Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:59

LOGOUT.hu

[B] Olcsó/akciós holmik Kínából, külföldről. Nem csak eBay-es forrásból. Belföldi kihagyhatatlan akciók, ajánlások a BestBuy topikokhoz tartoznak.

Cél az akciós/olcsó kínai beszerzésű "bármi" megosztása egymás közt, ezzel segítve a többieket tapasztalattal, ajánlásokkal.
Nem cél a bekötési, szerelési, érintésvédelmi, villanyászati szakkör mélyreható tanulmányozása, erre megvan a megfelelő specifikus topik.
[B] Boltok, fizetés, szállítás, nyomkövetés, vámolás, reklamáció témakörökkel kapcsolatban olvasnivaló.
Kérünk mindenkit, hogy a reflinkek (ÁSZF III/11/17) megosztását mellőzzük a topikban (rövid link is reflink ha kinyílik, pl.: http://gearb.es/XXXXX). Saját, hozzászólás írójához köthető reflinkes blog/teszt/fb oldal is törlődni fog. Bónusz visszatérítős oldalak szintén. Ha egy mód van rá, a termékre mutató linkek a .html után ne tartalmazzanak mást (?wid= maradhat, az a raktárat jelenti), főleg nem ezt: ?lkid=
Legyetek kedvesek pénznemet írni a hozzászólásokba, nem mindegy, hogy pl. EUR, HUF vagy USD.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#183501) draco31 válasza Attila9711 (#183499) üzenetére


draco31
veterán

Teló töltőre gondolsz?

ASUS S14 S410U /\/\ Xiaomi Redmi Note 12 pro 5G /\/\ Switch Lite /\/\ Amazfit T-Rex Pro /\/\ Blitzwolf BW-FYE15 /\/\

(#183502) tibbike01


tibbike01
őstag

Sziasztok,

Erre a kütyüre lenne szükségem, azsiacenter.com, aliexpress.hu...stb neveken fut ez a weboldal. Kamu vagy renelhető? Van tapasztalat?

(#183503) V/ válasza tibbike01 (#183502) üzenetére


V/
titán

Én kihagynám, nagyon sok panasz van rájuk és még az azsiacenter név is "lopott", az aliexpress.hu-ról nem is szólva, persze a .hu-val nem lopott.

(#183504) StefoTech


StefoTech
csendes tag

Pár évvel ezelőtt rendeltem 400ft-ért free shippinggel Kínából Ipod shuffle utánzat mp3 lejátszót, még füles is járt hozzá ami úgy szólt mint a MÁV bemondó :)
Micro SD memóriakártya kellett bele és működött. Bár rögtön azzal kezdődött, hogy a füles egyik fele nem szólt, kiderült hogy a lejátszón belül a jack aljzatnál lemaradt egy forrasztás, megforrasztottam működött is , de borzalmasan gagyi volt az egész, pár nap után el is lett téve a fiók legmélyére. De hogy ez kinek éri meg, hogy ~400 forintért kapsz gagyi, de működőképes mp3 lejátszót nagyon rossz minőségű fülessel, és még el is küldik Kínából Magyarországra. Ez számomra érthetetlen.

(#183505) edk- válasza StefoTech (#183504) üzenetére


edk-
őstag

Annak, aki százezer darab előállításért fizet tízmillió Ft-ot, a postázásért meg csomagonként 50-et.

"Try SCE to Aux." ˁ˚ᴥ˚ˀ eladó dolgok: https://cutt.ly/edkelado

(#183506) sto1911 válasza sto1911 (#183487) üzenetére


sto1911
veterán

Visszamondtam, tobb panaszos ertekelest olvastam idenrol, ugyhogy meg mindig keresek homerseklet/paratartalom erzekelot, Wifiset, amit a Smart Life appban tudok hasznalni. Jo lenne, ha gyakrabban merne a parat, mint orankent.

(#183507) pooty válasza sto1911 (#183506) üzenetére


pooty
tag

Én ezt vettem anno. És még mindig működik. A mérés gyakoriságát állítani lehet 1-120 perc között, külön-külön párára és hőmérő részre. Illetve a mérés érzékenységét is lehet állítani tized °C fokonként és %-onként. Persze a gyakori érték átküldéssel hamarabb is fog lemerülni. De szerintem ez a többinél is így van.

[ Szerkesztve ]

(#183508) sto1911 válasza pooty (#183507) üzenetére


sto1911
veterán

Koszi! Toltheto elemmel is mukodik? Nalad mennyire van allitva es mennyit bir ki?

