Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-20 19:25:05

LOGOUT.hu

Téma összefoglaló
(Utoljára frissítve: 2024.04.20)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#50201) Sethdobaloah válasza Mate (#50200) üzenetére


Sethdobaloah
senior tag

Routert es NAS-t is kapcsold ki / inditsd ujra, mikozben csak egy kabellel vannak osszekotve.

...csak én vagyok helikopter?

(#50202) Borisz76 válasza Mate (#50200) üzenetére


Borisz76
veterán

1 x 4 mp-s reset.

[ Szerkesztve ]

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#50203) Mate válasza Borisz76 (#50202) üzenetére


Mate
nagyúr

Köszönöm, siker! :R

(#50204) petir válasza Sethdobaloah (#50190) üzenetére


petir
senior tag

Nem megy , cerificat-et kell telepíteni - ca.crt de hiába telepíti továbbra sem megy. :F :F :F

(#50205) Sethdobaloah válasza petir (#50204) üzenetére


Sethdobaloah
senior tag

Ha nem telepited is mennie kellene, ha continue-ra nyomsz az appban.
Biztos vagy benne, hogy jol nyitottal portot a nasnak a routereden?

...csak én vagyok helikopter?

(#50206) petir válasza Sethdobaloah (#50205) üzenetére


petir
senior tag

Tuti jól !
Autentication failed.
User autentication failed!

Ezt írja.

DS-be vezérlőpult - külső hozzáférés - router beállítás menübe ugye megjelennek azok a használatban lévő portok amiket a DS használ. Itt meg is jelent az openvpn - ez a portot megnyitottam a routeren is amúgy.
Ha rányomok a DS-be itt az ellenőrzésre akkor a csatlakozás oszlopban OK felirat van. Szóval az tuti jó.

(#50207) BB9360


BB9360
aktív tag

Köszönöm szépen a sok segítő szándékú hozzászólást!
Sajnos továbbra sem tudom, hogy mitévő legyek :-).
Annyiban valóban ki kell egészítsem, hogy a otthon 3 mobil eszköz csatlakozna rá (de nem biztos, hogy aktív kapcsolat lenne, vagyis, hogy lenne adatmozgás), plusz egy máshonnan, de azzal is ugyanez a helyzet. Egy notebook és a raspberry.

Szóval, talán kijelenthetem, hogy amennyiben menne 1-5 torrent és full HD filmek lejátszása, az a pár eszköz, ami nem igazán bonyolítana nagy forgalmat, akkor elég lehet a j is, de ha szeretnék inkább 4K-s tartalmat fullHD-ra kódolni, hogy kezelje a málna (raspberry), akkor jobb lenne legalább a play. Jól gondolom?

Egyébként, aki írta, hogy 23k-ért vehetek vinyót, az milyenre gondolt? Mit lehet ennyiért és hol kapni?

(#50208) Gábor75


Gábor75
csendes újonc

Beüzemeltem egy DS418 4db 4TB HDD töltöttem fel.Első lemez berakva telepítve-üzembe helyezve.Majd kikapcs és beraktam a többi hármat és hozzá adtam a berakott lemezeket SHR-be ment az egész.
Végzett is vele minden fut de elérhető tár 10,5TB.Ezt nem értem.A synology RAID kalkulátor azt írja hogy 12TB kéne elérhetőnek lennie.Most ilyenkor mi van?

(#50209) AiRLAC válasza BB9360 (#50207) üzenetére


AiRLAC
addikt

"de ha szeretnék inkább 4K-s tartalmat fullHD-ra kódolni, hogy kezelje a málna (raspberry)"
Gombhoz veszed a kabátot :)

"After successfully ignoring Google, FAQ's, the board search and leaving a undecipherable post in the wrong sub-forum don't expect an intelligent reply."

