megadottnév.synology.me " ddns címen nem érem el a gépet.

A quickconnet.me címen a " megadott név " alapján probléma mentesen csatlakozik.

A routernél a portforwading beállítva. A NAS-on pedig végig mentem az EZ Internet alkalmazásban.

A synology fiókba belépve a NAS-on és a Synology oldalán is aktív a ddns szolgáltatás.

Mi lehet még a gond?

Második kérdésem pedig, hogy egy publikus ftp szeretnék létrehozni amit megadhatok a webshopom felé amikor xml feed csv kerül feltöltésre, hogy a képeket leszedje. Az ftp létrehozásra került el is érem a saját hálózati címen 192.168.0.105 kiadott címen de a totalcommanderben nem tudom elérni. Továbbá, hogyan lesz publikus link belőle? Pl. xxx.synology.me/kepek/001.jpg

Köszönöm. :R

(#50953) Csabee. válasza tevfik (#50952) üzenetére


Csabee.
nagyúr

Szia, ellenőrizd elöször hogy a szolgáltatód nem e natolt címet adott. Www.whatismyip.com oldalon megteheted. Ha natolt a címed akkor először kérelmezd annak megszüntetését. Utána ha. Aportforwardod rendben van, akkor mehet a dolog.

Üdv: Csabee.

(#50954) _ak_ válasza Borisz76 (#50940) üzenetére


_ak_
addikt

Köszi, igazából a TM nekem eléggé bevált és telefonos kliens is elég jó hozzá. Szivni még nem szívtam vele, de aztan persze meglátom.
A többire nincs esetleg tipped? :R

Let's begin, de gozaimasu!

(#50955) WaterWave válasza Borisz76 (#50938) üzenetére


WaterWave
veterán

És itt tulajdonképpen kivel tudsz chatelni? Mert ez még nem tiszta...

• PlayStation 5 • PSN: waterwave0122 • Thinkpad X1 Yoga • LG 48 OLED C1 • Samsung Galaxy S9+ • Tp Link AX6000 • Marantz SR8015 AV Receiver • Synology Nas 718+ 6GB • Klipsch R-28F 7.1.2 Dolby Atmos •

(#50956) Borisz76 válasza WaterWave (#50955) üzenetére


Borisz76
veterán

Mivel ki sem tudtam próbálni ...ezért senkivel nem chat-elek. :)

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#50957) tobias40


tobias40
veterán

Nem tudom elérni a tegnapi frissítés óta a DS-t a webes felületen,minden máshogyan igen.
Mi lehet rá a megoldás?
http://192.168.1.110:5000/DS/ eddig ezen értem el..

(#50958) WaterWave válasza Borisz76 (#50956) üzenetére


WaterWave
veterán

De kivel chatelhetne az ember ha mukodne? Azokkal akiknek hozzaferese van a nashoz?

• PlayStation 5 • PSN: waterwave0122 • Thinkpad X1 Yoga • LG 48 OLED C1 • Samsung Galaxy S9+ • Tp Link AX6000 • Marantz SR8015 AV Receiver • Synology Nas 718+ 6GB • Klipsch R-28F 7.1.2 Dolby Atmos •

(#50959) zsamiatt válasza Borisz76 (#50938) üzenetére


zsamiatt
őstag

nem tudod hogy lehet felhasználói csoportot létrehozni?

Eladó HP Proliant DL380 G6 használt szerver -- KTM Peak air 29" használt MTB -- Adidas 48.5 kék sneaker új Érdeklődés privátban!

(#50960) mimic1979


mimic1979
aktív tag

Üdv. Egy villámkérdésem lenne. Adott egy DS218+

Dowload Station beállításonál , kapcsolatok száma?

Mi az ami egészszégesen jó beállítás lehet. 50-100-200-300?

(#50961) WaterWave válasza mimic1979 (#50960) üzenetére


WaterWave
veterán

Osszefoglaloban van a download station beallitas leirasa.. Ha az alapjan allitod be akkor jo lesz

• PlayStation 5 • PSN: waterwave0122 • Thinkpad X1 Yoga • LG 48 OLED C1 • Samsung Galaxy S9+ • Tp Link AX6000 • Marantz SR8015 AV Receiver • Synology Nas 718+ 6GB • Klipsch R-28F 7.1.2 Dolby Atmos •

(#50962) radipeter899


radipeter899
csendes tag

Sziasztok,

Kellene egy kis segítség. Több éve használok az irodámban egy synology DS 213J-t.
Hálózaton keresztül 4 számítógéppel csatlakozunk rá.
Egyszer csak az összes gép lekapcsolódott róla és nem tudunk többet a sajátgépből rácsatlakozni. A NAS hibátlanul működik, böngészőből elérhető.
A syonolgy saját appja is látja, de a 'map netwrok drive'-on keresztül nem tudok kapcsolódni.

