Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:59

LOGOUT.hu

[B] Olcsó/akciós holmik Kínából, külföldről. Nem csak eBay-es forrásból. Belföldi kihagyhatatlan akciók, ajánlások a BestBuy topikokhoz tartoznak.

Cél az akciós/olcsó kínai beszerzésű "bármi" megosztása egymás közt, ezzel segítve a többieket tapasztalattal, ajánlásokkal.
Nem cél a bekötési, szerelési, érintésvédelmi, villanyászati szakkör mélyreható tanulmányozása, erre megvan a megfelelő specifikus topik.
[B] Boltok, fizetés, szállítás, nyomkövetés, vámolás, reklamáció témakörökkel kapcsolatban olvasnivaló.
Kérünk mindenkit, hogy a reflinkek (ÁSZF III/11/17) megosztását mellőzzük a topikban (rövid link is reflink ha kinyílik, pl.: http://gearb.es/XXXXX). Saját, hozzászólás írójához köthető reflinkes blog/teszt/fb oldal is törlődni fog. Bónusz visszatérítős oldalak szintén. Ha egy mód van rá, a termékre mutató linkek a .html után ne tartalmazzanak mást (?wid= maradhat, az a raktárat jelenti), főleg nem ezt: ?lkid=
Legyetek kedvesek pénznemet írni a hozzászólásokba, nem mindegy, hogy pl. EUR, HUF vagy USD.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#183601) Silent77 válasza janakbacsi (#183594) üzenetére


Silent77
veterán

Mitől tartasz? Az eladótól, vagy a töltőtől?
Simán megrendelném. Maga a töltő Kínai, de több hasonló üzemel nálam évek óta.

Legfrissebb Banggood, Geekb, Ali kuponok: https://t.me/kinabolrendelek

(#183602) janakbacsi válasza Silent77 (#183601) üzenetére


janakbacsi
őstag

isten igazából a termék érdekelt, nem az eladó. tűzveszély szempontból. régebben ment fórumokon parázs vita a kínából importált töltőkkel/tápokkal kapcsolatosan. routert kellene megtáplálni, szóval folyamatosan működnie kellene. esetleg itthonról ez? [link]

[ Szerkesztve ]

"You see, in this world there's two kinds of people, my friend: Those with loaded guns and those who dig. You dig."

(#183603) edk- válasza janakbacsi (#183602) üzenetére


edk-
őstag

Hát inkább ez a belföldi. Van kit perelni, ha leég a ház tőle (de úgyszólván biztos, hogy nem fog)

"Try SCE to Aux." ˁ˚ᴥ˚ˀ eladó dolgok: https://cutt.ly/edkelado

(#183604) Silent77 válasza janakbacsi (#183602) üzenetére


Silent77
veterán

Inkább amit linkeltél itthonról. :K
Ahogy edk is írta.

[ Szerkesztve ]

Legfrissebb Banggood, Geekb, Ali kuponok: https://t.me/kinabolrendelek

(#183605) Laza... válasza w.miki (#183599) üzenetére


Laza...
addikt

és V/: Alitools

Never give up!

(#183606) janakbacsi válasza Silent77 (#183604) üzenetére


janakbacsi
őstag

csak 3000 ft bruttó érték esetén lehet rendelni.

"You see, in this world there's two kinds of people, my friend: Those with loaded guns and those who dig. You dig."

(#183607) V/ válasza Laza... (#183605) üzenetére


V/
titán

Köszi az információt. Valójában ennél előjöhet az is hogy aki fizet nekik az jobban van emlegetve, illetve nincs arra semmi szabály ha egy cég a konkurenciáját akarj egy kicsit kedvezőtlenebb színben feltüntetni. Nekem ők nem hitelesek.

(#183608) asdasdasd


asdasdasd
tag

Tud valaki Bee-link GT King -hez kupont vagy akciót?

(#183609) Silent77 válasza asdasdasd (#183608) üzenetére


Silent77
veterán

Írj pm-et, linkel együtt. :K
írtam én. :)

[ Szerkesztve ]

Legfrissebb Banggood, Geekb, Ali kuponok: https://t.me/kinabolrendelek

(#183610) GIJoe


GIJoe
addikt

Beelink Mini PC, Mini-S avec 11th gen Celeron N5095 170

(#183611) Degeczi válasza GIJoe (#183610) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Világbajnok áfa sajnos dob rajta még 10-et, és a szállítás is 8-at, így már közel 190 a vége. Mondjuk úgy sem rossz.

(#183612) GrayMatter válasza GIJoe (#183610) üzenetére


GrayMatter
csendes tag

Esetleg EZ!?

