Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-20 19:25:05

LOGOUT.hu

Téma összefoglaló
(Utoljára frissítve: 2024.04.20)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#18751) Gsx-rr válasza Komi28 (#18741) üzenetére


Gsx-rr
veterán

Mit akarsz castolni? Syno mobilalkalmazások elvileg mind tudják.
Ott elindítod és az továbbküldi a CC-nek.

[link]

[ Szerkesztve ]

(#18752) pkocsis


pkocsis
tag

Sziasztok.

Pár hete nem érem el távolról a regisztrált xxxxxx.synology.me címem.
A szolgáltatóm azt mondta nem csinált semmit sem.
Elvileg saját ip címem volt( vagy van is ).
Ez a jelenség is volt, akkor NAT-olták az ip címem.
Hogyan tudom megállapítani, hogy most is natolják-e?
A foto station megy azt ma próbáltam.

Ismét a régi hibát írja a külső hozzáférés-router beállításánál csatlakozás ellenőrzésénél, hogy sikertelen! ( cloud station; FTP fájszerver; WebDAV; Web Station; Photo s; Kezelői felhasználói felület; dms-tcp )

Segítségetek előre is köszönöm.

(#18753) Komi28 válasza Gsx-rr (#18751) üzenetére


Komi28
senior tag

Köszi, ezzel működik :)
Viszont azt nem tudom megcsinálni, hogy másik mappából is elérje a filmeket. Csak a video mappából játsza le filmeket. Miként tudnám megosztani a letöltés mappát, hogy abból is lejátsza?

(#18754) akisbandi válasza Mezga Aladár (#18745) üzenetére


akisbandi
aktív tag

Megmertem volna rá esküdni, hogy működik, de annyira régen cseréltem a lemezt, hogy elbizonytalanítottatok ezzel a határozott nemmel.

Szerintem anno én a 112-ben úgy csináltam, hogy a régi ki, új be, DSM fel, majd USB-n felcsatoltam a lemezt a synora és putty alól (valószínűleg rootként) midnight commanderrel áthúztam mindent a belsőre. Tuti, hogy nem használtam asztali gépen linuxot hozzá.

[ Szerkesztve ]

(#18755) gooof válasza Multibit (#18742) üzenetére


gooof
csendes tag

Először is köszi a választ. Azt sejtettem, hogy a nas nem tudja megoldani, mivel a tv játsza le a saját szoftverével, de smart tv-m van, amire van synology applikáció, amelyben van egy saját lejátszó. Ez elsőre nem tud iso-t lejátszani, de ilyen irányba lett volna kérdésem, hogy van-e valami okos app. A Plex-et kipróbáltam(ez a nas-ra és tv-re is megvan), de ez sem képes a leírt kérdést megoldani...

(#18756) Borisz76 válasza gooof (#18755) üzenetére


Borisz76
veterán

A Samsung és az LG TV-k topikjaiban is többször le lett írva :

A TV-k "médialejátszóit" csak végszükség esetén érdemes használni.
Pont az ilyen és hasonló hibák, kiforratlanságok, nem támogatott formátumok miatt.

Külső lejátszót szoktak javasolni ami lehet : ( igénytől függően )
- PC
- HTPC
- Dedikált asztali vagy hálózati lejátszó

Ugyan is a ...

NAS dolga az adattárolás
TV dolga a megjelenítés
Lejátszó feladata a kép előállítása

Hiába van az új TV készülékekben lejátszó ha az egy darab k@ka....

Mod : Az ényémben is van valami...de a 2 év alatt talán ha 2x kipróbáltam.
Az "okos" funkciókat is csak 1x lestem meg....aztán úgy gondoltam, hogy elég volt a távvezérlős bohóckodásból.

[ Szerkesztve ]

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#18757) Komi28 válasza Komi28 (#18753) üzenetére


Komi28
senior tag

Video ds-ben belehetállitani,hogy másik mappából is lejátszon? Ha nem akkor miként lehetne átmásolàs nélkül elérni a nas többi mappáját?