Kipróbáltam a windows felől mindent, amit a google kidobott. Gondoltam, hogy valami frissítés miatt nem megy.
Az összes SMB beállítást kipróbáltam, próbáltam ip címmel explorerből kapcsolódni, engedélyeztem netbiost...
Itt van pár mainstream megoldás: https://social.technet.microsoft.com/Forums/en-US/40c3e1be-6985-40cf-98eb-1c81d21cf3ad/unable-to-quotseequot-nas-drive-in-windows-explorer-after-win-10-update-and-ive-tried-the?forum=win10itpronetworking

Próbáltam menni a szerver felől is. Ott is minden beállítást kipróbáltam, amit a gugli ajánlott. engedélyztem win eszköz hozzásférést. Smb settingekkel játszottam, csináltam teljes szerver újratelepítést stb...

Minden megoldásra csomóan írták, hogy nekik működik, nekem egyik sem. Ha bárkinek van ötlete pls segítsen, adok érte pénzt is vagy ha tudtok szakembert, aki többet tud mint én és a google, akkor kérlek ajánljatok vkit.

köszi, Péter

(#50963) Boss81


Boss81
senior tag

Sziasztok!

Lenne egy amatőr kérdésem, mivel elég rég használtam Synology nast, és nem emlékszem.
A Download-Station-el, amikor letöltök egy torrentet, miért van az, hogy nem indul el magától a seed csak ha manuálisan elindítom.

(#50964) Madwe válasza WaterWave (#50958) üzenetére


Madwe
nagyúr

Igen, de lehet külön csak chates fiókokat is létrehozni, dsm hozzáférés nélkül. Lényegében egy ténylegesen védett s privát chat alternatíva, akinek fontos, s pl egy signal-ban se bíznak meg...

(#50965) Sanya válasza radipeter899 (#50962) üzenetére


Sanya
nagyúr

vezérlőpult > fileszolgáltatások >smb >speciális > minimum protokol v2

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#50966) szili0000


szili0000
csendes tag

Sziasztok!

Már próbáltam feltenni egy kérdést, de lehetséges nem jól fogalmaztam meg :(
Arról lenne szó, hogy nem rég vásároltam DS218J NAS-t.

Na most az első szinkronizálás nagyon jól ment szépen át vitt minden adatot igaz 2 nap kellett neki! de megoldotta! Viszont csinált valami frissítést és el kezdte újra a szinkronizálást de valami mocskos lassan de nem tudom miért, ráadásul folyamat hiba üzeneteket dobál fel, hogy miért nem tudja megcsinálni!

kb most tartok a 4. napnál és és még 20ezer fájl vissza van!

Kérnék némi féle útba igazítást!

Köszönöm :)

[ Szerkesztve ]

(#50967) Madwe válasza szili0000 (#50966) üzenetére


Madwe
nagyúr

Miről, mivel szinkronizálsz? Belső hálón? Ip címmel vagy quickconnectel? Tippre quickconnecttel, s az a baj :)

[ Szerkesztve ]

(#50968) lrigo


lrigo
tag

Sziasztok!

Kis irodában használt DS215J ma reggelre megbolondult.
Telefonon hívtak, hogy nem érhetők el a NAS-on megosztott mappák, a NAS ütemesen csipog.
(Az éjszaka folyamán állítólag áramszünet volt, de a NAS szünetmentesen van, igaz nem aktív módban.)

Újraindították a NAS-t a power gomb nyomásával, de így sem érhető el.

A jelenség most az, hogy az assistant megtalálja, de a DSM nem indul el. Ping-re is válaszol rendben, de kb. ennyi, amit most tud. 2 db HDD van benne, tükrözve.

Valami ötlet, hogy mit nézzek meg?

Köszönettel:

lrigo

Jó szóval oktasd, játszani is engedd... (JA)

(#50969) szili0000 válasza Madwe (#50967) üzenetére


szili0000
csendes tag

Nos a PC-ről megy a cucc a NAS-ra!
És ez a Cloud Station Drive segítségével, de hogy az milyen elven és módon végzi a dolgát nem tudom!

(#50970) szili0000 válasza Madwe (#50967) üzenetére


szili0000
csendes tag

Amúgy igen belső hálózaton végzi!