[ Szerkesztve ]

(#183613) DJGABI válasza GrayMatter (#183612) üzenetére


DJGABI
addikt

Hmm gondolkozok egy minigépben, nem rosszak ezek a Celeronok, de ennél az Alisnál mitől függ hogy melyik proci, meg mennyi tárhellyel küldik? Illetve vámon ez átcsusszanhat? Mondjuk mostanában nagyobb termékeket amúgy is futár hozza.

szerk: jó látom, ott vannak a típusok

[ Szerkesztve ]

<< "stabil, de mégse" >> << MX440 FTW! >>

(#183614) Degeczi válasza DJGABI (#183613) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Vám erre még pont nincs (150 EUR fölött elméletileg lehet, gyakorlatban az is nagyon ritka), az áfát meg már kifizeted az Alin. A minőség már inkább zsákbamacska, a linken akad is panasz (mondjuk csak egy) arra, h törött távtartókkal kapta, használhatatlanul elcsúszott csatlakozó kimenetekkel, másvki pedig a zajos hangkimenetet szidja, külső hangkártya kellhet hozzá, ha nem HDMI-s médiajátékosként kerülne használatba.

[ Szerkesztve ]

(#183615) sto1911


sto1911
veterán

Van egy dispute nyitva, már az Ali intézi. Ajánlott fel megoldást, amit nem fogadtam el, töltöttem fel videót és képet PC-ről és mobilról is, de még mindig azt írja, hogy rám vár. A historyban látszik mindkét válaszom, de közben jár le az idő. Ez normális ilyen szarul megoldva?

(#183616) gboszi


gboszi
senior tag

Sziasztok, februar 3 rendelés Kína. Ma megjött, de Foxpost :Y na az hogy? Ez lesz most a módi? Mert nekem különben tetszik :K

"If you're good at something, never do it for free!"

(#183617) sto1911 válasza gboszi (#183616) üzenetére


sto1911
veterán

Nekem is az szokta hozni, a wtf inkább az, amikor nem házhoz küldik, hanem átvevő ponton köt ki valamiért.

(#183618) gboszi válasza sto1911 (#183617) üzenetére


gboszi
senior tag

Jah igen ez volt. Egy viber “üzleti sms” hogy melyik ponton van

"If you're good at something, never do it for free!"

(#183619) edk- válasza gboszi (#183616) üzenetére


edk-
őstag

Fox? Nem Packeta?

"Try SCE to Aux." ˁ˚ᴥ˚ˀ eladó dolgok: https://cutt.ly/edkelado

(#183620) lorcsi válasza gboszi (#183616) üzenetére


lorcsi
veterán

Ilyenkor vamolas meg afa hogy alakul ?

(#183621) Debilon válasza lorcsi (#183620) üzenetére


Debilon
addikt

áfa kifizetve rendeléskor, vám meg 150 eur felett van

Suzuki DL650 || life is shit || steam: Debilon || Realme GT Master Edition

(#183622) V/ válasza lorcsi (#183620) üzenetére


V/
titán

Belföldi csomagszállítás, vármegye ide, vármegye oda, nem kéne vámolni, áfázni már. Eleve olyan szállítást fizettél ahol az adminisztratív vámolást a szállító ingyen csinálja és azután adja át belföldi kézbesítésre és ahogy Debilon is írta, valamint az AliExpress is írja áfás árat fizettél.

[ Szerkesztve ]

(#183623) ztibor válasza gboszi (#183616) üzenetére


ztibor
senior tag

Nekem ma érkezett egy csomagom Foxpost csomagautomatába. A légvonalban a legközelebbibe attól ahol lakom, a gond az hogy van egy Duna is köztünk, így csak cirka 15km-re van tőlem járható útvonalon :)
Miután ezt jeleztem az ügyfélszolgálaton a hölgy kedves volt mert átirányította házhoz szállításra. És hiába jeleztem előre hogy kb 1-2 hét múlva érkezik még egy csomagom, nem lehet előre regisztrálni hova érkezzen csak ha már a raktárban van, szóval én annyira nem örülök ennek a szállítási módnak mert minden egyes esetben szívni fogok vele.

A másik, 1 hete érkezett ugyanígy egy csomag, nem kaptam róla semmit viberen és sms-ben se. Ügyfélszolgálatot hívtam, kiderült hogy nem az én címemre, nevemre és telefonszámomra érkezett (vagyis a kis kínai kamu TN-t adott meg mert mint utólag kiderült nem fizettem neki pluszban 2$-t). Szóval ha valamelyik eladó trükközni akar ez tökéletes lesz neki, mivel nem tudod bizonyítani sehogy hogy nem Te kaptad meg és vetted át, mivel a TN szerint csak az szerepel hogy átvéve, a Foxpost pedig nem ad ki semmi igazolást vagy bizonyítékot a GDPR miatt, saját tapasztalat.