[ Szerkesztve ]

(#183509) ztibor válasza sto1911 (#183506) üzenetére


ztibor
senior tag

Ha nem változnak az értékek akkor küldi óránként ( a zigbee-s 10 percenként), ha változik x értéket, ez azt hiszem 1 fok és 5%, akkor rögtön küldi (de ez nem biztos)
A smart life app viszont csak óránként fogja neked kiírni historyban.

(#183510) [w] válasza sto1911 (#183506) üzenetére


[w]
őstag

ez a wifi-s szenzor téma sajnos zsákutca, sosem lesz ideális az eredménye

vagy nem tudod állítani a jelentés (nem érzékelés) gyakoriságát 1 óránál rövidebb időre, vagy a világ összes elemét/akksiját megeszi pillanatok alatt

a pooty által ajánlotthoz hasonló létezik állandó táppal, ha konnektor közelébe tudod telepíteni akkor talán az még jó lehet

minden másra ott a masterca... bluetooth BLE szabvány pl. xiaomi szenzorral

cmdr PETER W. VOLKOV

(#183511) ztibor válasza [w] (#183510) üzenetére


ztibor
senior tag

Szerintem talán még a zigbee is jobb lehet erre, az is energiakímélőbb mint a wifi, de mindkettőhöz kell gateway.

(#183512) [w] válasza ztibor (#183511) üzenetére


[w]
őstag

jaja, az átjáró sajnos követelmény, de legalább szarrákonfigolható a rendszer

cmdr PETER W. VOLKOV

(#183513) pooty válasza sto1911 (#183508) üzenetére


pooty
tag

Én ezekkel a beállításokkal használom:

Ugyan a páratartalom report óránkéntira van állítva, de ha a MAX-MIN-t átlépi egyből küld értesítést a tuya-nak és a kisebb/nagyobb értékekre beállított vezérlés pont bekapcsolta vagy lekapcsolta a párásító konnektorát.
És így néznek ki az aktuális érték, valamint a korábbi jelentések:

Megy tölthető elemmel is, bár idegesítően 3db AAA kell bele.
Hogy meddig bírja, az jó kérdés, mert ugyan a január közepén kellett cserélnem, de csak azt 2-3 hétig néztem, hogy 15% alatt már majdnem minden nap nyavajgott, hogy cseréljem az elemeket, de még mindig ment. Szóval feltöltött elemekkel minimum 2-3 hónapot bírt.

(#183514) sto1911 válasza pooty (#183513) üzenetére


sto1911
veterán

Koszi, szerintem pont ez kell nekem, ha leesik a para x ala, akkor kapcsoljon parasitot, es mondjuk utana 5 percenkent merjen, majd utana raer fel orankent. A 2-3 honap mukodesi ido boven jo, ugyis csak akkor lenne komolyabban hasznalva, ha nem vagyunk itthon.

@[w]: az a baj, hogy akkor az osszes kocerajt le kell cserelnem, ahhoz meg nincs kedvem, csak ezert. Ettol eltekintve nincs okos otthonom, ugyhogy maradnek a mar meglevo appoknal.
Az akku sem gond, van itthon nehany ikeas elemem, amik csak a port fogjak.

[ Szerkesztve ]

(#183515) notika77 válasza sto1911 (#183514) üzenetére


notika77
senior tag

Én ilyen érzékelőket használok. Két hónapja vannak meg, még nem kellett elemet cserélnem (1db AAA akku). A WiFi-s verziót (nem a ZigBee-s) szóval nem kell hub sem. 1 perctől konfigurálható a riportolás.

(#183516) sto1911 válasza [w] (#183510) üzenetére


sto1911
veterán

Az állandó tápos megoldást csak most olvasom, az tökéletes lenne, ha tudja a többi elvárásomat is teljesíteni. Van esetleg egy linked hozzá? Kerestem, de csak más típust találtam.

(#183517) [w] válasza sto1911 (#183516) üzenetére


[w]
őstag

már régen foglalkoztam ezekkel, de kb. van ilyen és ilyen is

egy kis kreatív kereséssel bármilyen verziót össze lehet hozni, olyan nincs, amit a kínaiak nem gyártottak le

cmdr PETER W. VOLKOV

(#183518) sto1911 válasza [w] (#183517) üzenetére


sto1911
veterán

Köszi, az elsőt találtam meg én is, de nem tudom ezek a márkák jelentenek-e bármit is minőség szempontjából :D ebből a kivitelből is van vagy 5 féle márkás.

