Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-20 19:25:05

LOGOUT.hu

Téma összefoglaló
(Utoljára frissítve: 2024.04.20)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#18251) devil-k válasza supercow (#18250) üzenetére


devil-k
nagyúr

Ugyanezen gondolkoztam én is...

- mozi bolondéria -

(#18252) supercow válasza devil-k (#18251) üzenetére


supercow
őstag

Elég zavaró a no-ip-nél hogy meg kell erősíteni rendszeresen, különben törlik.

In nomine Pasta, et Fusilli, et Spaghetti Sancti. Ramen.

(#18253) biker válasza supercow (#18252) üzenetére


biker
nagyúr

ha rendszeresen használod, nem törlik, csak ha 30 napig nem jelentkezel be vele

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#18254) devil-k válasza supercow (#18252) üzenetére


devil-k
nagyúr

Van annak viszont fizetős verziója is. :F

- mozi bolondéria -

(#18255) Elemental


Elemental
addikt

Ennyi kockázatot már vállalok.
Alap portok lecserélve, admin - guest felhasználó tiltva, 12+ karakteres pw (kisbetű nagybetű szám és nem alfanumerikus karakterek), automata blokkolás 3 próba/10 percnél kitilt, külföldi ip-k tiltva csak magyarországi ip-ről lehet belépni. Aki ezen áthámozza magát, az megérdemli, hogy megnézze, amint a lányom elfújja a szülinapi gyertyáját :)

(#18256) Multibit válasza Elemental (#18255) üzenetére


Multibit
veterán

:K

(#18257) Zsee75


Zsee75
tag

Sziasztok.
Segítséget szeretnék kérni.
Ha letöltök mondjuk egy filmet ami rar-ba van, hogy tudom kitömöríteni telefonról? Ds file ba nem találok ilyet, csak számítógépről lehetne?

(#18258) fantest1


fantest1
csendes tag

Sziasztok!

Egy olyan Synology szervert keresek, amit elsősorban Plex futtatására, illetve transzkódolásra használnék. Eddig egy DS213j teljesített szolgálatot, de sokszor már nem elég egy 1080p/720p lejátszására/átkódolásra DLNA-n. Az első gondolatom nyilván a 214play lenne, de ha jól tudom, akkor az ő hardware-es átkódolási képességeit a Plex nem tudja kihasználni... Más ötlet? Előre is köszi.

(#18259) Süvi válasza fantest1 (#18258) üzenetére


Süvi
őstag

Szia!
Miért nem tudja kihasználni?

(#18260) fantest1 válasza Süvi (#18259) üzenetére


fantest1
csendes tag

Egész egyszerűen a Plex nem rendelkezik ilyen funkcióval sajnos.

(#18261) Multibit válasza fantest1 (#18258) üzenetére


Multibit
veterán

(#18262) próbakocka válasza Multibit (#18261) üzenetére


próbakocka
senior tag

Hú, eddig azt hittem, hogy a ds214play tud 720p-ben transzkódolni plex-re, de ezek szerint nem! mi akkor a minimum, ds415+ ?

/// DS918plus + Chromecast 1/2/Ultra

(#18263) csizo13 válasza fantest1 (#18258) üzenetére


csizo13
tag

Nekem ds214play-em van, Plex-et kétszer használtam rajta.
Másodszor akkor, amikor elfelejtettem, hogy elsőre nem tetszett, és ez nem is változott.
Nem tudom, egyáltalán mi a jó a Plexben?
Biztosan sokan szeretik, én egy felesleges programnak tartom.

[ Szerkesztve ]

(#18264) Multibit válasza próbakocka (#18262) üzenetére


Multibit
veterán

A listából mindent megtudsz. Nem használok Plexet, nincs rá szükségem (és semmilyen egyéb DLNA szoftra sem).

(#18265) crissprivat válasza próbakocka (#18262) üzenetére


crissprivat
senior tag

Egy helyes kis RPI2 a Syno mellé NFS-en és minden szuperül müködik.

Jézus szeret Téged! https://youtu.be/uxos-RWmLnc?t=248

(#18266) Patice válasza Zsee75 (#18257) üzenetére


Patice
Topikgazda

Download Station-ben van ilyen opció, hogy letöltés után kitömörítse megadható mappába.

(#18258) fantest1:

Tartsd meg a DS213j-t és amennyit ráköltenél a DS214play-re, abból veszel egy hálózatos médialejátszót, meg pár méter kábelt.

És elfelejtheted örökre a plexet, meg a hozzá való erős vasat.

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#18267) Zsee75 válasza Patice (#18266) üzenetére


Zsee75
tag

Azt tudom, de az nekem nincs beállítva és azt gondoltam lehet úgy a telefonon ahogy a file stationból a gépen. De megoldottam mert a mobilról is be lehet jelentkezni úgy mintha pc-n lennék (mondjuk a chrome-al nem tudok bejelentkezni csak sima böngészővel)
De nagyon köszönöm a választ!

