Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-20 19:25:05

LOGOUT.hu

Téma összefoglaló
(Utoljára frissítve: 2024.04.20)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#18201) Madwe válasza Intelligencs (#18194) üzenetére


Madwe
nagyúr

Az utolsó bekezdésed aranyat ér, mert sokaknak ez nagyon nem tiszta.

De pont emiatt, otthoni használat esetén fontosabb sokkal a backup, mint a raid, hiszen az a fontos, h az adatai késöbb is meglegyenek, nem pedig a 0-24 elérhetőség.

Ugyanakkor jelezném kedves elődömnek a cégnél, hogy biztos miattunk csuklott pár éve mikor idejöttem... Konkrétan volt 2 synonkon az adatunk, mindkettőbe raid, és egymásra mentettek adatot. Az más kérdés h szerződés szerint 3 különböző helyen kellett volna ugyanazt az adatot tárolni, de gondolta 4x megvan az adat, az biztos jó lesz. Jött a villám, ment minden adat, kollegával együtt :D

[ Szerkesztve ]

(#18202) Chrys_ válasza crissprivat (#18200) üzenetére


Chrys_
addikt

Van már, egy APC BE700G-GR.

(#18203) Gausz


Gausz
aktív tag

Sziasztok,

elsősorben a VPN-ről szeretnék érdeklődni. Ezek beállításáról már találtam leírást, de az általam használt szolgáltató Win-kliensében létezik egy Kill-switch funkció, ezt a DSM5.2 saját beállításai alapból támogatják? Tudom, van auto-reconnect, de az mégiscsak szivárogtat, pláne ha mégse sikerül csatlakozni. Enélkül torrent kliens nem játszik, aminek még nem néztem utána. De megoldható, hogy 1 klikkes módszerrel hozzáadjak valamit a listájához?
Eddig firefoxból rámentem a filera, utorrent-tel megnyitás, és ment is. Remélem ez itt sincs túlbonyolítva.

Ha az otthoni belső hálózaton beállítom a NAS-t pl 192.168.0.210 fix IP-re, majd csatlakozom vele VPN-re, attól még a lakásban levő hálózatról nem fog eltűnni, le tudom játszani tv-vel a filmeket, PC-ről is menedzselni tudom azon a webes felületén, amire a fix ip-t belőttem még a VPN előtt? Röviden, csak a külvilág számára épül fel a VPN kapcsolat, a belső hálózatról használva direkt módon, nem VPN-en keresztül érem el, tehát a tv sem a VPN előfizu külföldön levő serveréről fog streamelni?
A biztonsági és mindenféle frissítések automatikusan jönnek, ha kérem, csak az OS updatet kell manuálisan elvégezni?

Akár VPN-el, akár anélkül hogyan érhetem el egy idegen hálózatból a cuccaimat? Erre semmilyen leírást nem találtam. Pl nem sok értelmét látom, ha hotelben vagyok és beírom a 192.168.0.210t.

Köszönöm

(#18204) moooooo


moooooo
csendes tag

Sziasztok! Újabb kérdésem lenne, hol tudom megnézni, hogy milyen "app" használja a nas-t? Ha leállítom a download station-t, már akkor sem megy el alvó módba a nas 20 perc után, folyamatosan villog a led is, valami dolgozik, de egyszerűen nem találom mi lehet. Köszönöm.

(#18205) Madwe válasza Gausz (#18203) üzenetére


Madwe
nagyúr

A belső hálózaton mindig eléred ugyanott ha fix ip-s a nast, ezért minden tudja használni.

Vpn esetén kívülről becsatlakozva ugyanúgy éred el a nast, mintha otthon lennél. (ugyanakkor ez nem teljes értékű vpn, ahoz hogy a hálózat más eszközeit is elérd a syno vpnen keresztül - mondjuk a hálózati nyomtatódat - ahoz bele kell piszkálni a syno os-ébe). Tehát esetedben, ha egy hotelszobában vagy, ahol teszem azt 192.168.20.xxx a kiosztás, ott hiába írod be az általad használt otthoni belső ip címet, nem találja meg, azonban ha vpn-en kapcsolódsz, akkor már működni fog a saját 192.168.0.xxx címed is. (ugyanakkor ha gyakran vpnezel késöbbi ütközések elkerülése végett célszerű a 192.168.0ról áttérni más belső kiosztásra)

Nem tudom miért van fizetős vpned, de synoval ingyen is meg tudod oldani még a fix ip cím maszkolást is a synology.me-n keresztül mikor felépíted a vpnt.