(#50971) kgymac válasza Boss81 (#50963) üzenetére


kgymac
őstag

Hibásan lehetnek beállítva a bt megosztás paraméterei. Hasonlítsd össze az összefoglalóban lévő paraméterekkel.

(#50972) Madwe válasza szili0000 (#50969) üzenetére


Madwe
nagyúr

Azt nézd meg hogyan csatlakoztál a nashoz - ha quickconnecttel, aklor ott lehet a hiba. Adj fix ip címet a nasodnak a belső hálózaton és azt az ip címet add meg, azzal gyaníthatóan rendbejön a sebessége (qc alatt sokaknak vacak)

(#50973) radipeter899 válasza Sanya (#50965) üzenetére


radipeter899
csendes tag

Köszi szépen. Próbáltam már ezt is. Ugye ez azért kell, hogy az smb 1-et kizárja, ami ugye az újabb windowsoknál alapból tiltva van. Próbáltam ezt is. Illetve azt, hogy windowsnál engedélyezem az smb1-et és a nason beállítom smb1-re a minimumot és a maximumot is. (ezt is javasolták fórumokon és többeknek működött.)
Sajnos nekem ezek nem működnek. :(

(#50974) radipeter899 válasza Sanya (#50965) üzenetére


radipeter899
csendes tag

Csatoltam két képet.
Ez a hibaüzenet. És így látszik a szerver a hálózatoknál. (tehát él és virul)

[ Szerkesztve ]

(#50975) smallmer


smallmer
őstag

Sziasztok!

Windows-ra nincsen olyan program amellyel könnyedén tudnék berakni letöltéseket a download centerbe?
Minden alkalommal be kell lépnem online, utána download center. Ezt szeretném leegyszerűsíteni.

(#50976) Borisz76 válasza smallmer (#50975) üzenetére


Borisz76
veterán

Download Station leírásban benne van .....ha a PC-n Chrome böngészőt használsz.

Pár napja mondta egy fórumtárs, hogy ez a Plug-in elérhető Firefox-ra is.

[ Szerkesztve ]

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#50977) szili0000 válasza Madwe (#50972) üzenetére


szili0000
csendes tag

elvileg fix IP van beállítva! és a quickconnect nincs is bekapcsolva!

(#50978) Boss81 válasza kgymac (#50971) üzenetére


Boss81
senior tag

Megvolt a hiba, a BT-ben a megosztási időt nem állítottam át, de köszi :)

Viszont a telefon app-ban, csak belső ip-ről lehet elérni a klienst, külsőből nem. Ezt sem igazán értem miért :(

(#50979) Borisz76 válasza Boss81 (#50978) üzenetére


Borisz76
veterán

A telón futó DSGet app-ban én a QC azonosítót állítottam be és a munkahelyi Wi-Fi -ről is és mobil adathasználattal is elérem a DS918+ -t, valamint a "kedvenc" torrent oldalunkról is veszi a feladatot.

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#50980) drmotto válasza radipeter899 (#50974) üzenetére


drmotto
őstag

Lépj be a nasra és állítsd le az SMB-t, majd indítsd el. Nekem is volt ilyen gondom, ez megoldotta

(#50981) kleinguru


kleinguru
addikt

Sziasztok!

A napokban volt egy restore a telefonomon, majd icloud mentésből visszaraktam mindent.
Most a telefonomon elindítom a moments alkalmazást és 3500 képet akar lementeni a kb 10 helyett.

Futott màr valaki ebbe bele, hogyan lehetne megoldani?

A kicsire nem adunk... a nagyot meg leszarjuk!

(#50982) Theseus


Theseus
csendes tag

Sziasztok

A DS216J közel 3 éve van szolgálatban 2db 4TB WD vinyóval. 2 hónapja megjelent 1 szektorhiba, nagyon nem vittem a pulzusom. A mai napon már tönkrement rendszerpartíció fogadott, az, na az már kicsit megemelte, illetve hogy folyamatosan jön Disk2 szektorhiba üzenet. Jön is a felhívás hogy azonnali biztonsági mentés és csere. Ránézek a tároláskezelőre és nagy meglepetésre ott a Disk1 is tönkement rendszerpartíció fogadott... Egyszerre mind a 2? Állapot infó csak a Disk1ről kérhető, a 2-est el sem éri. Gari még 2 hét van rá.

Kérdések: Tudom ilyen esetben érvényesíteni a garit?

Mit csináljak? Gondolom cseréljem mindkét HDD-t. Előbb a kettest, majd ha azt tükröztem akkor az egyest? Egyelőre minden adat elérhető.

