Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-20 19:25:05

LOGOUT.hu

Téma összefoglaló
(Utoljára frissítve: 2024.04.20)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#18601) vond válasza Gabis (#18600) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Szívesen! ;)

Csupán dokumentum szerkesztéshez szerintem felesleges egy NAS. Én ezt simán Google Drive-ban oldanám meg. Max. el lehet gondolkodni egy céges Google előfizetésen. Elég sokat tud hozzátenni az ingyenes változathoz. De végülis az is sok mindenre elég. Fel kell mérni a helyzetet.

Nálunk ezek a doksi szerkesztési feladatok csak Drive-ban mennek. A NAS-t a videók (és néha fotók) tárolására és megosztására használjuk.

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#18602) Gabis válasza vond (#18601) üzenetére


Gabis
őstag

Köszönöm, megrágom a témát :)

(#18603) vond válasza Gabis (#18602) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Ez is érdekes lehet. ;)

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#18604) blade1526


blade1526
csendes tag

Sziasztok!

Lenne egy érdekes problémámmá amire ötleteket várok!

Adott egy "A" diskstation amiről napi szinten éjszaka több gigás adatmentés megy "B" diskstation irányába hónapok óta. Mindenféle megakadás és probléma nélkül működik.
Most szükségessé vált, hogy "B" diskstation irányából is menjen egy mentés "A" diskstation irányába. Itt viszont gondom akadt. Elindul és pár 10 esetleg 100 MB-ig megy majd az alábbi error hibával leáll:
"Failed to run backup task"
[30] Connection to the destination server is timeout. Please check the following and try again:The destination server is connected to a stable network.Backup client and server is busy.

Mi lehet a gond? Portok rendben vannak. Ha "A"-ból "B" stabilan megy a kapcsolat, akkor "B"-ből "A"-ba miért ilyen?A két DS nem egy helyen, nem egy szolgáltatónál van!
A gond folyamatos. Tehát ha újra és újra probálom akkor megint megakad, de ha elinditgatom 20-30-szor akkor végül befejezi. Magyarul nem egy adott részen akad el.

Ötlet?

(#18605) TODD19


TODD19
csendes tag

Sziasztok!
Kezdo NASsolo vagyok.
Rogton belefutottam egy kerdesbe amire nem talalok valaszt!
Synology 215 2db 3tb vincsi
Tudok olyat csinalni, hogy 1-1tb raidbe a maradek pedig egybe 4gb?
Igy lenne biztonsagosan 1Tbm es egy nagy tarolo 4Tbvel!
Bocs ha amator a kerdes, de gondolom ezt meg az elejen kell elrendezni.
Koszi elore is a segitseget!

(#18606) eric.cartman válasza TODD19 (#18605) üzenetére


eric.cartman
senior tag

szerintem ez nem lehetséges...

" I'm fat, but you're ugly. I can diet... :D "

(#18607) Bobbacsi válasza TODD19 (#18605) üzenetére


Bobbacsi
veterán

Olyat tudsz csak hogy a 2db 3TB-os vinyó SHR-ben
Vagy 2x 3TB külön kötetként Adatvédelem nélkül

(#18608) Statikus válasza Gabis (#18602) üzenetére


Statikus
senior tag

Szerintem egy cég nem létezhet pusztán felhőben.

(#18609) Blaise válasza Statikus (#18608) üzenetére


Blaise
veterán

Miért nem?

(#18610) kenny123


kenny123
addikt

Hali!

Megint itt.. :DDD DS115j-t használok, kb megelégedéssel. Torrent 0/24, meg Plex szervernek akarok majd mégegyszer nekiállni, hátha sikerül valamit kihozni belőle.. Sokat nem akarok, csak hálózaton is kivül is szeretnék sorozatot streamelni telefonra, ez kellő motiváció hiányában eddig elmaradt.
Viszont a mostani merevlemez (valami 1tb-s mutyi, Noé már kidobta a bárkából) eléggé hangos, durván kattogó hangokat ad, illetve a tárhely is szűkös, frissítésre szorul.

