Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-20 19:25:05

LOGOUT.hu

Téma összefoglaló
(Utoljára frissítve: 2024.04.20)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#50101) Borisz76 válasza kissdani (#50099) üzenetére


Borisz76
veterán

QuickConnect a legegyszerűbb.

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#50102) Met válasza Borisz76 (#50098) üzenetére


Met
nagyúr

Így gyorsabb a file mozgatás NAS-on belül mintha pc-ről TC-en keresztül intézném?

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#50103) Borisz76 válasza Met (#50102) üzenetére


Borisz76
veterán

NAS-on belül másolásnál az usb típusa és a lemez sebessége a meghatározó.
Szerintem mindegy , hogy File Stationnal vagy Total Commanderrel csináljuk e....

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#50104) kissdani válasza Borisz76 (#50101) üzenetére


kissdani
senior tag

Igen azzal próbáltam de nem tudtam csatlakozni.

85XH9096B_UE75MU7000_Optoma HD33_Galaxy S10+_AGM A8_MSI GE73 7RD Reader_PS5_Denon AVR-X2500H_JBL ES 5.2_Dune HD Base 3D_Asus AX88U-N18U_Logitech Harmony Ultimate One_Samsung HW-K550_Synology DS918+_

(#50105) AiRLAC válasza Borisz76 (#50103) üzenetére


AiRLAC
addikt

Ha Pc-n csinálja a TC-vel az nem a NAS-on belül történik, SMB-n megy oda vissza az adat kétszer (feleslegesen).

"After successfully ignoring Google, FAQ's, the board search and leaving a undecipherable post in the wrong sub-forum don't expect an intelligent reply."

(#50106) Borisz76 válasza AiRLAC (#50105) üzenetére


Borisz76
veterán

Igen , így lenne logikus de mégsem....

Pc-n Total Commanderrel másolok a kötetről az usb-s lemezre , akkor is 100 MB/s sebességgel megy vagy gyorsabban.

Korábban írta valaki, hogy "okosan" csinálja a rendszer és nem járatja megvaz adatokat hanem közvetlenül másol.

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#50107) kissdani válasza Borisz76 (#50101) üzenetére


kissdani
senior tag

QuickConnect leirás nincs véletlenül?

85XH9096B_UE75MU7000_Optoma HD33_Galaxy S10+_AGM A8_MSI GE73 7RD Reader_PS5_Denon AVR-X2500H_JBL ES 5.2_Dune HD Base 3D_Asus AX88U-N18U_Logitech Harmony Ultimate One_Samsung HW-K550_Synology DS918+_

(#50108) rjg válasza kissdani (#50107) üzenetére


rjg
őstag

A DSM súgóját, illetve a Synology oldalát már próbáltad?

MacBook Pro 16" M1 - Galaxy S24 Ultra

(#50109) Borisz76 válasza kissdani (#50107) üzenetére


Borisz76
veterán

Momentán arról nincs.

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#50110) Borisz76


Borisz76
veterán

10 éve " AZ " oldalon....

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#50111) kissdani válasza Borisz76 (#50110) üzenetére


kissdani
senior tag

10 Éve 32 hete... :)

85XH9096B_UE75MU7000_Optoma HD33_Galaxy S10+_AGM A8_MSI GE73 7RD Reader_PS5_Denon AVR-X2500H_JBL ES 5.2_Dune HD Base 3D_Asus AX88U-N18U_Logitech Harmony Ultimate One_Samsung HW-K550_Synology DS918+_

(#50112) Met


Met
nagyúr

14 éve 10 hete

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#50113) kissdani válasza Met (#50112) üzenetére


kissdani
senior tag

Az már szép.... :R

85XH9096B_UE75MU7000_Optoma HD33_Galaxy S10+_AGM A8_MSI GE73 7RD Reader_PS5_Denon AVR-X2500H_JBL ES 5.2_Dune HD Base 3D_Asus AX88U-N18U_Logitech Harmony Ultimate One_Samsung HW-K550_Synology DS918+_

(#50114) Tutu7030 válasza Borisz76 (#50110) üzenetére


Tutu7030
veterán

11 év 17 hét (de egy másik oldalon) :)

LG Optimus G E975 v20 -> LG G4 H815 V29a-EUR-XX -> Huawei Mate 9(MHA-L29) -> Huawei P30 Pro -> Honor Magic5 Pro

(#50115) Borisz76


Borisz76
veterán

Úgy látom , hogy nem vagyok egyedül !!! :C

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#50116) Patice válasza Borisz76 (#50115) üzenetére


Patice
Topikgazda

Aszfaltozós oldalon 13 év 28 hét....:D

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#50117) Borisz76 válasza Patice (#50116) üzenetére


Borisz76
veterán

Ott is van regisztációm de havonta max 2X ha ránézek...

