Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:59

LOGOUT.hu

[B] Olcsó/akciós holmik Kínából, külföldről. Nem csak eBay-es forrásból. Belföldi kihagyhatatlan akciók, ajánlások a BestBuy topikokhoz tartoznak.

Cél az akciós/olcsó kínai beszerzésű "bármi" megosztása egymás közt, ezzel segítve a többieket tapasztalattal, ajánlásokkal.
Nem cél a bekötési, szerelési, érintésvédelmi, villanyászati szakkör mélyreható tanulmányozása, erre megvan a megfelelő specifikus topik.
[B] Boltok, fizetés, szállítás, nyomkövetés, vámolás, reklamáció témakörökkel kapcsolatban olvasnivaló.
Kérünk mindenkit, hogy a reflinkek (ÁSZF III/11/17) megosztását mellőzzük a topikban (rövid link is reflink ha kinyílik, pl.: http://gearb.es/XXXXX). Saját, hozzászólás írójához köthető reflinkes blog/teszt/fb oldal is törlődni fog. Bónusz visszatérítős oldalak szintén. Ha egy mód van rá, a termékre mutató linkek a .html után ne tartalmazzanak mást (?wid= maradhat, az a raktárat jelenti), főleg nem ezt: ?lkid=
Legyetek kedvesek pénznemet írni a hozzászólásokba, nem mindegy, hogy pl. EUR, HUF vagy USD.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#111901) FingR86 válasza sto1911 (#111897) üzenetére


FingR86
őstag

sima menetes szóval balra tekerd lefelé
jelezték itt többen is, h elég komoly feladat leszedni, pedig nekem is volt ilyen lámpa és nem volt azért akkora nagy erőfeszítés.

[ Szerkesztve ]

(#111902) jjeahh válasza Zoli-bácsi (#111894) üzenetére


jjeahh
nagyúr

, vince, Czimby: Természetesen este is kipróbálom.

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#111903) vince válasza sto1911 (#111897) üzenetére


vince
őstag

Izomból 💪
Rendes jobbmenetes, de két tömítőgyűrő is van alatta, szoros :D

"Ha eredményesen akarunk valakit megcáfolni, bebizonyítva, hogy téved, előbb vizsgáljuk meg, melyik oldaláról szemléli a dolgot, mert arról az oldalról tekintve rendszerint igaza is van." - Blaise Pascal

(#111904) Mr.Csizmás válasza sto1911 (#111897) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

elsőre szorul, ronggyal fogj rá, vagy fogóval óvatosan :D nekem is tiszta piros lett a kezem, mire megoldottam mindkettőnél.

ja és 2 hónap után észrevettem, hogy a dobozban a szivacs kiszedhető, és van alatta polár tok, csiptető, töltőkábel :DDD

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#111905) Sanyo77 válasza vince (#111898) üzenetére


Sanyo77
tag

Régebben rendeltem én is ELM-et, de fogalmam sem volt róla, hogy a szoftver amit adnak hozzá az nem jogtiszta.

Mióta ezt a fórumot olvasom azóta tudom, hogy gond van vele, lemeszelhetik a motyót. Azért felvetődik a kérdés, egy átlagos ebay user, aki nem olvasgat fórumokat, honnan tudná, hogy a szoftverrel baj van? Klattyolgat az EBAY-en, megtetszik neki a cucc, látja a kocsi élő adatait a telefonján, megveszi. Aztán meg jön a NAV.
Másik kérdés, hogy mi a baj, mit loptak? Teljes szoftvert, vagy forráskód egy részét, amit implementáltak a saját keretrendszerükbe?

(#111906) NORBl válasza kigyi_23 (#111889) üzenetére


NORBl
aktív tag

De a képen ott van minden, amikor rendelsz. Szóval az, hogy nem tudtam mit rendelek az annyira nem állja meg a helyét. :D Valamint ez a termék 12 ezer, a gyári gondolom meg ennek a többszöröse. De én úgy vettem ki az irományból, hogyha elismerem, hogy tulajdonjogot sért, és beleegyezek a megsemmisítésbe, akkor lehet nem lesz nagy tré. Bescennelem, ha gondoljátok nézzetek rá.

