Hirdetés

2024. április 17., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-09-05 14:01:59

LOGOUT.hu

2021. Júliusi frissítés - DSM 7.0 infók: Kb. egy hónapja jelentették be a DSM 7.0 RC-t, ami a kiadás előtti utolsó verzió (hivatalos sajtóközlemény). 2021. Június 29-től már telepíthetjük manuálisan a DSM felületén betallózva az új rendszert, de jelenleg ezt még mindenkinek csak saját felelősségére tegye! A figyelmeztetés oka: bizonyos alkalmazásokat (pl. Synology Moments és Photo Station helyett Synology Photos lesz, Cloud Station helyett Synology Drive Suite lesz) kivezetett a Synology a DSM7.0 megjelenésével és helyettük másokat vezet be. A teljes change log itt található.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#18851) Mezga Aladár válasza Jim74 (#18849) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

A végére csak odabiggyesztette a jogosultságot. :D

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#18852) Blaise


Blaise
veterán

Az importőr kiskereskedésében már raktáron van a 216play, bruttó 89k.

(#18853) Pékmester válasza Bobbacsi (#18850) üzenetére


Pékmester
tag

Köszönöm szépen, megtaláltam végig is mentem rajta, de egyelőre nem műxik.
Feltelepítettem a Transmissiont, valamint a Transmission Remote GUI-t is.
A routeren megcsináltam a port range forwardingot,a leírás szerint.
Be van állítva a könyvtár: volume1/Torrent
El is kezdi leszedni, de pár másodperc múlva, ezzel a hibaüzenettel dob ki.

"Error: No data found! Ensure your drives are connected or use "Set Location". To re-download, remove the torrent and re-add it."

Kellene látnom a File Station-nél egy Transmission könyvtárat?

(#18854) bosa válasza Pékmester (#18853) üzenetére


bosa
tag

/volume1/Torrent a mappa egyébként unix alapon fontos a kis,nagy betű

(#18855) Pékmester válasza bosa (#18854) üzenetére


Pékmester
tag

így van pedig megadva.
Permission denied hibaüzenet.
Az útvonallal lesz neki valami baja, de nem jövök rá, hogy mi...

(#18856) Jim74 válasza Pékmester (#18855) üzenetére


Jim74
nagyúr

Nem az útvonallal van gondja, hanem a jogosultsággal.

Csinálj egy users nevű csoportot. Ennek a csoportnak adjál írási és olvasási jogosultságot a Torrent mappához. Majd azt a felhasználót, amit a Transmissionnél megadtál, rendeld hozzá a users csoporthoz.

[ Szerkesztve ]

(#18857) Pékmester válasza Jim74 (#18856) üzenetére


Pékmester
tag

Köszi, ez úgy néz ki, hogy használt.

(#18858) Pékmester


Pékmester
tag

Azt áruljátok még el nekem légyszi, hogy fájlkezelésre milyen progit használtok? Ez a File Station elég gyér. Total Commadert próbáltam, de azzal valamiért állandóan megszakad a kapcsolat.

(#18859) Mezga Aladár válasza Pékmester (#18858) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

File Station, Total Commadert.

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#18860) devil-k válasza Blaise (#18848) üzenetére


devil-k
nagyúr

Mert átláthatóbb és stabilabb, mint a DS.

- mozi bolondéria -

(#18861) Mezga Aladár válasza devil-k (#18860) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

átláthatóbb és stabilabb

Az első talán a második, semmivel nem stabilabb, ezenkívül nem tudja a több felhasználós üzemmódot.

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#18862) devil-k válasza Mezga Aladár (#18861) üzenetére


devil-k
nagyúr

"nem tudja a több felhasználós üzemmódot."

Kinek kő az? :DDD

- mozi bolondéria -

(#18863) Mezga Aladár válasza devil-k (#18862) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

Pl nekem.

