Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:32:40

LOGOUT.hu

Ha kérdezel, akkor kérdezz úgy, hogy segíthessünk: írd le a gyártót, típust, évjáratot és motorkódot/ teljesítményt!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#104551) MunezXBK válasza Kiskokó (#104547) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Asszem SET + memo gomb.

(#104552) mazacar


mazacar
tag

Egy gyors kerdes.:)

Polo3-nal vezerles cserehez hivatalosan milyen alkatreszeket kell cserelni?

(#104553) tresh válasza TaaT (#104544) üzenetére


tresh
addikt

Erdekes eletembe nem hallottam ilyet..okat nem igen ertem, max azt tudom elkepzelni hogy sokaig jar rossz kuplunggal es megegeti de akkor se kell cserelni egy jo esztergalyos aztan lehuz belole 1tizedet es mint az uj mehet az uj szettel semmi baja nem lesz. szopobenyan se teszel uj lendkereket fel kuplungcserenel. Ha calahol meg van ez a leiras kivancsi lenbek ra miert irtak ezt..bar a tc-n is rengeteg hozzaerto ember van aki katalogus alapjan hatalmas autoszerelo :)

@Lacess: persze en se huzom agyba fobe nem is ez a cel 150le aztan ennyi boven tudni fogja es meg pici tartalek is lesz benne. Cr rendszer ala sose tennek ilyet nem is takolnam mert hulla felesleges. Enyemet is azert piszkaltam meg mert ugy is ujitani kellett volna ezt azt igy picit modernizalom de semmi tobb. fust okado szar nekem se kell akkor diezel mozdonyt veszek :D Majd par ev mulva kivancsi leszek Magus-ra mit mond a cr-ek kapcsan:) addig meg lehet pd tdi zek egyett :B

[ Szerkesztve ]

(#104554) TaaT válasza tresh (#104553) üzenetére


TaaT
veterán

"egy jo esztergalyos aztan lehuz belole 1tizedet es mint az uj"

A TC azt írta hogy egytömegűhöz nem kapni kuplung tárcsát külön. Haver meg be is nyalta fullra.

"Másrészt egy későbbi kuplungjavításnál megfelelő szettet sok esetben nem találunk hozzá, így meg kell vásárolnunk újra a teljes, lendkereket is tartalmazó garnitúrát."

Give them hell Ukraine!

(#104555) MunezXBK válasza TaaT (#104554) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Enyémben is egytömegűhöz való tárcsa volt.

(#104556) VR6-Fan válasza tresh (#104553) üzenetére


VR6-Fan
veterán

esztergátor inkább nem húzzon rajta 1 tizedet, a lendkerék és a nyomó lap felülete nem sík! ;)
azokat szögbe kell köszörültetni és amennyi leszedszt a két felületből annyit lekell szedned abból a vállból is ahova felül a nyomó lap.

ohhh jeee ma végre elöjött egy Hard Limp a kocsinál :W :W

"Már a kép is kimeríti a cserbenhagyásos nemi izgatást. " by tomcsi23

(#104557) tomcsi23 válasza VR6-Fan (#104556) üzenetére


tomcsi23
veterán

No, mifax, 250-nél betiltott? :DDD

...de bugyit ne vegyél, mert fontosat akarok mondani.

(#104558) K Norbi válasza TaaT (#104546) üzenetére


K Norbi
addikt

(#104559) ßrainiac válasza K Norbi (#104558) üzenetére


ßrainiac
addikt

Szegeny auto, annyira elfaradt, hogy hasra fekudt :(

Ezek a boyracer tulajok..;]

(#104560) tomcsi23 válasza ßrainiac (#104559) üzenetére


tomcsi23
veterán

Mi a fenével nyírná a füvet :F

:P

...de bugyit ne vegyél, mert fontosat akarok mondani.

(#104561) VR6-Fan válasza tomcsi23 (#104557) üzenetére


VR6-Fan
veterán

lusta voltam vissza váltani és megprobáltam a tartalékból előzni a sort, hát kiderült hogy az nincs ;] :DDD

bár a Baracskai emelkedőn meg marton után így is mentem limp modba valami új A6 szerűség után, nem nagyon maradtam le a 0,3bar-al, persze lehet nem nyomta neki ;]

"Már a kép is kimeríti a cserbenhagyásos nemi izgatást. " by tomcsi23

(#104562) ßrainiac válasza VR6-Fan (#104561) üzenetére


ßrainiac
addikt

"Limp mode" > na, ha most kerdezted volna h mi legyen a brembora irva, lett volna otletem :))