(#183519) [w] válasza sto1911 (#183518) üzenetére


[w]
őstag

ennyire ne lovald bele magad, vedd meg a legszimpatikusabbat és próbáld ki :D

(utána majd gyere vissza érdeklődni, hogy milyen zigbee-s/BLE-s megoldást javaslunk a wifis helyett :DDD)

cmdr PETER W. VOLKOV

(#183520) st6969


st6969
őstag

Üdv, multiméterben van megbízható márka/eladó kintről? Vagy ilyet inkább itthonról érdemes? Feszültséget és folytonosságot (sípolós) mérnék vele elsősorban. Jelezze ki a fázist, és NE 9V-os legyen a táp.
Köszi :R

(#183521) betyarr


betyarr
veterán

ha már hőmérő,kültérre való is van,amiben nem kell 1-2 havonta elemet cserélni?

(#183522) [w] válasza betyarr (#183521) üzenetére


[w]
őstag

a használat céljának megjelölése nélkül én ezt javaslom, nagyon sokáig bírja elem nélkül

cmdr PETER W. VOLKOV

(#183523) FingR86 válasza st6969 (#183520) üzenetére


FingR86
őstag

[link]
banggood

[ Szerkesztve ]

(#183524) Grillo válasza [w] (#183522) üzenetére


Grillo
senior tag

És köt elé egy webkamerát, ami be van kötve hálózatba. Süti! :DDD

(#183525) betyarr válasza [w] (#183522) üzenetére


betyarr
veterán

hehe,igazad van,tényleg nem írtam.
olyan kéne,amit megtudok nézni applikációban.tehát hasonló a fentebb említett cucchoz,csak kültéri.jöhet wifis/gatewayes is.

(#183526) Digitalpimp válasza FingR86 (#183523) üzenetére


Digitalpimp
senior tag

Ilyenem van, jó kis műszer! Aliól vettem.:K

"...a popszakmában sokminden fontosabb, mint maga a zene. Azt a legjobb kikapcsolni." Ford Fairlane kalandjai "Vihar előtti csend, nem jó itt senkinek, csak az a pár szemét érzi jól magát, aki a képernyőről felém integet, az a sok nagy magyar, az a sok jóbarát!" PiCsa

(#183527) sto1911 válasza [w] (#183519) üzenetére


sto1911
veterán

:D

Mesélsz nekem erről a ZigBee gateway megoldásról? Át tudom hozni bele a meglévő Smart life/Tuya/Xiaomi cuccaim? Ezeket egymásra építve tudom használni? A Xiaominak is van valami gatewaye, illetve szerintem ők érdemtelenül elszálltak az árakkal.
Illetve megbízható linket kérnék, ha van.

[ Szerkesztve ]

(#183528) [w] válasza betyarr (#183525) üzenetére


[w]
őstag

wifi/zigbee vonalon minőségi és megbízható cuccok Shelly, Sonoff vagy Xiaomi gyártmányban keresendők, némelyik viszont nem olcsó (pl. Shelly szenzor 10e+ kategória)

olcsót lehet beszerezni aliexpress-ről, ezekhez meg rengeteg szerencse és/vagy türelem kell, mert vagy nem pont azt fogják tudni, amire szükséged van, vagy nem úgy...

notika77 ajánlott itt egyet, próbáld ki, ha nem lesz belőle komplexebb rendszered, akkor egyetlen külső szenzorért többet ne ruházz be

cmdr PETER W. VOLKOV

(#183529) [w] válasza sto1911 (#183527) üzenetére


[w]
őstag

a zigbee átjáró önmagában csak összefogja a különféle gyártótól származó különféle szenzoraidat/aktuátoraidat (fény, hő, pára, csapadék, fogyasztás, mozgás, nyitás stb)

addig amíg csak néha szeretnél ránézni egy-egy szenzorra, addig bármelyik gateway jó lesz, aminek van valami ökoszisztémás applikációja, pl. Xiaomi
az árak általánosságban is elszálltak, de a Xiaomi cuccok azért nem gagyik!

