Hirdetés

2024. március 28., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-09-05 14:01:59

LOGOUT.hu

2021. Júliusi frissítés - DSM 7.0 infók: Kb. egy hónapja jelentették be a DSM 7.0 RC-t, ami a kiadás előtti utolsó verzió (hivatalos sajtóközlemény). 2021. Június 29-től már telepíthetjük manuálisan a DSM felületén betallózva az új rendszert, de jelenleg ezt még mindenkinek csak saját felelősségére tegye! A figyelmeztetés oka: bizonyos alkalmazásokat (pl. Synology Moments és Photo Station helyett Synology Photos lesz, Cloud Station helyett Synology Drive Suite lesz) kivezetett a Synology a DSM7.0 megjelenésével és helyettük másokat vezet be. A teljes change log itt található.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#18551) tapetas válasza Bobbacsi (#18550) üzenetére


tapetas
újonc

Megtörtént..ez is működik...óriás thx.. :R :R :R

(#18552) Bobbacsi válasza tapetas (#18551) üzenetére


Bobbacsi
veterán

Örülök,hogy segíthettem :)

(#18553) Statikus


Statikus
senior tag

Sziasztok, meg tudom e valósítani 2 lemezes Synoval az alábbiakat?

1. jelenleg 1db 3TB HDD van benne
2. veszek egy 4-6TB új HDD-t, beteszem, tükrözős RAID-et választok, áttükrözi
3. később kicserélem a 3TB HDD-t 6TB-ra, áttükrözi a 4-6TB-ost
4. cserélem a régebbit újra és nagyobbra stb...

Lehet ezt így, vagy esélytelen, hogy növelhessem a kapacitást fenti módszerrel?

Köszi

(#18554) Multibit válasza Statikus (#18553) üzenetére


Multibit
veterán

Ezzel a megoldással az új vinyóbol is csak 3 TB-ot tudsz hasznosítani.

(#18555) Bobbacsi válasza Statikus (#18553) üzenetére


Bobbacsi
veterán

[link] Itt tudod megnézni mi lesz a végeredmény :)

(#18556) Borisz76 válasza Statikus (#18553) üzenetére


Borisz76
veterán

Ha mondjuk 1 db 6TB-os HDD-t teszel mellé majd tükrözöd akkor is csak 3TB helyed lesz.

HA később kicsréled a 3TB-t is 6TB-ra ( ezzel már 2*6 TB lesz ) akkor válik elérhetővé a maradék hely.

Tehát, lehet növelni a kapacitást de a tükrözős RAID ,2 lemez esetén mindig a kisebbik HDD kapacitásával elérhető tárhelyet adja.

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#18557) Multibit válasza Statikus (#18553) üzenetére


Multibit
veterán

Miért akarsz tükrözni? A rendszeres mentést nem pótolja, csak hamis biztonságérzetet ad. Otthonra - szerintem - felesleges.

(#18558) fantest1 válasza Multibit (#18557) üzenetére


fantest1
csendes tag

Miért lenne felesleges? Szerinted az miért ne valósulhatna meg, hogy az egyik HDD előbb adja meg magát mint a másik? Lehet, hogy azonos termékcsoportú a két lemez, de gyakorlatilag nem létezik két 100%-osan megegyező elektronikus eszköz...
Szóval szerintem egy tükrözés + szünetmentes már jó kombót alkot.

(#18559) Statikus


Statikus
senior tag

A kalkulátort ismerem, köszönöm, de ebből nem derül ki, hogy mi történik, miután kicserélek egy meghajtót. Próbált már valaki hasonlót?