(#18758) pkocsis


pkocsis
tag

Senki semmi? 18752 HSZ-ra? :F

(#18759) Sethdobaloah válasza Komi28 (#18757) üzenetére


Sethdobaloah
senior tag

video station / movie fülön a "+"-ra kattintva hozzáadod a könyvtárat.
Vagy valami félreértettem?

...csak én vagyok helikopter?

(#18760) Komi28 válasza Sethdobaloah (#18759) üzenetére


Komi28
senior tag

Megnéztem, de se nas-on se a telefonon nincs + jel amivel hozzáadhatnám a másik könyvtárat vagy én néztem el valamit? :W :B

(#18761) Sethdobaloah válasza Komi28 (#18760) üzenetére


Sethdobaloah
senior tag

itt:

...csak én vagyok helikopter?

(#18762) Komi28 válasza Sethdobaloah (#18761) üzenetére


Komi28
senior tag

Köszi, így már megvan :R :C nem jó helyen kerestem :B

[ Szerkesztve ]

(#18763) DuDieHUN


DuDieHUN
aktív tag

sziasztok,

az lenne a kérdésem, van-e lehetőség iphone-ról a synology nas-ra szinkornizálni (automatikusan) a fényképeket, synology clouddal, vagy bármi mással?

(#18764) Multibit válasza pkocsis (#18758) üzenetére


Multibit
veterán

Hogyan tudom megállapítani, hogy most is natolják-e?
Legbiztosabb, ha rákérdezel a netszolgáltatódnál. Ha Digis-s vagy, ott 100-zal kezdődnek a NAT-olt IP címek.

(#18765) fogtunder válasza DuDieHUN (#18763) üzenetére


fogtunder
nagyúr

DS Photo nevű alkalmazás

I hate morning people. And mornings. And People.

(#18766) pkocsis válasza Multibit (#18764) üzenetére


pkocsis
tag

Köszi, hogy legalább Te válaszoltál. Anno itt megírták már, hogy miként latom a gépemen, hogy natolva vagyok-e vagy sem!?
Szolgáltató szerint nem vagyok! Saját ip címem van!
(ez egy kis falu kábel internetje)

Ha nem vagyok natolva, akkor mi okozhatja az alul leírt problémákat?

Thx...

(#18767) Sethdobaloah válasza pkocsis (#18766) üzenetére


Sethdobaloah
senior tag

pl ha a szolgáltató modemje a routered is, akkor csináltak egy frissítést ami elrontotta a port forwardjaid :)
tedd ki dmz-be a nas-t, ha megoldódik, akkor ilyesmi volt a hiba.
Ha nem, akkor keresni kell tovább.

...csak én vagyok helikopter?

(#18768) pkocsis válasza Sethdobaloah (#18767) üzenetére


pkocsis
tag

Köszönöm!

Kész!

A router állítódott el! Újra konfigoltam és kész!

Pedig még itthon sem voltam, úgyhogy még véletlen sem tudtam elállítani!

Thx...

(#18769) BullZeye


BullZeye
veterán

Flexget daemont Synology automatikusan elindítja, viszont elég gyér logot csinál, és UI beállítás nincs rá, hogy többet logoljon.
Hol találom az indító fájlokat amiket esetleg tudok szerkeszteni, hogy a log ne alap, hanem fullosan logoljon mindent?

Ezt a részt keresem:
# Log verbosity
# Available options : none critical error warning info verbose debug trace
# Defaults to info
LEVEL=""

(#18770) DuDieHUN válasza fogtunder (#18765) üzenetére


DuDieHUN
aktív tag

köszi szépen

(#18771) #48967168


#48967168
törölt tag

Van egy eddig remekül működő (hosszasan konfigurált) DS214Play NAS-om. Pár napja halomban kapom a DDNS szervíztől az E-Maileket hogy a kapcsolat megszűnt, aztán 5-10-20 perc múlva hogy a kapcsolat helyreállt.

Ha PC-ről ránézek, semmi rendellenességet nem látok. NAS vagy Router (ASUS AC68) netán netszolgáltató (Digi 1000) hiba?

[ Szerkesztve ]

(#18772) Nokedli92


Nokedli92
aktív tag

Sziasztok!

