Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:32:40

LOGOUT.hu

Ha kérdezel, akkor kérdezz úgy, hogy segíthessünk: írd le a gyártót, típust, évjáratot és motorkódot/ teljesítményt!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#104051) !Overdose! válasza zsolt19900 (#104048) üzenetére


!Overdose!
őstag

Szintén egy későbbi lehetséges ültetés miatt vettem keményített Koni gátlókat Kárászyéknál. Nem volt sokkal drágább, mint a sima gátlók.

Villanyszerelés - Klímaszerelés - UPS javítás, karbantartás

(#104052) tresh válasza TaaT (#104049) üzenetére


tresh
addikt

Pesten lennél megcsinálná neked fater pengén :B

(#104053) Piwi válasza tresh (#104047) üzenetére


Piwi
addikt

Igen, mivel pont akkor volt olajcserém és a szűrők cseréje is

Aki az ördöggel cimborál, az a pokolban ébred ;]

(#104054) TaaT válasza tresh (#104052) üzenetére


TaaT
veterán

:R

Give them hell Ukraine!

(#104055) tresh válasza Piwi (#104053) üzenetére


tresh
addikt

Mondjuk sok dologtól függhet a klíma hatásfoka. Általában az szokott lenni a baj hogy nem géppel töltik vagy ha igen akkor nem fejtik le a gázt és ha már eltér az előírt mennyiségtől (túltölti vagy kevesebb a gáz)akkor gyengusz lesz. Sőt ha dupla zónás digit klímás akkor megint szokott probléma lenni hogy ezt elfelejtik és csak fel annyi mennyiség megy be a rendszerbe.

@TaaT: azt hiszem tomcsi is volt nála ellenőrzésen :B

[ Szerkesztve ]

(#104056) Piwi válasza tresh (#104055) üzenetére


Piwi
addikt

Nekem elég komolynak tűnt a gép amivel csinálták. Lemérte mennyit szedett le, mennyi olajat, majd megnéztük mennyinek kellene benne lennie gyárilag. Feltöltötte, sőt kértem bele UV-s anyagot is, így ha szivárog akkor megfelelő fény mellett látható hogy hol ereszt a rendszer.

Aki az ördöggel cimborál, az a pokolban ébred ;]

(#104057) tresh válasza Piwi (#104056) üzenetére


tresh
addikt

Ok nem azért mondtam csak nagy általánosságba ez a hiba forrása :) UV-t én csak a legvégső esetben szoktam javasolni , ha nagy a gond a vákuum próba megmutatja rögtön. De egyszerűen tesztelheted kell egy digitális hőmérő low-ra teszed és méred mit fúj be ha kint kb 30-35 fok van akkor olyan 12-15 fok közötti befújt levegő tökéletes. Kétzónás E mercin tudtuk azt elérni hogy kint 30 fok 5-10 perc után 8 fokot fújt be konkrétan megfagytál:D Figura aki hozta az is pislogott hogy ez így tud működni.

@Piwi: jah egy ilyennel találkoztam én is csak de majdnem 2kg (1840g) töltet ment bele az meg nem kevés 650-800 az átlag :D

[ Szerkesztve ]

(#104058) Piwi válasza tresh (#104057) üzenetére


Piwi
addikt

Az már fagyasztó :DD

Aki az ördöggel cimborál, az a pokolban ébred ;]

(#104059) Thunderbolt válasza Mágus2 (#103637) üzenetére


Thunderbolt
tag

Szia! Na elhoztam a szervízből az autót. Sajnos sík hülye vagyok az autókhoz, így valami olyasmit hámoztam ki a szerelő mondanivalójából, hogy a tank szellőztetőnek vmi szívó oldali szelepe beragadt, így nem zárt, és nagy melegben a benzingőz bevándorolt a motorba, ami egy idő után tele lett ezzel a gőzzel, ezért nem indult. Ezt a szelepet kipucolták, meg vmi membránt megfeszítettek benne, így most elvileg műkszik. Majd meglátjuk. :)

(#104060) Mágus2 válasza zsolt19900 (#104041) üzenetére


Mágus2
Közösségépítő

Nem tudom hogy sakkoztad ki a 2. linket, de ott nem szerepel a megfelelő gyári szám, az nem jó.