Biztonság:
Szerintem nem létezik abszolút biztonság, mi van, ha jön az Armageddon és elveszik az összes ncore-ról letöltött film, az összes családi fotó? :)
Egy tükrözés a legegyszerűbben megvalósítható, típushibák, ill. elhasználódás kiküszöbölésére az előbb írt elméletem a legjobb. Más típusú meghajtó, más időpontban beépítve.
Ha van egy szünetmentes mindemellé, csak a tűz-víz-rablás, ill. külső támadás okoz kockázatot. Erre kell egy másik helyszínen üzemeltetett másik típusú nas, hasonlóan tükrözött 2 hdd-vel, automata bekapcsolással, automata backup leszívással, majd kikapcsolással, a legjobb, ha másik földrészen üzemelteted, nehogy egy cunami letarolja a földrészt... :)

(#18560) devil-k


devil-k
nagyúr

Sajnos, ködösek az emlékeim... Hol is lehet átírni a Transmissionban, hogy pl. hány letöltés után állítsa sorba (queued) a fájlokat? Alapértelmezetten 10 van megadva.

Szerk.:
Közben megtaláltam, hátha másoknak is hasznos lehet: [link]

[ Szerkesztve ]

- mozi bolondéria -

(#18561) Borisz76 válasza Statikus (#18559) üzenetére


Borisz76
veterán

3TB mellé beteszel egy 6 TB-os HDD-t.
Használható kapacitás nem növekszik : ( RAID1 és SHR esetén !!! )

Ha ezek után a 3TB-os lemezt is kicseréled 6TB-osra ...na akkor ugrik meg a tárhely:

És mint a képeken is látszik 2 lemez esetén mindegy, hogy RAID1-et vagy SHR-t választasz.

[ Szerkesztve ]

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#18562) Statikus válasza Borisz76 (#18561) üzenetére


Statikus
senior tag

Ezt értem, azt nem tudom, hogy a cserét hogyan valósítja meg fizikálisan a NAS?
6TB-ra formázza akkor is, amikor tükröz 3TB-ot, vagy csinál egy 3TB partíciót és marad üresen 3TB?

(#18563) Borisz76 válasza Statikus (#18562) üzenetére


Borisz76
veterán

Az biztos, hogy nem hoz létre külön partíciót.
Pontos működését nem tudom, de biztos , hogy a "fennmaradó" 3TB helyet csak akkor tudod használni ha már 2db 6TB-os vinyó van benne.

Sajnos nem ismerem a Linux lelki világát és az EXT4 fájlrendszert sem.

Egyébként meg nem mindegy, hogy mit csinál azzal a maradék 3TB-al ?
Úgy sem tudod használni....

[ Szerkesztve ]

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#18564) Statikus válasza Borisz76 (#18563) üzenetére


Statikus
senior tag

Olvass vissza...

(#18565) Borisz76 válasza Statikus (#18564) üzenetére


Borisz76
veterán

Te is :D

"Egyébként meg nem mindegy, hogy mit csinál azzal a maradék 3TB-al ?
Úgy sem tudod használni...."

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#18566) Statikus válasza Borisz76 (#18565) üzenetére


Statikus
senior tag

Ennyire nem lehetett bonyolult az előrelátó tervem...

2014. 3tb = 3tb
2015. 3+6tb = 3tb
2016. 6+6tb = 6tb
2017. 6+10tb = 6tb
2018. 10+10tb = 10tb
.
.
.

Így érthető mit akarok? Bővíteni a kapacitást, de folyamatos tükrözött raidet.
És mindezt úgy, hogy csak kicserélem a meghajtót és a NAS szépen megold mindent.
Van erre lehetőség, vagy nincs?

[ Szerkesztve ]

(#18567) Jim74 válasza Bobbacsi (#18524) üzenetére


Jim74
nagyúr

Szia!

Megvan a HDD, létrehoztam a kötetet. Az lenne a kérdésem, hogy a megosztásokat áthelyezhetem úgy, hogy a megosztáskezelőben a legördülő listában kiválasztom az új kötet és kész?

Vagy az új köteten hozzak létre új megosztásokat és fizikálisan másoljam át az adatokat?

