Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-20 19:25:05

LOGOUT.hu

Téma összefoglaló
(Utoljára frissítve: 2024.04.20)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#50301) Chrys_ válasza ArGa (#50300) üzenetére


Chrys_
addikt

Én valami real time szinkronizálásban gondolkodnék, és a végén csak rövid időre esne ki az egész, amikor lekapcsolod a régit és esetleg valamit még reszelni kell az új beállításain.

(#50302) Borisz76 válasza ArGa (#50300) üzenetére


Borisz76
veterán

Az új nasba betolod a két új lemezt.
Telepíted a DSM-t.
Létrehozod a kötetet,tükrözve ami lehet megint Raid1 vagy akár SHR is.

Hálózaton keresztül másolhatsz.
Így minimális lesz a kiesés.

Régi nast be lehet állítani backup-nak.

Ennek a módszernek a hátránya , hogy mindent be kell állítani a nulláról !

[ Szerkesztve ]

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#50303) Borisz76 válasza ArGa (#50300) üzenetére


Borisz76
veterán

Migrálásról a lap alján infó !

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#50304) AiRLAC válasza Sanya (#50299) üzenetére


AiRLAC
addikt

NAT mögött nem mindegy?

"After successfully ignoring Google, FAQ's, the board search and leaving a undecipherable post in the wrong sub-forum don't expect an intelligent reply."

(#50305) Sanya válasza AiRLAC (#50304) üzenetére


Sanya
nagyúr

attól függ, milyen a hálózatod kialakítása, de nálam nem mindegy.

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#50306) farkasnyom


farkasnyom
újonc

Sziasztok!
414-es NAS-on van olyan bajom, hogy Total Commanderrel felcsatolt meghajtón keresztül nem tudok fájlokat, könyvtárakat átnevezni. Másolni, törölni igen. Windows intézőből ugyanazon a csatoláson meg átnevezni is tudok. Mi a bánat lehet ez?

(#50307) Borisz76 válasza farkasnyom (#50306) üzenetére


Borisz76
veterán

Egy nas és pc restart után is ezt műveli vajon?

Valamitől megkergülhetett.....

Malware és vírus ellenőrzés volt?....csak , hogy kizárjuk a kártékony betolakodókat.

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#50308) choco01


choco01
addikt

Hali.

Milyen Synology eszközt tudnátok ajánlani egy irodán belüli felhőszolgáltatásra?

Lényegében annyi kéne hogy lenne 2 gép ami egy synology-s client program segítségével mondjuk minden éjfélkor készít a NAS-ra egy biztonsági mentést, aztán ezt és egyéb fájlokat el tudjunk érni akár mobilon akár PC-n kívülről?

Köszi! :R

Applikáció fejlesztés, weboldal készítés, SEO, Online marketing » https://petadev.com

(#50309) ArGa válasza Borisz76 (#50303) üzenetére


ArGa
csendes tag

Köszi!

(#50310) ArGa válasza Chrys_ (#50301) üzenetére


ArGa
csendes tag

Sajnos nem találtam semmi ilyet.

Ráadásul ismételhetem meg, mert elkezdtem a migrálást, amikor kiderült, hogy a benne lévő HDD-k kisebbek mint ami az eredeti NAS-ban volt.
Persze addigra már beállítottam mindent az adatokon kívűl... majd megpróbálom átmenteni legalább ezeket az új HDD-kre!

(#50311) Chrys_ válasza ArGa (#50310) üzenetére


Chrys_
addikt

Talán a High Availability Manager program jó erre. Bár nem ismerem a feltételeit, lehet a különböző HDD méretek miatt mégsem.

(#50312) AiRLAC válasza choco01 (#50308) üzenetére


AiRLAC
addikt

Erre egy 216j vagy 218j bőven megfelel

"After successfully ignoring Google, FAQ's, the board search and leaving a undecipherable post in the wrong sub-forum don't expect an intelligent reply."