[ Szerkesztve ]

(#183624) V/ válasza ztibor (#183623) üzenetére


V/
titán

Egyik kézbesítő cég sem ad ki személyes adatot, ezért nem szoktunk név, cím adatokat kérni a másik címzettről, hanem azt hogy nem nekünk, nem a mi címünkön lett kézbesítve az adott számú, azonosítójú küldemény és ezt egy hivatalos céges "papíron" adják meg.
Ha ebben a szövegben talál valaki személyes adatot amire vonatkozik a GDPR (ugye az egyértelmű hogy saját adataimat megismerhetem, de itt még arra sincs szükség, csak az igazolásra) azt kinevezem igazságügy miniszternek. Még akkor is ha egy rókás dolgozó.

[ Szerkesztve ]

(#183625) ztibor válasza V/ (#183624) üzenetére


ztibor
senior tag

Én is csak ennyit kértem, és nem voltak hajlandók adni.

Szerencsére enélkül is refundolt a kinai és nem kellett tovább vitáznom rókáékkal.

(#183626) V/ válasza ztibor (#183625) üzenetére


V/
titán

Sajnálom hogy a Foxpost-nál a dolgozók nem is ismerik, nem értik azt amiről hadoválnak. Talán ha elolvasnák a saját működési szabályozásukat is akkor tudnának kiadni igazolást ilyenről, mert mi van ha ők tévedtek és nem a címzettnek kézbesítették? Kötelesek igazolni, ez nem GDPR alá eső szabályozás. Más irányból nézve fizethetnek az Államnak pár millás büntetést is a nem megfelelő hozzáállás miatt.

(#183627) lorcsi válasza V/ (#183622) üzenetére


lorcsi
veterán

ok, köszi

(#183628) betyarr


betyarr
veterán

[link] ilyesmit rendelt már valaki kintről?pontosan ezt [link] vagy ezt [link] rendelném,mert praktikusabb,hogy hátul van az összes csatlakozó.

valakinek van tapasztalata? :R

[ Szerkesztve ]

(#183629) gboszi válasza ztibor (#183623) üzenetére


gboszi
senior tag

Jah hát kérem aki a Duna parton lakik 😂

Nem tudom én nekem specko pont jo volt, csak nem értem hogy “önhatalmulag” miért nem a szállitási címre küldték a csomagomat, illetve hogy hogy fért bele a fox költsége is a kinainak. Kávés törlőrongyok voltak 😂

"If you're good at something, never do it for free!"

(#183630) edk- válasza gboszi (#183629) üzenetére


edk-
őstag

hogy fért bele a fox költsége is a kinainak

Nyilván olcsóbb, mint a házhozszállítás.

"Try SCE to Aux." ˁ˚ᴥ˚ˀ eladó dolgok: https://cutt.ly/edkelado

(#183631) Laca1212


Laca1212
őstag

Ez a szállítási mód megússza posta sarcot?
"AliExpress Selection
Standard"

(#183632) V/ válasza Laca1212 (#183631) üzenetére


V/
titán

Igen. Ha tényleg ezzel küldik, AliExpress Standard-nak felel meg egyébként és belföldi futáros kiszállítású.

(#183633) Dluinet válasza edk- (#183630) üzenetére


Dluinet
nagyúr

Tömeges szerződés, foxpost választhatja meg a pillanatnyi kiszállítható mennyiséget, és a kiszállítást nem köti szoros időkorláthoz.
Foxpostnak így nincs plusz költsége, de van plusz bevétele, az automatákat akár max kihasználtsággal is üzemeltetheti.

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#183634) PainKiller13 válasza V/ (#183632) üzenetére


PainKiller13
őstag

Szia, Aliexpress Standard shipping sarcmentes?

(#183635) edk- válasza PainKiller13 (#183634) üzenetére


edk-
őstag

Igen. Ali Saver és Standard is.

"Try SCE to Aux." ˁ˚ᴥ˚ˀ eladó dolgok: https://cutt.ly/edkelado

(#183636) Laca1212 válasza V/ (#183632) üzenetére


Laca1212
őstag

Köszi

(#183637) flegga92 válasza ztibor (#183623) üzenetére


flegga92
senior tag

Hónapokkal ezelőtt mikor csomagot adtam fel Foxposttal, bejelentkezés után kérte, hogy állítsak be kedvenc automatát, mert ha külföldről kapok csomagot, ide fogják vinni.
Bejelentkezés után a beállítások menüben lehet állítani kedvenc automatát.
Nekem még nem jött ide csomag, mindig EO-hozza mert általában, de gondolom telefonszám/email alapján azonosítanak mint a Packetánál.

