Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-09-05 14:01:59

LOGOUT.hu

2021. Júliusi frissítés - DSM 7.0 infók: Kb. egy hónapja jelentették be a DSM 7.0 RC-t, ami a kiadás előtti utolsó verzió (hivatalos sajtóközlemény). 2021. Június 29-től már telepíthetjük manuálisan a DSM felületén betallózva az új rendszert, de jelenleg ezt még mindenkinek csak saját felelősségére tegye! A figyelmeztetés oka: bizonyos alkalmazásokat (pl. Synology Moments és Photo Station helyett Synology Photos lesz, Cloud Station helyett Synology Drive Suite lesz) kivezetett a Synology a DSM7.0 megjelenésével és helyettük másokat vezet be. A teljes change log itt található.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#50051) Borisz76 válasza VGYke (#50041) üzenetére


Borisz76
veterán

Szia.

Attól függően, hogy mit szeretnél.....2 megoldás létezik.

1, A meglévő kötetet bővíted.
Ekkor nem nő a tárhely, tükrözi az adatokat a rendszer.
Ez csak akkor működik ha az első kötet SHR.

2, Új kötetet hozol létre.
Ekkor a 2 lemez 2 db külön köretként jelenik meg.

Itt is írtam róla.

[ Szerkesztve ]

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#50052) Dolphine válasza gyugyo79 (#50049) üzenetére


Dolphine
addikt

Ráfrissítettem és eddig minden OK. Legalábbis amire én használom! :DDD

Nem egyenlőre, hanem egyelőre! Nem ez miatt, hanem emiatt, vagy ez által!

(#50053) VGYke válasza Borisz76 (#50051) üzenetére


VGYke
addikt

Szia! Köszönöm. Az 1. megoldást szeretném és jelenleg:

Végig olvastam az összes cikkedet, de mégis, inkább a művelet előtt kérdezek, mint sem hogy valamit elrontsak.
Szóval onnantól hogy beteszem a 2. HDD-t, bekapcsolom a NAS-t, adminként belépek, mit fogok látni, mi fog történni, mit kell elindítanom, vagy ha kérdez, mit kell válaszolnom?

kutya az ember legjobb barátja... lenne, ha tudna kölcsönadni

(#50054) Borisz76 válasza VGYke (#50053) üzenetére


Borisz76
veterán

Nem fog kérdezni semmit.
A lemezkezelőben jelzi csak, hogy van egy használaton kívüli HDD a fiókban.

Ha tényleg a meglévő SHR kötetet szeretnéd bővíteni akkor :

Tároláskezelő / Kötet / Kezelés / Meghajtó hozzáadása egy SHR kötethez

Innentől gyerekjáték....és hosszú folyamat.
Légy türelemmel.

Még egyszer írom : nem nő a tárhelyed , tükrözi az adatokat!

[ Szerkesztve ]

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#50055) VGYke válasza Borisz76 (#50054) üzenetére


VGYke
addikt

Köszönöm! Igen, a biztonságra gyúrok, remélem sikerül...

kutya az ember legjobb barátja... lenne, ha tudna kölcsönadni

(#50056) Valkűr


Valkűr
őstag

Sziasztok! Nekem olyan kerdesem lenne, h mi hatrany vagy előny származik abbol h nekem nem btrfs hanem ext4- be van allitva a merevlemezek?

iPhone 15 Pro Max, iTab Air 5

(#50057) amulet


amulet
senior tag

Sziasztok, van valami olyan lehetőség a csomagkezelésben hogy ki tudjam váltani a dropboxot ios, osx és win gépeket?
A dropbox korlátozás most betett nekem azzal hogy lecsökkentette a 3 elérést 🙁

(#50058) #56573440 válasza VGYke (#50055) üzenetére


#56573440
törölt tag

Ez a bővítés rendelkezésre állást növel és csak ha az egyik lemez kiesik. Semmilyen más kontextusban nem nevezhető biztonságnak amit kapsz így. Offline mentésed legyen a pótolhatatlan adatokról.

(#50059) Patice válasza Valkűr (#50056) üzenetére


Patice
Topikgazda

Ha szeretnél Docker-t használni, vagy virtualizálni a NAS-on, akkor azon a köteten, amiről ezek futnának, már jobb választás a btrfs. Ha ezek nincsenek tervben, akkor teljesen jó az ext4 is.

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#50060) WaterWave


WaterWave
veterán

Nálatok működik a Plex? Nem nyultam hozzá, de új lapot ha behozom, akkor csak tölt - tölt és semmi..
Ujraindítottam már a nast is meg a plex alkalmazást is. Azt se írja, hogy a lap nem jeleníthető meg, csak tölt.