Nagyon röviden megfogalmazva: Milyen merevlemezt ajánlatok ebbe a verzióba 2-4TB méretben?

Köszi.

yo

(#18611) Patice válasza kenny123 (#18610) üzenetére


Patice
Topikgazda

WD RED

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#18612) Bobbacsi válasza kenny123 (#18610) üzenetére


Bobbacsi
veterán

[link] Ezeket :)

(#18613) TODD19


TODD19
csendes tag

Koszonom a valaszt!
Szomoru vagyok, hog nem megy az 1Tb es 4Tb felallas!
Meg egy otlet!
Ha a ket vinyo 2kotetben van akkor arra kulon-kulon tudok dolgozni az asztali geprol?
Az jutott eszmbe h ebben az esetben a fontos konyvtarat automatikusan mentem a-rol b-re!
Ez kivitelezheto?

(#18614) Jim74 válasza TODD19 (#18613) üzenetére


Jim74
nagyúr

Szia!

A legegyszerűbb ha külön kötet a két HDD. Egyik az 1-es kötet, másik a 2-es kötet. Ezután a Főmenü --> Biztonsági mentés és replikáció menüben, akár óránkénti mentést is beállíthatsz adott könyvtárról, könyvtárakról. Mondjuk 1-es köteten lévő "A" könyvtárat mentse le naponta/hetente a 2-as kötetre.
Nekem pl. úgy van beállítva, hogy a képek megosztásomat másolja másik kötetre, plusz külső USB HDD-re.

[ Szerkesztve ]

(#18615) TODD19 válasza Jim74 (#18614) üzenetére


TODD19
csendes tag

Huhu!!!
Na pont igy szeretnem es pont a fotokat! :)
Ebben az esetben latom a 3+3Tb es biztonsagba tudhatom a fotoimat?

(#18616) Jim74 válasza TODD19 (#18615) üzenetére


Jim74
nagyúr

Elvileg igen, de azért próbáld ki, hogy hogyan működik a gyakorlatban, mert én is csak a héten állítottam ezt be. Meg vannak itt tőlem sokkal jobban hozzáértő emberek, akik remélem megerősítik az infót ;)

(#18617) Cyberslider


Cyberslider
őstag

Hello :)

Megtetszett ez a NAS dolog, úgy döntöttem, h nekem is kell ilyen ... Nézegettem olcsóbb termékeket, de a Synology nagyon tetszik mivel látszik, hogy van hozzá support, és a minőség is úgy tűnik jó.
Nem akarom, hogy gondom legyen vele, halk legyen, működjön.. Ez nekem megér + 10-20 ezret..

DS115-öt néztem, mivel fontos a 2 lemez ugye, extrák annyira nem kellenek, a 2 magos cpu gondolom elég erős. Kaphatok tippeket, hogy érdemes-e rátenni még, és esetleg van-e még megfontolandó típus, vagy szükségtelen, otthoni dolgokra ez is megfelelő? (Adattárolás, elérés, megosztás, torrent, tv-vel való együttműködés.. ez kell nem több..

https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/cyberslider/index.html

(#18618) kenny123 válasza Bobbacsi (#18612) üzenetére


kenny123
addikt

& Patice: köszi! :R

yo

(#18619) Bobbacsi válasza Cyberslider (#18617) üzenetére


Bobbacsi
veterán

Ahogy nézem a DS 115 csak egy lemezes az szerintem hosszú távon kevés :(
Ezt inkább ajánlanám :[link] DS215+
Vagy esetleg a DS 215j :[link]

[ Szerkesztve ]

(#18620) Cyberslider válasza Bobbacsi (#18619) üzenetére


Cyberslider
őstag

Upsz. Hát ezt jól benéztem :D

Köszi átnézem. Nekem ez a NAS dolog még nagyon új..

https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/cyberslider/index.html

(#18621) Borisz76 válasza Cyberslider (#18617) üzenetére


Borisz76
veterán

Sokan írták már , hogy idővel bizony kevés lett az 1-2 foglalat a lemezeknek.