(#104563) zsolt19900


zsolt19900
őstag

sziasztok :)

lenne egy kérdésem, mert felmerült egy kis bajság, a rükinél amikor kb a felénél van a "bevette" rész, akkor felvillantja a lámpát, de amikor teljesen beraktam a fokozatot, akkor elalszik a rüki lámpája.... így nincsen rüki lámpám jelenleg.

a kérdésem -ill gyanúm- az az lenne, hogy az a kis érzékelője lehet elkoszolódva esetleg? azt merre lelem? szerelő barátom azt mondta, hogy a motorból ha fentről lenézek akkor a váltó tetején kellene lennie, mivel a rudazat nyomja be azt a kis érzékelőt, ami adja a jelet a lámpának, de ennél többet ma nem tudott mondani, én pedig dolgozom este is az otóval és jól jönne a rükilámpa

Mági, merre keressem? én mint halandó ember, megtalálja ezt? gondoltam először lepucolni -pl féktisztító vagy wd40- aztán ha az nem segít, akkor gondolom csere, de egy kis reményt ad az, hogy a fél fokozatbevételnél ugye felvillan a lámpesz hátul

köszi előre is és gyorsan átolvasom azt a száznyoooolcvanötháeszt, amiről lemaradtam

Faragó Szolgáltatóház - Magyarszék - Autóalkatrészek és kiegészítők, Biztosítási alkusz, pénzügyi tanácsadás, számítógép javítás karbantartás, Új műanyag nyílászárók értékesítés, ingatlanközvetítés --HÍVJ VAGY ÍRJ BIZALOMMAL--

(#104564) bitpork válasza zsolt19900 (#104563) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog

Mágus2 jelenleg Görögországban van, net nélkül.

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#104565) K Norbi válasza bitpork (#104564) üzenetére


K Norbi
addikt

Akkor jöhet pár Rotor felnis kép? ;]

(#104566) freaghill válasza zsolt19900 (#104563) üzenetére


freaghill
őstag

-

[ Szerkesztve ]

(#104567) K Norbi válasza ßrainiac (#104559) üzenetére


K Norbi
addikt

Mogyoródra elvinném :D megcsodálnák

(#104568) Morris válasza zsolt19900 (#104563) üzenetére


Morris
veterán

Simán megtalálod. Valóban ott van a motortérben a váltón! Egy kis csatlakozó vezetékkel együtt.

(#104569) vendingo


vendingo
veterán

Megérett a kuplung csere, kb. milyen összeggel számoljak? G4 1.6 16v

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#104570) Mágus2 válasza bitpork (#104564) üzenetére


Mágus2
Közösségépítő

:K

K Norbi: Ne merészeld tele szemetelni a topikot rotor felnis képekkel, amikor azt hiszed, nem figyelek. :N

[ Szerkesztve ]

(#104571) stickermajom válasza stickermajom (#104550) üzenetére


stickermajom
addikt

Hehh, 10k-t kérnek azért, hogy elvigyék egy egyeztetett szervízbe. Ilyet se hallottam még :))

(#104572) K Norbi válasza Mágus2 (#104570) üzenetére


K Norbi
addikt

:D :C :R

(#104573) zsolt19900 válasza bitpork (#104564) üzenetére


zsolt19900
őstag

oksika :) előbb komponáltam meg a szólásom, utána már látni véltem, hogy nyaralódik :) jól is teszi :P

Morris: köszike, megpróbálom valahol meglesni akkor. Ez valami sima kis egyszerű csati? szóval akár ki is vehetem meg is pucolhatom és első próbában ennyi? vagy ez is valami bizembaszomos felfogatós csati, amit csak egy(éssemmimásféleképpennem) lehet levenni?

Van esetleg róla valami vidi yt-n? :)

Faragó Szolgáltatóház - Magyarszék - Autóalkatrészek és kiegészítők, Biztosítási alkusz, pénzügyi tanácsadás, számítógép javítás karbantartás, Új műanyag nyílászárók értékesítés, ingatlanközvetítés --HÍVJ VAGY ÍRJ BIZALOMMAL--

(#104574) Ace owner válasza Mágus2 (#104570) üzenetére


Ace owner
addikt

Magus akkor is varazsol internetet amikor nincs neki :DDD

Galaxy Fold 4

(#104575) bitpork válasza Ace owner (#104574) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog

Csak ez kemény ojróba fáj. Hidd el szívtam már meg Dániában. Dolgozgattam, netezgettem, osztán hip-hop jött a 60k-s számla.