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#50118) Met válasza Patice (#50116) üzenetére


Met
nagyúr

2004-12-12

Még freereg-es volt.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#50119) VGYke válasza Borisz76 (#50098) üzenetére


VGYke
addikt

Ismét köszönöm a segítséget!
A TC-al, külső meghajtóként csatlakoztatva (ami tálam is Z :) ), már számomra valamivel kezelhetőbb :C :

Most fog jönni az, hogy a rámásolt médiát hogyan tudom DLNA megosztani, vagy a rámásolt mentéseket hogyan tudom... de remélem ezeket meg tudom oldani. Ha nem, kérdezek.

[ Szerkesztve ]

kutya az ember legjobb barátja... lenne, ha tudna kölcsönadni

(#50120) VGYke


VGYke
addikt

Új kérdéssel fordulnék hozzátok. Koránt sem biztos hogy NAS probléma, de hát ha van valakinek valami ötlete.
Download Station. TC port: 16881 (de ez mindegy is)
Nas az Asus RT-AC86U routeremhez csatlakozik.
Nem működik a Router-NAS között a Virtuális szerver/Port továbbítás:

Itt (is) látom hogy nem megy:

Port továbbítás úgy sem megy, ha a routerben bekapcsolom az UPnP-t (Port továbbítás beállításnál minek is?)
Digi net szolgáltatómnál nem vagyok NAT-olva (voltam, ekkor kezdődtek az anomáliák, de telefonálás után megszüntették, a port továbbítás is helyreállt, miután reseteltem a routert meg a NAS-t).

Kérdésem: mi az esélye, hogy valamelyik NAS beállítás (mit tudom én; tűzfal, stb.sajnos nem értek hozzá) okozza a fenti problémát?

kutya az ember legjobb barátja... lenne, ha tudna kölcsönadni

(#50121) amulet


amulet
senior tag

AFP vagy SMB elérés a gyorsabb OSX-en? Azt tudom, hogy régen az apple az AFP-t támogatta jobban, de mi a helyzet mostanság?

(#50122) rjg válasza amulet (#50121) üzenetére


rjg
őstag

Én afp-t használok, amíg az Apple támogatja, addig szerintem érdemes ennél maradni.

MacBook Pro 16" M1 - Galaxy S24 Ultra

(#50123) Pfund


Pfund
csendes tag

Sziasztok
Van egy SynologyDS416 NAS-om melyben 3 HDD van.
Az 1 és a 2-es merevlemez Raid1 a 3.lemez basicnek van beállítva.
Hogy tudom ezeket a lemezeket elérni windows 10-ben?Úgy hogy átteszem a HDD-ket az asztali gépembe.
Jeleneleg nem látszik windows intézőben csak a lemezkezelőben, de nincs mellette betű kiosztva.

(#50124) tomboy1000


tomboy1000
tag

Sziasztok! Oscam programmal van valakinek tapasztalata synologyn? Telepitettem es azt írja ki,hogy fut,de nem erem el a webes feluletet.Elvileg 9000 a portja,de megsem sikerul megnyitnom.Van valakinek valami otlete?

(#50125) Borisz76 válasza Pfund (#50123) üzenetére


Borisz76
veterán

Windows migrálás: Linux partíciók elérése Windows alól
( Magyar PDF doksi a lehetőségekről. )
Én még nem próbáltam....

[ Szerkesztve ]

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#50126) Pfund válasza Borisz76 (#50125) üzenetére


Pfund
csendes tag

Megnézem köszi

(#50127) attisport


attisport
csendes tag

Sziasztok!

Win 10 telepítése óta nem működik a "Hálózati meghajtó csatlakoztatása", illetve a "Hálózati hely felvétele.
Win 7 ről, Win 8 ról simán ment, most tallózás után: " A windows nem tud kapcsolatot létesíteni a \\DS218 összetevővel".
SMB1 be van kapcsolva, otthoni hálózaton vagyok, tűzfal kikapcs ,google nem segített.
Más megoldást találtam, (Synology assistanttal hozzá lehet adni) ,de attól érdekelne ez a probléma is!