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#18864) ecosse


ecosse
csendes tag

Keresek valakit, aki segítene nekem beállítani egy Synology DS215J-t.
Megvettem kb. 1 hónapja, de egész egyszerűen nincs időm rá...részleteket megbeszélnénk PÜ-ben.

Előre is köszönöm, ha ír valaki és tud segíteni (némi ellenszolgáltatás fejében term.)!
:R

[ Szerkesztve ]

(#18865) devil-k válasza ecosse (#18864) üzenetére


devil-k
nagyúr

Azért egy helységet kiírhatnál, hogy mégis tudjuk, hogy kik jelentkezzenek. :)

(#18866) ecosse
Így már könnyebb lesz. Akkor nem jelentkezek Debrecenből. ;]

[ Szerkesztve ]

- mozi bolondéria -

(#18866) ecosse válasza devil-k (#18865) üzenetére


ecosse
csendes tag

Valóban, köszi! :)
Bp. Zugló - Őrs/Pillangó utca közötti részen.

(#18867) Statikus


Statikus
senior tag

Sziasztok,

létezik olyan távvezérfő filekezelő app, amivel pc-ről vezérelve a NAS-t irányítva a fileműveleteket a NAS végzi és nem pld. a Total Commander?
Pld. 25GB file másolása ne foglalja le feleslegesen a PC-t, elindítom a parancsot, kikapcsolom a gépet és a NAS megcsinálja.
És ne webes felület legyen, hanem külön szoftver, hasonlóan egy Total Commanderhez.

Hasonló távvezérlős kérdés, explorerből, vagy edge-ből hogyan adhatnék letöltési utasítást a nas-nak?
Torrent nagyon szépen működik, de más fileok is léteznek, amiket szeretnék a NAS-sal letöltetni.

Köszi

(#18868) fogtunder válasza Statikus (#18867) üzenetére


fogtunder
nagyúr

ha ugyanabban a megosztott mappában akarsz áthelyezni, akkor a TC is átpakolja gyorsan, szóval max ne a gyári megosztásokat használd, hanem hozz létre egy újat és azon belül tárolj mindent. az alapvető ok, ami miatt sokáig tart az áthelyezés, hogy a TC a külön hálózati megosztásokat úgy kezeli, mintha fizikailag külön meghajtók lennének, hiába vannak egy köteten. vagy Midnight Commander-t telepítesz DSM alá, SSH-n belépsz és dolgozol.

DS vezérlésre én csak a Chrome extensiont tudom, MS böngészőkre nem hallottam még róla, hogy létezne ilyen.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#18869) rjg válasza Statikus (#18867) üzenetére


rjg
őstag

A legegyszerűbb, ha belépsz a Dsikstation webfelületébe és annak fájlkezelőjét használod. Vagy belépve ssh-n az mc-t.

MacBook Pro 16" M1 - Galaxy S24 Ultra

(#18870) #33101952


#33101952
törölt tag

Üdv!
Ha torrentezek a nas-sal, letöltöm a filmet gond nélkül de nem seedel!
Egy 115j a gyári bitorent alkalmazással!
Be kell állitanom valamit, hogy seedeljen?
Vagy a letöltött torrent file-nak is a nas-on kell lennie? Mert most a laptopon volt.

[ Szerkesztve ]

(#18871) crissprivat válasza #33101952 (#18870) üzenetére


crissprivat
senior tag

Helo.
Igen,különben mit seedeljen vissza,ha semmi sincs ott :F

Jézus szeret Téged! https://youtu.be/uxos-RWmLnc?t=248

(#18872) Foley101


Foley101
tag

Sziasztok!

Egyik napról a másikra azt tapasztalom, hogy egyik DSM felhasználóval sem tudok belépni a NAS-ba (DS115j). Több eszközről is próbáltam. Mindegyik usernél a két lépcsős hitelesítés lett bevezetve. A jelszót még elfogadja, de a google féle hitelesítő kódot nem. Ha direkt rossz jelszót adok meg akkor el sem jutok a kódbekérő oldalig, ezért ez a része a belépésnek még jól működik.