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#104576) stickermajom


stickermajom
addikt

Most akkor végül is a használt autókat ki vizsgálja át VW-éknél?
Fél délelőtt próbáltam elérni a Porsche Buda szervízét (mivel ez lenne a legközelebbi), de mire végre sikerült, a csajszi azonnal megpróbált átkapcsolni a Weltautóhoz amint meghallotta, hogy én átvizsgáltatni szeretném vásárlás előtt az autót. Ez persze megszakadt, azóta újra nem veszi fel senki. Nekem viszont kéne az az időpont, lehetőleg minél előbb..

[ Szerkesztve ]

(#104577) bitpork válasza stickermajom (#104576) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog

A Weltautó a Porsche Hungária használt autós üzletága tudomásom szerint. Egy és ugyanaz, még helyileg is, csak más a neve. A Porsche eM5nél pl nincs Welt, így ott maguk csinálták a bévizsgálást.

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#104578) tomcsi23 válasza bitpork (#104575) üzenetére


tomcsi23
veterán

Az a sok belinkelt videó az ültetett szarokról. :DDD
Amúgy meg le van szarva, ha közben visszatermel 6 millát. ;]

...de bugyit ne vegyél, mert fontosat akarok mondani.

(#104579) bitpork válasza tomcsi23 (#104578) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog

Ha annyit termelt volna a végén zsebbe, akkor nem nyérvákoltam volna miatt ;)

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#104580) Morris válasza Mágus2 (#104570) üzenetére


Morris
veterán

Ez beszéd komi!!! :C:DDD

(#104581) stickermajom válasza bitpork (#104577) üzenetére


stickermajom
addikt

Nah hát náluk ilyen nincs, nem vizsgálnak be autót, nem dugnak rá számítógépet, nem adnak erről semmiféle lapot, mert hogy akkor ők ezért számon kérhetők. Ezt 5 különféle nőtől sikerült megtudnom.
Kizárólag egy közlekedésbiztonsági vizsgálatot csinálnak (fék, felfüggesztés) a tulajnak, de lap erről se jár. Ez nevetséges :(

(#104582) bitpork válasza stickermajom (#104581) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog

Akkor hívd fel a Porsche Hungáriát és panaszold be őket. Minden márkaszerviz csinálja a VAG csoportnál. Szegeden Pesten, Győrben, mindenhol. A P M5 nekem megcsinálta 25k Ft-ért. Kaptam pöcsétös pappert, és telefonban egy magánvéleményt is.

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#104583) Qru válasza bitpork (#104582) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

És a kettő vélemény mennyire volt egyező?

#nincsbennetarcsi

(#104584) stickermajom válasza bitpork (#104582) üzenetére


stickermajom
addikt

Nah M5-nél egyrészt a nő is jobb arc volt, másrészt amikor kérdeztem, akkor rögtön mondta hogy persze, hogy van ilyen náluk, időpontot is tud adni a hétre. Várható árra 35-40-et mondott, de azt mondta, hogy ez a teljeskörű vizsgálat, szervíztörténettel stb. Mondjuk, hogy a kereskedés mit fog szólni a ~34km-es távhoz azt nem tudom, de ha már úgyis elkérnek érte egy tízest, akkor férjen bele.. :))

[ Szerkesztve ]

(#104585) bitpork válasza Qru (#104583) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog

A papíros is korrekt volt, de a telefonyos beszélgetésen elmondta a munkafelvevő, hogy látszik h törölve volt a hibatároló , meg hogy ugyan vannak tételek amik jók, de a használódás miatt már most tervezzek vele, hogy az alján látható olajkicsapódás olcsón orvosolható és hasonlók. Korrekt volt az ember.

(#104584) stickermajom : Akkor feljebb ment az ára: ezt nem tudtam uh bocsánatot kérek a rossz információért :R

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#104586) stickermajom válasza bitpork (#104585) üzenetére


stickermajom
addikt

Semmi gond! Köszi, hogy nem hagytad hogy lemondjak róla.
Igazából, ha valóban alaposan átnézik, akkor nagyon szívesen kifizetem az összeget, végre nem ez a himihumi átnézés, meg körbeméricskéljük festékvastagság mérővel, mintha az valami nagy tudomány lenne. Porsche Buda hozzáállása nevetséges..