Torrentek esetén, ha felhasználói reggel rendelkező oldalról töltesz (pl ncore) akkor a legegyszerübb ha rss feededet megadod neki, s vpn nélkül, automatikusan leszedi amit beraksz a listádba.

(#18206) Gsx-rr


Gsx-rr
veterán

Syno-nal reset miatt torolt fajlokat helyre lehet allitani?

[ Szerkesztve ]

(#18207) Tamarel válasza Intelligencs (#18194) üzenetére


Tamarel
senior tag

Datacenter más tészta, ott a memóriamodulok redundanciája a kérdés, nem? :)
Mirroring (kb raid 1), sparing.

(#18208) Gausz válasza Madwe (#18205) üzenetére


Gausz
aktív tag

Még sajnos akadnak nyitott kérdések, szóval "up". A VPN arra kell, hogy az ISP ne lássa mit csinálok, tehát kliensként kell a kill switch funkciót ismernie, amikor torrentezik a NAS.

(#18209) Madwe válasza Gausz (#18208) üzenetére


Madwe
nagyúr

Kicsit belekavarodtam, vpn-en keresztül akarsz csak torrentezni? úgy hogy otthon vagy, nas is otthon, s egy vpn kapcsolaton keresztül torrentezik? az úgy fenemód lassú... vagy csak késő van s nem értem :D te hol leszel, nas hol lesz, vpn honnan hova kell pontosan?

kill switchet nem tudom támogatja e, de a kill switchet mindig a kliensnek kell tudnia, azaz ha a nas alakít ki vpnt, akkor fontos - utolsó mondatodból úgy sejtem ez így lesz.

[ Szerkesztve ]

(#18210) Borisz76


Borisz76
veterán

Sziasztok.

Helyzetjelentés :

2*4 TB HDD hozzáadva a kötethez.
Hozzávetőleg 90 órás művelet volt !
S ezzel tele az összes rekesz :

Illetve , most első alkalommal talált valamit a víruskergető alkalmazás :

Mondjuk karanténba tette.....

[ Szerkesztve ]

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#18211) Patice válasza Borisz76 (#18210) üzenetére


Patice
Topikgazda

Nájsz. :C

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#18212) bosa válasza Madwe (#18205) üzenetére


bosa
tag

Nekem minden belepiszkálás nélkül simán látja VPN-en becsatlakozva a nasra az összes otthoni eszközöm. Csak hagyni kell a 10.0.0.x ip tartományos kiosztást. Ja OpenVPN és PPTP kapcsolaton is működik.

(#18213) vond válasza Borisz76 (#18210) üzenetére


vond
MODERÁTOR

36 tera, na az már nem gyenge. ;] A múltkor én is bővítettem 2x3 terával a DS1813+-t, az is eltartott 2 egész napig.

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#18214) Mezga Aladár válasza Borisz76 (#18210) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

Az egész zinternetet archiválod? ;] :C

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#18215) Gausz válasza Madwe (#18209) üzenetére


Gausz
aktív tag

Szóval mindenki otthon lesz. PC, NAS a házon belül. Csak eddig macerás volt a tv-zés, hogy állandóan másolgatni kellett külső HDD-re/pendrivera, főleg hogy 2 tv is van. Ha pedig már lesz egy fix mindenki -pc, tv- által elérhető meghajtó, akkor az biztonságos VPN-kapcsolaton tudjon is töltögetni. Anélkül nem p2p-zek, ezért kell a VPN előfizu, és nem szeretném, ha megszakadna a kapcsolat, akkor valamit is lásson az ISP. Tehát nem a NAS a VPN-server, hanem a kliens.
Most PC-s VPN kliensben van kill switch, amit tudnia kellene a NAS-nak is, most PC-n a letöltési sebesség kihasználja a teljes sávszélemet, nem lassul.
Néha azonban kívülről is hozzá szeretnék férni, pl hotelből hozzáadni valamit a letöltési listához, vagy rokonoknál mutogatni a gyerek fényképeit, vagy ha a gyerek nagyobb lesz, akkor nagyinál NAS-on tárolt meséit nézi.
Ha a kill switch nem megoldható, akkor elég lenne egy alap ARM-modell is, hisz csak rámásolok, lejátszok; ha tudja, akkor viszont kell már az intel-alapú SoC a torrenthez.