Van egy DS215J NAS-om amit nagyon szeretek. Szeretném egy kicsit kibővíteni a képességeit hogy még jobban hasznomra váljon. Gondoltam veszem a fáradtságot és megkérdezem az okosabbakat hátha próbálkoztak már ilyesmiféle dologgal.[link]
CloneZilla Live. Ezt kellene valahogy nekem úgy a NAS-ra varázsolni hogy ha hálózatról bootolok egy kliens gépről akkor a a clonezilla live jöjjön be.
Sajnos még csak most kezdtem bele ebbe a projektbe, de remélem jutok is valamire.

Válaszotok előre is köszönöm!

[ Szerkesztve ]

Üdv, Csaba

(#18773) tobias40 válasza Sethdobaloah (#18761) üzenetére


tobias40
veterán

Van értelme a video stationt használni ha popcorn A-210 külső lejátszóm van?
Szeretném vhogy megoldani hogy a filmekhez letöltse a borítókat és leírásokat mint ahogyan a képen van de külső helyről nem teszi be ezeket a lejátszó csak a benne levő vinyón levő filmekhez szedi le az info-kat! :W

(#18774) Varszegig válasza tobias40 (#18773) üzenetére


Varszegig
veterán

A video station elég vicces darab ilyen szempontból, gyakorlatilag használhatatlan, csak kis találati aránnyal rendelkezik. A Plex az tökéletes.

(#18775) fogtunder válasza Varszegig (#18774) üzenetére


fogtunder
nagyúr

hát a felismerési aránya tényleg elég vacak, de ezen azért a pontos elnevezéssel sokat lehet segíteni, mióta fent van a Couch Potato és a Sickbeard, és azok csinálják a post process részt, még nem nézett be semmit. a Plex pedig eléggé erőforrás igényes a tapasztalataim alapján, és csak DLNA szolgáltatásnak túlzás.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#18776) Varszegig válasza fogtunder (#18775) üzenetére


Varszegig
veterán

Nem tudom, de én nem nevezgetek sehogy, a plex meg felismeri, zenét, borítóképet, tartalmat szereplőket stb. letölti. Kell ennél több? A Video Station meg mindig ilyen kínai, vagy 50 éves filmek borítóit rakta ki.
A Plex erőforrásigényét nem tudom, de még semmi gondot nem tapasztaltam (214play), a tv-n is hasít, sőt a smart tv-s kliens része veri a dsvideo-t.

(#18777) Patice válasza Nokedli92 (#18772) üzenetére


Patice
Topikgazda

PXE-re keress rá itt a fórumban. :K

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#18778) Sethdobaloah válasza tobias40 (#18773) üzenetére


Sethdobaloah
senior tag

fogalmam sincs, néha kísérletezek a használatával, de én pc-n nézek sorozatot és oda Kodinak (régen xbmc) elég a sima hálózati megoldás. Ha igazán lusta vagyok, akkor meg Popcorn Time.

...csak én vagyok helikopter?

(#18779) tobias40 válasza Varszegig (#18774) üzenetére


tobias40
veterán

Na most akkor a Popcorn A-210-el van értelme használnom azért hogy a NAS-n levő filmek borítójait,infót stb leszedje??Vagy erre mi a megoldás?Van aki külső média lejátszóval használja így?

[ Szerkesztve ]

(#18780) Varszegig válasza tobias40 (#18779) üzenetére


Varszegig
veterán

Mondom a dsvideo teljesen alkalmatlan a célra, tehát nincs.

(#18781) Mezga Aladár válasza tobias40 (#18779) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

Próbáltad?