Köszönöm a segítséget :R

(#18568) Bobbacsi válasza Jim74 (#18567) üzenetére


Bobbacsi
veterán

Igen itt áthelyezheted :

Nagyon szivesen

[ Szerkesztve ]

(#18569) Jim74 válasza Bobbacsi (#18568) üzenetére


Jim74
nagyúr

Köszi. És ez überbiztos megoldás, nincs adatvesztés, ugye?

(#18570) Bobbacsi válasza Jim74 (#18569) üzenetére


Bobbacsi
veterán

Igen teljesen biztonságos
Amikor a 3TB-os vinyókat lecseréltem 6TB-osra így csináltam és nem volt adatvesztés.

(#18571) Jim74 válasza Bobbacsi (#18570) üzenetére


Jim74
nagyúr

Nagyon szépen köszönöm a segítséget :R

(#18572) Borisz76 válasza Statikus (#18566) üzenetére


Borisz76
veterán

Van, természetesen.

Ahogy levezetted az úgy működni is fog.

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#18573) MrCsiT válasza Statikus (#18559) üzenetére


MrCsiT
addikt

"a legjobb, ha másik földrészen üzemelteted, nehogy egy cunami letarolja a földrészt..." :C :Y ;]

+1
like

nyilván mindenkinek erre lesz pénze.. :K

[ Szerkesztve ]

"Nekem a "link" egy hivatkozás legyen, ne egy ember ?!" - by Mr.CsiT

(#18574) zip


zip
tag

Sziasztok!

A tanácsotokat szeretném kérni. Synology DS414 vagy DS414slim ?
Sajnos azon kívül is van különbség köztük, hogy az egyik 3,5" a másik 2,5"
Belül a 3,5"-es két magos 1,33 Ghz és 1GB RAM, a slim meg csak 1,2Ghz és 512MB RAM
-nem kevés az 512 RAM?
-vajon mennyire bírja jobban/rosszabbul egy 2,5"-es winyó mint a hagyományos 3,5"-ös?

Amire kell:
-otthoni laptopokról könnyen elérni MINDEN adatot Wifi-n
-webes felületen bárhonnan elérni, streamelni a videokat/képeket/zenéket akár telefonról is
-biztonságban tudni a családi képeket, videokat (lásd: RAID5 3db winyóval)

A slim-et kihozom 3x2Terrás winyóval 170-ből, míg a másik ugyanezzel 200

bármi egyéb tanácsot is szívesen vennék NAS-okkal kapcsolatban.

köszönöm!

...

(#18575) MrCsiT válasza zip (#18574) üzenetére


MrCsiT
addikt

Ha van rá pénz, én biztosan az 1GB ramost venném, még úgy is, hogy a mostani 215j-m is csak 512MB-vel szerelt, és nem láttam még, hogy kifogyna belőle.

Mint azt korábban páran már írták, hiába a raid akármennyi, ha pl. túláram miatt egyszerre hal meg az összes lemez, szóval, a "biztonságban tudni"-hoz kell az, hogy külső mentésed is legyen azokról a családi képekről. (vagy, ha belefér, más városban rokonnál is letenni egy NAS-t, és arra szinkronizálni időnként a fotóid..)

"Nekem a "link" egy hivatkozás legyen, ne egy ember ?!" - by Mr.CsiT

(#18576) zip


zip
tag

köszönöm!

[ Szerkesztve ]

...

(#18577) fogtunder


fogtunder
nagyúr

a quickconnectnek mobil appoknál úgy kellene működnie, hogy csak a quickconnect ID-t adom be, és utána ő megkeresi a NAS-t, ugye? szóval nem kell utána a quickconnect.to, portszám, egyéb vackok.

:W végig nagybetűvel kell beírni, még jó, hogy erre sehol nem figyelmeztet :W

[ Szerkesztve ]

I hate morning people. And mornings. And People.