(#18216) próbakocka


próbakocka
senior tag

Valaki tudna abban segíteni, hogy távolról nem sikerül elérnem bizonyos alkalmazásokat. A böngészős rész rendesen megy, de ha pl. telefonról akarom elérni a nas-t (DS cloud), akkor nem sikerül quickconnect-el, és syno.me-vel sem. Ezt külön engedélyezni kell valahol? (vagy ez külön porton megy, amit még valahol engedélyeznem kellene?) Nem találom egyszerűen, pedig végignyálaztam mindent már párszor.

Előre is köszi!

[ Szerkesztve ]

/// DS918plus + Chromecast 1/2/Ultra

(#18217) Zaied


Zaied
addikt
LOGOUT blog

Üdvözletem!

Egy kis segítségre lenne szükségem!
Van egy ds108j NAS-om és dsm4 el és szeretném a benne lévő ezcloud szolgáltatást beüzemelni.
El tudná mondani valaki hogy hogy is kell csinálni.
Elméletileg a NAS on be van állítva, viszont amit találtam kliens programot nem akar rácsatlakozni...
Az a biztos ha 0-ról kezdjük akkor hátha jó lesz :)
Szóval hogyan fogjak hozzá, mit kell csinálnom?

(#18218) Madwe válasza Gausz (#18215) üzenetére


Madwe
nagyúr

Értem. A második megoldást simán tudja a saját vpnjével.

Viszont még mindig nem tudtuk meg h kliensként tudja e, ugyanakkor pl dd-wrt-s routert simán be lehet kalibrálni. Ugyanakkor így eleve folyamat vpnen leszel, mindennel, nem csak a torrentezés közben, szóval ez talán mégse olyan jó megoldás :D

(#18212) bosa gondolom mobil eszközökkel próbálod? win, os x linux alatt a gond, ha hagyod a gyári értékeken. mondjuk lehet dsm5ben már megoldották, mi 4ben hackeléssel tudtuk csakmegoldani...

(#18219) Grougon válasza Madwe (#18218) üzenetére


Grougon
tag

5-ben alapból látja, openvpn-nél kapcsolható is.

(#18220) Borisz76


Borisz76
veterán

Ma reggel ez fogadott :

Mit lehet tenni ez ügyben ?

Elviekben karanténba tette a víruskereső az adott fájlt.

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#18221) Gausz válasza bosa (#18212) üzenetére


Gausz
aktív tag

Tehát működik úgy, ahogy elvárom-leírtam?
Lásd a többi hsz-em.

(#18222) Mezga Aladár válasza Borisz76 (#18220) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

Akkor valami bekúszott.
Milyen progik vannak telepítve?

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#18223) Patice válasza Borisz76 (#18220) üzenetére


Patice
Topikgazda

SSH-n belépve törlés? :U

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#18224) Borisz76 válasza Mezga Aladár (#18222) üzenetére


Borisz76
veterán

Telepítve a Download Station és az antivirus van...ezeket használom is.

Illetve a Midnight Commander és a BitTorent Sync van feltéve de azok nem futnak.

Semmi más nincs.

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#18225) Borisz76 válasza Patice (#18223) üzenetére


Borisz76
veterán

Na ezért kéne egy normális összefoglaló...mert halovány lila dúnsztom sincs , hogy mi a frász az az SSH :B

Most ugyan engedélyeztem a vezérlőpultban de hogyan tovább ?

Mod : A Midnight Commandert is azért tettem fel mert teljesen abban a hitben voltam, hogy olyan lesz mint a PC-n a Total Commander.....
De telepítés után nem találtam hozzá indító ikont sem.....úgyhogy kikapcsoltam.

[ Szerkesztve ]

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#18226) R3plica70 válasza Borisz76 (#18225) üzenetére


R3plica70
aktív tag

SSH belépéshez a Vezérlőpult/Terminál és SNMP menüben engedélyezd az SSH szolgáltatást, alapértelmezetten 22 porton.
Töltsd le a putty-ot, [link]
Indítsd el
Host name/ IP írd be értelem szerűen a Syno IP-jét
Connection type legyen SSH, majd Open
Első indításnál feljön egy biztonsági figyelmeztetés, arra klikkelj igent.
Login as: root
Password: a jelszavad
Beléptél :)
Itt (ha visszaengedélyezed a telepített MC-t) az mc parancs kiadásával kapsz egy total commanderhez hasonló felületet.
Bele tudsz turkálni a Syno lelki világába, ezért csak nagyon óvatosan...