A NAS-on megosztott mappák elérhetőek..

A hálózatban ennyi változás történt, hogy egy órával ezelőtt routert cseréltem, de miután a fentieket tapasztaltam visszatettem a régi routert, de sajnos azzal is ugyan ez a helyzet, így nem gondolnám, hogy bármi köze lenne (furcsa is lenne...).

Valaki találkozott már ilyen helyzettel? Ötlet?
Esetleg a NAS bekapcsológombbal kapcsoljam ki a NAS-t, majd vissza, hátha segít? (Nem tudom, hogy ez szabályos leállításnak minősül-e).

[ Szerkesztve ]

(#18873) Sonja


Sonja
veterán

DSM 6.0 a láthatáron!

Ha csalódni akarsz, bízz az emberekben!

(#18874) InFRaReD válasza Blaise (#18852) üzenetére


InFRaReD
tag

Csak nekem van az az érzésem, hogy a marketingesek ezt benézték és a 214play (főleg, most hogy esett az ára) jobb deal mint a 216play? Én most tervezem lecserélni a 212j-met és elgondolkoztat, hogy felesleges megvenni a 216p-t, úgyse fogok mostanság 4K-t nézni...

(#18875) Blaise válasza InFRaReD (#18874) üzenetére


Blaise
veterán

Ezt a kérdést én is feltettem, hogy azonos áron melyiket érdemes venni.

(#18876) InFRaReD válasza Blaise (#18875) üzenetére


InFRaReD
tag

A HW és a támogatott funkciók viszonylag változatlan maradtak, egy ugyanolyan sebességű, szintén 2magos proci van az újban is, csak nem Intel, hanem ARM7 alapú. Amit a 216p tud a 214p-vel szemben az a 4K kódolás és hogy 5W-tal kevesebbet fogyaszt. De hát ez nem hinném hogy bárkinél is perdöntő :)

Viszont: a 214p HDD-i hot swaposak, van rajta eggyel több USB3, SD kártya olvasó és eSATA.

Valahogy nem érzem azt az erőt, hogy nekem most az újabba kéne beruháznom.

(#18877) Blaise válasza InFRaReD (#18876) üzenetére


Blaise
veterán

Talán amiatt lehet jobb, hogy tovább lesz támogatva a jövőben az újabb modell.

(#18878) InFRaReD válasza Blaise (#18877) üzenetére


InFRaReD
tag

Talán, bár a 214p is 2014-es modell, még jópár évig lesz rá DSM frissítés meg ilyen-olyan foltozás (ha szükséges).

(#18879) Foley101 válasza Foley101 (#18872) üzenetére


Foley101
tag

Kikapcsoltam a gombbal, majd vissza, de még mindig nem lehet belépni. :(

Mit tudok tenni?

(#18880) Patice válasza Foley101 (#18879) üzenetére


Patice
Topikgazda

Nekem gyanús, hogy a router csere miatt megváltozott IP címek nem tetszettek neki, így szépen minden felhasználóval kizártad magad a NAS-ról.

Reset lesz szükséges.

Asszem 4 másodpercig tartsd csak nyomva, így az admin fiók + jelszó alapállapotba kerül és ezzel be tudsz lépni és az adataid is megmaradnak.

De azért keress rá, nehogy rossz időtartamig nyomd miattam a reset gombot és elszálljanak az adataid... :B

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#18881) Borisz76 válasza Patice (#18880) üzenetére


Borisz76
veterán

Jól emlékszel.... ( 2.2.-es rész )

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#18882) Patice válasza Borisz76 (#18881) üzenetére


Patice
Topikgazda

:R

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#18883) Cold5


Cold5
senior tag

Sziasztok,

DS215j egy 4TB WD RED-el volt. Most beraktam mellé egy 6TB WD RED-et. Most végzi a bővítést (80%), és azt írja, SHR adatvédelemmel.