(#111907) Breki válasza Jarod1 (#111846) üzenetére


Breki
veterán

[link]

Italodisco Fórum ritkaságokkal: http://www.sg.hu/listazas.php3?id=1105716561

(#111908) kigyi_23 válasza NORBl (#111906) üzenetére


kigyi_23
addikt

Miért a képen ott van, hogy lopott másolt szoftver? Nem értem miből kellene nekem azt tudnom, ha vásárolok, hogy ő azt lopja. Az meg, hogy az eredeti töredékébe kerül nem jó érv itt a fórumon minden az eredeti töredékébe kerül :D :D :D Na nem offolok tovább, mert seggbe leszek rú...

https://www.youtube.com/user/kigyi23/

(#111909) zoltan6 válasza NORBl (#111906) üzenetére


zoltan6
őstag

Akkor ez komolyabb cucc,nem a kis pár dolláros átlátszó kék?

(#111910) DeFranco válasza Sanyo77 (#111905) üzenetére


DeFranco
nagyúr

a témakör amit keresel az az importőr felelőssége

külkereskedelemben gyakorló (cégvezető) olvtárs szerint akármi van a határtól te vagy a felelős azért hogy mit akarsz behozni az országba, a jog is téged köt innentől kezdve

nem véletlen hogy ha importálnak valamit főleg ha közösségen kívülről, akkor ott a szállítót 83 dokumentumban nyilatkoztatják hogy ennek meg ennek meg ennek a jogszabálynak, előírásnak, szabványnak megfelel az áru hogy ezzel fedjék magukat bármilyen vitás esetben, a külker olyan mint a medve, nem játék.

próbáld meg oricü csajomi pinget megnyilatkoztatni hogy a egk xy rendelet ab paragrafusával kompliál az egydolláros ingyenpostás fröccsöntött chipje.

és az mindegy hogy cég vagy nem cég, behozatal mind a kettő.

kis olvasnivaló jogesetekkel

[ Szerkesztve ]

(#111911) NORBl válasza NORBl (#111906) üzenetére


NORBl
aktív tag

1

2

3

Ez a három oldal. 2. oldal vége, 3. oldal elején van a megsemmisítős, büntetőeljárásos sztori.

Nem tudom, hogy járok jobban ? Ha elismerem, hogy kamu, és rábólintok a megsemmisítésre, ha nyomom a kamu szöveget, vagy ha hallgatok. :(

[ Szerkesztve ]

(#111912) vince válasza NORBl (#111911) üzenetére


vince
őstag

Az első verziót választanám a helyedben.

"Ha eredményesen akarunk valakit megcáfolni, bebizonyítva, hogy téved, előbb vizsgáljuk meg, melyik oldaláról szemléli a dolgot, mert arról az oldalról tekintve rendszerint igaza is van." - Blaise Pascal

(#111913) gyapo11 válasza Sanyo77 (#111905) üzenetére


gyapo11
őstag

Ha elfogadnánk ezt az érvelést, akkor vásárolhatna kábítószertől kezdve a robbanóanyagig bármit, mert ő nem olvasgat fórumokat stb. Sajnos ezt csak úgy lehet kezelni, ahogy van is, hogy a cselekmény elkövetése megtörtént, csak a büntetés kiszabásánál lehet figyelembe venni a szándékosság hiányát. Mivel a törvények sokezer oldalt foglalnak el, alap, hogy a civil emberek döntő többsége nincs képben, hogy miket kell betartania. Ez egy paradoxon.

menyország -> mennyország, akadáj -> akadály, jótálás -> jótállás, Iphoneal > Iphone-nal, kisuly > kisujj, csővet > csövet

(#111914) balajti válasza NORBl (#111911) üzenetére


balajti
tag

Ha lapítasz is megsemmisítik, így ergo felesleges küldözgetni nekik levelet szvsz. Mivel a feladót ismeretlenként jelölik, így véleményem szerint nem fogják értesíteni. Amit tennék: lapítanék, eladótól refund, hogy nem jött meg, majd rendelnék máshonnan másikat :D

(#111915) gyapo11 válasza vince (#111912) üzenetére


gyapo11
őstag

Ez viszont azt sugallja, hogy már a vásárláskor is tudta, hogy a software lopott. Nem inkább az a jó, hogy nem tudta, de ha igen (ki állapítja meg?), akkor kéri a software megsemmisítését és a hw továbbengedését?

menyország -> mennyország, akadáj -> akadály, jótálás -> jótállás, Iphoneal > Iphone-nal, kisuly > kisujj, csővet > csövet

(#111916) mexel válasza NORBl (#111911) üzenetére


mexel
veterán

Azt tudnád linkelni pontosan mit rendeltél? Kíváncsi vagyok mit nem szabad rendelni ha kell ilyesmi.