Idáig tudtam a kérdésedre a választ, ezt is azért mert Zyxel NAS-om volt és ott így lehetett felvarázsolni a különböző extra igényű csomagokat.

A problémádra a továbbiakban a tőlem sokkal okosabbak fognak válaszolni majd, remélhetőleg :)

(#18227) Borisz76 válasza R3plica70 (#18226) üzenetére


Borisz76
veterán

Köszönöm szépen !

Szinte biztos, hogy holnapra csúszik ez a művelet.

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#18228) Süvi


Süvi
őstag

Ma sajnos le kellett szednem a Cloud Stationt :( , pedig elég sok munkám volt a mappák összeszinkronizálásában.

Egy ideig nagyon jól működött, a 350 GB-nyi szinkronizált adat kb 1,4 GB-ot foglalt, de kb. 1 hónapja egy frissítés után megkergült és csak ette és a helyet. (verziók száma 1 volt) Egy pár napja 960 MB maradt a 4 TB-os vinyón. Leszedtem a progit, felszabadult 2,28 TB.
Szerintem ismét fel fogom majd tenni és próbálgatom.

(#18229) Dalee


Dalee
aktív tag

Sziasztok,

Egy hete a nagy viharok idején többször áramszünet volt egymás után többször, ami hazavágta a DS110j NAS-t, azaz a Státusz LED elkezdett sárgán villogni. Utána olvastam a Neten és újból feltelepítettem a DSM-et, hurrá nem veszett el semmi adatom, örültem mint majom a farkának, de utána meg már őrültem, hogy azért nem minden olyan jó és szép. Egyrészt néha elérem, néha nem, belassult minden folyamat a DSM.ben, illetve a file elérés is. Próbáltam visszatelepíteni a csomagokat, először nem is indult el, majd a hét végén történt DSM frissítés után már fel lehet telepíteni a csomagokat de aZ APP-ok vagy el sem indulnak (pl. Photo Station) vagy elindulnak de bizonytalanuk működnek (pl. Médiaszerver néha látja a TV, néha nem) vagy elindulnak de nem működnek (pl. Download Station), mindezeket írtó lassan teszik).

Megjegyzem, mint a típusából látszik nem mai gyerek a NAS, jó pár áramszünet lekapcsolást megért, szépen mindig újraindult, így 4-5 év után most van az első problémám vele. Lehet, hogy megkeresem a szintén évek óta meglévő, de eddig nem használt szünetmentest.

Mit lehet csinálni, hogy ismét normálisan működjön a NAS?

MÁS:

Van ötletetek, hogy lehet megcsinálni, hogy távoli mappában lévő videók is lejátszhatók legyenek a médiaszerveren keresztül, mivel hiába jelölöm be a médiaindexelésnél a távoli mappát, a TV-n a mappát látom, de az üres, a File Station természetesen látja a távoli mappában a videókat.

[ Szerkesztve ]

(#18230) Mezga Aladár válasza Dalee (#18229) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

A lemezek smart menüjében néznék körbe, és a logokat nézd meg milyen figyelmeztetés/hiba szerepel benne.

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#18231) Statikus


Statikus
senior tag

Sziasztok,

VPN servert szeretném kipróbálni, használni, de semmi tapasztalatom, tudna valaki segíteni?
A NAS-ra feltettem a servert, de ott semmit nem tudok beállítani. Mi szükséges hozzá, hogy egy win 10-es távoli laptopról csatlakozni tudjak hozzá? Nincs fix IP-n a NAS.

Köszi

(#18232) Elemental válasza Süvi (#18228) üzenetére


Elemental
addikt

(#18233) Sanya válasza Statikus (#18231) üzenetére


Sanya
nagyúr

A belső hálón nincs fix ip-n vagy a szolgáltató nem ad fix ip-t?

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#18234) Sanya válasza Borisz76 (#18224) üzenetére


Sanya
nagyúr

Kérj a synologytól segítséget.

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#18235) Borisz76 válasza Sanya (#18234) üzenetére


Borisz76
veterán

Megoldottam egy Factory Reset-el.

Minden hibátlan és megy tovább.

Annyi változást vettem észre , hogy az előzőleg telepített rendszer ( 5.0 vagy 5.1 volt az... ) esetén az ADMIN az alapértelmezett felhasználó/rendszergazda.