• PlayStation 5 • PSN: waterwave0122 • Thinkpad X1 Yoga • LG 48 OLED C1 • Samsung Galaxy S9+ • Tp Link AX6000 • Marantz SR8015 AV Receiver • Synology Nas 718+ 6GB • Klipsch R-28F 7.1.2 Dolby Atmos •

(#50061) #56573440 válasza WaterWave (#50060) üzenetére


#56573440
törölt tag

Nálam online és offline is jó. Asszony otthon mesézik gyerekkel, én cégtől nézek épp háttérben, teljesen jó

(#50062) WaterWave válasza #56573440 (#50061) üzenetére


WaterWave
veterán

Már jó.... nem tudom mi volt.

• PlayStation 5 • PSN: waterwave0122 • Thinkpad X1 Yoga • LG 48 OLED C1 • Samsung Galaxy S9+ • Tp Link AX6000 • Marantz SR8015 AV Receiver • Synology Nas 718+ 6GB • Klipsch R-28F 7.1.2 Dolby Atmos •

(#50063) JoceeHunt válasza WaterWave (#50062) üzenetére


JoceeHunt
őstag

Van nektek Plex előfizetésetek?
Tegnap találkoztam életemben először ezzel, és látom lehetne előfizetni, nem tudom megérné e.
Magyar hangú vagy feliratú filmek vannak?

joceehunt felhasználónak 60 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=joceehunt

(#50064) WaterWave válasza JoceeHunt (#50063) üzenetére


WaterWave
veterán

Nekem van.. LiveTV miatt használom.

• PlayStation 5 • PSN: waterwave0122 • Thinkpad X1 Yoga • LG 48 OLED C1 • Samsung Galaxy S9+ • Tp Link AX6000 • Marantz SR8015 AV Receiver • Synology Nas 718+ 6GB • Klipsch R-28F 7.1.2 Dolby Atmos •

(#50065) gyugyo79 válasza JoceeHunt (#50063) üzenetére


gyugyo79
addikt

Tartalmat nem kapsz pluszt( vagyis kompket filmeket,sorozatokat,zenéket nem de pld trailer meg hasonló igen de linkelem a listát ott majd látod mit ad ) ! Ezek vannak érte.
Én pld a HW kódolás, plex home-al jobban állítható felhasználó jogosultság miatt vettem meg és ezek mellet elbohóckodok a pvr résszel is ami csak így beállítható -használható de kell saját tuner.
A klienseket akkora már megvettem pld magamnak de a család többi tagjának pld nem kellet ...

Nem csak előfizetés van amúgy meg is lehet venni.

[ Szerkesztve ]

(#50066) JoceeHunt válasza gyugyo79 (#50065) üzenetére


JoceeHunt
őstag

Azt hittem filmeket is kapok érte. Láttam hogy Lifetime vásárlás is van azért gondolkodtam el rajta, nem eget-verően magas ha lenne film. A zenékkel mi a helyzet? Új zenék is vannak vagy inkább csak X éven túliak?

(#50064) WaterWave: köszi, bár a live TV sem tudom micsoda :)

joceehunt felhasználónak 60 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=joceehunt

(#50067) gyugyo79 válasza gyugyo79 (#50065) üzenetére


gyugyo79
addikt

Amúgy akiknek van azok nem tudom mennyire szokták a Perks részt nézni de most:

"20% off WD products through the end of June 2019 on the WD Europe store."
Magyarország is benne van a listában. De én is csak most láttam többet nem tudok.

(#50068) gyugyo79 válasza JoceeHunt (#50066) üzenetére


gyugyo79
addikt

A Plex nem tartalom szolgáltató mint írtam semmit sem biztosítanak ők csak, hogy elérd a sajátod tehát azt amid van vagy amihez van előfizetésed pld Tidal (nem plex pass hanem Tidal előfizetéssel).

Azt, hogy XY esetleg pénzért ad a saját szerveréhez hozzáférést ahhoz a Plexnek semmi köze, ha ilyet láttál volna hirdetni valahol. Meg ahhoz a kliensnek plex pass se kell igazán...

[ Szerkesztve ]

(#50069) claire78


claire78
senior tag

Találkozott már vki olyannal, hogy a NAS-ra kötött Sharkoon dokkoló időközönként "lerohasztja" a rendszert?
Erőforrásfigyelő meg sem nyílik, "Csatlakozás nem sikerült, ellenőrizze hálózati beállításait", fájlműveletek szinte megállnak és a rákötött HDD-ék nem elérhetőek.
Újraindítva a dokkolót újra megy tökéletesen. Kb. fél éve működött, minden hiba nélkül.
Support?