3B9513031G -kell, a 2. linkeden ha jól látom a B végződésű van, amire már 1x írtam, hogy nem jó.

[ Szerkesztve ]

(#104061) TaaT válasza tresh (#104055) üzenetére


TaaT
veterán

Voltam havernál, ahogy kiálltam a garázsból egyből hideget fújt, úgy látszik mégis csak átmelegedett korábban az autó az árnyékban.

Ja és haver azt mondta hogy anno 8fokot fújt a klíma, most 10-et, de persze anno a garázsban próbáltuk ki és nem volt 37fok odakint. :B

[ Szerkesztve ]

Give them hell Ukraine!

(#104062) tresh válasza TaaT (#104061) üzenetére


tresh
addikt

Akkor ott nincs gond csak tényleg nagyon melege volt a gépnek. Bár mondjuk egy friss olaj +töltet nem árthat neki :B

(#104063) Mappa


Mappa
addikt

Gyorsítás (padló) után, intenzív fékezésnél (nem satu) beremeg a kormány.
Ha csak szépen komótosan pakolom fel pl. 70 km/h-ig, majd akkor fékezek intenzíven nincs ez a jelenség, Autópálya tempónál sincs ez ha tartósabb sebességről fékezem, vagy épp satu.(teszteltem, elhagyatott környéken.) Próbálom szűkíteni a kört és úgy vettem észre csak padlós gyorsítás majd fékezésnél jön elő a kormány remegés. Szilent :F

[ Szerkesztve ]

nem kötelező megadni

(#104064) bitpork válasza Mappa (#104063) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog

simán

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#104065) stickermajom


stickermajom
addikt

Sziasztok!

Porsche Hungáriával esetleg van valakinek olyan jellegű tapasztalata, hogy korábban tőlük lízingelt, későbbiekben nepperhez került autóról kiadjanak bármi infót telefonon, alvázszám, esetleg rendszám alapján? Az autó még nem az enyém, csak előzetesen szeretnék érdeklődni az előéletéről, hogy összevessem a kereskedő által állítottal. :)

Üdv

(#104066) Beri78 válasza stickermajom (#104065) üzenetére


Beri78
őstag

Pár hónapja próbáltam velük hasonló ügyben kommunikálni...de nem sok sikerrel.
Nem adtak ki semmit....csak ha a tulaj is ott van.

[ Szerkesztve ]

"...a valósággal az a gáz hogy nincsen hozzá háttérzene..."

(#104067) tresh válasza stickermajom (#104065) üzenetére


tresh
addikt

Elvileg kiadnak infót persze csak akkor ha tényleg ott volt szervizelve :)

(#104068) stickermajom válasza Beri78 (#104066) üzenetére


stickermajom
addikt

Köszi! Nincs mese, akkor rá kell szánni az előzetes átvizsgálás árát, hogy kiderüljön valami.

Mondjuk nem 100%-os az autó, ezért lett volna jó utánanézni. 2011-es 1,6 CR TDI, kuplungoláskor, ha visszafele engedésnél kicsit kitartod elég rendesen megváltozik az autó hangja (mondhatni zörög), illetve üresben kis gázadásra ránt egyet a karosszérián. Vagy kinyomócsapágy, vagy kettőstömegű, de egy 150k körül futott autónak, ha rendszeresen szervizelték a Porsche-nél, akkor az utóbbinak nem kéne, hogy baja legyen. Megéri energiát feccölni bele, vagy sikítva rohanjak?

(#104067) tresh Kettő ugyanolyan állt a kereskedésben, állításuk szerint a Porschétól van és a szervízkönyv is ezt mondja (tudom, ez nem bizonyíték), a harmadikat meg tegnap vitték el. Fene tudja, el kell vinni hozzájuk szerintem.