Nagyon köszönök minden segítséget.

Köszi

Olyan sok pénzem van hogy így hirtelen nem is elég semmire

(#50983) supercow válasza Theseus (#50982) üzenetére


supercow
őstag

Igen az a sorrend. Előbb a 2est és imádkozz hogy sikerüljön a helyreállítás, utána a másikat is csre, ha lehet ne WD Red legyen, mondjuk seagate ironwolf vagy hgst.

In nomine Pasta, et Fusilli, et Spaghetti Sancti. Ramen.

(#50984) Boss81 válasza Borisz76 (#50979) üzenetére


Boss81
senior tag

Minden appot elérek a telefonon külső hálózatról egyedül a DS Mobile nem megy, csak wifin, és a szerver címnél csak az ip címet hajlandó elfogadni. Nem igazán értem, már minden variációt kipróbáltam, és őszinten szólva ezt nem lenne rossz megoldani, csak még nem tudom hogyan. Esetleg nincs tipped ?

(#50985) gyugyo79 válasza Boss81 (#50984) üzenetére


gyugyo79
addikt

De azt tudod, hogy az az alkalmazás nem hivatalos Synology-s és leginkább Henry Peng tudna neked okosat mondani.

[ Szerkesztve ]

(#50986) WaterWave válasza Boss81 (#50984) üzenetére


WaterWave
veterán

androidon a ds gettel mukodik.. valszeg az alkalmazással vannak gondok iphone-on

• PlayStation 5 • PSN: waterwave0122 • Thinkpad X1 Yoga • LG 48 OLED C1 • Samsung Galaxy S9+ • Tp Link AX6000 • Marantz SR8015 AV Receiver • Synology Nas 718+ 6GB • Klipsch R-28F 7.1.2 Dolby Atmos •

(#50987) zsamiatt válasza Madwe (#50964) üzenetére


zsamiatt
őstag

hogyan lehet? Lehet egymástól elkülönülő csoportokat létrehozni?

Eladó HP Proliant DL380 G6 használt szerver -- KTM Peak air 29" használt MTB -- Adidas 48.5 kék sneaker új Érdeklődés privátban!

(#50988) Boss81 válasza gyugyo79 (#50985) üzenetére


Boss81
senior tag

Nem figyeltem, hogy nem az. mint feljebb is írtam rég használtam Synology Nas-t.
Mi lett a régi hivatalos App-al ?? Hova tűnt? :F

(#50986) WaterWave
Előfordulhat könnyen, hogy az IOS app-al van a probléma, bár az rajtam sajna nem segít :(

(#50989) WaterWave válasza Boss81 (#50988) üzenetére


WaterWave
veterán

Ez még a jobbik eset... Majd nézd meg a Huawei-eket 1 hónapon belül :DD
Fájni fog a fejük. De ez már nem ide tartozik.

• PlayStation 5 • PSN: waterwave0122 • Thinkpad X1 Yoga • LG 48 OLED C1 • Samsung Galaxy S9+ • Tp Link AX6000 • Marantz SR8015 AV Receiver • Synology Nas 718+ 6GB • Klipsch R-28F 7.1.2 Dolby Atmos •

(#50990) Boss81 válasza WaterWave (#50989) üzenetére


Boss81
senior tag

Na igen, most ezen lovagol a sajtó egy része. Sokáig robotos rendszerre fejlesztettem, de meguntam a sok baromságot, így váltottam.

(#50991) Borisz76 válasza WaterWave (#50989) üzenetére


Borisz76
veterán

Ne is mond.... telómat ők gyártották.

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#50992) Theseus válasza supercow (#50983) üzenetére


Theseus
csendes tag

Sajnos a jelenlegi 2 az WD RED... Nem volt olcsó, de legalább hamar tönkrement...

Mit ajánlotok 4TB méretben? Illetve honnan? Nyílván árgépet ismerem, inkább valami külföldi forrásra gondolok.

Olyan sok pénzem van hogy így hirtelen nem is elég semmire

(#50993) gyugyo79 válasza Boss81 (#50988) üzenetére


gyugyo79
addikt

Én úgy tudom le lett véve az áruházból és akiknek addig a fiókjához lett rendelve azoknak van elérhető már csak. De nem használok IOS -t lehet rosszul emlékszem.

Igazából ez az az alkalmazás amit mobilon nem is használok mert én RSS -könyvjelzőbe rakom az oldalon amit le akarok tölteni és azt szedi le a NAS így nekem csak böngésző kell mobil app nem (de ez használt torrent oldal függő is, hogy meg lehet e csinálni meg ugye kinek mi a kényelmes) .