(#50210) szeitzj válasza Gábor75 (#50208) üzenetére


szeitzj
csendes tag

Szia,

sajnos a 4TB valójában csak 3,54 TB.
Marketing rules. :(

-

(#50211) BB9360 válasza AiRLAC (#50209) üzenetére


BB9360
aktív tag

Van benne igazság, de a málna már rég megvan. Ahogyan a full HD tv is.
Na most: ha a play bírja még 5-8 évig, de a tv nem, akkor a következő tv biztosan nem fullHD lesz. A málna csak nem nyekken meg. Ha j-t veszek, akkor az hogyan boldogulna a 4K-s tv-vel (kihagyva a málnát)? A NAS általában kadencia helyesen játszik le filmeket? Vagy a (nem várt) tv csere lejátszó cserével is járna?
Ok, nem lehet ennyire előre látni, de mégis?

(#50212) Borisz76 válasza BB9360 (#50211) üzenetére


Borisz76
veterán

A NAS nem játszik le semmit.
Kiszolgálja adatokkal a lejátszót....azaz stream-el.

A lejátszó lehet:
- pc
- htpc
- dedikált média player
- tv beépített lejátszója
stb...

Jó lejátszó esetén lehet olcsóbb a nas.
Mert a lejátszó boldogul mindenféle felbontással és kodekkel.

Gyenge lejátszó mellé kellhet az erősebb nas, mert akkor menet közben " röptében " átkódolja olyan formában , hogy a lejátszó is tudja kezelni.

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#50213) e90lci válasza Borisz76 (#50212) üzenetére


e90lci
senior tag

Szia
Qnap? ;) Van rajta HDMI port,nem próbáltam de a videó alapján szerintem lejátsza.

[ Szerkesztve ]

(#50214) Borisz76 válasza e90lci (#50213) üzenetére


Borisz76
veterán

Tudom, olvastam róla.

De ez a syno topik....tudomásom szerint nincs olyan modelljük.

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#50215) Gábor75 válasza szeitzj (#50210) üzenetére


Gábor75
csendes újonc

Szia,"Szeitzj"
3,64Tb lesz az.Ezt értem én de 4x3,64 még mindíg nem 10,5TB.

[ Szerkesztve ]

(#50216) Tuomas válasza Gábor75 (#50215) üzenetére


Tuomas
addikt

De a 4x4 sem 12 tb :)

We were here

(#50217) Borisz76 válasza Gábor75 (#50215) üzenetére


Borisz76
veterán

Valahol a DSM mélyén ....talán a tároláskezelőben.....lehet állítani a kötet méretét!!!

Most nem tudom megkeresni mert dolgozom....majd este, ha addig nem találnád meg.

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#50218) Sethdobaloah válasza petir (#50206) üzenetére


Sethdobaloah
senior tag

Hat a hibauzenet alapjan a kliens megtalalta a szervert, csak nem sikerult a bejelentkezes. Persze a teljes log alapjan ezt biztosabban lehetne allitani.
Innen messzirol az alabbiakat tartom elkepzelhetonek:
Nem volt jo a user/pass
Nem volt joga a felhasznalonak (emlekeim szdrint az admin se kap default jogot ra)
Nem volt jo a certificate

...csak én vagyok helikopter?

(#50219) Borisz76 válasza Gábor75 (#50215) üzenetére


Borisz76
veterán

Tároláskezelő / Kötet / Tevékenység / Konfigurálás

Ha jól emlékszem én 1X itt állítottam be a sajátomat mert nekem is kisebb volt az elérhető méret mint amire a lemezek mérete alapján számítottam.

Átírtam maximálisra és azóta is úgy van....bár most "szürke", azaz nem szerkeszthető :F

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#50220) Gábor75 válasza Borisz76 (#50219) üzenetére


Gábor75
csendes újonc

Borisz76

Ezt láttam én is de nálam is szürke.:(
Végül is mindegy egyenlőrre elég a hely csak nem erre számítotam ,és gondoltam hátha én csesztem el valamit.

(#50221) Borisz76 válasza Gábor75 (#50220) üzenetére


Borisz76
veterán

Esetleg egy kötet törlés / újbóli létrehozás ?

Ha nincs még rajta adat....

