Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-20 19:25:05

LOGOUT.hu

Téma összefoglaló
(Utoljára frissítve: 2024.04.20)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#18351) Sanya válasza Patice (#18349) üzenetére


Sanya
nagyúr

ígéretes, hogy megint arm procival oldották meg az alacsony árkategórás NAS-ok építését.
Már csak a fragmentálódás lesz probléma. Minden ARM, de az utasításkészlet nem egyforma ( lásd plex támogatás a 214-es nonplay modelek esetén(Armada XP)

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#18352) devil-k válasza Patice (#18349) üzenetére


devil-k
nagyúr

Zongoralakk felé húznak? :)

- mozi bolondéria -

(#18353) Lee-der


Lee-der
tag

Valakinek van ötlete esetleg erre? Jókérdés :U

Drum & Bass Fo'eva' <- Music starts @ 170BPM

(#18354) Tamarel válasza Lee-der (#18353) üzenetére


Tamarel
senior tag

Még nincs, de már én is gondolkoztam ezen. Egy héten belül megnézem.

(#18355) Mate válasza Lee-der (#18353) üzenetére


Mate
nagyúr

Én Onedrive-ot használok. Ott gond nélkül sikerült beállítani. Nem tudom, hogy google drive-al mi lehet a gond.

(#18356) crissprivat válasza devil-k (#18352) üzenetére


crissprivat
senior tag

Hát az nem jó. Könnyen sérül a felület.

Jézus szeret Téged! https://youtu.be/uxos-RWmLnc?t=248

(#18357) devil-k válasza crissprivat (#18356) üzenetére


devil-k
nagyúr

Szépnek szép, de porosodik hamar. Nekem a mélyládám felülete zongoralakk.

- mozi bolondéria -

(#18358) Multibit válasza devil-k (#18357) üzenetére


Multibit
veterán

Ez izlés kérdése, tehát szubjektív. Nekem a korábbi matt, fémházak tetszenek (pl. DS214+).

(#18359) supercow


supercow
őstag

Nem rosszak az új modellek, most vettem a DS414-est remélem pár évig nem lesz vele gondom. Nekem nem kell a transzkódolás és a Play sallangok.

In nomine Pasta, et Fusilli, et Spaghetti Sancti. Ramen.

(#18360) crissprivat válasza Multibit (#18358) üzenetére


crissprivat
senior tag

Igen,nekem 214+ van és az egyik legjobb dizájn,anyaghasználat szempontból szerintem.

Jézus szeret Téged! https://youtu.be/uxos-RWmLnc?t=248

(#18361) playa8


playa8
csendes tag

Sziasztok

Sikerult szert tennem egy Synology Nas szerverre. Sikerült beuzemelnem gond nelkul, egy dolgot leszamitva. Download Station - nel letoltott ncore torrentek eseten nem tolt fel semmit. A seed a mas forrasokbol szarmazo torrentek eseteben mukodik. a seednek idokorlatot nem allitottam be, csak a 100% os limitet.

Tobb helyen kerestem megoldast erre, de nem talaltam sehol. Van barmi otletetek?

Elore is koszonom!

(#18362) Rick4 válasza playa8 (#18361) üzenetére


Rick4
félisten

A DS bal alsó sarkában a kis fogaskerék- beállítás gombra katt, ott pedig a BT gombbal éred el azon beállításokat, amik kellenek. Ha belépétél ide, engedélyezve kell legyen a DTH hálózat (kipipa) és ekkor láthatod a DTH- UDP portot, azt meg simán forwardolod a nas ip-jére a routerben.

[ Szerkesztve ]

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#18363) Elemental válasza playa8 (#18361) üzenetére


Elemental
addikt

A mag szerint milyen státuszban vannak a torrentek? Seed?

(#18364) playa8 válasza Rick4 (#18362) üzenetére


playa8
csendes tag

Hello

koszi a gyors valaszt. a routeremben a port forwardnal tobb opcio is van (DMZ, Virtual Server, Port Triggering, UPnP). Melyik kell nekem?

(#18365) Rick4 válasza playa8 (#18364) üzenetére


Rick4
félisten

Gondolom ez egy tp-link router lesz, ott a virtual servers. Ezt nézd 1:00-tól: [link]

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#18366) playa8 válasza Rick4 (#18365) üzenetére


playa8
csendes tag

sajnos nem segitett

(#18367) Varszegig válasza redwhite78 (#18327) üzenetére


Varszegig
veterán

Nekem DS214play van, mondjuk 50-100 torrent nincs seedben, max 2-5 egyszerre, és volt már hogy 2 tv-n néztünk egyszerre más-más műsort róla, de soha nem volt semmi gondom.
Most meg beállítottam felvevőnek a kábeltv-ről, így a tv-ből felvett műsorokat is onann nézzük vissza, oda kerül felvételre, de meg sem kottyan neki. De azért ez kisebb felhasználás, mint a tiéd.

(#18368) crissprivat válasza Varszegig (#18367) üzenetére


crissprivat
senior tag

Amiket írsz,azt röhögve megcsinálják a gyengébb synok is.