Ha anyagilag megteheted akkor 4 lemezes NAS-t vegyél.
Nem kötelező egyből teletömni HDD-vel.
Kezdésnek 1 db aztán ha fogytán van a tárhely lehet bővíteni.
És az ilyen jellegű bővítés olcsóbb mintha utólag a NAS-t cseréled ki.

De ez csak 1 észrevétel.
Természetesen mindenki maga dönti el, hogy mire van szüksége és, hogy az a bizonyos takaró meddig ér.

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#18622) devil-k válasza Borisz76 (#18621) üzenetére


devil-k
nagyúr

Érdekes dolog ez egyébként. Mi éri meg hosszabb távon? 1 lemezes NAS-t venni és bele mondjuk egy 6 TB-os HDD, vagy több lemezes NAS-t venni és bele egy 3 TB-os HDD eleinte, majd később egy szintén 3 vagy 6 TB-os? ;]

[ Szerkesztve ]

- mozi bolondéria -

(#18623) Bobbacsi válasza Borisz76 (#18621) üzenetére


Bobbacsi
veterán

Jól írja a fórumtárs :) én is DS 215j-vel kezdtem de elég hamar rájöttem ,hogy az kevés Most a DS 415+ -nál tartok.

(#18624) Bobbacsi válasza devil-k (#18622) üzenetére


Bobbacsi
veterán

De ha az az egy véletlenül tönkremegy ? Pláne ha egy 6TB-os van benne ?

[ Szerkesztve ]

(#18625) devil-k válasza Bobbacsi (#18624) üzenetére


devil-k
nagyúr

Na igen.... 1 lemezes NAS-t valóban nem is érdemes venni, kivéve, ha pótolható adatok vannak rajta. Ha fontos adatok vannak a NAS-on, akkor minimum 2 lemezes és 2 HDD-vel érdemes indulni.

Sajnos, még mindig elég magas a HDD-k ára, így ez a kérdés igen kényes a leendő vásárlóknak.

- mozi bolondéria -

(#18626) genndy válasza Cyberslider (#18620) üzenetére


genndy
addikt

Synologynál könnyű, mert az első szám az a beletehető lemezek száma (legalábbis az ilyen kisebb, otthoni NASoknál).
Én is szándékosan kétlemezest vettem. Könnyen bővíthető (ha nem ragaszkodik az ember a RAIDhez, akkor simán mehet bele mindig eggyel nagyobb lemez, adatvesztés, másolgatás nélkül), vagy ha az a fontosabb akkor biztonságosabb (RAID vagy mentés a másikra).

[ Szerkesztve ]

Csak akkor szólj, ha úgy érzed, hogy amit mondani szeretnél jobb, mint a csend.

(#18627) Cyberslider


Cyberslider
őstag

Pont azért akarok - minimum - 2 disk-es eszközt venni, hogy RAID-be tegyem tükrözve az adatok védelme érdekében.
1, fileok elérése bárhonnan
2, adatbiztonság

Nekem nincsenek terrányi adataim, de mivel félek a gépben lévő winyó halálától, valamint SSD-re akarok váltani + nem árt ha mindent elérek bárhonnan, kézenfekvő lehetőség egy NAS-ba beruházni.

Adatbiztonság mindenekelőtt!! 1 meghajtóval semmit nem érek, ha a fontos adataim megsérülnek. Felhőben meg nem bízok :P

[ Szerkesztve ]

https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/cyberslider/index.html

(#18628) devil-k válasza Cyberslider (#18627) üzenetére


devil-k
nagyúr

"Felhőben meg nem bízok"

A NAS-ban meg igen? :N

- mozi bolondéria -

(#18629) Borisz76 válasza devil-k (#18622) üzenetére


Borisz76
veterán

Igen , ez a téma, hogy mi éri meg és miért...