[ Szerkesztve ]

(#104069) bitpork válasza stickermajom (#104068) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog

Akkor sem adnak ki az előéletre vonatkozó infót. Csak ha hitelt érdemlően igazolod hogy a te tulajdonod a géperejű járómű. Akkor ingyen aggyák.

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#104070) stickermajom válasza bitpork (#104069) üzenetére


stickermajom
addikt

Akkor se, ha náluk végeztetek vásárlás előtti állapotfelmérést? Az vicces.. Akkor jön velem a kereskedő is :D

(#104071) Dot


Dot
őstag

Mágus, Nálatok mennyi lenne egy AC pumpa csere + üzemagyagszűrő csere gyors beszereléssel, mondjuk ha vasárnap lerobbanna a szerviz előtt egy 2002-es 1.4 MPI fábia, akik hétfőn már mennének tovább. (hétfőn 10 órára meg is tudjátok szerelni mert megjön az alkatrész). Még így képzeljük oda, hogy ez a szerviz egy Bosnyák tengerparti városban van. (igazából nem a szerviz előtt robbant le, de a kb 1km-es szállítást az asszisztencia fizeti)
Nem kell az egész benzin szivatyút cserélni tokostul, csak magát a szivattyú részét. €-ban is jó az ár :)
Csak összehasonlítás végett. Rambovits majd leírja a full story-t ha akarja.
Én csak tudni akarom mennyire basztak át/húztak le minket. :D

élj a mának! sz@rd le a holnapot! szidd a tegnapot!!

(#104072) Beri78 válasza stickermajom (#104070) üzenetére


Beri78
őstag

ezek a márkaszervizes "allapotfelmeresek" szerintem viccesek
en eddig 2szer vittem el ilyenre - 1 Bp és egy Kecskemet, de mind a ket helyen 20 perc alatt vegeztek, es kaptam egy semmitmondo a4-es lapot.
Egy sajat szerelo, aki ert hozza, sokkal tobbet er!
Szerintem....

"...a valósággal az a gáz hogy nincsen hozzá háttérzene..."

(#104073) stickermajom válasza Beri78 (#104072) üzenetére


stickermajom
addikt

Igen, én is majdnem felröhögtem amikor a telefonban mondták, hogy ez miből áll. Gondoltam azért lenne jó a márkaszervízbe vinni, hátha az alvázszám alapján tudnak valami okosat mondani.

(#104074) kk831228 válasza tresh (#104055) üzenetére


kk831228
addikt

Pontosan... :R Nekem töltötték palackról először, utána meg gépről... :K Palackról töltéskor csak bedugta a csávó a hőmérőt 7.5 fok környékét fújt 9-10 órakor nyáron. Mondja a csávó ez már jó... :B Nem volt még dögmeleg odakinn... Majd utána gépről lett töltve és kicsit jobb volt amikor belekerült az előírt mennyiség... :K
Gondolj bele 50-100g-ot nem biztos hogy észrevesz egyből az ember, de a csávónak 7 autó után egy ingyen van. Ráadásul csalás nélkül is sokszor annyi haszon van rajta... :B

"Legjobb lesz ha elverem egy kis csalánnal... Az lesz a legjobb... " by Dallas parody az örök klasszikus!! : ----> https://youtu.be/HL7Wp9ltweo?t=317

(#104075) zsolt19900 válasza Mágus2 (#104060) üzenetére


zsolt19900
őstag

eltevesztettem, bocsi

csak bardi és unixnal nem látom ezt a gyári cikkszamot, hogy melyik is lenne a jó

Faragó Szolgáltatóház - Magyarszék - Autóalkatrészek és kiegészítők, Biztosítási alkusz, pénzügyi tanácsadás, számítógép javítás karbantartás, Új műanyag nyílászárók értékesítés, ingatlanközvetítés --HÍVJ VAGY ÍRJ BIZALOMMAL--

(#104076) tomcsi23 válasza tresh (#104055) üzenetére


tomcsi23
veterán

Jaja, faternál voltam. :K Persze én hálás kliens vagyok, semmi gondja nem volt. Lefejtette, grammra annyi jött le, amennyinek lennie kellett benne, átfejtette, közben lepróbálta a rendszert, kevert mellé friss olajat és a kellő mennyiséggel feltöltötte. Nem volt semmi hiba (csodálkozott is, hogy akkor minek), csak karbantartásra mentem. ;] Pollenszűrőt meg magam cserélek - mindentől függetlenül évi 2x.
Ma is kapta a kánikulát, többnyire 37-40 fok között mászkáltunk, hát a kezem nem fagyott le, de teljesen kellemes volt az utastér. Ha kint áll a napon, a fekete szín miatt sokkal tovább tart visszahűteni.