Letöltöttem a legutolsó DSM-et és telepítettem.
Név jelszó megadása után befejezte a telepítést és mikor ránéztem a felhasználókra akkor az ADMIN alapból tiltva volt !

Tehát ezzel sem kell már bíbelődni....

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#18236) luigi106


luigi106
tag

Sziasztok. Rengeteget olvastam, régóta próbálom megoldani a problémát, de nem megy.
Ha otthon wi-fi-ről csatlakozom akkor simán belépek a tabletomon/ipad air/ de ha kilövöm
a wifit, akkor nem tudok felcsatlakozni rá. Többen írták hogy port forward. Ok a synology ez-internet-el
felismertettem a routert és elméletileg beállította a port forwardot UPNP. Az eredmény lista itt láltható.
de sajnos továbbra sem működik, vagyis távolról nem tudok belépni.Az y végüek a nas ip címei. Bár a 7-es és 8-as external port beírásai nekem nem tetszenek de attól még lehet hogy jók.
Előre is köszönöm a segítségeteket.

Current UPnP Settings List
ID App Description External Port Protocol Internal Port IP Address Status
1 uTorrent (TCP) 12670 TCP 12670 92.168.0.10x Enabled
2 uTorrent (UDP) 12670 UDP 12670 192.168.0.10x Enabled
3 upnpclient:16881 16881 TCP 16881 192.168.0.10y Enabled
4 upnpclient:6881 6881 UDP 6881 192.168.0.10y Enabled
5 upnpclient:80 80 TCP 80 192.168.0.10y Enabled
6 upnpclient:5000 5000 TCP 5000 192.168.0.10y Enabled
7 upnpclient:5001 50953 TCP 5001 192.168.0.10y Enabled
8 upnpclient:6690 64684 TCP 6690 192.168.0.10y Enabled
9 uTorrent (TCP) 12671 TCP 12670 192.168.0.10w Enabled
10 uTorrent (UDP) 12671 UDP 12670 192.168.0.10w Enabled

Ui. Bocsi de sehogy sem tudtam úgy szerkeszteni hogy az normálisan nézzen ki.

[ Szerkesztve ]

(#18237) Multibit válasza luigi106 (#18236) üzenetére


Multibit
veterán

Először is szükséged van egy DDNS címre. Ha a Synology-t használod DDNS szolgáltatóként, akkor valahogy így néz ki a külső hivatkozás: luigi.synology.me (a luigi csak példa, Te magad választhatod meg, hogy mi legyen az elején). Ezután mindig ezzel kell hivatkozni a NAS-ra kintről. A név után mindig kell egy portszám kettősponttal elválasztva. A port attól függ, hogy milyen alkalmazást akarsz elérni és milyen módon. Pl: http://luigi.synology.me:5000 vagy https:luigi.synology.me:5001 - ezzel a NAS webes felületét éred el.

[ Szerkesztve ]

(#18238) Multibit válasza luigi106 (#18236) üzenetére


Multibit
veterán

Bocs, a https címből kimaradt a "//".

(#18239) luigi106 válasza Multibit (#18237) üzenetére


luigi106
tag

Köszi, ez mind meg is van. De az ipad-ra letöltött DS Download progit használva nincs is lehetőség ilyenre mert azt elinditva ip cimet kér/nas/ és jelszót.Ha wifin csatlakozom ok ha LTE-n akkor hiba üzi.

(#18240) Tamarel válasza luigi106 (#18239) üzenetére


Tamarel
senior tag

Akkor quickconnect-re regisztrálj és a programba csak annak az azonosítóját írd.

(#18241) Statikus válasza Sanya (#18233) üzenetére


Statikus
senior tag

Szolgáltató adna fix ip-t, de nem kértem. Szükséges lenne?
Belső hálón sem statikus IP van, hanem mac alapján lefoglalt DHCP által osztott.

Fix külső IP-től függ az egész VPN?

(#18242) Multibit válasza luigi106 (#18239) üzenetére


Multibit
veterán

Bocs, most olvasom újra, hogy neked LTE-vel van gondod. Én a net felől is mindig wifi-n használom a iPademet (másképp nem is lehet az enyémet).