Érvek - ellenérvek arányát kell figyelembe venni.

Az én esetem azért elég "szélsőséges" mert függő vagyok és ezt nem is tagadom.
Amíg MO-n éltem addig bizony jó pár hónapot spórolni kellett egy kiszemelt alkatrészre a PC-hez.

Mióta kint vagyok Németben azóta sokkal könnyebben és nyugodtabb szívvel áldozok a hobbimra.
Ezért is döntöttem ,hogy akkor nagyágyút veszek :)
12 lemez...sok cucc elfér rajta és 2 lemez is tönkre mehet , az adatok akkor is elérhetőek.
Tudom, hogy magában a RAID ( SHR ) technológia nem véd az adatvesztéstől.
Minden esetre nagyobb biztonságban van a gyűjtemény mintha külön-külön vinyókon lenne.

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#18630) Cyberslider válasza devil-k (#18628) üzenetére


Cyberslider
őstag

Felhő publikus! Vagy.. a nas is? hehe :)

Más: ez a cucc titkosít? Kivéve a merevlemezt más gépbe téve elérhető az adat? Ha titkosít, a kulcs menthető, vagy ha tönkremegy a készülék (chip) kuka az adat?

[ Szerkesztve ]

https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/cyberslider/index.html

(#18631) devil-k válasza Borisz76 (#18629) üzenetére


devil-k
nagyúr

Igen, a Te eseted az egyedi, ez nem is kérdéses egy percig sem, de itt lehet ám tapasztalatot gyűjteni rendesen.

(#18630) Cyberslider
"Felhő publikus! Vagy.. a nas is? hehe"

Már hogy lenne egy felhő publikus? :DDD
Arra céloztam, hogy a "titkos" dolgokat se a NAS-ra, se a felhőbe nem tölteném, de ez lehet, hogy az én "hülyeségem".

- mozi bolondéria -

(#18632) Cyberslider válasza devil-k (#18631) üzenetére


Cyberslider
őstag

Akkor egyetértünk. Publikusnak persze egyik sem publikus ha nem akarom. Lásd kiszivárgott fotók esete :DDD

https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/cyberslider/index.html

(#18633) Borisz76 válasza devil-k (#18631) üzenetére


Borisz76
veterán

Ezért is járok ide.
Tapasztalatot gyűjteni !

Senki sem úgy születik, hogy mindent tud...
Jó pap is holtig tanul.

Még szerencse , hogy nem vagyok pap. :D

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#18634) Multibit válasza Cyberslider (#18632) üzenetére


Multibit
veterán

Persze megteheted, hogy a NAS-odat csak LAN-on belül engeded elérni. Viszont abban a pillanatban, ahogy igényed lesz internet felőli hozzáférésre (mert lesz, az biztos), onnantól hasonló kockázatot vállalsz vele, mint a felhő szolgáltatásokkal.

(#18635) Foley101 válasza Cyberslider (#18617) üzenetére


Foley101
tag

Szia!!

Én nemrég vettem 115j-t, és otthoni környezetben ez is elégnek bizonyult eddig. Samsung okostévére (6400) is simán megy a stream, egy alap routerrel tolom a wifit hozzá [link]. Asztali gépről 8-10 MB/s-el lehet rá felmásolni wifin keresztül.

Most veszek hozzá szünetmentes tápot is (ezzel is számolj, ha tutira szeretnél menni).

Az adatmentés ügyében nem vagyok szívbajos, az igazán fontos dolgokat 1-2, vagy pár havonta lementem majd egy külső winyóra, amit jól elkülönítek a NAS-tól (pl.: munkahely). Így egy esetleges betörés esetén ha elviszik a NAS-t, akkor marad egy kópiám a fontos dolgokkal (ha két lemezes NAS-om lenne, amit ellopnak, akkor minden elveszne, ezért ha tutira szeretnél menni érdemesebb fizikailag másik helyen lévő szerverre, nasra, vagy ahogy én csinálom, külső lemezre replikálni).