(#183638) Tasunkó válasza zolikaDB (#183569) üzenetére


Tasunkó
senior tag

Lehet már későn írok, de a képen több kontaktos, feltehetően adatátvitel kábelt jeleztél. Amikor a Ugreen-t ajánlották, az kétpólusú kizárólag töltésre használható kábel, egyébként ugyanilyen Olaf-ot használok, de áttértem a nem mozgatható csuklós kivitelre, bár a csuklós is működik, de ha nem fontos, akkor mégis...A töltős egyszerűbbek jól működnek, ha nincs szükséged usb adatátvitelre, ahol nyilván több a hibalehetőség, de nem kizárt hogy abban is van jó.

Kérek egy számot a jútútú

(#183639) zolikaDB válasza Tasunkó (#183638) üzenetére


zolikaDB
veterán

Csak tölteni kell :D
Küldj linket, neked mi vált be!

(#183640) edk-


edk-
őstag

Én Essager mágneses kábeleket vettem minden eszközhöz, de ma már bánom. Az eszközbe dugott mágneses fejek közül több szétesett már. A kábelek tartósak.

Régebbről van egy Elough kábelem is. Annak erősebb a mágnese és a fej is masszívabb. A krómozás pattogzik róla és az érintkezők is viseltesek, de kiválóan működik.

Abban azonban nem vagyok biztos, hogy a most árult Elough ugyanilyen-e.

"Try SCE to Aux." ˁ˚ᴥ˚ˀ eladó dolgok: https://cutt.ly/edkelado

(#183641) treklam


treklam
tag

Ha már mágneses töltők, nekem ugreen van akkor még 1000be került,ma 2 ezer. 3 éve mar biztos megvan es jol működik. 2 packot vettem anno type c, annyi hiba van hogy bizonyos telefonoknál kb minden 20. toltesnel nem tolt pedig érzékeli a telo. A mostani oneplussal ami 1 eve megvan eddig nem volt ilyen gond.
https://a.aliexpress.com/_mPoPzEa

(#183642) sto1911 válasza treklam (#183641) üzenetére


sto1911
veterán

Ilyen mágneses kábelekből van valakinek tapasztalata komolyabb teljesítményűekkel MacBookhoz? Próbaképpen rádugtam egy nagyon alap kábelt, működik, de vagy 17 óra míg feltölt vele :D

(#183643) Tasunkó válasza zolikaDB (#183639) üzenetére


Tasunkó
senior tag

Innen a topikból szemezgettem ezt a márkát. [Olaf] első meg az utolsó márkám is, de az ajánlott ugreen sem marad el tőle. Van elhajlíthatós verzió is, az nekem csak PS4 kontrollerhez kell, játék közbeni töltésre de az is bírja 1 éve(kíméletről szó sincs). Jut eszembe, bénázásból sikerült valami fémmel rövidre zárnom, felkapta vagy hozzátapadt. Úgy ment kb. 1 napig, de ugreen töltő meleg lett de ennyi. Szval nem hülyeségbiztos, kerülni kell a fémeket a csatlakozója közeléből, és a biztonság kedvéért védett töltővel.

[ Szerkesztve ]

Kérek egy számot a jútútú

(#183644) zolikaDB válasza Tasunkó (#183643) üzenetére


zolikaDB
veterán

Köszi mindenkinek :R
Jó, hogy mondod. CNC-vel dolgozok. Fix, h minden fémreszeléket összeszedne, úh el is felejtettem a cuccot.

[ Szerkesztve ]

(#183645) betyarr válasza betyarr (#183628) üzenetére


betyarr
veterán

up.hátha valaki erre a rétegtermékre :B

(#183646) Tasunkó válasza zolikaDB (#183644) üzenetére


Tasunkó
senior tag

Akartam írni hogy nekem a műhelyben a sarokcsiszolótól összeszedi a fémport, de főleg a kábeles fele, mert az üreges így nem a legjobb az érintkezés.

[ Szerkesztve ]

Kérek egy számot a jútútú

(#183647) zolikaDB válasza Tasunkó (#183646) üzenetére


zolikaDB
veterán

A bluetooth-os fulesem bogyoi is magnesesek.
Nap vegere tiszta fekete fempor, pedig nem flexelek.
Annyi, h a mukodest nem befolyasolja, es lefujom pisztollyal, mehetunk tovabb.
De töltőnel ezzel nem jatszanek :DDD

(#183648) PainKiller13


PainKiller13
őstag

Cianiao super economyval van tapasztalat hogy sarcmentes e?

(#183649) pepe091 válasza PainKiller13 (#183648) üzenetére


pepe091
MODERÁTOR

Aliexpress topik összefoglalóból: Cainiao Super Economy - Nyomkövetés nem biztosítva, EU-s postai azonosító.

(#183650) PainKiller13 válasza pepe091 (#183649) üzenetére


PainKiller13
őstag

Köszönöm, tehát sarcmentes ha jól értelmezem.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.