(#18268) Rick4 válasza crissprivat (#18265) üzenetére


Rick4
félisten

Jó is az RPI2, csak épp a képe ne lenne olyan, amilyen. Nekem 3 napig volt meg, ebből 1 nap után már el akartam adni, botrányosan sötét, színtelen, homályos képe volt, pl egy Asrock q1900 videokimenetéhez képest.

HDMI-s erősítőn és projektoron néztem volna kodival. Én konkrétan nem ajánlom.

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#18269) Rick4 válasza supercow (#18250) üzenetére


Rick4
félisten

Pl: [link]

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#18270) BrandonXXV válasza Patice (#18266) üzenetére


BrandonXXV
aktív tag

Ezt a kitömörítést hol is kellene keresni, vagy mi kell hozza, hogy a letöltött rar-okat kitömörítse egyből?

(#18271) Bobbacsi válasza BrandonXXV (#18270) üzenetére


Bobbacsi
veterán

a Download Station -ban
Bal alsó sarok (fogaskerék) Beállítások :

(#18272) Süvi válasza Elemental (#18232) üzenetére


Süvi
őstag

Köszönöm, meg fogom próbálni a héten.

(#18273) Süvi válasza fantest1 (#18260) üzenetére


Süvi
őstag

Nekem a 214 play van, de több IOS van itthon, több eszközön használjuk így nagyon jó hasznát vesszük a transzkódolásnak.

(#18274) mixi80 válasza mixi80 (#18083) üzenetére


mixi80
aktív tag

Sziasztok!

Előzmény (#18083)
Most értem haza, továbbra sem enged belépni a pc-ről és egyéb mobil eszközökről a dns címmel!
Viszont, ha a biztonság/automata blokkolást tiltom minden eszközről be tudok lépni a dsm-be.
Hogyan tudnám törölni ezeket a kizárt ip-éket?
Az sajnos nem működik, hogy hozzáadom a megengedő listához az ip-éket, mert továbbra sem enged be!
Válaszokat előre is köszönöm!

Üdv!

(#18275) Elemental válasza mixi80 (#18274) üzenetére


Elemental
addikt

Tiltólistát nézted már?

(#18276) Bobbacsi válasza mixi80 (#18274) üzenetére


Bobbacsi
veterán

(#18277) Madwe válasza Süvi (#18273) üzenetére


Madwe
nagyúr

Pearlben volt már aki megírta az automatikus mkv-mp4 kódolást, avi-t is könnyen bele lehet venni ha konyítasz hozzá valamennyit - kommentekben is leírták. A végeredmény kb ugyanaz, csak kicsit több tárhelyet igényel, viszont cserébe kb bármilyen syno nason elfut...

(#18278) mixi80 válasza Bobbacsi (#18276) üzenetére


mixi80
aktív tag

Köszönöm szépen, közben megtaláltam én is, ez volt a hiba, ott volt a tiltólistában.
Töröltem, már minden működik megfelelően.

Üdv!

(#18279) Blaise


Blaise
veterán

Van arról bármi infó, hogy mikor várhatók otthoni új Synology NAS-ok?

213j-ről váltanék feljebb, de hogyha mostanában érkeznének új modellek, akkor pénzkidobásnak éreznék egy 214 vagy 214play-t.

(#18280) Madwe válasza Blaise (#18279) üzenetére


Madwe
nagyúr

215j és + már kapható... gondolom lassan jön a sima meg a play is

(#18281) Rruuer


Rruuer
senior tag

helló adott egy nas, az én gépemen tökéletesen működik de a másik gépen ami 1 hálózaton van az jelszót kér, hogy tudom kikapcsolni hogy simán elérjem?

(#18282) BrandonXXV


BrandonXXV
aktív tag

Van egy Ipad minim, amin van egy AV PLAYER nevű alkalmazás. Ezen keresztül gondoltam lejátszani a nason lévő filmeket. A következő opciók vannak benne: HTTP server, Stresming URL, FTP client, WebDAV, UPnP/DLNA. Melyik lenne a jó választás, ahhoz, hogy akár mobilneten keresztül nézzem a filmeket? Milyen beállíttásora kellene figyelnem?!

(#18283) MrCsiT válasza Rruuer (#18281) üzenetére


MrCsiT
addikt

ment privi a megoldási ötletemmel.

"Nekem a "link" egy hivatkozás legyen, ne egy ember ?!" - by Mr.CsiT

(#18284) Madwe válasza Rruuer (#18281) üzenetére


Madwe
nagyúr

Nekem is lenne egy hasonló kérdésem: adott nálunk több syno nas is, kb 30 felhasználóval mindkettőn. A legtöbb embernél a csatlakozásnál a jegyezze meg a hitelesítő adatokat bepipálva rendesen működik, viszont akad 3-4 ember, akinél hiába pipáljuk be, minden egyes gép restart után újra kéri. Vagy ezzel inkább wines topikban próbálkozzak h mi lehet, hogy lehetne kiküszöbölni? köszi!

(#18285) crissprivat válasza Madwe (#18284) üzenetére


crissprivat
senior tag

A számítógépeken fix ip-k vannak beállítva?