(#111917) NORBl válasza balajti (#111914) üzenetére


NORBl
aktív tag

De várható szállításnál Január 8 - Február 9 van megadva. Most még nem igazán tudok refund-ot kérni. :( :DDD

[ Szerkesztve ]

(#111918) DeFranco válasza NORBl (#111911) üzenetére


DeFranco
nagyúr

a három feltételből az első kettő nem téged érint ha jól értelmezem (bár csak felületesen olvastam végig, előfordulhat hogy tévedek)

ugyanis nem te vagy a jogosult, hanem akinél a hamisított áru eredeti szellemi tulajdonjoga van.

magyarul akkor semmisítik meg és szűnik meg (?) az eljárás ha megegyeztek a jogosulttal.

(#111919) balajti


balajti
tag

Más: ilyen ELM kütyüt rendeltem már én is párszor. Eddig mind megjött és minden ugyan az a pandás kis cd volt hozzá. Valszeg azért nem szóltak sosem a NAV-tól, mert mindig ripityára volt törve a zacskóban, így nem tudták beolvasni mi van rajta :DDD
Szerintem ha a vásárlásnál kéred az eladót, hogy a softwert nem kéred, vagy küldje el neten, akkor nem lehet gond az ilyen dolgokkal

@NORBl: akkor azt tudom tanácsolni, hogy várj amíg le nem telik a 30 nap.

[ Szerkesztve ]

(#111921) IMGM6 válasza gyapo11 (#111915) üzenetére


IMGM6
tag

Nem biztos, hogy a software-rel van gondjuk, szerintem az "Autocom" mint márkanév védett, és azt hiszem jogi képviselőjük is van Magyarországon.

"És kit szeretsz jobban? Aput vagy anyut? A leges-leges-legjobban Orbán elvtársat!”

(#111922) NORBl válasza balajti (#111919) üzenetére


NORBl
aktív tag

De az a baj, hogy a navnak meg 10 munkanapon belül kéne válaszolnom.

(#111921) IMGM6.: Valószínű az lesz a baj, igen.

[ Szerkesztve ]

(#111923) IMGM6 válasza balajti (#111919) üzenetére


IMGM6
tag

Az ELM-327 teljesen más kategória, az csak 1 szabványos csatlakozóra készített interface, általában "egyedileg" megvalósítva (számtalan verziója létezik). Nem hiszem, hogy NAV-nál ilyen kis vacak CD-ket olvasgatnának, úgyis tudják mi van rajta, a play áruházból alapból ingyenesen letölthető programocskák, amik ha esetleg feltölt verzióban is van rajta, akkor sem foglalkozik vele senki.

"És kit szeretsz jobban? Aput vagy anyut? A leges-leges-legjobban Orbán elvtársat!”

(#111924) Sanyo77 válasza DeFranco (#111910) üzenetére


Sanyo77
tag

Kis olvasnivaló :)

Itt is igaz, hogy a törvény nem ismerete nem ment fel a büntetés alól. Írom ezt azért, mert azt sem tudtam, hogy miután a csomag átlépte a határt, már az én felelősségem

Akkor nincs más, kérni kell az eladót, hogy cd nélkül küldje. És ha szerencséd van tényleg kiveszi belőle...

(#111925) géeles válasza balajti (#111919) üzenetére


géeles
aktív tag

Neked valószínüleg nem volt rajta autocom matrica....

TV Box Amlogic S905X4 4GB+64GB 8K 2.4G/5G X96Max, OnePlus Nord2-5G, "P."

(#111926) NORBl válasza géeles (#111925) üzenetére


NORBl
aktív tag

Mi van abban az esetben, ha a vásárlás pillanatában a képek alapján megbizonyosodsz, hogy nem egy nagy céget másol, hanem saját maga készített terméket forgalmaz, és szinte ugyan az csak nincs rajta a márkajelzés?

Ha a nav felé bizonyítanám, hogy a képeken nincs a márkajelzés, és az eladó rosszul tájékoztatott ?

[ Szerkesztve ]

(#111927) géeles válasza NORBl (#111926) üzenetére


géeles
aktív tag

Látni kellene az oldalt, de tuti fel van tüntetve, hogy az autocom klonja.
Így tudja eladni. Ebből jól már nem lehet kijönni, meg kell tenni mindent a kár minimalizálására.
Telefonon esetleg megkeresni őket mi a legsimább út.