De egyébként én is kezdő NASoló vagyok ;)

[ Szerkesztve ]

(#18636) klaca1978


klaca1978
tag

Sziasztok! 110j Nas-om van, ma sikerült cserélni hosszú idő után 200GB ról 2TB-ra a HDD-t. Az 5.2 es DSM-került rá a régi 4.3 volt (ideje volt ezt is frissíteni :)
Az új dolgaival ismerkedem, de a régi beállítások nem úgy működnek mint kellene. DownloadStation volt régen is, korlátlan letöltés, feltöltés. A letöltési sebességem kb 6-7 MB/s. a régi ezt szinte teljesen kihasználta most 1-2 között ugrál, a seed-el nem lehet gond sokan ülnek rajta, asztalin jön lefele rendesen. Ha csak egy letöltés aktív akkor is max 2,5. A proci meg 98% on ugrálna egynél is 90 körül van. Szóval 20-30 GB-os állományokat töltve kevés a sebesség. Mi lehet a baj?

(#18637) akisbandi válasza klaca1978 (#18636) üzenetére


akisbandi
aktív tag

Sziasztok,

Létrehoztam iSCSI kötetet a NAS-on, tökéltesen működik, látom, használom windows alól.
Arra nem jövök rá, hogy a DSM-ben hol, hogyan tudom megnézni a kötet tartalmát? Tudtok segíteni?

(#18638) Borisz76 válasza akisbandi (#18637) üzenetére


Borisz76
veterán

Ha vannak megosztott mappák akkor a File Station-ban láthatod.

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#18639) klaca1978


klaca1978
tag

Az problémám hoz néhány észrevétel: Amikor csak az erőforrásokban nézem a letöltést ott átlag 4,5MB/-re felmegy, de ugye ez a teljes letöltési forgalmat jelzi ,ha csak megfigyelésre megnyitom a DS-t, rögtön visszaesik a letöltés, akkor is ha hozzá sem nyúlok, hogy ez miért lehet...??
Illetve a régi rendszeremen a DNS az alapértelmezett átjáró címével megegyezett tehát manuális volt és tökéletesen működött. Most az újnál alapesetben valami más volt gondolom a synology DNS-e, átállítottam megint de semmi változás. Van valami jelentősége melyik van beállítva? (az új HDD egy WD RED)

[ Szerkesztve ]

(#18640) akisbandi válasza Borisz76 (#18638) üzenetére


akisbandi
aktív tag

Na ezt nem nagyon értem, bár lehet nem is voltam egyértelmű. A létrehozott iSCSI tároló tartalmát szeretném megnézni a DSM alatt, azokat a fájlokat, amit a windowsban rámásoltam a kötetre.

(#18641) Borisz76 válasza akisbandi (#18640) üzenetére


Borisz76
veterán

Én annó nem hoztam létre iSCSI kötetet. ( Lehet hiba volt ? )

Most elolvastam gyorsan, hogy mit is ír az iSCSI-ról de nem vagyok vele előrébb....

"Az iSCSI egy olyan, internetprotokollra alapuló hálózati tárolószabvány, amely segít az adattároló eszközök összekapcsolásában."

- Most is össze vannak fűzve a lemezek 1 db logikai meghajtóvá.

"A funkció képes IP-hálózatokon keresztül továbbítani az SCSI-parancsokat, amelynek révén helyi hálózaton (LAN), nagykiterjedésű hálózaton (WAN) vagy az interneten keresztüli adatátvitel valósítható meg. Az iSCSI révén a tárolószerveren található tárhelyet a kliens operációs rendszere helyi lemezként fogja kezelni."

- Lan-on nézünk filmet...netről jön a torrent-es cucc.
- Hálózati meghajtóként csatolva

A rendszer a valóságban a lemezre továbbított összes adatot a hálózaton keresztül a tárolószerverre továbbítja.