Üdv.

(#50128) attisport válasza rjg (#50122) üzenetére


attisport
csendes tag

Csak Synology assistant-al sikerült nekem is. Le tutod tölteni a Synology letöltő központjából......

(#50129) Ghost84 válasza lewisfm (#50087) üzenetére


Ghost84
aktív tag

Köszi a segítséget.

(#50130) fsdb válasza attisport (#50127) üzenetére


fsdb
aktív tag

NetBIOS enabled esetleg.

(#50131) claire78


claire78
senior tag

Érdemes lehet a szolgáltatótol fix IP-t kérni? Nem volt gondom soha a Synology DDNS szolgáltatásával.
Ingyenesen adják vagy egy routert. Router sem fontos nekem.

(#50132) Borisz76 válasza claire78 (#50131) üzenetére


Borisz76
veterán

Átlagos otthoni használathoz elég a publikus IP.
Cégek szoktak fix IP-t kérni, weboldal stb miatt.
Mellesleg nincs ingyen....

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#50133) claire78 válasza Borisz76 (#50132) üzenetére


claire78
senior tag

Tudom, semmi sincs ingyen.. :)
Üzleti előfizetés, ezért nem kell érte külön fizetni.
Marad akkor a router, valahová majd jó lesz. :)

(#50134) RudY válasza attisport (#50127) üzenetére


RudY
addikt

Feltétlenül ragaszkodsz SMB1 protokollhoz?
A Synology SMB3-ra is állítható.
Fájlszolgáltatások, SMB, Speciális beállítások
SMB-protokoll max. SMB3
SMB-protokoll min. SMB1
Részletesen itt: [link]
Utána hálózati helyként is simán hozzáadható, nem kell mappánként.

[ Szerkesztve ]

(#50135) Dolphine válasza attisport (#50127) üzenetére


Dolphine
addikt

IP cím alapján keresd az tuti működik!

Nem egyenlőre, hanem egyelőre! Nem ez miatt, hanem emiatt, vagy ez által!

(#50136) Valkűr


Valkűr
őstag

Sziasztok...Mitol lehet az, h amit letölt a nas, azt visszafele nem akarja, vagy ha el is indul iszonyat lassan? Ugyan ez volt a regi 216J es a jelenlegi 218+ eseteben is. Pc-rol letoltve mennek visszafele ugyan ezek az anyagok, csak nasrol nem. Mi lehet a gond? Koszi elore is..

iPhone 15 Pro Max, iTab Air 5

(#50137) Tuomas


Tuomas
addikt

Halihó!

Lehet nem kimondottan ide tartozik, de a onedrive topikban is feltettem a kérdést, lehet, hogy itt hamarabb választ kapok rá. Szóval:

Vásároltam éves Office365 előfizetést, és ha már megnövekedett a tárhelyem 1 Tb-ra, gondoltam ki is használom, ezért az alábbi módokon jártam el:

- Van egy NAS-om, itt beállítottam a szinkronizálást a OneDrive-al, tehát a NAS-on tárolt adatok megjelennek OD-n, és fordítva is, ha valamit törlök/létrehozok/módosítok egyik helyen, a másik helyen is leköveti.
- Notebookon bekapcsoltam a fontos mappák védelmét, így gyakorlatilag ez a gépem is folyamatos kétirányú szinkronban van a OD-al, így a NAS-al is.

Na most a kérdésem az, hogy mi van ha pl a notebookon valami hiba jelentkezik, és pl gyári állapotra kell visszaállítani, formázni kell? Ez esetben, mivel ha törlődik a gép tartalma - és mivel kétirányú szinkronban van a OneDrive-al, onnan is, majd így a NAS-ról is törlődnek a dolgok, vagy ez hogy működik a gyakorlatban?

Köszi előre is! :R :R

We were here

(#50138) Ghost84


Ghost84
aktív tag

Sajnos van egy újabb gondom vettem egy új HDD-t a nasomba (DS718+) eddig csak 1 volt benne minden gond nélkül ment beletettem a másik HDD-t és ezt írta ki "synology rendszerpartició hibás" de eddig semmi baja nem volt és ezt a régebbi HDD-re írja nem az újra mi lehet a baj?

(#50139) Ghost84 válasza Ghost84 (#50138) üzenetére


Ghost84
aktív tag

Mindent jónak jelez nincs hibás szektor kötet állapota normál akkor mi lehet a baj?

