Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:32:40

LOGOUT.hu

Ha kérdezel, akkor kérdezz úgy, hogy segíthessünk: írd le a gyártót, típust, évjáratot és motorkódot/ teljesítményt!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#104951) focvis válasza !Overdose! (#104949) üzenetére


focvis
veterán

Hmmm... elképzelhető, hogy nem váltóméret került rá és azért tátong ekkora üreg a kerék és a sárvédő között. Szerintem azért biztos jobb lesz.

Majd a tulaj kifejti, ha akarja. Latyak17?

[ Szerkesztve ]

(#104952) TaaT válasza 7600 GS (#104950) üzenetére


TaaT
veterán

"Egyébként Typ 9N3 a gyári kódja, mert hátha vannak itt gyárikód-megszállottak is."
"típuskódja Typ 6R – az infót továbbra is a gyárikód-fetisiszták igényeinek figyelembevételével közöljük."

Mivan, csikós is átment bunkóba? :U

Give them hell Ukraine!

(#104953) bitpork válasza TaaT (#104952) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog

Ki volt közülük nem az? :U

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#104954) TaaT válasza bitpork (#104953) üzenetére


TaaT
veterán

Csikós eddig nem volt az.

Give them hell Ukraine!

(#104955) !Overdose! válasza bitpork (#104953) üzenetére


!Overdose!
őstag

Például Csikós. :DDD

Villanyszerelés - Klímaszerelés - UPS javítás, karbantartás

(#104956) bitpork


bitpork
veterán
LOGOUT blog

Naaa, azért az égéstérben ugyan olyan jót röhögött vr6 fikázásán meg az otromba beszólásokon mint a winkler robi...gyilkosok közt cinkos ki néma.

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#104957) TaaT válasza bitpork (#104956) üzenetére


TaaT
veterán

Nem hallgatok égésteret, régen próbáltam de nem bírtam sokáig. :)

Give them hell Ukraine!

(#104958) Brumi˘ válasza K Norbi (#104946) üzenetére


Brumi˘
addikt

Ott leszek a passatos szekcióba.

(#104959) K Norbi


K Norbi
addikt

Akkor megyünk egy páran innen, Jó lesz már alig várom :D hátha majd valakit megismerek

(#104960) tresh válasza K Norbi (#104959) üzenetére


tresh
addikt

Az itteni profilképről? Mert akkor szarba leszel ;] ;]

(#104961) K Norbi válasza tresh (#104960) üzenetére


K Norbi
addikt

Összefoglalóba autó alapján még valakinek ott a rendszáma is így könnyű lesz megismerni, meg nagyjából már tudom ki milyen vassal közlekedik. :) :) Én meg csak annyit mondok helló rotor vagyok ;] ;]

(#104962) tresh Megoldom :DDD :DDD bent is csak lesz valaki.

[ Szerkesztve ]

(#104962) tresh válasza K Norbi (#104961) üzenetére


tresh
addikt

Szar lesz végigjárni a kinti parkolót is és megnézni hogy ott vagyok e, mondjuk max az autót megtalálod :D

(#104963) stickermajom


stickermajom
addikt

Üdv

Valaki tudna linkelni "olcsósított" vag kábelt, ami már "tudja" a 2010 utáni autókat is? Aliexpress, ebay, ilyenek?

Elvitték az autót amit néztem, a márkaszervíz csodálatos másfél hetes időpont elérhetősége miatt :(

(#104964) 7600 GS válasza K Norbi (#104961) üzenetére


7600 GS
addikt

B2 Passat-ból szerintem nem fogsz túl sokat látni rajtam kívül a kiállítottak között. :B

(#104965) Mágus2 válasza VR6-Fan (#104918) üzenetére


Mágus2
Közösségépítő

:D gonosz.

(#104966) Speeedfire


Speeedfire
nagyúr

G3 1.4 AEX-nek elég csúnya hangja van. Eddig csak a hidrotoke hang volt, de most kb 2000-res fordulatnal elég fura visito hangja is van. Valami ötlet?
[link]

Fotóim https://fb.com/toth.szabolcs.art || IG: http://instagram.com/_tothszabolcs_ || Weblapom http://szabolcs-toth.com

(#104967) Mágus2 válasza Speeedfire (#104966) üzenetére


Mágus2
Közösségépítő

Nem ötletelni kell, vidd el szervizbe, hogy javítsák meg a motort. A hidrotőkét sem cseréltetted még, pedig arra is rámehet a hengerfej,szelepek és a vezérmű tengely.
:O

[ Szerkesztve ]

(#104968) Speeedfire válasza Mágus2 (#104967) üzenetére


Speeedfire
nagyúr

El fogom vinni szerelőhöz, de jó lenne tudni mi a rák baja van.