[ Szerkesztve ]

(#18243) Madwe válasza luigi106 (#18239) üzenetére


Madwe
nagyúr

Az ip cim helyére ott nyugodtan írd be a luigi.synology.me-t, feloldja azt is (ez is egy ip cim DNS feloldás után, csak dinamikusan frissül) szó nélkül elfogadja s menni fog!

Másik megoldás h vpnen csatlakozol a nasra, utana az otthoni belső ip címet is megeszi (ekkor nem kell helytől függően válogatni az appban az ip címet, eleg csatlakozni vpnen)

[ Szerkesztve ]

(#18244) luigi106 válasza Madwe (#18243) üzenetére


luigi106
tag

Köszönöm a válaszod, ez a tökéletes megoldás. Az ip cím helyére a név.synology.me-t beírva, végre hosszú hetek szenvedése után, sikerült belépni az interneten keresztül, nem a wi-fi-t használva, mivel akkor a belső hálózatot használtam. Így viszont bárhonnan be tudok lépni. Köszönöm. :R

A quickconnectet még nem próbáltam, de sort kerítek arra is. Azért csak piszkálja a csőrömet hogy miért nem ment ez simán, ha már a portforward meg lett csinálva.

[ Szerkesztve ]

(#18245) Multibit válasza luigi106 (#18244) üzenetére


Multibit
veterán

:Y
Eddig hogy használtad a NAS-t LAN-on kívülről? Ezt írtad: Köszi, ez mind meg is van.

(#18246) Madwe válasza luigi106 (#18244) üzenetére


Madwe
nagyúr

A quickconnectel nekem hosszútávon csak a bajom volt, gyakran volt hogy leállt... Mondjuk ez 1-2 éves tapasztalat, azóta lehet stabilabb a szerverük...

A portforward csak megmondja, hogy bizonyos portra érkező kéréseket a routered hova irányítsa. Jelen esetben a kintről érkező kéréseknél. De ehez kell a publikus ip címed, hogy oda találjon az adat. a 192.168.1.10re nem fog hozzád találni, hiszen az a belső hálózaton a címed, s van kb 2 milliárd hasonló belső hálós cím. A publikus címed pedig ha nem fix, akkor kell neki a ddns, hogy legyen egy fix pontod, mely jelen esetben a név.synology.me, amihez ő dinamikusan rendel ip cím feloldás, ha változik az ip-d, akkor már azt fogja jelenteni gépi nyelven a név.syn.me címed.

A port forward pedi megmondja, hogy a teszem azt 5000es porton érkező kérést, amely csak annyit tud nélküle, hogy a routeredig hogy jusson el (tudja a publikus címed de semmi mást) ott hova menjen a belső hálódon, mert azt anélkül nem tudja.

(#18247) luigi106 válasza Multibit (#18245) üzenetére


luigi106
tag

A köszi ez mind meg van, a ddns-re vonatkozott, és nem használtam lanon kívülről mert nem tudtam. Pont ez volt a bajom. Csak nem gondoltam hogy a programon belül /DS download/ IP cím helyett beírhatom a synology.me-t is.

Egyébként meg visszaolvasva rájöttem, hogy rosszul tettem fel a kérdést, mert alapvetően nem a wi-fi vel volt a probléma, hiszen lehet wi-fi-n is csatlakozni úgy hogy nem LAN-t használsz.

[ Szerkesztve ]

(#18248) Multibit válasza luigi106 (#18247) üzenetére


Multibit
veterán

#18237:
"Ezután mindig ezzel kell hivatkozni a NAS-ra kintről."

(#18249) Rick4 válasza Madwe (#18246) üzenetére


Rick4
félisten

Arról már nem is beszélve, hogy az ennyire publikus dyndns címekre szeretnek támadni, azt már nem is említem, hogy az egy 10 éves gyerek számára is magától értetődő, hogy egy synology-s cím mögött mindig egy synology nas lapul, tehát könnyen lehet rést találni a pajzson, mint ahogy az nemrég a synolockerrel meg is történt.

Ha van az embernek egy kisebb, netalántán magyar dyndns szolgáltatóról működő címe, az a közeli szerver miatt gyorsabb is, a kevésbé elterjedtsége okán meg biztonságosabb is.

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#18250) supercow válasza Rick4 (#18249) üzenetére


supercow
őstag

Hol van megbízható magyar dyndns szolgáltató? Én csak a nagyokat ismerem/ használtam eddig.

In nomine Pasta, et Fusilli, et Spaghetti Sancti. Ramen.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.