Gondolom most a 4 TB-s lemezt letükrözi és a maradék meg hozzáadódik a szabad helyhez. Jól gondolom?

Én ilyet nem szeretnék! Nincs szükségem a tükrözésre, mert van egy külső 4TB amire biztonsági mentés megy, a fontos adatokról.

Hogyan tudom ezt majd visszacsinálni, hogy külön lássam a HDD-ket?

kérnék 8 bacardit, 4be, 2 kólával...

(#18884) Patice válasza Cold5 (#18883) üzenetére


Patice
Topikgazda

Mivel először a 4 TB-os volt bent, ezért a tükrözés is csak 4 TB-os lesz, és a maradék 2 TB nem lesz használható, látható.

Megoldás:

A 4 TB-os külsőre csinálsz egy teljes mentést az adataidról, majd törlöd az SHR kötetet. Igen, minden adatot és a kötetet is törölnöd kell és utána újra létre kell majd hoznod, külön külön kötetnek.

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#18885) Petykó78 válasza Patice (#18884) üzenetére


Petykó78
tag

Hasonló kérdésem lenne nekem is, mint Cold5 kollégának. 4TB-os lemez mellé tennék be 6TB-ost. Egy összefüggő kötetnek szeretném használni, semmi fontos adat nem lesz rajta. Ebben az esetben mi a teendő, hogy trükközés nélkül ki tudjam használni a teljes 10TB tárhelyet?

(#18886) Cold5 válasza Patice (#18884) üzenetére


Cold5
senior tag

:R Köszönöm a válaszod!

A megoldást kicsit részletesebben kérhetem?

kérnék 8 bacardit, 4be, 2 kólával...

(#18887) Patice válasza Cold5 (#18886) üzenetére


Patice
Topikgazda

DSM-ben a tároláskezelőben tudod ezeket a dolgokat elintézni. Ha magyar nyelven használod, akkor szvsz. elég egyértelmű + ott van a beépített súgó. ;)

(#18885) Petykó78:

Nem írtad, hogy most milyen kötetként van formázva a (gondolom) már bent lévő 4 TB-os alap (basic) kötet vagy SHR?

Ha alap kötet, akkor szívás, mert nem tudod könnyen bővíteni, azaz törölni kell a kötetet, így elvésznek az adatok is, majd ezután tudsz egybefüggő kötetet létrehozni (Raid0 vagy SHR adatvédelem nélkül).

Ha már SHR (adatvédelem nélkül) az első kötet, akkor ez a könnyebb eset. Betolod mellé a 6 TB-osat és a Tároláskezelőben bővíted a meglévő SHR kötetet, adatvédelem nélkülire és akkor egybe fogod látni a 10 TB-ot.

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#18888) Petykó78 válasza Patice (#18887) üzenetére


Petykó78
tag

Köszi szépen a gyors választ. Lecsekkolom de úgy emlékszem, hogy jelenleg SHR. Talán még fel is dobta a figyelmeztetést beállításnál, hogy nincs adatvédelem.

(#18889) Foley101 válasza Patice (#18880) üzenetére


Foley101
tag

Szia!

Valószínűleg igazad lehet! Viszont akkor ez egy elég súlyos hiba.

Még tegnap megírtam a supportnak is, erre képesek voltak leírni a válaszban, hogyan kell a kétlépcsős hitelesítést beállítani... Aztán ezt írják: "If you are still having issues, you may wish to disable it, reboot your Diskstation and then reenable and try again."

Ez aztán a fantasztikus support! :))

De legalább küldtek egy linket milyen resetek vannak:
https://www.synology.com/en-global/knowledgebase/tutorials/493

Ez is érdekes: tegnap - miután előállt a hiba már vagy két órája - egyszer csak kaptam egy ilyen email a NAS-tól:

Kedves felhasználó!