Fotóim https://fb.com/toth.szabolcs.art || IG: http://instagram.com/_tothszabolcs_ || Weblapom http://szabolcs-toth.com

(#104969) Mágus2 válasza Speeedfire (#104968) üzenetére


Mágus2
Közösségépítő

Hanyag a tulaj. :) valami görgő vagy a generátor vonyít.

[ Szerkesztve ]

(#104970) Speeedfire válasza Mágus2 (#104969) üzenetére


Speeedfire
nagyúr

Május végén vettem, akkor amit kellett kicseréltem rajta. Nemrég kezdte el a hülyeségeit. Azt mondanám, hogy a múltkori gyertya (gyári NGK) csere óta, de annak nem lehet ilyen eredménye.

Szerk.: A vezérlés cserénél a görgő is cserélve lett.

[ Szerkesztve ]

Fotóim https://fb.com/toth.szabolcs.art || IG: http://instagram.com/_tothszabolcs_ || Weblapom http://szabolcs-toth.com

(#104971) Mágus2 válasza Speeedfire (#104970) üzenetére


Mágus2
Közösségépítő

Ha benyomod a kuplungot,változik a hang?

(#104972) Brumi˘


Brumi˘
addikt

1.9pd avf gyári generátorral mekkora feszültség kellene legyen menet közbe? 13,6-13,7V van most, ha fel van kapcsolva a tompított az nem okoz mérhető különbséget. Kikapcsolt utastér szellőztetéssel még nem mértem. Köszi előre is.

(#104973) Lacess


Lacess
tag

Ismét van egy kis rejtély nálam is...
Bora Variant 1.9 TDI ASV
Az autó főleg álló helyetben, kinyomott kuplunggal minha himbálózna alattam. Egy finom hullámzó "vibrációt" kell elképzelni, mintha valaki oldalról gyengén rángatná az egész autót. Szebben nem tudom leírni.
Néha üresben kuplung nélkül is érezni viszont kinyomott kuplunggal a féken állva mintha erősödne. Jah és eddig szinte csak hidegen vettem észre a dologot.
Az autóban egy hete lett cserélve: kettős tömegű lendkerék minden sallanggal, hosszbordásszíj-feszítő+vezetőgörgő, generátor szabadonfutó, összes motortartó.

Nah ezt fejtsétek meg! :N

Sokan most váltanak Windows 10-re, pedig nekem már a 98 is megvan.

(#104974) Speeedfire válasza Mágus2 (#104971) üzenetére


Speeedfire
nagyúr

Nem változik és nem is érzek a pedálon semmit se. Haver is a kuplungra gyanakodott. Lehet, hogy tényleg a generátor lesz a ludas.

Fotóim https://fb.com/toth.szabolcs.art || IG: http://instagram.com/_tothszabolcs_ || Weblapom http://szabolcs-toth.com

(#104975) MunezXBK válasza Lacess (#104973) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Váltótartó?

(#104976) Lacess válasza MunezXBK (#104975) üzenetére


Lacess
tag

Új.

Sokan most váltanak Windows 10-re, pedig nekem már a 98 is megvan.

(#104977) tomcsi23 válasza Brumi˘ (#104972) üzenetére


tomcsi23
veterán

Egészségesebb a magasabb feszültség, bár ha alapjáraton ketyegett, illetve pár körülmény összejátszott (töltendő akku, ventilátorok, klíma, stb), lehet csak ennyit bír a generátor.

...de bugyit ne vegyél, mert fontosat akarok mondani.

(#104978) Brumi˘ válasza tomcsi23 (#104977) üzenetére


Brumi˘
addikt

Most kipróbáltam hazafele. 8 óra állás után 12V kereken az akkuba, minden fogyasztó amit tudtam lekapcsoltam, alapjáraton 13,6-13,7V. Menet közbe, tompított és a velejárókkal 13,8V, ha a légkeringetőt is bekapcsolom akkor 13,7V. A rádió, refi nem csökkenti a feszt.

(#104979) Piwi


Piwi
addikt

tudom hogy még korai a téli gumi téma,viszont lassan ki kellene találjam mit is vegyek az A3-ra...
innen kellene választanom: [link]

melyiket lenne érdemes megvenni? :U

Aki az ördöggel cimborál, az a pokolban ébred ;]

(#104980) tomcsi23 válasza Brumi˘ (#104978) üzenetére


tomcsi23
veterán

Akkura kéne ránézni, hogy milyen állapotban van, esetleg tolni egy feltöltést rá.
Feszültséget hol mértél, a saruknál? Fordulaton nem emelkedik a feszültség?