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#18782) fogtunder válasza Varszegig (#18776) üzenetére


fogtunder
nagyúr

hát így én sem, mert a SickRage és a Couch Potato csinálja, és úgy korrekten felismeri a Video Station. a parserje tényleg egy hulladék, de nekem nincs semmilyen Plexet futtató kliensem, ellenben van két OpenELEC-es HTPC közös megosztott adatbázissal, csak a külső videó lejátszásra kell a VS, e mögé totál felesleges berakni a Plexet, ami néha mindenféle konverzió nélkül 100%-ra járatta az egyik magot (HP N54L).

ha lenne Plexes okos TV otthon, lehet én is átállnék arra, de nekem a Kodi jobban bejön, és akkor meg már jobb, ha szépen rendben vannak tárolva a fájlok, megfelelő nevekkel, sokkal jobb is ránézni az egészre fájlkezelőben is, átláthatóbb.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#18783) tobias40 válasza Mezga Aladár (#18781) üzenetére


tobias40
veterán

És ezt hogyan kell használni?
Angol sajna nem megy...

Jöhet pm-be is hogy ne legyen off....

(#18784) devil-k válasza Nokedli92 (#18772) üzenetére


devil-k
nagyúr

Ez engem is érdekelne!

- mozi bolondéria -

(#18785) Mezga Aladár válasza tobias40 (#18783) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

Download, 4 fájl letölt, kicsomagol és egy mappába berak.
Exe megnyit és file open és a popi\nmj_database\media.db megnyit.
Van egy manuál is igaz angolul a letöltés oldalon.

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#18786) tobias40 válasza Mezga Aladár (#18785) üzenetére


tobias40
veterán

"popi\nmj_database\media.db" ezt hol találom? :U (4 file-t letöltöttem,program fut)

Bocs az értetlenkedésért!
Nincs egy magyar oldal ahol eltudnám olvasni hogy hogyan kell használni?

(#18787) Nokedli92 válasza Patice (#18777) üzenetére


Nokedli92
aktív tag

Szia!

Rákerestem de nem találtam megoldást az ötletemre és a problémámra. Serva programot már évek óta használom, és jó. De ahhoz fent kell tartanom erre egy kliens gépet. viszont ha már a synology NAS tud már ilyen dolgot, akkor miért ne használnám ki.

Üdv, Csaba

(#18788) Mezga Aladár válasza tobias40 (#18786) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

A popi belső lemezén, hálózaton keresztül.

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#18789) tobias40 válasza Mezga Aladár (#18788) üzenetére


tobias40
veterán

Köszi,majd meglesem!
Így majd letudom azokat tölteni amiket írtam,a NAS-n levő filmekhez is?

(#18790) Blaise


Blaise
veterán

Lehet, hogy már volt:

DS216play

"Két éve jelent meg az első „play” jelzésű DiskStation, amely különlegessége az egyedi i686 Intel Atom processzor (CE5335), amely hardveresen képes akár fullHD videót is transzkódolni (pl. mobilra streamelés közben akár a felbontást is valós időben átszámolni) a Video Station és a DS video használatával. Erre jelenleg a playmodelleken kívül csak az új, 4-magos Intel Atom Avaton (C2538) processzoros modellek képesek. (A különböző Synology-kban használt CPU-król ITT található naprakész információ vevőink számára.)

A DS216play-jel egy újabb, ARM architektúrájú platformot (STiH412 Monaco Ultra) fogunk megismerni. A 2-magos CPU és 4-magos GPU páros már akár egy 4K-s felbontású (H.265-ös tömörítésű), 30 képkocka/másodperc sebességű videót is transzkódol, ráadásul a Faroudja videófeldolgozási algoritmus használatával kiváló képminőséget garantál. Ha csak fullHD-s filmfájlról van szó, akkor abból egyidőben akár három (H.264 kódolású), 24 képkocka/másodperc sebességű átkódolásával is megbírkózik az új chip.

Az új processzorra épülő hardver általánosságban – eltekintve a videók transzkódolásától – kicsit lassabb lesz, mint a DS214play volt. A készülékház is egyszerűsödik: a menet közben cserélhető lemezfiókok és az SD-kártyaolvasó eltűnnek, mivel a DS215j széthúzható – de persze itt fekete – dobozát kapja az új 2-lemezes play modell. A visszalépést a teljesítményben és a házban jelentősen kedvezőbb árával próbálja kompenzálni az új DiskStation, így még inkább elérhetővé válik a megcélzott vevőkör (fiatalok mobil készülékekkel és filmekkel) számára. A jelenlegi EUR árfolyammal számolva a DS216play bruttó 88 900 Ft-ért kerülhet a végfelhasználókhoz, míg elődje 108 500 Ft volt."