(#50313) Madwe válasza choco01 (#50308) üzenetére


Madwe
nagyúr

Ehhez majdhogynem mindegy a nas ereje, első fontos kérdés az legyen, hogy hány lemezest szeretnétek! Kell e raid, milyen raid kell, mennyi tárhely. Érdemes a jövőre is gondolni, de nem feleslegesen túlméretezni, ha fontos a bekerülési ár.
Azt is fontos ehhez eldönteni, hogy mit szeretnétek? A backup s a bárhol elérhető adat kicsit más téma: backup esetén bizonyos időnként mentesz és nem cél az adatok elérése, csak ha baj van, míg bárhol elérhető adatnál pl szempont lehet a folyamatos szinkron - mindkettőre vannak jó megoldások synotól is, akér mehet a kettő egymás mellett - több helyigénnyel.
amennyiben az adatok elérése csak a fontos, de nem akarjátok szerkeszteni s nem kell h naprakész legyen, valóban elég lehet a backup - de ha pl a nason tárolt adatokat szerkeszteni is akarjátok, az backup esetén már nem megoldható.

jelle,zőbb megoldás, h a nast mint hálózati meghajtó beállítjátok a gépen s eleve csak azon dolgoztok, nem a lokális gépi merevlemezen. Ha fontos a backup, arról külön gondoskodni kell - akér nason belül is, de ha pótolhatatlan s fontos adatok ezek, akkor célszerűbb egy másik fizikai eszközre, lehetőleg másik fizikai helyen található lemezre menteni mindezt - ez esetben mér ugye két nasról beszélnénk - perse lehet nason belül is, vagy nasra kötött merevlemezre, de ezek nem zérjék ki 100% az adatvesztés kockázatát.

aztn azt is érdemes figyelembe venni, h lehet idővel másra is használnátok, amihez már lehet kell több memória vagy erősebb, esetleg inteles proci (pl folyamat futó víruskereső, docker imagek, mailserver amik felmerülhetnek)

(#50314) hriska


hriska
aktív tag

Sziasztok!
Adott egy DS213-as nas amit 5 évig simán elértem külső hálózatból.Egy ideje nem néztem kívülről rajta semmit csak belső hálózatból.Most próbáltam elérni külsőből,sajnos sikertelenül.
Ami változott az utólsó sikeres külső elérés óta az a szolgáltatói modem.Cseréltetnem kellett mert sajnos nem adott netet már.
Átnéztem a DDNS címet ,a port forwardokat,minden stimmel.
Mi lehet a gond?

Válaszokat előre is köszi

-Bárcsak egy légy lenne a világ, én meg egy összetekert újságpapír!-

(#50315) kenny123


kenny123
addikt

Sziasztok!

A napokban volt egy komolyabb áramszünet, ami után valamiért nem állt lábra a nas (ds115j), egészen konkrétan nem csatlakozik a netre, hiába van ugyanúgy bedugva, stb. Network reset volt már, illetve a routert / modemet is reseteltem már párszor.
Melyik beállításokra kellene ránéznem, hogy minden vissza álljon a régi menetbe? :)

Köszi, kellemes hétvégét mindenkinek.

yo

(#50316) Pubszon


Pubszon
veterán

Hogy tudom kideríteni, hogy a NAS-ról mi akar 2 óránként kommunikálni a 213.55.176.168 címmel?

ASRock X79 Extreme6, i7 4930K, 32GB DDR3, GTX 1080 G1, Corsair RM750x...

(#50317) -Maujuri- válasza Pubszon (#50316) üzenetére

Ez egy Svájc, Zürichi ip cím.
Ahogy nézem egy autókereskedés:)
Mehetsz a merciért:)

[ Szerkesztve ]

(#50318) e90lci válasza -Maujuri- (#50317) üzenetére


e90lci
senior tag

Hacsak nem több proxyn keresztül ott csapódik le.😀

(#50319) WaterWave válasza -Maujuri- (#50317) üzenetére


WaterWave
veterán

Mázlista :)

• PlayStation 5 • PSN: waterwave0122 • Thinkpad X1 Yoga • LG 48 OLED C1 • Samsung Galaxy S9+ • Tp Link AX6000 • Marantz SR8015 AV Receiver • Synology Nas 718+ 6GB • Klipsch R-28F 7.1.2 Dolby Atmos •

(#50320) Patice válasza -Maujuri- (#50317) üzenetére


Patice
Topikgazda

Vagy az autókereskedés feltört routere...

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#50321) Pubszon válasza -Maujuri- (#50317) üzenetére


Pubszon
veterán

Én is utána jártam ennek, de nem ez volt a kérdés. :)

ASRock X79 Extreme6, i7 4930K, 32GB DDR3, GTX 1080 G1, Corsair RM750x...

(#50322) Black Dragon


Black Dragon
addikt

Sziasztok!

Nem volt kedvem visszatekerni, a legújabb frissítés (6.2.2) mindenkinek rendben van? Még nem ajánlotta fel a rendszer automatikusan, így gondoltam csinálok egy manuált, de előtte mindenképpen meg akartam kérdezni, hogy oké-e...:)

köszi!