Jézus szeret Téged! https://youtu.be/uxos-RWmLnc?t=248

(#18369) Varszegig válasza crissprivat (#18368) üzenetére


Varszegig
veterán

Ok, de ő azt kérdezte, hogy a ds214play tudja-e, mert eltanácsolták tőle. Nekem az van, arról tudok csak nyilatkozni.

(#18370) playa8 válasza Rick4 (#18365) üzenetére


playa8
csendes tag

próbáltam a port forwardingot - és meg is nyitottam a 16881 portot, de még mindig nem seedel. ha jól látom egy peer sincs csatlakozva.... (a nem ncore torrenteket gond nélkül seedeli)

van bárkinek tapasztalata ezügyben?

(#18371) Rick4 válasza playa8 (#18370) üzenetére


Rick4
félisten

Nekem van tapasztalatom, pont ugyanez történt velem, sőt, ha más, ezzel szorosan összefüggő dolog is érdekel, akkor elárulom, hogy eközben épp a kanapén ültem, és kisgatyában madártejet szürcsölgettem. :D Talán egy nas és egy router restart sem ártana.

[ Szerkesztve ]

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#18372) playa8 válasza Rick4 (#18371) üzenetére


playa8
csendes tag

hat... mar mindketto megtortent tobbszor

(#18373) Rick4 válasza playa8 (#18372) üzenetére


Rick4
félisten

Az érdekes, ugyanis először nálam is ez volt, portforward után azonnal elindult. A protokoll kódolás automatán van? TCP portra mit ír?

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#18374) playa8 válasza Rick4 (#18373) üzenetére


playa8
csendes tag

ezek a beallitasaim:

(#18375) Bobbacsi válasza playa8 (#18374) üzenetére


Bobbacsi
veterán

A DHT-t ne engedélyezd !
Ez be van állitva ?

(#18376) playa8 válasza Bobbacsi (#18375) üzenetére


playa8
csendes tag

a DHT kilove. a keresok kozul az ncore engedelyezve, es csak az. a tobbit letiltottam. semmi valtozas. restart?

(#18377) Rick4 válasza playa8 (#18374) üzenetére


Rick4
félisten

A TCP és az UDP port ne legyen azonos, az alsó UDP-t inkább állítsd be a 6881-re. Menni fog. Ja, úgyis menni fog, hogy a DTH be van kapcsolva. Nekem ilyen lassan egy éve. :U

[ Szerkesztve ]

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#18378) playa8 válasza Rick4 (#18377) üzenetére


playa8
csendes tag

de ha kilovom a DHP -t akkor nem mindegy milyen port van beirva? atallitottam 6881 re. es nem engedelyeztem. a routeren egyebkent a 16881 port van megnyitva. semmi valtozas. a nem ncore torrentet seedeli az ncore osat nem :(

(#18379) Bobbacsi válasza playa8 (#18378) üzenetére


Bobbacsi
veterán

Igy vannak nálad is beállítva a könyvtárak ? :

A Letölt mappába teszi a torrent filét
A Torrent mappába tölti le az akármit :)

[ Szerkesztve ]

(#18380) Bobbacsi


Bobbacsi
veterán

[link]
Ezt még kipróbálhatnád. Oldal közepén a leírás.

[ Szerkesztve ]

(#18381) playa8 válasza Bobbacsi (#18379) üzenetére


playa8
csendes tag

nem. nekem igy:

(#18382) shownomarcy


shownomarcy
csendes tag

Sziasztok!

Még vásárlás előtt szeretnék tanácsot kérni. DS214-et néztem ki.

1. Érdemes-e költözés előtt megvenni a NAS-t? Mit kell átállítani, ha elköltöztetem? Azt tippelem, hogy csak az új routerben kellene beállítani a port forwardingot, a NAS-on maradhatna minden változatlanul, ugye? (T-home net mindkét helyen)

2. Ha jól emlékszem, valaki azt írta, hogy azért érdemes a synology támogatott listáján szereplő routert venni, mert abban az esetben nem kell manuálisan megcsinálni a port forwardingolást. Ezt meg tudjátok erősíteni, hogy necces, ha nem szerepel a támogatott listán?
(Illetve azt olvastam, hogy biztonságosabb ha megváltoztatjuk az alap portokat. Ha támogatott a router, akkor ezután sem kell azon beállítást végezni?)

3. (Kicsit előre szaladtam, azt hiszem...) Elgondolkodtam rajta, hogy hogyan lesz érdemes kialakítani a mappákat. Ha jól figyeltem, hálózati meghajtóként mappákat adhatunk meg. És láttam, hogy én elvileg adminként gyökérből elvileg láthatok majd mindent //nas vagy ilyesmi módon total commanderben/intézőben. De ha egy családtagnak mondjuk A, B, C mappákat szeretném olvasásra megosztani, akkor az elvileg neki 3 hálózati meghajtóként külön csatolandó ugye? Tapasztalataitok szerint ez nem zavaró-e, próbáljam-e ezeket inkább egy közös mappába tenni és majd azt megosztani?

Köszi!

(#18383) playa8 válasza Bobbacsi (#18379) üzenetére


playa8
csendes tag

most igy allitottam at... de semmi valtozas...