(#104587) bitpork válasza stickermajom (#104586) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog

A motort nem bontják meg! Viszont nekem a munkafelvevő külön kérés nélkül kezdeményezte a telefonbeszélgetést, ahol elmondott minden olyat amit a papírra nem írhattak le, mert inkább volt szubjektív privát vélemény mint más. Elégedett voltam, és nekem megérte a vizsgálat.

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#104588) stickermajom válasza bitpork (#104587) üzenetére


stickermajom
addikt

Persze, azt mondta is a nő, hogy nem bontják meg, de ennyiért nem is vártam. Teljesen biztosra úgyse lehet menni ilyenkor, de azért megnyugtatóbb így elkölteni egy valag pénzt, mint egy festékvastagság mérés után. :DDD

(#104589) vendingo


vendingo
veterán

Kipróbáltam a denaturált szeszes tisztítást a golfon. Csinálja az akinek 2 anyja van! A fogantyúkról, hamutartó környékéről szinte semmit nem szedett le, de legalább sokkal de sokkal rondább lett mint volt! Ketten vakartuk 3 órán keresztül, de csak rosszabb lett. A végén annyira bedühödtem, hogy nitroval estem neki, de semmit se használt. Sok sikert annak aki megpróbálkozik vele.

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#104590) bitpork válasza vendingo (#104589) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog

Budapest lokálban Saint_ megcsinálta és neki állítólag nagyon jó eredménnyel zárult a denaturált szesz kísérlet. Mondjuk nem írta hogy megitta vagy kente.

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#104591) Qru válasza bitpork (#104590) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Megitta ezt bizton állíthatom. :D

#nincsbennetarcsi

(#104592) vendingo válasza bitpork (#104590) üzenetére


vendingo
veterán

A csuklom nem bírom mozgatni a sok suvickolástól, a bőröm kiszáradt, már szédültem a szesztől, meg a nitrótól, de okádék, ahogy most kinéz. 2-en vakartuk műanyag darabokkal, hátha sikerül fellazítani, de még úgy se akar lejönni. Már bánom, hogy egyáltalán nekiálltam.

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#104593) tresh válasza TaaT (#104554) üzenetére


tresh
addikt

Simán lehet kapni hozzá csak kuplungszettet ezért nem nagyon értem ezt :F Ez a cikk szerintem a modernebb diesel autóknál helytállóbb ott tényleg butaság lecserélni a kettőst főleg hogy a motor váltó is ahhoz van fejlesztve méretezve. Régi tdi-k röhögve elviselik.

VR6-Fan: :K jó igen nagy vonalakba fogalmaztam meg lényeg egy jó esztergályos szépen leszedi a vállát ha van és meghúzza frankóra felületet én is így csináltattam plusz az új szettel együtt kicentíroztattam aztán nincs gond.

[ Szerkesztve ]

(#104594) MunezXBK


MunezXBK
nagyúr

Kint áll a kereskedés előtt a sz@rdízelem, a kereskedésben vagy 60 autó, erre bejön az ember, hogy enyém-e az Audi?

Mondom igen, de nem eladó. Jó...és mennyi lenne az ára? :W

Nem eladó és elköszöntem tőle.

(#104595) bitpork válasza MunezXBK (#104594) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog

Ilyenkor mondj egy olyat amit nem szégyellsz. Ha elviszi mert szerelmes lett, akkor csak jobba ülhetsz át egy fiatalabb személyében, nem?

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#104596) mmdms válasza vendingo (#104592) üzenetére


mmdms
addikt

Hamutartó környékén elképzelésem sincs mit akartál vele megtisztítani, ott nincs is kemény műanyag borítás.

ElGuRuLt a GyoGySzErEm...VaGy CsAk FoRDíTvA VeTtEm Be?

(#104597) tresh válasza MunezXBK (#104594) üzenetére


tresh
addikt

Vald be direkt álltál oda ;]

(#104598) TaaT válasza mmdms (#104596) üzenetére


TaaT
veterán

"ott nincs is kemény műanyag borítás."

Puhára gondoltál nem? :D

Give them hell Ukraine!

(#104599) TaaT válasza vendingo (#104589) üzenetére


TaaT
veterán

Facés csoportokban a meleg vizes áztatás is felhozzák (többen írják hogy működik). :)

Give them hell Ukraine!

(#104600) mmdms válasza TaaT (#104598) üzenetére


mmdms
addikt

Nem, mert a kemény műanyagot lehet tisztítani vele, nem a puha réteget mint amiből a műszerfal van.

ElGuRuLt a GyoGySzErEm...VaGy CsAk FoRDíTvA VeTtEm Be?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.