(#18578) #33101952


#33101952
törölt tag

Üdv!
Adott egy Synology ds115j nas és képeket szeretnék feltenni rá, amit később akár telefonról meg szeretnék nézni akárhonnan.
Amikor ráteszem a nasra a kb.2000 képet akkor konvertálásba kezd ami nagyon sokáig tart.
Miért van erre szükség? kikapcsolható?

(#18579) eric.cartman válasza #33101952 (#18578) üzenetére


eric.cartman
senior tag

Persze. Kikapcsolható.
Ha jól tudom így nem lesznek miniatűrök és olyan verziók amit gyorsan lehet nézegetni.
Én is így használom.

" I'm fat, but you're ugly. I can diet... :D "

(#18580) #33101952 válasza eric.cartman (#18579) üzenetére


#33101952
törölt tag

Hol kapcsolhatom ki?

(#18581) #33101952


#33101952
törölt tag

Storno! Már megvan.

[ Szerkesztve ]

(#18582) #33101952


#33101952
törölt tag

a photo uploaderben hiába kapcsolom ki, akkor is konvertál...nem jó helyen kapcsoltam ki?

(#18583) eric.cartman válasza #33101952 (#18582) üzenetére


eric.cartman
senior tag

Médiaszerver -> Böngészési beállítások -> "Kisfelbontású képek továbbítása az eredeti helyett"

itt ne legyen pipa

" I'm fat, but you're ugly. I can diet... :D "

(#18584) zatyii


zatyii
csendes tag

Sziasztok folyamatosan kapom a tiltó e-maileket, hogy x és y bannolva val többszöri belépés miatt.
Gondolom automata tiltó lista teszi a dolgát, nos de lett 1 másik problémám tegnap óta nem tudok belépni a transmissionra se gépről se telefonról, viszont ha leállítom és újraindítom seedel tovább, tehát megy csak nem érem el ... van valami tippetek ?

(#18585) Foley101 válasza #29810560 (#17730) üzenetére


Foley101
tag

Szia!

Tökéletes ez a kis összefoglaló, meg amiket utána is írtál! :R

Lenne is egy kérdésem ezzel kapcsolatban:
"Sőt maga a tápegység le is tudja kapcsolni a NAS-t, ha van ilyen opciója."

Az általad használt EATON 3s 700 DIN UPS-nél van ilyen opció? Nekem DS115j van, és most keresgélek UPS-t hozzá, de mivel nem kritikus, ha nem fut (pl.: nincs kamera rákötve) beállítanám, hogy kapcsoljon csak ki.

(#18586) #29810560 válasza Foley101 (#18585) üzenetére


#29810560
törölt tag

:B

Sajnos nincs. Az EATON nem kapcsolja le (shut down) a NAS-t.

... de, a NAS le tudja kapcsolni az EATON-t (DSM opció), így persze a NAS is kikapcsol. Csak sajnos nem a "kulturált" szoftveres módon, hanem azért, mert a Biztonsági üzemmmódba való lépés után lekapcsolódó UPS megszünteti a tápellátást. (... ami, persze az akkumulátor kimerülésekor, amúgy is bekövetkezik.)

[ Szerkesztve ]

(#18587) Foley101 válasza #29810560 (#18586) üzenetére


Foley101
tag

Aha, így már értelmet nyer a Synology kompatibilitási oldalán látható "Does not support shutdown UPS when NAS enters Safe Mode" megjegyzés is :-)

A kompatibilis eszközök alapján - ahogy nézem az IPON választékát - az APC vagy a Cyberpower jöhet szóba. Most már csak meg kell találni a megfelelő tápot (valszleg APC lenne), amelyik tud shutdown üzenetet küldeni a NAS-nak.

(#18588) Varszegig válasza Foley101 (#18587) üzenetére


Varszegig
veterán

Ha már biztonsági üzemmódban van, akkor már mindegy, hogy leáll, addigra le vannak választva a hdd-k. Nekem APC van, azzal is így megy.

(#18589) azka79 válasza #29810560 (#18586) üzenetére


azka79
aktív tag

Nekem a EATON NV800 leállítja a nasit

(#18590) Foley101 válasza Varszegig (#18588) üzenetére


Foley101
tag

Szia!