[ Szerkesztve ]

...de bugyit ne vegyél, mert fontosat akarok mondani.

(#104981) Brumi˘ válasza tomcsi23 (#104980) üzenetére


Brumi˘
addikt

Mikor a méricskélés kezdődött ott is, de szivargyujtóba tizedre annyit mértem több alkalommal is, azóta ott mérem. Fordulatra semmit nem változott. (3000-ig forgattam csak, de átlagba eddig se szoktam)
Aksira gyanakszom én is, de előző kocsinál megszívtam, ott a generátor volt a ludas, és nem akarok megint úgy járni. Ezért zárnám ki előbb azt, ha ki lehet. Akku feltöltés külső töltővel megvolt már 2x, de a helyzet változatlan.

[ Szerkesztve ]

(#104982) tomcsi23 válasza Brumi˘ (#104981) üzenetére


tomcsi23
veterán

Feltöltés után mennyit mértél az akkun?
Áramerősség lenne még érdekes, az akkunál, de oda inkább lakatfogó kellene.

...de bugyit ne vegyél, mert fontosat akarok mondani.

(#104983) Brumi˘ válasza tomcsi23 (#104982) üzenetére


Brumi˘
addikt

Ha jól rémlik 12,8 volt feltöltés után, aztán lekúszott 12,4-re viszonylag hamar. Lakatfogó van, de hogy hány ampert mértünk arra már nem emlékszem. Azt tudom, hogy álltába bezárva nem folyt áram semerre vagy nagyon minimális volt. Ha kellene valami mérés még akkor dobj egy listát és vasárnap délelőtt lemérek mindent. Köszi a segítséget.

(#104984) zsolt19900


zsolt19900
őstag

nos féktárcsák ill betétek lecserélve zimikre, majd ha összekopik akkor össze lesz kopva :)

de továbbra is fent áll az a "hiba" vagy "furcsaság", hogy lassú fékezésnél, vagy éppen hogy tojásos fékezést mondjak inkább elkezd dolgozni vagy az abs vagy nem tudom én mi, de valami olyasmi komponense az autónak amitől még a lámpa is picit elhalványul és lehet hallani valami olyan hangot mint amikor bekapcsol egy konyhai hűtő és mintha valami ták-ták ták olna.... a gyanúm arra terelődött (mivel ugye mondtátok, hogy féklégtelenítés ill tárcsa félrekopás és mivel ezek ki lettek írva a körből), hogy amikor a féltengely gumiharangját cserélte a szerelő, akkor megsérthetett valami abs vagy valamilyen jeladót és az ad téves jelet valaminek (nagyon abs gyanúm van), és "feleslegesen" dolgoztatja azt? mit érdemes megnézni? széthúzom a csatikat és wd40 első körben? mert a fék valóban fasza, fog már most mint az állat, "vészféknél" rendesen dolgozik az abs, csak amikor tényleg gurulok és lassítom vele az autót eléggé zavaró jelenség, hogy fogja és bekapcsolja teljesen feleslegesen

a másik kérdésem az pedig az, hogy milyen módon működik a fékkopás jelző? összezárja az áramkört, vagy hogy vezérli ki? mivel nem kopásjelzős betétet vettem és el lett csippentve a vezeték és kidobta a műszerfalra, hogy kopott a betét :) össze kell sodorni a két szálat és úgy nem fogja kiírni? vagy mit tegyek?

[ Szerkesztve ]

Faragó Szolgáltatóház - Magyarszék - Autóalkatrészek és kiegészítők, Biztosítási alkusz, pénzügyi tanácsadás, számítógép javítás karbantartás, Új műanyag nyílászárók értékesítés, ingatlanközvetítés --HÍVJ VAGY ÍRJ BIZALOMMAL--

(#104985) MunezXBK válasza zsolt19900 (#104984) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Vagy azt, vagy kiíratod belőle VCDS-sel.

(#104986) tomcsi23 válasza zsolt19900 (#104984) üzenetére


tomcsi23
veterán

Ott valami el van bacva szvsz.
Nem vágom az abs rendszer működését, de ha indokolatlanul is bekapcsol, akkor hogy tudsz rendeset fékezni? Mert ugye ez visszavesz a fékerőből, ha úgy érzékeli, hogy megcsúszik a kerék. :F

Munez, nincs pár nagybetűd kölcsön? ;]

...de bugyit ne vegyél, mert fontosat akarok mondani.

(#104987) Brumi˘


Brumi˘
addikt

Volt szó itt a találkozó kapcsán, hogy valaki políroz. Ki volt az? Kéne egy megbízható ember és úgy rémlik többen dícsértétek.