(#50323) AiRLAC válasza hriska (#50314) üzenetére


AiRLAC
addikt

CGNAT mögött vagy esetleg?

"After successfully ignoring Google, FAQ's, the board search and leaving a undecipherable post in the wrong sub-forum don't expect an intelligent reply."

(#50324) Nascar


Nascar
csendes tag

Sziasztok!
Egy érdekes problémába futottam bele... A házunkban van két lakrész. Az egyikben van egy UPC ConnectBox bridge üzemmódban. Ehhez csatlakozik egy router. A másik lakrészből ehhez a routerhez csatlakozik egy másik router AP-ként.
Mindkét lakrészben van egy-egy Synology NAS:
xxxx.synology.me - 192.168.1.xxx
yyyy.synology.me - 192.168.1.yyy

Mindkét NAS-nak van DDNS-es, QuickConnect ID-je, egymástól eltérő kiszolgáló neve.
Viszont ugye mindkét NAS-nak a külső IP-je (amit a UPC-től kapok) az ugyanaz.
A probléma:
Ha az AP-hez kapcsolódó NAS-ra akarok belépni DDNS-sel (nevezzük ezt: YYYY), akkor a normál routerhez csatlakoztatott (nevezzük ezt: XXXX) NAS-ra lép be.
Ugyanez a helyzet, ha pl. Transmission web-es felületére akarok belépni. Beírom az YYYY-hoz tartozó DDNS-t, és a Transmission az XXXX felületére lép be.
Ha otthonról IP cím szerint lépek be, akkor minden rendben. Na ez, hogy lehet??? :Y :Y

Éhes makkal disznókat álmodsz!

(#50325) Pubszon válasza Nascar (#50324) üzenetére


Pubszon
veterán

A 2 NAS azonos portjai is legyenek eltérőek.
Így kívülről azonos DNS címmel de más porttal el tudod érni őket külön.
Mivel egy publikus IP cím van így felesleges 2 QC.

[ Szerkesztve ]

ASRock X79 Extreme6, i7 4930K, 32GB DDR3, GTX 1080 G1, Corsair RM750x...

(#50326) samuki


samuki
tag

Sziasztok, szép estét.
Ma egész nap a surveillance stationnal szenvedtem. Nagy nehezen sikerült 2 kicsi onvif kamerát felcsatlakoztatnom egy ds112-re. Most ismerkedem a programmal. De amin egy kicsit elakadtam, az az, hogy folyamatosan rögzít, fogyassza a helyet, zabálja mint állat.... :)
Gondolom ha megmondom neki, hogy csak mozgásra aktiválja magát, akkor csak akkor fog rögzíteni?? Ebben megerősíthetne valaki, aki állított már be ilyet.
A másik, hogy hol lehet beállítani, hogy mennyi helyet foglalhat el egy kamera felvételek rögzítésével. Valahogy nem rémlik, hogy volt ilyen beállítás. (illetve, kiszámolta, hogy egy kamera napi gigabájt igénye pl.:15giga és mondjuk 10 napnál régebieket törölje, akkor 150giga a hely amit elhasználhat?????)
Köszönöm ha tud valaki segíteni. :DD

(#50327) hriska válasza AiRLAC (#50323) üzenetére


hriska
aktív tag

Megoldódott!
Felhívtam a szolgáltatómat(tarr kft) ,hogy ez a gondom mióta cseréltek modemet.Kaptam is visszahívást.A probléma az volt,hogy az új modem tudja a wifiit is (amit nem használtam meglévő routerek miatt) ,így az is NAT-olt pluszban.Levették a router funkciót és visszaállították a modem csere előtti állapotot.

-Bárcsak egy légy lenne a világ, én meg egy összetekert újságpapír!-

(#50328) atirag


atirag
őstag

Az utóbbi időben folymatosan kevés a hely a 2tb-os lemezen. azt írja,hogy a 1.79TB-ból van 153GB. A video mappa 1.08TB-ot ír a fotók 5,9-et és a torrent mappa szintén 6GB körül. Hol keressem a többi dolgot? Lehet valami tisztítást végezni?

A telepített dolgok a rendszer az mennyit fogyaszt normálisan?

[ Szerkesztve ]

(#50329) Tutu7030 válasza hriska (#50327) üzenetére


Tutu7030
veterán

Ezt a tarros ügyfélkapun a START »SZOLGÁLTATÁSOK »INTERNET alatt te is meg tudtad volna csinálni.