A biztonsági üzemmód pontosan mit takar? Alszik a DSM? Mikor mehet ilyen állapotba egy Synology NAS? Esetleg beállítható? (elnézést, ha túl amatőr kérdések, friss NAS-os hús vagyok).

Mivel Ti is így használjátok- én meg nem vagyok okosabb a témában- , valószínűleg én is így fogom.
Rákötöm még a UPC modemet, routert, és a NAS-t.
Ez vagy ez ezlesz a befutó.

Egyébként írtam az APC-nek, melyik tud shutdown üzit küldeni NAS-nak, de azt válaszolták, hogy: "Az APC szünetmentesek csak operációs rendszerekkel voltak tesztelve, es az alábbi három szoftver közreműködésével tudnak biztosítani shutdown-t: Powerchute Business Edition, Powerchute Personal Edition, Powerchute Network Shutdown.
Az APC UPS-ek nem voltak tesztelve NAS-okkal ezért nem tudjuk garantálni hogy melyik modellek tudnánk biztosítanii shutdown-t a Synology DS 115j NAS-nak."

[ Szerkesztve ]

(#18591) Varszegig válasza Foley101 (#18590) üzenetére


Varszegig
veterán

A biztonsági üzemmód azt jelenti, hogy leválasztja a köteteket, és szerintem a hdd-ket le is állítja. Azaz a legkényesebb részét a dolognak biztonságba helyezi.

(#18592) Blaise


Blaise
veterán

Van arról infó, hogy az új Synology DS216play mikor lesz majd itthon kapható?

(#18593) sptkyle válasza Blaise (#18592) üzenetére


sptkyle
senior tag

Október

"Az a baj,hogy ha v.ki játszik igényesebb játékkal,akkor a gépre költeni kell.Ez a helyzet." by Gica666

(#18594) #29810560 válasza Foley101 (#18590) üzenetére


#29810560
törölt tag

Ha már EATON akkor szerintem ez jobb ár/érték arányú.

(#18595) Gabis


Gabis
őstag

Sziasztok!
Eléggé kezdő vagyok a témában ezért előre is elnézéseteket kérem.
A munkahelyemre szeretnék egy NAS-t és ebben kérném a segítségeteket.
Jelenleg Dropbox-ban tartjuk a dokumentumokat, képeket.

A legnagyobb probléma az szokott lenni, hogy ha egy dokumentumot több felhasználó is megnyit egyszerre majd módosítják és mentik, az okoz néha kisebb plusz munkát :U
A Synology esetleg nyújt erre megoldást?

A másik ami nem teljesen tiszta, hogy ha jogosultságokat adok felhasználóknak akkor azt hogyan kell elképzelni? Mondjuk a sajátgépben ha rákattint egy NAS-on lévő mappára (meghajtóra) akkor felhasználó és jelszóbekérés után csak a számára jogosult mappákat látja?

Milyen 2 merevlemezes NAS-t ajánlanátok ami felhőbe is tud szinkronizálni?
Előre is köszönöm és még1* elnézést a jelenlegi és későbbi kérdésekért is :R

(#18596) vond válasza Gabis (#18595) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Hali!

Nálunk az egyszerre is szerkesztendő dokumentumokat Google Drive-val oldottam meg. Ott is tudsz megosztásokat, jogokat kiadni egyes felhasználóknak. Szépen "realtime" lehet látni különböző színekkel, ahogy az egyes emberkék módosítják a doksit. Be lehet kapcsolni az előzményeket, és vissza is lehet lépkedni benne. Lehet, hogy a Synology DSM-ben is meg lehet oldani hasonló office dolgokat, de én ezt találtam a legjobbnak.