(#104988) Morris válasza Brumi˘ (#104983) üzenetére


Morris
veterán

Ha jól emlékszem, akkor ugyan olyan autónk van.
Úgyis indulok melóba, megnézem nálam mit mutat..
Folyt köv.

(#104989) Brumi˘ válasza Morris (#104988) üzenetére


Brumi˘
addikt

Nekem is úgy rémlik, hogy még gyártási év is stimmel. Csak felfszereltségbe van némi eltérés, de az is főleg külső optikai. Köszönöm neked is.

(#104990) Morris válasza Brumi˘ (#104989) üzenetére


Morris
veterán

No. 8 óra állás után 12.61V.
Beindítva: 14.41V

(#104991) Morris válasza Morris (#104990) üzenetére


Morris
veterán

Helyesbítek. A 12.61 voltot nem 8, hanem 24 óra állás után mértem.

(#104992) Brumi˘ válasza Morris (#104990) üzenetére


Brumi˘
addikt

Köszi, ilyen értékeket várnék én is. Remélem Tomcsi segítségével sikerül leszűkíteni a hiba forrását. (Akku vagy generátor)

(#104993) bajnokpityu


bajnokpityu
félisten

nálam 12.3V 1 nap állás után. gyújtást ráadom (ekkor xenon is indul) leesik 11V körülre, onnan tápászkodik fel. de még igy is beindul. Egyúttal kérdezem, milyen akkut vegyek 1.8tsibe? 45Va Varta van benne.

[ Szerkesztve ]

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#104994) zsolt19900 válasza MunezXBK (#104985) üzenetére


zsolt19900
őstag

Oksi, akkor az lesz :)

tomcsi23: tudom én, hogy valami baj van, csak azokhoz vissza már nem akartam vinni, akik ezt tették vele, ezért ötletelek :) de ha nem lesz semmi, akkor max vásárloooolok egy kábelt és meglogolom az autót :)

Faragó Szolgáltatóház - Magyarszék - Autóalkatrészek és kiegészítők, Biztosítási alkusz, pénzügyi tanácsadás, számítógép javítás karbantartás, Új műanyag nyílászárók értékesítés, ingatlanközvetítés --HÍVJ VAGY ÍRJ BIZALOMMAL--

(#104995) bajnokpityu válasza bajnokpityu (#104993) üzenetére


bajnokpityu
félisten

varta 56Ah vagy exide 55Ah normal (EXEC550) jobb választás?
Azt hittem gyárilag ilyen picike van benne, de a webáruházak a katalógus alapján csupa 55-60Ah akkut ajánlanak...

[ Szerkesztve ]

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#104996) tomcsi23 válasza zsolt19900 (#104994) üzenetére


tomcsi23
veterán

Miért, ingyen dolgoztak?
Értem én, hogy a pékeket le kell pattintani, de valami megoldás csak kéne.
Ugye látod a kapcsolatot a fékrendszer hibája és a megállás között? ;]

...de bugyit ne vegyél, mert fontosat akarok mondani.

(#104997) bajnokpityu


bajnokpityu
félisten

ez jó lehet a skodámba?

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#104998) knuckle válasza bajnokpityu (#104997) üzenetére


knuckle
aktív tag

én is most akarok venni erősebbet, nekem most 44A-es van benne Varta

én akkor már inkább ezt venném a helyedben: [link]

"...ki korpa közé keveredik, az beleesett a moslékosvödörbe..."

(#104999) 14adam


14adam
addikt

üdv
elég régen jártam erre. Jól rémlik,hogy régen valaki itt elég sokat foglalkozott üzemanyag pumpákkal,jobban mondva ez volt a munkája.
Vr6-hoz nem tudom eldönteni melyiket vegyem:
-Walbro GSL-392
-Walbro GSS-340
-Walbro GSS-341
-Walbro GSS-342

Az utolsó három egy árba van,a fölső 7k-val drágább ebay-en,megérne ennyi felárat? (turbósításon még nem gondolkodok de az se kizárt,az nagyon a jövő ) Az utolsó háromba mi a különbség?
Ha jól rémlik 5Bar kell a vr-nek az üzemanyag szállítást már elfelejtettem de most még visszanézni se tudom mert megyek g1 táborba :D Lenézek üzletelni egyet meg beszélgetni
:R

(#105000) bajnokpityu válasza knuckle (#104998) üzenetére


bajnokpityu
félisten

köszi,jó az ötlet.
ezeknél az autóknál amúgy csak simán kiveszem a régit, berakom az újat, vagy kell még valamit programozni is?

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.