LG Optimus G E975 v20 -> LG G4 H815 V29a-EUR-XX -> Huawei Mate 9(MHA-L29) -> Huawei P30 Pro -> Honor Magic5 Pro

(#50330) hriska válasza Tutu7030 (#50329) üzenetére


hriska
aktív tag

Lehetséges,nem vagyok ennyire benne a dologban,így inkább felhívtam őket,főleg hogy nem tudtam mi a hiba pontos oka!Ha tudtam volna biztosra akkor lehet erre az opcióra is rákeresek :) Vagy esetleg leírhattad volna te is a probléma megoldását! ;)

[ Szerkesztve ]

-Bárcsak egy légy lenne a világ, én meg egy összetekert újságpapír!-

(#50331) Borisz76 válasza atirag (#50328) üzenetére


Borisz76
veterán

Van lomtár beállítva? Ha igen, ürítsd.

Torrent mennyi fut?
Ugyanazon a köteten van a kliens és a célmappa?

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#50332) Gábor75


Gábor75
csendes újonc

Sziasztok,van kb 5 TB amit át akarok rakni asztali gépről 1 DS418-ra.
A Nast a hálózatra a Lan1 csatlakozót használom de van mellette plusz egy szabad Lan2 csatlakozás.Az asztali gép Wifin van.
Lehetséges az asztali gépet és a Nast Lan kábelen össze kötni hogy gyorsabban mennyen át az adat?
Vagy raknom kell rá 1 Switchet?

(#50333) atirag válasza Borisz76 (#50331) üzenetére


atirag
őstag

Csak egy kötet van. Nincs lomtár csak a torrent mappára,de azt már ürítettem.

(#50334) Borisz76 válasza atirag (#50333) üzenetére


Borisz76
veterán

A DS elkezdi a letöltést egy "láthatatlan" rendszermappába, legyen ez a "@download" mappa.
Ha készen van a letöltés , akkor megjelenik az általunk létrehozottban , legyen most ez a "UserDownload" nevű mappa.

Innentől két variáció lehetséges :

1.
Egy köteten található mindkét mappa.
Ez esetben linkeléssel van megoldva a seed, nincs adatduplázódás.
"UserDownload" mappából törlésekor csak a link törlődik! Tárhelyet nem kapunk vissza.

DS-ből törlés után a feladat és a link törlődik.
Az adatok megmaradnak a UserDownload mappában.

Tárhely visszanyeréséhez törölni kell a "UserDownload" mappából az anyagot és a DS-ből is a feladatot!

2.
Két különböző köteten vannak a mappák.
( Lehet külső USB-s HDD-n is a UserDownload mappa. )

@download elkészül a letöltéssel majd átmásolja az adatokat a másik köteten található UserDownload mappába. Ez esetben 2X vannak meg az adatok , 2X foglalnak helyet.
DS-ből törlés után a feladat és az adatok is törlődnek arról a kötetről.
A másolat érintetlen marad a másik köteten.

Tiéd az első variáció.
Törölted a letöltős mappádból és a hozzá tartozó lomtárból az anyagot.
De a DS-ből is törölted a feladatot?
Ezért kérdeztem , hogy mennyi torrent fut.....?

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#50335) Borisz76 válasza Gábor75 (#50332) üzenetére


Borisz76
veterán

Az asztali gépet kösd rá arra a routerre vagy switchre amire a NAS is csatlakozik.
Ha minden berendezés,kábelek,csatlakozók tudják a gigabitet, akkor kb 100-110 MB/s sebességgel tudsz maximálisan másolni. Persze ez függ a merevlemezektől és a másolahdó anyag méretétől is.

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#50336) WaterWave válasza Black Dragon (#50322) üzenetére


WaterWave
veterán

Nekem ez a legújabb:

DSM 6.2.1-23824 Update 6

718+ Nas

6.2.2 őt nem is láttam.

• PlayStation 5 • PSN: waterwave0122 • Thinkpad X1 Yoga • LG 48 OLED C1 • Samsung Galaxy S9+ • Tp Link AX6000 • Marantz SR8015 AV Receiver • Synology Nas 718+ 6GB • Klipsch R-28F 7.1.2 Dolby Atmos •

(#50337) Sethdobaloah válasza Black Dragon (#50322) üzenetére


Sethdobaloah
senior tag

Nekem fenn van, és nem okozott gondot. Hogy neked mi lesz, azt persze nem tudhatom :)

...csak én vagyok helikopter?