[ Szerkesztve ]

(#18384) Bobbacsi válasza playa8 (#18381) üzenetére


Bobbacsi
veterán

Vagy itt van még ez is :[link]
A torrent oldalon jobb egérgombbal rányomsz a letöltésre, kijön egy ablak és ott :
Download with SynoLoader

(#18385) playa8 válasza Bobbacsi (#18384) üzenetére


playa8
csendes tag

igen igy toltok le. csak chrome mal. a letoltes nem is gond. es feltoltesben is csak az ncore esetebn hianyoznak a peerek

(#18386) playa8


playa8
csendes tag

lassan elfogy a hit 'n' run om a honapra a tesztelesek miatt :(

(#18387) Tamarel válasza playa8 (#18385) üzenetére


Tamarel
senior tag

Hasznos ha passzív helyett aktív a kliensed, de ugye olyan a torrent, amiben van aktív peer? :)

(#18388) playa8 válasza Tamarel (#18387) üzenetére


playa8
csendes tag

hat leech szerint rendezve toltottem le a torrenteket. ncore oldalon aktivnak voltak ilyenforman jelolve.

(#18389) Bobbacsi válasza playa8 (#18386) üzenetére


Bobbacsi
veterán

Egyáltalán nem tudsz feltölteni ? Mert azt láttam,hogy a visszaosztásod 100 %-os

Ha átállitod akkor sem tölt vissza ?

(#18390) Varszegig válasza shownomarcy (#18382) üzenetére


Varszegig
veterán

1. igen
2. Tök mindegy, mert azt hiszem a t-home eleve ad egy routert, amit szerintem majd kézzel kell beállítanod. Ha lesz saját routered is mögötte, és azon lóg a nas, akkor azon beállítja. De az egész port forwarding beállítás max 5 perc, de csak akkor ha nagyon lassan csinálod.:)
3. Hát ez tényleg attól függ, te mit szeretnél? Amúgy is, lehet sok esetben hasznosabbnak fogod találni a cloud station-t, mint a sima hálózati meghajtót.

(#18391) playa8 válasza Bobbacsi (#18389) üzenetére


playa8
csendes tag

nem. csak az ncore torrent et nem tolti. de egyaltalan nem. 0.0, es egy peer sem csatlakozik fel. aamit mashonnan szedek, azt tolti vissza rendesen.

(#18392) supercow


supercow
őstag

"volume degraded" elszállt az egyik 4TB WD Red. :W Hétfőn vettem.

In nomine Pasta, et Fusilli, et Spaghetti Sancti. Ramen.

(#18393) Multibit válasza supercow (#18392) üzenetére


Multibit
veterán

Balszerencse. Bármelyik gyártóval, típussal megesik.
Nálam 4 darab ilyen HDD teljesít szolgálatot már egy ideje. Amikor én vettem, olcsóbb volt a WD Rednél és 5 év garit adott rá a bolt (pedig a gyártó csak 2 évet ad rá).

(#18394) Bobbacsi válasza playa8 (#18391) üzenetére


Bobbacsi
veterán

Akkor nekem több ötletem sajnos nincs :(
Megnéztem a routeremben a : Download station a TCP,és az UDP is engedélyezve van az 16880-16882 porttartományban ( Fogalmam sincs ,hogy ez számit valamit ? :) )

(#18395) playa8 válasza Bobbacsi (#18394) üzenetére


playa8
csendes tag

hat koszonom azert. en sem tudom h ez mit jelent :)

mas valaki? tipp? :)

[ Szerkesztve ]

(#18396) supercow válasza Multibit (#18393) üzenetére


supercow
őstag

asztali gépben HD Sentinel szerint 100% , hibátlan, minden zöld. Visszatettem a NASba, odahajoltam, hallottam hogy felpörög, most megy a helyreállítás.. furcsa.

[ Szerkesztve ]

In nomine Pasta, et Fusilli, et Spaghetti Sancti. Ramen.

(#18397) supercow válasza supercow (#18396) üzenetére


supercow
őstag

A csipogás és összeomlás akkor történt, amikor rádugtam az egyik hátsó USB portra egy USB HDD-t ( Toshiba 500GB StorE ) hogy végre beállítsak rajta biztonsági mentést. Most már nem merek rádugni semmit :(( f*ck

In nomine Pasta, et Fusilli, et Spaghetti Sancti. Ramen.

(#18398) supercow válasza supercow (#18397) üzenetére


supercow
őstag

Az USB lemez Toshiba MK5059GSXP HDSentinel szerint 0%, vagyis halott.
az lehetséges, hogy a Syno DS414 összeomlik és az egyik belső HDD-t leválasztja, ha egy hibás USB lemezt rádugok? wtf?!

In nomine Pasta, et Fusilli, et Spaghetti Sancti. Ramen.

(#18399) Elemental válasza playa8 (#18395) üzenetére


Elemental
addikt

Még mindig azt kérdezem, hogy a kóron mik a torrentek státusza, seed vagy stopped?

(#18400) playa8 válasza Elemental (#18399) üzenetére


playa8
csendes tag

megosztas (seed)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.