...de bugyit ne vegyél, mert fontosat akarok mondani.

(#104077) MunezXBK válasza tomcsi23 (#104076) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Fekete bőrbelsővel mit szóljak? Nyaralón belül is arrébb állok, ha tudom, hogy mennem kell valahova. :D

Jut eszembe Mági! Tegnap éjjel szétszaladtak a lovak, 3.500 körül meg előre futottak a lemaradottak. Ketten előztünk egyszerre, majdnem letoltam az árokba szerencsétlen fókát. :(((

Utána ment normálisan, amíg vissza nem esett 2.000 alá. Onnan megint szívódé lett, 3.500-ig.

Ma elindítottam és hibátlan. Ezmiez?

[ Szerkesztve ]

(#104078) tomcsi23 válasza MunezXBK (#104077) üzenetére


tomcsi23
veterán

Állóhűtés? :D

SzarfosV6tdi, mit vártál? ;]

...de bugyit ne vegyél, mert fontosat akarok mondani.

(#104079) MunezXBK válasza tomcsi23 (#104078) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

De vazz...volt benne tartalék. ;]

(#104080) K Norbi válasza Mappa (#104063) üzenetére


K Norbi
addikt

Ezt nekem is csinálja! még gyári elől hátul a szilent. én mostanság azt vettem észre hogy hosszabb éles balos kanyarokba visító fémes hangot hallok. jobbos kanyarba semmi. Szerintetek ez mitől lehet?

[ Szerkesztve ]

(#104081) vendingo


vendingo
veterán

Mágus és többiek: 2.0 FSI vállalható, vagy kerülendő?

Egyre jobban körvonalazódik az autócsere, de még semmi sincs eldöntve. G5 kombi, G5, EOS, Jetta...
Eos mennyire ajánlott? Tetőmechanikával nem szoktak gondok lenni? Ez az autó érdekel a legkevésbé, de még benne van a pakliban.

Az "első szériás" 1.4 TFSI motorok tényleg ennyire szarok? Ma átnyálaztam egy csomó hirdetést, és soknál láttam, hogy motorcserés volt, meg valami láncot szíjat turbót emlegetnek...

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#104082) ßrainiac válasza MunezXBK (#104077) üzenetére


ßrainiac
addikt

Ilyenkor nagyon gyorsan le kell venni a kormanyt ;]

(#104083) Brumi˘ válasza MunezXBK (#104077) üzenetére


Brumi˘
addikt

Tippem szerint megakad a geometria, amikor meleg a turbó, ezért is tűnik jónak "hidegen". De majd mágus mester megtávszakérti.

(#104084) -v- válasza MunezXBK (#104077) üzenetére


-v-
addikt

Széthajtottad :( ;]

(#104085) MunezXBK válasza Brumi˘ (#104083) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

De csak 1.5 havonta 1x? :D

(#104086) Mágus2 válasza Dot (#104071) üzenetére


Mágus2
Közösségépítő

Ha meg is csinálják, akkor megfizethetetlen.

Gyári minőségű pumpa 70 euró, csak a pumpa, az úszóház és a szívókosár marad. Legutóbb -5 fokban a bevásárlóközpont parkolójában cseréltem a kollégának, és nem kértem semmit, mert haver. :U

Ha normális szerviz, akkor kb 10 euró /órával számolnak + 1x 10 euró, mert hétvége van. És attól függ, hogy mennyi időbe tellett kicserélni.

No, mennyit fizettél?