Forrás

Ezek alapján lehet, hogy egy olcsósított 214Play jobb vétel lehet 90ezer körül? :F

(#18791) Cyberslider válasza Blaise (#18790) üzenetére


Cyberslider
őstag

Ezt a hardware-t kb. 50e-ért ki lehet sakkozni. 4GB RAM-al. Kb.

https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/cyberslider/index.html

(#18792) fogtunder válasza Blaise (#18790) üzenetére


fogtunder
nagyúr

Kifaceliftelték belőle a legjobb dolgot. Gratulálok, Synology :C

I hate morning people. And mornings. And People.

(#18793) eric.cartman válasza Mezga Aladár (#18788) üzenetére


eric.cartman
senior tag

Ha nekem a Popiban (A410) nincs lemezem, de a DS-en vannak a filmjeim (és NFS kapcsolatom van közöttük) akkor is megy ez a dolog?

[ Szerkesztve ]

" I'm fat, but you're ugly. I can diet... :D "

(#18794) devil-k válasza eric.cartman (#18793) üzenetére


devil-k
nagyúr

Akkor pendrive-ot a Popi seggébe!

- mozi bolondéria -

(#18795) Mezga Aladár válasza eric.cartman (#18793) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

megy de akkor az adatbázis a nason van.

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#18796) eric.cartman válasza Mezga Aladár (#18795) üzenetére


eric.cartman
senior tag

Tehát akkor ha ezt a media.db-t létrehozom a nas-on a Video mappában (ahol a filmek találhatóak) akkor menni fog, ugye?
Nem kell semmilyen mókolás vagy pendrive a popin?

" I'm fat, but you're ugly. I can diet... :D "

(#18797) devil-k válasza Mezga Aladár (#18795) üzenetére


devil-k
nagyúr

Hopp. Igaz.

(#18796) eric.cartman
A mókolás majd a programmal lesz. :DDD

[ Szerkesztve ]

- mozi bolondéria -

(#18798) Patice válasza Blaise (#18790) üzenetére


Patice
Topikgazda

Köszi a linket! :R

Nekem az új NAS-ok közül a DS716+ szúrt szemet - Intel Braswell N3150-es procival. :C
<Bilibe lógatom a kezemet ON>
Remélem lesz több lemezes is ilyen procival. :D
<Bilibe lógatom a kezemet OFF>

A meetingről készült videó alapján úgy látom, hogy a DSM 6.0-ban jön a Virtualizáció a Synology-nál is, így behozzák (kicsit) a QNAP-ot ilyen téren, viszont nem lesz Synology vasakon Kodi támogatás, mint a QNAP-nál, se HDMI kimenet, N3150-es proci pedig bírná. (Tapasztalat, ilyen alaplapom van 2 hónapja és tesztelem rajta a Kodi 16 Jarvis-t.) Más kérdés, hogy mely vasak fogják támogatni a virtualizációt, nem tudom jelenleg, hogy az ARM alapú vasaknál ez támogatott-e hardveresen, vagy paravirtualizációval fogják megoldani, ahogy a Xen is teszi Linux alatt. "Félek" tőle, hogy első körben csak az Intel procis készülékekre lesz telepíthető.

Ezek alapján XPenology-hoz pl. tökéletes választás lesz egy Asrock N3150-es lap, pláne a DC-s verzió (ami állítólag külső kockával együtt kerül a boltokba. :C ).

[ Szerkesztve ]

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#18799) eric.cartman válasza devil-k (#18797) üzenetére


eric.cartman
senior tag

hogy érted?
mi az amire figyelnem kell majd? (csak az elérési útja a DB-nek?)

" I'm fat, but you're ugly. I can diet... :D "

(#18800) Mezga Aladár


Mezga Aladár
veterán

Ilyen üzeneteket kapok 4 napja, rendszernapló értesítés szerver számára.
Ez vajon mi a bánat lehet?

(#18796) eric.cartman Nem kell pen.

[ Szerkesztve ]

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.