DIskStation csatlakoztatva a UPS-hez.

Üdvözlettel:
Synology DiskStation

Már vagy négy napja folyamatosan rá van kötve a NAS a UPS-re, de ilyen email 1x sem jött még... miért éppen most?

[ Szerkesztve ]

(#18890) Patice válasza Foley101 (#18889) üzenetére


Patice
Topikgazda

Nem akarom védeni őket, de azért ismerd el, hogy volt egy adag user error (router csere) is a történetben....

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#18891) Foley101 válasza Patice (#18890) üzenetére


Foley101
tag

Hmm.. le van írva valahol, hogy nem lehet routert cserélni? Vagy az, hogyan kell úgy cserélni, hogy ne okozzon problémát? (ha egyáltalán valóban ez van a háttérben)
Egy router csere természetesen nem minden napi dolog, de nagyon is életszerű. Az viszont szerintem semmiképpen sem az, hogy ilyen miatt resetelni kell a NAS-t.

Persze, lehet, hogy én várok el túl sokat... :)
:F

(#18892) fogtunder válasza Foley101 (#18891) üzenetére


fogtunder
nagyúr

lehet routert cserélni, mert miért ne lehetne, de ha azt akarod, hogy működjön minden tovább úgy, ahogy eddig, nem ártana előre bekonfigurálni, hogy ne okozzon zavart. vagy a fix, kábelen kapcsolódó klienseknek eleve DHCP tartományon kívüli fix IP címet adni, és akkor ezek mondjuk nem fognak előfordulni. én pont nemrég cseréltem, beállítottam szépen mindent előre a net kivételével, mielőtt beraktam volna a hálózatba és észre se lehetett venni.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#18893) Patice válasza Foley101 (#18891) üzenetére


Patice
Topikgazda

Nem tudom mennyi ideje van meg a 115j, de aki már ismeri valamennyire ezeknek a kütyüknek a "lelki világát", az fel tudja mérni, hogy a router csere sok mindennek bekavar, hiszen azon keresztül kommunikál a NAS minden mással. A két lépcsős azonosítás meg rátesz az egészre még egy lapáttal.

OK. Nincs leírva sehol, hogy nem szabad routert cserélni, mert ez így nem igaz. Synology feltételezi, hogy aki használja a NAS-t tisztában van a routerének a használatával és az összefüggésekkel.

Ergó, én ha routert cserélnék, akkor az összekötögetés után egyből a beállításokkal kezdeném, hogy lehetőleg ugyan azokat a portokat kapják az eszközeim, mint amit az előzőben beállítottam. Legalábbis én már csak ilyen koczka vagyok.

Ha pl. aktiválva volt az IP blokkolás, akkor elég volt párszor próbálkoznod több IP címről is, és már le is tiltott a NAS, nagy valószínűséggel ezért nem tudtál belépni. Pláne, ha rájátszott a kétlépcsős rendszer aktuális gyengélkedése (pl. nem érkezik meg időben az SMS - NAS sikertelen belépési próbálkozásnak könyveli egyből.)

IP blokkolásnál meg lehet adni olyan IP-ket, amikről biztos csak te magad fogsz belépni, pl. helyi hálós IP címek.

Ilyesmik jutottak eszembe (bővebben), amikor olvastam a problémádat.

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#18894) Petykó78 válasza fogtunder (#18892) üzenetére


Petykó78
tag

Miért szükséges DHCP tartományon kívüli fix IP-t adni? Az alap tartományban előfordulhat "ütközés"?

[ Szerkesztve ]

(#18895) devil-k válasza Patice (#18893) üzenetére


devil-k
nagyúr

Röviden és tömören, egy routercserénél újra kell építeni az egész hálózatot. Sajnos. Ezen már átestem kétszer.