Ha jól emlékszem azt írtad, hogy először 1 db lemezzel hoztál létre SHR kötetet amit utólag bővítettél.

Ha nincs rajta adat , akkor a kötet törlése és a benne lévő 4 db lemezt egyszerre kijelölve hozzál létre újból egy SHR kötetet.

De ez csak egy tipp....

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#50222) claire78 válasza Gábor75 (#50215) üzenetére


claire78
senior tag

Ha SHRben van, akkor egy lemez védelem, azaz 3x3.7TB-nak kell lennie.

(#50223) BB9360 válasza Borisz76 (#50212) üzenetére


BB9360
aktív tag

Értem, köszönöm.
Továbbra is dilemmázom, de ha a play megoldja a "röptében" átkódolást, akkor az egy kvázi kecske is jóllakik és a káposzta is megmarad szitu lenne. Ugyanis a j-hez képest "csak" 23k-val lenne több, de most is megoldás és később se túl sok. Ha meg nem kerül sor a málna lecserélésére, akkor sincs gond.
Igazából nem sok médialejátszót látok 23k körül, ami megfelelő lenne, a magasabb árat meg nem tudom, hogy az elavulás miatt megérné-e... Mind1, ez nem ide tartozik.
Abban kellene dűlőre jussak, hogy j vagy play (kaptam mindkettő mellett vagy ellen érveket) és mekkora HDD.
3,5"-ös és/vagy 2,5"-ös külső HDD megfelelő és megoldható back-upnak?

(#50224) Borisz76 válasza BB9360 (#50223) üzenetére


Borisz76
veterán

Értem a dilemmát és el is fogadom természetesen.

Ha olvastad az összefoglalót, akkor biztos felhúztad a szemöldöködet, hogy minimum 4 lemezes NAS-t ajánlok SHR-ben !

Nem csak neked....mindenkinek.

Mert van benne tartalékban : CPU erő , tárhely bővíthetőség , memória bővíthetőség...stb.
Ha ráérez az ember az ízére , akkor meg lehet cserélni a "J"-t egy "+"-os modellre.

Ha maradsz a J-nél, akkor meg egy jobb , erősebb Média Player kell.
Ebben esetleg itt a : Amlogic S905, S912 processzoros készülékek topikjában tudnak segíteni.
Nekem nincs de sokan dicsérik őket.
Egy próbát megér : kérdezz rá , hogy 23 EFt-ért mit ajánlanak ! :)

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#50225) lewisfm válasza BB9360 (#50223) üzenetére


lewisfm
aktív tag

Ha transzkódolás kell, akkor csak intel CPU-s NAS jöhet szóba. Nekem egy DS118 van, abban pedig a legerősebb nem intel CPU van, pont ugyan az, ami a Play-ben is van, s a transzkódolás éppen csak megy neki, az is csak akkor, ha mást nem kell neki csinálnia közben. De elég csak a filemben ugrani egy-egy pozíciót, s már nem is válaszol a Video Station, timeout-ra megy.

Ha pedig nem Video Station-t használsz, hanem Plex-et, vagy Emby-t, akkor ezeknél csak intel CPU-ra van transzkódolás.

Szóval ha kell a transzkodolás, akkor a minimum Synology NAS a DS218+ , ami pedig 105 kHUF-nál kezdődik.

(#50226) appel válasza lewisfm (#50225) üzenetére


appel
őstag

No és a Plex/Emby hardveres transzkódolás még egy Pass/Premier licenszet is kíván. (ami nem olcsó)
Szoftveresen természetesen mindkettő kódol ingyen is.

[ Szerkesztve ]

(#50227) Tutu7030 válasza appel (#50226) üzenetére


Tutu7030
veterán

Akkor ezért akadozott a 4k->1080p esetében a lejátszás a tv-n.. (DS218+ és plex)

LG Optimus G E975 v20 -> LG G4 H815 V29a-EUR-XX -> Huawei Mate 9(MHA-L29) -> Huawei P30 Pro -> Honor Magic5 Pro

(#50228) Lotz


Lotz
csendes tag

Sziasztok!