- Ezt nem vágom....

A lényeg, hogy ha van létrehozva a meghajtón "Megosztott mappa" akkor a Főmenü / File Station menüpontban lehet tallózni a mappák között...azaz meg tudod nézni, hogy mi van a lemezeken.

Én erre gondoltam...de lehet , hogy az iSCSI-s kötethez más kell ?!
Ezt majd a tőlem okosabbak megmondják.
Esetleg azt is hogy kell e nekem / neked / nekünk ez a iSCSI cuccos :)

[ Szerkesztve ]

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#18642) klaca1978


klaca1978
tag

...szépen kibabrált velem, de valahogy kizárt a routerem admin felületének eléréséből. Lehet hogy az automatikus router beállítás miatt, anno is megcsináltam és nem volt gond. Ez a HDD váltás, jól megkeverte nekem a *art. :(((

(#18643) klaca1978


klaca1978
tag

évekig hozzá sem kellett nyúlni.. most meg

[ Szerkesztve ]

(#18644) Bobbacsi válasza klaca1978 (#18643) üzenetére


Bobbacsi
veterán

Ezt leírnád egy kicsit részletesebben ?
Milyen Fökönyvtárban ? Könyvtárat a Megosztott mappában tudsz létrehozni és ott tudod törölni is.

Közben eltünt amit az elöbb írtál ! :)

[ Szerkesztve ]

(#18645) akisbandi válasza Borisz76 (#18641) üzenetére


akisbandi
aktív tag

Alapvetően semmi szükség rá szerintem. Én is úgy használom, hogy a samba megosztás fel van csatolva hálózati meghajtóként windows alatt (NFS linux alatt).
Az iSCSI gyakorlatilag olyan, mintha lenne egy winchester a gépedben, formattálod, használod. Talán egy virtuális windowst is csak rá lehetne varázsolni valahogy. Na azt nem tudom, hogy hogyan tudom megnézni ennek a kötenek a tartalmát a DSM-ben.
Pusztán a kíváncsiság hajt.

[ Szerkesztve ]

(#18646) klaca1978 válasza Bobbacsi (#18644) üzenetére


klaca1978
tag

igen, most már kapkodok kicsit, a problémák kicsit hirtelen jöttek, valamit meg tudok oldani, de ez a letöltés dolog nem jön össze, na meg hogyan blokkolta a NAS a router admin elérést, ez magas

(#18647) Konflikt válasza akisbandi (#18645) üzenetére


Konflikt
addikt

szerintem sehogy. ha egy LUN-t keszitettel es a synology iSCSI targethez kapcsolodik a geped akkor az birtokolja.
ha meg akarod nezni a synology-n a tartalmat, akkor kesziteni kell megosztott mappakat es oda atmasolni mindent a LUN-rol a gepeddel. ezt a megoszott mappat aztan elerheted NFS/FTP/windows file share/Mac file service-en keresztul is, ill. a synology-n a file station-on is latszik.

Commodore Amiga 500 - es a kepzeleteinek tobbe semmi nem szab hatart! // VCIX-DCV&CMA

(#18648) klaca1978


klaca1978
tag

Jó reggelt! A routert sikerült elérni egy restart után. Rögtön megnéztem miket tett-vett a NAS a portfordításban: A UPnp hez hozzá adta a portokat ami szükséges (16881, 6881,5000, stb). De hogy mitől nem tudtam elérni az router admint, van e összefüggés nem tudom, lényeg, hogy most működik.

(#18649) devil-k


devil-k
nagyúr

Használ valaki hasplm-t?

- mozi bolondéria -

(#18650) akisbandi válasza devil-k (#18649) üzenetére


akisbandi
aktív tag

Értem. A létrehozott LUN-hoz nem tudok a synoval kapcsolódni ezek szerint, akkor sem, ha engedélyzem a többszörös csatlakozást vagy épp a lapos nem használja a LUN-t?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.