Ha tényleg csak számokat (és így ip címet) enged beírni címnek akkor engedd el azt az appot ha nem akkor próbáld meg így : https://tecimed.synology.me:5001 ha eddig nem írtad a https -t elé (vagy http -vel és az ott használt portal) + kivéve ha használsz 2 lépcsős beléptetést mert akkor is kár erőltetni ahogy a hozzászólásokat olvastam.

(#50994) kgymac válasza Borisz76 (#50991) üzenetére


kgymac
őstag

Fél vagy egy év múlva meg a xiaomi jön? Bár ők nem gyártanak eszközöket gerinchálózathoz, de kínai cég és ha elér egy bizonyos határt a piaci részesedésük...

(#50995) Boss81 válasza gyugyo79 (#50993) üzenetére


Boss81
senior tag

Ezer hála és köszönet :R
Ez nekem hogy nem jutott eszembe :U :W
Mivel ez nekem már le volt töltve, az előzményekben megnéztem és letöltöttem. Tökéletesen működik :)

(#50996) gyugyo79 válasza Theseus (#50992) üzenetére


gyugyo79
addikt

Miért jobb a külföldi forrás? Ha garanciás ügyet kell intézni jobb ha külföldre kell küldeni? Nézd meg egy HDD súlyát utána, hogy mennyi az értékbiztosított csomag feladása a kinézett országba és gondold újra.

Annyit kell megnézni, hogy az ahol veszed ugyan annyi garanciát vállaljon a termékre mint amit a gyártója válal.
Tehát pld.: seagate ironwolf 4tb -ot tudsz venni 2 év garanciával (Aqua, Ipon, Rufusz, Pcland.hu stb.) Meg 3 év garanciával is (bestmarkt, compker, Oazis stb) . Elég egyértelmű honnan érdemes vásárolni és mit érdemes az árak mellet még nézni.
Mondanám, hogy a legjobb felmenni a gyártó oldalára ott megnézni a Hivatalos viszonteladókat utána azoknak a partnereit az országban mert Nagykerben még magánszemély nem tud vásárolni és a legtöbbször csak erről van infó a gyártónál. De ez sokszor szinte lehetetlen meg nagy macera ..

Az ironwolf csak példa volt mindenki olyan típust vesz amit csak akar. Csak sokszor jobb körültekintőbben vásárolni, hogy baj esetén esetleg jobban jöjjünk ki belőle.

(#50997) Dave567 válasza WaterWave (#50884) üzenetére


Dave567
addikt

Köszönöm, akkor marad a sima. :R :D

Borisz76: A 918 mivel tud többet? Mert ahogy hasonlítgattam nem sokkal, több a rekesz, ahogy láttam.
Viszont nekem az annyira nem fontos, mert így is csak egy vinyóval fogom használni. :R

(#50899) gbors : Aqua-ból fogom rendelni szerintem, az meg elég jó bolt. :R

(#50998) Theseus válasza Dave567 (#50997) üzenetére


Theseus
csendes tag

Nyílván macerásabb a külföldi garit érvényesíteni. Csak megkérdeztem, hogy van-e olyan típus és vagy bolt amit ajánlotok.

Ezek szerint a Seagate jobbnak tűnik mint a WD (amit ezek után én sem vennék).

Köszi a segítséget

Olyan sok pénzem van hogy így hirtelen nem is elég semmire

(#50999) gyugyo79 válasza Dave567 (#50997) üzenetére


gyugyo79
addikt

Aqua az pont az a cég amúgy ami a Synology NAS -okal is okoskodik mert a + -os modelekre csak 2 év a garancia pld. Aqua DS918+, lejatszok.hu DS918+.
Persze ha megéri az - 1 év garanciát az árkülönbség + az, hogy ha megszűnik a cég 1 év múlva akkor probléma esetén lehet menni a sóhivatalba csak mindenki legyen tisztába azért ezekkel az apróságokkal.

Meg azért érdemes feltenni magatoknak a kérdést. Ha egy cég korrekt és becsületes akkor miért van szüksége az ilyenekre....

[ Szerkesztve ]

(#51000) Boss81


Boss81
senior tag

Egy érdekes jelenség. Letöltöttem pár torrentet, amit a kliens neki is állt visszaosztani, de az oldalon úgy jelzi, hogy még mindíg letlötöm. 2 napja így van. Mi lehet szerintetek a gond ?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.