[ Szerkesztve ]

(#104087) stickermajom


stickermajom
addikt

Használtautó vásárlás előtt kihez érdemes vinni a VW konszernes autókat BP környékén? Látom mindenki Mágust szólítja meg a technikai kérdésekkel, tán nem véletlen? :)

Más: 1,6 CR TDI-kről valakinek tapasztalat esetleg? Érdemes/nem érdemes belevágni használtan? (Tudom, előző tulajtól is függ, de azért mégis.)

(#104088) tresh válasza MunezXBK (#104079) üzenetére


tresh
addikt

Na na ne hogy nekem az ország egyetlen jó 2.5 tdi "hibás" legyen mert akkor kitérek a hitemből ;]

(#104089) MunezXBK válasza tresh (#104088) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Bitpork aszonta, hogy lekormolódott a turbó.

Nálam az lehetetlen. :D

(#104090) tresh válasza MunezXBK (#104089) üzenetére


tresh
addikt

Vagy megszorult a geo kar a nagy melegbe vagy vakuum cső porózus azt elengedte picit a nyomást. Mindegy is máskor a fókát is ki kell előzni lehet megsértődött az autó hogy a egy ford után kell kullognia ;]

(#104091) knuckle válasza tresh (#104090) üzenetére


knuckle
aktív tag

nem mindig jó előzgetni, még ha egy fóka is az ;]
én láttam már dormánd előtt 2 éve egy ilyen balesetet, és elég szépet bucskázott az ipse, és még mázlija volt, hogy a kamion látta, hogy nem ésszel csinálja, és elvette a gázt, mert ha arra kenődik fel, akkor az nagy csöcs lett volna :S
ráadásul pont egy pici domb volt,és őt ott gondolt egyet, és elkezdett előzni, be sem lehetett látni és meg is lett az eredménye.
az autóban volt gyerekülés, de hálistennek üresen, csak apuka volt benne, aki pár zúzódással megúszta, de lehetett volna rosszabb is :S

"...ki korpa közé keveredik, az beleesett a moslékosvödörbe..."

(#104092) g4bb3r


g4bb3r
tag

Fijjug!

Tudnátok dobni egy vag com + vcds linket ahonnan meg tudom venni? Annyi fajta van, nem tudom melyik a jó..

Köszi!

BTW csatlakoztam a klubhoz nemsokára jön a 40 kép :D

(#104093) kk831228 válasza knuckle (#104091) üzenetére


kk831228
addikt

Dormánd előtt, merről??

"Legjobb lesz ha elverem egy kis csalánnal... Az lesz a legjobb... " by Dallas parody az örök klasszikus!! : ----> https://youtu.be/HL7Wp9ltweo?t=317

(#104094) knuckle válasza kk831228 (#104093) üzenetére


knuckle
aktív tag

poroszló felől a mezőtárkányi lehajtónál, vele szemben valami tanya van, lovas vagy fene tudja mi
bár az még besenyőtelek előtt van, de dormánd előtt is :D

[ Szerkesztve ]

"...ki korpa közé keveredik, az beleesett a moslékosvödörbe..."

(#104095) Lacess


Lacess
tag

Mágus!

Ezt a témát hagytuk félben.
Szerinted mi legyen vele?

Sokan most váltanak Windows 10-re, pedig nekem már a 98 is megvan.

(#104096) vendingo válasza vendingo (#104081) üzenetére


vendingo
veterán

Erre valaki?

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#104097) MPeter87 válasza g4bb3r (#104092) üzenetére


MPeter87
őstag

(#104098) Rambovits


Rambovits
senior tag

Sziasztok,
megpróbáltam átbogarászni magam ~649 hsz-en, amiről lemaradtam a nyaralás, és az utána esedékes teendők miatt, 200 után feladtam :DDD

Moris, gratula MiniMorishoz!!! :)