A NAS-on meg mindenféle jogokat ki tudsz osztani. Beállíthatod, hogy ki mit lásson, milyen mappákhoz és alkalmazásokhoz férjen hozzá. Meg pl. hogy mekkora adatmennyiséget használhat. Beállíthatsz csak olvasást, vagy olvasást és írást. De akár ezeken belül is tudsz mozogni. Pl. nálunk van pár olyan megosztott mappa, amit bizonyos felhasználók csak olvasni tudnak, egy másik csoport már írni is tud bele, de pl. nem törölhetnek, én meg tudok olvasni, írni és törölni is. De olyan is van, aki nem is látja. Nagyon jól személyre szabható. :K

[ Szerkesztve ]

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#18597) Foley101 válasza #29810560 (#18594) üzenetére


Foley101
tag

Én is pont itt néztem ki az 550-est, de a 700-assal is szemeztem. Végülis ugyan azt tudják, csak az egyik izmosabb a teljesítménye, ami nem hátrány :)

(#18598) Gabis válasza vond (#18596) üzenetére


Gabis
őstag

Köszönöm a kimerítő válaszodat, ennek a Google Drive-os megvalósításnak utána is nézek.

Ezeket a jogosultságos dolgokat a felhasználó az adott gépen meghajtó szinten látja (mint pl. a Drive) vagy webes felületen?
Értem ezalatt, hogy mondjuk Sajátgép -> Kedvencek -> XY mappa (NAS) majd ha erre rákattint akkor az adott géphez vagy felhasználóhoz kér felh. jelszó párost és ezután csak a számára engedélyezett mappák, dokumentumok látszódnak? Vagy nem is kér belépési azonosítókat hanem mondjuk MAC vagy IP cím alapján is lehet jogosultságot kiadni?

(#18599) vond válasza Gabis (#18598) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Nagyon szívesen! ;)

A NAS-os hozzáférések alkalmazhatóak a lokális gépeken, a webes felületen, és egyéb területeken is.

A beüzemelés után el kell végezni az alapvető hálózati és egyéb beállításokat, aztán létre kell hozni a megosztott mappákat és felhasználókat. Jogokat adni nekik, esetleg csoportokba rendezni őket, aztán lehet is használni a rendszert.

Nálunk is úgy működik a dolog, hogy bent a munkahelyen, a helyi hálózatokon keresztül hálózati meghajtókként elérik a kollégák a megosztott mappákat. A meghajtó felcsatolásánál megadod a felhasználó+jelszó párost, és ezt meg is jegyeztetheted a rendszerrel.

De ha nincsenek ittbent, akkor otthon, vagy akárhol máshol is elérik a cuccokat, csak internet kell hozzá. FTP-n, vagy webes file-kezelő felületen, de még mobilapplikációk segítségével is hozzá tudnak férni NAS-on lévő anyagokhoz.

Mindent szépen be tudsz állítani. Ki, mihez, hol, hogyan férhet hozzá. Eleinte nekem is kicsit olvasgatnom, foglalkoznom kellett a dologgal, de miután frankón belőttél mindent, már nincs sok teendő vele, csak élvezni az áldásos hatásait. Nálunk pl. 25-30 embert szolgál így ki a DS1813+.

Szerintem olvasgasd a Synology DSM leírását. Magyarul is szépen le van írva minden. Azután sokkal okosabb leszel. Aztán ha valami mégsem megy, simán jöhetsz ide kérdezni. ;)

[ Szerkesztve ]

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#18600) Gabis válasza vond (#18599) üzenetére


Gabis
őstag

Köszönöm még egyszer, hogy szántál időt rám és ilyen részletes válasszal szolgáltál :R

Szerinted egy DiskStation DS215j ki tudna szolgálni egy max 10 gépes hálózatot szimplán dokumentum szerkesztés, nyomtatás céljából?

A legjobb az lenne ha nem tudnák egymás dokumentumait felülírni mikor több helyen is megvan nyitva és bizonyos doksikat a felhővel is szinkronban tartana...
Na ennek majd utána járok :B

Még1* :R

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.