(#50070) maszati


maszati
tag

Sziasztok.
Van egy épített vasam. J3455B-ITX alapokon. 4GB rammal, és mostanában kezdte ez azt csinálni, hogy a a filmet egy idő után elkezdi pufferelni. Plexen keresztül használom okostévével. És most csak a teszt miatt leszedtem egy 4k filmet a HD helyett. Kb 15 percig játszotta le 80-90MB/sec olvasással megterhelve a winyót ami 100%on ki is volt akadva, de ugyan így kiakad 40-50MB/sec HD filmnél is :F nem értem, de ilyenkor még szépen megy a film. És egyszer csak Proci 10-12%-ról 98-99%-ra kiakad és úgy is marad a ram 50%-ról 70-75%-ra, és Nagyon gyakran megáll pufferelni. Lehetséges kogy kevés neki a proci? Vagy ha alá vágok még némi ramot akkor jó lehet?

Foglalt: 480 MB
Használt: 2,6GB
Puffer: 7,2MB
Gyorsítótárazott: 815MB
Szabad: 108MB

[ Szerkesztve ]

Üdv.: Ati

(#50071) #56573440 válasza maszati (#50070) üzenetére


#56573440
törölt tag

Xpen, vagy még inkább plex topikba tedd fel, több szerencse lesz valszeg :)

Elsőre nézd meg mit csinál a plex. Inditod, és a webes felületen bármiről megnézve jobb felső sarok szivritmus jel, ott mutatja mit játszik és hogy. Ha transzkodol akkor tud ilyen proci terhelést. A kötet terhelés meg y, ha arról megy a torrent is lehet azzal együtt már megmakkan.

(#50072) Borisz76 válasza #56573440 (#50071) üzenetére


Borisz76
veterán

Jó lenne azt is tudni, hogy hány lemez és milyen RAID kötet ?

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#50073) #56573440 válasza Borisz76 (#50072) üzenetére


#56573440
törölt tag

Egy vinyorol beszélt, felteteleztem hogy nincs így raid :D

(#50074) Borisz76 válasza #56573440 (#50073) üzenetére


Borisz76
veterán

Hopsz....azon átsiklottam.

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#50075) macimeister


macimeister
aktív tag

QuickConnect csak engem szívat? Eddig minden rendben volt ma meg nem csatlakozik be a nasra távolról.

(#50076) Borisz76 válasza macimeister (#50075) üzenetére


Borisz76
veterán

Én minden nap használom a DSGet alkalmazást letöltésre , távolról, QC-t segítségével.
Ma sem volt gond.

Utoljára ma 15.20 körül használtam....akkor még ment.
Itthon a PC-ről intézem a tölteni valót....nem néztem azóta.

[ Szerkesztve ]

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#50078) macimeister válasza #20749568 (#50077) üzenetére


macimeister
aktív tag

A csatlakozás hálózati hiba miatt nem sikerült. Nekem ugyan ez csak magyarul.
Gmail is szopat. Az is elkezdi, hogy hálózati hiba miatt nem tudja elküldeni a levelet, piszkozatnál ott a (1), hogy van benne levél, de mégis üres.

(#50079) Pékmester


Pékmester
tag

sziasztok!

Synology Cloud Station Driveot használok a NAS-sal való szinkronizálársa. Ha újratelepítem a Windowst, ezáltal ezt a programot is, akkor újból végigfuttatja a szinkronizálást? Ami marha sok idő, mert újból másolgatja a sok ezer fájlt.

(#50080) Szaszabond


Szaszabond
aktív tag

Sziasztok DS Get aékalmazás egy ideje nem elérhető már iPhone-ra. Nincs benn a storeban közel egy éve már. Helyette esetleg valamit tudtok ajanlani amivel iPhonról távolról lehet hozzáadni a download stationhöz feladatokat?

(#50081) VGYke


VGYke
addikt

Sziasztok! DS218+: plusz 1db HDD rádugása előtt, csatlakoztattam hozzá egy USB3-as külső MyPasspoort (vagy mi) HDD-t, ami NTFS.
Rá szeretném másolni a belső HDD-n lévő filmeket. (Pontosabban már rámásoltam, PC alatt)
Mi a javasolt procedúra?
NAS "felületen":Töröljem a külső USB3 HDD tartalmát, formázza a NAS, de mire is, aztán másoljam rá a filmeket? Tudtok útba igazítást adni?

kutya az ember legjobb barátja... lenne, ha tudna kölcsönadni

(#50082) #29810560 válasza VGYke (#50081) üzenetére


#29810560
törölt tag

Amennyiben már rámásoltad a filmeket minek leformázni? :F

A NAS (DSM) képes kezelni a külső lemezen lévő NTFS fájlrendszert.
(Elvileg auto mount-al felmountolódik egy usbshare[number] mappába, ha rádugod a diszket az USB portra.)