Ha megúszható 10.000Huf bírsággal, annak most bele kell férni...

[ Szerkesztve ]

TV Box Amlogic S905X4 4GB+64GB 8K 2.4G/5G X96Max, OnePlus Nord2-5G, "P."

(#111928) _ATi_1 válasza Sanyo77 (#111924) üzenetére


_ATi_1
senior tag

Akkor nincs más, kérni kell az eladót, hogy cd nélkül küldje. És ha szerencséd van tényleg kiveszi belőle...
Szerintem célszerűbb inkább EU raktárból rendelni ilyen terméket, néhány ezer Ft-tal lehet hogy több lesz, de nincs benne rizikó.

(#111929) mexel válasza NORBl (#111926) üzenetére


mexel
veterán

Én szívesen megnézném azokat a képeket, valóban érdekelne egy link hogy mi az amit ne rendeljünk, segítség lehet másokanak is.

(#111930) balajti


balajti
tag

A márkát azt nem is néztem. Ha tényleg emiatt fogják meg, hogy az autocom a márka rajta akkor az pech :(
Én eddig csak ELM-es dolgot rendeltem, ezért csak arról van tapasztalatom. Amit még a kolléga írt, hogy EU raktár, az még egy jó ötlet lehet. Még amit szoktam csinálni, az a facebook csoportokban is áruló emberkéktől megvenni ugyan azt kicsit magasabb áron. Ők is ugyan innen veszik és még rádobnak pár ezrest, de akkor nekem már tuti nincs rizikó és még meg is jön pár napon belül

[ Szerkesztve ]

(#111931) ollie válasza sto1911 (#111897) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Én is csak fogóval tudtam letekerni.

***

(#111932) HoTaZo


HoTaZo
őstag

Sziasztok!
Ma jött egy ilyen fejlámpa, de nem tálalom a rendeléseim közt.
Emlékszik rá valaki, hogy melyik hsz.-ben volt linkelve? Pár hete lehetett.
Tudom, hülye kérdés, de hátha... vagy, aki linkelte emlékszik rá. :U

Si jeunesse savait, si vieillesse pouvait.

(#111933) kcsa válasza balajti (#111930) üzenetére


kcsa
veterán

Tehát akkor rá van írva hogy Autocom?

(#111934) balajti válasza kcsa (#111933) üzenetére


balajti
tag

A kérdéses eszközre valószínűleg igen, mint ahogy a linkelt okiraton is írják. Amiket én rendeltem azok ilyen noname pár dolcsis vackok voltak. Azokon nem volt soha semmi. Volt ami nem is működött :DDD

[ Szerkesztve ]

(#111935) sto1911 válasza ollie (#111931) üzenetére


sto1911
veterán

Köszönöm mindenkinek, akkor nem én vagyok túl gyenge :)

Másik kérdésem: elvileg tud valami turbó módot is az oldalán lévő gomb kétszeri gyors megnyomásával, de nálam nem csinálja.

(#111936) [BiG] válasza atees (#111738) üzenetére


[BiG]
csendes tag

LIDL-ben holnaptól (2017.01.18.) 1599-ért lesz 3 darabos készletben.
A kép csak itt van fenn a német oldalon:
[link]
De a lírás szerint lesz magyarországon is.
[link]

(#111937) kigyi_23


kigyi_23
addikt

A GW-4 az Lengyel raktár lenne?

https://www.youtube.com/user/kigyi23/

(#111938) 123xyz


123xyz
tag

Leht hülye kérdés, de gázálarcot / gázmaszkot vett már valaki? Van ajánlott típus olcsón pl. alin, ebayen vagy bármelyik népszerű webáruházban?

Egy kis pénzt talán megérne, ha egy nagyobb takarítás során pl. a penészeltávolítóval nem menne tele a tüdőm használat közben :DDD

(#111939) HXY


HXY
addikt

"Hatalmas csavarhúzó készlet akció" [link]

(#111940) erdey_a válasza 123xyz (#111938) üzenetére


erdey_a
őstag

az ilyesmihez elég egy pormaszk is... filléres tétel bármilyen barkácsboltban

Vérboci

(#111941) qqzs válasza 123xyz (#111938) üzenetére


qqzs
őstag

ilyet vettem festekszoro melle. cserelheto es szabvanyos , ha tudorol van szo nem kockaztatnek kinai olcsosaggal, tudjuk ott a szabvanyok mast mondanak