(#50140) Tamarel válasza RudY (#50134) üzenetére


Tamarel
senior tag

SMB1 azért elég lyukas, biztonsági okokból min 2est kellene már hasznáni.

(#50141) Ghost84 válasza Ghost84 (#50139) üzenetére


Ghost84
aktív tag

Újratelepítéssel megoldódott a gond. :)

(#50142) VGYke válasza VGYke (#50120) üzenetére


VGYke
addikt

Erre kérdeznék ismét. Kell futnia a Download Stationnak (kell letöltenie valamit), hogy nyitva legyen a beállított 16881 port?

kutya az ember legjobb barátja... lenne, ha tudna kölcsönadni

(#50143) VGYke válasza Valkűr (#50136) üzenetére


VGYke
addikt

A NAS-nak fix IP, a routerben pedig port továbbítás (az a port, ami a Download Station-ban be van állítva, vagy UPnP bekapcsolása. Így mennie kell visszafelé.

kutya az ember legjobb barátja... lenne, ha tudna kölcsönadni

(#50144) attisport válasza RudY (#50134) üzenetére


attisport
csendes tag

Szia
SMB1 minimum, SMB3 maximum beállítva, nem megy így sem!
Találtam egy videót, ott azt ajánlja, hogy a hálózati beállításokban, speciális fül, Wins fül, NetBios beállítások TCP/IP felett legyenek, de ez sem segített. Se a laptopomon, se a PC-n!

(#50145) Mauzes


Mauzes
őstag

Sziasztok!

Adott egy Synology DS3615xs és DSM 6.1.4, illetve az alábbi beállítás:

Korábban, ha a no-ip-s external address-t beírtam a böngészőben vagy mobilon DS File, akkor el tudtam érni a Syno-t hálózaton kívülről. Ez hónapokig jól működött és nem változott meg ez a külső IP cím. 2 napja viszont a no-ip valamiért befrissítette ezt a címet, és azóta az új címet használva nem tudom elérni a Synology-t.

Mi kellene beállítanom, hogy menjen újra?

(#50146) attisport válasza fsdb (#50130) üzenetére


attisport
csendes tag

Köszi, részletesebben?
"NetBios engedélyezése a TCP/IP felett" engedélyezve egy másik javaslat szerint, de nem használt!

(#50147) netcore


netcore
tag

Sziasztok.

Valami okosság van hogy 2-nél több kamerát is tudjak kezelni license néllkül?

Köszi

Üdv Laci

(#50149) tsilver


tsilver
aktív tag

Olyan gondom lenne, hogy kb. bő 1 hónapja nem érem el kívülröl a szokásos címen - xxx.synology.me --- a NAS-t sem FTP-n sem weben keresztül. Helyette eddig nagy nehézségek árán a xxx.de4.quickconect.to alatt értem el, de tegnap óta megint megváltozott most a xxx.cz2.quickconnect.to alatt tudom.
A NAS-on semmi nem változott az utóbbi időben. A vezérlőpultban az xxx.synology.me normál és zöld, a synology.me oldalon szintén, de ebben a formában xxx.synology.me nem nyílik meg a lap nem kapcsolódik az ftp.

AudioPC, FireStick 4K Max, Home Assistant, Vu uno/4K SE, Kobra 3D

(#50150) Jaki2000


Jaki2000
aktív tag

Sziasztok! Akartam kérdezni, de előbb utána néztem eredményesen. No meg egy kis próbálgatás. Hátha segít másnak is.
Dahua IPC-C22 nem támogatott kamerát vettem és sehogyan sem akart csatlakozni a Synology Surveillance Station. Próbáltam egyedileg beállítottat, de az elérési úttal bajba lettem. millió keresés után rátaláltam, de még így is sok variációt ki kellett próbálni.
Itt találtok további rtsp beállításokat nem támogatott kamerákhoz:
https://www.ispyconnect.com/man.aspx?n=dahua&page=1
Ez most a Dahua oldal, de van 1000 másik
IP-C22 beállítás
admin=admin - ezt kell beírni
authbasic=”” - mivel fogalmam sem volt bepróbáltam és jó lett
rtsp://admin:[PASSWORD]@[IP]//cam/realmonitor?channel=1&subtype=00&authbasic=""
Sok szerencsét!

[ Szerkesztve ]

Tudod, amikor sok kis kínait látsz, egyformának tűnnek. Én az emberszabásúakkal is így vagyok, és nem akarok kilógni a sorból.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.