Jézus szeret Téged! https://youtu.be/uxos-RWmLnc?t=248

(#18286) Madwe válasza crissprivat (#18285) üzenetére


Madwe
nagyúr

Igen, mindenki fixen kapja az ip címet.

(#18287) Rick4 válasza BrandonXXV (#18282) üzenetére


Rick4
félisten

Pont neked való a plex nevű alkalmazás. Se tűzfalon nem kell átengedni semmit, se portforwardolgatni nem kell, csak belépsz a saját adataiddal a nason, és a másik eszközön, és máris látják egymást.

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#18288) DonCosta válasza Madwe (#18284) üzenetére


DonCosta
tag

Ha Win 7-ről és felmappelt hálózati meghajtóról beszélünk, akkor nekem is volt hasonló problémám egy másik gyártmányú NAS-al.
Ott az segített, hogy a windows/Vezérlőpulton kellett beállítani/hozzáadni a User/jelszó párost mert valamiért nem jegyezte meg különben. A baj, hogy most nem win7 előtt ülök és nem emlékszem a pontos helyre. (talán a felhasználói fiókok környéke de egyáltalán nem biztos..) Keresgélj kicsit elég eldugott opció, de több ilyen user/jelszó párost lehet felvinni és hozzárendelni bizonyos hálózati helyekhez.

(#18289) Multibit válasza DonCosta (#18288) üzenetére


Multibit
veterán

(#18290) Madwe válasza Multibit (#18289) üzenetére


Madwe
nagyúr

és DonCosta szuper, köszi, holnap reggel kipróbáljuk működik e :)

(#18291) supercow


supercow
őstag

SHR kötet bővítése új HDD-vel tényleg eltart egy hétig? :W

átállítottam a speed limitet de akor is egy csomó idő.

[ Szerkesztve ]

In nomine Pasta, et Fusilli, et Spaghetti Sancti. Ramen.

(#18292) Parson


Parson
addikt

sziasztok, erre megy vki? :F
Synology 2016 - Düsseldorf / Germany

───────────── P r o / E N G I N E E R ─────────────

(#18293) Foley101


Foley101
tag

Sziasztok!

Szeretném megkérdezni, hogy a DS115j elég-e ahhoz, hogy a benne lévő WD RED winyón tárolt, akár full HD-es filmeket szaggatás nélkül meg lehessen nézni egy Samsung okos tévén?
60-as UPC netem van, a modem egy TPLINK 300 Mbps routerhez [link] van kötve. Erre kötném a NAS-t, és wifi-n keresztül menne a film a TV-re (ami kb 10 méterre van a NAS-tól).

:R :)

(#18294) Tamarel válasza Foley101 (#18293) üzenetére


Tamarel
senior tag

A NAS bőven, de a wifi nem biztos.
Wifis fórumban kérdezz rá a router és a stick pontos típusával. Ha beépített a wifi, akkor inkább a tv topikjában.

[ Szerkesztve ]

(#18295) Rick4 válasza Foley101 (#18293) üzenetére


Rick4
félisten

Ha a samsung tévéd tudja azt a 30 mbitet, nem volna szabad, hogy gond legyen vele, plexet is tehetsz rá (meg a nasra is) egy ideig én is használtam úgy, nem fog szaggatni.

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#18296) Borisz76 válasza supercow (#18291) üzenetére


Borisz76
veterán

SHR kötetbővítés NEM tart egy hétig.

Azt vettem észre, hogy minél több a lemez annál hosszabb a bővítés folyamata.

Pl. : Nálam 4 napig tartott mikor a meglévő 10 lemezhez hozzáadtam az utolsó 2 darabot.

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#18297) Mezga Aladár válasza Borisz76 (#18296) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

+ mennyire vannak teli a lemezek.

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#18298) BrandonXXV


BrandonXXV
aktív tag

Két TV csatlakozik a NAShoz, az egyik LANon a másik WiFi-n. Mindkettő látja szépen a nast. Viszont, ha a megosztott mappákból bármelyiken filmet indítok el, akkor van amelyiknél lehet állítani a hangsávot és a feliratot, de az a jellemzőbb, hogy csak az angol hang és angol felirat megy egyben alapból és nem tudom váltani.
Mit csinálok rosszul? Mit kellene beállítanom, hogy tudjam a hangsávokat és a feliratokat választani?!

(#18299) supercow válasza Mezga Aladár (#18297) üzenetére


supercow
őstag

2x4tb wd red, 93% volt teli. Most már kész a bővítés.

[ Szerkesztve ]

In nomine Pasta, et Fusilli, et Spaghetti Sancti. Ramen.

(#18300) i.dudas


i.dudas
csendes tag

sziasztok,
DS1812+ NAS-omnak elkevertem a "hard drive tray" kulcsait.
tudtok abban segíteni, hogy lehet-e ilyet beszerezni, utánrendelni?
a pincében a doboz, csomagolás, minden megvan, de a papírokat és fontos dolgokat egy külön biztonságos helyre tettem... csak nem tudom, hogy hova :(
i.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.