Olyanban kérnék segitséget, hogy a Synology213 -as tudja gond nélkül kezelni a 6 TB os HDD ket? Jelenleg van benne egy 4 TB os WD RED es egy 2 Tb os Hitachi. Az utóbbit szeretném cserélni egy 6 terrás WD RED -re!

Köszi!

(#50229) BB9360 válasza Borisz76 (#50224) üzenetére


BB9360
aktív tag

Köszönöm. Szerintem elsődlegesen lemondok a transzkódolásról. Eddig is fullHD filmek mentek, a tv úgyis csak azokat jeleníti meg, szóval nincs rá szükség. Viszont 4 TB-s HDD-kben gondolkodom.
Most 141.5k-ból meglenne egy 218j + 2*4TB vagy 156.8k-ból egy 218play + 2*4TB.
Vagy egyelőre csak egy db 4TB-s HDD-t veszek, és később egy másikat. Elvileg 100k körül meg akartam állni... :-)

(#50230) Sakab


Sakab
senior tag

Sziasztok. Tanácsra lenne szükségem. Van egy DS216+ om amibe tettem 8Gb ramot. Fut a háttérben 1kamera rögzítés+VideoStation+Torrent.
Ezek mellé feltettem kb 1 éve egy Virtual Macine Managert (2.2) Erre feltettem egy Win7et, amit tudtam kitöröltem belölle és próbáltam a leg energiatakarékosabbá beállítani. Ezen futtatnék egy bizonyos programot, nem grafikai nagy video kártya nem kell hozzá. Ezt eddig TeamViverrel majd késöbb a Google ek a Remote Desktopjával értem el egy Ipad Proval. De sajnos lagol az elejétől fogva, tudom, hogy csodát nem szabad tőle várni, de mit tudnék szerintetek tenni? 5Gb ramot állítottam be neki, végig próbáltam a beállításoknál a VGA Cirus VMVga-t igazából az utóbbi volt a legjobb amivel eddig is használtam. Most próbálok feltenni egy Win10et és egy Win Server 2008at hátha...Szerintetek nem lehetne valami külső USB-s videokártyát rádugni, hogy az végezze a számításokat?
Próbáltam frissíteni is a VMM-t 2.3.4-re. Letöltöttem csomagoknál hozzá adtam, de az istennek nem akarja valamiért feltelepíteni.

[ Szerkesztve ]

(#50231) Sakab válasza Sakab (#50230) üzenetére


Sakab
senior tag

Na időközben tárgytalan, nem kinlódok veszek egy kisfogyasztású miniPCt 10k ba és azon futtatok :R

(#50232) appel válasza Tutu7030 (#50227) üzenetére


appel
őstag

Igen, valószínűleg ezért...
Itt a Plex-es [link], látható is a vezérlőpulton a transzkódolás közben, hogy hw v. sw.
Dockerben meg "külön művészet" belőni. Sajnos nem is tudok segíteni, mert Plex pass hiányában csak elmélet van :)

[ Szerkesztve ]

(#50233) Madwe válasza appel (#50232) üzenetére


Madwe
nagyúr

Mondjuk a táblázat alapján csak FHD tud transzkódolni hardveresen, aminek sok értelmét nem látom... azt softveresen is röhögve megteszi, 4knál jönne jól egy kis plusz, bár azt is bírja...

[ Szerkesztve ]

(#50234) petir válasza Sethdobaloah (#50218) üzenetére


petir
senior tag

A VPN szerver logja ?

(#50235) Sethdobaloah válasza petir (#50234) üzenetére


Sethdobaloah
senior tag

Kliens logjat nezd meg, abban benne lesz meddig jut el a kapcsolodas soran
Szerver oldalon a webes feluletrol csak a sikeres csatlakozasok logja latszik (legalabbis nalam)

...csak én vagyok helikopter?