- mozi bolondéria -

(#18896) fogtunder válasza Petykó78 (#18894) üzenetére


fogtunder
nagyúr

azért, mert ha DHCP-ben állítasz be IP bindingot, akkor azt újra kell konfigurálni az új routeren is, különben simán kioszt neki valami randomot, ami nem célravezető, ha bárhol bármilyen megosztás IP alapján van megadva. viszont ha eleve DHCP tartományon kívüli címet használsz, akkor a klienseken marad minden ugyanaz, egyedül az új router tartományát kell ugyanarra belőni, mint az előzőé volt. amúgy is teljesen felesleges nagy DHCP tartomány otthonra, nálam 192.168.0.2-50-ig van megadva, 100-tól pedig kezdődnek sorban a vezetékes kliensek, szerver, asztali gép, HTPC, access pointok, stb. Egyedül a laptopoknál használok bindingot, hogy tudjam, melyik IP-n futnak, a telefonoknak, tableteknek halálosan mindegy.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#18897) Foley101 válasza Patice (#18893) üzenetére


Foley101
tag

Köszi az ötletelgetést, #giorgionak is
Még nem ismerem eléggé a lelki világát:( Csak 2-3 hete használom.

"az összekötögetés után egyből" - valójában az összeköttetés előtt kellett volna: a NAS-t nem kellett volna felkötni a routerre. Csak a router konfigurálás után!

Én annyit tettem, hogy egy az egybe mindent kábel oda dugtam az új routerben ahol a régi volt (hasonló típusú átjáró, csak az új izmosabb) , aztán beléptem a routerre, és beállítottam mindent úgy, ahogy régen volt (pl.: a router ip címét), hogy legyen hálózatom, hiszen amíg nem volt, addig a NAS-t sem értem el a beállított portokon keresztül. És csak ez után jött a belépési kísérlet, a google féle 6 jegyű kóddal..

Ip cím blokkolásról nem jött email.

Minden esetre, továbbra is kritikusnak tartom ami történt, de nem azért, hogy csakazért is igazam kegyen (ez távol áll tőlem), hanem mert ilyen megtörténhet. Az informatika ördöge mindenhol jelen van... imádom ezt a szakmát :)

Köszi még 1x! :R

Esetleg a logout.hu -os klassz, ötletelős írásodba erről a probléma körről is lehetne pár sort írni.

[ Szerkesztve ]

(#18898) Mezga Aladár válasza fogtunder (#18896) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

Amit írsz az is jó, de tök mindegy h., ezt tartományon kívül vagy belül teszed.
Minden cumonak saját fix ip és azokhoz a port továbbítás. Kész.
Én tplinket cseréltem nagyobb tplinkre, router beállítás mentése, majd az új routerre feltöltés.
Csak az régebben nemlétező funkciókat állítottam be.Miután rendben volt akkor cseréltem ki a cuccot.

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#18899) fogtunder válasza Mezga Aladár (#18898) üzenetére


fogtunder
nagyúr

persze, ha az új routered kezeli a régi mentését, akkor tiszta sor, de mi van, ha esetleg megnéznéd egy másik gyártó termékét? illetve ASUS-on belül is van pár eretnek Ralink chipsetes termék (N56U, N65U), amiken totál más a sw, mint a többin, és olyat is láttam már, hogy Broadcom chipstesek között, amiken ránézésre ugyanaz, hibákat okozott a mentés betöltése. na meg ott van az az eset, hogy valakinek a T féle Cisco hányás van, amit se bridge módba nem lehet rakni, se rendesen konfigurálni.

lehet nem kötelező DHCP tartományon kívül adni a fix IP-t, de én így szoktam meg, valamelyik régi routeremen volt ebből is konfliktus, a szokás pedig megmaradt azóta is.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#18900) Mezga Aladár válasza fogtunder (#18899) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

de mi van, ha esetleg megnéznéd egy másik gyártó termékét?

Akkor mielőtt berakom, minden manuálisan begépelek.
Erre a trükkre egyébként véletlenül jöttem rá h., müxik. :)

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.