azt is tudomásul kell venni, hogy addig tartanak amíg a támogatás mögöttük, azaz ha gond van a telefonos applikációval, akkor előfordulhat hogy azt nálunk sosem fogják javítani, egy gyengébb/kisebb gyártónál ez borítékolható, de idővel a nagyokat is eléri

a potenciál a (majdnem végtelenül konfigurálható) nyílt rendszerekben van (openhab, domoticz, home assistant, stb), amikre egy-egy univerzális hardverelem segítségével (pl. Sonoff) bármit ráaggathatsz és évtized múlva is gond nélkül futnak a saját szervereden

cmdr PETER W. VOLKOV

(#183530) betyarr válasza [w] (#183528) üzenetére


betyarr
veterán

igen,azt láttam és szimpatikus is,viszont van egy kis bibije: Working temperature:-10℃~+50℃

bár,újabban ritkaság számba megy,hogy -10 alatt legyen a hőmérséklet odakünn,de azért nem is lehetetlen,hogy tényleg ne is legyen ilyen.
van nekem egy rádiófrekvenciás cucom,ami a hűtőben/mélyhűtőben teljesít szolgálatot,de azokban relatíve gyakran kell cserélni az elemet (akkut). plusz csak a kijelzőn látszódik a hőmérséklet,mert nem okos cucc.

(#183531) sepsi0 válasza betyarr (#183530) üzenetére


sepsi0
őstag

Szia!

Nekem van kint egy Xiaomi switchem a bejáratnál az utcafronton. Kb 6 éve teljesít szolgálatot csengő és a kinti refi kapcsolgatásáért felel. Első elem 4 évig bírta. Ha nagyon esik az eső, még az is éri... Semmi baja.
Vettem kintre egy Xiaomi temperature szenzort is, amit kültéri kötő dobozba akarok rakni, aminek kivágom az alját. Félteni szerintem nem kell ezeket.
Igaz csak swits így nincs 5 percenként jel küldés, de szerintem 1 évig minimum kell bírja az elem. Nekem a gyári elemek a hőmérséklet szenzorokban kb 4 évet mentek el, amiket utána beleraktam, volt olyan, ami 1 hónapot működött. Most Varta/Duracell 2032es elemeket tesztelem, úgy néz ki jók.
Csak Xiaomi cuccokkal van tapaszralatom.

(#183532) [w] válasza betyarr (#183530) üzenetére


[w]
őstag

hátőőő az csak amolyan iránymutatás :DDD

nekem xiaomi szenzoraim vannak kültéren, ezek hivatalosan 0°C-tól használhatóak és semmi bajuk - igaz, hogy nagyon vigyázok víz ne érje őket, szóval így szárazon szerintem nem féltős

[ Szerkesztve ]

cmdr PETER W. VOLKOV

(#183533) sepsi0 válasza [w] (#183532) üzenetére


sepsi0
őstag

Nekem a legtöbb ilyen.

"Normal operating temperature:-20 to 50°C (-4 to122°F); humidity: 0~100%, non-condensing environment."

A többi meg ilyen:

"Operating temperature −20 — 60

Szóval a gyártók szerint - 20C°-ig jók.

[ Szerkesztve ]

(#183534) KaitouP


KaitouP
veterán

Srácok, ilyen "noname" LED szalagot vehetek teljes biztonsággal? Lehet csak az ismeretek hiányában, de Aliról, Banggoodról meg egyéb hasonló helyekről konnektorba dugható, világításra szánt cuccokkal szemben mindig bennem van a félsz esetleges kigyulladással kapcsolatban.

God, bless us everyone, we're a broken people living under loaded gun

(#183535) st6969 válasza KaitouP (#183534) üzenetére


st6969
őstag

A "konnektorba dugható" rész itt a tápegység, abból egyébként is megbízható márkát érdemes venni ledszalagokhoz (is) :K

(#183536) KaitouP válasza st6969 (#183535) üzenetére


KaitouP
veterán

Na a fene tudja hogy ez milyen. Esetleg valami ajánlat a tápegységre, vagy komplett pakkra LED szalaggal? Még csak nem is feltétlen kell hogy 15 m legyen.

God, bless us everyone, we're a broken people living under loaded gun

(#183537) st6969 válasza KaitouP (#183536) üzenetére


st6969
őstag

Itt hamarabb kapsz tanácsot szerintem. Mostanában volt is róla szó.

(#183538) KaitouP válasza st6969 (#183537) üzenetére


KaitouP
veterán

Köszönöm! :R

God, bless us everyone, we're a broken people living under loaded gun

(#183539) Breki


Breki
veterán

Sziasztok

Ilyen lámpát rendelt már valaki?