(#50338) atirag válasza Borisz76 (#50334) üzenetére


atirag
őstag

ÁÁ köszönöm. Részletes választ kaptam😊 Onnan nem töröltem.

Így mindjárt lett 5x annyi hely:)

[ Szerkesztve ]

(#50339) Gábor75 válasza Borisz76 (#50335) üzenetére


Gábor75
csendes újonc

Akkor kell egy 25méteres Lankábel mivel a Nas meg a gép egymas mellett van viszont a router a lakás másik felében.
Mivel a gép és nas között max 1 méter van gondoltam csak össze le kapcsolni valahogyan.Későbiekben se lenne rossz a gyors adatátvitel mert néha 50-80GB kellene mozgatnom.

(#50340) e90lci válasza WaterWave (#50336) üzenetére


e90lci
senior tag

[link]
Letöltés

[ Szerkesztve ]

(#50341) Sethdobaloah válasza Gábor75 (#50339) üzenetére


Sethdobaloah
senior tag

Tehetsz oda egy gigabites switchet is, és nem kell behúznod még egy kábelt.

...csak én vagyok helikopter?

(#50342) Gábor75 válasza Sethdobaloah (#50341) üzenetére


Gábor75
csendes újonc

Switch megoldás ismert de nem akartam plus áram fogyasztó meg költségeket.
Ezért gondoltam hogy Lan kábellel össze kötés esetleg járható...de nem értek hozzá. :(

(#50343) WaterWave válasza e90lci (#50340) üzenetére


WaterWave
veterán

De ezt miért nem ajánlja fel a frissités? Miért csak manuálisan lehet telepíteni?

• PlayStation 5 • PSN: waterwave0122 • Thinkpad X1 Yoga • LG 48 OLED C1 • Samsung Galaxy S9+ • Tp Link AX6000 • Marantz SR8015 AV Receiver • Synology Nas 718+ 6GB • Klipsch R-28F 7.1.2 Dolby Atmos •

(#50344) Sethdobaloah válasza Gábor75 (#50342) üzenetére


Sethdobaloah
senior tag

Sosem probaltam, de mukodnie kellene:
Konfiguralj kezzel statikus ip-t a pc-nek, olyat amilyet kapna a routertol. Szoval ha routerbe lenne kotve, akkor tudnal netezni. (De lehetoleg a dhcp tartomanyon kivulre, hogy tuti ne legyen utkozes)
Ha igy bedugod a nas-ba, ami ossze van kotve a routereddel, akkor elmeletileg latnod kellene.

...csak én vagyok helikopter?

(#50345) WaterWave


WaterWave
veterán

Mindegy felraktam... gond nélkül felment.

• PlayStation 5 • PSN: waterwave0122 • Thinkpad X1 Yoga • LG 48 OLED C1 • Samsung Galaxy S9+ • Tp Link AX6000 • Marantz SR8015 AV Receiver • Synology Nas 718+ 6GB • Klipsch R-28F 7.1.2 Dolby Atmos •

(#50346) Patice válasza Gábor75 (#50342) üzenetére


Patice
Topikgazda

Vagy hosszú kábelt veszel és akkor nincs plusz fogyasztó, vagy switch és egy rövid kábel.
Amúgy a switchek minimális áramot kérnek.
Meg ha már egymás mellett van a NAS és az asztali gép, akkor én a switch-et választanám.

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#50347) kgymac válasza Patice (#50346) üzenetére


kgymac
őstag

És még nem számolt a kábel lakáson belüli elrejtésével, amelynek költsége magasabb lesz, mint fogyasztás.

(#50348) bobi71


bobi71
csendes tag

Sziasztok a ds218 ra lehet plexet telepíteni

(#50349) Formaster


Formaster
addikt

Van köztünk olyan, aki xpenoról állt át rendes synology hw-re? Most xpeno alatt fut egy dsm 918+ és megvenném a 918-at, ha lehet, akkor csak átpakolnám a merevlemezeket.

(#50350) Tutu7030 válasza bobi71 (#50348) üzenetére


Tutu7030
veterán

Ha nem működnek az írásjelek a billentyűzeteden, akkor az egérrel innen másold ki a szükségese(ke)t, és illeszd be az írásodba!

,;?.:-_!

;]

LG Optimus G E975 v20 -> LG G4 H815 V29a-EUR-XX -> Huawei Mate 9(MHA-L29) -> Huawei P30 Pro -> Honor Magic5 Pro

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.