(#50236) McAdam6


McAdam6
tag

DSM 6.2.2-24922
...
Adjusted the notification mechanism for bad sectors.
Users can now get a Let's Encrypt certificate automatically upon adding a new Synology DDNS.
Added the new Smart Update function and adjusted the update mechanism of DSM.
...

(#50237) AiRLAC válasza McAdam6 (#50236) üzenetére


AiRLAC
addikt

Nekem kézzel kellett letölteni, automatán nem találta.

"After successfully ignoring Google, FAQ's, the board search and leaving a undecipherable post in the wrong sub-forum don't expect an intelligent reply."

(#50239) bb.bocs


bb.bocs
őstag

sziasztok.
A kérdésem a következő lenne. Most végre szereztem egy usbs hangkártyát ami működik a nassal. Lehet 3.5es jack és optikai is a kapcsolódás. Elindul szépen az ébresztő meg minden, de a samsung soundbar vagy minek hívják ezt, ugye nem érzékeli hogy valami történik a nas szempontjából. Megoldható az valahogy hogy amikor elindul az ébresztő, a soundbox bekapcsoljon magától mint pl egy bluetooth kapcsolat esetén, vagy tv bekapcsolás esetén? vagy ez csak a samsung tv és anynet+ maitt van? bluetooth esetén telefonnal is bekapcsol,abban nincsen anynet+.köszönöm a segítséget.

[ Szerkesztve ]

(#50240) Formaster


Formaster
addikt

Tudja valaki, hogy miért nem újul meg a Let's Encryptem? Xpenology alatt történt volna valami változtatás?

(#50241) llacee


llacee
őstag

Sziasztok!

DS415+ hoz tudtok valami jó utángyártott külső tápegységet áruló boltot?
Eredetileg 100W 12V 8.33A van ráírva 4pin-es a dugója
Itthon 65W-os 9e, 100W-os 23eFT, nem elég vajon a 65W?

12V-os 7A tápom van, de az csak "laptop" dugós. Át tudom alakítani 4pinre?

(#50242) Madwe válasza Formaster (#50240) üzenetére


Madwe
nagyúr

80as port nyitva van a nas felé?

(#50243) Formaster válasza Madwe (#50242) üzenetére


Formaster
addikt

:R Változott a dhcp, elfelejtettem fixálni

(#50244) lewisfm válasza #20749568 (#50238) üzenetére


lewisfm
aktív tag

Amit eddig kitapasztaltam:
A Video Station webes felülete és a DS Video Windows-os app egy csomó CODEC-et nem támogatnak, pl. az EAC3-at sem.

Androidon az MX Player + custom CODEC (hozzá egy zip) telepítésével mindent lejátszik.

(#50245) TFerenc07


TFerenc07
tag

Sziasztok.

Sajnos megint úgy jártam hogy elszállt a tárolásra használtt hdd-m a Synology nasson.
Nem tudok a hdd-re csatlakozni hálózati meghajtóként. Hogyan tudom lementeni az adataimat róla?

(#50247) TFerenc07 válasza #20749568 (#50246) üzenetére


TFerenc07
tag

Igaz pár hónapja dugtam géprem de nem néztem hogy rendesen felismeri-e. Hd Sentinelben futtattam lemez inicalizálást.

(#50248) Patice válasza #20749568 (#50246) üzenetére


Patice
Topikgazda

Van, a Synology fejlesztőinek kicsit rá kellene gyúrnia a VS-re.

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#50250) Samuraj


Samuraj
csendes újonc

Sziasztok

Megoldást keresek az alábbi problémára:
Adott egy DS418 és egy LG Smart TV (WebOS 4.0)
Szívesen használnék a DS Player-hez vagy a Plex-hez hasonló médiaszervert (vajon ez a jó szó?).
A hiba ott van, hogy DS Player csak a NAS-on, Plex csak a TV-n van (gyanús, hogy ráadásul csak előfizetéses lehetősége van a Plex-nek).
Nehezen hiszem, hogy nincs megoldás. Csak tud itt valaki segíteni.
Minden választ előre megköszönök.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.