[ Szerkesztve ]

(#50083) Tamarel válasza Szaszabond (#50080) üzenetére


Tamarel
senior tag

DS Mobile

(#50084) Ghost84


Ghost84
aktív tag

Sziasztok!

Nincs arra valami mód, hogy a DS video rendesen kezelje a sorozatokat?

(#50085) JoceeHunt válasza Ghost84 (#50084) üzenetére


JoceeHunt
őstag

Plex csomag?

joceehunt felhasználónak 60 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=joceehunt

(#50086) tibi3650


tibi3650
tag

A Calendar alkalmazásnak az adatait hogy tudom biztonsági menteni? Hyper Backup-ban maga az alkalmazást lehet menteni, de ez a belevitt adatokat is menti vagy csak maga az alkalmazást? :F

(#50087) lewisfm válasza Ghost84 (#50084) üzenetére


lewisfm
aktív tag

De van.
A sorozatokat külön mappába kell tárolni (/video/TV_Show) vagy a /video/<valami_mappanev> mappát csinálsz, amire be kell állítani a "Videó típusa" "TVmműsor" beálíltást:

Továbbá a sorozatok fájlneveiben benne kell lenni egy ilyen mintának:
*S01E01*
pl. Friends.S03E02.720p.BluRay.x264.Hun.Eng-HHD.mkv

Ez azt jelenti hogy harmadik évad, s azon belül a második epizód.

Ez egy elég jó leírás, hogy hogyan is érdemes elnevezni a videó fájlokat:
[link]

Megjegyzés:
A Video Station-ben azért érdemes saját "Könyvtárakat" (figyelem Video Station virtuális könyvtár és nem a tárhelyen lévő mappáról van szó) létrehozni, s abba felvenni a fizikai mappákat, mert akkor ezeknek a Video Station könyvtáraknak a Video Station-ben lehet állítani a jogosultságát is!

[ Szerkesztve ]

(#50088) Mano66


Mano66
senior tag

Sziasztok.
Ezt a beírást kapom a NAS-tól a DS-ben : " eszköz 1 (SHR, btrfs) kötetének kapacitása alacsony ".
Kezd betelni a hdd ?

Rancilio Silvia, Mazzer Major (151C kés),Xiaomi Mi 10T 5G 6/128 , Synology DS218+,.

(#50089) Borisz76 válasza Mano66 (#50088) üzenetére


Borisz76
veterán

Igen.

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#50090) olajbogyo válasza macimeister (#50075) üzenetére


olajbogyo
aktív tag

Szia!

Ma én is kaptam egy mailt a Syno-tól, hogy aszongya.....

"Tisztelt felhasználó!

A(z) xxy.synology.me gazdagéppel a kapcsolat 2019-04-04 12:50:02 +02:00 óta megszakadt Kérjük, ellenőrizze DiskStation készüléke hálózati kapcsolatát, és gondoskodjon róla, hogy engedélyezve legyen a DDNS-szolgáltatás.

Szívélyes üdvözlettel:
Synology Account

Itthon nézem, hogy a synology.me előtti "gazdanevét átírta valaki???!!, de hogy ki arról fingom sincs....Ezért a DS get alkalmazással, és minden mással hiába is próbáltam belépni, nem lehetett....(csatl.hiba)
Vissza állítottam az eredeti gazdanévre, és csatl.ellenőrzése után újra aktív, és megy is minden megint. Mi történt az éterben....?

Mindezek után, most ez jött tőlük:

Tisztelt felhasználó!

Gratulálunk! Az ön DiskStation készüléke sikeresen csatlakozott rendszerünkhöz, és kapcsolata a(z)
xxy.synology.me gazdagéppel 2019-04-04 16:48:01 +02:00 óta újraindult.

Szívélyes üdvözlettel:
Synology Account

Soha ne félj valami újat csinálni! A bárkát is egy lelkes amatőr készítette, a Titanicot meg egy halom szakértő!

(#50091) maszati válasza #56573440 (#50071) üzenetére


maszati
tag

Köszönöm a segítséget.

Negyed órát lejátsza szépen közvetlen adatfolyamból, és utána átmegy transzkódolásba. Sokat segítettél, mert nem tudtam hogy így írja a plex h mit is csinál pontosan :) De mitől lehet, hogy negyed olykor fél órán át jó és egyszer csak gondol egyet és nekilát traszkódololni?