Eladó: GTS450

(#111942) Masooo válasza 123xyz (#111938) üzenetére


Masooo
aktív tag

vettem. A hazai Bírósági készleteket kiárusították 100ft / db áron hozzá való tartályt is adtak, mondjuk ezek vegyi támadás elleni katonai vackok, de 100ftot megért :D
Azért van a hobbim miatt nesler maszkom is pontosabban nesler elipse, ha nem elég az alap védelem akkor szoktam tenni bele aktivszenes betétet amit amúgy készíthetsz is, ennél jobb maszkom nem volt ilyen célra. Nem kínából van de ajánlom bárkinek!

Politikáról priviben sem vitáznék, mert hát ki a bolondabb? A bolond, vagy aki követi őt?

(#111943) FingR86 válasza sto1911 (#111935) üzenetére


FingR86
őstag

én sem tudtam, hogy így lehet előcsalni a turbo módot.
ítt világosítottak fel róla, mikor itt fikáztam, a gyenge féynerő miatt az F1-et.
kicsit el is szégyelltem magam, h de láma vagyok.
aztán amikor hazamentem és próbálgattam, valóban létezik rajta az a mód dupla nyomásra, de ne akkora turbó dologra számíts. majdnem összetéveszthető a turbó előtti legmagasabb fokozattal...

(#111944) solti


solti
senior tag

Hihetetlen, hogy hetente felmerül ez az Autocom téma.
ELM -327-es pár dolláros OBD2 olvasókkal sose volt probléma és nem is valószínű, hogy bármi lenne. A cd-n sincs jogsértő tartalom, mert felesleges. Ingyenes appokkal is ki lehet olvasni alapadatokat, ennyi tud.

Az autocom márkájú/feliratú eszközökkel már van probléma, de az már kicsit komolyabb kategória. Legálisan ilyet nem veszel otthonra, mert ezeknek szervízben van a helye. Aki ilyet rendel Kínából és megb@sszák érte, ne is csodálkozzon, szvsz megérdemli mert ez lopás. Tipikusan olyan cuccról bszélünk, ahol a vas olcsó és sw a drága...

Lassan az összefoglalóba is bekerülhetne valami hasonló, mert ez az állandó rettegés az OBD2 kiolvasoktól kezd olyan lenni mint a villanyszerelés itt a témában: elég már belőle;)

(#111945) FingR86 válasza HXY (#111939) üzenetére


FingR86
őstag

legalább vették a fáradságot és rányomatták a logójukat :D így már lehet van nekik vagy 50 centbe cakkpakk, vagy még sokat is mondtam...

(#111946) BVEKT0R válasza rekop (#111880) üzenetére


BVEKT0R
csendes tag

Végre elcsíptem, ezer hálám :R :R

(#111947) spanyoll


spanyoll
addikt

Megerte rinyalnom, meg is jott ma egy csomagom gb-rol :D Review irasnal fontos max pontot adni vagy kevesebb adott pontert ugyanugy megkapom ami jarna? Nem akarom lehuzni, siman csak nem 5 csillagos minoseg.

"Super perfundo on the early eve of your day."

(#111948) sto1911 válasza FingR86 (#111943) üzenetére


sto1911
veterán

Akkor lehet működik, csak nem vettem észre :D

[ Szerkesztve ]

(#111949) KTU válasza 123xyz (#111938) üzenetére


KTU
addikt

Ilyet vettem, kuponnal Total: $1.21 volt az ára.
Nem rossz, jól zár az arcon, jobb mint az 1x használatos papír maszkok.

Persze van 3M maszkom ha komolyabb védelem kell, half és ful face is 6000 és 6800-as.

Régebben vettem itthon EURMASK-ot, :W
Ennél jobb a fentebb linkelt pár dolláros GB-es.

[ Szerkesztve ]

"Sajnálom, a válaszok készen vannak, csak jól kell kérdeznie."________Magyar Xiaomi Mi 10 Lite 5G #monet____https://t.me/MagyarXiaomiMI10Lite5G

(#111950) Masooo válasza spanyoll (#111947) üzenetére


Masooo
aktív tag

nem szoktam 5* ot adni arra ami nem olyan, volt már 2-3 is. Megkaptam a pontokat.

Politikáról priviben sem vitáznék, mert hát ki a bolondabb? A bolond, vagy aki követi őt?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.