Nem múlt el a nyaralás eseménytelenül, ~1100 km-re mentünk Montenegróba nyaralni, 4 személy + tetőbox, megpakolva, nem mondom, hogy tetszett szegénykémnek, de odaértünk. Helyben még csavarogtunk ~200km-t, box és cuccok nélkül már nem volt gond, "megette" a szerpentineket ;]
Eljött a hazaút, odakint tankoltunk a határ előtt, átjöttünk Horvátországba, Dubrovnik fele. Át a bosnyák határon, jöttünk kb 10km-t, amikor egy emelkedőn egyszer csak eltűnt az erő.. pakolom vissza, nem pörög, majdnem csak lefullad szegénykém. 1-esben nagy nehezen sikerült felmászni a következő parkolóig, ahol fejvakarva megállapítottuk, hogy nem tudjuk mi a baja. Vagy nem kap anyagot, vagy levegőt, de nincs égés. Tippre üzemanyagszűrő, nem tippre bármi ami érintkezik a benzinnel. Járattuk egy ideig, úgy tűnt megoldódott a dolog, hát induljunk el.. 1.2km-t sikerült megtenni, amikor pont a városhatáron megint elkezdte. Pont egy autószervíz elé sikjerült beállni, ahol természetesen vasárnap lévén nem foglalkoztak velünk (persze bent ment a maszek). Egyik srácnak van asszisztencia szolgáltatása, hívatott velük autómentőt, ami elvisz a partner szerelőhöz. Kerek 400m-t sikerült az autómentővel utazni (ezt megtette volna a lábán is, de akkor az asszisztencia szolgáltató nem fizetett volan neki ;] ). Persze aznap ők se néztek rá, így a cspat egyik fele elindult haza a másik kocsival, mi meg kerestünk egy szobát éjszakára. Másnap reggel már bent állt a kocsi a műhelyben, benzin szűrő kicserélve, és akkor állt neki a benzin pumpa cserének. Vakartam a fejem, hogy ha a pumpa nem jó, akkor miért kap anyagot, de a franc tudja, lehet megszorult, csökkent a teljesítménye, hol ment, hol nem. Kicseréléték azt is. Próbaút, works as charm. Mindez a mutatvány 120 €-ba került. Mit tudunk tenni, kifizetjük. Személyes véleményem szerint egy szűrőcsere elég lett volna, utólag könnyen okoskodik az ember, ott helyben azon aggódtam, hogy nehogy többet kérjen javításra mint a kocsi értéke.
Elindultunk hát haza, 304 km-en át meg sem áltam, intenzív tesztelés volt.. :D

Bocs a szófos@sért, gondoltam megosztom, hogy a szupermegbízható, faék egyszerű 1.4 8v szívóbenzinnel is meg lehet sz@pni az ordas nagy yetif@szt.

Útvonal a szervíztől

Ja, és még meg is húzták a bal hátulját, a parkolás ott sem az erősségük az embereknek. Szerencsére nem nagy karc, de ez sem emeli a kocsi értékét...

[ Szerkesztve ]

A hardver az, amivel ha elég sokáig játszol eltörik. A szoftver az, amivel ha elég sokáig játszol működni kezd.

(#104099) vendingo válasza Rambovits (#104098) üzenetére


vendingo
veterán

Kollégám tavaly h.országban volt nyaralni, a kocsi már az odaúton szarakodott. A nyaralás abból állt, hogy szervizről szervizre trailereztette a kocsit, mindenhol 2-3 ezer eurós összegeket emlegettek (a kocsi ~2500 eurot ért). Hazahozták traileren 150 ezer forintért, aztán itthon megcsinálták pár óra alatt 20 ezerért a hibát.
Kint nagyon megy a lehúzás, te szerencsés voltál.

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#104100) kk831228 válasza Rambovits (#104098) üzenetére


kk831228
addikt

Hát mikor, ha nem nyaralás közbe... :N Én is ettől fosok mindig, hogy pont akkor robban le a kocsi, és a legnagyobb baj, hogy autópályán a legkisebb hibával se tudsz semmit kezdeni... :DDD

"Legjobb lesz ha elverem egy kis csalánnal... Az lesz a legjobb... " by Dallas parody az örök klasszikus!! : ----> https://youtu.be/HL7Wp9ltweo?t=317

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.