Üdv.: Ati

(#50092) Pékmester


Pékmester
tag

Sziasztok!

NAS-ban folyik az írás / olvasás ezerrel, csak azt nem tudom mit csinál? Minden folyamat kilöve, ez meg 99%-on pörög és közben 35-40 Mbit / sec-kel, olvas és ir. Nem jövök rá, hogy mit és miért? Néztem az indexelést, a smart tesztet, de egyik sem fut.

(#50093) Pékmester válasza Pékmester (#50092) üzenetére


Pékmester
tag

Rájöttem, hogy a cloud server station a ludas. egyelőre kikapcsoltam, lehet, hogy másik sync progi kellene

[ Szerkesztve ]

(#50094) claire78 válasza AiRLAC (#49292) üzenetére


claire78
senior tag

Neked és mindenkinek: szereztem kölcsönbe egy Techson 53030 típusú kamerát, sehol nincs a támogatási listán és hibátlanul működik. Szóval bátran lehet próbálkozni.
Nagyon szuper ez a funkciója is a NASnak. 👍😃

(#50095) VGYke válasza #29810560 (#50082) üzenetére


VGYke
addikt

Köszönöm válaszod!
Kérdésemim:
* Mi a NAS szempontból javasolt formátum egy külső (USB3) HDD-nek?
* Hogyan tudom formázni a külső HDD-t NAS-ra csatlakoztatva?

kutya az ember legjobb barátja... lenne, ha tudna kölcsönadni

(#50096) Borisz76 válasza VGYke (#50095) üzenetére


Borisz76
veterán

Vezérlőpult / Külső eszközök / Formázás :

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#50097) VGYke válasza Borisz76 (#50096) üzenetére


VGYke
addikt

Köszönöm! Már csak arra kellene rájönnöm, hogyan lehet a NAS külső HDD-re másolni fájlokat, pl. magáról a NAS-ról, ezután a PC-ről... :F

[ Szerkesztve ]

kutya az ember legjobb barátja... lenne, ha tudna kölcsönadni

(#50098) Borisz76 válasza VGYke (#50097) üzenetére


Borisz76
veterán

Belépsz a PC-n a NAS webes felületére.

Elindítod a File Station-t.
" Leteszed kicsibe "....a főmenü ikonja melletti sávon rákattintasz.

Ezt követően újból elindítod a File Station-t az ikonjával.

A felső sávban 2X jelenik meg !!!

Ezt követően lehet méretezni és egymás mellé tenni az ablakokat.
Innentől kezdve úgy tudod használni mint a PC-n a Total Commander-t.

Egyik ablakban megkeresed azt amit szeretnél másolni / mozgatni.

Másik ablakban pedig elvégzed a beillesztést.

A NAS-ra kötött külső USB-s lemezeket is mutatja....ugyanezzel a módszerrel tudsz másolni NAS-ról a külső lemezre.

Pár kép, hogy mire is gondolok :

DS918+ :

DS2415+ :

Az usb-s lemezt is fel lehet csatolni a Windows-ban.
A Total Commander is látja :

Pl. : Z meghajtó

[ Szerkesztve ]

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#50099) kissdani


kissdani
senior tag

Sziasztok. Egy távoli elérést szeretnék valahogy megoldani a ds918+ nassal. Az adataim külföldről pc-n vagy telefonon szeretném elérni filmet nézni róla esetleg. Megoldható valahogy? Ha igen segitene valaki hogy milyen progival és mi kell hozzá?
Köszönöm.

85XH9096B_UE75MU7000_Optoma HD33_Galaxy S10+_AGM A8_MSI GE73 7RD Reader_PS5_Denon AVR-X2500H_JBL ES 5.2_Dune HD Base 3D_Asus AX88U-N18U_Logitech Harmony Ultimate One_Samsung HW-K550_Synology DS918+_

(#50100) lewisfm válasza VGYke (#50095) üzenetére


lewisfm
aktív tag

Nekem egy DS118-ra van csatlakoztatva USB-n keresztül egy 2 TB WD Elements HDD, amit előtte egy Windows-os laptopra csatlakoztatva NTSF-re formáztam, s a NAS vígan kezeli.
Mondjuk direkt sebességet nem mértem, de nem tűnik lassúnak.
Úgy rémlik, higy amikor erről a HDD-ről másoltam a belső HDD-re ugyan olyan gyors volt, mint amikor a Windows-os laptophoz volt kapcsolva.

Most erre a HDD-ra dolgozik a Hyper Backup.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.