Italodisco Fórum ritkaságokkal: http://www.sg.hu/listazas.php3?id=1105716561

(#183540) DessertFox válasza Breki (#183539) üzenetére


DessertFox
aktív tag

Igen. én. A háza műanyag, belül valami leesett elem zörög DE működik teljesen jól.

(#183541) vgyuri válasza Breki (#183539) üzenetére


vgyuri
őstag

Ha ez a típus: [link] 1.99 usd-ért vettem már többet is, nagyon erős a fénye.

Aliexpress-en "3 for 5.99" akcióban már 3 és 10 termék között lehet vásárolni, régebben fixen 3 terméket lehetett . Pl. sok féle 64 gbyte-os pendrive van 1.99 USD-ért, nagyon lassú de olcsó.

(#183542) zolikaDB


zolikaDB
veterán

Sziasztok!
Fóliázni szeretnék amorf formát (autó kormányközép, elég extrém ívek, rádiuszok).
Csinált már valaki ilyet? Ha igen, tudnátok ajánlani bevált fóliát erre a célra?

(#183543) tam@s


tam@s
tag

Sziasztok!
Programozható robot kisautóra nincs valakinek ötlete? Ma voltunk a 10-12 éves lányaimmal a RobonAUT-on, egy ideje már érdeklődnek a téma iránt, most lehetne bevonzani őket ebbe a világba. Lego nagyon drága (>100e), talán valakinek van ötlete. Ilyen végigmegy a piros vonalon, meg közelség-érzékelés dolgokra gondoltam. Arduino board van itthon, ledeket már villogtatunk, ebbe az irányba is gondolkodom.

(#183544) sambenez válasza tam@s (#183543) üzenetére


sambenez
addikt

A lányomnak van egy ilyen:
micro:bit Ring:bit car V2
Nem drága és tök jópofa.
Meg van egy ilyen is neki:
XIAOMI Mi Robot Builder építőkocka szett
Ez olyan mint a lego (minőségre is).
De ez úgy látom már csak használtan elérhető.
Ha nem ódzkodsz a használttól azt még találhatsz.

[ Szerkesztve ]

(#183545) Eclips21


Eclips21
őstag

Tudnatok segiteni? Olyan toltot szeretnek venni ami 100% hogy nem cicereg(coil whine, stb) se toltes kozben se toltes utan. Szoval tenyleg jo minosegu GaN ami tudja a PD, QC szabvanyokat, 20-70w kozotti. Az csak elony ha van rajta hagyomanyos es C csati is.

Van jo par toltom de valahogy mostanaban elkezdett min ciripelni :O , persze kinai marka jelzes nelkuliek :DDD . Szoval most vennek 2-3 darabot is hogy lecsereljem oket.

(#183546) kulup


kulup
tag

Innen válogass, ezek nem ciceregnek. Persze nem is olcsók.
LINK

(#183547) Eclips21 válasza kulup (#183546) üzenetére


Eclips21
őstag

Ugreen akkor ezek szerint megbizhato? Ezeket ajalottatok mar itt a topikban lattam rola beszelgeteseket, berendelek egyek akkor tesztelem. Koszi!

(#183548) Digitalpimp válasza Eclips21 (#183545) üzenetére


Digitalpimp
senior tag

Ez a cicergés dolog bármilyen minőségű, márkájú termékkel előfordulhat, elég egy lazán tekert tekercs, vagy ami nincs rendesen kiöntve, plusz sokszor terhelés függő is. Szóval 100% megbízható nincs.

"...a popszakmában sokminden fontosabb, mint maga a zene. Azt a legjobb kikapcsolni." Ford Fairlane kalandjai "Vihar előtti csend, nem jó itt senkinek, csak az a pár szemét érzi jól magát, aki a képernyőről felém integet, az a sok nagy magyar, az a sok jóbarát!" PiCsa

(#183549) draco31 válasza Eclips21 (#183547) üzenetére


draco31
veterán

Ugreen jó cucc, nem fogsz csalódni :)

ASUS S14 S410U /\/\ Xiaomi Redmi Note 12 pro 5G /\/\ Switch Lite /\/\ Amazfit T-Rex Pro /\/\ Blitzwolf BW-FYE15 /\/\

(#183550) Eclips21 válasza Digitalpimp (#183548) üzenetére


Eclips21
őstag

Akkor ha ki ontom potting anyaggal megszunhet a zaj? Vagy ezt a toltoknel hanyagolni kell ho miatt?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.